Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι ολόψυχα ότι μα ότι καλύτερο γιατί όλες το αξίζουμε! ❤️❤️ Και ποσό μάλιστα εσυ! Κορίτσι μου πόσο ήταν η χοριακη σου; Η δικιά μου βγήκε μόλις 5770 είναι 

Όλες το αξίζουμε! Εύχομαι όλες να ευλογηθουμε! Σήμερα εμένα έφτασε 3124. Όμως αυτό είναι ένα νούμερο και με αγχωσε πολύ ξανά η διαδικασία. Η συνεχής εξέλιξη μετρα. Βασικά Μου το ζήτησε ο γιατρός μόνο και μόνο γιατί λαμβάνω αντιπηκτική και πρέπει να προγραμματίσουμε σωστά τους υπέρηχους.

 

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια το έκανα! αν πατήσετε πάνω στο τικεράκι μου θα σας βγάλει στην σελίδα! Εκεί θα φτιάξετε το τικεράκι σας στην κατηγορία pregnancy  όπως αρέσει στην καθεμια και το κάνετε save θα σας βγάλει λινκ για : websites emails and forums. Θα πατήσετε το forum και από εκεί θα επιλέξετε το UBBCode and BBCode. Και θα κάνετε αντιγραφή το λινκ κ μετά επικόλληση στην υπογραφή του λογαριασμού σας που είναι στην επιλογή - Ρυθμίσεις Λογαριασμου- πατώντας το βελάκι δίπλα στο όνομα του προφίλ σας!

αν το κανετε απο υπολογιστη οπως εγω δε θα δυσκολευτειτε καθολου!!

αχ κοριτσακι μου δε ξερεις ποσο σε νιωθω!! κ εγω προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να μην ενθουσιαζομαι αλλα σε καθε πονακι που νιωθω τρελαινομαι απο την ανησυχια ! και εχω τουλαχιστον 10 μερες μεχρι να παω γα υπερηχο οποτε ειμαι συγκρατημενη! ελπιζω και θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερουμε ολες μαζι μεχρι το τελος!! ειμαι πολυ θετικη για αυτη τη φορα αληθεια!!!!  αντε οταν ξεκινησετε τους υπερηχους να μας πειτε κ εμας τι εγινε κοριτσια μου!!  ποσο ανυπομονω!!:wub:

Νιώθω την αγωνία σου. Και το όμορφο εδώ είναι μοιραζόμαστε ίδιες αγωνίες, ίδιους φόβους και έχουμε περάσει ίδια μονοπάτια. Θετική σκέψη. Μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε. Όλα θα πάνε καλά, βήμα βήμα μια νίκη, έτσι το νιωθω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, HopeMe είπε:

Όλες το αξίζουμε! Εύχομαι όλες να ευλογηθουμε! Σήμερα εμένα έφτασε 3124. Όμως αυτό είναι ένα νούμερο και με αγχωσε πολύ ξανά η διαδικασία. Η συνεχής εξέλιξη μετρα. Βασικά Μου το ζήτησε ο γιατρός μόνο και μόνο γιατί λαμβάνω αντιπηκτική και πρέπει να προγραμματίσουμε σωστά τους υπέρηχους.

 

Θετική σκέψη και αισιοδοξία! Και όλα μετά θα έρθουν όπως τα επιθυμεις! ❤️❤️❤️ Επόμενο βήμα σου;

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Θετική σκέψη και αισιοδοξία! Και όλα μετά θα έρθουν όπως τα επιθυμεις! ❤️❤️❤️ Επόμενο βήμα σου;

Τετάρτη υπέρηχο και αφου αποκλείσουμε εξωμήτρια κύηση λόγικα ξεκινάω ενέσεις ηπαρινης προληπτικά η μου αυξάνουν τη δόση των χάπιων. Δεν νομίζω τόσο νωρίς ν ακούσουμε καρδούλα. Βήμα βήμα. Δεν σκεφτομαι παρακάτω. 

Κάνω ένα βήμα και κάνω το σταυρό μου ως το επόμενο. Ειλικρινά όπως το περιγραφω. Δεν θέλω να ακουγομαι γραφική, αλλά αυτή τη στιγμή και οι γιατροί και εμείς είμαστε παρατηρητές της ανάπτυξης του εμβρύου. Δεν μπορούμε να τη ορίσουμε, ίσως σε κάποιες περιπτώσεις να βοηθησουμε. Αυτά ήταν και τα λόγια του γιατρού μου

Μ έχει πιάσει ένα μελόδραμα σήμερα; Χαχαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Και γω σε παρόμοια κατάσταση είμαι. Φοβάμαι πολύ ακόμα, και αν δεν περάσω την 8η εβδομάδα δεν ησυχάζω.  Τικεράκι δεν θέλω να βάλω ακόμα γιαυτο το λόγο. Εδω δεν έμπαινα στην ομάδα πριν βγει η δεύτερη χοριακή. Και γω Τετάρτη μεσημέρι ραντεβού πρωτο υπέρηχο, όλα να είναι στην θέση τους Παναγία μου!!! Θα είμαι 5ε 3η. Τελευταία περίοδο είχα 5 Σεπτεμβρίου και ο κύκλος μου είχε γίνει 27 ημερών. Και όπως σας ξαναείπα, κούραση και νύστα, και μια αηδία - ανακατωσούρα!!! Όλα καλά σε όλες μας να πάνε. Πολλά ταλαιπωρημένα κορίτσια είμαστε!!! Τυχερός ο Σεπτέμβρης για όλες μας!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Εγώ θα πάω την Παρασκευή, θα είμαι 5w4d

