Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

On 4/10/2020 at 3:18 ΠΜ, FlowerMom είπε:

Περιμένω παρέα από κορίτσια που είναι αρκετά θαρραλέα ώστε να κάνουν παιδιά με ζώδιο δίδυμο :razz:

 

On 5/10/2020 at 1:27 ΜΜ, Evouska είπε:

Κοριτσακι μου εκανα σημερα τεστακι!! θετικο!! ευχομαι αυτη να ειναι η τυχερη μας φορα και να τα καταφερουμε μαζι μεχρι το τελος! :wub: τεπ ηταν 6/9 

Κορίτσια μου γλυκα,  ποσο χάρηκα με τα νεα σας!!! Καλες τελειομηνες εγκυμοσυνες να εχουμε! Φιλάκια πολλά από την ομαδουλα Φεβρουαρίου!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 said:

Τέλεια κοριτσι Μ. Πολύ ευχάριστα τα νέα σ.  !!!

Α ποτέ προλάβες κ έκανες 2?ποτέ πήγες στον πρώτο;

Τον πρώτο τον έκανα πριν μια βδομάδα ακριβώς 5+3 βδομάδων όπου επιβεβαιώσαμε την κύηση....Μετά από τρείς μέρες δυστυχώς είχα κάποια καφέ υγρά και πήγα ξανά στον γυναικολογο όπου με εξέτασε και πάλι..το μωρό θεωρητικά Όπως είπε είναι καλά όμως πρέπει να ακούσουμε καρδούλα...μου συνέστησε 10 μέρες ξάπλα, μου αύξησε το μαγνήσιο και μου έδωσε και utrogestan...Οπότε έχω φουλ αγωνία να δω πως θα πάνε τα πράγματα


xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Τον πρώτο τον έκανα πριν μια βδομάδα ακριβώς 5+3 βδομάδων όπου επιβεβαιώσαμε την κύηση....Μετά από τρείς μέρες δυστυχώς είχα κάποια καφέ υγρά και πήγα ξανά στον γυναικολογο όπου με εξέτασε και πάλι..το μωρό θεωρητικά Όπως είπε είναι καλά όμως πρέπει να ακούσουμε καρδούλα...μου συνέστησε 10 μέρες ξάπλα, μου αύξησε το μαγνήσιο και μου έδωσε και utrogestan...Οπότε έχω φουλ αγωνία να δω πως θα πάνε τα πράγματα

 Άκου τον γιατρό σ και όλα καλά θα πάνε.  Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα καφέ μέχρι 17 εβδομάδων. Μετά σταμάτησαν. Κ δεν τα ξαναδά.  Ξεκούραση κ όλα γίνουν.  

5+3 είδατε σάκο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ...@Xrysa. είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!!Σήμερα είμαι 6+3 εβδομάδων έχω κάνει 2 υπερήχους και το μωράκι είναι 0,30 cm....στις 26/10 θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα,!!! Ανυπομονώ

Συγχαρητήρια! Εύχομαι να είναι όλα πάντα τέλεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ...@Xrysa. είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!!Σήμερα είμαι 6+3 εβδομάδων έχω κάνει 2 υπερήχους και το μωράκι είναι 0,30 cm....στις 26/10 θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα,!!! Ανυπομονώ

Εγώ είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς.. και εγώ ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο, αγχώνομαι κιόλας.. υπομονή και όλα να πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Τον πρώτο τον έκανα πριν μια βδομάδα ακριβώς 5+3 βδομάδων όπου επιβεβαιώσαμε την κύηση....Μετά από τρείς μέρες δυστυχώς είχα κάποια καφέ υγρά και πήγα ξανά στον γυναικολογο όπου με εξέτασε και πάλι..το μωρό θεωρητικά Όπως είπε είναι καλά όμως πρέπει να ακούσουμε καρδούλα...μου συνέστησε 10 μέρες ξάπλα, μου αύξησε το μαγνήσιο και μου έδωσε και utrogestan...Οπότε έχω φουλ αγωνία να δω πως θα πάνε τα πράγματα

Με θετικη σκέψη, ξεκούραση και τα φαρμακάκια σου όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή!! Αφού το είδατε είσαι μια χαρά!!!

Just now, Boockie είπε:

Ομορφιές μου καλησπέρα!

