Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

On 13/7/2020 at 9:31 ΠΜ, Popaki2011 είπε:

Ήμουν στην 4η βδομάδα και ήταν 2598!Αφού έλεγα να πάω ξανά να επαναλάβω αλλά όταν είδα τόσο μεγάλη δεν πήγα, δεν έχω που να αφήσω και τα παιδιά. Ακόμα δεν το έχουμε πει παραέξω, μόνο οι φιλοι μας στο εξοχικό το έμαθαν γιατί αυτοί το ήξεραν απ την μέρα της σύλληψης .η μανα μου ξέρω ότι δεν θα χαρεί, εδώ στο 2ο και δεν χάρηκε λες και τα μεγαλώνει αυτή τα παιδιά.για να πάμε στον γυναικολόγο για υπέρηχο τα παιδιά μου θα τα κρατήσει μια φίλη μου.οι γονείς μου θα το μάθουν μετά.

Λες κ ακούω εμένα.. Το ίδιο θέμα ακριβώς έχω κ γω.. Εμένα όχι απλώς δεν θα χαρεί αλλά δυστυχώς θα ακολουθήσει κ καυγάς..με άγνωστες συνέπειες.. Κοίτα όσο αφορά το τσιγάρο μη ζορίζεται εμένα όταν καπνιζα μου ειχε πει ο γιατρός μου καλύτερα να καπνίζω μέχρι 5 αντε σε ακραία κατάσταση 8 όχι κάθε μέρα.. Παρά να πιέζομαι είναι χειρότερο για το μωρό.. Κανε υπομονή θα το συνηθίσεις.. Κ όταν σου έρχεται η όρεξη να κάνεις την κίνηση με το χέρι σου σαν να τραβάς τζούρα.. Να εισπνέεις κ να εκπνεεις.. Θα σε βοήθησε πάρα πολύ να κάνεις τη κίνηση.. Την κίνηση αναζητάμε πιο πολύ από τη νικοτίνη να ξέρεις.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ηλεκτρα85 είπε:

Λες κ ακούω εμένα.. Το ίδιο θέμα ακριβώς έχω κ γω.. Εμένα όχι απλώς δεν θα χαρεί αλλά δυστυχώς θα ακολουθήσει κ καυγάς..με άγνωστες συνέπειες.. Κοίτα όσο αφορά το τσιγάρο μη ζορίζεται εμένα όταν καπνιζα μου ειχε πει ο γιατρός μου καλύτερα να καπνίζω μέχρι 5 αντε σε ακραία κατάσταση 8 όχι κάθε μέρα.. Παρά να πιέζομαι είναι χειρότερο για το μωρό.. Κανε υπομονή θα το συνηθίσεις.. Κ όταν σου έρχεται η όρεξη να κάνεις την κίνηση με το χέρι σου σαν να τραβάς τζούρα.. Να εισπνέεις κ να εκπνεεις.. Θα σε βοήθησε πάρα πολύ να κάνεις τη κίνηση.. Την κίνηση αναζητάμε πιο πολύ από τη νικοτίνη να ξέρεις.. 

Εσένα η δικιά σου γιατί???σε βοηθάει με τα άλλα 2 και γκρινιάζει ότι κουράζεται κλπ?

Παρεμπιπτόντως το έμαθε χθες το απόγευμα.με ρώτησε γιατί δεν καπνίζω και της είπα με εντελως φυσικό τροπο γιατί είμαι έγκυος στο 3ο.στην αρχή δεν με πίστευε, μετά μου είπε ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχουμε τα ίδια νεύρα κ γκρίνιες με τις προηγούμενες εγκυμοσύνες. Δεν είπε ούτε μπράβο ούτε έδειξε να χαίρεται. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Εσένα η δικιά σου γιατί???σε βοηθάει με τα άλλα 2 και γκρινιάζει ότι κουράζεται κλπ?

Παρεμπιπτόντως το έμαθε χθες το απόγευμα.με ρώτησε γιατί δεν καπνίζω και της είπα με εντελως φυσικό τροπο γιατί είμαι έγκυος στο 3ο.στην αρχή δεν με πίστευε, μετά μου είπε ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχουμε τα ίδια νεύρα κ γκρίνιες με τις προηγούμενες εγκυμοσύνες. Δεν είπε ούτε μπράβο ούτε έδειξε να χαίρεται. 

