Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Sabie είπε:

Τελικά χθες ανέβηκε πάλι και ηρέμησα κάπως. Δεν έχω εγώ κόλλημα με το θερμόμτερο, ο άντρας μου έχει και με βάζει να παίρνω θερμοκρασία συνέχεια...

'Αντε με το καλό να ακούσετε την καρδούλα!!! Τη Δευτέρα που πήγα για υπέρηχο 5w6d είδαμε κι εμείς κάτι να πάλλεται ελαφρώς, αλλά δεν ακούσαμε τίποτα. Αύριο θα πάω πάλι που θα είμαι 6w3d..

Το πρώτο μου είναι και μετά από ταλαιπωρίες...

Ρε κορίτσια μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτό με τις μαμάδες... πρώτη φορά ακούω να χαλιούνται, συνήθως κάνουν σαν τρελές για νέο εγγόνι. Τι έγινε; Άλλαξαν και οι γιαγιάδες και επαναστάτησαν; χαχαχαχα Αν δεν έχεις χρόνο για τον εαυτό σου επειδή ΕΣΥ έχεις αποφασίσει να τον αφιερώνεις στην ανατροφή των παιδιών σου χωρίς να επιβαρύνεις κανέναν άλλο, δεν έχει κανείς δικαίωμα να σου υποδεικνύει το τι θα κάνεις ή το τι δεν θα πρέπει να στερηθείς.... Μη μασάτε!

Καλημέρες σε όλες!!!

Εσένα σε κρατάω στα υπ' όψιν σε περίπτωση που κάνω κόρη... για το προσοντούχος λέω...χαχαχαχα

Χαχχαχα με μεγάλη μας χαρά κυρία μου ,άντε να περάσει κ για εσάς όλες σιγά σιγά ο καιρός να δείτε τα μωράκια σας τις αυχενικες να είναι υγιέστατα κ να δείτε κ φυλλο;)

Just now, Ηλεκτρα85 είπε:

Εγώ είμαι κ μονοχοπαιδι οπότε δεν έχουν κ από αλλού να χαρούν εγγόνια.. Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να τους καταλάβω.. Από την πρώτη κιόλας εγκυμοσύνη είχα θέμα.. Αλλά τώρα πιο πολύ από ποτέ.. Δε μασάω αν κ στεναχωριέσαι κ ίσως φοβάμαι κ λίγο να τους αντιμετωπίσω.. Το φοβάμαι το λέω με την εννοια ότι έχω κουραστεί από τους καυγάδες κ τις φωνές.. Δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω..μου παν αν είμαι όντως έγκυος να μη ξαναπατήσω εκεί!! Δε ξέρω γιατί γίνεται όλο αυτό δεδομένου ότι έχω καλές σχέσεις μαζί τους.. 

Με το καλό σου εύχομαι... Όλα θα πάνε καλά κ θα δεις πως θα αλλάξει η ζωη σου μετά το παιδί.. Θα νοιώθεις ολοκληρωμένη κ δε θα σε νοιάζει τίποτα άλλο!!! 

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου του 85 είσαι?? Κ είσαι κ παντρεμένη?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγα για τον πρώτο υπέρηχο...

Με γύρισε μια εβδομάδα πίσω..απο 6 στις 5.

Είδαμε σακο και εμβρυικά στοιχεία,.

Μου ειπε οτι το περίμενε πιο ψηλά στη μήτρα αλλα λεει συμβαίνει σε πολλές εγκυμοσύνες. 

Μου εδωσε ×3 utrogestan   1 σαλοσπιρ για να πάει περισσότερο αιμα στη μήτρα. 

Και ένα άλλο φυλικο οξύ δε το θυμάμαι τώρα. 

Την αλλη Πέμπτη να ξανα παω με τον προγεννητικό μαζί. 

Και αυριο να επαναλάβω χοριακή.  

