Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φώφη1990 είπε:

Αχ κορίτσια μου! Γεια σας.... 

Σημερα είναι τα γενέθλια μου!!!

Ήθελα να είναι χαρουμενη και από το πρωί όλα πανε στραβα και εχω ρίξει τόσο κλαμα...

Σκονταψα στο χαλί ευτυχώς χωρίς να χτυπήσω, εσπασα τον υπολογιστή μου γιατί ξανασκονταψα μετά από λίγο στα καλώδια του, κάηκα στον φούρνο, μετά απο λίγο έπεσε το φαγητό στο πάτωμα και άρχισα να πλενω τα πάντα, μαλωσα με τον άντρα μου από χθες και ακόμα δεν έχουμε μιλήσει που είναι στη δουλειά, ποναει η κοιλιά μου, εχω απίστευτο πονοκεφαλο και πολυ χαμηλή πίεση... Όλα μαζί... 

Δεν είμαι καθόλου καλά... Θέλω να κοιμηθώ και να ξυπνήσω αυριο.!!! Και εχω και τρομερές τιψεις γιατί σήμερα είμαι όλο με κλάματα, εχω κουραστει από τις δουλειες, πήρα πολλες τρομαρές με τα καψίματα και τα μπουρδοκλωματα και φοβάμαι μήπως κάνω κακό στο νινι... 

Αυτά από εμένα σημερα... 

 

Κορίτσι μου να τα εκατοστήσεις! Εύχομαι  κάθε ευτυχια σε εσένα προσωπικά αλλά και στην οικογένεια σου με υγεία! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Να μην στεναχωριέσαι ειδικά για τις ζημιές, συμβαίνουν πάντα όπως και το να τσακώνεσαι με τον σύζυγο σου... όσον αφορά το πέσιμο, δεν νομίζω να έχει επηρεαστεί το νινί, άλλωστε είναι υπέρ προστατευμένο στην κοιλιτσα σου :wub: τα πονάκια τα έχουμε όλες, κάθε μέρα σχεδόν τα νιώθω και εγώ! Επίσης κάτσε να ξεκουραστείς αλλά και να χαλαρώσεις πνευματικά, γιατί η ψυχολογία επηρεάζει πιο πολύ από όλα τα πάντα, οπότε σκέψου το νινάκι σου μόνο πως πρέπει  να ναι καλά και τίποτε άλλο! 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Αχ κορίτσια μου! Γεια σας.... 

Σημερα είναι τα γενέθλια μου!!!

Ήθελα να είναι χαρουμενη και από το πρωί όλα πανε στραβα και εχω ρίξει τόσο κλαμα...

Σκονταψα στο χαλί ευτυχώς χωρίς να χτυπήσω, εσπασα τον υπολογιστή μου γιατί ξανασκονταψα μετά από λίγο στα καλώδια του, κάηκα στον φούρνο, μετά απο λίγο έπεσε το φαγητό στο πάτωμα και άρχισα να πλενω τα πάντα, μαλωσα με τον άντρα μου από χθες και ακόμα δεν έχουμε μιλήσει που είναι στη δουλειά, ποναει η κοιλιά μου, εχω απίστευτο πονοκεφαλο και πολυ χαμηλή πίεση... Όλα μαζί... 

Δεν είμαι καθόλου καλά... Θέλω να κοιμηθώ και να ξυπνήσω αυριο.!!! Και εχω και τρομερές τιψεις γιατί σήμερα είμαι όλο με κλάματα, εχω κουραστει από τις δουλειες, πήρα πολλες τρομαρές με τα καψίματα και τα μπουρδοκλωματα και φοβάμαι μήπως κάνω κακό στο νινι... 

Αυτά από εμένα σημερα... 

 

Χρόνια σου πολλά, και πάντα ευτυχισμένη!! Έκανες και το αεροπλανικό σου, έτσι για το καλό!! 

Το μωράκι σου είναι μέσα στην κοιλίτσα σου ασφαλές και χαρούμενο. Αφού δεν έγινε κάτι εκείνη την ώρα, όλα καλά! μην ανησυχείς!!

