Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Εγω πηγα για τις εξετάσεις. Αλλα θα βγουν την Τριτη. Υπομονη μεχρι τοτε. Μολις γύρισα σπίτι έκανα κ τον 1ο μου εμετο. Χθες τελικά κοριτσια οι εμετοι επανήλθαν στους 6. Χαλια μερα κ η χθεσινή. Εντωμεταξυ διαβασα οτι οι εμετοι κ οι αναγουλες κορυφώνονται καπου στην 9η με 12η εβδομαδα. Δηλαδη να περιμενω χειρότερα ακομα; πω πω δεν θα αντεξω! Εγω νομιζα οτι σε καμια βδομαδα θα σταματήσει. Έτσι μου λένε δηλαδη μαλλον για να νιώσω καλυτερα. Αλλα από οτι βλεπω και διαβάζω, σταματάνε κάπου στην 12η με 14η εβδομαδα. Πφφφφφφ


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Εγώ είμαι η πρώτη! σημερα έκανα αυχενική αλλά δεν έχουν βγει συνολικά τα απότελεσματα. Ο υπέρηχος κ οι μετρήσεις του ήταν οκ.περιμενουμε τις αιματολογικές. Το έμβρυο στην αρχή κουνιόταν αλλά μετά όταν πήγε να κάνει μέτρηση ο γιατρός σταμάτησε να κουνιέται. Κ μετά μου πίεσε την κοιλιά αρκετά για να το κάνει να κουνηθει. Λετε να του έκανε κακό;

 

Αχ τι καλά!!όχι ρε συ δεν νομίζω ξέρουν την δουλειά τους ακόμα και ο πιο άσχετος δεν θα έκανε κάτι που θα έκανε κακό στο μωρό ..μην αγχώνεσαι τζάμπα για αυτό !

5 ώρες πρίν, Natasapal είπε:

Αχ κορίτσια τελικά πήγα σήμερα για υπέρηχο 8 εβδ. Είναι 1.9εκατοστά και ακουσαμε καρδιά ήταν υπέροχο! Ειχε 153 παλμούς.Μας είπε ότι είναι όλα καλά..θα κάνουμε άλλον ένα υπέρηχο σε 2 βδομάδες και Αυχενική μέσα Σεπτέμβρη.

Τέλεια άντε με το καλό και οι άλλες !!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εγω πηγα για τις εξετάσεις. Αλλα θα βγουν την Τριτη. Υπομονη μεχρι τοτε. Μολις γύρισα σπίτι έκανα κ τον 1ο μου εμετο. Χθες τελικά κοριτσια οι εμετοι επανήλθαν στους 6. Χαλια μερα κ η χθεσινή. Εντωμεταξυ διαβασα οτι οι εμετοι κ οι αναγουλες κορυφώνονται καπου στην 9η με 12η εβδομαδα. Δηλαδη να περιμενω χειρότερα ακομα; πω πω δεν θα αντεξω! Εγω νομιζα οτι σε καμια βδομαδα θα σταματήσει. Έτσι μου λένε δηλαδη μαλλον για να νιώσω καλυτερα. Αλλα από οτι βλεπω και διαβάζω, σταματάνε κάπου στην 12η με 14η εβδομαδα. Πφφφφφφ

Καλά δεν είναι απαραίτητο!εσύ ήδη περνάς τα χειρότερα!μπορεί τότε να αρχίσεις να ηρεμείς !όλοι οι οργανισμοί δεν είναι ίδιοι και οι πληροφορίες που διαβάζεις είναι πάντα πολύ γενικές και αόριστες !εδώ είμαστε πόσες κοπέλες και δεν περνάμε τα ίδια φαντάσου γενικά ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εγω πηγα για τις εξετάσεις. Αλλα θα βγουν την Τριτη. Υπομονη μεχρι τοτε. Μολις γύρισα σπίτι έκανα κ τον 1ο μου εμετο. Χθες τελικά κοριτσια οι εμετοι επανήλθαν στους 6. Χαλια μερα κ η χθεσινή. Εντωμεταξυ διαβασα οτι οι εμετοι κ οι αναγουλες κορυφώνονται καπου στην 9η με 12η εβδομαδα. Δηλαδη να περιμενω χειρότερα ακομα; πω πω δεν θα αντεξω! Εγω νομιζα οτι σε καμια βδομαδα θα σταματήσει. Έτσι μου λένε δηλαδη μαλλον για να νιώσω καλυτερα. Αλλα από οτι βλεπω και διαβάζω, σταματάνε κάπου στην 12η με 14η εβδομαδα. Πφφφφφφ

