Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Valentina85 είπε:

Πωπω πολυ πληροφορια χαχαχα overwhelming! Λοιπον το συστημα π πηρα εχει το αυγο ενα πλαστικο μαυρο απο οτι ειδα για να το βαλεις στο αμαξι χμμμμ κ εμενα το αμαξι του 2010 ειναι δεν ηξερα καν οτι πρεπει να εχεις το συστημα αυτο καταπληκτικα ...!!! πρεπει να το ψαξω γιατι αν παω 7 - 8 μηνων τελος μετα δε θα μπορω καν να οδηγησω παλι καλα που μου το ειπες να βρω εναν τροπο να το φτιαξω!! 

Το συστημα ειχε μαζι του το πορτ μπεμπε και το αλλο με τη ποδιά για το παιδι οταν ειναι πιο μεγαλο και ολα εφαρμοζουν στο σκελετο του καροτσιου αχ δε το εχω τωρα να το δω το εχω παρκαρει στο παταρι των γονιων μου δε θυμαμαι καν πως ειναι !!

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!! και ναι αν καποιος εχει να προτεινει ενα καλο αξιοπιστο καθισμα για μια καλη επενδυση θα ηταν σωτηριο!

Αν δεν έχεις αυτο το σύστημα δεν πειραζει. Ουτε εγω θα το εχω. Έχει να κάνει με το αμάξι αυτο από ότι έχω καταλάβει. Το θέμα είναι το κάθισμα να ειναι αξιόπιστο κ να έχει περάσει τα απαραίτητα crash test. Για αυτό καλο ειναι να μην χρησιμοποιήσεις σαν καθισμα το αυγο απτο καροτσι. Αυτο κράτα το να το έχεις σταθερά στο καροτσι να μην μπαινοβγαινει κ ολας κ κουράζεσαι. Κ παρε ενα καλο καθισμα αυτοκινητου που θα ειναι σταθερά κ μόνιμα στο αμαξι για χρόνια. Να μπορεί να χρησιμοποιηθεί από νεογεννητο μέχρι κ οση ηλικία βγάζουν. Πρεπει να το ψάξουμε καλα. Κ φυσικά να ρωτήσουμε αλλες εμπειρες μανούλες τι προτείνουν. Καλές εταιρίες ξερω τη mother care, lapin κ λογικα κ το Λητω θα έχει καλα. Αλλα δεν τα πολυ ξερω αυτα. Ας μας πει καποια έμπειρη μανουλα.

Just now, Maria92 είπε:

Κορίτσια Καλημερούδια!!! Συμπάσχω! Και εγώ άργησα να κοιμηθώ, κατά τις 3 με πήρε ο ύπνος . Πήγα και εγώ σήμερα το πρωί για τις εξετάσεις του μήνα!

Βάσω καλά αποτελέσματα! Πότε θα τα έχεις;

Αυτή η αϋπνία πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο πραγμα. Καλα αποτελεσματα να εχεις κ εσυ γλυκουλα! Εγω τωρα περιμένω να πάει 10 κ 20 κ να μου πάρουν τελευταια φορα αιμα κ να φύγω. Θα φαω αμεσως το τοστ που εχω μαζι μ κ μόλις πάω σπίτι θα ξεραθω γιατι με επιασε τελικα υπνηλία! Δεν ξερω ποτε θα είναι έτοιμα. Θα ρωτησω στο εργαστήριο μολις μου πάρουν το τελευταίο αιμα.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αν δεν έχεις αυτο το σύστημα δεν πειραζει. Ουτε εγω θα το εχω. Έχει να κάνει με το αμάξι αυτο από ότι έχω καταλάβει. Το θέμα είναι το κάθισμα να ειναι αξιόπιστο κ να έχει περάσει τα απαραίτητα crash test. Για αυτό καλο ειναι να μην χρησιμοποιήσεις σαν καθισμα το αυγο απτο καροτσι. Αυτο κράτα το να το έχεις σταθερά στο καροτσι να μην μπαινοβγαινει κ ολας κ κουράζεσαι. Κ παρε ενα καλο καθισμα αυτοκινητου που θα ειναι σταθερά κ μόνιμα στο αμαξι για χρόνια. Να μπορεί να χρησιμοποιηθεί από νεογεννητο μέχρι κ οση ηλικία βγάζουν. Πρεπει να το ψάξουμε καλα. Κ φυσικά να ρωτήσουμε αλλες εμπειρες μανούλες τι προτείνουν. Καλές εταιρίες ξερω τη mother care, lapin κ λογικα κ το Λητω θα έχει καλα. Αλλα δεν τα πολυ ξερω αυτα. Ας μας πει καποια έμπειρη μανουλα.