Νομίζω ότι είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση! Ραντεβού την Παρασκευή (αντε να έρθει επιτέλους!) και θα είμαι 5w+3d!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Και γω σε παρόμοια κατάσταση είμαι. Φοβάμαι πολύ ακόμα, και αν δεν περάσω την 8η εβδομάδα δεν ησυχάζω.  Τικεράκι δεν θέλω να βάλω ακόμα γιαυτο το λόγο. Εδω δεν έμπαινα στην ομάδα πριν βγει η δεύτερη χοριακή. Και γω Τετάρτη μεσημέρι ραντεβού πρωτο υπέρηχο, όλα να είναι στην θέση τους Παναγία μου!!! Θα είμαι 5ε 3η. Τελευταία περίοδο είχα 5 Σεπτεμβρίου και ο κύκλος μου είχε γίνει 27 ημερών. Και όπως σας ξαναείπα, κούραση και νύστα, και μια αηδία - ανακατωσούρα!!! Όλα καλά σε όλες μας να πάνε. Πολλά ταλαιπωρημένα κορίτσια είμαστε!!! Τυχερός ο Σεπτέμβρης για όλες μας!!!

Ακριβώς όπως το περιγράφεις. Είχα θετικά τεστ από το περασμένο Σάββατο και φοβόμουν να το γραψω. Κι εδώ πρωτοεγραψα και δεν ανέφερα τίποτα. Όταν έγραψε η @Evouska στο άλλο θέμα τη Δευτέρα, πήρα θάρρος και το είπα κι εγώ για να χαρούν και να αισιόδοξου  και οι υπόλοιπες αλλά και για να μου δώσουν θετική ενέργεια.

Τικερακι αργότερα όταν σιγουρευτώ κι εγώ. Τρέμει η ψυχή μου αλλα ξέρω ότι αυτή τη φορά θα πάει καλά το μικρό μου! Το εύχομαι σε όλες!!! Χαίρομαι που μοιράζομαιντην αγωνία μου μαζί σας!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysa. είπε:

Καλησπέρα!! Γράφω πρώτη φορά εδώ.. Αρχές Ιουνίου αν πάνε όλα καλά, θα έχω και εγώ ένα μωράκι!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας..

καλωσηρθες κοριτσι μου! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysa. είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Περιμένω και εγώ τον επόμενο υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα.. 

Καλώς ήρθες. Με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου! Ποτέ έχεις επόμενο υπέρηχο;

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

χαχα κ εγω φοραω μονιμα φαρδια ρουχα αλλα κ αυτος ο καιρος δεν με βοηθαει να την κρυψω!!μια κρυο μια ζεστη!!  περιμενω τα κρυα να βαλω κανενα φαρδυ πλεκτο που ειναι τα αγαπημενα μου!!

Το ίδιο κι εγώ. Από το πρήξιμο στην κοιλιά ψιλιαστηκα την εγκυμοσύνη. Τώρα να ρουφηχτω δεν μπορώ, φοράω ότι πιο φαρδύ έχω :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, HopeMe είπε:

Καλώς ήρθες. Με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου! Ποτέ έχεις επόμενο υπέρηχο;

Το ίδιο κι εγώ. Από το πρήξιμο στην κοιλιά ψιλιαστηκα την εγκυμοσύνη. Τώρα να ρουφηχτω δεν μπορώ, φοράω ότι πιο φαρδύ έχω :D

Ευχαριστώ πολύ! Στις 26/10 είναι ο επόμενος υπέρηχος και θα είμαι 8 εβδομάδων περίπου. ...

Καλά για πρήξιμο δεν το συζητάω, νιώθω +10 κιλά ήδη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν 3 μήνες είχα μια παλλινδρομη κύηση, κ τώρα είμαι ξανά έγκυος. 27/8 ΤΕΡ, πήγα για τον πρώτο υπέρηχο στις 5ε+4η κ είδαμε σάκο, ο επόμενος είναι στις 15/10 για να ακούσουμε καρδούλα κ θα είμαι 7ε! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! :)

  • Μου αρέσει 4

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν 3 μήνες είχα μια παλλινδρομη κύηση, κ τώρα είμαι ξανά έγκυος. 27/8 ΤΕΡ, πήγα για τον πρώτο υπέρηχο στις 5ε+4η κ είδαμε σάκο, ο επόμενος είναι στις 15/10 για να ακούσουμε καρδούλα κ θα είμαι 7ε! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! :)

καλησπερα κοριτσακι μου! κ εγω τα ιδια με σενα, τον ιουλιο αποβολη και τωρα ειμαι 5w1d!! σου ευχομαι ολοψυχα μια τελειομηνη και ηρεμη εγκυμοσυνη!! για πες μας ο πρωτος υπερηχοςπως ηταν; ο γιατρος τι σου ειπε;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν 3 μήνες είχα μια παλλινδρομη κύηση, κ τώρα είμαι ξανά έγκυος. 27/8 ΤΕΡ, πήγα για τον πρώτο υπέρηχο στις 5ε+4η κ είδαμε σάκο, ο επόμενος είναι στις 15/10 για να ακούσουμε καρδούλα κ θα είμαι 7ε! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! :)

Καλώς ήρθες! Εύχομαι μια ήρεμη και υγιής εγκυμοσύνη σε όλες μας αυτή τη φορά

Link to comment
Share on other sites

@Evouska αχ ο πρώτος υπέρηχος μέσα στο άγχος, είδαμε τον σάκο, μ είπε ότι φαίνεται ότι πάει καλά, τώρα θα ξαναπάω την Πέμπτη να ακούσουμε καρδούλα! Περιμένω πως κ πως κ δεν περνάνε οι μέρες! 

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...