Βασω συγγνωμη για την παρεμβαση, δεν εχω διαβασει τις προηγουμενες σου αναρτησεις, ομως αν κανεις τοσους εμετους καθημερινα πρεπει να σε δει ο γιατρος σου. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που εκανα γυρω στους τεσσερις τη μερα και καποιες μερες περισσοτερους, ημουν σε αντιεμετικη αγωγη. Μπορει να χασεις ηλεκτρολυτες και αλλα πολυτιμα στοιχεια. Δεν ξερω ακριβως τι ισχυει με σενα, αλλα αν κανεις πολλους εμετους πρεπει να το πεις οπωαδηποτε στο γιατρο σου.

Επισης, δε στο λεω φυσικα για να σε τρομαξω, και στις δυο εγκυμοσυνες κρατησαν οι εμετοι/αναγουλες πεντε μηνες, μετα ειχα ξανα στον ογδοο μεχρι τελους. Πιο πολυ στο λεω για να προνοησεις απο τωρα αν κανεις πολλους.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Λες ε;νταξει να μην ανησυχώ. Είμαι κάπως επιφυλακτική με τον γιατρό μου. Δεν φταίει αυτός. Με έχει πιάσει το ανάποδο γιατί εγώ είχα μια άλλη επιλογή κ η μαμά μου μου άλλαξε γνώμη.αυτον τον είχα για δεύτερη επιλογή. Μου τον σύστησε ο εξωσωματικος μου κ η μαμά μου ήθελε ντε κ καλά να ακούσω τι θα μου πει ο εξωσωματικος. Ενώ εγώ σκεφτόμουν έναν άλλο που τον είχε μια φίλη μου. Τεσπα το συμπέρασμα είναι ότι δεν ξανακουω την μάνα μου ,από εδώ κ περα θα επιμένω στην δικιά μου αποψη για να νιώθω κ καλύτερα.

Κεγω έχω πριξιματα @Mareva και @giwta_86 είμαστε κ συνομήλικες. Κεγω έχω κοιλιά στον 6ο ειδικά από το απόγευμα κ μετά. Αρκετά ενοχλητικό. Να πω ότι είχα μπάκα κ από πριν(δεν είχα κοιλιά πλάκα ποτέ) αλλά αυτό που έχω τα απογεύματα είναι σαν τυμπανισμος. Ίσως θα έπρεπε να μειώσουμε το αλάτι κ να αυξήσουμε το νερό; Πίνεται αρκετό νερό; Εγώ διαπίστωσα πως δεν πίνω κ τόσο λόγω των αναγουλων.προσπαθω να το αυξήσω τώρα κ νιωθω μια μικρή βελτίωση. Κ τις ποσότητες του φαγητού να περιορίσω.αλλα πολλές φορές κ με άδειο στομάχι πάλι τούμπανο είμαι. Επίσης όταν κάνω πολλούς εμετούς τουμπανιαζω

Αχ η χρυση λύση ειναι: μικρα γευματα. Καθολου αλατι κ ζαχαρη, πολυ νερο σε γουλιες ολη μερα, κ το βραδυνο πιο νωρις αρκετα απο τον υπνο.. Εγω τωρα 2 μερες εκοψα κ το βραδυνο.. Βέβαια... Μολις κοψουμε εντελως τα υποστειρικτικα φαρμακα θα αρχισουμε να χαλαρωνουμε πιο πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Αχ η χρυση λύση ειναι: μικρα γευματα. Καθολου αλατι κ ζαχαρη, πολυ νερο σε γουλιες ολη μερα, κ το βραδυνο πιο νωρις αρκετα απο τον υπνο.. Εγω τωρα 2 μερες εκοψα κ το βραδυνο.. Βέβαια... Μολις κοψουμε εντελως τα υποστειρικτικα φαρμακα θα αρχισουμε να χαλαρωνουμε πιο πολυ. 

Νηστικη το βράδυ δεν έχεις περισσότερες αναγουλες; Δεν έχω βρει τι πρέπει να τρώω προ ύπνου.προς το παρόν ότι κ να κάνω με οδηγεί η σε εμετό η σε αναγουλες κ άρα αϋπνία.

Εγώ δεύτερη μέρα μόνο με φιλισιν κ νιώθω ήδη καλύτερα.τουλαχιστον ψυχολογικά. 