θενξ Βασουλα ωραια!!! το μονο θετικο για την ωρα  ειναι οτι ειδα οτι το πορτ μπεμπε μπαινει στο αμαξι οποτε θα μπορεσω να παρω το μωρο απο το νοσοκομειο!!

παιδιαααααααα μολις τον ενιωσα αι σιχτιρ συγκινηθηκα σνιφ σνιφ ηταν σιγουρα ο μπεμπινιος!!!

  • Μου αρέσει 3

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια! 

Βάσω μπράβο για την γλυκόζη! Έλα κοντεύει να έρθει 10+20 ! Καλά αποτελέσματα

Λοιπόν από καθίσματα εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να χωρίζεται το κάθισμα σε δύο φάσεις! Γιατί θα κάθονται μέχρι μεγάλα και μετά θα κάθονται στα τύπου μπουστερ!  Εγώ τώρα θα πάρω ένα 0-25 κιλά, και θέλω isofix γιατί είναι πιο ασφαλές! Νομίζω έχουν isofixτα περισσότερα αμάξια απλά πρέπει το κάθισμα που θα διαλέξετε να ταιριάζει στο αμάξι σας! Για μένα καλύτερες εταιρείες με πολύ ψάξιμο είναι η britax  και maxi cosi είναι ακριβές αλλά οι καλύτερες, και ειδικά αν είναι να πάρουμε ένα κάθισμα που θα το χουμε μια πενταετία ε οκ ας δώσουμε κάτι παραπάνω, πηγαίνετε σε εκπτώσεις ότι γλιτωσουμε

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Πωπω με αγχώσατε με τη προίκα του μωρού χαχα! Εγώ έχω δει λίγα πραγματάκια, θέλω να πάω και στον επόμενο υπέρηχο πρώτα 2/1 και μετά να αρχίσω τις αγορές σιγά σιγά... από 10-15/1 αρχίζουν κ οι εκπτώσεις νομίζω!

Για κάθισμα αυτοκινήτου μου έχουν συστήσει το joie every stages, θα τα ξανακοιτάξω αλλά μου φάνηκε καλό κ απ' τις κριτικές κλπ... είναι για απλό αυτοκίνητο χωρίς isofix αλλά έχει και ένα μοντέλο spin νομίζω για τα αυτοκίνητα με isofix που θεωρείται πολύ καλό...

Εγώ έκανα τη καμπύλη το Σάββατο, γενικά δεν είχα καθόλου καλή διάθεση αυτό το σκ...είχα αγχωθεί γιατί Πέμπτη Παρασκευή δε τον ένιωθα καθόλου, Παρασκευή βράδυ κλασικά δε κοιμήθηκα καθόλου καλά κ ξύπνησα το πρωί για τη καμπύλη... την οποία δε θα πήγαινα να κάνω με τέτοια διάθεση αλλά δεν έχω και άδεια τώρα, μάλλον 30-31 μόνο θα πάρω οπότε δεν είχα κι άλλα περιθώρια... εμένα το ζαχαρόνερο αυτό δε με ενοχλεί γενικά, πέραν της αηδίας δηλ 2 ώρες εκεί με τη μάσκα συν ότι ήμουν άυπνη... αλλά ξενέρωσα πολύ γιατί όταν γύρισα είπα να μετρήσω το ζάχαρο και με το μηχανάκι σπίτι έτσι να έχω μια ιδέα τι να περιμένω κ είχα 2μιση ώρες μετά 131! που σημαίνει ότι μάλλον η καμπύλη δε θα βγει καλή...κ μου έκανε κ εντύπωση γιατί σπίτι μετριέμαι συχνά και ακόμα κ μετά από μακαρονάδα κ γλυκό έχω ζάχαρο 110-120 στη μία ώρα και 95-105 στο δίωρο... τέλος πάντων το απόγευμα περιμένω τα αποτελέσματα και βλέπουμε...

