Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

9 hours ago, Mighty86 said:

Λες ε;νταξει να μην ανησυχώ. Είμαι κάπως επιφυλακτική με τον γιατρό μου. Δεν φταίει αυτός. Με έχει πιάσει το ανάποδο γιατί εγώ είχα μια άλλη επιλογή κ η μαμά μου μου άλλαξε γνώμη.αυτον τον είχα για δεύτερη επιλογή. Μου τον σύστησε ο εξωσωματικος μου κ η μαμά μου ήθελε ντε κ καλά να ακούσω τι θα μου πει ο εξωσωματικος. Ενώ εγώ σκεφτόμουν έναν άλλο που τον είχε μια φίλη μου. Τεσπα το συμπέρασμα είναι ότι δεν ξανακουω την μάνα μου ,από εδώ κ περα θα επιμένω στην δικιά μου αποψη για να νιώθω κ καλύτερα.

Κεγω έχω πριξιματα @Mareva και @giwta_86 είμαστε κ συνομήλικες. Κεγω έχω κοιλιά στον 6ο ειδικά από το απόγευμα κ μετά. Αρκετά ενοχλητικό. Να πω ότι είχα μπάκα κ από πριν(δεν είχα κοιλιά πλάκα ποτέ) αλλά αυτό που έχω τα απογεύματα είναι σαν τυμπανισμος. Ίσως θα έπρεπε να μειώσουμε το αλάτι κ να αυξήσουμε το νερό; Πίνεται αρκετό νερό; Εγώ διαπίστωσα πως δεν πίνω κ τόσο λόγω των αναγουλων.προσπαθω να το αυξήσω τώρα κ νιωθω μια μικρή βελτίωση. Κ τις ποσότητες του φαγητού να περιορίσω.αλλα πολλές φορές κ με άδειο στομάχι πάλι τούμπανο είμαι. Επίσης όταν κάνω πολλούς εμετούς τουμπανιαζω

Και εγώ έχω παραπανίσια κιλα κ κοιλιά :tongue: αλλά το πρήξιμο δεν παλεύεται..ακόμα ευτυχως δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό.. Και σε αυτό βοηθάει πιστεύω ότι τρώω μικρες μερίδες γτ δε μπορω κ παραπάνω.. Με το νερό προσπαθώ κ εγώ αλλά δε νομίζω ότι πίνω παραπανω από 1,5 λίτρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Όχι βρε είναι καθαρά οργανική αντίδραση στις ορμονικές αλλαγές δεν έχει σχέση με κάποιο άλλο πρόβλημα. Απλά σε ρώτησα για τα ουλτρο γιατί συνήθως όταν τα κόβουν ελαττώνονται τα συμπτώματα. Εμένα μου τα έκοψε κ τώρα περιμένω να δω κάποια διαφορά αλλά προς το παρόν τίποτα.

Δεν νομίζω να έχει σχέση με τον θυρεοειδή.

Εμένα πάντως δεν εδειξαν κάτι κακό οι εξετάσεις μου παρά τις αναγουλες και τους εμετούς. Ζάχαρο κομπλε, θυρεοειδής κομπλέ, αιματοκρίτης κομπλέ.

Α ε τότε εύχομαι να βγουν κ οι δικές μου καλές κ να ειναι απλα θέμα χρόνου να τελειώνει αυτη η ταλαιπωρεία για ολες μας! 

Just now, AspasiaT είπε:

Κ εγω το περασα ασχημα... αλλα να ξερεις ολα τελειωνουν και μετα μενουν μονο τα καλα!

Αυτό σκέφτομαι Ασπασία μου κ προσπαθω να ηρεμω! Σε ευχαριστώ παρα πολυ ❤

Από βιταμινες βρε κοριτσια τι παιρνετε; για πειτε. Εγω το φιλισιν που το παιρνω 1 μηνα από πριν μεινω εγκυος για να προετοιμάσω τον οργανισμό μου κ απο όταν εμεινα μου ειπε να παιρνω κ το iofolen κυησης που έχει διάφορες βιταμίνες. Επισης τωρα που εχω κ αυτο με τους εμετους μου εγραψε κ το neurobion που είναι βιταμινες B1,B2,B12 κ βοηθαει πολυ στην υπερεμεση μου ειπε. Ελπιζω να δω διαφορα. Πάντως προχθές εκανα 1 εμετο, χθες 6 κ σημερα για την ωρα παλι 1. Μια ετσι μια αλλιως με παει. Ελπιζω να δράσουν οι βιταμινες ή το primperan που ξεκίνησα κ να μεινω στον 1 εμετο ή κ κανέναν.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty86 είπε:

