Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Ηλεκτρα85 είπε:

Τρίτο νινί.. Μου ρθε κ λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια.. Στην αρχή αγχώθηκα πολύ.. Αλλά όσο περνούν οι μερες το συνειδητοποιω όλο και περισσότερο.. Αλλά ακόμα είμαι κάπως.. Εσένα? 

Κι εμένα το τρίτο!!!!!!!!!!Άρα με καταλαβαίνεις!Το θέλαμε βέβαια,αλλά εγώ δεν ήμουν και πολύ σίγουρη όταν τα βάζαμε κάτω....τα παιδιά μου είναι κορίτσια 5 χρονών και 3!!Εσένα?Σκεφτόμουν ότι δεν θα αντέξω τα ξενύχτια πάλι και φτου κι απ την αρχή.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Κι εμένα το τρίτο!!!!!!!!!!Άρα με καταλαβαίνεις!Το θέλαμε βέβαια,αλλά εγώ δεν ήμουν και πολύ σίγουρη όταν τα βάζαμε κάτω....τα παιδιά μου είναι κορίτσια 5 χρονών και 3!!Εσένα?Σκεφτόμουν ότι δεν θα αντέξω τα ξενύχτια πάλι και φτου κι απ την αρχή.

Αχ κ μένα κορίτσια είναι το ένα κοντεύει τέσσερα και το άλλο κοντεύει δύο.. Γι αυτό κ το άγχος μου.. Είναι όλα πολύ κοντά κ ήδη με τις μικρές τα χω δει όλα!! 

Just now, Ηλεκτρα85 είπε:

Αχ κ μένα κορίτσια είναι το ένα κοντεύει τέσσερα και το άλλο κοντεύει δύο.. Γι αυτό κ το άγχος μου.. Είναι όλα πολύ κοντά κ ήδη με τις μικρές τα χω δει όλα!! 

Τι θα ήθελες να είναι τώρα? Κο

Κοριτσάκι η αγοράκι? Πόσο είσαι? Έχεις πάει για υπέρηχο?? Μην ανησυχείς θα αντέξεις.. Δεν έχει περάσει πολύς καιρός..κ πρόλαβες να ξεκουραστείς κ λίγο..εγω τι να πω.. Χάχα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ηλεκτρα85 είπε:

Αχ κ μένα κορίτσια είναι το ένα κοντεύει τέσσερα και το άλλο κοντεύει δύο.. Γι αυτό κ το άγχος μου.. Είναι όλα πολύ κοντά κ ήδη με τις μικρές τα χω δει όλα!! 

Χαχαχαχαχα συγγνώμη που γελάω,αλλά νιώθω τώρα κάπως καλύτερα,υπάρχει κι άλλη στην κατάσταση μου.Εγω δύσκολα τα βγάζω πέρα μέσα στη μέρα. Να μην σηκώνω βάρη, να ζητάει η μικρή αγκαλιά και να κάθομαι κάτω για να την πάρω,να πηγαίνουμε θάλασσα κάθε πρωί (γιατί βρισκόμαστε στο εξοχικό και την έχω μπροστά μου),να πίνω μόνο 1 καφέ την μέρα,πάει και το τσιγάρο το έκοψα μαχαίρι μόλις είδα το τεστ θετικό....Δύσκολα τα πράγματα!Την Πέμπτη θα πάω για τον προγεννητικο και την Δευτέρα ο πρώτος υπέρηχος!Και όντως είναι σαν πρώτη φορά!!!!!!Δεν περνάνε οι μέρες...είχα και μεγάλη χοριακη,και μου λέει μια φίλη μου εγώ είχα την ίδια χοριακη με σένα και είχα δίδυμα!Όχι λέω,δεν θέλω από 2 να πάω στα 4!!!!!!!!!