Τουλάχιστον από το Σάββατο το πρωί τον ένιωθα αρκετά συχνά και ησύχασα! καμία σχέση όμως με βουναλάκια σε μένα Βάσω! Βέβαια τον ένιωσε κι ο άντρας μου, δεν ήμουν σίγουρη έλεγα μήπως είναι ιδέα μου ή το έντερο και τον έβαλα να δει κ μου είπε σίγουρα είναι το μωρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια! 

Βάσω μπράβο για την γλυκόζη! Έλα κοντεύει να έρθει 10+20 ! Καλά αποτελέσματα

Λοιπόν από καθίσματα εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να χωρίζεται το κάθισμα σε δύο φάσεις! Γιατί θα κάθονται μέχρι μεγάλα και μετά θα κάθονται στα τύπου μπουστερ!  Εγώ τώρα θα πάρω ένα 0-25 κιλά, και θέλω isofix γιατί είναι πιο ασφαλές! Νομίζω έχουν isofixτα περισσότερα αμάξια απλά πρέπει το κάθισμα που θα διαλέξετε να ταιριάζει στο αμάξι σας! Για μένα καλύτερες εταιρείες με πολύ ψάξιμο είναι η britax  και maxi cosi είναι ακριβές αλλά οι καλύτερες, και ειδικά αν είναι να πάρουμε ένα κάθισμα που θα το χουμε μια πενταετία ε οκ ας δώσουμε κάτι παραπάνω, πηγαίνετε σε εκπτώσεις ότι γλιτωσουμε

Καλημερα!!!  ναι ναι με τις εκπτωσεις σωστη σκεψη! 

 

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Πωπω με αγχώσατε με τη προίκα του μωρού χαχα! Εγώ έχω δει λίγα πραγματάκια, θέλω να πάω και στον επόμενο υπέρηχο πρώτα 2/1 και μετά να αρχίσω τις αγορές σιγά σιγά... από 10-15/1 αρχίζουν κ οι εκπτώσεις νομίζω!

Για κάθισμα αυτοκινήτου μου έχουν συστήσει το joie every stages, θα τα ξανακοιτάξω αλλά μου φάνηκε καλό κ απ' τις κριτικές κλπ... είναι για απλό αυτοκίνητο χωρίς isofix αλλά έχει και ένα μοντέλο spin νομίζω για τα αυτοκίνητα με isofix που θεωρείται πολύ καλό...

Εγώ έκανα τη καμπύλη το Σάββατο, γενικά δεν είχα καθόλου καλή διάθεση αυτό το σκ...είχα αγχωθεί γιατί Πέμπτη Παρασκευή δε τον ένιωθα καθόλου, Παρασκευή βράδυ κλασικά δε κοιμήθηκα καθόλου καλά κ ξύπνησα το πρωί για τη καμπύλη... την οποία δε θα πήγαινα να κάνω με τέτοια διάθεση αλλά δεν έχω και άδεια τώρα, μάλλον 30-31 μόνο θα πάρω οπότε δεν είχα κι άλλα περιθώρια... εμένα το ζαχαρόνερο αυτό δε με ενοχλεί γενικά, πέραν της αηδίας δηλ 2 ώρες εκεί με τη μάσκα συν ότι ήμουν άυπνη... αλλά ξενέρωσα πολύ γιατί όταν γύρισα είπα να μετρήσω το ζάχαρο και με το μηχανάκι σπίτι έτσι να έχω μια ιδέα τι να περιμένω κ είχα 2μιση ώρες μετά 131! που σημαίνει ότι μάλλον η καμπύλη δε θα βγει καλή...κ μου έκανε κ εντύπωση γιατί σπίτι μετριέμαι συχνά και ακόμα κ μετά από μακαρονάδα κ γλυκό έχω ζάχαρο 110-120 στη μία ώρα και 95-105 στο δίωρο... τέλος πάντων το απόγευμα περιμένω τα αποτελέσματα και βλέπουμε...

