Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Aressana said:

 Εγώ θα σου πω .. ξέρω πώς έχει κόλλημα με τα Ρολόγια  οπότε του πήρα ένα .casio vintage φάση..   Η μάνα μ θα του πάρει  ένα after shave τηΣ  faena και ένα pre shave  proraso  το κόκκινο .. τα έψαχνα σήμερα .. (ξυριζετε κάθε μέρα λόγο δουλειας) 

 

@olpapa  πωωπω πόσο μ'αρέσουν αυτά..... εγώ έχω το wii φοβερό κόλλημα  ήθελα το νέο του nitento  να πάρω αλλά.. έχω μείνει ταπι και ψύχραιμη .. πήραμε κ εκτυπωτή ..  άστα.. 

χαχα άσε ναι εμείς το πήραμε αλλάζοντας ένα δώρο γάμου στο κωτσόβολο μιας κ τότε δε χρειαζόμασταν κάτι άλλο και έληγε το πιστωτικό που είχαμε... και οι 2 ως παιδιά/νέοι τέλος πάντων δεν είχαμε τέτοια οπότε ξετρελαθήκαμε το πρώτο καιρό ειδικά χαχαχα! το wii πρέπει να είναι πολύ ωραίο! είχαμε δει κ εμείς ένα extention για το playstation που είχε κίνηση, παιχνίδια σα να παίζεις τένις γκολφ κλπ κανονικά αλλά κ εμείς το αφήσαμε οικονομικά για την ώρα... το wii πρέπει να έχει ωραία για να παίζεις και με τις μικρές όταν μεγαλώσουν τύπου αθλήματα κλπ...

άσχετο, έχω βάλει στο μάτι μια βίδρα με μουσική και κίνηση αναπνοής της fisher price και θέλω να τη πάρω για το μικρούλι! είναι ακριβή όμως θα δω στις εκπτώσεις να πέσει...είχες κάτι ανάλογο στις μικρές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαριλο μπράβο για την β επιπέδου και καλά αποτελέσματα στην καμπύλη!!! 

Olpapa εμένα ο γιατρός θέλει νηστική να χω ζάχαρο κάτω από 90, σ' αυτήν την εγκυμοσύνη με αγχωσε Μ αυτό  για αυτό ρώτησα τι όριο σου δώσε επειδή ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του 

Από βιντεοπαιχνίδια εμείς τίποτα αργότερα αν θέλει η μικρή κάτι απ' αυτά ε θα πάρουμε αλλά δεν θέλω να μαστε όλοι μαζί στην τηλεόραση να παίζουμε με τις ώρες αλλά επίσης ξέρω ότι δεν τ αποφεύγουμε όσο αφορά τα παιδιά 

Κι εγώ δεν ψώνισα τίποτα  αν και έχω σχεδόν τα πάντα από την μικρή μου, πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη εσκαγα να πάρω τα πάντα αμέσως απορώ με σας το ποσό συγκρατημένες είστε! Μπράβο!! 

Τώρα σαν δεύτερο και αδικημένο δεν σκέφτομαι να αγοράσω κάτι 

Πήραμε όμως σήμερα από e shop μια κάμερα που είχε προσφορά η οποία συνδέεται με κινητό έχει ήχο αλλά μπορείς κι εσύ να μιλήσεις και λειτουργία νυκτός ώστε να το χρησιμοποιήσουμε σαν ενδοεπικοινωνια, πιο πολύ για όταν πάμε στα πεθερικά που το σπίτι είναι πάνω κάτω για να μην αγχωνόμαστε και ανεβοκατεβαίνουμε κάθε δευτερόλεπτο είμαι και αγχωδης δεν υσηχαζω...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εχω πολυ καιρό να γράψω. Επειδή μου πρακαλει αγχος η εγκυμοσύνη και φοβο εχω υποσσχεθει στον εαυτο μου να μην ψαχνω ουτε ιατρικα θεματα ούτε τπτ αλλα για να μη μου μπαίνουν ιδεες κακες γιατι δυστυχώς τετοια ειμαι! Αν ακουσω κατι φοβαμαι μη το παθω και γω οποτε ειπα καλύτερα ηρεμία παρα πανικος.. Τα μωρακια μας δόξα τω Θεό ειναι μια χαρα καναμε και τη β επιπεδου. Ενα αγορακι και ενα κοριτσακι. Πητ 21/4/2021 αλλα λογω του οτι ειναι διδυμα παμε με στοχο 37 ή 38 εβδομάδα αρα αρχές Απριλίου. Σήμερα πηρα τα πρωτα φορμακια νούμερο 50. 5 για το καθενα. Λετε να ειναι μικρα? 

