Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 είπε:

Πράγματικα δικαιώμα σου είναι να έχεις όποιον γιατρό θες. 

Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς ανθρώπους.  

 

Τι να πω. Θέλω να πιστεύω ότι το έκανε γιατί έχασε πελατη και οχι οτι φοβάται για το πως χειρίστηκε την γεννα. Και δεν μου είχε δώσει δείγματα τέτοιας συμπεριφοράς, αν και εγω δεν τον ειχα αμφισβητήσει ποτε.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Φραουλίτσα* τελικά το θράσος κάποιων ανθρώπων είναι απίστευτο ! Δεν έχω λόγια, δεν αξίζει να ασχολείσαι αφού θα στον στείλουν τον φάκελο δεν του χρωστάς και εξηγήσεις! 

Κοριτσάκια μου μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα της pap-a !

Συνδρομο Down (Τρισωμια 21) 1/13406

Τρισωμια 18 1/20000

Τρισωμια 13 1/20000

Μου είπε κ η κοπέλα ότι είναι πολύ καλά τα ποσοστά!! Τώρα ηρέμησα ακόμα πιο πολύ !! Μακάρι να βγουν καλά κ της Κυστικης να μου φύγει κ αυτό!!

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

@Φραουλίτσα* τελικά το θράσος κάποιων ανθρώπων είναι απίστευτο ! Δεν έχω λόγια, δεν αξίζει να ασχολείσαι αφού θα στον στείλουν τον φάκελο δεν του χρωστάς και εξηγήσεις! 

Κοριτσάκια μου μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα της pap-a !

Συνδρομο Down (Τρισωμια 21) 1/13406

Τρισωμια 18 1/20000

Τρισωμια 13 1/20000

Μου είπε κ η κοπέλα ότι είναι πολύ καλά τα ποσοστά!! Τώρα ηρέμησα ακόμα πιο πολύ !! Μακάρι να βγουν καλά κ της Κυστικης να μου φύγει κ αυτό!!

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!! Μιλάμε πολύ καλές τιμές!!! Μπράβο !! Έφυγε όλο το άγχος σ τώρα!!!!

Πολύ χάρηκα !

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλέ μερικές μέρες δεν μπήκα χαμός έγινε. . συγχαρητήρια για τις αυχενικες σας.

Δυστυχώς ακόμα ΔΝΕ έχω μάθει ονόματα και όταν διαβάζω τόσες σελίδες δεν συγκρατω τι είπε η καθεμία .

Λοιπόν για την κοιλιά το καλύτερο είναι σπαθολαδο και αμυγαδαλελαιο. Αν είναι να κάνει ραγαδες δεν σε γλιτώνει κανενα λαδακι.

Μαξιλάρι θηλασμού ακόμα νωρίς είναι. Εγώ έχω ένα πολύ καλό που μετά το χρησιμοποιούσα σαν κάθισμα για να στηρίζεται η μικρή αλλά είναι ακριβό.. Θα δω στην αποθήκη μάρκα και θα σας πω.

Για την κοπέλα με το θέμα του αδελφού της που δεν θέλει να κάνει εξωσωματική.γτ είναι του διαβόλου  θα ήθελα να υπάρχει κουμπάκι έλεος. Αν δεν έχετε σχέσεις μην το πεις .πολύ γλωσσοφαγιά.και τρομερή κακία από μέρους τους. 

Για έναν έχει πρηστεί το στήθος και ποναει πολύ. Έχω ακόμα πονάκια. Ελάχιστες αναγουλες. Και τις τελευταίες μέρες πονοκέφαλο μάλλον από την αλλαγή του καιρού.κουραζομαι πάρα πολύ χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο. Η μικρή έχει ζωηρεψει παρά πολύ

  • Μου αρέσει 3

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

@Φραουλίτσα* τελικά το θράσος κάποιων ανθρώπων είναι απίστευτο ! Δεν έχω λόγια, δεν αξίζει να ασχολείσαι αφού θα στον στείλουν τον φάκελο δεν του χρωστάς και εξηγήσεις! 

Κοριτσάκια μου μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα της pap-a !

