Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καθυστέρηση περιόδου..!


Νεφελη123

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Βρε καλη μου, δε θελω να ακουστω ουτε οτι κρινω, ουτε παιρνω διδακτικο υφος.. Αλλα αφου εχεις τοση ανησυχια κ εισαι κ 20 χρονων κοριτσακι, δε λεω χαρειτε τον έρωτα σας, ειστε κ πανω στα καλα σας, αλλα δειξτε κ λιγη προσοχη. Ειναι αμαρτια να εχεις μεινει εγκυος κ να μην εισαι ετοιμη για αυτο ή σιγουρη. Ειναι αμαρτια να περασεις κ την ταλαιπωρία τερματισμου κυησης που απο οτι καταλαβαίνω μαλλον δεν το θες να συμβεί τωρα. Η εγκυμοσύνη ειναι πολυ σπουδαιο πραγμα, τουλάχιστον εγω αυτο πιστευω, κ ειδικα σε αυτο το site που οι 999 στις 1000 γυναίκες επιθυμουν παιδι, προσπαθουν κ δυσκολευονται να τα καταφερουν, κανουν 10 εξωσωματικες, εχουν παλινδρομες κυησεις, πραγματικά οταν διαβαζουν μεθοδους τραβηγματος κ σκεψεις για το αν ειναι ωρα να αποκτησει ο αλλος παιδι, κ του συμβαινει απροσεκτα ή τυχαια... πιστεψε με ΠΟΝΑΝΕ. Εύχομαι αυριο να κανεις ενα τεστακι, να δεις το αποτέλεσμα που επιθυμείτε κ να χαρειτε την ηλικια σας κ τον ερωτα σας λιγο πιο προσεχτικα. Τα γραφω ολα φιλικα σα μανα σου, η σα φιλη σου, η σαν αδερφη σου. 

 

Just now, Renez είπε:

Μαρεβα μου καλημέρα!! 

Τα λες με πολύ όμορφο τρόπο στο κορίτσι μας που αγχώνεται @Νεφελη123 και ως επί το πλείστον συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

Στο μόνο που θα διαφωνήσω κ παρεμβαίνω μόνο κ μόνο γτ το βλέπουν πολλά κορίτσια που έχουν ανάγκη στήριξης ή ενημέρωσης όπως η Νεφέλη η κάθε μία για το δικό της λόγο, είναι πως δεν ισχύει ότι οι 999 στις 1000 που γράφεις, απαραίτητα είναι εδώ γτ επιθυμούν παιδί ή γιατί δυσκολεύονται να τα καταφέρουν κ κάνουν εξωσωματικές κτλ..σίγουρα υπάρχουν σε μεγάλο ποσοστό στο φόρουμ αυτό αυτές οι κατηγορίες αλλά άλλες τόσες είναι που θέλουν μια απλή γυναικολογική συμβουλή για κάποια άλλο πχ γυναικολογικό θέμα ή που έμειναν εύκολα εγκυουλες κ απλά ήρθαν εδώ για γνώσεις κ υποστήριξη από αλλά κορίτσια κοντά στην σύλληψη τους ή ναι κ ακόμη κορίτσια που καταλάθος έμειναν έγκυες κ μπορεί να θέλουν κ να το ρίξουν γτ είναι πχ ανήλικες,ανώριμες για μητέρες ή με λάθος σύντροφό κάτι το οποίο σίγουρα πληγώνει γυναίκες που προσπαθούν πολύ αλλά είναι μέσα στη ζωή κ αυτό δυστυχώς κ χρειάζονται εξίσου στήριξη τέτοια άτομα..γτ η κάθε μία κουβαλάει το δικό της σταυρό κ αυτός μπορεί να είναι για τη μια ότι δεν της έρχεται εύκολα ένα παιδάκι αλλά για την άλλη γυναίκα ότι ήρθε παρά θέληση της τη λάθος ώρα..

Αυτά με αγάπη μόνο κ μόνο για να μην νομίζουν κορίτσια με οποιοδήποτε γυναικείο θέμα πως δεν έχουν "θεση" εδώ..

Ξερεις τι δεν αντεχω; δεν αντεχω καμια να υποφερει.. Ολες εχουν θεση εδω!!! Ισως να ακουστηκε ο τρόπος μου περιεργος ειναι γιατι, οσο κ να μην την ξερω, οπως κ καμια σας, να μη μπαινει σε ασχημες διαδικασιες, εχει τοσο ομορφα να συναντήσει στη ζωη της. Γιατι ειτε θες είτε δε θες μωρο, εχει διαφορες αγωνιες ολο αυτο το θεμα. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Νεφελη123 είπε:

Θα κάνω αύριο ένα τεστ να μάθω 

ευχαριστω πάντως για τις συμβουλές σας!

αν και πιστεύω πως δεν είμαι έγκυος ίσως κάτι άλλο τρέχει..

