Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Απο 51 την Πέμπτη πήγε 268.41 η χοριακη μου κορίτσια. 

Ρε συ σε ποια βδομάδα βρίσκεσαι?ρωτάω γιατί η δικιά μου 2600 που ήταν στις 4+5 λες όντως να έχω δίδυμα???Θα σκάσω μέχρι την Δευτέρα!!!!!!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου !βλέπω και καινούριες μανουλες χαμός !και εγώ ανυπομονώ για τον υπέρηχο την Δευτέρα!από συμπτώματα τίποτα παρά μόνο λίγο δυσκοιλιότητα..επίσης και εγώ ζοριζομαι πολύ με το τσιγάρο..από 2 μισή πακέτα πηγα στα 7 τσιγάρα και αυτό μέχρι να πάω στο γιατρό μετά νομίζω καθόλου ..έχω μαρτυρήσει γιατί βγάζω στερητικά από την απότομη έλλειψη που μαζί με τις ορμόνες νομίζω θα πάθω κατάθλιψη ....


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Ρε συ σε ποια βδομάδα βρίσκεσαι?ρωτάω γιατί η δικιά μου 2600 που ήταν στις 4+5 λες όντως να έχω δίδυμα???Θα σκάσω μέχρι την Δευτέρα!!!!!!

Την Πέμπτη αν τα υπολογίζω σωστά, μπαινω στην 6η εβδομάδα. Ο γιατρος πάντως μου λεει οτι ειναι μια χαρα .

Μήπως έχει να κάνει με το εργαστήριο; τι να πω ;δεν ξερω :|

Να ανησυχήσω;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Πως ειστε κοριτσάκια μου;

Με το καλό και στα κορίτσια που μπήκαν στην ομάδα, συγχαρητήρια :x

Εγω ξεκινάω δουλειά σήμερα και τα έχω βαψει μαύρα.. 

Συμπτώματα εκτός από πονακια εγω δεν εχω αλλα θελω κι ολας ειμαι μαζόχα :grin:

Επίσης έχω θεμα με το καπνισμαααααααα δε μπορω να το κόψω..παρακαλαω να με πιάσει αυτή η αποστροφή που με είχε πιάσει και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλα δε το βλεπωωω

Καλημέρα κορίτσια! 

@Aria konsta Σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι. Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ με το τσιγάρο... Το έχω μειώσει σημαντικά αλλά δεν μπορώ να το κόψω. 'Ηλπιζα κι εγώ σε μια αποστροφή αλλά δεν τη βλέπω να 'ρχεται...

πρίν από 25 λεπτά , Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου !βλέπω και καινούριες μανουλες χαμός !και εγώ ανυπομονώ για τον υπέρηχο την Δευτέρα!από συμπτώματα τίποτα παρά μόνο λίγο δυσκοιλιότητα..επίσης και εγώ ζοριζομαι πολύ με το τσιγάρο..από 2 μισή πακέτα πηγα στα 7 τσιγάρα και αυτό μέχρι να πάω στο γιατρό μετά νομίζω καθόλου ..έχω μαρτυρήσει γιατί βγάζω στερητικά από την απότομη έλλειψη που μαζί με τις ορμόνες νομίζω θα πάθω κατάθλιψη ....

Κι εσύ παθούσα; Εγώ από 30-35 που πήγαινα την ημέρα τώρα κάνω 10. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρέπει να δημιουργήσω στερητικά στον εαυτό μου. Να κοιτάξω να το περιορίσω όσο μπορώ από μόνη μου, αλλά είναι χειρότερο να στρεσάρω τον οργανισμό μου με τη στέρηση...

Επίσης κορίτσια που έχετε πρόβλημα με τη δυσκοιλιότητα.... επειδή κι εγώ το πέρασα (το κάνει η προγεστερόνη σε όλες) πήγα και πήρα ξερά δαμάσκηνα και σώθηκα!

Τώρα κανονικά, κάθε μέρα... 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Την Πέμπτη αν τα υπολογίζω σωστά, μπαινω στην 6η εβδομάδα. Ο γιατρος πάντως μου λεει οτι ειναι μια χαρα .

Μήπως έχει να κάνει με το εργαστήριο; τι να πω ;δεν ξερω :|

Να ανησυχήσω;

Καλημερα @Aria konsta! Φυσικα και να μην ανησυχήσεις, αφού η χοριακη σου αυξάνεται με τον ρυθμό που πρέπει. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική , όπως και ο χρόνος της εμφύτευσης για κάθε κύηση που δεν μπορεί να προσδιοριστεί με ακρίβεια (νωρίς η αργά στον κύκλο). Αυτό που ενδιαφέρει είναι η σωστή αύξηση της χοριακης για την ομαλή έκβαση της κύησης. Καλή συνέχεια !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sabie είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Aria konsta Σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι. Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ με το τσιγάρο... Το έχω μειώσει σημαντικά αλλά δεν μπορώ να το κόψω. 'Ηλπιζα κι εγώ σε μια αποστροφή αλλά δεν τη βλέπω να 'ρχεται...