Συνδρομο Down (Τρισωμια 21) 1/13406

Τρισωμια 18 1/20000

Τρισωμια 13 1/20000

Μου είπε κ η κοπέλα ότι είναι πολύ καλά τα ποσοστά!! Τώρα ηρέμησα ακόμα πιο πολύ !! Μακάρι να βγουν καλά κ της Κυστικης να μου φύγει κ αυτό!!

Τέλεια τα αποτελέσματα κορίτσι μου! Μπράβο! Έχουμε τις ίδιες πιθανότητες σχεδόν (εγώ για τρισωμια 21 είχα 1/15.000). Άντε επιτελους να τελειώσετε με τις αυχενικες. Μετά θα αγχωνομαστε για τις β επιπέδου. 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Τι να πω. Θέλω να πιστεύω ότι το έκανε γιατί έχασε πελατη και οχι οτι φοβάται για το πως χειρίστηκε την γεννα. Και δεν μου είχε δώσει δείγματα τέτοιας συμπεριφοράς, αν και εγω δεν τον ειχα αμφισβητήσει ποτε.

Μάλλον τσαντιστηκε που πήγες αλλού. Βέβαια τελείως αντιεπαγγελματικη η συμπεριφορά του, παιδαριώδης... Καλύτερα που άλλαξες. 

Κόρες η αιματολογικές επιβεβαίωσαν τα νούμερα της αυχενικής. Αύριο θα μιλήσω και με τον γιατρό μου. Πάμε για την β τώρα, το δεύτερο μαξιλαράκι, αρχές Φεβρουαρίου.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , alina80 είπε:

Μάλλον τσαντιστηκε που πήγες αλλού. Βέβαια τελείως αντιεπαγγελματικη η συμπεριφορά του, παιδαριώδης... Καλύτερα που άλλαξες. 

Κόρες η αιματολογικές επιβεβαίωσαν τα νούμερα της αυχενικής. Αύριο θα μιλήσω και με τον γιατρό μου. Πάμε για την β τώρα, το δεύτερο μαξιλαράκι, αρχές Φεβρουαρίου.

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!!! Όλα σουπερ!! Να πάρουμε όλες σιγά σιγά ανάσα. Με το καλό και τα επόμενα κορίτσια με τις αυχενικές τους. Επόμενο ανχος η β επιπέδου!! Χα χα!!

Όσο για τον γιατρό κρίμα γιατί είχα καλή γνώμη για εκείνον και μου τη χάλασε. Όπως λες ευτυχώς που άλλαξα γιατρό. Ηρέμησα τώρα , αλλα το πρωί όταν με πήρε ενοχληθηκα για τον τρόπο του και που με έφερε σε δύσκολη θέση.

Καλά να είμαστε να έχουμε καλα νεα και τα αρνητικά να τα αφήνουμε πίσω μας!!

 

2 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Τέλεια τα αποτελέσματα κορίτσι μου! Μπράβο! Έχουμε τις ίδιες πιθανότητες σχεδόν (εγώ για τρισωμια 21 είχα 1/15.000). Άντε επιτελους να τελειώσετε με τις αυχενικες. Μετά θα αγχωνομαστε για τις β επιπέδου. 

Ιδιο τροπο σκέψης εχουμε!!:mrgreen: ;-)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!!! Όλα σουπερ!! Να πάρουμε όλες σιγά σιγά ανάσα. Με το καλό και τα επόμενα κορίτσια με τις αυχενικές τους. Επόμενο ανχος η β επιπέδου!! Χα χα!!

Όσο για τον γιατρό κρίμα γιατί είχα καλή γνώμη για εκείνον και μου τη χάλασε. Όπως λες ευτυχώς που άλλαξα γιατρό. Ηρέμησα τώρα , αλλα το πρωί όταν με πήρε ενοχληθηκα για τον τρόπο του και που με έφερε σε δύσκολη θέση.

Καλά να είμαστε να έχουμε καλα νεα και τα αρνητικά να τα αφήνουμε πίσω μας!!