πρίν από 55 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εγω πηγα για τις εξετάσεις. Αλλα θα βγουν την Τριτη. Υπομονη μεχρι τοτε. Μολις γύρισα σπίτι έκανα κ τον 1ο μου εμετο. Χθες τελικά κοριτσια οι εμετοι επανήλθαν στους 6. Χαλια μερα κ η χθεσινή. Εντωμεταξυ διαβασα οτι οι εμετοι κ οι αναγουλες κορυφώνονται καπου στην 9η με 12η εβδομαδα. Δηλαδη να περιμενω χειρότερα ακομα; πω πω δεν θα αντεξω! Εγω νομιζα οτι σε καμια βδομαδα θα σταματήσει. Έτσι μου λένε δηλαδη μαλλον για να νιώσω καλυτερα. Αλλα από οτι βλεπω και διαβάζω, σταματάνε κάπου στην 12η με 14η εβδομαδα. Πφφφφφφ

Αχ βρε κορίτσι εγώ είμαι 12w και ακόμα έχω. Ξέρω κοπέλες που στην 9η ξυπνησαν μια ωραία πρωία και και δεν ένιωθαν τίποτα αλλά εμένα πέρασε κ η ένατη κ η δέκατη κ τίποτα. Ήθελα να σε ρωτήσω ουλτροτζεσταν παιρνεις;

Τώρα μπορεί να φαίνεται πολύ χαζό αυτό που θα σου προτείνω μήπως να δοκίμαζες να κάνεις λίγο βελονισμό; Έχω διαβάσει ότι βοηθάει.φυσικα να ρωτήσεις πρώτα κ τον γιατρό σου.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια μου! Μόλις γύρισα από το γιατρό!! Όλα καλά!! Το σπορακι μου, τι σπορακι δηλαδή ολόκληρο ανθρωπάκι 3 εκατ.κουνουσε χεράκια ποδαρακια!! Αμνιακό υγρό ικανοποιητικό! Ξανά ραντεβού σε 2 βδομάδες, και αυχενική στις 10/9. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Νηστικη το βράδυ δεν έχεις περισσότερες αναγουλες; Δεν έχω βρει τι πρέπει να τρώω προ ύπνου.προς το παρόν ότι κ να κάνω με οδηγεί η σε εμετό η σε αναγουλες κ άρα αϋπνία.

Εγώ δεύτερη μέρα μόνο με φιλισιν κ νιώθω ήδη καλύτερα.τουλαχιστον ψυχολογικά. 

Αχ βρε κορίτσι εγώ είμαι 12w και ακόμα έχω. Ξέρω κοπέλες που στην 9η ξυπνησαν μια ωραία πρωία και και δεν ένιωθαν τίποτα αλλά εμένα πέρασε κ η ένατη κ η δέκατη κ τίποτα. Ήθελα να σε ρωτήσω ουλτροτζεσταν παιρνεις;

Τώρα μπορεί να φαίνεται πολύ χαζό αυτό που θα σου προτείνω μήπως να δοκίμαζες να κάνεις λίγο βελονισμό; Έχω διαβάσει ότι βοηθάει.φυσικα να ρωτήσεις πρώτα κ τον γιατρό σου.

Ρυζογκοφρετες.. Η χρυση λυση. Χωρις γλουτενη. Αυτες με βοηθησαν. Αλλα δεν τρωω περα απο μια αντε 2..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Μόλις γύρισα από το γιατρό!! Όλα καλά!! Το σπορακι μου, τι σπορακι δηλαδή ολόκληρο ανθρωπάκι 3 εκατ.κουνουσε χεράκια ποδαρακια!! Αμνιακό υγρό ικανοποιητικό! Ξανά ραντεβού σε 2 βδομάδες, και αυχενική στις 10/9. 

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!Να σε ρωτήσω  κάτι,γιατί σε βλέπει εσένα τόσο συχνά ο γιατρός??Βέβαια καλό για σένα να βλέπεις το σπορακι σου συχνά αλλά μου κάνει εντύπωση.Συνηθως αν δεν υπάρχει κίνδυνος,1 φορά το μήνα πάμε. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!Να σε ρωτήσω  κάτι,γιατί σε βλέπει εσένα τόσο συχνά ο γιατρός??Βέβαια καλό για σένα να βλέπεις το σπορακι σου συχνά αλλά μου κάνει εντύπωση.Συνηθως αν δεν υπάρχει κίνδυνος,1 φορά το μήνα πάμε. 