  • Μου αρέσει 2

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Σε ευχαριστώ! Ναι ξέρω ότι ακόμα κ όπως τρώω τώρα δεν έχω θέμα αφού τα μεταγευματικά μου μιας ώρας είναι πολύ καλά στο 105-110 συνήθως και σίγουρα έχω πολλά περιθώρια βελτίωσης γιατί τώρα τρώω και γλυκά και αρκετούς υδατάνθρακες μακαρόνια ρύζια ...οπότε αν βγει απ τη καμπύλη κάτι (που θα βγει χαχα) θα πάω και στην ενδοκρινολόγο με μετρήσεις να το δούμε το θέμα και να καλυτερεύσω τη διατροφή..

Τα όρια που δίνουν τα διαγνωστικά είναι <92 στο 0, <180 στο 60' και <153 στο 120' όμως είναι πάρα πολύ ψηλά αυτά. Κι ο γυναικολόγος κ η ενδοκρινολόγος μου είχαν πει στην εγκυμοσύνη θέλουμε ιδανικά κάτω από 90 στο νηστείας και κάτω από 120-130 στο 60'

Εγώ πήρα ένα παιχνίδι playstation 'δώρο' να καούμε μαζί στις γιορτές χαχαχαχ

Μπράβο που πήγαν όλα καλά!!!

Μην αγχώνεσαι κ εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα, περιμένω τις εκπτώσεις (και τον υπέρηχο 2/1 να ησυχάσω πρώτα...)

 

Just now, Aressana είπε:

 Εγώ θα σου πω .. ξέρω πώς έχει κόλλημα με τα Ρολόγια  οπότε του πήρα ένα .casio vintage φάση..   Η μάνα μ θα του πάρει  ένα after shave τηΣ  faena και ένα pre shave  proraso  το κόκκινο .. τα έψαχνα σήμερα .. (ξυριζετε κάθε μέρα λόγο δουλειας) 

 

@olpapa  πωωπω πόσο μ'αρέσουν αυτά..... εγώ έχω το wii φοβερό κόλλημα  ήθελα το νέο του nitento  να πάρω αλλά.. έχω μείνει ταπι και ψύχραιμη .. πήραμε κ εκτυπωτή ..  άστα.. 

PlayStation παίζει και ο δικός μου!! Νιώθω λες και έχω έναν έφηβο μέσα στο σπίτι . 

Και ο δικός μου ξυριζεται κάθε μέρα λόγω δουλειάς και είναι μες τα νεύρα για αυτό. 

Εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα, γιατί ακόμα δεν έχω κάνει τη β επιπέδου. Αν και νομίζω ότι και εσείς κορίτσια έχετε χρόνο μέχρι τον Απρίλη. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elma86 είπε:

Καλημέρα σας. Εχω πολυ καιρό να γράψω. Επειδή μου πρακαλει αγχος η εγκυμοσύνη και φοβο εχω υποσσχεθει στον εαυτο μου να μην ψαχνω ουτε ιατρικα θεματα ούτε τπτ αλλα για να μη μου μπαίνουν ιδεες κακες γιατι δυστυχώς τετοια ειμαι! Αν ακουσω κατι φοβαμαι μη το παθω και γω οποτε ειπα καλύτερα ηρεμία παρα πανικος.. Τα μωρακια μας δόξα τω Θεό ειναι μια χαρα καναμε και τη β επιπεδου. Ενα αγορακι και ενα κοριτσακι. Πητ 21/4/2021 αλλα λογω του οτι ειναι διδυμα παμε με στοχο 37 ή 38 εβδομάδα αρα αρχές Απριλίου. Σήμερα πηρα τα πρωτα φορμακια νούμερο 50. 5 για το καθενα. Λετε να ειναι μικρα? 