Αυταααα με ψηλο ανησύχησε μπορω να πω αλλα αυτός ήταν αισιόδοξος!


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Πήγα για τον πρώτο υπέρηχο...

Με γύρισε μια εβδομάδα πίσω..απο 6 στις 5.

Είδαμε σακο και εμβρυικά στοιχεία,.

Μου ειπε οτι το περίμενε πιο ψηλά στη μήτρα αλλα λεει συμβαίνει σε πολλές εγκυμοσύνες. 

Μου εδωσε ×3 utrogestan   1 σαλοσπιρ για να πάει περισσότερο αιμα στη μήτρα. 

Και ένα άλλο φυλικο οξύ δε το θυμάμαι τώρα. 

Την αλλη Πέμπτη να ξανα παω με τον προγεννητικό μαζί. 

Και αυριο να επαναλάβω χοριακή.  

Αυταααα με ψηλο ανησύχησε μπορω να πω αλλα αυτός ήταν αισιόδοξος!

Να είσαι χαλαρή και προσεκτική,να μην πω όλη μέρα ξαπλα!!!!!Όλα θα πάνε καλά!

Just now, Renez είπε:

Χαχχαχα με μεγάλη μας χαρά κυρία μου ,άντε να περάσει κ για εσάς όλες σιγά σιγά ο καιρός να δείτε τα μωράκια σας τις αυχενικες να είναι υγιέστατα κ να δείτε κ φυλλο;)

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου του 85 είσαι?? Κ είσαι κ παντρεμένη?

Εγώ του 87!Δεν είμαστε και πιτσιρίκες ντε!!!!την πρώτη μου κόρη την έκανα στα 27.είχα στόχο ζωής μέχρι τα 30 να έχω κάνει 1 παιδί και τελικά στα 30 είχα 2 και πήγαμε μπουζούκια να το γιορτάσουμε!!!!!χαχαχα

Τώρα 33 πάμε για το 3(τυχερός αριθμός μου φαίνεται η απ τα 3 το μακρύτερο που λενε)

Just now, Ηλεκτρα85 είπε:

Εγώ είμαι κ μονοχοπαιδι οπότε δεν έχουν κ από αλλού να χαρούν εγγόνια.. Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να τους καταλάβω.. Από την πρώτη κιόλας εγκυμοσύνη είχα θέμα.. Αλλά τώρα πιο πολύ από ποτέ.. Δε μασάω αν κ στεναχωριέσαι κ ίσως φοβάμαι κ λίγο να τους αντιμετωπίσω.. Το φοβάμαι το λέω με την εννοια ότι έχω κουραστεί από τους καυγάδες κ τις φωνές.. Δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω..μου παν αν είμαι όντως έγκυος να μη ξαναπατήσω εκεί!! Δε ξέρω γιατί γίνεται όλο αυτό δεδομένου ότι έχω καλές σχέσεις μαζί τους.. 

Με το καλό σου εύχομαι... Όλα θα πάνε καλά κ θα δεις πως θα αλλάξει η ζωη σου μετά το παιδί.. Θα νοιώθεις ολοκληρωμένη κ δε θα σε νοιάζει τίποτα άλλο!!! 

Είπαν οι γονείς στο παιδί αν είναι έγκυος να μην ξαναπατήσει σπίτι??????εεεε μην ξαναπάς, μπορείς να το κάνεις????ασχολησου μόνο με την οικογένεια σου και αγνόησε τους.και εγώ πολλές φορές φοβάμαι να τους αντιμετωπίσω,αφού έχω πει ότι θέλω να πάω να κάνω ψυχανάλυση να βοηθηθω Σ αυτό το θέμα με τους γονείς μου.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Να είσαι χαλαρή και προσεκτική,να μην πω όλη μέρα ξαπλα!!!!!Όλα θα πάνε καλά!

