Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Maria92 είπε:

Καλώς την. Ναι και εγώ πρώτα θα τα δω από κοντά και μετά θα αποφασίσω . Αν βέβαια δεν πάει τρένο μέχρι το καλοκαίρι αυτή η ιστορία .

Πινακακι είχε φτιάξει μια κοπελα στις μαμάδες Ιουνίου. Δεν είναι δύσκολο νομίζω. Απλά γράφεις σε κενή σελίδα τα στοιχεία της κάθε μιας . Εγώ δε σας ξέρω όλες για να το προσπαθήσω. Ξέρω εσάς τις 5-6 που είστε φουλ ενεργές. 

Αχ με τα νύχια δεν ξέρεις τι κλάμα έχω ρίξει. Εγώ έκανα ακρυλικο και είχα κάτι νυχαρες όνειρο. Αλλά έμαθα ότι το ακρυλικο δεν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και τώρα τα βλέπω και κλαίω έτσι χάλια που είναι. Σκέφτομαι όμως και εγώ το ημιμονιμο μιας και με το ασβέστιο δυναμωσαν λίγο. 

Για να το καταλάβεις θέλει και μια κάποια ησυχία, μια ηρεμία. Βέβαια είναι και στο μωρό. Κάποια είναι πιο δραστήρια από αλλά.

Άντε επιτελους να τελειώσουμε με τα ιδιαίτερα. Δεν αντέχω άλλο. Σήμερα το πρωί ήμουν σε συνομιλία για διαγώνισμα. Το διανοείσαι ; Εγραφε διαγώνισμα και εγώ στην άλλη γραμμή βοηθούσα. Τραγικό!!

ΤΡαγικοοοοο δεν μπορουν να κανουν μονα τους τιποτα τα παιδια ελεος !!!!!!!

Εγω ημιμονιμο θα κανω ! Εφοσον λεει ο γιατρος δεν πειραζει !

@Aressana τι σκεφτεσαι? Εμενα στον υπερηχο το νινι ειναι πολυ δραστηριο και το σαββατο εκανε παρτυ σε ησχυια δεν εκατσε αλλα χθες παλι ησυχια και σημερα το ιδιο μεχρι στογμης !!! Δεν καταλαβαινω τι γινεται και υπαρχει αυτη η εναλλαγη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elma86 είπε:

Οχι δεν θα παρω αλλα. Απο το h&m τα παρήγγειλα. Ελπίζω τον αλλο μηνα να έρθουν. Δυστυχώς οσο δεν μπορούμε να δουμε απο κοντα κανουμε κουτουρου πραγματα. Ειπα να δω αυτα πως ειναι και θα υπολογισω μετα. Στις 11 του μηνα που ημουν 21+2 ηταν 408 και 413 γραμμαρια. Φυσιολογικο μέγεθος για την ηλικία του τωρα για υψος να πω την αληθεια δε ρωτησα. Οπως και να εχει υπολογιζω οτι θα γεννηθούν λιγότερο απο 3 κιλα μιας που θα ειναι 2-3 εβδομάδες νωρίτερα απο το κανονικο. Για καροτσι και γω θελω να παω σε μαγαζι για να μου δωσει καμια συμβουλη και ο πωλητης. Οχι οτι θα το παρω απο εκει αλλα τουλάχιστον να ξερω τι να προσεξω. Κρεβάτια πηρα στο μπλακ φραιντει γιατι ειχε μια πολύ καλή προσφορά. Ουσιαστικά στην τιμη του ενος πηρα 2. Χωρις στρωμα βέβαια αλλα ηδη εχω βρει οποτε με το νεο ετος θα τα παρω και αυτά 

Ε κοντά στα κιλά το κόβω να γεννιούνται τα δικά μας! Εμενα 20+4  ήταν 340 γρ ..  Η πρώτη μ στης 39 γεννήθηκε  2.650 και η  2 στης 36 εβδομάδες 2.700 .. 

Just now, Woman88 είπε:

ΤΡαγικοοοοο δεν μπορουν να κανουν μονα τους τιποτα τα παιδια ελεος !!!!!!!

Εγω ημιμονιμο θα κανω ! Εφοσον λεει ο γιατρος δεν πειραζει !

@Aressana τι σκεφτεσαι? Εμενα στον υπερηχο το νινι ειναι πολυ δραστηριο και το σαββατο εκανε παρτυ σε ησχυια δεν εκατσε αλλα χθες παλι ησυχια και σημερα το ιδιο μεχρι στογμης !!! Δεν καταλαβαινω τι γινεται και υπαρχει αυτη η εναλλαγη!

.θεωρητικά υπάρχουν αυτές οι εναλλαγές .. όπως κ σε μας  υπάρχουν μέρες π θέλουμε να τεμπελιασουμε περισσότερο .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Ε κοντά στα κιλά το κόβω να γεννιούνται τα δικά μας! Εμενα 20+4  ήταν 340 γρ ..  Η πρώτη μ στης 39 γεννήθηκε  2.650 και η  2 στης 36 εβδομάδες 2.700 .. 

.θεωρητικά υπάρχουν αυτές οι εναλλαγές .. όπως κ σε μας  υπάρχουν μέρες π θέλουμε να τεμπελιασουμε περισσότερο .. 

καλα ναι αυτο ισχυει !!!!εννοω τι σκεφτεσαι που λες οτι ειναι κατι που ουτε να το σκεφτεσαι δε θες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

καλα ναι αυτο ισχυει !!!!εννοω τι σκεφτεσαι που λες οτι ειναι κατι που ουτε να το σκεφτεσαι δε θες?