Όχι τα ουλτροτζεσταν είναι προγεστερόνη που παίρνουμε εμείς της εξωσωματικής.συνηθως επιβαρύνουν την κατάσταση με τις αναγουλες γι'αυτό σε ρώτησα.παλι καλά που δεν παίρνεις.

Εμενα από προχθες μου κόπηκε μαχαίρι η αναγουλα αλλά την 12 η βδομάδα θα ξεκινήσω ultragestan θα επανέλθουν όλα δλδ ;;;;;;;;;αχ θα τρελαθώωωω


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Εμενα από προχθες μου κόπηκε μαχαίρι η αναγουλα αλλά την 12 η βδομάδα θα ξεκινήσω ultragestan θα επανέλθουν όλα δλδ ;;;;;;;;;αχ θα τρελαθώωωω

Όχι ρε συ δεν φέρνουν τα ουλτρο αναγουλες απλά επιβαρύνουν κ άλλο μια υπάρχουσα κατάσταση.δεν νομίζω ότι αν δεν έχεις θα έρθουν κ μάλιστα 12w


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Θα γίνω κι εγώ μανούλα τον Μάρτιο του 21! 2/6 τελευταία περίοδος! Έκλεισα και ραντεβού για την αυχενική στις 31/8! Να σας ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια..ποιες μένετε Αθήνα; Εγώ είμαι στο κέντρο..με έχει πιάσει μια ανησυχία (δεν ξέρω αν είμαι παράλογη) από την Παρασκευή που προέκυψε όλο αυτό με το τοξικό νέφος από τη φωτιά στη Μεταμόρφωση! Διαβάζω διάφορα για τις ουσίες που αναπνέουμε κλπ κι έχω αγχωθει μήπως επηρεάζεται το έμβρυο..ρώτησε καμία κοπέλα τον γιατρό της για το θέμα αυτό;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Evoulini24 Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

Εγώ μένω Αθήνα και μαλιστα ουτε 3 χλμ απο το εργοστασιο. Ετυχε να λείπουμε όμως διακοπες στο χωριο μου, νομίζω όμως και να μην λείπαμε θα ψάχναμε τρόπο διαφυγής. Δυστυχώς οι διοξίνες που προέκυψαν απ την καύση των πλαστικών είναι ο τι πιο καρκινογόνο. Σκοπεύουμε να γυρίσουμε την Κυριακή και ειλικρινά αν μπορούσαμε θα το καθυστερουσαμε κι άλλο. Ο άντρας μου που έχει γνώσεις σ αυτά και δεν είναι καταστροφολογος, αφότου γύρισε Αθήνα (μόνος του) δεν άνοιξε καν να αερισει το σπίτι. Το μπαλκόνι μας μύριζε σκέψου και σήμερα ακόμα. Θεωρώ ότι ειδικά για τα έμβρυα Και τα μικρά παιδιά που είναι στην ανάπτυξη είναι ο τι χειρότερο. Τι επιλογές όμως έχει ο καθενας; το τραγικό της υπόθεσης είναι που επιτρέπεται να λειτουργεί τέτοιο εργοστασιο σε κατοικημένη περιοχή και χωρίς πυρασφάλεια. Τι άλλο να πει κάνεις...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε όλες!! Με γερά μωρά στο σώμα και στο πνεύμα!! Είναι τραγικό όντως!! Θα ρωτήσω τον γιατρό όταν πάω για αυχενική..με έχει πιάσει ανησυχία από εκείνη την ημέρα! Είπαν κιόλας ότι το νέφος έχει φύγει αλλά όλες αυτές οι ουσίες που προκλήθηκαν έχουν "κάτσει" στις επιφάνειες και πρέπει να καθαριστούν καλά, γιατί τις αναπνέουμε!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλή σας μέρα. Χθές κατά τις 2μιση η ώρα μετά τα μεσάνυκτα με έπιασε έντονος ρίγος και μέτρησα αμέσως τη θερμοκρασία μου. Έφτασε μέχρι 37.5 αλλά δεν ήταν συνέχεια σταθερή αλλά ανεβοκατέβαινε. Τώρα έχω 37.1 μέχρι 37.3 αλλά κάποιες φορες δείχνει 36.9. είμαι 10 βδομάδων και 6 ημερών. Αυτό μου ξανά συνέβηκε όταν ήμουν 7μιση βδομάδων. Έχει τύχει σε καμία από εσάς κάτι παρόμοιο. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού στο γιατρό και θα του το αναφέρω. Με ανησυχεί ότι συμβαίνει για δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι μανούλα Φεβρουαρίου και ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που κάνουν πολλούς εμετους...από τουαλέτα πως τα πάτε?? Γιατί εγώ με 2 εμετούς κάθε μέρα δεν πάω καθόλου!!! Όχι για πιπι...για το άλλο...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι μανούλα Φεβρουαρίου και ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που κάνουν πολλούς εμετους...από τουαλέτα πως τα πάτε?? Γιατί εγώ με 2 εμετούς κάθε μέρα δεν πάω καθόλου!!! Όχι για πιπι...για το άλλο...

