Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

6 hours ago, Eva1986 said:

Τέλεια.  Σε ρώτησα γιατί την τρίτη 5+4 θα μαι στον υπέρηχο να ξέρω μήπως δω κ εγώ.  Αν δεν είναι καθυστερήμενη σύλληψη.  

Να ρωτήσω κάτι.  Υγρά έχετε;εγώ πολλά.  Με αγχωνουν κ όλο κοιτιεμαι 

Εγώ από συμπτώματα έχω έντονα πονακια και χαμηλά αλλά και στη μέση...αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ είναι τα καφέ υγρά....η ψυχολογία μου είναι χάλια..φοβάμαι μήπως γίνομαι υποχόνδρια..πέρα από την πρώτα φορά που ήταν ξεκάθαρα καφέ αιματακι και πήγα στον γιατρό, τώρα μετά από κάθε ούρηση σκουπίζομαι και η απόχρωση είναι ελαφρώς καφέ χωρίς στίγματα ή κοιληδες στο εσώρουχο...όλη μέρα αυτό σκέφτομαι..αφού πάω τουαλέτα μόνο και μόνο για να δω τι θα γίνει...


xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Εγώ από συμπτώματα έχω έντονα πονακια και χαμηλά αλλά και στη μέση...αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ είναι τα καφέ υγρά....η ψυχολογία μου είναι χάλια..φοβάμαι μήπως γίνομαι υποχόνδρια..πέρα από την πρώτα φορά που ήταν ξεκάθαρα καφέ αιματακι και πήγα στον γιατρό, τώρα μετά από κάθε ούρηση σκουπίζομαι και η απόχρωση είναι ελαφρώς καφέ χωρίς στίγματα ή κοιληδες στο εσώρουχο...όλη μέρα αυτό σκέφτομαι..αφού πάω τουαλέτα μόνο και μόνο για να δω τι θα γίνει...

Σε καταλαβαίνω κορίτσι Μ.  Έτσι ήμουν κ εγώ στην πρώτη. Είχα καφέ πολλά. 

Έκανα το ίδιο με εσένα. Κοιτάζομουν συνέχεια να δω μήπως έχω καφέ. Ήταν η έννοια Μ όλη μέρα. 

Ότι κ να σου πούμε , εννοείται πως θα αγχώνεσαι. Κ εγώ ήμουν πεσμένη.   

Όσο ακούς τις οδηγίες του γιατρου σ κ ξεκουράζεσαι όλα θα πάνε καλά.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι Μ.  Έτσι ήμουν κ εγώ στην πρώτη. Είχα καφέ πολλά. 

Έκανα το ίδιο με εσένα. Κοιτάζομουν συνέχεια να δω μήπως έχω καφέ. Ήταν η έννοια Μ όλη μέρα. 

Ότι κ να σου πούμε , εννοείται πως θα αγχώνεσαι. Κ εγώ ήμουν πεσμένη.   

Όσο ακούς τις οδηγίες του γιατρου σ κ ξεκουράζεσαι όλα θα πάνε καλά.  

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!! Πήγε καλά η πρώτη σου εγκυμοσύνη???

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!! Πήγε καλά η πρώτη σου εγκυμοσύνη???

Περίπου.  Τα υγρά σταμάτησαν όλα καλά. Μετά στην 30 εβδ όμως ξεκίνησαν συσπάσεις ,μίκρυνε ο τράχηλος κ γέννησα πρόωρα 34+4 Μ σπάσαν τα νερά.  

Οπότε έχω κ ένα επιπλέον 

αγχος κ φόβο να διαχειριστω, την προωρότητα.  

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Εγώ από συμπτώματα έχω έντονα πονακια και χαμηλά αλλά και στη μέση...αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ είναι τα καφέ υγρά....η ψυχολογία μου είναι χάλια..φοβάμαι μήπως γίνομαι υποχόνδρια..πέρα από την πρώτα φορά που ήταν ξεκάθαρα καφέ αιματακι και πήγα στον γιατρό, τώρα μετά από κάθε ούρηση σκουπίζομαι και η απόχρωση είναι ελαφρώς καφέ χωρίς στίγματα ή κοιληδες στο εσώρουχο...όλη μέρα αυτό σκέφτομαι..αφού πάω τουαλέτα μόνο και μόνο για να δω τι θα γίνει...

