Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Evouska είπε:

καλημεραααα! τι κανετε κοριτσια μου;; 

@Scarlet86 εγω ειμαι μολις μια μερα παραπάνω απο σενα! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κοπελα μου! :wub:

Καλημέρα Εβουσκα! Καλημέρα κορίτσια. Εγώ έχω αρχίσει να έχω ήπιες ανακατωσουρες... 

@Scarlet86 καλώς ήρθες. Μια ανέφελη εγκυμοσυνη εύχομαι. 5+3 και εγώ (σήμερα).

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα, είπα κ εγώ δειλά δειλά να μπω στην ομάδα, μέχρι τώρα έγραφα στο καφέ εξωσωματικης. Είμαι στην 6η εβδομάδα, έκανα τη Δευτέρα υπέρηχο έχουμε δίδυμα ακούσαμε κ καρδιές. Συγκρατημένα αισιόδοξη λόγω βιοχημικων,  αυτή τη φορά όμως προχωρήσαμε παραπάνω.... Ξεκούραση πολύ σπίτι μου είπε ο γιατρός, τις επόμενες εβδομάδες θα δείξει πως θα πάει γιατί συχνά το ένα εμβρυο απορροφάται στις δίδυμες κυησεις. Θα παίρνω την αγωγή της εξωσωματικης για όλο το α τριμηνο (ορμόνες, αντιπηκτικες, κορτιζονη). 

Από συμπτώματα υπνηλία αρκετή, συχνοουρια, λιγο πρηξιμο στην κοιλιτσα, κ στήθος λίγο πρησμένο κ λίγο ευαίσθητο. Αρχισε να κάνει την εμφάνισή της η πεινα κ έχω την αίσθηση ότι θέλω να ρευομαι πιο συχνά έχω δεν έχω φάει. 

Καλή μας συνέχεια!

  • Μου αρέσει 5

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα Εβουσκα! Καλημέρα κορίτσια. Εγώ έχω αρχίσει να έχω ήπιες ανακατωσουρες... 

@Scarlet86 καλώς ήρθες. Μια ανέφελη εγκυμοσυνη εύχομαι. 5+3 και εγώ (σήμερα).

 

ναι κ εγω ειχα σημερα απο το πρωι ανακατοσουρα! ουτε τον καφε μου δεν ηθελα να πιω! εφαγα με το ζορι ενα κουλουρακι! 

 

Just now, phal είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είπα κ εγώ δειλά δειλά να μπω στην ομάδα, μέχρι τώρα έγραφα στο καφέ εξωσωματικης. Είμαι στην 6η εβδομάδα, έκανα τη Δευτέρα υπέρηχο έχουμε δίδυμα ακούσαμε κ καρδιές. Συγκρατημένα αισιόδοξη λόγω βιοχημικων,  αυτή τη φορά όμως προχωρήσαμε παραπάνω.... Ξεκούραση πολύ σπίτι μου είπε ο γιατρός, τις επόμενες εβδομάδες θα δείξει πως θα πάει γιατί συχνά το ένα εμβρυο απορροφάται στις δίδυμες κυησεις. Θα παίρνω την αγωγή της εξωσωματικης για όλο το α τριμηνο (ορμόνες, αντιπηκτικες, κορτιζονη). 

Από συμπτώματα υπνηλία αρκετή, συχνοουρια, λιγο πρηξιμο στην κοιλιτσα, κ στήθος λίγο πρησμένο κ λίγο ευαίσθητο. Αρχισε να κάνει την εμφάνισή της η πεινα κ έχω την αίσθηση ότι θέλω να ρευομαι πιο συχνά έχω δεν έχω φάει. 

Καλή μας συνέχεια!