Με το καλό τα διδυμακια σου έχω την εντύπωση πως είναι μικρά γιατί και 47-48εκ να γεννηθούν με την πάνα δεν θα τα χωράει....καλύτερα μεγάλα να είναι γιατί φαντάσου πως βάζουν αμέσως πόντους μετά την γέννα άρα και να χωράει θα τα βάλουν για πολύ λίγο....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλμα με το καλό τα μωράκια σου! Μπράβο για την β επιπέδου! Νομίζω πως δεν πρέπει να ανυσηχεις για τα ιατρικά να λες πως όλα θα πάνε καλά γιατί έτσι είναι 

Τα φορμακια νομίζω είναι καλά αν σκεφτείς ότι εγώ γέννησα και ήταν 53 εκατοστά η κόρη μου οπότε φαντάζομαι ότι τα δίδυμα που βγαίνουν πιο μικρά θα ναι καλά , σίγουρα όπως λέει και η Βαλεντίνα μεγαλώνουν πολύ γρήγορα αλλά όσο τα χρησιμοποιήσουν δεν πειράζει!! 

Για δώρο κι εγώ στέρεψα δεν έχω καμία ιδέα, ο δικός μου είναι γκατζετακιας κι εγώ βαριέμαι την τεχνολογία πέρα από τα βασικά οπότε καταλαβαίνετε δεν ξέρω τι να ψάξω και τι ίσως θα χρειαζοταν

  • Ευχαριστώ 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις μου ήρθε το εμαιλ με τα αποτελέσματα της καμπύλης, 91 - 141 - 114... εντάξει δεν είναι τόσο τραγικά τελικά! άρα με το 130 που είχα όταν γύρισα σπίτι στις 2μιση ώρες κάτι έπαιξε είτε το μηχανάκι είτε επειδή είχα περπατήσει και λίγο κ είχα και τα νεύρα μου... δεν ενθουσιάζομαι και με το 141 βέβαια αλλά όλα καλά αν προσέχω και δεν ανεβαίνει... η αντίστοιχη καμπύλη που είχα κάνει 8η εβδομάδα ήταν 89 - 117 -103 πολύ καλύτερη βέβαια τότε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα κοριτσια! Ειχα να μπω κανα δυο μερες και οταν μπηκα ειδα πολλεεεεες σελιδουλες καινουριες χαχαχαχα δε θυμαμαι καλα δη΄λαδη να απανταω σε καθετι θα απαντησω σε ο,τι θυμαμαι!!!! 

Βλεπω συζητατε γι ατα ψωνια τι ωραιααααα!!! Αντε να ναοιξουν και τα μαγαζια ρε κοριτσια λενε θα τραβηξει αυτο το πραγμα !!! ΜΑς εχουν ζαλισει επιτελους , θελουμς να ψωνισουμε χαχαχαχαχα!!!

Εγω εχω βρει ενα καροτσι 3 σε 1 αλλα θελω να παω να το δω απο κοντα ! Καθως απο κοντα θελω να δω κουνια και σιφινιερα !! Επισης μου ειπαν οτι απο το orchestra τα ρουχα ειναι μικρα και αυτα που λενε για νεογεννητο ειναι για πολυυυυυ μικρα μωρακια η προωρα ! Οποτε κατυεθειαν στο 3 μηνων λογικα!!! Επισης βρηκα μια μπανιερα με βαση πολυυυ ομορφηηηη!!!!

Βασω μπραβο για την καμπύλη εγω θα την κανω τον αλλο μηνα και οσο σκεφτομαι τη γλυκοζη αηδιαζω !!!!  Σου εδωσαν με γευση ?

Συγχαρηρηρια σε οσες κανατε υπερηχο - β επιπεδου και ειναι ολα καλα!!!!

ΜΕ το καλό όλες οσες εχετε αυτές τις μερες β επιπεδου !!!!

ΜΕ το πινακακι τι θα κανουμε???

Τεταρτη βγαινω και εγω σε αδεια κοριτσια και δεν ξερετε ποσο το περιμενω !!!!!!!!

να ρωτησω εσεις ημιμονιμο στ ανυχακια εχετε κανει? ο γιατρος μου λεει δεν υπαρχει προβλημα και σκεφτομαι να κανω τωρα για τις γιορτες και μετα το πασχα παλι χαχαχαχα!!

