Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Κορίτσι μου ήρεμησε δεν υπάρχουν και πολλα που μπορείς να κάνεις, μπορείς όμως να το βοηθήσεις με ξεκούραση και θετική σκέψη. Αφου δεν ξαναείδες καφέ ειναι πολύ καλό. Θα μιλήσεις και με τον γιατρό σου. Ρώτα τον μήπως τα παίρνεις κολπικά είναι καλύτερα έτσι και η πρωτη φορά είναι μονο περίεργη. Απλά το σπρώχνεις δεν είναι κάτι. Μια φορά είχα πιει ένα και ζαλιζομουν πολύ. Ευχομαι όλα να πανε καλά να μην ξαναδεις καφέ. Είχα δοαβασει και για κοπέλες που είχαν αιμα κανονικά και όλα μια χαρά!!! 

Θα του αναφέρω ότι με πιάνει απίστευτη ζαλάδα, τουλάχιστον για ένα μισάωρο και θα μου πει και εκείνος! Το θέμα είναι ότι μου είπε η μαία του που μιλήσαμε ότι πρέπει να παίρνω δυο αντί για ένα! Πφφφ μακάρι να βρεθεί λύση και να τα παίρνω κολπικά!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Scarlet86 είπε:

Μόνο σάκο είδαμε, μου είπε σε μια εβδομάδα αν όλα πάνε καλά θα δούμε εμβρυακα στοιχεία 

Τι εύχομαι και στις 2 μας! Έχω πολύ αγωνία γιατί είμαι και από εξωσωματική, αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Α τέλεια! Και σε σένα το ίδιο εύχομαι! Σας έχουν δώσουν ΠΗΤ?

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι το ίδιο και κολπικά και από το στόμα. Μια φορά το πηρα από το στόμα, τρελαθηκα στην ζαλάδα και πλέον όλα κολπικά, δοκίμασε το σιγά σιγά και βλέπεις! 

καλησπέρα και απο μένα! Ναι λιωνουν, καλό ειναι να μεινεις 20' ηρεμη για να λιωσει καλα, απλα θελει σερβιετακι!

Αύριο θα πάω πρώτη φορά. Ωστόσο ένα σάιτ μου δίνει ΠΗΤ 14 Ιουνίου (είμαι από εξωσωματική, οπότε ξέρω σίγουρα τις ημερομηνίες)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... σήμερα βρίσκομαι σε λίγο περίεργο mood.. είδα στο εσώρουχο λίγες σταγόνες σκούρο καφέ αίμα... περιμένω ακόμη τηλέφωνο γιατρού.. βρίσκεται σε χειρουργείο αλλά μίλησα με την μαία του και μου είπε να αυξήσω από ένα σε δυο χαπάκια την προγεστερονη και να μένω ξαπλωμένη... έχει κάποια από σας σκούρο αιματακι έτσι ξαφνικα; Το θέμα είναι πως δεν έχω κάνει καμία δουλειά, είμαι από καναπέ σε κρεβάτι κ από κρεβάτι σε πολυθρόνα, με μόνη εξαίρεση χθες που πήγα και έφτιαξα τα νύχια μου... λέτε να είναι επειδή γίνονται αυτή την εβδομάδα αλλαγές όπως το γεγονός ότι αρχίζει να χτυπάει η καρδούλα ή ότι αλλάζω μήνα; Ανάμεικτα συναισθήματα....

Εγώ τον ρώτησα για laser Αλεξανδρίδη που κανω full body και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα απόλυτων πρόβλημα! Παρόλα αυτά, κανε μια ερώτηση στο γιατρό σου! Εγώ λόγω πολυκυστικών κ αυξημένης τριχοφυΐας κανω ακόμη γύρω από τις θηλές! 

