Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 της έδωσα κανονικά να φάει της άρεσε πολύ αλλά σήμερα με τρέλανε στο σκατο λέτε να είναι από αυτο? Έτσι ακριβώς κάνει κ εμένα όταν δεν θέλει να φάει κ όταν γενικά θέλει κάτι άλλο από αυτό που κάνουμε εκείνη την στιγμή...οχι δεν βαρυστομαχιαζουν απλα μας χορεύουν από τώρα! Μην αγχώνεσαι τόσο γιατί ότι μας θέλουν μας κάνουν όπως βλέπεις...:roll:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!!Παρά πολύ καλό το ότι τρώει να το χαίρεσαι...εμενα μια μέρα τρώει μια δεννν είναι κ λίγο σπάσιμο νεύρων το να μην τρώει από κάποιο σημείο κ μετά...χαχαχα

@Mighty86 χθες της έδωσα λίγο σύκο από τον κήπο πας με το χέρι μου κ το καταευχαριστήθηκε χωρίς να ρωτήσω την παιδίατρο αλλά μου χε πει ότι είναι εποχης ξεκινάω να δίνω ειδικά αν έχω δικά μας...εσυ ρώτησες που του δίνεις?

Εγώ έδωσα σύκα δύο τρεις φορές δεν έπαθε κάτι αλλά εκ των υστέρων έμαθα αυτό που είπε κ η Βαλεντίνα για τα σπορακια...γενικώς κεγω έχω δώσει σχεδόν όλα τα εποχής.

3 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Haroulita K να σας ζήσει!! Τι ωραία! Κι εγώ μάλλον βλακεία έκανα έπρεπε να τον βαφτίσουμε φέτος... 

Μπορεί να είναι κ καλύτερα που δεν την κάνεις φέτος έχω τραβήξει τρελό άγχος με την κοβιντ φάση.απο την άλλη θα ξεμπερδεψουμε.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 και εγώ για του χρόνου λέω...αναλογως κ το μωρο κ φέτος 5 6 μηνών θα έκλαιγε...παλι είναι σε ηλικία που καταλαβαίνουν κάποια πράγματα...δεν θα μπορούσα να έχω κ αυτό στο κεφάλι μου φέτος...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Mighty86 ναι απλά του χρόνου θα είναι 1+ και λένε όσο μικρότερο τόσο καλύτερα γτ μετά κλαίνε πολύ στην βάφτιση.. δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια

Μπα εγω βάφτισα δύο παιδάκια. Το αγοράκι ενός κιχ δεν εβγαλε ενώ είναι ανήσυχο παιδάκι. Το κοριτσάκι 7-8 μηνών έριξε πολύ κλάμα το καημένο ενώ γενικώς είναι πολύ ησυχο.βεβαια ήταν κ Δεκέμβρης ξεπαγιασε μάλλον.

  • Μπερδεμένη/-ος 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Χθες γυρίσαμε από Αθήνα επιτέλους σπιτάκι μας.

Κάναμε κι εμείς τη βάφτιση το Σάββατο, τόσο άγχος δεν είχα ούτε στο γάμο! Όμως όλα πήγαν υπέροχα, το εκκλησάκι (που είχαμε κλείσει μόνο από φωτογραφίες) ήταν πανέμορφο μέσα στα δέντρα και η βάφτιση έγινε έξω, δεν είχα ξαναδεί έξω βάφτιση και ήταν μαγικά! Ο μπεμπακος που φοβόμουν τόσο πολύ ότι θα πλανταξει στο ντύσιμο με τόσα ρούχα, ζώνες, παπιγιόν, κάλτσες, γιλέκα κλ κλ, δεν έβγαλε άχνα! Ήταν σοβαρός μέχρι που τον πασαλειψε με λάδι η νονά και ξεκαρδιστικε στα γέλια! Πραγματικά την απόλαυσα την ημέρα πάρα πολύ.

Αύριο ξεκινάμε με μήλο εμείς. Το έχω λίγο άγχος και δεν ξέρω πως θα τα συνδιασω με το θηλασμό αλλά φαντάζομαι θα με πάει βήμα βήμα. Πήρα ένα ραβδομπλέντερ τελικά αντί για τον βρεφικο ατμομαγειρα και θα τα κάνω ατμο στη χύτρα ή βραστά.

Εκείνος σηκώνεται στα τέσσερα, και προχωράει πέφτοντας μπροστά και κάνει και βαρελάκια. Σηκώνεται και στα γόνατα με υποστήριξη την κοιλιά του μπαμπά του! Θέλει πολλή προσοχή πλέον, θα στρωσουμε χαλιά και θα βάλω κάτω πάπλωμα να σεργιανίζει. 