Τουλάχιστον από το Σάββατο το πρωί τον ένιωθα αρκετά συχνά και ησύχασα! καμία σχέση όμως με βουναλάκια σε μένα Βάσω! Βέβαια τον ένιωσε κι ο άντρας μου, δεν ήμουν σίγουρη έλεγα μήπως είναι ιδέα μου ή το έντερο και τον έβαλα να δει κ μου είπε σίγουρα είναι το μωρό!

Καλημέρα, μακαρι να παει καλα γιατι νομιζω κοιτουν και αλλα κομματια της εξετασης και ενα αν ειναι ανεβασμενο δεν θα ειναι τοσο ασχημο  το αποτελεσμα σου ευχομαι το συνολο να ειναι καλο!! Μη ξεχνας οτι ειναι σοκ τοση γλυκοζη για τον οργανισμο δεν ειναι κατι καθημερινο μονο ο γιατρος θα σου πει αν ειναι καλη μη σκας για το αποτελεσμα στο σπιτι .

Βρε να τους νιωθουμε και ας μην ειναι κ βουναλακι λεω!!! εγγω ενιωσα καμηλα κοντα στο χεχ ξερεις ενα κλωτσακι αααα ποσο χαααρηκααα θα τρελαθω επιτελους!!! δε με νοιαζει καν το να δω πατουσακι υπομονη ολα καλα θα πανε θα δεις!! επιισης μη κοιτας εγω ειμαι βλαμμενη ολη μερα σπιτι αγκαλια με το λαπ τοπ δεν εχω τι να κανω παιρνω πραγματα χχιχιχιιχιχι

  • Χαχα 1

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Valentina85 said:

ναι ναι με τις εκπτωσεις σωστη σκεψη! 

 

μακαρι να παει καλα γιατι νομιζω κοιτουν και αλλα κομματια της εξετασης και ενα αν ειναι ανεβασμενο δεν θα ειναι τοσο ασχημο  το αποτελεσμα σου ευχομαι το συνολο να ειναι καλο!! Μη ξεχνας οτι ειναι σοκ τοση γλυκοζη για τον οργανισμο δεν ειναι κατι καθημερινο μονο ο γιατρος θα σου πει αν ειναι καλη μη σκας για το αποτελεσμα στο σπιτι .

Βρε να τους νιωθουμε και ας μην ειναι κ βουναλακι λεω!!! εγγω ενιωσα καμηλα κοντα στο χεχ ξερεις ενα κλωτσακι αααα ποσο χαααρηκααα θα τρελαθω επιτελους!!! δε με νοιαζει καν το να δω πατουσακι υπομονη ολα καλα θα πανε θα δεις!! επιισης μη κοιτας εγω ειμαι βλαμμενη ολη μερα σπιτι αγκαλια με το λαπ τοπ δεν εχω τι να κανω παιρνω πραγματα χχιχιχιιχιχι

Να σου πω το είχα δεδομένο ότι θα βγει καλή για αυτό ξαφνιάστηκα..είχα ξανακάνει 8η εβδομάδα και ήταν οκ και μέτραγα κ σπίτι τώρα... τότε μου είχαν δώσει όμως το διάλυμα γλυκόζης με γεύση πορτοκάλι που ήταν πιο ευκολόπιοτο χαχα ενώ προχθές διαλυμμένη ζάχαρη... τεσπά ναι ότι γίνει αφού σπίτι έχω καλές μετρήσεις με ότι τρώω με διατροφή θα ρυθμίζεται...

κι εγώ σε 2 σημεία το νιώθω, χαμηλά όπως λες και κοντά στον αφαλό! στον υπέρηχο μου είχε δείξει χαμηλά είχε τα χεράκια ψηλά ποδαράκια! ναι ρε γμτ να τους νιώθουμε! κάνει κάτι κενά για μέρες κ μετά χαμός, θα μας σκάσουν χαχαχ!