Γι αυτό με έπιασε και εμένα και χθες και σήμερα ζαλάδα με το utrogestan? Και θεώρησα πως είναι λόγω της εγκυμοσύνης αυτές οι ζαλάδες;; ΑΧ θα τρελαθώ! Πως θα το αντιμετωπίσουμε αυτό κορίτσια;; 

Κοριτσάκι μου προσπάθησε να χαλαρώσεις το καφέ είναι παλιό αίμα κ δεν είναι επικίνδυνο, ειδικά απ τη στιγμή που είχες λίγο απλά κ σταμάτησε μη φοβάσαι καθόλου!! Όλα καλά θα πάνε, μόλις μιλήσεις με τον γιατρό σου πες μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα... 6εβδ+3 είμαι σημερα. Από εξωσωματική κι εγώ. Αν και ημερολογιακα είμαι για αρχές Ιουνίου λογικά θα γεννήσω Μάιο λόγω προηγούμενης καισαρικής. Καλές και τελειομηνες εγκυμοσυνες να έχουμε 

  • Μου αρέσει 5

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@phal @Scarlet86 @Μαρία1430 Καλως ήρθατε κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας!!!! Αν έχει έρθει και άλλο κορίτσι σόρρυ, αλλά είμαστε πολλές και μπερδεύομαι λίγο ακόμα... 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ορίσατε κορίτσια μου!

Μιλησα με τον γιατρό, μου είπε τα ίδια ακριβώς από την μαία, πως μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά προληπτικά για κάποια αποκολλησούλα, ξεκούραση και αύξηση προγεστερονης! Επιμένει, δυστυχώς στο να μην την αλλάξουμε, λόγω της αντίδρασης που μου προκαλεί, και να τις λαμβάνω πριν τον ύπνο...Τι να κάνουμε, υπομονή και θετική σκέψη! Άλλωστε, όπως έχω ψάξει, σχεδόν όλες έχουν λίγο σκούρο αιματακι, το κόκκινο ή το ροζ είναι το δύσκολο! Εύχομαι όλα να πάνε σε ολας μας όπως τα επιθυμούμε! Θετική σκέψη και ότι είναι να γίνει, θα γίνει! ❤️❤️❤️❤️

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα... 6εβδ+3 είμαι σημερα. Από εξωσωματική κι εγώ. Αν και ημερολογιακα είμαι για αρχές Ιουνίου λογικά θα γεννήσω Μάιο λόγω προηγούμενης καισαρικής. Καλές και τελειομηνες εγκυμοσυνες να έχουμε 

Καλώς ήρθες! 6εβδ και 2 ημέρες εγώ! Ούτε κανονισμένο να το είχαμε! Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie said:

Καλώς ορίσατε κορίτσια μου!

Μιλησα με τον γιατρό, μου είπε τα ίδια ακριβώς από την μαία, πως μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά προληπτικά για κάποια αποκολλησούλα, ξεκούραση και αύξηση προγεστερονης! Επιμένει, δυστυχώς στο να μην την αλλάξουμε, λόγω της αντίδρασης που μου προκαλεί, και να τις λαμβάνω πριν τον ύπνο...Τι να κάνουμε, υπομονή και θετική σκέψη! Άλλωστε, όπως έχω ψάξει, σχεδόν όλες έχουν λίγο σκούρο αιματακι, το κόκκινο ή το ροζ είναι το δύσκολο! Εύχομαι όλα να πάνε σε ολας μας όπως τα επιθυμούμε! Θετική σκέψη και ότι είναι να γίνει, θα γίνει! ❤️❤️❤️❤️

Καλώς ήρθες! 6εβδ και 2 ημέρες εγώ! Ούτε κανονισμένο να το είχαμε! Χαχαχα 

@Boockie Κορίτσι μου κι εγώ τι ίδιο έπαθα με εσένα..και ο γιατρός μου αύξησε τις δόσεις και μου συνέστησε ξεκούραση...Το σπαστικό σε μένα είναι ότι δύο μέρες είμαι καθαρή, την τρίτη θα βγάλω λίγα καφέ... υπομονή!!!!Εγώ περιμένω πως και πως να ξαναπάω να με δει να ακούσουμε και καρδούλα... Υπομονή και αισιοδοξία!!!


xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

@Boockie Κορίτσι μου κι εγώ τι ίδιο έπαθα με εσένα..και ο γιατρός μου αύξησε τις δόσεις και μου συνέστησε ξεκούραση...Το σπαστικό σε μένα είναι ότι δύο μέρες είμαι καθαρή, την τρίτη θα βγάλω λίγα καφέ... υπομονή!!!!Εγώ περιμένω πως και πως να ξαναπάω να με δει να ακούσουμε και καρδούλα... Υπομονή και αισιοδοξία!!!