Οσο για τις κινησεις του μωρουλινιου που  λετε και εγω κοριτσια το σαββατο πχ ηταν υπερδραστηρια απο το πρωι ενω απο χθες ειναι παλι πολυ ηρεμη ... αυτο μηπως θα πρεπει να το ρωτησω στο γιατρο ? δηάδη χθες την ακουσα μονο βραδυ αν και ενιωθα ενα γρου γρου μεσα μου χαχαχαχαχαχαχα αλλα σημερα δεν εχω νιωσει τιποτα παλι!!!!

Τι δωρακι θα παρετε στους αντρουληδες σας για τις γιορτες?

ΝΑ ειστε καλα και να προσεχετε τους εαυτους σας!!!!!! Συγγνωμη αν δεν απαντησα σε κατι αλλα ηταν τοσο πολλα τα μηνυματα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elma86 είπε:

Καλημέρα σας. Εχω πολυ καιρό να γράψω. Επειδή μου πρακαλει αγχος η εγκυμοσύνη και φοβο εχω υποσσχεθει στον εαυτο μου να μην ψαχνω ουτε ιατρικα θεματα ούτε τπτ αλλα για να μη μου μπαίνουν ιδεες κακες γιατι δυστυχώς τετοια ειμαι! Αν ακουσω κατι φοβαμαι μη το παθω και γω οποτε ειπα καλύτερα ηρεμία παρα πανικος.. Τα μωρακια μας δόξα τω Θεό ειναι μια χαρα καναμε και τη β επιπεδου. Ενα αγορακι και ενα κοριτσακι. Πητ 21/4/2021 αλλα λογω του οτι ειναι διδυμα παμε με στοχο 37 ή 38 εβδομάδα αρα αρχές Απριλίου. Σήμερα πηρα τα πρωτα φορμακια νούμερο 50. 5 για το καθενα. Λετε να ειναι μικρα? 

Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου!! Όλα καλά θα πάνε!!! Και εγώ σαν και σένα είμαι. Αλλά εγώ δε σταματάω να διαβάζω στενόχωρα πράγματα. Μα μου πετάγονται μπροστά μου!! Ακόμα κρατάω μια πισινή και θα κρατάω βέβαια μέχρι να γεννήσω έτσι όπως το πάω. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

@Elma86 Χμμ κοίτα .. εμενα οι κόρες μου γεννήθηκαν 47ε περίπου ( η κοντιτερη απ τη παρέα  τότε , παραυτα είναι 1.16  κ πλέον η  πιο ψηλή )..   μάρκα ; υπάρχουν κάποια με μεγάλη κ άλλη με μικρή εφαρμογή .. Το πολύ πολύ τα κρατάς για τις πρώτες μέρες   τους εάν δεν έχεις δυνατότητα αλλαγής..   τώρα πόσα γρ ειναι ;   μη πάρεις  αλλά σε αυτό το μέγεθος .. πάρε αλλά 5   τύπου 0-3 

 

 

@Maria92  τι δουλειά κάνει ;  πάρε κ εσύ ξυριστικα!     Έχω έτοιμη λίστα αν θες ! Χαχαχα!

Για gatzetaκιδες ωραία λύση εάν δεν έχουν και τα smartwatch..  έχω δει από plaisio που τα φέρνουν κ αυτοί  με κάνα 20αρικο  .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Woman88 είπε:

ΚΑλημέρα κοριτσια! Ειχα να μπω κανα δυο μερες και οταν μπηκα ειδα πολλεεεεες σελιδουλες καινουριες χαχαχαχα δε θυμαμαι καλα δη΄λαδη να απανταω σε καθετι θα απαντησω σε ο,τι θυμαμαι!!!! 

Βλεπω συζητατε γι ατα ψωνια τι ωραιααααα!!! Αντε να ναοιξουν και τα μαγαζια ρε κοριτσια λενε θα τραβηξει αυτο το πραγμα !!! ΜΑς εχουν ζαλισει επιτελους , θελουμς να ψωνισουμε χαχαχαχαχα!!!

Εγω εχω βρει ενα καροτσι 3 σε 1 αλλα θελω να παω να το δω απο κοντα ! Καθως απο κοντα θελω να δω κουνια και σιφινιερα !! Επισης μου ειπαν οτι απο το orchestra τα ρουχα ειναι μικρα και αυτα που λενε για νεογεννητο ειναι για πολυυυυυ μικρα μωρακια η προωρα ! Οποτε κατυεθειαν στο 3 μηνων λογικα!!! Επισης βρηκα μια μπανιερα με βαση πολυυυ ομορφηηηη!!!!