 

Ιδιο τροπο σκέψης εχουμε!!:mrgreen: ;-)

Χαχαχα άσε και ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι η β επιπέδου. Εκεί φαίνονται όλα! Εγώ έτσι όπως το υπολογίζω τέλος Γενάρη θα την κάνω. Για μένα ο χρόνος περνάει βασανιστικά αργά. Νομίζω ότι είμαι έγκυος μήνες ολόκληρους και ακόμα στη 15η εβδομάδα είμαι. Έχω και εγώ βέβαια τις εμμονές μου . 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Χαχαχα άσε και ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι η β επιπέδου. Εκεί φαίνονται όλα! Εγώ έτσι όπως το υπολογίζω τέλος Γενάρη θα την κάνω. Για μένα ο χρόνος περνάει βασανιστικά αργά. Νομίζω ότι είμαι έγκυος μήνες ολόκληρους και ακόμα στη 15η εβδομάδα είμαι. Έχω και εγώ βέβαια τις εμμονές μου . 

Εγω δεν ξερω γιατι, την Αυχενική φοβαμαι. Νομιζω οτι για την β, επειδή είναι και πιο μεγάλα τα έμβρυα πάνω κάτω θα φαινόταν. Και γενικά πιο συχνά σταματάνε εγκυμοσύνες μετα την αυχενική και όχι τόσο στη Β. Όχι ότι δεν συμβαίνει, αλλα πιο σπάνια. Το ανχος θα το εχουμε βεβαια όταν φτασει η ώρα. Όλα να μας πανε καλά, και να κυλήσει γρήγορα ο καιρός!!!

Καλημέρα σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Να σας πω τι μου συνέβει σήμερα και τσαντιστηκα. Είχα στείλει mail στο μαιευτήριο που γέννησα να μου στείλουν τον φάκελο της καισαρικης μου να τον εχω αν παω τελικά για vbac. Και με παίρνει σήμερα το πρωί ο παλιός μου γυναικολόγος, και μου λέει τι τον θες τον φάκελο της επεμβασης; Έγινε κατι; Όχι του λέω απλά θέλω να εχω όλο το ιατρικό μου ιστορικο. Μου λέει άλλαξες γιατρό η μήπως είσαι εγκυος; Και του λέω όχι και τι μου απαντάει; Δεν μου τα λες καλά. Και του απαντάω εκεί οτι θέλω να δω αν θα παω για vbac κάποια στιγμή και λέει δεν είναι ώρα γι αυτο . Γιατί δεν είσαι ακόμα εγκυος. Εγω όμως του λέω θέλω να δω αυτο το ενδεχόμενο. Μα είναι δυνατόν να με πάρει να μου ζητήσει τον λόγο; Τσαντιστηκα. Και στην τελική δικαίωμα μου δεν είναι αν δεν θέλω να μην του πω ότι άλλαξα γιατρο; Και ήμουν πάντα τυπικά απέναντι του. Δεν είχαμε οικειότητα να μου λέει δεν μας τα λες καλά!!!:shock: Και ο τονος του ηταν απότομος.

θα χάσει τα μπικικίνια καλή μου, γι αυτό αντέδρασε. Πες του την αλήθεια, τι θα σου κάνει δηλαδή δεν κατάλαβα? Στην τελική καισαρική σου έκανε, ας πρόσεχε!!

Πολύ καλή ιδέα να απειλήσεις το νοσοκομείο με δικηγόρο. Θα μας κάνουν κουμάντο στο σώμα μας και στην τσέπη μας, τι άλλο θα ακούσουμε..

Μου θυμίζει έναν ασφαλιστή μου που θύμωσε επειδή άλλαξα αντιπρόσωπο και με τραμπούκισε! Και μετά δεν έστελνε κάτι χαρτιά που χρειαζόντουσαν στον καινούργιο. ασφαλιστή.... 

Συγχαρητήρια για τις αυχενικές σας. Εγώ το τρενάρω εώς ότου βγω αρνητική. Θα κάνω τεστ την επόμενη εβδομάδα. Έχω ακόμη αναγούλες αρκετές και ενίοτε εμετούς, και γι αυτό υποψιάζομαι κοριτσάκι :) 

έτσι διάβασα τουλάχιστον, ότι είναι αρκετά πιθανόν όταν υπάρχουν αναγούλες να είναι μπουμπού. 