Δύσκολα αλλά πάω.εστω κ κάθε μιάμιση μέρα θα πάω. Δοκίμασε σύκα να τρως.βοηθανε κ στους εμετούς κ έχουν βιταμίνες κ στην τουαλετα

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty86 είπε:

Δύσκολα αλλά πάω.εστω κ κάθε μιάμιση μέρα θα πάω. Δοκίμασε σύκα να τρως.βοηθανε κ στους εμετούς κ έχουν βιταμίνες κ στην τουαλετα

Θα προσπαθήσω...αλλά σκέφτομαι αφού δεν μένει τίποτα στο στομάχι μου...τι βγάλω???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Θα προσπαθήσω...αλλά σκέφτομαι αφού δεν μένει τίποτα στο στομάχι μου...τι βγάλω???

Εμένα τα σύκα μένουν. Κάτι πρέπει να μείνει.θελει δοκιμές μέχρι να το βρεις. Μην το αφήνεις έτσι κάτι πρέπει να φας.κ ριζογκοφρετες που αναφέρει η μαρεβα παραπάνω βοηθάνε


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Εμένα τα σύκα μένουν. Κάτι πρέπει να μείνει.θελει δοκιμές μέχρι να το βρεις. Μην το αφήνεις έτσι κάτι πρέπει να φας.κ ριζογκοφρετες που αναφέρει η μαρεβα παραπάνω βοηθάνε

Θα προσπαθήσω...

 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Εμενα από προχθες μου κόπηκε μαχαίρι η αναγουλα αλλά την 12 η βδομάδα θα ξεκινήσω ultragestan θα επανέλθουν όλα δλδ ;;;;;;;;;αχ θα τρελαθώωωω

Κορίτσια μηλιστε με το γιατρο τα utrogrstan να τα βάλετε κολπικά δεν έχει καθόλου παρενέργειες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Θα προσπαθήσω...

 

Εγώ σώθηκα με all bran δημητριακά ,δαμάσκηνο που το αντέχει το στομάχι μου και activia ακτινίδιο γιαούρτι ..δεν μπορώ να φάω μεγάλες ποσότητες λόγο τρομερής δυσπεψίας αλλά το παλεύω γιατί αν δεν φάω και στουμπωσω μετά ματώνω στην τουαλέτα...πάλεψε κάτι από αυτά έστω κάποιες μέρες την βδομάδα για να πας τουαλέτα..εγώ θυσιάζω στομάχι για τουαλέτα η θυσιαζω τουαλέτα για στομάχι χαχαχαχαχαχαχαχ!

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια μηλιστε με το γιατρο τα utrogrstan να τα βάλετε κολπικά δεν έχει καθόλου παρενέργειες

Κολπικά θα τα βάζω εγώ 3 την ημέρα ..έτσι μου είπαν το πολύ λίγη υπνηλία..πάλι καλά δεν θα άντεχα δεύτερο γύρο με αναγουλα και εμετούς ειλικρινά..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...