Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα. Εκανα κλασσικά τον πρωινο εμετο αλλα σημερα νιωθω οτι θα κανω κ αλλο. Είναι περίεργα το στομαχι μου. Αυριο θα πάω κ για τις εξετάσεις που μου εγραψε ο γιατρος. Εσεις εχετε κανει;

Εσύ υπομονή όπως και εμείς !!εγώ πλέον είμαι όλη μέρα με σόδα και κράκερς στο χέρι τέλος !!ναι εγώ έκανα εξετάσεις τότε που έφαγα την φρίκη με τον cmv !ελπίζω να σου βγούνε τζαμί!!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi.nik. είπε:

@giwta_86 εγώ νιώθω πρησμένη γενικά στην κοιλιά. Κ ειδικά όσο περνάει η ώρα πρηζομαι και περισσότερο. Το βράδυ είναι το αποκορύφωμα δηλαδή.

εγώ πάντως χαμηλά άρχισα να φουσκώνω σιγά σιγά  από την εγκυμοσύνη ρώτησα και τον γιατρό γιατί είμαι στην 11η εβδομάδα  και με επιβεβαίωσε !το άλλο φούσκωμα από δυσπεψία κλπ το έχω πιο πάνω στο στομάχι !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. said:

@giwta_86 εγώ νιώθω ορισμένη γενικά στην κοιλιά. Κ ειδικά όσο περνάει η ώρα πρηζομαι και περισσότερο. Το βράδυ είναι το αποκορύφωμα δηλαδή.

Ακριβώς το ίδιο και εγώ, άσε από το μεσημέρι και μετά σκαρφαλωνω στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης :P8).. Η δυσπεψία πλεον έχει γίνει καθημερινή.. 

Just now, Pepi88 said:

Εσύ υπομονή όπως και εμείς !!εγώ πλέον είμαι όλη μέρα με σόδα και κράκερς στο χέρι τέλος !!ναι εγώ έκανα εξετάσεις τότε που έφαγα την φρίκη με τον cmv !ελπίζω να σου βγούνε τζαμί!!

Καλα αποτέλεσμα Βασουλα! Και εγώ τις έκανα, δόξα το θεό ήταν καλές.. και εκτός από τις αιματολογικες μου έκανε και καλλιέργεια κολπικό υγρού για μυκοπλασμα... 

Just now, Pepi88 said:

Και μένα εχει φουσκώσει εκεί !!ναι νομίζω ότι μετά θα έχεις αυχενική !εγώ πήγα 9×2 και μετά μου έκλεισαν αυχενική !

Ποτέ έχεις αυχενική? Αντε να γίνει και αυτή μπας και ηρεμήσουμε λίγο.. Θα στη κάνει ο ο γιατρός σου ή άλλος σε μαιευτήριο..?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Ακριβώς το ίδιο και εγώ, άσε από το μεσημέρι και μετά σκαρφαλωνω στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης :P8).. Η δυσπεψία πλεον έχει γίνει καθημερινή.. 

Καλα αποτέλεσμα Βασουλα! Και εγώ τις έκανα, δόξα το θεό ήταν καλές.. και εκτός από τις αιματολογικες μου έκανε και καλλιέργεια κολπικό υγρού για μυκοπλασμα... 

Ποτέ έχεις αυχενική? Αντε να γίνει και αυτή μπας και ηρεμήσουμε λίγο.. Θα στη κάνει ο ο γιατρός σου ή άλλος σε μαιευτήριο..?? 

Την άλλη Παρασκευή έχω την αυχενική !Άλλος γιατρός θα μου την κάνει!ανυπομονώ για να ησυχάσω !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Vaso11.4.11 κι εγώ έχω κάνει πριν καν κάνω τον πρώτο υπέρηχο!Μόλις βγήκε θετικό το τεστ πήγα Ρέα και μου τις έγραψαν εκεί και επιτόπου τις έκανα κιόλας.Αυχενικη τώρα στις 31! Η @Pepi88 είναι η πρώτη για Αυχενική ή υπάρχει κι άλλη κοπέλα πιο νωρίς??

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

@Vaso11.4.11 κι εγώ έχω κάνει πριν καν κάνω τον πρώτο υπέρηχο!Μόλις βγήκε θετικό το τεστ πήγα Ρέα και μου τις έγραψαν εκεί και επιτόπου τις έκανα κιόλας.Αυχενικη τώρα στις 31! Η @Pepi88 είναι η πρώτη για Αυχενική ή υπάρχει κι άλλη κοπέλα πιο νωρίς??

Πρώτα πάει η @ba_lily αν δεν κάνω λάθος στις 25 !μετά εγώ μετά εσύ και μετά παίρνουν όλα τα κορίτσια σιγά σιγά σειρά ..