Εμείς έχουμε κλείσει 27 του μήνα να παμε για καρδούλα! Τρίτη κάναμε τον πρώτο κολπικό υπέρηχο και ήταν όλα Τελεια! Έχω αρκετά προβληματιστεί, νιώθω και κάτι κράμπες που και που και το κάνουν χειρότερο! Αποκόλληση το αποκλείω να είναι, έχω έρθει στην μανούλα μου που τα κάνει όλα εκείνη και είμαι σαν βασίλισσα στην κυριολεξία! Αυτό το φασολάκι μας κορίτσια, θα μας στείλει πριν την ώρα μας! Χαχα 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Φραουλίτσα* said:

@phal @Scarlet86 @Μαρία1430 Καλως ήρθατε κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας!!!! Αν έχει έρθει και άλλο κορίτσι σόρρυ, αλλά είμαστε πολλές και μπερδεύομαι λίγο ακόμα... 

 

Άντε με το καλό σε όλες μας να πάνε καλά τα πράγματα και τα φασόλια μας να είναι γερά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Boockie said:

Εμείς έχουμε κλείσει 27 του μήνα να παμε για καρδούλα! Τρίτη κάναμε τον πρώτο κολπικό υπέρηχο και ήταν όλα Τελεια! Έχω αρκετά προβληματιστεί, νιώθω και κάτι κράμπες που και που και το κάνουν χειρότερο! Αποκόλληση το αποκλείω να είναι, έχω έρθει στην μανούλα μου που τα κάνει όλα εκείνη και είμαι σαν βασίλισσα στην κυριολεξία! Αυτό το φασολάκι μας κορίτσια, θα μας στείλει πριν την ώρα μας! Χαχα 

@Boockie Καλημέρα!!!!!!

Κι εγώ ακριβώς τα ίδια..27/10 υπέρηχο για καρδούλα!!! Επίσης έχω μετακομίσει στη μαμά μου!!!!Έχω πολύ αγωνία και για σένα... Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!!!!Μου λέει η μαμά μου χαριτωλογωντας θέλει θυσίες για να γίνεις μάνα....απο τωρααααα!!

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evouska είπε:

Κοριτσια καλημεραααααα! 

σημερα θα κανω χοριακη για να υπολογισουμε με τον γιατρο βασει αυτης ποτε θα παω για επισκεψη! εχω μια αγωνιααααα!!

Καλημέρα σε όλες !!! 

Καλά αποτελέσματα κ περιμενουμε νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσια καλημεραααααα! 

σημερα θα κανω χοριακη για να υπολογισουμε με τον γιατρο βασει αυτης ποτε θα παω για επισκεψη! εχω μια αγωνιααααα!!

Καλήμερα! Καλά αποτελέσματα! Θα περιμένουνε να μας πεις!

Εγώ σήμερα θα πάω για τον πρώτο (υπέροχο) υπέρηχο! Φοβερή αγωνία έχω! Θα σας στείλω να σας πω τι είδαμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλήμερα! Καλά αποτελέσματα! Θα περιμένουνε να μας πεις!

Εγώ σήμερα θα πάω για τον πρώτο (υπέροχο) υπέρηχο! Φοβερή αγωνία έχω! Θα σας στείλω να σας πω τι είδαμε! 

ευχαριστω πολυ πολυ!! Με το καλό κοριτσάκι μου να έχεις έναν τέλειο υπέρηχο!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...