Α κι εγώ με το λαπτοπ αγκαλιά χαχαχ δουλεύω από το σπίτι ευτυχώς! αλλά κοιτάω κλεφτές ματιές έχω αποθηκεύσει ένα σωρό αλλά ακόμα δε τολμάω!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τελειωσα κ τωρα περιμένω να έρθουν να με πάρουν να παω σπιτι. Έχει πολύ κρύο μπρρρρ! Ολα καλα πηγαν παντως μόνο που ένιωθα αδυναμία κ νυστα, λογικο αφουν ημουν αυπνη κ νηστικη κ με τη μάσκα δεν ανέπνεα καλα. Αυριο το απογευμα θα βγουν τα αποτελεσματα. 

@Valentina85 μπράβο κοριτσακι μου που ένιωσες το μωρουλι σου! Οσο περνανε οι μερες θα το νιώθεις ολο κ περισσοτερο! ❤

@Mantarini2018 ευχαριστουμε για τις πληροφοριες μανταρινακι μας ❤

@olpapa αχ φίλη μου κ εσυ αυπνη βλεπω ήσουν στη καμπύλη. Ηταν λίγο κουραστικό ως προς αυτό αλλα κατα τα αλλα ουτε εμενα με πειραξε η γλυκόζη. Οσο για το μωρακι μην ανησυχείς! Αφού το νιώθεις αυτο έχει σημασία! Απλα καποια μωρακια ειναι λιγο πιο ήσυχα να το πω, απο αλλα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσια μου τελειωσα κ τωρα περιμένω να έρθουν να με πάρουν να παω σπιτι. Έχει πολύ κρύο μπρρρρ! Ολα καλα πηγαν παντως μόνο που ένιωθα αδυναμία κ νυστα, λογικο αφουν ημουν αυπνη κ νηστικη κ με τη μάσκα δεν ανέπνεα καλα. Αυριο το απογευμα θα βγουν τα αποτελεσματα. 

@Valentina85 μπράβο κοριτσακι μου που ένιωσες το μωρουλι σου! Οσο περνανε οι μερες θα το νιώθεις ολο κ περισσοτερο! ❤

@Mantarini2018 ευχαριστουμε για τις πληροφοριες μανταρινακι μας ❤

@olpapa αχ φίλη μου κ εσυ αυπνη βλεπω ήσουν στη καμπύλη. Ηταν λίγο κουραστικό ως προς αυτό αλλα κατα τα αλλα ουτε εμενα με πειραξε η γλυκόζη. Οσο για το μωρακι μην ανησυχείς! Αφού το νιώθεις αυτο έχει σημασία! Απλα καποια μωρακια ειναι λιγο πιο ήσυχα να το πω, απο αλλα. 

Καλά αποτελέσματα!

Ισχύει ας το νιώθω κι ας μην είναι κλωτσιές χαχα μόνο κενά μη μου κάνει για μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Πάει κ αυτό Βάσω ξεμπερδέψες! Εγώ πάλι έψαχνα ιστορικό  να δω τι αναζητούσε ο άντρας μου για  τ πάρει δώρο η μάνα μου .. πωπω πολύ διάβασμα μιλάμε .. έγινα εξπέρ στα αφτερ και pre shave !!  

Joie κ britax πολύ καλά.. εμένα το αμάξι δεν έχει isofix  ούτε το άντρα μου  .. και βασικά .. ως 3τεκνοι θα πάμε για άλλο αμάξι  να γλυτώσουμε κ κάποιους φόρους όποτε .. μάλλον θα  κρατήσω  το αυγό  του καροτσιού αναγκαστικά μέχρι να δω τι θα κάνουμε -.- 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου τελειωσα κ τωρα περιμένω να έρθουν να με πάρουν να παω σπιτι. Έχει πολύ κρύο μπρρρρ! Ολα καλα πηγαν παντως μόνο που ένιωθα αδυναμία κ νυστα, λογικο αφουν ημουν αυπνη κ νηστικη κ με τη μάσκα δεν ανέπνεα καλα. Αυριο το απογευμα θα βγουν τα αποτελεσματα. 

