Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Olga93 είπε:

@Evouska αχ ο πρώτος υπέρηχος μέσα στο άγχος, είδαμε τον σάκο, μ είπε ότι φαίνεται ότι πάει καλά, τώρα θα ξαναπάω την Πέμπτη να ακούσουμε καρδούλα! Περιμένω πως κ πως κ δεν περνάνε οι μέρες! 

Αφού το είδες έφυγε ένα άνχος να είναι στην θέση του!!! Με το καλό και στον επόμενο να είναι όλα καλά!!!

Εντωμεταξυ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, στην κόρη μου που πήγε καλά ότι και να έτρωγα μου έπεφτε βαρύ μονο νερόβραστα μπορούσα. Τώρα έχω άλλο θεμα. Μόλις φάω ανακτευομαι βρε κορίτσια!!! Χάλια!!! Και έχω και όρεξη για φαγητό αλλά μετα το μετανιώνω...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Φραουλίτσα* σε ευχαριστώ πολύ, κ σένα εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! 

 

Εγω πάλι δεν έχω σχεδόν τίποτα από συμπτώματα, συχνοουρία μόνο κ υπνηλία! Τις πρώτες μέρες είχα κάτι πονάκια περιόδου αλλά σταμάτησαν! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Χθες βγήκε η πρώτη μου χοριακη η οποία ήταν 5770 (αρκετά υψηλή μου είπε) οπότε και αποφάσισε ο ίδιος να με δει σήμερα! Έχω ραντεβού στις 2:30.. Μόλις επιστρέψω θα σας πω τα νέα μου ❤️

  • Μου αρέσει 6

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Καλημέρα σε όλες! Χθες βγήκε η πρώτη μου χοριακη η οποία ήταν 5770 (αρκετά υψηλή μου είπε) οπότε και αποφάσισε ο ίδιος να με δει σήμερα! Έχω ραντεβού στις 2:30.. Μόλις επιστρέψω θα σας πω τα νέα μου ❤️

τελεια η χοριακη σου κοριτσακι μου!! περιμενουμε νεα και απο τον υπερηχο! :wub::wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Πως είστε σήμερα;;

Καλημέρα Εύα. Καλημέρα κορίτσια. 

Καλά είμαι εγώ. Κανένα σύμπτωμα δεν έχω (τα πονακια τύπου περιόδου έχουν σταματήσει πια). Περιμένω την Παρασκευή για τον υπέρηχο (αν και μόνο σάκο θα δούμε) και βαριέμαι πολύ να δουλέψω (αλλά έχω πολλή δουλειά). Εσύ πώς είσαι;

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Πως είστε σήμερα;;

Καλημέρα Εύα. Καλημέρα κορίτσια. 

Καλά είμαι εγώ. Κανένα σύμπτωμα δεν έχω (τα πονακια τύπου περιόδου έχουν σταματήσει πια). Περιμένω την Παρασκευή για τον υπέρηχο (αν και μόνο σάκο θα δούμε) και βαριέμαι πολύ να δουλέψω (αλλά έχω πολλή δουλειά). Εσύ πώς είσαι;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boockie said:

Καλημέρα σε όλες! Χθες βγήκε η πρώτη μου χοριακη η οποία ήταν 5770 (αρκετά υψηλή μου είπε) οπότε και αποφάσισε ο ίδιος να με δει σήμερα! Έχω ραντεβού στις 2:30.. Μόλις επιστρέψω θα σας πω τα νέα μου ❤️

Μπράβο! Πολύ υψηλή όντως! Μήπως δίδυμα; Ποια μέρα ήσουν και βγήκε τόσο υψηλή; Κλαπ κλαπ

Κορίτσια ένα reminder χρειάζομαι γιατί χθες ξενύχτησα στο Google search. Σε ποια εβδομάδα ακούμε την καρδιά; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Μπράβο! Πολύ υψηλή όντως! Μήπως δίδυμα; Ποια μέρα ήσουν και βγήκε τόσο υψηλή; Κλαπ κλαπ

Κορίτσια ένα reminder χρειάζομαι γιατί χθες ξενύχτησα στο Google search. Σε ποια εβδομάδα ακούμε την καρδιά; 

Συνήθως στην 7η βδομάδα. 6+5, 6+6... Κάπου εκεί άκουσα εγώ καρδούλα στον γιο μου (αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κ γω κοντά στην 7 η είχα ακούσει στο πρώτο

Αχ τώρα να δούμε.  Κατέβασα το ημερολόγιο εγκυμοσύνης 4+4 με βγάζει.  Έχω μέλλον. Ουουου 

Εσείς κορίτσια;

5+1 εδώ. Η αλήθεια είναι οι πρώτες βδομάδες περνάνε καπως αργά. Σύντομα θα γράφουμε εδώ "ποτέ λέγαμε για πρώτους υπερήχους ποτέ έφτασε ο καιρός να γεννήσουμε!".