Ολα πήγαν εξαιρετικά, έκανα τεστ παπ, καλλιέργεια ( προληπτικά) και κολπικό υπέρηχο!Σημερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων, και σε 15 ημέρες θα ξανά πάω για να ακούσουμε καρδούλα... Η καρδιά μου είπε πως ακούγεται στις 6 εβδομάδες και κάτι, και γι αυτό μου είπε πως εάν είχα πάει 5 μέρες αργότερα ίσως κ να την είχαμε ακούσει... Μου έδωσε αρκετά φάρμακα (utrogestan κλπ), κάποια σιροπακια για εμετούς συν κάποια πρωκτικά υποθετα για τον ίδιο πάλι λόγο. Οι εξετάσεις που ζητήθηκαν δε.. ατέλειωτες! Και είναι μόνο οι πρώτες!

Από εμένα, όλα Τελεια, δόξα το θεό, είχα ποκυ άγχος! Εσείς;; Τι νέα;

Μπράβο σουπερ και τα δικά σου τα νεα!!!  Έκανες και τον γενικό σου έλεγχο μια χαρά!!

Άντε με το καλό να ακούσετε και καρδούλες!!!

Just now, Xrysa. είπε:

Εγώ είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς.. και εγώ ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο, αγχώνομαι κιόλας.. υπομονή και όλα να πάνε καλά!

Πότε με το καλό θα πας να ακούσεις και καρδούλα; Είσαι τυχερή κοντεύεις!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Με θετικη σκέψη, ξεκούραση και τα φαρμακάκια σου όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή!! Αφού το είδατε είσαι μια χαρά!!!

Μπράβο σουπερ και τα δικά σου τα νεα!!!  Έκανες και τον γενικό σου έλεγχο μια χαρά!!

Άντε με το καλό να ακούσετε και καρδούλες!!!

Πότε με το καλό θα πας να ακούσεις και καρδούλα; Είσαι τυχερή κοντεύεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες μανουλες! τι κανετε;; :wub: ποιες εχουν υπερηχο σημερα;; 

10 ώρες πρίν, Boockie είπε:

Ομορφιές μου καλησπέρα!

Ολα πήγαν εξαιρετικά, έκανα τεστ παπ, καλλιέργεια ( προληπτικά) και κολπικό υπέρηχο!Σημερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων, και σε 15 ημέρες θα ξανά πάω για να ακούσουμε καρδούλα... Η καρδιά μου είπε πως ακούγεται στις 6 εβδομάδες και κάτι, και γι αυτό μου είπε πως εάν είχα πάει 5 μέρες αργότερα ίσως κ να την είχαμε ακούσει... Μου έδωσε αρκετά φάρμακα (utrogestan κλπ), κάποια σιροπακια για εμετούς συν κάποια πρωκτικά υποθετα για τον ίδιο πάλι λόγο. Οι εξετάσεις που ζητήθηκαν δε.. ατέλειωτες! Και είναι μόνο οι πρώτες!

Από εμένα, όλα Τελεια, δόξα το θεό, είχα ποκυ άγχος! Εσείς;; Τι νέα;

τελεια κοριτσακι μουυυυ! μπραβο!! αντε με το καλο να κανετε και τον επομενο υπερηχο! :wub:

10 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

 

Κορίτσια μου γλυκα,  ποσο χάρηκα με τα νεα σας!!! Καλες τελειομηνες εγκυμοσυνες να εχουμε! Φιλάκια πολλά από την ομαδουλα Φεβρουαρίου!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

κοριτσι μου γλυκο σε ευχαριστουμε πολυ πολυ!!! πολλα φιλια σε ολα τα κοριτσια!! :wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Eva1986 said:

 Άκου τον γιατρό σ και όλα καλά θα πάνε.  Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα καφέ μέχρι 17 εβδομάδων. Μετά σταμάτησαν. Κ δεν τα ξαναδά.  Ξεκούραση κ όλα γίνουν.  

5+3 είδατε σάκο;

@Εva1986 ναι είδαμε σάκο και έμβρυο!!!και μου έκλεισε μετά από τρεις βδομάδες υπέρηχο για καρδούλα!

  • Μου αρέσει 2

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

@Εva1986 ναι είδαμε σάκο και έμβρυο!!!και μου έκλεισε μετά από τρεις βδομάδες υπέρηχο για καρδούλα!