δε θελω  να πω ειναι ασχημο  ,,, να στο στειλω σε πμ?? χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aressana said:

δε θελω  να πω ειναι ασχημο  ,,, να στο στειλω σε πμ?? χαχα

 

Just now, Woman88 said:

ναι στειλτο  χαχαχαχαχα τρελεςςςς ειμαστε για δεσιμο !!!!

καλέ σταματήστε χαχα εμένα έτσι με έχει πάει από την 20η εβδομάδα, 2-3 μέρες τίποτα μετά χαμός και ξανά πάλι τίποτα! Επίσης aressana αυτό με το τύπου λόξυγκα που λες μου συνέβη το βράδυ πριν τη μέρα που με είδε ο γιατρός, κάτι ρυθμικό για κάμποση ώρα και τρόμαξα ότι θα είναι κάτι άλλο για να είναι έτσι συνεχόμενο και περιοδικό κ όχι το μωρό... το είδαμε το επόμενο απόγευμα όμως κι ήταν μια χαρά κ ο γιατρός είπε λόξυγκα μπορεί να έχει συχνά!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

Δεν είναι πολύ ζωηρός θα έλεγα τις τελευταίες μέρες.. ανεπαίσθητο έως καθόλου! Να αγχωθω;;;;

εισαι χαλαρη  ή εισαι συνεχεια στο ποδι να κανεις δουλειες??  μπορει να σου εχει γυρισει πλατη .. αλλα .. παρε τηλ τον γιατρο σου . φαε μια σοκολατα και ξαπλωσε αριστερο πλαι δωσε χρονο 2 ωρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Firsttimemom said:

Δεν είναι πολύ ζωηρός θα έλεγα τις τελευταίες μέρες.. ανεπαίσθητο έως καθόλου! Να αγχωθω;;;;

 

Just now, Aressana said:

εισαι χαλαρη  ή εισαι συνεχεια στο ποδι να κανεις δουλειες??  μπορει να σου εχει γυρισει πλατη .. αλλα .. παρε τηλ τον γιατρο σου . φαε μια σοκολατα και ξαπλωσε αριστερο πλαι δωσε χρονο 2 ωρες

εγώ θα έλεγα να μην αγχώνεσαι και το λέω εγώ που τη Παρασκευή έκλαιγα γιατί δεν τον είχα νιώσει 3 μέρες... αυτό με το γλυκό επίσης σε μένα δε πιάνει... αντίθετα τον νιώθω θα λεγα όποτε του έρθει, είτε έχω φάει είτε όχι αλλά κυρίως βράδια όταν κάθομαι στο κρεβάτι μισοξαπλωμένη στη τηλεόραση κ είμαι χαλαρή κ σπάνια στο πλάι, συνήθως σε ηρεμία ανάσκελα μισοκαθιστή...

επίσης το γιατρό τον είχα ρωτήσει πριν 2 εβδομάδες, που ήμουν 23 εβδ. δηλαδή, αν είναι ανησυχητικό που έχω μέρες να τον νιώσω και μου είπε ακόμα είναι νωρίς για να τον νιώθω όλες τις μέρες... στους υπερήχους εν τω μεταξύ είναι πάντα ζωηρότατο... ίσως έχει να κάνει και με το πλακούντα που είναι πρόσθιος ίσως είναι κ πλάτη κάποιες φορές (μια μέρα ένιωθα χτυπηματάκια εσωτερικά όμως ίσως κλώτσαγε τη μέσα πλευρά...)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ κατάλαβα τι θες να πεις άρεσανα αλλά μην σκέφτεστε όλες αμάν κάτι συνέβη! Έρχονται και Χριστούγεννα και θα αγχωνόμαστε τζάμπα, εμένα συνέχεια κάτι κάνει μια γυρνάει μια κλωτσαει μια πιο ελαφριά μια πιο δυνατά 

Περιμενουμε και νέα από την Κατερίνα που θα πήγαινε για β επιπέδου ε;; 

Το πινακακι κορίτσια θα προσπαθήσω να το κάνω αν και νομίζω δεν είναι δύσκολο 

Αν θέλετε γραψτε Πητ φύλο που θα γεννήσετε μια μια να τα σημειώσω και να το προσπαθησω

 

Πάντως στην δεύτερη εγκυμοσύνη το νιώθεις και νωρίτερα και πιο εντονα 

Olpapa μια χαρά είναι το μωράκι σου 

 

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ηρεμήσω τώρα και θα προσπαθήσω να συνδεθώ μαζί του! Η αλήθεια από το Σάββατο έχω λίγο πεσμένη ψυχολογια επειδή αρπαχτηκα με τον άντρα μου.. λέτε να επηρεάστηκε από την ψυχολογία μου;   Πολύ χαίρομαι κορίτσια για τα αποτελέσματά σας! Είτε τη β επιπέδου είτε την καμπύλη!  Καλά αποτελέσματα σε όλες περιμένουν! 

Εγώ θα περιμένω το Γενάρη- Φλεβάρη για τα ψώνια του μωρού.. μέχρι το Μάρτιο θα τα έχω τακτοποιήσει πιστεύω και θα είμαι έτοιμη για Απρίλιο! Να μας ενημερώνετε να παίρνουμε ιδέες και πληροφορίες για απαραίτητα, μάρκες κλπ!

  • Μου αρέσει 2

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...