  • Μου αρέσει 3

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

@Vaso11.4.11 κι εγώ έχω κάνει πριν καν κάνω τον πρώτο υπέρηχο!Μόλις βγήκε θετικό το τεστ πήγα Ρέα και μου τις έγραψαν εκεί και επιτόπου τις έκανα κιόλας.Αυχενικη τώρα στις 31! Η @Pepi88 είναι η πρώτη για Αυχενική ή υπάρχει κι άλλη κοπέλα πιο νωρίς??

Κι εγώ έχω 31 Αυγούστου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Εσύ υπομονή όπως και εμείς !!εγώ πλέον είμαι όλη μέρα με σόδα και κράκερς στο χέρι τέλος !!ναι εγώ έκανα εξετάσεις τότε που έφαγα την φρίκη με τον cmv !ελπίζω να σου βγούνε τζαμί!!

Αχ τελικα εχω κανει 4 εμετους μεχρι στιγμης κ το βλέπω κ για άλλους. Χαλια ειμαι παλι. Ευχαριστώ πολυ παντως ❤

3 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Ακριβώς το ίδιο και εγώ, άσε από το μεσημέρι και μετά σκαρφαλωνω στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης :P8).. Η δυσπεψία πλεον έχει γίνει καθημερινή.. 

Καλα αποτέλεσμα Βασουλα! Και εγώ τις έκανα, δόξα το θεό ήταν καλές.. και εκτός από τις αιματολογικες μου έκανε και καλλιέργεια κολπικό υγρού για μυκοπλασμα... 

Ποτέ έχεις αυχενική? Αντε να γίνει και αυτή μπας και ηρεμήσουμε λίγο.. Θα στη κάνει ο ο γιατρός σου ή άλλος σε μαιευτήριο..?? 

Σε ευχαριστώ Γιωτα μου! Κ μενα μου χει γράψει διαφορες. Και ουρα.

3 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

@Vaso11.4.11 εξετάσεις αίματος εννοεις; εγώ έχω κάνει ναι διάφορες. Όλες καλές βγήκαν. :) καλά αποτελέσματα και σε σένα!

Ναι κ καποιες αλλες που μου έγραψε ο γιατρος μου συν ουρα. Σε ευχαριστω πολυ! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια τελικά πήγα σήμερα για υπέρηχο 8 εβδ. Είναι 1.9εκατοστά και ακουσαμε καρδιά ήταν υπέροχο! Ειχε 153 παλμούς.Μας είπε ότι είναι όλα καλά..θα κάνουμε άλλον ένα υπέρηχο σε 2 βδομάδες και Αυχενική μέσα Σεπτέμβρη.

  • Μου αρέσει 5

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

@giwta_86 εγώ νιώθω πρησμένη γενικά στην κοιλιά. Κ ειδικά όσο περνάει η ώρα πρηζομαι και περισσότερο. Το βράδυ είναι το αποκορύφωμα δηλαδή.

Τα ιδια.. Κ επειδη εχω ξαναμεινει εγκυος κ εχω ολοκληρωσει την εγκυμοσύνη σας το λεω ξεκαθαρα: είμαι στις 8 εβδομαδες.. Με τα το μεσημερι προς απόγευμα νοιωθω σαν να μαι 6ο, 7ο, 8ο.. Δλδ οταν φτασω στους τοσους μηνες πως θα νοιωθω; σαν τον ελεφαντα; που κυοφορεί 22 μηνες!! Κλαιωωωωω! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι η πρώτη! σημερα έκανα αυχενική αλλά δεν έχουν βγει συνολικά τα απότελεσματα. Ο υπέρηχος κ οι μετρήσεις του ήταν οκ.περιμενουμε τις αιματολογικές. Το έμβρυο στην αρχή κουνιόταν αλλά μετά όταν πήγε να κάνει μέτρηση ο γιατρός σταμάτησε να κουνιέται. Κ μετά μου πίεσε την κοιλιά αρκετά για να το κάνει να κουνηθει. Λετε να του έκανε κακό;

 

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Natasapal είπε:

Αχ κορίτσια τελικά πήγα σήμερα για υπέρηχο 8 εβδ. Είναι 1.9εκατοστά και ακουσαμε καρδιά ήταν υπέροχο! Ειχε 153 παλμούς.Μας είπε ότι είναι όλα καλά..θα κάνουμε άλλον ένα υπέρηχο σε 2 βδομάδες και Αυχενική μέσα Σεπτέμβρη.

Τι καλααααα!!!! :x

Ηρέμησες Κ εσύ τώρα!!!! 

Μεγαλώνει το μωράκι με γρήγορους ρυθμούς!