Εγώ του 87!Δεν είμαστε και πιτσιρίκες ντε!!!!την πρώτη μου κόρη την έκανα στα 27.είχα στόχο ζωής μέχρι τα 30 να έχω κάνει 1 παιδί και τελικά στα 30 είχα 2 και πήγαμε μπουζούκια να το γιορτάσουμε!!!!!χαχαχα

Τώρα 33 πάμε για το 3(τυχερός αριθμός μου φαίνεται η απ τα 3 το μακρύτερο που λενε)

Είπαν οι γονείς στο παιδί αν είναι έγκυος να μην ξαναπατήσει σπίτι??????εεεε μην ξαναπάς, μπορείς να το κάνεις????ασχολησου μόνο με την οικογένεια σου και αγνόησε τους.και εγώ πολλές φορές φοβάμαι να τους αντιμετωπίσω,αφού έχω πει ότι θέλω να πάω να κάνω ψυχανάλυση να βοηθηθω Σ αυτό το θέμα με τους γονείς μου.

Διαβάζω διαφορα για το σαλοσπιρ. 

Θα τον ξανά ρωτησω αυριο ..

Δουλεύω, δύσκολη η ξάπλα με δουλειά και παιδι .. 

 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Διαβάζω διαφορα για το σαλοσπιρ. 

Θα τον ξανά ρωτησω αυριο ..

Δουλεύω, δύσκολη η ξάπλα με δουλειά και παιδι .. 

 

Τι διάβασες για το salospir; Σαν παιδική ασπιρίνη είναι νομίζω...

Εμένα μου έχουν δώσει ένα την ημέρα από την ετ και μετά

Και επειδή είμαι καπνίστρια χτυπάω και μια innohep καθημερινά (η κοιλιά μου έχει γίνει μαύρη απ' τους μώλωπες που κάνει)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sabie είπε:

Τι διάβασες για το salospir; Σαν παιδική ασπιρίνη είναι νομίζω...

Εμένα μου έχουν δώσει ένα την ημέρα από την ετ και μετά

Και επειδή είμαι καπνίστρια χτυπάω και μια innohep καθημερινά (η κοιλιά μου έχει γίνει μαύρη απ' τους μώλωπες που κάνει)

Διάβαζα μεχρι κ για αποβολές. 

Ψηλο επηρεάστηκα.

ο γιατρός είπε ότι μου το δίνει για να στείλουμε περισσότερο αιμα στη μήτρα. 

Innohep εκανα στην πρώτη μου .. θυμάμαι πολύ καλααα

Ποσο εισαι ;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Aria konsta είπε:

Διάβαζα μεχρι κ για αποβολές. 

Ψηλο επηρεάστηκα.

ο γιατρός είπε ότι μου το δίνει για να στείλουμε περισσότερο αιμα στη μήτρα. 

Innohep εκανα στην πρώτη μου .. θυμάμαι πολύ καλααα

Ποσο εισαι ;

Το αντίθετο νομίζω πως ισχύει για το salospir. Στο δίνουν για να μην προκληθεί αποβολή από κάποιο θρόμβο... Αν δεν κάνω λάθος δηλαδή...

Πόσο είμαι ηλικιακά ή σε κύηση;

Είμαι 43 και επίσης 6w3d και είμαι καλά! :P 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Το αντίθετο νομίζω πως ισχύει για το salospir. Στο δίνουν για να μην προκληθεί αποβολή από κάποιο θρόμβο... Αν δεν κάνω λάθος δηλαδή...

Πόσο είμαι ηλικιακά ή σε κύηση;

Είμαι 43 και επίσης 6w3d και είμαι καλά! :P 

Σε κυηση εννοούσα χαχαχα με το καλο κοριτσι μου ♡♡♡ 

Εμενα μου το έδωσε για να στειλουμε λεει περισσότερο αιμα στη μητρα γτ το είδε χαμηλα . Με μπέρδεψε χειρότερα αυτη τη φορά ο καλος μου :mellow:

 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Renez είπε:

Χαχχαχα με μεγάλη μας χαρά κυρία μου ,άντε να περάσει κ για εσάς όλες σιγά σιγά ο καιρός να δείτε τα μωράκια σας τις αυχενικες να είναι υγιέστατα κ να δείτε κ φυλλο;)

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου του 85 είσαι?? Κ είσαι κ παντρεμένη?