Μέχρι στιγμής πάω ανά δύο βδομάδες, και να σου πω την αλήθεια δε θα άντεχα κ περισσότερο..Ίσως αλλάξει μετά την Αυχενική, Μπορεί αυτή να είναι κ η τακτική του, δε ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι πάω σε κλινική όχι στο ιατρείο του γτ με βολεύει κ λόγω απόστασης..παντως και η νύφη μου σε άλλο γιατρό ανά δύο βδομάδες πήγαινε... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Αχ τι καλά!!όχι ρε συ δεν νομίζω ξέρουν την δουλειά τους ακόμα και ο πιο άσχετος δεν θα έκανε κάτι που θα έκανε κακό στο μωρό ..μην αγχώνεσαι τζάμπα για αυτό !

Τέλεια άντε με το καλό και οι άλλες !!

Καλά δεν είναι απαραίτητο!εσύ ήδη περνάς τα χειρότερα!μπορεί τότε να αρχίσεις να ηρεμείς !όλοι οι οργανισμοί δεν είναι ίδιοι και οι πληροφορίες που διαβάζεις είναι πάντα πολύ γενικές και αόριστες !εδώ είμαστε πόσες κοπέλες και δεν περνάμε τα ίδια φαντάσου γενικά ..

Αχ μακαρι να ειναι όπως τα λες! Μακαρι! 

Just now, Mighty86 είπε:

Νηστικη το βράδυ δεν έχεις περισσότερες αναγουλες; Δεν έχω βρει τι πρέπει να τρώω προ ύπνου.προς το παρόν ότι κ να κάνω με οδηγεί η σε εμετό η σε αναγουλες κ άρα αϋπνία.

Εγώ δεύτερη μέρα μόνο με φιλισιν κ νιώθω ήδη καλύτερα.τουλαχιστον ψυχολογικά. 

Αχ βρε κορίτσι εγώ είμαι 12w και ακόμα έχω. Ξέρω κοπέλες που στην 9η ξυπνησαν μια ωραία πρωία και και δεν ένιωθαν τίποτα αλλά εμένα πέρασε κ η ένατη κ η δέκατη κ τίποτα. Ήθελα να σε ρωτήσω ουλτροτζεσταν παιρνεις;

Τώρα μπορεί να φαίνεται πολύ χαζό αυτό που θα σου προτείνω μήπως να δοκίμαζες να κάνεις λίγο βελονισμό; Έχω διαβάσει ότι βοηθάει.φυσικα να ρωτήσεις πρώτα κ τον γιατρό σου.

Οχι ουλτροτζετσαν δεν παίρνω. Τι είναι αυτο; για τους εμετους; εμενα μου ειχε δωσει navatac αλλα το εκανα εμετο λόγω του τζιντζερ κ τωρα παιρνω το primperan. Βελονισμό να σου πω δεν το είχα σκεφτεί αλλά δεν μ αρέσει κ ολας. Προσπαθω με διατροφή να το ξεπεράσω κ κάνοντας αφόρητη υπομονη -_-

2 ώρες πρίν, AspasiaT είπε:

Βασω συγγνωμη για την παρεμβαση, δεν εχω διαβασει τις προηγουμενες σου αναρτησεις, ομως αν κανεις τοσους εμετους καθημερινα πρεπει να σε δει ο γιατρος σου. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που εκανα γυρω στους τεσσερις τη μερα και καποιες μερες περισσοτερους, ημουν σε αντιεμετικη αγωγη. Μπορει να χασεις ηλεκτρολυτες και αλλα πολυτιμα στοιχεια. Δεν ξερω ακριβως τι ισχυει με σενα, αλλα αν κανεις πολλους εμετους πρεπει να το πεις οπωαδηποτε στο γιατρο σου.

Επισης, δε στο λεω φυσικα για να σε τρομαξω, και στις δυο εγκυμοσυνες κρατησαν οι εμετοι/αναγουλες πεντε μηνες, μετα ειχα ξανα στον ογδοο μεχρι τελους. Πιο πολυ στο λεω για να προνοησεις απο τωρα αν κανεις πολλους.

Καλησπερα κοριτσι μου. Εχω μιλήσει. Από την αρχη που ξεκίνησε. Ειχα παει κ νοσοκομειο μια μερα για ορό που ειχα κανει 7 εμετους. Παιρνω κ αγωγη. Κ μια μερα ειμαι καλα μια χαλια. Προσπαθω να κανω υπομονη. Τουλάχιστον πλεον τρωω κ πινω νερο γιατί τη 1η εβδομαδα που με έπιασε δεν ετρωγα ουτε επινα για αυτο κ το νοσοκομειο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ μακαρι να ειναι όπως τα λες! Μακαρι! 