Είχα και γω παρόμοια εμπειρία και ήμουν μια απο τα ίδια. Κάνε υπομονή και προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη. Δώσε του λίγο χρόνο, και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

 

Just now, Eva1986 είπε:

Περίπου.  Τα υγρά σταμάτησαν όλα καλά. Μετά στην 30 εβδ όμως ξεκίνησαν συσπάσεις ,μίκρυνε ο τράχηλος κ γέννησα πρόωρα 34+4 Μ σπάσαν τα νερά.  

Οπότε έχω κ ένα επιπλέον 

αγχος κ φόβο να διαχειριστω, την προωρότητα.  

 

Αφου το πέρασες όμως θα το έχει και ο γιατρός του στο νου του και ίσως αυτη τη φορά να μπορείτε να κάνετε κάτι να το προλάβετε, ή να καθυστερήσετε τον τοκετό, έτσι δεν είναι. Πόσο είναι το παιδάκι σου τώρα; Σαν εμπειρία πάντως θα πρεπει να ήταν πολλή δύσκολη...

πρίν από 50 λεπτά , FlowerMom είπε:

Συμπτώματα: συχνοουρία (εγώ ποτέ δεν σηκωνόμουν μέσα στη νύχτα για πίπι μου), κάποια λίγη κόπωση και σήμερα πρώτη φορά είχα τάση για εμετό και φοβερή αντίδραση στις έντονες μυρωδιές. 
 

Υπέρηχος: σημερινός επιτυχής! Όλα είναι στη θέση τους αλλά ακόμα είμαστε πολύ νωρίς είπε ο γιατρούλης. Λόγω της παλληνδρομης το καλοκαίρι αυτή τη φορά τα όχι είναι ακόμα περισσότερα. Καθόλου γυμναστική είπε, ούτε yoga. Δεν θέλετε να σας πω πως με κοίταξε όταν ρώτησα για κολυμβητήριο. Επίσης μου έδωσε Salospir & Utrogestan. Καθόλου δεν ήθελα να χαπακώνομαι αλλά επέμενε ότι το προτείνει για να μειώσουμε τις πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Επόμενος υπέρηχος 29/10 στις 16·00. Συμφωνήσαμε να μην βάλουμε υπέρηχο την άλλη εβδομάδα γιατί αν πάλι δεν ακούσουμε καρδιά μόνο απογοήτευση θα έχουμε. Και του υποσχέθηκα να μην κάνω άλλη χοριακή χαχα άλλωστε από εξετάσεις μου έδωσε ένα γενναίο γενναίο πακετάκι (κυστικη ίνωση, έρπη 1 & 2, μυκόπλασμα, ουρεοπλασμα, καλλιέργεια κολπικού υγρού κλπ κλπ) 

αυτά τα νέα μου! 

 

Και μένα μου είπε όχι επαφές και γυμναστική . Και η αλήθεια είναι ότι αυτη τη φορά προσέχω πάρα πολύ και κάνω λίγες λίγες τις δουλειές και προσέχω και τα βάρη πολύ. Και όσο μπορώ ξαπλώνω .


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Είχα και γω παρόμοια εμπειρία και ήμουν μια απο τα ίδια. Κάνε υπομονή και προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη. Δώσε του λίγο χρόνο, και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

 

Αφου το πέρασες όμως θα το έχει και ο γιατρός του στο νου του και ίσως αυτη τη φορά να μπορείτε να κάνετε κάτι να το προλάβετε, ή να καθυστερήσετε τον τοκετό, έτσι δεν είναι. Πόσο είναι το παιδάκι σου τώρα; Σαν εμπειρία πάντως θα πρεπει να ήταν πολλή δύσκολη...

Και μένα μου είπε όχι επαφές και γυμναστική . Και η αλήθεια είναι ότι αυτη τη φορά προσέχω πάρα πολύ και κάνω λίγες λίγες τις δουλειές και προσέχω και τα βάρη πολύ. Και όσο μπορώ ξαπλώνω .

Άλλαξα γιατρό.   Την τρίτη θα πάω πρώτη φορά. Θα πω όλο το ιστορικό. 

Νομίζω ότι μετά μια αποβολή ,θάνατο. 

Το αμέσως χειρότερο είναι μόλις γεννηθεί το παιδί σ να το πάρουν κ να το πάνε στην εντατική.  Να είσαι μακρυά του γιατί εγώ έμεινα στην κλινική.  Το παιδί πήγε σε άλλη πόλη. 

38 μέρες έκλαιγα μέρα νύχτα. 

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά.  Κοντά στα 4 είναι ο μικρός Μ.  Υγιής δόξα τω θεώ. 

