Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , BILLE είπε:

100% σου δίνει μόνο η αμνιο. το  νιπτ έχει ποσοστό λάθους γύρω στο 0, 5% .Σε εμένα η εμβρυολόγος δε μου τη σύστησε λόγω ηλικίας κ εξωσωματικής. Δεν το ρισκάρουν δηλ. αν τα αποτελέσματα είναι καλά να σου προτείνουν αμνιο. Εγώ θα πάω την άλλη Τρίτη  για το νιπτ και θα κάνω το φουλ πακέτο και για τα 17 σύνδρομα αν και κατά τη γνώμη μου πολύ μου το άργησαν...

Τετάρτη θα πάω για καμπύλη ζαχάρου, έχει καμιά κοπελιά κανα usefull tip γιατι φοβάμαι ότι θα τα βγάλω όλα και ότι θα με πιάσει καμιά ημικρανία από τη πολλή ζάχαρη; Είναι μεγάλο το ποτήρι που πρέπει να πιεις ή ειναι σφηνοποτηράκι;

Λοιπόν. Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα ένα ένα τα μικροβιολογικα κ ρωτούσα αν έχουν γλυκόζη με γεύση.  Τελικά τα περισσότερα είχαν. Ήπια με γεύση λεμόνι. Ήταν τέλειο.  Σαν χυμός Αμιτα. Στο λέω εγώ η αναγουλιαρα του αιώνα. Το ήπια πολύ ευχάριστα.  Ήπια κ 2-3 γουλιτσες νερό στο 2 ωρο. 

Πιο πολύ θα σε κουράσει η αναμονή παρά η γλυκόζη. 

 

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Συγχαρητήρια για τις αυχενικες και με το καλό οι υπόλοιπες! 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Η αυχενική διαφάνεια μου έβγαλε πιθανότητα για σύνδρομο down 1/1900 και για τις άλλες μεταλλάξεις 1/4200 και 1/13.500. Μετά την pappA τα 2 τελευταία μείνανε ίδια ενώ το σύνδρομο down διαμορφώθηκε στο 1/600. 

Ο εμβρυολογίας μου είπε ότι η αυχενική ήταν άριστη και δεν πρέπει να ανησυχώ καθώς είναι πέρα από το 1/300 που θεωρείται εντός κινδυνου. Εάν θέλω κάνω αμνιοπαρακέντηση εάν όχι nipt η τίποτα.

Ο γυναικολόγος μου από την άλλη μου συστήνει να κάνω αμνιοπαρακέντηση λόγω ηλικίας (39) για να αποκλείσουμε διάφορες παθήσεις. Ωστόσο με ανησυχει το ποσοστό αποβολης 1% της αμνιοπαρακέντης.

Σκέφτομαι να πάρω 2η γνώμη αλλά από ποιον; Γυναικολόγο; Εμβρυολογο; Να ψάξω στην τύχη να βρω; Έχω σκαλωσει και από τη μια ανησυχω και θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση αλλά από την άλλη φοβάμαι τον κίνδυνο.

@BILLE είχες πει ότι μάλλον θα αποφύγεις την αμνιοπαρακέντηση. Τι ποσοστά σου είχε βγάλει; 

Συγνώμη για το σεντόνι. Πείτε μου εμπειρίες/γνωμες

Η @marilou84 τι απέγινε; Μάθαμε νέα της;

Λοιπόν εγώ στην θέση σ ή που θα ξαναπήγαινα σε εμβρυολογο η θα έκανα το αιματολογικό. 

Κ γω φοβάμαι την αμνιοπαρακέντηση. Αν κ μια φίλη Μ έκανε πριν ένα μήνα κ Μ πε δεν είναι τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@mominthemaking 36 ειμαι, αλλά είπε ότι το λέει σε όλες για σίγουρα αποτελέσματα.

@HopeMe και γω το σκέφτομαι αν χρειάζεται κατι, γιατί και ο εμβρυολογος μου είπε ότι είναι καλη η Αυχενική. Τι να πω; Αν εχεις απο καμία γνωστη σου εμβρυολογο να ρωτησεις; Αλλά νομίζω κάνεις δεν το παίρνει πάνω του.