Τέλεια.  Σε ρώτησα γιατί την τρίτη 5+4 θα μαι στον υπέρηχο να ξέρω μήπως δω κ εγώ.  Αν δεν είναι καθυστερήμενη σύλληψη.  

Να ρωτήσω κάτι.  Υγρά έχετε;εγώ πολλά.  Με αγχωνουν κ όλο κοιτιεμαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva1986 είπε:

Τέλεια.  Σε ρώτησα γιατί την τρίτη 5+4 θα μαι στον υπέρηχο να ξέρω μήπως δω κ εγώ.  Αν δεν είναι καθυστερήμενη σύλληψη.  

Να ρωτήσω κάτι.  Υγρά έχετε;εγώ πολλά.  Με αγχωνουν κ όλο κοιτιεμαι 

Καλημέρα! Κι εγώ έτσι πολλά υγρά και αγχώνομαι! 

Είναι φυσιολογικό όμως! Από συμπτώματα τίποτα άλλο.. Μόνο σήμερα πρώτη φορά είχα λιγάκι ναυτία το πρωί όταν σηκώθηκα.. 

Γενικά πώς είστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ έτσι πολλά υγρά και αγχώνομαι! 

Είναι φυσιολογικό όμως! Από συμπτώματα τίποτα άλλο.. Μόνο σήμερα πρώτη φορά είχα λιγάκι ναυτία το πρωί όταν σηκώθηκα.. 

Γενικά πώς είστε; 

 Εγώ νιώθω που κ που πονακια χαλαρά όμως.  Λίγο η μέση Μ ενοχλεί.   Το στήθος Μ τσιμπάει.  

Ο άντρας Μ λέει ότι τα νεύρα Μ έχουν φτάσει στο θεό.  

Απορώ δηλ πως τόλμησε να Μ πει κάτι τέτοιο.

κ γω χθες βράδυ πήραμε πίτσα κ εκεί που είπα να φάω αναγουλιασα κ έφαγα μόνο τις γωνίες που ήταν σαν ψωμί 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ έτσι πολλά υγρά και αγχώνομαι! 

Είναι φυσιολογικό όμως! Από συμπτώματα τίποτα άλλο.. Μόνο σήμερα πρώτη φορά είχα λιγάκι ναυτία το πρωί όταν σηκώθηκα.. 

Γενικά πώς είστε; 

κοριτσια κ εγω καποιες μερες δεν εχω τιποτα! ευτυχως που υπαρχει και η συχνοουρια  γιατι αλλιως θα νομιζα οτι δεν ειμαι εγκυος χαχαχα! καλα υγρα εχω κ εγω παρα πολλα αλλαζω συνεχεια σερβιετακια!! μην αγχωνεστε για τα υγρα ειναι πολυ φυσιολογικο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Και γω εχω υπέρηχο σήμερα, καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια σήμερα Καλά νεα να έχουμε!!! Απο συμπτώματα στήθος τούρλα!!! Πολύ όμως και πλέον ανακατεύονται με τα πάντα!!! Θέλω να φάω αλλά δεν μπορώ. Κανα μακαρόνι λευκό ψωμάκι με τυρί τέτοια. Και με έσωσαν οι ριζογκοφρέτες. Όταν έχω ανακατωσούρες με βοηθάνε πολύ. Και σήμερα με ενόχλησε και ένα λαδάκι που βάζω με έλαιο καρύδας. Μου έφερε και αυτο αναγούλα....:wacko::blink:

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Και γω εχω υπέρηχο σήμερα, καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια σήμερα Καλά νεα να έχουμε!!! Απο συμπτώματα στήθος τούρλα!!! Πολύ όμως και πλέον ανακατεύονται με τα πάντα!!! Θέλω να φάω αλλά δεν μπορώ. Κανα μακαρόνι λευκό ψωμάκι με τυρί τέτοια. Και με έσωσαν οι ριζογκοφρέτες. Όταν έχω ανακατωσούρες με βοηθάνε πολύ. Και σήμερα με ενόχλησε και ένα λαδάκι που βάζω με έλαιο καρύδας. Μου έφερε και αυτο αναγούλα....:wacko::blink:

Καλημέρα κ όλα με το καλό στον υπέρηχο σ. !!! Πόσο εβδ είσαι;;

Τις μυρωδιές κ γω τις νιώθω πλέον πιο έντονες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...