Ναι του 85 κ παντρεμένη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta είπε:

Σε κυηση εννοούσα χαχαχα με το καλο κοριτσι μου ♡♡♡ 

Εμενα μου το έδωσε για να στειλουμε λεει περισσότερο αιμα στη μητρα γτ το είδε χαμηλα . Με μπέρδεψε χειρότερα αυτη τη φορά ο καλος μου :mellow:

 

Ναι, ακριβώς, για καλύτερη αιμάτωση. Μη το φοβάσαι... :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επερνα salospir από πρώτη μέρα περιόδου μέχρι την μέρα της έμβρυομεταφορας άπω την έμβρυομεταφορα και μετά κάνω inohep ο γιατρός είπε πως την περνουμε για καλύτερη αιματοση της μήτρας. Και τα inohep claxan ivor την ίδια δουλειά κάνουν καλητερη κυκλοφορία του αίματος. Εμένα απλά μου είπε πως αν δω αίμα εκείνη την μέρα να μην κάνω την inohep αν σταματάει την επόμενη να την κάνω κανονικά . Salospir μου είπε και η Λευκού να πάρω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ηλεκτρα85 είπε:

Ναι του 85 κ παντρεμένη! 

Κ έχουν τόσο θέμα οι δικοί σου με το παιδί?? Πραγματικά δε μπορώ να το καταλαβω.. 

Δε πειράζει έχεις τον αντρουλη σου εσύ κ μαζί θα τα κατάφερετε όλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Πήγα για τον πρώτο υπέρηχο...

Με γύρισε μια εβδομάδα πίσω..απο 6 στις 5.

Είδαμε σακο και εμβρυικά στοιχεία,.

Μου ειπε οτι το περίμενε πιο ψηλά στη μήτρα αλλα λεει συμβαίνει σε πολλές εγκυμοσύνες. 

Μου εδωσε ×3 utrogestan   1 σαλοσπιρ για να πάει περισσότερο αιμα στη μήτρα. 

Και ένα άλλο φυλικο οξύ δε το θυμάμαι τώρα. 

Την αλλη Πέμπτη να ξανα παω με τον προγεννητικό μαζί. 

Και αυριο να επαναλάβω χοριακή.  

Αυταααα με ψηλο ανησύχησε μπορω να πω αλλα αυτός ήταν αισιόδοξος!

Έκανες χοριακη?Τι έγινε???


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Έκανες χοριακη?Τι έγινε???

Εκανα 1372 πήγε δοξα το θεό.. 

Τι συμπτώματα εχει το utrogestan  ξέρετε;; 

1 hour ago, ba_lily είπε:

Εγώ επερνα salospir από πρώτη μέρα περιόδου μέχρι την μέρα της έμβρυομεταφορας άπω την έμβρυομεταφορα και μετά κάνω inohep ο γιατρός είπε πως την περνουμε για καλύτερη αιματοση της μήτρας. Και τα inohep claxan ivor την ίδια δουλειά κάνουν καλητερη κυκλοφορία του αίματος. Εμένα απλά μου είπε πως αν δω αίμα εκείνη την μέρα να μην κάνω την inohep αν σταματάει την επόμενη να την κάνω κανονικά . Salospir μου είπε και η Λευκού να πάρω. 

Εγω ειμαι με φυσική σύλληψη όμως και διάβαζα χθες ότι έχει διαφορά .

Τι να πω ; τον ξαναρώτησα βέβαια και μου είπε μονο καλο κάνει στο έμβρυο. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...