καλημερα κοριτσι μου και συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη και για τον υπερηχο!! θετικη σκεψη να εχεις ολα καλα θα σου πανε αυτη τη φορα, το αξιζεις μετα τις ταλαιπωριες που εχεις περασει! τι τελεια που εχει δυδιμακια!!!! :wub::wub: σου ευχομαι μια τελειόμηνη ανεφελη εγκυμοσυνη!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν διαβάσω τα συμπτώματα του Utrogestan τα βίωσα μόνη μου. Χθες με το φαγητο πήρα το πρώτο και επαθα σοκ. Ζαλάδα, νύστα φοβερή τόσο που δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Πήγα για υπνο από τις 23.00!! Ελπίζω να το συνηθίσω γιατί άντε το βράδυ οκ η νύστα αλλά αν με πιάνει νύστα με την πρωινή δόση τι θα κάνω στη δουλειά?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Πριν διαβάσω τα συμπτώματα του Utrogestan τα βίωσα μόνη μου. Χθες με το φαγητο πήρα το πρώτο και επαθα σοκ. Ζαλάδα, νύστα φοβερή τόσο που δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Πήγα για υπνο από τις 23.00!! Ελπίζω να το συνηθίσω γιατί άντε το βράδυ οκ η νύστα αλλά αν με πιάνει νύστα με την πρωινή δόση τι θα κάνω στη δουλειά?!

δεν μπορεις το πρωι να το παιρνεις κολπικα αγαπη μου; ισως ετσι να μην ειναι τοτο εντονα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

δεν μπορεις το πρωι να το παιρνεις κολπικα αγαπη μου; ισως ετσι να μην ειναι τοτο εντονα!

Moυ το είπε και ο γιατρός αλλά μου φάνηκε πιο δύσκολο... δεν το εχω κάνει ποτέ με χάπι. Απλά το βάζεις και λιώνει μόνο του? Πρέπει να ξαπλώσω για κάποια ώρα μετά ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Moυ το είπε και ο γιατρός αλλά μου φάνηκε πιο δύσκολο... δεν το εχω κάνει ποτέ με χάπι. Απλά το βάζεις και λιώνει μόνο του? Πρέπει να ξαπλώσω για κάποια ώρα μετά ?

δεν τα εχω βαλει ποτε κολπικα! ρωτησε στο καφε εξωσωματικης σιγουρα θα ξερουν τα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Moυ το είπε και ο γιατρός αλλά μου φάνηκε πιο δύσκολο... δεν το εχω κάνει ποτέ με χάπι. Απλά το βάζεις και λιώνει μόνο του? Πρέπει να ξαπλώσω για κάποια ώρα μετά ?

Εγώ το είχα δοκιμάσει κάνα 2 φορές κολπικά.  Το βάζα ξάπλωνα κανένα 20-30 λεπτα κ μετά σηκώνομουν. 

Έλιωνε μόνο του μέσα 

Απλά εγώ είμαι φοβιτσιαρα. Δεν ήμουν κ σίγουρη αν το έσπρωχνα καλά.  Κ συνέχισα από το στόμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Moυ το είπε και ο γιατρός αλλά μου φάνηκε πιο δύσκολο... δεν το εχω κάνει ποτέ με χάπι. Απλά το βάζεις και λιώνει μόνο του? Πρέπει να ξαπλώσω για κάποια ώρα μετά ?

Όχι κορίτσι μου. Απλά το βάζεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα... σήμερα βρίσκομαι σε λίγο περίεργο mood.. είδα στο εσώρουχο λίγες σταγόνες σκούρο καφέ αίμα... περιμένω ακόμη τηλέφωνο γιατρού.. βρίσκεται σε χειρουργείο αλλά μίλησα με την μαία του και μου είπε να αυξήσω από ένα σε δυο χαπάκια την προγεστερονη και να μένω ξαπλωμένη... έχει κάποια από σας σκούρο αιματακι έτσι ξαφνικα; Το θέμα είναι πως δεν έχω κάνει καμία δουλειά, είμαι από καναπέ σε κρεβάτι κ από κρεβάτι σε πολυθρόνα, με μόνη εξαίρεση χθες που πήγα και έφτιαξα τα νύχια μου... λέτε να είναι επειδή γίνονται αυτή την εβδομάδα αλλαγές όπως το γεγονός ότι αρχίζει να χτυπάει η καρδούλα ή ότι αλλάζω μήνα; Ανάμεικτα συναισθήματα....