Καλά η γκρίνια πάει παρέα με την κλεισούρα, άστα να πάνε! Κάνε καμιά δουλειά με τα πανεπιστήμια να ξεχαστείς, να είσαι και πιο πριβέ ...Κάτσε άραξε δες καμιά ταινία... εγώ βλέπω με κλάμα για να ξεσπάω... ρομαντικές κομεντί και τέτοια! μου φεύγει πολύ ορμόνη έτσι. 

Φιλάκια!! Πολύχρονη!!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Χρόνια σου πολλά, και πάντα ευτυχισμένη!! Έκανες και το αεροπλανικό σου, έτσι για το καλό!! 

Το μωράκι σου είναι μέσα στην κοιλίτσα σου ασφαλές και χαρούμενο. Αφού δεν έγινε κάτι εκείνη την ώρα, όλα καλά! μην ανησυχείς!!

Καλά η γκρίνια πάει παρέα με την κλεισούρα, άστα να πάνε! Κάνε καμιά δουλειά με τα πανεπιστήμια να ξεχαστείς, να είσαι και πιο πριβέ ...Κάτσε άραξε δες καμιά ταινία... εγώ βλέπω με κλάμα για να ξεσπάω... ρομαντικές κομεντί και τέτοια! μου φεύγει πολύ ορμόνη έτσι. 

Φιλάκια!! Πολύχρονη!!

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!... Όσο από Πανεπιστήμια άλλο τίποτα! Με 3 εχω μπλέξει... Εσωτερικου και εξωτερικου!!! Βεβαια τωρα ξέμεινα από pc .... Το έδωσα στον αδερφο μου να το σκαλίσει μετά το πεσιμο που έφαγε!!!! 

Να είστε καλά για τις ευχές!!! @boockie @jellyfishch

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Πως είστε; Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας.. περίπου από τα μέσα του 3ου μήνα, νιώθω μερικές φορές, συνήθως όταν ηρεμώ, κάτι σαν φτερουγίσματα στην περιοχή που είναι το φασολάκι μου.. τι λέτε να ειναι;Να το αισθάνομαι τόσο νωρίς;; Κάθε μέρα σχεδόν το παρατηρω... Για να σας βοηθήσω, είναι η αίσθηση όταν ‘παίζει’ το μάτι μας και λέμε πως κάποιον θα δούμε :wacko:

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Αχ κορίτσια μου! Γεια σας.... 

Σημερα είναι τα γενέθλια μου!!!

Ήθελα να είναι χαρουμενη και από το πρωί όλα πανε στραβα και εχω ρίξει τόσο κλαμα...

Σκονταψα στο χαλί ευτυχώς χωρίς να χτυπήσω, εσπασα τον υπολογιστή μου γιατί ξανασκονταψα μετά από λίγο στα καλώδια του, κάηκα στον φούρνο, μετά απο λίγο έπεσε το φαγητό στο πάτωμα και άρχισα να πλενω τα πάντα, μαλωσα με τον άντρα μου από χθες και ακόμα δεν έχουμε μιλήσει που είναι στη δουλειά, ποναει η κοιλιά μου, εχω απίστευτο πονοκεφαλο και πολυ χαμηλή πίεση... Όλα μαζί... 

Δεν είμαι καθόλου καλά... Θέλω να κοιμηθώ και να ξυπνήσω αυριο.!!! Και εχω και τρομερές τιψεις γιατί σήμερα είμαι όλο με κλάματα, εχω κουραστει από τις δουλειες, πήρα πολλες τρομαρές με τα καψίματα και τα μπουρδοκλωματα και φοβάμαι μήπως κάνω κακό στο νινι... 

Αυτά από εμένα σημερα... 