Καλή συνέχεια!

 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, jellyfishch είπε:

θα χάσει τα μπικικίνια καλή μου, γι αυτό αντέδρασε. Πες του την αλήθεια, τι θα σου κάνει δηλαδή δεν κατάλαβα? Στην τελική καισαρική σου έκανε, ας πρόσεχε!!

Πολύ καλή ιδέα να απειλήσεις το νοσοκομείο με δικηγόρο. Θα μας κάνουν κουμάντο στο σώμα μας και στην τσέπη μας, τι άλλο θα ακούσουμε..

Μου θυμίζει έναν ασφαλιστή μου που θύμωσε επειδή άλλαξα αντιπρόσωπο και με τραμπούκισε! Και μετά δεν έστελνε κάτι χαρτιά που χρειαζόντουσαν στον καινούργιο. ασφαλιστή.... 

Συγχαρητήρια για τις αυχενικές σας. Εγώ το τρενάρω εώς ότου βγω αρνητική. Θα κάνω τεστ την επόμενη εβδομάδα. Έχω ακόμη αναγούλες αρκετές και ενίοτε εμετούς, και γι αυτό υποψιάζομαι κοριτσάκι :) 

έτσι διάβασα τουλάχιστον, ότι είναι αρκετά πιθανόν όταν υπάρχουν αναγούλες να είναι μπουμπού. 

Καλή συνέχεια!

 

Καλημέρα !! Πώς πας από συμπτώματα covid? Διαβάζω πολλές έγκυες το περνάνε πολύ ελαφρά.  Εύχομαι το ίδιο κ σε σένα κόριτσι Μ !!! 

Έτσι λένε ;αναγουλες =πιθανόν κορίτσι; 

Με συμφέρει !!χαχαχ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

θα χάσει τα μπικικίνια καλή μου, γι αυτό αντέδρασε. Πες του την αλήθεια, τι θα σου κάνει δηλαδή δεν κατάλαβα? Στην τελική καισαρική σου έκανε, ας πρόσεχε!!

Πολύ καλή ιδέα να απειλήσεις το νοσοκομείο με δικηγόρο. Θα μας κάνουν κουμάντο στο σώμα μας και στην τσέπη μας, τι άλλο θα ακούσουμε..

Μου θυμίζει έναν ασφαλιστή μου που θύμωσε επειδή άλλαξα αντιπρόσωπο και με τραμπούκισε! Και μετά δεν έστελνε κάτι χαρτιά που χρειαζόντουσαν στον καινούργιο. ασφαλιστή.... 

Συγχαρητήρια για τις αυχενικές σας. Εγώ το τρενάρω εώς ότου βγω αρνητική. Θα κάνω τεστ την επόμενη εβδομάδα. Έχω ακόμη αναγούλες αρκετές και ενίοτε εμετούς, και γι αυτό υποψιάζομαι κοριτσάκι :) 

έτσι διάβασα τουλάχιστον, ότι είναι αρκετά πιθανόν όταν υπάρχουν αναγούλες να είναι μπουμπού. 

Καλή συνέχεια!

 

Κορίτσι μου γρήγορα περαστικά. Μην τα πιστεύεις αυτά. Εγώ στον γιο μου είχα απίστευτες ναυτίες και αναγουλες. Το πρώτο τρίμηνο έκανα συνέχεια εμετό. Μετά τον 4ο μειώθηκαν οι πρωινές ναυτίες όμως με το που έτρωγα έκανα εμετό. Τώρα που μάλλον είναι μπουμπού, έχω μεν αναγουλες αλλά σε πολύ λιγότερο βαθμό. Έχω κάνει εμετό όλες κι όλες τέσσερις πέντε φορές (που στο γιο μου μπορεί να έκανα και τρεις την ημέρα ...)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα !! Πώς πας από συμπτώματα covid? Διαβάζω πολλές έγκυες το περνάνε πολύ ελαφρά.  Εύχομαι το ίδιο κ σε σένα κόριτσι Μ !!! 