Βασω μπραβο για την καμπύλη εγω θα την κανω τον αλλο μηνα και οσο σκεφτομαι τη γλυκοζη αηδιαζω !!!!  Σου εδωσαν με γευση ?

Συγχαρηρηρια σε οσες κανατε υπερηχο - β επιπεδου και ειναι ολα καλα!!!!

ΜΕ το καλό όλες οσες εχετε αυτές τις μερες β επιπεδου !!!!

ΜΕ το πινακακι τι θα κανουμε???

Τεταρτη βγαινω και εγω σε αδεια κοριτσια και δεν ξερετε ποσο το περιμενω !!!!!!!!

να ρωτησω εσεις ημιμονιμο στ ανυχακια εχετε κανει? ο γιατρος μου λεει δεν υπαρχει προβλημα και σκεφτομαι να κανω τωρα για τις γιορτες και μετα το πασχα παλι χαχαχαχα!!

Οσο για τις κινησεις του μωρουλινιου που  λετε και εγω κοριτσια το σαββατο πχ ηταν υπερδραστηρια απο το πρωι ενω απο χθες ειναι παλι πολυ ηρεμη ... αυτο μηπως θα πρεπει να το ρωτησω στο γιατρο ? δηάδη χθες την ακουσα μονο βραδυ αν και ενιωθα ενα γρου γρου μεσα μου χαχαχαχαχαχαχα αλλα σημερα δεν εχω νιωσει τιποτα παλι!!!!

ΝΑ ειστε καλα και να προσεχετε τους εαυτους σας!!!!!! Συγγνωμη αν δεν απαντησα σε κατι αλλα ηταν τοσο πολλα τα μηνυματα !!! 

Καλώς την. Ναι και εγώ πρώτα θα τα δω από κοντά και μετά θα αποφασίσω . Αν βέβαια δεν πάει τρένο μέχρι το καλοκαίρι αυτή η ιστορία .

Πινακακι είχε φτιάξει μια κοπελα στις μαμάδες Ιουνίου. Δεν είναι δύσκολο νομίζω. Απλά γράφεις σε κενή σελίδα τα στοιχεία της κάθε μιας . Εγώ δε σας ξέρω όλες για να το προσπαθήσω. Ξέρω εσάς τις 5-6 που είστε φουλ ενεργές. 

Αχ με τα νύχια δεν ξέρεις τι κλάμα έχω ρίξει. Εγώ έκανα ακρυλικο και είχα κάτι νυχαρες όνειρο. Αλλά έμαθα ότι το ακρυλικο δεν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και τώρα τα βλέπω και κλαίω έτσι χάλια που είναι. Σκέφτομαι όμως και εγώ το ημιμονιμο μιας και με το ασβέστιο δυναμωσαν λίγο. 

Για να το καταλάβεις θέλει και μια κάποια ησυχία, μια ηρεμία. Βέβαια είναι και στο μωρό. Κάποια είναι πιο δραστήρια από αλλά.

Άντε επιτελους να τελειώσουμε με τα ιδιαίτερα. Δεν αντέχω άλλο. Σήμερα το πρωί ήμουν σε συνομιλία για διαγώνισμα. Το διανοείσαι ; Εγραφε διαγώνισμα και εγώ στην άλλη γραμμή βοηθούσα. Τραγικό!!


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Οσο για τις κινησεις του μωρουλινιου που  λετε και εγω κοριτσια το σαββατο πχ ηταν υπερδραστηρια απο το πρωι ενω απο χθες ειναι παλι πολυ ηρεμη ... αυτο μηπως θα πρεπει να το ρωτησω στο γιατρο ? δηάδη χθες την ακουσα μονο βραδυ αν και ενιωθα ενα γρου γρου μεσα μου χαχαχαχαχαχαχα αλλα σημερα δεν εχω νιωσει τιποτα παλι!!!!