Είδαν πολλά τα μάτια Μ στην εντατική νεογνών που θα τα θυμάμαι για μια ζωή.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Άλλαξα γιατρό.   Την τρίτη θα πάω πρώτη φορά. Θα πω όλο το ιστορικό. 

Νομίζω ότι μετά μια αποβολή ,θάνατο. 

Το αμέσως χειρότερο είναι μόλις γεννηθεί το παιδί σ να το πάρουν κ να το πάνε στην εντατική.  Να είσαι μακρυά του γιατί εγώ έμεινα στην κλινική.  Το παιδί πήγε σε άλλη πόλη. 

38 μέρες έκλαιγα μέρα νύχτα. 

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά.  Κοντά στα 4 είναι ο μικρός Μ.  Υγιής δόξα τω θεώ. 

Είδαν πολλά τα μάτια Μ στην εντατική νεογνών που θα τα θυμάμαι για μια ζωή.  

Πω πω πέρασες πολλά....είσαι αξία μανούλα όπως όλες φυσικά!! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά από δω και πέρα...

  • Μου αρέσει 2

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Άλλαξα γιατρό.   Την τρίτη θα πάω πρώτη φορά. Θα πω όλο το ιστορικό. 

Νομίζω ότι μετά μια αποβολή ,θάνατο. 

Το αμέσως χειρότερο είναι μόλις γεννηθεί το παιδί σ να το πάρουν κ να το πάνε στην εντατική.  Να είσαι μακρυά του γιατί εγώ έμεινα στην κλινική.  Το παιδί πήγε σε άλλη πόλη. 

38 μέρες έκλαιγα μέρα νύχτα. 

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά.  Κοντά στα 4 είναι ο μικρός Μ.  Υγιής δόξα τω θεώ. 

Είδαν πολλά τα μάτια Μ στην εντατική νεογνών που θα τα θυμάμαι για μια ζωή.  

Νομίζω εχεις δίκιο. Εκεί που λαχταρας να το δεις να στο παίρνουν και να γυρνάς σπίτι με άδεια χέρια είναι ότι χειρότερο... Μην τα σκέφτεσαι πάει πέρασαν ευτυχώς το παιδί σου είναι καλά. Να σκέφτεσαι ότι τώρα που το ξέρεις θα το προλάβετε!!! 

Just now, FlowerMom είπε:

Έχω κι άλλη ερώτηση: η αποτρίχωση με laser επιτρέπεται;; 

Απο αυτα δεν ξέρω καθόλου. Ρώτα τον γιατρό  σου καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Έχω κι άλλη ερώτηση: η αποτρίχωση με laser επιτρέπεται;; 

Λοιπόν ρώτησα τις προάλλες.  

Μ πε ότι κανείς παντού κανονικά.  Απλά μπικίνι δε θα σε κάνει πολύ βαθιά στα χείλη

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Πω πω πέρασες πολλά....είσαι αξία μανούλα όπως όλες φυσικά!! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά από δω και πέρα...

Σ ολες μας να πάνε όλα καλά !!! Μακάρι το εύχομαι ολόψυχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , alina80 είπε:

Εγώ παίρνω 4 την ημέρα. Τα τρία κολπικά και ένα από το στόμα. Υγρά και εκκρίσεις όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια. Απο το στόμα παίρνω μόνο το βράδυ και η αλήθεια είναι ότι με παίρνει ο ύπνος αρκετά γρήγορα και εύκολα. Κατά τα άλλα καμία παρενέργεια. 

Με το καλό και η καρδουλα

Να σε ρωτήσω μια περιεργη απορία που εχω; Τα ουλτρο όταν τα παίρνεις την ημέρα κάθεσαι μια ώρα ξάπλα; Μην με πάρεις για χαζή, αλλά για να μην έχω πολλές διαρροές ρωτα, γιατί ήταν το χειρότερο μου.... Εγω πριν έπαιρνα μόνο βράδυ


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Να σε ρωτήσω μια περιεργη απορία που εχω; Τα ουλτρο όταν τα παίρνεις την ημέρα κάθεσαι μια ώρα ξάπλα; Μην με πάρεις για χαζή, αλλά για να μην έχω πολλές διαρροές ρωτα, γιατί ήταν το χειρότερο μου.... Εγω πριν έπαιρνα μόνο βράδυ

Το πρωί που έχω περιθώριο χρόνου ναι. Δηλαδή το βάζω πριν την ώρα που ειναι να σηκωθώ. Το μεσημέρι όμως δεν έχω -μπορει να τύχει να είμαι και στο γραφείο. Και τώρα που δουλεύω κυρίως από το σπίτι πάλι δεν μπορώ να ξαπλώσω προφανώς. Έχω καταλάβει ότι αυτό που είναι να απορροφήσει ο οργανισμός θα το απορροφήσει. Ανεξαρτήτως..."στάσης" (Σκέψου εγώ το βράδυ παίρνω και τα cyclacur κολπικά). 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mamanino said:

Καλημέρα! Κι εγώ έτσι πολλά υγρά και αγχώνομαι! 