@Φώφη1990 απο την καμπύλη δεν θυμάμαι τίποτα, δεν ήταν άσχημο σαν εμπειρία, απλα πιο πολυ βαριέσαι να περιμένεις. Όσο για την υπόταση και γω ζαλίζομαι αν δεν φαω αλλά τελικά μια χαρά τα κατάφερα. Τζάμπα είχα ανχωθει. Τίποτα δεν ήταν. Στην βιοϊατρική την είχα κάνει 

Και για την αμνιοπαρακεντηση και μενα γνωστη μου την έκανε και όλα μια χαρά. 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

κορίτσια να σας πω και κατι αλλο ασχετο;;; μη γελάσετε!

εχω πολλη τριχοφυια!! εγω δεν είχα ποτε!!κοιλιά/χέρια/ πόδια αρκουδίτσα έχω γίνει!!!!

Καλά κοιλιά γέμισα κ γω. Πόδια οκ μια ζωή αρκούδα ήμουν. Δεν άλλαξε κάτι. 

Ευτυχώς μπικίνι , μασχάλες,πρόσωπο κάνω λέιζερ. Βέβαια τώρα λέω να πάω την νέα χρονιά γτ θα γίνεται πανικός τώρα που ανοίγουν. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και κάτι άλλο....υπάρχει κάτι που έχετε κόλλημα σε φαγητό? Γλυκό ή αλμυρό?? Που θέλετε πάση θυσία να φάτε..,?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη αν δεν έτρωγα 2-3 φορές την εβδομάδα κλαμπ σάντουιτς δεν άντεχα και επίσης γαρίδες τηγανιτές μια φορά τον μήνα αλλά το κλαμπ μου ήταν απαραίτητο...αυτήν την φορά αν δεν φάω τυρί και από πάνω ελαιόλαδο κάθε μέρα άντε μέρα παρά μέρα δεν αντέχω τρελενομαι και το σκέφτομαι συνέχεια χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Για να πούμε και κάτι άλλο....υπάρχει κάτι που έχετε κόλλημα σε φαγητό? Γλυκό ή αλμυρό?? Που θέλετε πάση θυσία να φάτε..,?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη αν δεν έτρωγα 2-3 φορές την εβδομάδα κλαμπ σάντουιτς δεν άντεχα και επίσης γαρίδες τηγανιτές μια φορά τον μήνα αλλά το κλαμπ μου ήταν απαραίτητο...αυτήν την φορά αν δεν φάω τυρί και από πάνω ελαιόλαδο κάθε μέρα άντε μέρα παρά μέρα δεν αντέχω τρελενομαι και το σκέφτομαι συνέχεια χαχαχα

Αχ κλαμπ έφαγα χτες και το ευχαριστήθηκα!!! Είχα καιρό να φαω!!! Γενικά και γω με το τυρι εχω ενα θεμα θέλω να τρώω καθε μερα. Στην προηγούμενη μου είχε κολλήσει να πιω redbull!!! Δεν ήπια βέβαια, περίμενα να τελειώσω με το θηλασμό αλλά είχα σκασει!!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ ν πω την αλήθεια μου ζητάω σοκολάτα!!! Σκουρη! Ή κακάο!!!! 

Ασχετο... Από όρεξη για παιχνιδάκια πως πατε???? Εγώ δεν είχα καθόλου........ Αλλά έχει 2 μέρες τώρα που έχω απίστευτη όρεξη!!! Αλλά ακόμα δεν έχω το οκ για επαφές από τον γιατρό! Να κλείσω το τρίμηνο μάλλον! 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Για να πούμε και κάτι άλλο....υπάρχει κάτι που έχετε κόλλημα σε φαγητό? Γλυκό ή αλμυρό?? Που θέλετε πάση θυσία να φάτε..,?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη αν δεν έτρωγα 2-3 φορές την εβδομάδα κλαμπ σάντουιτς δεν άντεχα και επίσης γαρίδες τηγανιτές μια φορά τον μήνα αλλά το κλαμπ μου ήταν απαραίτητο...αυτήν την φορά αν δεν φάω τυρί και από πάνω ελαιόλαδο κάθε μέρα άντε μέρα παρά μέρα δεν αντέχω τρελενομαι και το σκέφτομαι συνέχεια χαχαχα

Όρεξη για κλαμπ είχα θυμάμαι στις αρχές!! Τώρα κορίτσια με έχει πιάσει με τα γλυκά νομίζω! Πηρα μέχρι και ρόφημα ζεστό σοκολάτας από το σουπερ μάρκετ ππυ δεν είχα ξανά πάρει ποτεεεε

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ ν πω την αλήθεια μου ζητάω σοκολάτα!!! Σκουρη! Ή κακάο!!!! 