Συγκοιμηση συνεχίζουμε αν και πρέπει να τον βάλω στην κούνια επιτέλους αλλά το απολαμβάνω τόσο πολύ ειδικά τώρα που δροσισε. Ο άντρας μου όμως αρχίζει να μην την παλεύει πολύ... Αλήθεια, πώς τα πάτε στο μεταξύ σας? Εγώ όρεξη για επαφές μηδέν από τη γέννα μέχρι τώρα, κάνω το καθήκον μου βέβαια χαχαχα αλλά όχι με ενθουσιασμό.  Λέω να ρωτήσω το γυναικολόγο όταν πάω για τεστ Παπ γιατί ανησυχώ. Όχι ότι ήμουν ποτέ κανένα αχόρταγο τέρας του σεξ, αλλά κι αυτό το πράγμα παραπαει. 

On 12/9/2021 at 11:04 ΜΜ, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα μανούλες. Θεριευουν και μεγαλώνουν τα μπουμπουκακια βλέπω. 

Εμείς τον βαφτίσαμε την προηγούμενη Κυριακή, ήταν η πιο χαρούμενη μέρα της ζωής μου μετά τη γέννηση του και ήταν όλα πολύ ωραία. 

Στα καθημερινά μας τώρα, εμείς δεν πολυκουνιομαστε αλλά λατρεύουμε το κουτάλι και οτιδήποτε κουβαλάει. Μάλιστα γκρινιάζει όταν αργω και δεν τον ταιζω στους ρυθμούς του.

Αφού και στη Θεία Κοινωνία, βλέπει κουτάλι και ανοίγει το στόμα του. Γλύκας είναι!

Μπράβο να σας ζήσει, πάντα με υγεία και καλή τύχη! 

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνανα σας ζήσει και σας το μωρακ!! Καλότυχο πάντα να είναι!! Και γω τελικά δεν πήρα ατμομαγειρα, είναι και λίγο ακριβός ο παιδικός. Πήρα ένα πολύ καλό multi όμως γιατί με το κρέας πρέπει να τα κάνει αλειφη. Εμείς με μπανάνα είχαμε ξεκινήσει τη φρούτο κρέμα. Στους 5,5 μήνες. Και πιο πριν στους 5 ρυζάλευρο. Μακάρι να το βρεις με το θηλασμό εγώ έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες που έχω εισάγει στερεές αλλά δυσκολεύομαι.. Τρώει λίγες κουταλιές και θέλει στήθος και όχι μόνο αυτό, μου ξυπνάει και τα βράδια αρκετές φορές... Όσο για το σεξ μια απ τα ίδια.. Καθόλου διάθεση και γενικώς βρισκόμαστε σπάνια Δυστηχως.. Είναι και γω τώρα να πάω για τεστ παπ και θα ρωτήσω γιατί ένιωσα και πόνο κατά την επαφή.. 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 @Σελίνα κιεγω κορίτσια μια από τα ίδια. Δεν έχω καθολου όρεξη. Και επίσης ένιωσα λίγο πόνο στην επαφή. Αλλά θα πάω για τεστ Παπ σε καμμία 10αρια μέρες οπότε θα ρωτήσω.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια @Σελίνα να σου ζήσει κ εσένα ο μπόμπιρας. Κεγω έχω βάφτιση 3 Οκτωβρίου κ είμαι πάρα πολύ αγχωμενη. Η βάφτιση είναι στις 11 που συνήθως τρώει κ πρέπει να τον ταισουμε κοιμησουμε νωρίτερα.πφφ

Εγώ έχω κάνει τεστ Παπ. Είχα κεγω αίμα κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι από τις επαφές. Όσο πιο αραιές λέει οι επαφές τόσο πιο πολύ θα ποναω ,αν γίνουν πιο τακτικές θα ανοίξω κ θα είναι λιγότερο επίπονα τα πράγματα εκεί κάτω αλλά κεγω η αλήθεια είναι ότι μηδέν όρεξη. Όπως το είπατε.τα συζυγικά μου καθήκοντα κάνω... Χαχαχα! Επίσης μου είπε ότι η λιμπιντος και τα υγρά κτλ θα επανέλθουν με την περίοδο. 

@Basiliki92 και @georgia1988 γιατί είστε μπερδεμένες καλέ για βαφτηστιρια μιλάω. Δεν παίζει κ τόσο ρόλο η ηλικία ούτε το παιδί. Είναι πως θα κάτσει η μερα πιστεύω...να δουμε...