Να βοηθάει??? Χάχαχαχα χάχαχαχα καλό!! Ούτε καν.. Κ μένα χτες υποπτευθηκε κ μου πε δε πιστεύω να εισαι έγκυος? Δεν θα το αντέξω.. Έτσι μου είπε κ να σου πω ούτε το παραδέχτηκα ούτε όχι κ πήγαινε για άσχημο καυγά η κουβέντα οπότε κ την έκοψα κάπως απότομα.. Θεωρεί ότι κουράζομαι πολύ κ ότι τρέχω μόνη μου για όλα οπότε ένα ακόμα παιδί θα ήταν κ το τελειωτικό μου χτύπημα.. Ότι αφορά εμένα λόγω ότι δεν έχω χρόνο για μένα.. Εν μέρη έχει δίκιο αλλά από την άλλη δεν μπορεί κ να μου λεει να μη κάνω άλλο αν εγώ το θέλω κ από τη στιγμή που ήρθε.. Sorry για τα μεγάλα μηνύματα 

1 hour ago, ba_lily είπε:

Μην δίνεις σημασία στη θερμοκρασία κορίτσι τζάμπα άγχος στη προιγουμενι προσπάθεια είχα σινεχια 37 με 37.4 και ειταν αρνητικό και τώρα με το θετικό έχω 36.8 και εγώ είμαι 6+2

Πάντως ενώ με το υπέρηχο της Δευτέρας ηρέμησα αλλά σήμερα με έχει πιάσει πάλι το άγχος περιμένω πως και πως το επόμενο την Δευτέρα που μας έρχεται. Θα είμαι ακριβώς 7 εβδομάδων είχαμε δει καρδιά να χτυπάει αλλά δεν την ακούσουμε ο γιατρός είπε πως ειναι πολύ νωρίς να την ακούσουμε και να μην ανησυχώ αφού την βλέπουμε να χτυπάει θα την ακούμε κιόλας 

Σίγουρα θα την ακούσετε.. Μην έχεις άγχος!! Όλα θα πάνε καλά.. Το πρώτο σου είναι?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Δε  θα το αντέξω?????είπε η μαμά σου????Ωωωω θεέ μου!!!!!Τι κάνουν έτσι καλέ?λες και τους είπαμε να τα μεγαλώσουν αυτές!!!!

Ελα ντε?? Η να τα μεγαλώσουν η να τα θρεψουν.. Στεναχωρεθηκα κ στεναχωριέσαι ακόμα αλλά κανείς εκτός από εμένα δεν θα μου πει τι θα κάνω κ τι οχι.. Όλες πάτε σχετικά γρήγορα για υπέρηχο.. Εμένα μου έβαλε 29.07 θα με φάει η αγωνία.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ηλεκτρα85 είπε:

Ελα ντε?? Η να τα μεγαλώσουν η να τα θρεψουν.. Στεναχωρεθηκα κ στεναχωριέσαι ακόμα αλλά κανείς εκτός από εμένα δεν θα μου πει τι θα κάνω κ τι οχι.. Όλες πάτε σχετικά γρήγορα για υπέρηχο.. Εμένα μου έβαλε 29.07 θα με φάει η αγωνία.. 

Τουλάχιστον θα είσαι σίγουρη ότι θα ακούσεις καρδούλα εσύ!!!!γιατί εμένα παίζεται....Μόλις ήρθα Ρέα για τον προγεννητικο. Καλημέρα σε όλες!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Μην δίνεις σημασία στη θερμοκρασία κορίτσι τζάμπα άγχος στη προιγουμενι προσπάθεια είχα σινεχια 37 με 37.4 και ειταν αρνητικό και τώρα με το θετικό έχω 36.8 και εγώ είμαι 6+2

Πάντως ενώ με το υπέρηχο της Δευτέρας ηρέμησα αλλά σήμερα με έχει πιάσει πάλι το άγχος περιμένω πως και πως το επόμενο την Δευτέρα που μας έρχεται. Θα είμαι ακριβώς 7 εβδομάδων είχαμε δει καρδιά να χτυπάει αλλά δεν την ακούσουμε ο γιατρός είπε πως ειναι πολύ νωρίς να την ακούσουμε και να μην ανησυχώ αφού την βλέπουμε να χτυπάει θα την ακούμε κιόλας 

Τελικά χθες ανέβηκε πάλι και ηρέμησα κάπως. Δεν έχω εγώ κόλλημα με το θερμόμτερο, ο άντρας μου έχει και με βάζει να παίρνω θερμοκρασία συνέχεια...

