Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Αρνητικό τεστ με δυο μέρες καθυστέρηση !


Recommended Posts

Κορίτσια μου μόλις έκανα το πρώτο μου τεστ κ βγήκε αρνητικό είμαι στην δεύτερη μέρα της καθυστέρησης και πάω ν τρελαθώ έχω όλα τ συμπτώματα εγκυμοσύνης , τελευταία περίοδο 6/7 κ 30/7 είχα καφέ κ ροζ υγρά καμία σχέση με την αναμενόμενη περίοδο τώρα έχω τσιμπηματάκια στην μέση κ στην κοιλιά κ άφαντη η περίοδος π ελπίζω να μην έρθει γιατί προσπαθούμε κ θελουμε πολύ να κάνουμε μωράκι ! Λέτε να το έκανα πολύ νωρίς κ ν έδειξε λάθος ;;; Ποτέ πρέπει να το ξανακάνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάνε ένα τεστ καλύτερα το πρωι.Ειναι πιο αξιόπιστο γιατί υπάρχει μεγαλύτερη συγκέντρωση στα ούρα.Αλλιως μια χοριακη να είσαι σίγουρη.Στοιχιζει το ίδιο και ξέρεις 100%.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas27 είπε:

Κορίτσια μου μόλις έκανα το πρώτο μου τεστ κ βγήκε αρνητικό είμαι στην δεύτερη μέρα της καθυστέρησης και πάω ν τρελαθώ έχω όλα τ συμπτώματα εγκυμοσύνης , τελευταία περίοδο 6/7 κ 30/7 είχα καφέ κ ροζ υγρά καμία σχέση με την αναμενόμενη περίοδο τώρα έχω τσιμπηματάκια στην μέση κ στην κοιλιά κ άφαντη η περίοδος π ελπίζω να μην έρθει γιατί προσπαθούμε κ θελουμε πολύ να κάνουμε μωράκι ! Λέτε να το έκανα πολύ νωρίς κ ν έδειξε λάθος ;;; Ποτέ πρέπει να το ξανακάνω

Αχ αυτές οι σκέψεις και οι ανησυχίες θα μας τρελάνουν 

Λογικά με 2 μέρες καθυστέρησης θα έδειχνε 

Ηρέμησε και μη το σκέφτεσαι κ αν περάσει βδομάδα 

Πας και κάνεις χοριακη και ξεμπερδευεις

Κάνε βέβαια και με πρωινά ούρα .αλλά περίμενε άλλη μια μέρα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αχ αυτές οι σκέψεις και οι ανησυχίες θα μας τρελάνουν 

Λογικά με 2 μέρες καθυστέρησης θα έδειχνε 

Ηρέμησε και μη το σκέφτεσαι κ αν περάσει βδομάδα 

Πας και κάνεις χοριακη και ξεμπερδευεις

Κάνε βέβαια και με πρωινά ούρα .αλλά περίμενε άλλη μια μέρα

 

για να δούμε θα κάνω υπομονή σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ;

Just now, Eva83 είπε:

Κάνε ένα τεστ καλύτερα το πρωι.Ειναι πιο αξιόπιστο γιατί υπάρχει μεγαλύτερη συγκέντρωση στα ούρα.Αλλιως μια χοριακη να είσαι σίγουρη.Στοιχιζει το ίδιο και ξέρεις 100%.

Μακάρι να έχει κάνει λάθος 

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2020 at 6:39 ΜΜ, Bellas27 είπε:

Κορίτσια μου μόλις έκανα το πρώτο μου τεστ κ βγήκε αρνητικό είμαι στην δεύτερη μέρα της καθυστέρησης και πάω ν τρελαθώ έχω όλα τ συμπτώματα εγκυμοσύνης , τελευταία περίοδο 6/7 κ 30/7 είχα καφέ κ ροζ υγρά καμία σχέση με την αναμενόμενη περίοδο τώρα έχω τσιμπηματάκια στην μέση κ στην κοιλιά κ άφαντη η περίοδος π ελπίζω να μην έρθει γιατί προσπαθούμε κ θελουμε πολύ να κάνουμε μωράκι ! Λέτε να το έκανα πολύ νωρίς κ ν έδειξε λάθος ;;; Ποτέ πρέπει να το ξανακάνω