@Valentina85 μπράβο κοριτσακι μου που ένιωσες το μωρουλι σου! Οσο περνανε οι μερες θα το νιώθεις ολο κ περισσοτερο! ❤

@Mantarini2018 ευχαριστουμε για τις πληροφοριες μανταρινακι μας ❤

@olpapa αχ φίλη μου κ εσυ αυπνη βλεπω ήσουν στη καμπύλη. Ηταν λίγο κουραστικό ως προς αυτό αλλα κατα τα αλλα ουτε εμενα με πειραξε η γλυκόζη. Οσο για το μωρακι μην ανησυχείς! Αφού το νιώθεις αυτο έχει σημασία! Απλα καποια μωρακια ειναι λιγο πιο ήσυχα να το πω, απο αλλα. 

Καλα αποτελέσματα !!!!! :wub: και καλη ξεκουραση

 

Just now, olpapa είπε:

Καλά αποτελέσματα!

Ισχύει ας το νιώθω κι ας μην είναι κλωτσιές χαχα μόνο κενά μη μου κάνει για μέρες!

Ποσο ταυτιζομαι δε ξερεις!! ελα θα μεγαλωσουν θα κλωτσανε οταν  κοιμομαστε και θα λεμε πωπω χαλαρωσε λιγο μπεμπουλινι χαχαχα θα δεις :wub:

Just now, Aressana είπε:

Πάει κ αυτό Βάσω ξεμπερδέψες! Εγώ πάλι έψαχνα ιστορικό  να δω τι αναζητούσε ο άντρας μου για  τ πάρει δώρο η μάνα μου .. πωπω πολύ διάβασμα μιλάμε .. έγινα εξπέρ στα αφτερ και pre shave !!  

Joie κ britax πολύ καλά.. εμένα το αμάξι δεν έχει isofix  ούτε το άντρα μου  .. και βασικά .. ως 3τεκνοι θα πάμε για άλλο αμάξι  να γλυτώσουμε κ κάποιους φόρους όποτε .. μάλλον θα  κρατήσω  το αυγό  του καροτσιού αναγκαστικά μέχρι να δω τι θα κάνουμε -.- 

χαχαχχααχαχχα κλαιω θεα

  • Χαχα 3

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βαλεντίνα που το νιώσες το μωράκι σου! Τι ωραίο συναίσθημα!! 

Από μαιευτήριο δεν σ αφήνουν να πάρεις μωρό χωρίς κάθισμα αυτοκινήτου πάντως να ξέρετε! 

Εγώ δεν είδα κάτι αλλά μου λείπουν Λίγα συγκεκριμένα πράγματα

Θα πάρω μια αλλαξιερα μάλλον από ικεα γιατί η προηγούμενη βγήκε οφ μια τσάντα αλλά μάλλον παιδική πλάτης ώστε να βάζω και της μεγάλης κόρης και της μικρής αλλαξιες και παμπερς 

Μερικά φορμακια βαμβακερά λεπτά που έχω λίγα γιατί η μεγάλη κόρη γεννήθηκε Ιούνιο οπότε δεν είχα πολλά λόγω ζέστης 

Δεν θυμάμαι τι άλλο τώρα 

Olpapa καλά αποτελέσματα εύχομαι! Ο γιατρός σου ποιο όριο σου είπε ότι είναι καλά να χεις τιμή ζαχάρου; 

Όλα γίνονται ακόμα και να χεις αυξημένο ζάχαρο , με διατροφή ίσως και κάποιο φάρμακο όλα θα πάνε καλά παρόλαυτά δεν σου εύχομαι να χεις ζάχαρο 

Βάσω καλά αποτελέσματα και σε σένα και καλή ξεκούραση 

Γλιτωσατε κι από αυτήν την εξέταση, από τώρα την σκέφτομαι ότι θα πιω την αηδία! 