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 @georgia1988 ο πόνος πολύς, ειδικά τις πρώτες φορές ματαιωσαμε την προσπάθεια, δεν γινόταν. Ξηρασία Σαχάρας τον Αύγουστο. Με λιπαντικό μόνο είναι καλύτερα τα πράγματα. Σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο ο τρόπος γέννας, κανατε καισαρική εσεις? Μολις πάμε γιατρο να συγκρίνουμε και απόψεις...

πρίν από 13 λεπτά , Mighty86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια @Σελίνα να σου ζήσει κ εσένα ο μπόμπιρας. Κεγω έχω βάφτιση 3 Οκτωβρίου κ είμαι πάρα πολύ αγχωμενη. Η βάφτιση είναι στις 11 που συνήθως τρώει κ πρέπει να τον ταισουμε κοιμησουμε νωρίτερα.πφφ

Εγώ έχω κάνει τεστ Παπ. Είχα κεγω αίμα κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι από τις επαφές. Όσο πιο αραιές λέει οι επαφές τόσο πιο πολύ θα ποναω ,αν γίνουν πιο τακτικές θα ανοίξω κ θα είναι λιγότερο επίπονα τα πράγματα εκεί κάτω αλλά κεγω η αλήθεια είναι ότι μηδέν όρεξη. Όπως το είπατε.τα συζυγικά μου καθήκοντα κάνω... Χαχαχα! Επίσης μου είπε ότι η λιμπιντος και τα υγρά κτλ θα επανέλθουν με την περίοδο. 

@Basiliki92 και @georgia1988 γιατί είστε μπερδεμένες καλέ για βαφτηστιρια μιλάω. Δεν παίζει κ τόσο ρόλο η ηλικία ούτε το παιδί. Είναι πως θα κάτσει η μερα πιστεύω...να δουμε...

Ευχαριστώ πολύ!! Καταλαβαινω απολυτα το άγχος στο κόκκινο, τη μέρα της βάφτισης πήγα τρεις φορές τουαλέτα με ποναγε η κοιλιά μου! Και να δεις που θα συνεργαστεί τέλεια, λες και το νιώθει. 

Δηλαδή πρέπει να έχουμε την καταραμένη περίοδο για να επανέλθουμε στα φυσιολογικά? Πφφφ πάλι καλά που έχει κατανόηση και άπειρη υπομονή ο άντρας δηλαδή, έχουμε τα άλλα, έχουμε και αυτό το άγχος 

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Σελίνα είπε:

@valentina23 @georgia1988 ο πόνος πολύς, ειδικά τις πρώτες φορές ματαιωσαμε την προσπάθεια, δεν γινόταν. Ξηρασία Σαχάρας τον Αύγουστο. Με λιπαντικό μόνο είναι καλύτερα τα πράγματα. Σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο ο τρόπος γέννας, κανατε καισαρική εσεις? Μολις πάμε γιατρο να συγκρίνουμε και απόψεις...

Ευχαριστώ πολύ!! Καταλαβαινω απολυτα το άγχος στο κόκκινο, τη μέρα της βάφτισης πήγα τρεις φορές τουαλέτα με ποναγε η κοιλιά μου! Και να δεις που θα συνεργαστεί τέλεια, λες και το νιώθει. 

Δηλαδή πρέπει να έχουμε την καταραμένη περίοδο για να επανέλθουμε στα φυσιολογικά? Πφφφ πάλι καλά που έχει κατανόηση και άπειρη υπομονή ο άντρας δηλαδή, έχουμε τα άλλα, έχουμε και αυτό το άγχος :P

Αυτό έλειπε να μην έχουν κατανοήση. Δεν είναι κ 15χρονα μη τρελαθουμε κιόλας....

Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά. Είναι κ κοινωνικουλης ο δικός μου δήθεν να δούμε τι θα κάνει με όλα τα φώτα της δημοσιότητας πάνω του χεχεχε


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίναμε καισαρική γέννησα εγώ. Άστα αρκετός ο πόνος.. Με το ζόρι εκατσα:Pδεν μου έχει έρθει ακόμα και περίοδος τίποτα.. Ο γυναικολογος μου χε πει με το που θα κλείσει τον 6ο η μπέμπα να πάω.. Πρέπει κάποια στιγμή να το κανονίσω. Πριν 2 μήνες έκανα τσεκάπ γενική αίματος, φεριτινη, θυροειδη, ασβεστιο βιταμινη d, χοληστερίνες κτλ.. Όλα καλά ήταν πήγα και ενδοκρινολογο για υπερυχο άλλαξα και χάπι... Τα βαριέμαι αυτά.. Δεν είμαι και πολύ με τους γιατρός.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...