πρίν από 6 λεπτά , Mareva είπε:

Τα ιδια.. Κ επειδη εχω ξαναμεινει εγκυος κ εχω ολοκληρωσει την εγκυμοσύνη σας το λεω ξεκαθαρα: είμαι στις 8 εβδομαδες.. Με τα το μεσημερι προς απόγευμα νοιωθω σαν να μαι 6ο, 7ο, 8ο.. Δλδ οταν φτασω στους τοσους μηνες πως θα νοιωθω; σαν τον ελεφαντα; που κυοφορεί 22 μηνες!! Κλαιωωωωω! 

Συμπάσχω 100%! Και επειδή έχω και αμείωτη όρεξη για φαγητό συν του ότι έχω ξεμείνει από ζυγαριά, αγχώνομαι και περισσότερο!

Just now, Mighty86 είπε:

Εγώ είμαι η πρώτη! σημερα έκανα αυχενική αλλά δεν έχουν βγει συνολικά τα απότελεσματα. Ο υπέρηχος κ οι μετρήσεις του ήταν οκ.περιμενουμε τις αιματολογικές. Το έμβρυο στην αρχή κουνιόταν αλλά μετά όταν πήγε να κάνει μέτρηση ο γιατρός σταμάτησε να κουνιέται. Κ μετά μου πίεσε την κοιλιά αρκετά για να το κάνει να κουνηθει. Λετε να του έκανε κακό;

 

Κοριτσάκι μου ήρθε κιόλας η στιγμή της αυχενικής;! Μεγάλη ανακούφιση που τα είδε όλα καλά στον υπέρηχο! Να μην ανησυχείς ότι πόνεσε το μικρακι! Είναι πολύ καλά προστατευμένο εκεί μέσα! Εχω ακούσει ότι το κάνουν αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις. Αλλιώς μετά σε στέλνουν για φαγητό και περπάτημα! Τέλειες θα είναι και οι αιματολογικές, θα δεις!  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Τι καλααααα!!!! :x

Ηρέμησες Κ εσύ τώρα!!!! 

Μεγαλώνει το μωράκι με γρήγορους ρυθμούς!

Συμπάσχω 100%! Και επειδή έχω και αμείωτη όρεξη για φαγητό συν του ότι έχω ξεμείνει από ζυγαριά, αγχώνομαι και περισσότερο!

Κοριτσάκι μου ήρθε κιόλας η στιγμή της αυχενικής;! Μεγάλη ανακούφιση που τα είδε όλα καλά στον υπέρηχο! Να μην ανησυχείς ότι πόνεσε το μικρακι! Είναι πολύ καλά προστατευμένο εκεί μέσα! Εχω ακούσει ότι το κάνουν αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις. Αλλιώς μετά σε στέλνουν για φαγητό και περπάτημα! Τέλειες θα είναι και οι αιματολογικές, θα δεις!  

Λες ε;νταξει να μην ανησυχώ. Είμαι κάπως επιφυλακτική με τον γιατρό μου. Δεν φταίει αυτός. Με έχει πιάσει το ανάποδο γιατί εγώ είχα μια άλλη επιλογή κ η μαμά μου μου άλλαξε γνώμη.αυτον τον είχα για δεύτερη επιλογή. Μου τον σύστησε ο εξωσωματικος μου κ η μαμά μου ήθελε ντε κ καλά να ακούσω τι θα μου πει ο εξωσωματικος. Ενώ εγώ σκεφτόμουν έναν άλλο που τον είχε μια φίλη μου. Τεσπα το συμπέρασμα είναι ότι δεν ξανακουω την μάνα μου ,από εδώ κ περα θα επιμένω στην δικιά μου αποψη για να νιώθω κ καλύτερα.

Κεγω έχω πριξιματα @Mareva και @giwta_86 είμαστε κ συνομήλικες. Κεγω έχω κοιλιά στον 6ο ειδικά από το απόγευμα κ μετά. Αρκετά ενοχλητικό. Να πω ότι είχα μπάκα κ από πριν(δεν είχα κοιλιά πλάκα ποτέ) αλλά αυτό που έχω τα απογεύματα είναι σαν τυμπανισμος. Ίσως θα έπρεπε να μειώσουμε το αλάτι κ να αυξήσουμε το νερό; Πίνεται αρκετό νερό; Εγώ διαπίστωσα πως δεν πίνω κ τόσο λόγω των αναγουλων.προσπαθω να το αυξήσω τώρα κ νιωθω μια μικρή βελτίωση. Κ τις ποσότητες του φαγητού να περιορίσω.αλλα πολλές φορές κ με άδειο στομάχι πάλι τούμπανο είμαι. Επίσης όταν κάνω πολλούς εμετούς τουμπανιαζω


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...