Οχι ουλτροτζετσαν δεν παίρνω. Τι είναι αυτο; για τους εμετους; εμενα μου ειχε δωσει navatac αλλα το εκανα εμετο λόγω του τζιντζερ κ τωρα παιρνω το primperan. Βελονισμό να σου πω δεν το είχα σκεφτεί αλλά δεν μ αρέσει κ ολας. Προσπαθω με διατροφή να το ξεπεράσω κ κάνοντας αφόρητη υπομονη -_-

Καλησπερα κοριτσι μου. Εχω μιλήσει. Από την αρχη που ξεκίνησε. Ειχα παει κ νοσοκομειο μια μερα για ορό που ειχα κανει 7 εμετους. Παιρνω κ αγωγη. Κ μια μερα ειμαι καλα μια χαλια. Προσπαθω να κανω υπομονη. Τουλάχιστον πλεον τρωω κ πινω νερο γιατί τη 1η εβδομαδα που με έπιασε δεν ετρωγα ουτε επινα για αυτο κ το νοσοκομειο.

Όχι τα ουλτροτζεσταν είναι προγεστερόνη που παίρνουμε εμείς της εξωσωματικής.συνηθως επιβαρύνουν την κατάσταση με τις αναγουλες γι'αυτό σε ρώτησα.παλι καλά που δεν παίρνεις.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Όχι τα ουλτροτζεσταν είναι προγεστερόνη που παίρνουμε εμείς της εξωσωματικής.συνηθως επιβαρύνουν την κατάσταση με τις αναγουλες γι'αυτό σε ρώτησα.παλι καλά που δεν παίρνεις.

Α όχι κοριτσι μου. Δεν ξερω αν έχω θεμα με θυρεοειδή. Θα δείξει στις εξετάσεις. Αλλιως είναι απλά ο οργανισμός μου. Κάποιες το περνανε άσχημα καποιες μετρια καποιες καλα. Εγω ανήκω στις δύσκολες περιπτώσεις καλως ή κακώς. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mighty86 said:

Εγώ είμαι η πρώτη! σημερα έκανα αυχενική αλλά δεν έχουν βγει συνολικά τα απότελεσματα. Ο υπέρηχος κ οι μετρήσεις του ήταν οκ.περιμενουμε τις αιματολογικές. Το έμβρυο στην αρχή κουνιόταν αλλά μετά όταν πήγε να κάνει μέτρηση ο γιατρός σταμάτησε να κουνιέται. Κ μετά μου πίεσε την κοιλιά αρκετά για να το κάνει να κουνηθει. Λετε να του έκανε κακό;

 

Μην ανησυχεις κοπέλα μου. Δεν νομίζω να υπάρχει γιατρός που να κάνει κάτι τέτοιο και να γνωρίζει ότι υπάρχει περίπτωση να κάνει κακό στο έμβρυο.  Βέβαια καταλαβαίνω την ανησυχία σου αλλά χαλάρωσε και απόλαυσε το γεγονός ότι όλα ήταν καλά ! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α όχι κοριτσι μου. Δεν ξερω αν έχω θεμα με θυρεοειδή. Θα δείξει στις εξετάσεις. Αλλιως είναι απλά ο οργανισμός μου. Κάποιες το περνανε άσχημα καποιες μετρια καποιες καλα. Εγω ανήκω στις δύσκολες περιπτώσεις καλως ή κακώς. 

Όχι βρε είναι καθαρά οργανική αντίδραση στις ορμονικές αλλαγές δεν έχει σχέση με κάποιο άλλο πρόβλημα. Απλά σε ρώτησα για τα ουλτρο γιατί συνήθως όταν τα κόβουν ελαττώνονται τα συμπτώματα. Εμένα μου τα έκοψε κ τώρα περιμένω να δω κάποια διαφορά αλλά προς το παρόν τίποτα.

Δεν νομίζω να έχει σχέση με τον θυρεοειδή.

Εμένα πάντως δεν εδειξαν κάτι κακό οι εξετάσεις μου παρά τις αναγουλες και τους εμετούς. Ζάχαρο κομπλε, θυρεοειδής κομπλέ, αιματοκρίτης κομπλέ.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α όχι κοριτσι μου. Δεν ξερω αν έχω θεμα με θυρεοειδή. Θα δείξει στις εξετάσεις. Αλλιως είναι απλά ο οργανισμός μου. Κάποιες το περνανε άσχημα καποιες μετρια καποιες καλα. Εγω ανήκω στις δύσκολες περιπτώσεις καλως ή κακώς. 

Κ εγω το περασα ασχημα... αλλα να ξερεις ολα τελειωνουν και μετα μενουν μονο τα καλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...