Κορίτσι ο κύκλος σου πόσες μέρες είναι; Θα σου πω την δίκη μου εμπειρία αυτές τις μέρες.Κ γω είχα καθυστέρηση κ φυσικά δν περίμενα ότι μπορεί να είμαι έγκυος γιατί είχα κάνει κ 2 εξωσωματικές όπου η μια ήταν βιοχημική κύηση  κ η άλλη αρνητική τον Ιούνιο.Οποτε είχα αφήσει αυτό το διάστημα το θέμα παιδιού γιατί δν άντεχα ψυχολογικά.Οπως σου είπα στην 3η μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ το μεσημέρι βασικά κ βγήκε αρνητικό κ λέω θα καθυστέρησε λόγω θάλασσας. Όσο περνούσαν οι μέρες ένιωθα πολύ κουρασμένη, είχα υπνηλία ,καούρες κ πολλά νεύρα ,τότε η μητέρα μου ψιλιάστηκε κ μου λέει ότι μπορεί να είμαι έγκυος.Ειπα αποκλείεται, η περιοδος δν ερχόταν κ έτσι στην 10η μέρα καθυστέρησης έκανα ένα τεστ με πρωινά ουρά όπου βγήκε θετικό. Την επόμενη το πρωί που θα  πήγαινα για χοριακη για να το επιβεβαιώσω είχα καφετιά υγρά κ λίγο αίμα κ είπα αυτό ήταν θα έρθει.Το αποτέλεσμα της χοριακης όμως ήταν θετικό κ ήμουν έγκυος πήρα τον γιατρο να μου δώσει φαρμακα για ενισχύση της εγκυμοσύνης αλλά δυστυχώς η χοριακη μετά από δυο μέρες δν διπλασιάστηκε έπεσε κ όποτε πάλι έχω βιοχημική κύηση .Κ όλο αυτό μπορεί να έγινε γτ δν πήγα από τις πρώτες μέρες για χοριακη γτ δν περίμενα ότι έμεινα έγκυος φυσιολογικά κ να έπαιρνα αμέσως τα φάρμακα.Γι αυτό να πας αμέσως για χοριακη γτ το αίμα που είχες μπορεί να ήταν κ εμφύτευσης.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Queen10 είπε:

Κορίτσι ο κύκλος σου πόσες μέρες είναι; Θα σου πω την δίκη μου εμπειρία αυτές τις μέρες.Κ γω είχα καθυστέρηση κ φυσικά δν περίμενα ότι μπορεί να είμαι έγκυος γιατί είχα κάνει κ 2 εξωσωματικές όπου η μια ήταν βιοχημική κύηση  κ η άλλη αρνητική τον Ιούνιο.Οποτε είχα αφήσει αυτό το διάστημα το θέμα παιδιού γιατί δν άντεχα ψυχολογικά.Οπως σου είπα στην 3η μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ το μεσημέρι βασικά κ βγήκε αρνητικό κ λέω θα καθυστέρησε λόγω θάλασσας. Όσο περνούσαν οι μέρες ένιωθα πολύ κουρασμένη, είχα υπνηλία ,καούρες κ πολλά νεύρα ,τότε η μητέρα μου ψιλιάστηκε κ μου λέει ότι μπορεί να είμαι έγκυος.Ειπα αποκλείεται, η περιοδος δν ερχόταν κ έτσι στην 10η μέρα καθυστέρησης έκανα ένα τεστ με πρωινά ουρά όπου βγήκε θετικό. Την επόμενη το πρωί που θα  πήγαινα για χοριακη για να το επιβεβαιώσω είχα καφετιά υγρά κ λίγο αίμα κ είπα αυτό ήταν θα έρθει.Το αποτέλεσμα της χοριακης όμως ήταν θετικό κ ήμουν έγκυος πήρα τον γιατρο να μου δώσει φαρμακα για ενισχύση της εγκυμοσύνης αλλά δυστυχώς η χοριακη μετά από δυο μέρες δν διπλασιάστηκε έπεσε κ όποτε πάλι έχω βιοχημική κύηση .Κ όλο αυτό μπορεί να έγινε γτ δν πήγα από τις πρώτες μέρες για χοριακη γτ δν περίμενα ότι έμεινα έγκυος φυσιολογικά κ να έπαιρνα αμέσως τα φάρμακα.Γι αυτό να πας αμέσως για χοριακη γτ το αίμα που είχες μπορεί να ήταν κ εμφύτευσης.