Είναι φυσιολογικό όμως! Από συμπτώματα τίποτα άλλο.. Μόνο σήμερα πρώτη φορά είχα λιγάκι ναυτία το πρωί όταν σηκώθηκα.. 

Γενικά πώς είστε; 

Καλημέρα και από μένα και εγώ εγκυος 5w + 3 d, έκανα τον 1ο υπέρηχο, είδαμε μόνο σάκο και την άλλη εβδομάδα πάμε για τον 2ο.

Εγω από συμπτώματα ίσως λιγη συχνοουρία και το στήθος μια πονάει μια όχι και τόσο πολύ. Το έχετε και εσείς αυτό με το στήθος? 

2 hours ago, Eva1986 said:

Άλλαξα γιατρό.   Την τρίτη θα πάω πρώτη φορά. Θα πω όλο το ιστορικό. 

Νομίζω ότι μετά μια αποβολή ,θάνατο. 

Το αμέσως χειρότερο είναι μόλις γεννηθεί το παιδί σ να το πάρουν κ να το πάνε στην εντατική.  Να είσαι μακρυά του γιατί εγώ έμεινα στην κλινική.  Το παιδί πήγε σε άλλη πόλη. 

38 μέρες έκλαιγα μέρα νύχτα. 

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά.  Κοντά στα 4 είναι ο μικρός Μ.  Υγιής δόξα τω θεώ. 

Είδαν πολλά τα μάτια Μ στην εντατική νεογνών που θα τα θυμάμαι για μια ζωή.  

Κορίτσι μου εύχομαι αυτήν την φορά να σου πάνε όλα καλά! Πολύ δύναμη μπραβο σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Scarlet86 είπε:

Καλημέρα και από μένα και εγώ εγκυος 5w + 3 d, έκανα τον 1ο υπέρηχο, είδαμε μόνο σάκο και την άλλη εβδομάδα πάμε για τον 2ο.

Εγω από συμπτώματα ίσως λιγη συχνοουρία και το στήθος μια πονάει μια όχι και τόσο πολύ. Το έχετε και εσείς αυτό με το στήθος? 

Κορίτσι μου εύχομαι αυτήν την φορά να σου πάνε όλα καλά! Πολύ δύναμη μπραβο σου

Όλες οι μαμάδες έχουμε τρομερή δύναμη μέσα μας !!

5+3 θα κάνω κ γω τον πρώτο. 

Είδες μόνο σάκο ή και εμβρυϊκά στοιχεία;

3 ώρες πρίν, Scarlet86 είπε:

Καλημέρα και από μένα και εγώ εγκυος 5w + 3 d, έκανα τον 1ο υπέρηχο, είδαμε μόνο σάκο και την άλλη εβδομάδα πάμε για τον 2ο.

Εγω από συμπτώματα ίσως λιγη συχνοουρία και το στήθος μια πονάει μια όχι και τόσο πολύ. Το έχετε και εσείς αυτό με το στήθος? 

Κορίτσι μου εύχομαι αυτήν την φορά να σου πάνε όλα καλά! Πολύ δύναμη μπραβο σου

Αυτό με το στήθος το έχω κ γω. Με τσιμπάει να το πω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Scarlet86 είπε:

Καλημέρα και από μένα και εγώ εγκυος 5w + 3 d, έκανα τον 1ο υπέρηχο, είδαμε μόνο σάκο και την άλλη εβδομάδα πάμε για τον 2ο.

Εγω από συμπτώματα ίσως λιγη συχνοουρία και το στήθος μια πονάει μια όχι και τόσο πολύ. Το έχετε και εσείς αυτό με το στήθος? 

Κορίτσι μου εύχομαι αυτήν την φορά να σου πάνε όλα καλά! Πολύ δύναμη μπραβο σου

καλημεραααα! τι κανετε κοριτσια μου;; 

@Scarlet86 εγω ειμαι μολις μια μερα παραπάνω απο σενα! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κοπελα μου! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...