Να κάνω και μια άλλη ερώτηση;

μηπως φταίει που η περίοδος Του Ιουνίου μου τελείωσε 4 Ιουλίου και για αυτόν τον λόγο δεν έχει έρθει για Ιούλιο ξανά; 

Λογικά αυτό δ παίζει ρολο

Πολλές φορές όταν έχω μικρό κύκλο συμβαίνει να έχω περίοδο πχ 1-5καποιου μήνα κ μετα κάνα στις 27του μήνα πχ

Έκανες τεστ; 

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω το τεστ οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας; 
Είμαι στην δουλειά μου, το έχω  μαζί μου το τεστ 

εχω να πάω στην τουαλέτα από τις 8 το πρωί και δεν έχω πιει τίποτα ούτε έχω φάει κάτι μέχρι τώρα  μπορώ να το κάνω τώρα το τεστ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελη123 είπε:

Μπορώ να κάνω το τεστ οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας; 
Είμαι στην δουλειά μου, το έχω  μαζί μου το τεστ 

εχω να πάω στην τουαλέτα από τις 8 το πρωί και δεν έχω πιει τίποτα ούτε έχω φάει κάτι μέχρι τώρα  μπορώ να το κάνω τώρα το τεστ;

Ναι μπορείς να το κάνεις! Όταν έχεις καθυστέρηση το κάνεις οποιαδήποτε ώρα της ημέρας!!! Καλά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νεφελη123 είπε:

Μπορώ να κάνω το τεστ οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας; 
Είμαι στην δουλειά μου, το έχω  μαζί μου το τεστ 

εχω να πάω στην τουαλέτα από τις 8 το πρωί και δεν έχω πιει τίποτα ούτε έχω φάει κάτι μέχρι τώρα  μπορώ να το κάνω τώρα το τεστ;

Ναι αλλά αν δεν έχεις ένα πλαστικό να βάλεις τα ούρα και να βυθίσεις το τεστ πρόσεξε να ουρήσεις καλά το σφουγγαρακι του ώστε να τραβήξει επαρκή ποσότητα ούρων. Γιατί δεν έφαγες και ήπιες; Δεν επηρεάζεται το αποτέλεσμα. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελη123 είπε:

Πρέπει να κρατήσω το τεστ όσα δευτερόλεπτα λένε οι οδηγίες;; 
αν το κρατήσω περισσότερο υπάρχει περίπτωση να δείξουν λαθος αποτέλεσμα;

Και λιγο παραπανω δεν πειράζει.. Αρκει να ναι καλα βρεγμενο το σφουγγαράκι. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

Μόλις εκανα το τεστ βγήκε αρνητικό 

μηπως έπαιξε ρόλο που το εκανα τέτοια ώρα και όχι με πρωινά ουρά;;;

απλως από τις 8 η ώρα το πρωί τώρα πήγα ξανά τουαλέτα και δεν έχω πιει ούτε νερό ούτε καφέ ούτε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελη123 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!

Μόλις εκανα το τεστ βγήκε αρνητικό 

μηπως έπαιξε ρόλο που το εκανα τέτοια ώρα και όχι με πρωινά ουρά;;;

απλως από τις 8 η ώρα το πρωί τώρα πήγα ξανά τουαλέτα και δεν έχω πιει ούτε νερό ούτε καφέ ούτε τίποτα 

Οχι κοριτσι μου, εισαι ενταξει. Το εκανες σωστα ομως ετσι; τωρα θα σου φυγει το αγχος. Να προσεχετε απο δω και περα, να μην ξαναπερασεις την ιδια ανησυχια. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Νεφελη123 είπε:

Ναι σωστα το εκανα

αυτη η καθυστέρηση όμως είναι λίγο ανησυχητική θα κλείσω ραντεβού στην γυναικολόγο να με δει 

Μπορει να εχεις για πολλους λογους μια ανωμαλια του κυκλου, χωρις να ναι επικίνδυνο ή να εχει υπαρξει εγκυμοσύνη. Ο γιατρος θα σου δωσει τις καταλληλες οδηγιες. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελη123 είπε:

Αν ήμουν έγκυος όπως και να είχε θα το έδειχνε το τεστ έτσι;;; 

Πήγαινε κοριτσι μου να κάνεις μια χοριακη να ξεμπερδευεις αυτή είναι η πιο σίγουρη εξέταση 

Και θα σου φύγει και το άγχος.τα τεστ καμιά φορά μπορεί και να κάνουν λάθος αρνητικό

Η χοριακη είναι πιο σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελη123 είπε:

Αν ήμουν έγκυος όπως και να είχε θα το έδειχνε το τεστ έτσι;;; 

Ναι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι αδίκως..

Μετά ειδικά από 2-3 μέρες καθυστέρησης που εσύ ήδη έχεις παραπάνω δείχνει πάντα!! Ακόμη κ τελευταία να έχει γίνει η σύλληψη θα εδειχνε έστω αχνό θετικό..

Αλλά όπως κ να χει να πας στο γυναικολόγο γτ ίσως έχεις κάποια κυστουλα ή πολυκιστικες κτλ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...