Εεεε ας μην πω ψέματα....Θα ήθελα να είναι αγόρι τώρα!!!!!!Είμαι 33!εσύ?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό.. Κ γω μια από τα ίδια τραβάω.. Αν κ με τα βάρη πρέπει να προσέχω κ άλλο..ποσο υψηλή ήταν δηλαδή και σε ποια εβδομάδα ήσουν!? Κοίτα μην αγχώνεσαιε τις υψηλές τιμές κ μένα στο πρώτο ήταν υψηλή κ μου χε πει ο γιατρός αν υπάρχουν δίδυμα στην οικογένεια μου αλλά τελικά ήταν ένα.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην 4η βδομάδα και ήταν 2598!Αφού έλεγα να πάω ξανά να επαναλάβω αλλά όταν είδα τόσο μεγάλη δεν πήγα, δεν έχω που να αφήσω και τα παιδιά. Ακόμα δεν το έχουμε πει παραέξω, μόνο οι φιλοι μας στο εξοχικό το έμαθαν γιατί αυτοί το ήξεραν απ την μέρα της σύλληψης .η μανα μου ξέρω ότι δεν θα χαρεί, εδώ στο 2ο και δεν χάρηκε λες και τα μεγαλώνει αυτή τα παιδιά.για να πάμε στον γυναικολόγο για υπέρηχο τα παιδιά μου θα τα κρατήσει μια φίλη μου.οι γονείς μου θα το μάθουν μετά.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Έχει κάποια από εσάς δυσκοιλιότητα? Είμαι 5 εβδομάδων και 2 ημερών και εδώ και 3 μέρες ξεκίνησε το πρόβλημα. Νομίζω φταίει η προγεστερόνη που παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

ξέρω οτι είναι φυσιολογικό αλλά γιατί επιπέδου δυσκοιλιότητα μιλάμε; εγώ ας πούμε πάω τουαλέτα με το σταγονόμετρο ενώ παλιά λειτουργούσε καλύτερα το σύστημα αλλά όχι οτι δεν πάω καθόλου. έχω τεράστιο θέμα.φοβερές αναγούλες κ εμετοί κ φοβάμαι οτι όλο αυτό που περνάω είναι για το τίποτα. οτι μπορεί να χάσω το έμβρυο ανα πάσα στιγμή. είμαι με πολύ χάλια διάθεση κακώς την μεταφέρω κ εδώ αλλά δεν ξέρω που αλλού να τα πω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty said:

ξέρω οτι είναι φυσιολογικό αλλά γιατί επιπέδου δυσκοιλιότητα μιλάμε; εγώ ας πούμε πάω τουαλέτα με το σταγονόμετρο ενώ παλιά λειτουργούσε καλύτερα το σύστημα αλλά όχι οτι δεν πάω καθόλου. έχω τεράστιο θέμα.φοβερές αναγούλες κ εμετοί κ φοβάμαι οτι όλο αυτό που περνάω είναι για το τίποτα. οτι μπορεί να χάσω το έμβρυο ανα πάσα στιγμή. είμαι με πολύ χάλια διάθεση κακώς την μεταφέρω κ εδώ αλλά δεν ξέρω που αλλού να τα πω. 

Βασικά με το ζόρι και με πολύ σφίξιμο (σόρρυ κιόλας). Είναι από την προγεστερόνη. Εγώ πάλι δεν νιώθω τίποτα άλλο. Είχα λίγα πονάκια περιόδου πάει έφυγαν και αυτά και σσκέφτομαι διάφορα. Πόσο είσαι εσύ? Θετικό μου ακούγεται το ότι έχεις συμπτώματα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Βασικά με το ζόρι και με πολύ σφίξιμο (σόρρυ κιόλας). Είναι από την προγεστερόνη. Εγώ πάλι δεν νιώθω τίποτα άλλο. Είχα λίγα πονάκια περιόδου πάει έφυγαν και αυτά και σσκέφτομαι διάφορα. Πόσο είσαι εσύ? Θετικό μου ακούγεται το ότι έχεις συμπτώματα. 

είμαι πιο προχωρημένη 6w+4d. άρχισα να έχω αναγούλες εκεί κοντά στην 5η εβδομάδα και μετά προς το τέλος της μέχρι κ τώρα έχουν γίνει ανυπόφορες. ξυπνάω το πρωί κ συνήθως θέλω να τα βγάλω μόνο που δεν έχω τίποτα να βγάλω ,μετά πρέπει να τρώω συνέχεια για να νιώθω καλά με αποτέλεσμα να έχω παχύνει(και όμως) κ μόλις αφήσω διάστημα λίγο νηστική(μια ώρα ας πούμε)κατευθείαν θέλω να τα βγάλω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty said:

είμαι πιο προχωρημένη 6w+4d. άρχισα να έχω αναγούλες εκεί κοντά στην 5η εβδομάδα και μετά προς το τέλος της μέχρι κ τώρα έχουν γίνει ανυπόφορες. ξυπνάω το πρωί κ συνήθως θέλω να τα βγάλω μόνο που δεν έχω τίποτα να βγάλω ,μετά πρέπει να τρώω συνέχεια για να νιώθω καλά με αποτέλεσμα να έχω παχύνει(και όμως) κ μόλις αφήσω διάστημα λίγο νηστική(μια ώρα ας πούμε)κατευθείαν θέλω να τα βγάλω. 