Κι εσύ παθούσα; Εγώ από 30-35 που πήγαινα την ημέρα τώρα κάνω 10. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρέπει να δημιουργήσω στερητικά στον εαυτό μου. Να κοιτάξω να το περιορίσω όσο μπορώ από μόνη μου, αλλά είναι χειρότερο να στρεσάρω τον οργανισμό μου με τη στέρηση...

Επίσης κορίτσια που έχετε πρόβλημα με τη δυσκοιλιότητα.... επειδή κι εγώ το πέρασα (το κάνει η προγεστερόνη σε όλες) πήγα και πήρα ξερά δαμάσκηνα και σώθηκα!

Τώρα κανονικά, κάθε μέρα... 

Αχ και νόμιζα ότι είμαι η πιο άκαρδη μάνα που υπάρχει ...τη ανακούφιση να ξέρω ότι το περνάνε και άλλες γυναίκες γιατί άκουγα μόνο για κόψιμο μαχαίρι και έλεγα πω πω είμαι τέρας που δεν μπορώ να το κάνω !!!οσο για την δυσκοιλιότητα θα δοκιμάσω και τα δαμάσκηνα !!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Καλημερα @Aria konsta! Φυσικα και να μην ανησυχήσεις, αφού η χοριακη σου αυξάνεται με τον ρυθμό που πρέπει. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική , όπως και ο χρόνος της εμφύτευσης για κάθε κύηση που δεν μπορεί να προσδιοριστεί με ακρίβεια (νωρίς η αργά στον κύκλο). Αυτό που ενδιαφέρει είναι η σωστή αύξηση της χοριακης για την ομαλή έκβαση της κύησης. Καλή συνέχεια !

Ωορηξια εκανα αργά.. από 4/6 περιοδο εκανα 25/6 οποτε μαλλον παίζει ρόλο .

Ανυπομονώ να παω την Πέμπτη να δω ποσο ειναι τελικά το σπολακι μου . Να μου φύγουν οι απορίες 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Την Πέμπτη αν τα υπολογίζω σωστά, μπαινω στην 6η εβδομάδα. Ο γιατρος πάντως μου λεει οτι ειναι μια χαρα .

Μήπως έχει να κάνει με το εργαστήριο; τι να πω ;δεν ξερω :|

Να ανησυχήσω;

Όχι φίλη μου εσύ...εγώ να ανησυχησω μάλλον.....

Πάντως εγώ το τσιγάρο μαχαίρι!έκανα το iqos,μου λειπει ειδικά το πρωί  με τον καφέ,αλλά στη σκέψη ότι το περνάω στο έμβρυο δεν το βάζω στο στόμα.βεβαια και στα 2 άλλα παιδιά το ίδιο έκανα και μόλις γεννούσα το άρχιζα πάλι και όλοι λέγανε αφού άντεξα τόσους μήνες γιατί δεν το έκοβα....όμως όλα είναι στο μυαλό!Ποτέ στην ουσία δεν πήρα την απόφαση να το κόψω,μόνο παύση μέχρι να γεννηθεί το μωρό και μετά ξανά πάλι 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Όχι φίλη μου εσύ...εγώ να ανησυχησω μάλλον.....

Πάντως εγώ το τσιγάρο μαχαίρι!έκανα το iqos,μου λειπει ειδικά το πρωί  με τον καφέ,αλλά στη σκέψη ότι το περνάω στο έμβρυο δεν το βάζω στο στόμα.βεβαια και στα 2 άλλα παιδιά το ίδιο έκανα και μόλις γεννούσα το άρχιζα πάλι και όλοι λέγανε αφού άντεξα τόσους μήνες γιατί δεν το έκοβα....όμως όλα είναι στο μυαλό!Ποτέ στην ουσία δεν πήρα την απόφαση να το κόψω,μόνο παύση μέχρι να γεννηθεί το μωρό και μετά ξανά πάλι 

Εσυ γτ να εχεις ανησυχίες μεγάλη χοριακή ολα καλα ..

Αλλα κοριτσια να μας πουν χοριακες να δουμε βρε παιδί μου χαχα 

Θα το διακόψω σίγουρα μέχρι την Πέμπτη..

 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta είπε:

Εσυ γτ να εχεις ανησυχίες μεγάλη χοριακή ολα καλα ..

Αλλα κοριτσια να μας πουν χοριακες να δουμε βρε παιδί μου χαχα 

Θα το διακόψω σίγουρα μέχρι την Πέμπτη..

 

φαντάζεσαι να είναι δίδυμα?????μόνο γι αυτό.

  • Χαχα 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εσυ γτ να εχεις ανησυχίες μεγάλη χοριακή ολα καλα ..

Αλλα κοριτσια να μας πουν χοριακες να δουμε βρε παιδί μου χαχα 

Θα το διακόψω σίγουρα μέχρι την Πέμπτη..

 

10η μέρα 114 . 12η μέρα 312.  17η μέρα 2535. Χτες 24η μερα από έμβρυομεταφορα   στο υπέρηχο ακριβώς 6 εβδομάδες  είδαμε ένα έμβρυο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...