12 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Έχω κι άλλη ερώτηση: η αποτρίχωση με laser επιτρέπεται;; 

Εγώ τον ρώτησα για laser Αλεξανδρίδη που κανω full body και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα απόλυτων πρόβλημα! Παρόλα αυτά, κανε μια ερώτηση στο γιατρό σου! Εγώ λόγω πολυκυστικών κ αυξημένης τριχοφυΐας κανω ακόμη γύρω από τις θηλές! 

Just now, FlowerMom είπε:

Πριν διαβάσω τα συμπτώματα του Utrogestan τα βίωσα μόνη μου. Χθες με το φαγητο πήρα το πρώτο και επαθα σοκ. Ζαλάδα, νύστα φοβερή τόσο που δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Πήγα για υπνο από τις 23.00!! Ελπίζω να το συνηθίσω γιατί άντε το βράδυ οκ η νύστα αλλά αν με πιάνει νύστα με την πρωινή δόση τι θα κάνω στη δουλειά?!

Γι αυτό με έπιασε και εμένα και χθες και σήμερα ζαλάδα με το utrogestan? Και θεώρησα πως είναι λόγω της εγκυμοσύνης αυτές οι ζαλάδες;; ΑΧ θα τρελαθώ! Πως θα το αντιμετωπίσουμε αυτό κορίτσια;; 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... σήμερα βρίσκομαι σε λίγο περίεργο mood.. είδα στο εσώρουχο λίγες σταγόνες σκούρο καφέ αίμα... περιμένω ακόμη τηλέφωνο γιατρού.. βρίσκεται σε χειρουργείο αλλά μίλησα με την μαία του και μου είπε να αυξήσω από ένα σε δυο χαπάκια την προγεστερονη και να μένω ξαπλωμένη... έχει κάποια από σας σκούρο αιματακι έτσι ξαφνικα; Το θέμα είναι πως δεν έχω κάνει καμία δουλειά, είμαι από καναπέ σε κρεβάτι κ από κρεβάτι σε πολυθρόνα, με μόνη εξαίρεση χθες που πήγα και έφτιαξα τα νύχια μου... λέτε να είναι επειδή γίνονται αυτή την εβδομάδα αλλαγές όπως το γεγονός ότι αρχίζει να χτυπάει η καρδούλα ή ότι αλλάζω μήνα; Ανάμεικτα συναισθήματα....

Εγώ τον ρώτησα για laser Αλεξανδρίδη που κανω full body και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα απόλυτων πρόβλημα! Παρόλα αυτά, κανε μια ερώτηση στο γιατρό σου! Εγώ λόγω πολυκυστικών κ αυξημένης τριχοφυΐας κανω ακόμη γύρω από τις θηλές! 

Γι αυτό με έπιασε και εμένα και χθες και σήμερα ζαλάδα με το utrogestan? Και θεώρησα πως είναι λόγω της εγκυμοσύνης αυτές οι ζαλάδες;; ΑΧ θα τρελαθώ! Πως θα το αντιμετωπίσουμε αυτό κορίτσια;; 

Αρχικά ηρέμησε κορίτσι Μ.  Θα περιμένεις να μιλήσεις κ με τον γιατρό σ.  Ίσως να σ πει να περάσεις να σ ρίξει μια ματιά.  Πολλές κοπέλες έχει τύχει να έχουμε καφέ κ με λίγο ξεκούραση όλα πήγαν οκ. Όπως ανέφερες συμβαίνει όταν αλλάζουμε μήνα, υπολείμματα παλιάς περιόδου κτλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Αρχικά ηρέμησε κορίτσι Μ.  Θα περιμένεις να μιλήσεις κ με τον γιατρό σ.  Ίσως να σ πει να περάσεις να σ ρίξει μια ματιά.  Πολλές κοπέλες έχει τύχει να έχουμε καφέ κ με λίγο ξεκούραση όλα πήγαν οκ. Όπως ανέφερες συμβαίνει όταν αλλάζουμε μήνα, υπολείμματα παλιάς περιόδου κτλ

Η αλήθεια είναι πως έχω πάει 2 φορές από τότε τουαλέτα και δεν ξανά είδα κάτι... εν τω μεταξύ αυτά τα utrogestan μυ προκαλούν μεγάλη ζαλάδα.. μου παίρνει ένα μισάωρο να συνέλθω.. α και μόλις έβαλα θερμομετρο είχα 37,3.. Γενικά και πριν κανω το τεστ, έκανα 37,2 και ήταν και ο λόγος που είχα υποψιαστεί την ύπαρξη εγκυμοσύνης