 

Κορίτσι μου γλυκό χιλιόχρονη και με το καλό το μωράκι σου !! Μην ανησυχείς δεν είναι όλες οι μέρες καλές! Συμβαίνουν και απρόοπτα. Ευτυχώς που δεν χτύπησες, αλλά να ξέρεις ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά προστατευμένο εκεί μέσα . Να ξερες πόσο κλαμα έχω ρίξει εγώ στο 1ο τρίμηνο, γιατί έκατσε δουλειά , ενώ εγώ δεν ήθελα να δουλέψω σε αυτή την κατάσταση. Ευτυχώς ήρθε η καραντίνα και έκλεισε το σχολείο (ειχα πιάσει δουλειά σε ιδιωτικό 3μπουρδ...λο). Πάντως χαρά στο κουράγιο σου με όλα αυτά με τα οποία ασχολείσαι. Εγώ και με τα ιδιαίτερα ακόμα μέσω Skype κουράζομαι απίστευτα. 

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Πως είστε; Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας.. περίπου από τα μέσα του 3ου μήνα, νιώθω μερικές φορές, συνήθως όταν ηρεμώ, κάτι σαν φτερουγίσματα στην περιοχή που είναι το φασολάκι μου.. τι λέτε να ειναι;Να το αισθάνομαι τόσο νωρίς;; Κάθε μέρα σχεδόν το παρατηρω... Για να σας βοηθήσω, είναι η αίσθηση όταν ‘παίζει’ το μάτι μας και λέμε πως κάποιον θα δούμε :wacko:

Άμα σου πω ότι και εγώ έχω αισθανθεί κάτι παρόμοιο, αλλά είπα μπα ιδέα μου θα είναι . Ήδη από τη 13η εβδομάδα αισθάνομαι ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα . Λες να είναι τα μωράκια μας ;;

  • Μου αρέσει 4

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria92 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό χιλιόχρονη και με το καλό το μωράκι σου !! Μην ανησυχείς δεν είναι όλες οι μέρες καλές! Συμβαίνουν και απρόοπτα. Ευτυχώς που δεν χτύπησες, αλλά να ξέρεις ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά προστατευμένο εκεί μέσα . Να ξερες πόσο κλαμα έχω ρίξει εγώ στο 1ο τρίμηνο, γιατί έκατσε δουλειά , ενώ εγώ δεν ήθελα να δουλέψω σε αυτή την κατάσταση. Ευτυχώς ήρθε η καραντίνα και έκλεισε το σχολείο (ειχα πιάσει δουλειά σε ιδιωτικό 3μπουρδ...λο). Πάντως χαρά στο κουράγιο σου με όλα αυτά με τα οποία ασχολείσαι. Εγώ και με τα ιδιαίτερα ακόμα μέσω Skype κουράζομαι απίστευτα. 

Άμα σου πω ότι και εγώ έχω αισθανθεί κάτι παρόμοιο, αλλά είπα μπα ιδέα μου θα είναι . Ήδη από τη 13η εβδομάδα αισθάνομαι ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα . Λες να είναι τα μωράκια μας ;;

Έχουν αναφέρει πως πολλές γυναίκες απ τους 3μιση μήνες έχουν αρχίσει να αισθάνονται τα μωράκια τους.. τώρα αλήθεια ή ψέμα;;! Τι να σου πω

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie said:

Καλησπέρα σε όλες! Πως είστε; Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας.. περίπου από τα μέσα του 3ου μήνα, νιώθω μερικές φορές, συνήθως όταν ηρεμώ, κάτι σαν φτερουγίσματα στην περιοχή που είναι το φασολάκι μου.. τι λέτε να ειναι;Να το αισθάνομαι τόσο νωρίς;; Κάθε μέρα σχεδόν το παρατηρω... Για να σας βοηθήσω, είναι η αίσθηση όταν ‘παίζει’ το μάτι μας και λέμε πως κάποιον θα δούμε :wacko:

Αχχχ... Φαντάζεσαι να είναι το νινι??? 

Ε αυτό θα είναι τι άλλο!! :x

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 said:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!... Όσο από Πανεπιστήμια άλλο τίποτα! Με 3 εχω μπλέξει... Εσωτερικου και εξωτερικου!!! Βεβαια τωρα ξέμεινα από pc .... Το έδωσα στον αδερφο μου να το σκαλίσει μετά το πεσιμο που έφαγε!!!! 

Να είστε καλά για τις ευχές!!! @boockie @jellyfishch

Χρόνια πολλά Φωφη μας!!!!Να τα χιλιάσεις!!!!!