 

Ρε κορίτσια τι δωράκι θα πάρετε στους άντρες σας; Έχω κολλήσει, καμία ιδέα;

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Vaso11.4.11 σε νιώθω απόλυτα μόλις γύρισα κι εγώ από την καμπύλη.. Ουτε εμένα μου έφερε εμετό ήπια αυτό με τη γεύση πορτοκαλί απλώς κι εγώ βαρέθηκα νύσταζα κρυωνα και στο τέλος πεινουσα σα τρελή.. Καλά αποτελέσματα να έχουμε! Και όσα κορίτσια περιμένουν αποτελεσματα! Εμένα τέταρτη μου είπε θα είναι έτοιμες οι απαντήσεις, εσένα? 

Επίσης μάλλον είμαι η μόνη που δεν έχω αγοράσει απολύτως τίποτα :sad: μάλλον θα περιμένω τις εκπτώσεις κ μετά θα τρέχω κ δε θα φτάνω.. Αν ανοίξουν κ τα μαγαζιά Ιανουάριο.. 

Η Β επιπέδου καλή ήταν αλλά ήθελε και ένα έλεγχο από παιδοκαρδιολογο για περισσότερη σιγουριά.. Το κάναμε κι αυτό δεν έδειξε κάτι οπότε είμαι λίγο πιο ήρεμη..θετική ενέργεια για να πάνε όλα καλά.. :wub:

  • Μου αρέσει 4

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 said:

Μπράβο Βαλεντίνα που το νιώσες το μωράκι σου! Τι ωραίο συναίσθημα!! 

Από μαιευτήριο δεν σ αφήνουν να πάρεις μωρό χωρίς κάθισμα αυτοκινήτου πάντως να ξέρετε! 

Εγώ δεν είδα κάτι αλλά μου λείπουν Λίγα συγκεκριμένα πράγματα

Θα πάρω μια αλλαξιερα μάλλον από ικεα γιατί η προηγούμενη βγήκε οφ μια τσάντα αλλά μάλλον παιδική πλάτης ώστε να βάζω και της μεγάλης κόρης και της μικρής αλλαξιες και παμπερς 

Μερικά φορμακια βαμβακερά λεπτά που έχω λίγα γιατί η μεγάλη κόρη γεννήθηκε Ιούνιο οπότε δεν είχα πολλά λόγω ζέστης 

Δεν θυμάμαι τι άλλο τώρα 

Olpapa καλά αποτελέσματα εύχομαι! Ο γιατρός σου ποιο όριο σου είπε ότι είναι καλά να χεις τιμή ζαχάρου; 

Όλα γίνονται ακόμα και να χεις αυξημένο ζάχαρο , με διατροφή ίσως και κάποιο φάρμακο όλα θα πάνε καλά παρόλαυτά δεν σου εύχομαι να χεις ζάχαρο 

Βάσω καλά αποτελέσματα και σε σένα και καλή ξεκούραση 

Γλιτωσατε κι από αυτήν την εξέταση, από τώρα την σκέφτομαι ότι θα πιω την αηδία! 

 

Ρε κορίτσια τι δωράκι θα πάρετε στους άντρες σας; Έχω κολλήσει, καμία ιδέα;

Σε ευχαριστώ! Ναι ξέρω ότι ακόμα κ όπως τρώω τώρα δεν έχω θέμα αφού τα μεταγευματικά μου μιας ώρας είναι πολύ καλά στο 105-110 συνήθως και σίγουρα έχω πολλά περιθώρια βελτίωσης γιατί τώρα τρώω και γλυκά και αρκετούς υδατάνθρακες μακαρόνια ρύζια ...οπότε αν βγει απ τη καμπύλη κάτι (που θα βγει χαχα) θα πάω και στην ενδοκρινολόγο με μετρήσεις να το δούμε το θέμα και να καλυτερεύσω τη διατροφή..