Έτσι λένε ;αναγουλες =πιθανόν κορίτσι; 

Με συμφέρει !!χαχαχ 

Κοιτα είχα χεστεί γιατί έχω περάσει πνευμονία, αλλά ευτυχώς λίιιιγο καλύτερα κάθε μέρα αισθάνομαι...Μέτρια θα έλεγα το πέρασα σα γρίπη που παίρνεις μια δυο μέρες άδεια από τη δουλειά.

Θα δούμε αντε ανυπομονώ... Εγω έλεγα αγόρι λίγω του ότι έγιε και αργά η σύλληψη... 

 

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσι μου γρήγορα περαστικά. Μην τα πιστεύεις αυτά. Εγώ στον γιο μου είχα απίστευτες ναυτίες και αναγουλες. Το πρώτο τρίμηνο έκανα συνέχεια εμετό. Μετά τον 4ο μειώθηκαν οι πρωινές ναυτίες όμως με το που έτρωγα έκανα εμετό. Τώρα που μάλλον είναι μπουμπού, έχω μεν αναγουλες αλλά σε πολύ λιγότερο βαθμό. Έχω κάνει εμετό όλες κι όλες τέσσερις πέντε φορές (που στο γιο μου μπορεί να έκανα και τρεις την ημέρα ...)

Λες ε? Εμένα είναι η δεύτερη μεχρι στιγμής πετυχημένη εγκυμοσύνη, και στην πρώτη δεν είχα τίποτα! αυτό είναι το κουλό και με υποψιάζει... Λένε στην πρώτη ότι είσαι γενικά πολύ τέντα και μετά στρώνει λίγο το θέμα....

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου! Γεια σας.... 

Σημερα είναι τα γενέθλια μου!!!

Ήθελα να είναι χαρουμενη και από το πρωί όλα πανε στραβα και εχω ρίξει τόσο κλαμα...

Σκονταψα στο χαλί ευτυχώς χωρίς να χτυπήσω, εσπασα τον υπολογιστή μου γιατί ξανασκονταψα μετά από λίγο στα καλώδια του, κάηκα στον φούρνο, μετά απο λίγο έπεσε το φαγητό στο πάτωμα και άρχισα να πλενω τα πάντα, μαλωσα με τον άντρα μου από χθες και ακόμα δεν έχουμε μιλήσει που είναι στη δουλειά, ποναει η κοιλιά μου, εχω απίστευτο πονοκεφαλο και πολυ χαμηλή πίεση... Όλα μαζί... 

Δεν είμαι καθόλου καλά... Θέλω να κοιμηθώ και να ξυπνήσω αυριο.!!! Και εχω και τρομερές τιψεις γιατί σήμερα είμαι όλο με κλάματα, εχω κουραστει από τις δουλειες, πήρα πολλες τρομαρές με τα καψίματα και τα μπουρδοκλωματα και φοβάμαι μήπως κάνω κακό στο νινι... 

Αυτά από εμένα σημερα... 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 7

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Κοιτα είχα χεστεί γιατί έχω περάσει πνευμονία, αλλά ευτυχώς λίιιιγο καλύτερα κάθε μέρα αισθάνομαι...Μέτρια θα έλεγα το πέρασα σα γρίπη που παίρνεις μια δυο μέρες άδεια από τη δουλειά.

Θα δούμε αντε ανυπομονώ... Εγω έλεγα αγόρι λίγω του ότι έγιε και αργά η σύλληψη... 

 

Λες ε? Εμένα είναι η δεύτερη μεχρι στιγμής πετυχημένη εγκυμοσύνη, και στην πρώτη δεν είχα τίποτα! αυτό είναι το κουλό και με υποψιάζει... Λένε στην πρώτη ότι είσαι γενικά πολύ τέντα και μετά στρώνει λίγο το θέμα....

Νομίζω ότι απλώς κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, χωρίς να παίζει ρόλο το φύλο του παιδιού, ή αν είναι πρώτη ή δέκατη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...