Ασχετο... Από όρεξη για παιχνιδάκια πως πατε???? Εγώ δεν είχα καθόλου........ Αλλά έχει 2 μέρες τώρα που έχω απίστευτη όρεξη!!! Αλλά ακόμα δεν έχω το οκ για επαφές από τον γιατρό! Να κλείσω το τρίμηνο μάλλον! 

Ποια παιχνιδάκια καλέ.. μια φορά την εβδομάδα να κάνουμε κάτι αλλά ο γιατρός μου το απαγόρευσε λόγω χαμηλού πλακούντα οπότε πάει κ αυτό! Ποιος να το πίστευε κορίτσια :-P

  • Χαχα 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου καλή εβδομάδα....πως είστε??? εδώ είμαι σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράφω βαφαμε το σπίτι αυτές τις μέρες και σκούπιζα σφουγγάριζα μετακινούσα πράγματα είχα και την μικρή στα πόδια μου...χθες μπηκαμε σε σειρα έχω και την κόρη μου όλη μέρα εγώ γιατί ο σύζυγος δουλεύει όλη μέρα και καταλαβαίνετε δεν προλαβαίνω να κάτσω όχι να γράψω κιολας...βλέπω θετικές αυχενικες και πολύ χαίρομαι...εγώ ούτε ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα από συμπτώματα το απολύτως τιποτα από την αρχή δηλ έτσι με πάει τι να πω...σε δέκα μέρες έχω ραντεβού να με δει ο γιατρός μου μετά από ένα μήνα, θα δώσω και αίμα για το papp-A εκείνη την ημέρα και μετά από τρεις μέρες έχω την αυχενική Τουλ θα χορτασω να το βλέπω...κατά τα άλλα ετοιμαζω τα γενέθλια της κόρης μου ήδη παρήγγειλα ότι θα χρειαστεί οοοολα peppa θα πάω σε λίγες μέρες να δώσω και παραγγελία την τούρτα γιατί σε 12μερες έχει γενέθλια... Θέλαμε να τα κάνουμε σε παιδότοπο φέτος που καταλαβαίνει καλύτερα αλλααααα,,,τεσπά καμία 20αρια άτομα θα είμαστε αδερφια συν γονείς και κάποιους φίλους τι να κάνουμε χαχα!!

 

 

Ναι θυμάμαι ότι εσύ είσαι από τις τελευταίες για Αυχενική! Να πάνε όλα καλα σου εύχομαι! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και μιας και είναι έτσι η κατάσταση να το χαρείτε με τα αγαπημένα σας πρόσωπα!

7 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Και εγώ σήμερα ξύπνησα με ημικρανία. Γενικά με πιάνει  περίπου 2 φορές το χρόνο. Το κακό είναι ότι στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να πάρω παμιγκραν. Μόνο ντεπον και παναντολ μου έχει πει ο γιατρός μου. Η ημικρανία που με πιάνει είναι με αύρα, που σημαίνει ότι μουδιάζει το πρόσωπο μου από την μια πλευρά και το χέρι μου και έχω πρόβλημα στην όραση για κάνα μισάωρο, όταν παίρνω παμιγκραν,  μέχρι να μου περάσει. 

Κορίτσια σήμερα κάναμε την αυχενική! Όλα τέλεια μας είπε ο γιατρός! Το μωρό μας κουνιόταν συνέχεια, ηταν απίστευτο! Είναι κρίμα που δεν μπαίνει και ο μπαμπάς μέσα. Κατά πάσα πιθανότητα θα κάνουμε αγοράκι! Όλα ήταν φυσιολογικά, τελειώσαμε στο μισάωρο περίπου και κάναμε πρώτα κοιλιακό και μετά κολπικό υπέρηχο. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες! :)

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για τα αποτελέσματα! Άντε να ηρεμήσεις και συ και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Ναι μωρέ τα ζουζούνια είναι μια ομορφιά όταν κουνιούνται! Εγώ τρελαίνομαι κάθε φορά ερωτεύομαι όλο και περισσότερο το μαιμουδι μου. 