 Και μένα έτσι ειναι εχθές κ σήμερα.  Τι μερέντα κατέβασα τπτ ..  τώρα νιώθω πως έχει λίγο λοξυγκα ..  αλλά ως εκεί .. έχω σκεφτεί κ κάτι άλλο .. αλλά .. Δεν θέλω να το πολυσκευτομαι Ούτε να το πω ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

@Elma86 Χμμ κοίτα .. εμενα οι κόρες μου γεννήθηκαν 47ε περίπου ( η κοντιτερη απ τη παρέα  τότε , παραυτα είναι 1.16  κ πλέον η  πιο ψηλή )..   μάρκα ; υπάρχουν κάποια με μεγάλη κ άλλη με μικρή εφαρμογή .. Το πολύ πολύ τα κρατάς για τις πρώτες μέρες   τους εάν δεν έχεις δυνατότητα αλλαγής..   τώρα πόσα γρ ειναι ;   μη πάρεις  αλλά σε αυτό το μέγεθος .. πάρε αλλά 5   τύπου 0-3 

 

 

@Maria92  τι δουλειά κάνει ;  πάρε κ εσύ ξυριστικα!     Έχω έτοιμη λίστα αν θες ! Χαχαχα!

Για gatzetaκιδες ωραία λύση εάν δεν έχουν και τα smartwatch..  έχω δει από plaisio που τα φέρνουν κ αυτοί  με κάνα 20αρικο  .. 

Εργάζεται στο κρεοπωλείο μεγάλης αλυσίδας σούπερ μάρκετ. 

Από όλα αυτά που είπες τα έχει όλα!! Γκατζετακιας και ο δικός μου. 

Just now, Aressana είπε:

 Και μένα έτσι ειναι εχθές κ σήμερα.  Τι μερέντα κατέβασα τπτ ..  τώρα νιώθω πως έχει λίγο λοξυγκα ..  αλλά ως εκεί .. έχω σκεφτεί κ κάτι άλλο .. αλλά .. Δεν θέλω να το πολυσκευτομαι Ούτε να το πω ...

Όχι μη σκεφτόμαστε τέτοια. Κατάλαβα μάλλον τι εννοείς, αλλά διωξτο από το μυαλό. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

@Elma86 Χμμ κοίτα .. εμενα οι κόρες μου γεννήθηκαν 47ε περίπου ( η κοντιτερη απ τη παρέα  τότε , παραυτα είναι 1.16  κ πλέον η  πιο ψηλή )..   μάρκα ; υπάρχουν κάποια με μεγάλη κ άλλη με μικρή εφαρμογή .. Το πολύ πολύ τα κρατάς για τις πρώτες μέρες   τους εάν δεν έχεις δυνατότητα αλλαγής..   τώρα πόσα γρ ειναι ;   μη πάρεις  αλλά σε αυτό το μέγεθος .. πάρε αλλά 5   τύπου 0-3 

 

 

@Maria92  τι δουλειά κάνει ;  πάρε κ εσύ ξυριστικα!     Έχω έτοιμη λίστα αν θες ! Χαχαχα!

Για gatzetaκιδες ωραία λύση εάν δεν έχουν και τα smartwatch..  έχω δει από plaisio που τα φέρνουν κ αυτοί  με κάνα 20αρικο  .. 

Οχι δεν θα παρω αλλα. Απο το h&m τα παρήγγειλα. Ελπίζω τον αλλο μηνα να έρθουν. Δυστυχώς οσο δεν μπορούμε να δουμε απο κοντα κανουμε κουτουρου πραγματα. Ειπα να δω αυτα πως ειναι και θα υπολογισω μετα. Στις 11 του μηνα που ημουν 21+2 ηταν 408 και 413 γραμμαρια. Φυσιολογικο μέγεθος για την ηλικία του τωρα για υψος να πω την αληθεια δε ρωτησα. Οπως και να εχει υπολογιζω οτι θα γεννηθούν λιγότερο απο 3 κιλα μιας που θα ειναι 2-3 εβδομάδες νωρίτερα απο το κανονικο. Για καροτσι και γω θελω να παω σε μαγαζι για να μου δωσει καμια συμβουλη και ο πωλητης. Οχι οτι θα το παρω απο εκει αλλα τουλάχιστον να ξερω τι να προσεξω. Κρεβάτια πηρα στο μπλακ φραιντει γιατι ειχε μια πολύ καλή προσφορά. Ουσιαστικά στην τιμη του ενος πηρα 2. Χωρις στρωμα βέβαια αλλα ηδη εχω βρει οποτε με το νεο ετος θα τα παρω και αυτά 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...