Τα όρια που δίνουν τα διαγνωστικά είναι <92 στο 0, <180 στο 60' και <153 στο 120' όμως είναι πάρα πολύ ψηλά αυτά. Κι ο γυναικολόγος κ η ενδοκρινολόγος μου είχαν πει στην εγκυμοσύνη θέλουμε ιδανικά κάτω από 90 στο νηστείας και κάτω από 120-130 στο 60'

Εγώ πήρα ένα παιχνίδι playstation 'δώρο' να καούμε μαζί στις γιορτές χαχαχαχ

Just now, Marilo said:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Vaso11.4.11 σε νιώθω απόλυτα μόλις γύρισα κι εγώ από την καμπύλη.. Ουτε εμένα μου έφερε εμετό ήπια αυτό με τη γεύση πορτοκαλί απλώς κι εγώ βαρέθηκα νύσταζα κρυωνα και στο τέλος πεινουσα σα τρελή.. Καλά αποτελέσματα να έχουμε! Και όσα κορίτσια περιμένουν αποτελεσματα! Εμένα τέταρτη μου είπε θα είναι έτοιμες οι απαντήσεις, εσένα? 

Επίσης μάλλον είμαι η μόνη που δεν έχω αγοράσει απολύτως τίποτα :sad: μάλλον θα περιμένω τις εκπτώσεις κ μετά θα τρέχω κ δε θα φτάνω.. Αν ανοίξουν κ τα μαγαζιά Ιανουάριο.. 

Η Β επιπέδου καλή ήταν αλλά ήθελε και ένα έλεγχο από παιδοκαρδιολογο για περισσότερη σιγουριά.. Το κάναμε κι αυτό δεν έδειξε κάτι οπότε είμαι λίγο πιο ήρεμη..θετική ενέργεια για να πάνε όλα καλά.. :wub:

Μπράβο που πήγαν όλα καλά!!!

Μην αγχώνεσαι κ εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα, περιμένω τις εκπτώσεις (και τον υπέρηχο 2/1 να ησυχάσω πρώτα...)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Μπράβο Βαλεντίνα που το νιώσες το μωράκι σου! Τι ωραίο συναίσθημα!! 

Από μαιευτήριο δεν σ αφήνουν να πάρεις μωρό χωρίς κάθισμα αυτοκινήτου πάντως να ξέρετε! 

Εγώ δεν είδα κάτι αλλά μου λείπουν Λίγα συγκεκριμένα πράγματα

Θα πάρω μια αλλαξιερα μάλλον από ικεα γιατί η προηγούμενη βγήκε οφ μια τσάντα αλλά μάλλον παιδική πλάτης ώστε να βάζω και της μεγάλης κόρης και της μικρής αλλαξιες και παμπερς 

Μερικά φορμακια βαμβακερά λεπτά που έχω λίγα γιατί η μεγάλη κόρη γεννήθηκε Ιούνιο οπότε δεν είχα πολλά λόγω ζέστης 

Δεν θυμάμαι τι άλλο τώρα 

Olpapa καλά αποτελέσματα εύχομαι! Ο γιατρός σου ποιο όριο σου είπε ότι είναι καλά να χεις τιμή ζαχάρου; 

Όλα γίνονται ακόμα και να χεις αυξημένο ζάχαρο , με διατροφή ίσως και κάποιο φάρμακο όλα θα πάνε καλά παρόλαυτά δεν σου εύχομαι να χεις ζάχαρο 

Βάσω καλά αποτελέσματα και σε σένα και καλή ξεκούραση 

Γλιτωσατε κι από αυτήν την εξέταση, από τώρα την σκέφτομαι ότι θα πιω την αηδία! 

 

Ρε κορίτσια τι δωράκι θα πάρετε στους άντρες σας; Έχω κολλήσει, καμία ιδέα;

 Εγώ θα σου πω .. ξέρω πώς έχει κόλλημα με τα Ρολόγια  οπότε του πήρα ένα .casio vintage φάση..   Η μάνα μ θα του πάρει  ένα after shave τηΣ  faena και ένα pre shave  proraso  το κόκκινο .. τα έψαχνα σήμερα .. (ξυριζετε κάθε μέρα λόγο δουλειας) 

 

@olpapa  πωωπω πόσο μ'αρέσουν αυτά..... εγώ έχω το wii φοβερό κόλλημα  ήθελα το νέο του nitento  να πάρω αλλά.. έχω μείνει ταπι και ψύχραιμη .. πήραμε κ εκτυπωτή ..  άστα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...