Αχ. Πολύ ταλαιπωρήσε κορίτσι μου. Υπομονή. Μακάρι να πάνε όλα καλά και όλα θα τα περάσουμε σιγά σιγά. :) Ακούσατε καρδούλα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όχι γιατί δεν έκανα dobler έκανα κολπικό υπέρηχο κ είδαμε το έμβρυο να πάλλεται. κ τώρα με έχουν βάλει υπέρηχο στις 27/7 που μου φαίνεται τεράστια απόσταση θα είμαι κοντά 8w+4d. μου φαίνεται πολύ μεγάλη απόσταση μεταξύ του πρώτου κ του δεύτερου υπερήχου. 7/7 έκανα τον πρώτο. τέσπα μίλησα με τον γιατρό για τις αναγούλες,για την ακρίβεια ο άνδρας μου ο οποίος με λυπήθηκε και μου έδωσε ένα σιρόπι το οποίο το πήρα δυο φορές δεν ένιωσα κάποια ανακούφιση κ το παράτησα γιατί φοβάμαι μην βλάψω το έμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty said:

όχι γιατί δεν έκανα dobler έκανα κολπικό υπέρηχο κ είδαμε το έμβρυο να πάλλεται. κ τώρα με έχουν βάλει υπέρηχο στις 27/7 που μου φαίνεται τεράστια απόσταση θα είμαι κοντά 8w+4d. μου φαίνεται πολύ μεγάλη απόσταση μεταξύ του πρώτου κ του δεύτερου υπερήχου. 7/7 έκανα τον πρώτο. τέσπα μίλησα με τον γιατρό για τις αναγούλες,για την ακρίβεια ο άνδρας μου ο οποίος με λυπήθηκε και μου έδωσε ένα σιρόπι το οποίο το πήρα δυο φορές δεν ένιωσα κάποια ανακούφιση κ το παράτησα γιατί φοβάμαι μην βλάψω το έμβρυο.

Είναι ψυχοφθόρα η αναμονή. Εγώ πήγα στις 4 βδομάδες και 3 μέρες για να δούμε αν ήταν ενδομήτρια η κύηση λόγω προηγούμενης εξωμήτριας και τώρα περιμένω να πάω στις 22 Ιουλίου όταν θα είμαι 6 βδομάδων και 4 ημερών. Σκεφτόμουν να κάνω χοριακή ξανά από μόνη μου να δω αν ανέβηκε αρκετά γιατί ανησυχώ. Μετά είπα θα κάνω μόνο ότι μου πει ο γιατρός. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έχει κάποια από εσάς δυσκοιλιότητα? Είμαι 5 εβδομάδων και 2 ημερών και εδώ και 3 μέρες ξεκίνησε το πρόβλημα. Νομίζω φταίει η προγεστερόνη που παίρνω.

Κι εγώ έχω,κι εγώ παίρνω προγεστερόνη!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Είναι ψυχοφθόρα η αναμονή. Εγώ πήγα στις 4 βδομάδες και 3 μέρες για να δούμε αν ήταν ενδομήτρια η κύηση λόγω προηγούμενης εξωμήτριας και τώρα περιμένω να πάω στις 22 Ιουλίου όταν θα είμαι 6 βδομάδων και 4 ημερών. Σκεφτόμουν να κάνω χοριακή ξανά από μόνη μου να δω αν ανέβηκε αρκετά γιατί ανησυχώ. Μετά είπα θα κάνω μόνο ότι μου πει ο γιατρός. 

δεν ξέρω αν έχει νόημα να ξανακάνεις χοριακή γιατί μετά από ένα σημείο δεν διπλασιάζονται πάντα οι χοριακές οπότε δεν θα βγάλεις κ άκρη. θα κάνουμε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...