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Η αλήθεια είναι πως έχω πάει 2 φορές από τότε τουαλέτα και δεν ξανά είδα κάτι... εν τω μεταξύ αυτά τα utrogestan μυ προκαλούν μεγάλη ζαλάδα.. μου παίρνει ένα μισάωρο να συνέλθω.. α και μόλις έβαλα θερμομετρο είχα 37,3.. Γενικά και πριν κανω το τεστ, έκανα 37,2 και ήταν και ο λόγος που είχα υποψιαστεί την ύπαρξη εγκυμοσύνης

Κορίτσι μου ήρεμησε δεν υπάρχουν και πολλα που μπορείς να κάνεις, μπορείς όμως να το βοηθήσεις με ξεκούραση και θετική σκέψη. Αφου δεν ξαναείδες καφέ ειναι πολύ καλό. Θα μιλήσεις και με τον γιατρό σου. Ρώτα τον μήπως τα παίρνεις κολπικά είναι καλύτερα έτσι και η πρωτη φορά είναι μονο περίεργη. Απλά το σπρώχνεις δεν είναι κάτι. Μια φορά είχα πιει ένα και ζαλιζομουν πολύ. Ευχομαι όλα να πανε καλά να μην ξαναδεις καφέ. Είχα δοαβασει και για κοπέλες που είχαν αιμα κανονικά και όλα μια χαρά!!! 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eva1986 said:

Όλες οι μαμάδες έχουμε τρομερή δύναμη μέσα μας !!

5+3 θα κάνω κ γω τον πρώτο. 

Είδες μόνο σάκο ή και εμβρυϊκά στοιχεία;

Αυτό με το στήθος το έχω κ γω. Με τσιμπάει να το πω 

Μόνο σάκο είδαμε, μου είπε σε μια εβδομάδα αν όλα πάνε καλά θα δούμε εμβρυακα στοιχεία 

3 hours ago, Evouska said:

καλημεραααα! τι κανετε κοριτσια μου;; 

@Scarlet86 εγω ειμαι μολις μια μερα παραπάνω απο σενα! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κοπελα μου! :wub:

Τι εύχομαι και στις 2 μας! Έχω πολύ αγωνία γιατί είμαι και από εξωσωματική, αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

2 hours ago, alina80 said:

Καλημέρα Εβουσκα! Καλημέρα κορίτσια. Εγώ έχω αρχίσει να έχω ήπιες ανακατωσουρες... 

@Scarlet86 καλώς ήρθες. Μια ανέφελη εγκυμοσυνη εύχομαι. 5+3 και εγώ (σήμερα).

 

Α τέλεια! Και σε σένα το ίδιο εύχομαι! Σας έχουν δώσουν ΠΗΤ?

Just now, Boockie said:

Η αλήθεια είναι πως έχω πάει 2 φορές από τότε τουαλέτα και δεν ξανά είδα κάτι... εν τω μεταξύ αυτά τα utrogestan μυ προκαλούν μεγάλη ζαλάδα.. μου παίρνει ένα μισάωρο να συνέλθω.. α και μόλις έβαλα θερμομετρο είχα 37,3.. Γενικά και πριν κανω το τεστ, έκανα 37,2 και ήταν και ο λόγος που είχα υποψιαστεί την ύπαρξη εγκυμοσύνης

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι το ίδιο και κολπικά και από το στόμα. Μια φορά το πηρα από το στόμα, τρελαθηκα στην ζαλάδα και πλέον όλα κολπικά, δοκίμασε το σιγά σιγά και βλέπεις! 

20 minutes ago, Evouska said:

δεν τα εχω βαλει ποτε κολπικα! ρωτησε στο καφε εξωσωματικης σιγουρα θα ξερουν τα κοριτσια!

καλησπέρα και απο μένα! Ναι λιωνουν, καλό ειναι να μεινεις 20' ηρεμη για να λιωσει καλα, απλα θελει σερβιετακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...