'Αντε με το καλό να ακούσετε την καρδούλα!!! Τη Δευτέρα που πήγα για υπέρηχο 5w6d είδαμε κι εμείς κάτι να πάλλεται ελαφρώς, αλλά δεν ακούσαμε τίποτα. Αύριο θα πάω πάλι που θα είμαι 6w3d..

5 ώρες πρίν, Ηλεκτρα85 είπε:

Να βοηθάει??? Χάχαχαχα χάχαχαχα καλό!! Ούτε καν.. Κ μένα χτες υποπτευθηκε κ μου πε δε πιστεύω να εισαι έγκυος? Δεν θα το αντέξω.. Έτσι μου είπε κ να σου πω ούτε το παραδέχτηκα ούτε όχι κ πήγαινε για άσχημο καυγά η κουβέντα οπότε κ την έκοψα κάπως απότομα.. Θεωρεί ότι κουράζομαι πολύ κ ότι τρέχω μόνη μου για όλα οπότε ένα ακόμα παιδί θα ήταν κ το τελειωτικό μου χτύπημα.. Ότι αφορά εμένα λόγω ότι δεν έχω χρόνο για μένα.. Εν μέρη έχει δίκιο αλλά από την άλλη δεν μπορεί κ να μου λεει να μη κάνω άλλο αν εγώ το θέλω κ από τη στιγμή που ήρθε.. Sorry για τα μεγάλα μηνύματα 

Σίγουρα θα την ακούσετε.. Μην έχεις άγχος!! Όλα θα πάνε καλά.. Το πρώτο σου είναι?? 

Το πρώτο μου είναι και μετά από ταλαιπωρίες...

Ρε κορίτσια μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτό με τις μαμάδες... πρώτη φορά ακούω να χαλιούνται, συνήθως κάνουν σαν τρελές για νέο εγγόνι. Τι έγινε; Άλλαξαν και οι γιαγιάδες και επαναστάτησαν; χαχαχαχα Αν δεν έχεις χρόνο για τον εαυτό σου επειδή ΕΣΥ έχεις αποφασίσει να τον αφιερώνεις στην ανατροφή των παιδιών σου χωρίς να επιβαρύνεις κανέναν άλλο, δεν έχει κανείς δικαίωμα να σου υποδεικνύει το τι θα κάνεις ή το τι δεν θα πρέπει να στερηθείς.... Μη μασάτε!

Καλημέρες σε όλες!!!

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Δε νομίζω πουλάκι μου..

Εγω είπα να σου γράψω για να σε βγάλω από το άγχος γτ εγώ έκανα χοριακη 4 εβδομαδων κ 3 ημερών κ ήταν 2702!!! Κ περιμένω τον γιοκα μου!!

Θα σας πω όμως το μυστικο..μου έχει βγει προσοντουχος εξού κ η μεγάλη χοριακη κατέληξα:P

Καλή λευτεριά σε όλες κορίτσια!!!!

Εσένα σε κρατάω στα υπ' όψιν σε περίπτωση που κάνω κόρη... για το προσοντούχος λέω...χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκούλες μου :x

Εμενα το πρώτο δεν ήθελαν, αλλά δε μου το έλεγαν κιόλας από αλλού τα μάθαινα.. τωρα σα τρελοί κανουν ! 

Σημερα εχω υπέρηχο επιτελους :grin:και βαση ημερολογίου μπηκα στην 6η τωρα παιζει να πέφτει έξω κι αυτό. 

Είναι συμπτωμα που ξυπνάω να (παω τα πρόβατα) κάθε πρωί;; :razz:

Εγω δεν ξυπνούσα με τίποτα τα πρωινά και τωρα 7 η ώρα στο πόδι! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πόπο πολύ συχνά έχετε υπέρηχο. εγώ έκανα ένα 5+5 και τώρα θα πάω 8+4. πολύ αγωνία. 