Να μην ανησυχείς για τίποτα,τα μωράκια είναι όντως ανθεκτικά πολύ.

να ηρεμήσεις και να τα βρεις με τον αντρουλη σου είναι τεταμένα τα νεύρα μας με τόσες ορμόνες....

ολα καλα θα πάνε!!να προσεχείς!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Έχουν αναφέρει πως πολλές γυναίκες απ τους 3μιση μήνες έχουν αρχίσει να αισθάνονται τα μωράκια τους.. τώρα αλήθεια ή ψέμα;;! Τι να σου πω

Ναι και εγώ το έχω διαβάσει αυτό ακόμα και πρωτοτοκες λέει το αισθάνθηκαν νωρίς . Εγώ βέβαια δε βιάστηκα να χαρώ ή να το μοιραστώ μαζί σας γιατί μπορεί να είναι και κινήσεις του εντέρου ή του στομάχου. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Ναι και εγώ το έχω διαβάσει αυτό ακόμα και πρωτοτοκες λέει το αισθάνθηκαν νωρίς . Εγώ βέβαια δε βιάστηκα να χαρώ ή να το μοιραστώ μαζί σας γιατί μπορεί να είναι και κινήσεις του εντέρου ή του στομάχου. 

Κ εγώ το ίδιο! Χαχαχα λέω κάτσε μην με περάσουν για τρελή... αλλά κοριτσάκι μου πρέπει να ναι αυτό!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Πως είστε; Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας.. περίπου από τα μέσα του 3ου μήνα, νιώθω μερικές φορές, συνήθως όταν ηρεμώ, κάτι σαν φτερουγίσματα στην περιοχή που είναι το φασολάκι μου.. τι λέτε να ειναι;Να το αισθάνομαι τόσο νωρίς;; Κάθε μέρα σχεδόν το παρατηρω... Για να σας βοηθήσω, είναι η αίσθηση όταν ‘παίζει’ το μάτι μας και λέμε πως κάποιον θα δούμε :wacko:

Εγώ το πρώτο μου το ένιωσα 14η εβδομάδα, είμαι σίγουρη γιατί το ίδιο ένιωθα μέχρι να κλωτσήσει κανονικά!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ το πρώτο μου το ένιωσα 14η εβδομάδα, είμαι σίγουρη γιατί το ίδιο ένιωθα μέχρι να κλωτσήσει κανονικά!!!!

Κι εγώ θεωρώ πως αυτό πρέπει να ναι! Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου βέβαια αλλά δεν έγινε μια φορά από τότε αλλά καθημερινά πλέον 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κι εγώ θεωρώ πως αυτό πρέπει να ναι! Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου βέβαια αλλά δεν έγινε μια φορά από τότε αλλά καθημερινά πλέον 

Κατά πάσα πιθανότητα ο γιατρός σου να πει πως αποκλείεται να είναι....και ο δικός μου πιέστηκε πολύ να το δεχτεί τότε και το έριξε 1)στα τότε κιλά μου ότι ήμουν 48 και όλα τα αισθανομουν πιο έντονα και 2)λόγω ότι δεν είχα καθόλου θέμα με το έντερο έτσι κάπως πιστηκε....εμένα δεν με ένοιαζε ήξερα οτι είναι αυτό....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κατά πάσα πιθανότητα ο γιατρός σου να πει πως αποκλείεται να είναι....και ο δικός μου πιέστηκε πολύ να το δεχτεί τότε και το έριξε 1)στα τότε κιλά μου ότι ήμουν 48 και όλα τα αισθανομουν πιο έντονα και 2)λόγω ότι δεν είχα καθόλου θέμα με το έντερο έτσι κάπως πιστηκε....εμένα δεν με ένοιαζε ήξερα οτι είναι αυτό....

Κι εγώ με Το έντερο μου δεν έχω κανένα θέμα παρόλο που έχω ξεκινήσει αρκετές μέρες το σίδηρο! Τι να πεις, κ εγώ κομματάκι δύσκολο το βλέπω να τον πείσω 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...