Σε υπέρ ευχαριστώ για την απάντηση σου και για το χρόνο σου κάθε 28-29 είναι ο κύκλος μ Τρίτη μέρα καθυστέρησης σήμερα με το χθεσινό τεστ αρνητικό κ στης 30 τ μήνα είχα αυτό το καφέ αιματακι ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Bellas27 είπε:

Κορίτσια μου και σήμερα άφαντη η περίοδος έχω φάει ότι υπάρχει μπορεί κ από το αγχως μου αύριο θα ξανακάνω ένα τεστ ελπίζω να είναι θετικό 

Να ξανακάνεις κορίτσι μου...η τεστ η αμέσως χοριακη!!!Μακαρι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Να ξανακάνεις κορίτσι μου...η τεστ η αμέσως χοριακη!!!Μακαρι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!

Μακάρι αύριο το πρωί θα κάνω ένα τεστ κ μετά βλέπουμε μακαριιιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Να ξανακάνεις κορίτσι μου...η τεστ η αμέσως χοριακη!!!Μακαρι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!

 

9 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!!θα περιμένω νέα σου!!!:x

Και σήμερα αρνητικό 5η μέρα καθυστέρησης τι να μου συμβαίνει !!!;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas27 είπε:

 

Και σήμερα αρνητικό 5η μέρα καθυστέρησης τι να μου συμβαίνει !!!;;;;;

Μπορεί όταν είδες τα ροζ να ήταν καθυστερημένη ωορρηξία. Συμβαίνει και στους πιο σταθερούς κύκλους το καλοκαίρι να παθαίνουν ένα ταρακουλο. Ειχατε επαφές εκείνες τις ημέρες; Επισης όμως μπορεί και να μην φαίνεται στο τεστ και να πρέπει να κανεις χοριακη. Εγώ μάλλον θα έκανα. Και το τελευταίο σενάριο που μου έρχεται είναι να πήγε να γίνει κάτι αλλά να μην προχώρησε και να έπεσε η χοριακη οποτε όπου να ´ναι θα περιμένεις να σου έρθει η περίοδος. Μην στεναχωρηθείς αν είναι αυτό. Συμβαίνει άπειρες φορές και αυξάνει τις πιθανότητες σου να μείνεις τον επόμενο μήνα. 

Θυμάμαι ότι πριν από την  πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα 9 μέρες καθυστέρηση. Μετά αδιαθέτησα κανονικά και έπειτα έμεινα έγκυος. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas27 είπε:

 

Και σήμερα αρνητικό 5η μέρα καθυστέρησης τι να μου συμβαίνει !!!;;;;;

Καλημέρα κορίτσι μου! Νομίζω ότι είσαι πολύ αγχωμένη και όλο αυτό το άγχος δεν σου κάνει κάλο ειδικά στην εγκυμοσύνη! Πήγαινε να κάνεις μια χοριακή να ηρεμήσεις, σε 3-4 ώρες θα στην έχουν έτοιμη από το μικροβιολογικο εργαστήριο λογικά! Σου εύχομαι να δεις ένα θετικό αποτέλεσμα! <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas27 είπε:

 

Και σήμερα αρνητικό 5η μέρα καθυστέρησης τι να μου συμβαίνει !!!;;;;;

οπως ειπαv τα κοριτσια πολυ πιθαvο vα εκαvες πολυ αργα ωορηξια πεvτε μερες δεv ειvαι κ μεγαλη καθηστερηση. Εvα αλλο σεvαριο ειvαι vα εχει δημιουργηθει καποια κυστουλα .. μπορει κ καποια αvωμαλια στις ορμοvες . Μηv αvχωvεσε παvτως τιποτα δεv ειvαι αvησυχιτικο απλα περιμεvε λιγες μερες ακομα κ αv δεv ερθει υπερηχο στο γιατρο σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Μπορεί όταν είδες τα ροζ να ήταν καθυστερημένη ωορρηξία. Συμβαίνει και στους πιο σταθερούς κύκλους το καλοκαίρι να παθαίνουν ένα ταρακουλο. Ειχατε επαφές εκείνες τις ημέρες; Επισης όμως μπορεί και να μην φαίνεται στο τεστ και να πρέπει να κανεις χοριακη. Εγώ μάλλον θα έκανα. Και το τελευταίο σενάριο που μου έρχεται είναι να πήγε να γίνει κάτι αλλά να μην προχώρησε και να έπεσε η χοριακη οποτε όπου να ´ναι θα περιμένεις να σου έρθει η περίοδος. Μην στεναχωρηθείς αν είναι αυτό. Συμβαίνει άπειρες φορές και αυξάνει τις πιθανότητες σου να μείνεις τον επόμενο μήνα. 

Θυμάμαι ότι πριν από την  πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα 9 μέρες καθυστέρηση. Μετά αδιαθέτησα κανονικά και έπειτα έμεινα έγκυος. 

Mai είχαμε επαφές εκείνες τις μέρες ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...