αυτά που λέτε για τις γιαγιάδες μου κάνουν φοβερή εντύπωση. εγώ νιώθω καμιά φορά οτι το κάνω όλο αυτό για αυτούς για να τους δώσω χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

πόπο πολύ συχνά έχετε υπέρηχο. εγώ έκανα ένα 5+5 και τώρα θα πάω 8+4. πολύ αγωνία. 

αυτά που λέτε για τις γιαγιάδες μου κάνουν φοβερή εντύπωση. εγώ νιώθω καμιά φορά οτι το κάνω όλο αυτό για αυτούς για να τους δώσω χαρά.

Ο πρώτος μου είναι ενενα ! 

Εεε μη σου κάνει εντύπωση .. 

Στην πρώτη την πήγα να την δουν πρωτη βολτα μολις σαραντισε ..

Μόλις με είδε ο πατέρας μ με το μωρο στα χέρια τι είπε; 

"Δεν πιστεύω να έχεις την εντύπωση ότι θα στο μεγαλώσουμε; είμαστε νέοι και έχουμε ζωή μπροστα μας να ζήσουμε τωρα που φύγατε εσεις " 

Όπως καταλαβαίνετε νόμιζε ότι πήγαινα το παιδι να το αφήσω. 

Εννοείται την πηρα κ έφυγα!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta είπε:

Ο πρώτος μου είναι ενενα ! 

Εεε μη σου κάνει εντύπωση .. 

Στην πρώτη την πήγα να την δουν πρωτη βολτα μολις σαραντισε ..

Μόλις με είδε ο πατέρας μ με το μωρο στα χέρια τι είπε; 

"Δεν πιστεύω να έχεις την εντύπωση ότι θα στο μεγαλώσουμε; είμαστε νέοι και έχουμε ζωή μπροστα μας να ζήσουμε τωρα που φύγατε εσεις " 

Όπως καταλαβαίνετε νόμιζε ότι πήγαινα το παιδι να το αφήσω. 

Εννοείται την πηρα κ έφυγα!

α γιαυτό! εντάξει τότε λογικό νόμιζα έχεις κάνει ήδη έναν.

τι να πω. καταλαβαίνω να έχουν ένα άγχος ένα στρες αλλά να μην θέλουν εγγόνια φοβερή εντύπωση μου κάνει. είναι κ εγωιστικό. αυτοί γιατί κάνανε παιδιά εμείς δεν δικαιούμαστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που διαβάζω ρε κορίτσια για γιαγιάδες και παππούδες !!!!Σοκ!!!εμένα μην σας πω ότι είναι όλοι πιο ενθουσιασμενοι και από μένα !μην μασάτε αλλά όταν έρθει η ώρα να τους το χτυπάτε!!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κ μονοχοπαιδι οπότε δεν έχουν κ από αλλού να χαρούν εγγόνια.. Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να τους καταλάβω.. Από την πρώτη κιόλας εγκυμοσύνη είχα θέμα.. Αλλά τώρα πιο πολύ από ποτέ.. Δε μασάω αν κ στεναχωριέσαι κ ίσως φοβάμαι κ λίγο να τους αντιμετωπίσω.. Το φοβάμαι το λέω με την εννοια ότι έχω κουραστεί από τους καυγάδες κ τις φωνές.. Δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω..μου παν αν είμαι όντως έγκυος να μη ξαναπατήσω εκεί!! Δε ξέρω γιατί γίνεται όλο αυτό δεδομένου ότι έχω καλές σχέσεις μαζί τους.. 

5 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

@Ηλεκτρα85 το πρώτο μου είναι μετά από πολες εξωσωματικες και είναι από δεύτερη προσπάθεια με δανεικά. Μονο η καρδιά μου ξέρει τι τραβάω 

Με το καλό σου εύχομαι... Όλα θα πάνε καλά κ θα δεις πως θα αλλάξει η ζωη σου μετά το παιδί.. Θα νοιώθεις ολοκληρωμένη κ δε θα σε νοιάζει τίποτα άλλο!!! 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...