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Boockie είπε:

Καλημέρα σε όλες! Χθες βγήκε η πρώτη μου χοριακη η οποία ήταν 5770 (αρκετά υψηλή μου είπε) οπότε και αποφάσισε ο ίδιος να με δει σήμερα! Έχω ραντεβού στις 2:30.. Μόλις επιστρέψω θα σας πω τα νέα μου ❤️

Πες μας νέα!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ομορφιές μου καλησπέρα!

Ολα πήγαν εξαιρετικά, έκανα τεστ παπ, καλλιέργεια ( προληπτικά) και κολπικό υπέρηχο!Σημερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων, και σε 15 ημέρες θα ξανά πάω για να ακούσουμε καρδούλα... Η καρδιά μου είπε πως ακούγεται στις 6 εβδομάδες και κάτι, και γι αυτό μου είπε πως εάν είχα πάει 5 μέρες αργότερα ίσως κ να την είχαμε ακούσει... Μου έδωσε αρκετά φάρμακα (utrogestan κλπ), κάποια σιροπακια για εμετούς συν κάποια πρωκτικά υποθετα για τον ίδιο πάλι λόγο. Οι εξετάσεις που ζητήθηκαν δε.. ατέλειωτες! Και είναι μόνο οι πρώτες!

Από εμένα, όλα Τελεια, δόξα το θεό, είχα ποκυ άγχος! Εσείς;; Τι νέα;

  • Μου αρέσει 7

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Xrysa. said:

Ευχαριστώ πολύ! Στις 26/10 είναι ο επόμενος υπέρηχος και θα είμαι 8 εβδομάδων περίπου. ...

Καλά για πρήξιμο δεν το συζητάω, νιώθω +10 κιλά ήδη!

Καλησπέρα κορίτσια ...@Xrysa. είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!!Σήμερα είμαι 6+3 εβδομάδων έχω κάνει 2 υπερήχους και το μωράκι είναι 0,30 cm....στις 26/10 θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα,!!! Ανυπομονώ

  • Μου αρέσει 4

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Ομορφιές μου καλησπέρα!

Ολα πήγαν εξαιρετικά, έκανα τεστ παπ, καλλιέργεια ( προληπτικά) και κολπικό υπέρηχο!Σημερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων, και σε 15 ημέρες θα ξανά πάω για να ακούσουμε καρδούλα... Η καρδιά μου είπε πως ακούγεται στις 6 εβδομάδες και κάτι, και γι αυτό μου είπε πως εάν είχα πάει 5 μέρες αργότερα ίσως κ να την είχαμε ακούσει... Μου έδωσε αρκετά φάρμακα (utrogestan κλπ), κάποια σιροπακια για εμετούς συν κάποια πρωκτικά υποθετα για τον ίδιο πάλι λόγο. Οι εξετάσεις που ζητήθηκαν δε.. ατέλειωτες! Και είναι μόνο οι πρώτες!

Από εμένα, όλα Τελεια, δόξα το θεό, είχα ποκυ άγχος! Εσείς;; Τι νέα;

Υπέροχα νέα! Εύχομαι να κυλήσουν όλα τόσο ομαλα και να κρατάς αγκαλιά σου ένα μωρακι σε λίγους μήνες.

Πράγματι σε προηγούμενη εγκυμοσύνη με χοριακη 45.000 στις 6+3 μέρες ακούσαμε καρδούλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Ομορφιές μου καλησπέρα!

Ολα πήγαν εξαιρετικά, έκανα τεστ παπ, καλλιέργεια ( προληπτικά) και κολπικό υπέρηχο!Σημερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων, και σε 15 ημέρες θα ξανά πάω για να ακούσουμε καρδούλα... Η καρδιά μου είπε πως ακούγεται στις 6 εβδομάδες και κάτι, και γι αυτό μου είπε πως εάν είχα πάει 5 μέρες αργότερα ίσως κ να την είχαμε ακούσει... Μου έδωσε αρκετά φάρμακα (utrogestan κλπ), κάποια σιροπακια για εμετούς συν κάποια πρωκτικά υποθετα για τον ίδιο πάλι λόγο. Οι εξετάσεις που ζητήθηκαν δε.. ατέλειωτες! Και είναι μόνο οι πρώτες!

Από εμένα, όλα Τελεια, δόξα το θεό, είχα ποκυ άγχος! Εσείς;; Τι νέα;

Τέλεια κοριτσι Μ. Πολύ ευχάριστα τα νέα σ.  !!!

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ...@Xrysa. είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!!!!Σήμερα είμαι 6+3 εβδομάδων έχω κάνει 2 υπερήχους και το μωράκι είναι 0,30 cm....στις 26/10 θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα,!!! Ανυπομονώ

Α ποτέ προλάβες κ έκανες 2?ποτέ πήγες στον πρώτο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...