5 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Συγχαρητήρια για τις αυχενικες και με το καλό οι υπόλοιπες! 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Η αυχενική διαφάνεια μου έβγαλε πιθανότητα για σύνδρομο down 1/1900 και για τις άλλες μεταλλάξεις 1/4200 και 1/13.500. Μετά την pappA τα 2 τελευταία μείνανε ίδια ενώ το σύνδρομο down διαμορφώθηκε στο 1/600. 

Ο εμβρυολογίας μου είπε ότι η αυχενική ήταν άριστη και δεν πρέπει να ανησυχώ καθώς είναι πέρα από το 1/300 που θεωρείται εντός κινδυνου. Εάν θέλω κάνω αμνιοπαρακέντηση εάν όχι nipt η τίποτα.

Ο γυναικολόγος μου από την άλλη μου συστήνει να κάνω αμνιοπαρακέντηση λόγω ηλικίας (39) για να αποκλείσουμε διάφορες παθήσεις. Ωστόσο με ανησυχει το ποσοστό αποβολης 1% της αμνιοπαρακέντης.

Σκέφτομαι να πάρω 2η γνώμη αλλά από ποιον; Γυναικολόγο; Εμβρυολογο; Να ψάξω στην τύχη να βρω; Έχω σκαλωσει και από τη μια ανησυχω και θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση αλλά από την άλλη φοβάμαι τον κίνδυνο.

@BILLE είχες πει ότι μάλλον θα αποφύγεις την αμνιοπαρακέντηση. Τι ποσοστά σου είχε βγάλει; 

Συγνώμη για το σεντόνι. Πείτε μου εμπειρίες/γνωμες

Η @marilou84 τι απέγινε; Μάθαμε νέα της;

Κορίτσι καλησπέρα! Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία και χωρίς να μου έχει προταθεί κάποια επεμβατική ή μη μέθοδος, καθώς η Αυχενική ήταν άψογη και λόγω ηλικίας (28), θα σου πρότεινα να σκεφτείς κατευθείαν την αμνιο. Έχει πιο σίγουρο αποτέλεσμα και μαθαίνεις για όλα τα σύνδρομα οπότε έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο. Η nipt πολύ ακριβή και δε σου δίνει αποτελέσματα για όλα τα σύνδρομα. Τα αποτελέσματα της αυχενικής σου είναι μια χαρά, από εκεί και πέρα κάνεις ό,τι θες εσύ για σιγουριά. 

 

 

3 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

κορίτσια να σας πω και κατι αλλο ασχετο;;; μη γελάσετε!

εχω πολλη τριχοφυια!! εγω δεν είχα ποτε!!κοιλιά/χέρια/ πόδια αρκουδίτσα έχω γίνει!!!!

Το κάτι άλλο!!! Εγώ γεμίσει παντού, ενώ πριν με τη χαλαουα είχαν αραιωσει κάπως . Είμαι πραγματικά σαν αρκούδα γιατί είμαι και μελαχρινή. Τώρα μόνο ξυράφι. Τα άλλα τα φοβάμαι!

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Για να πούμε και κάτι άλλο....υπάρχει κάτι που έχετε κόλλημα σε φαγητό? Γλυκό ή αλμυρό?? Που θέλετε πάση θυσία να φάτε..,?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη αν δεν έτρωγα 2-3 φορές την εβδομάδα κλαμπ σάντουιτς δεν άντεχα και επίσης γαρίδες τηγανιτές μια φορά τον μήνα αλλά το κλαμπ μου ήταν απαραίτητο...αυτήν την φορά αν δεν φάω τυρί και από πάνω ελαιόλαδο κάθε μέρα άντε μέρα παρά μέρα δεν αντέχω τρελενομαι και το σκέφτομαι συνέχεια χαχαχα

Έχω πολύ όρεξη για σαβουροφαγια. Δηλ το τι σουβλάκι, τι πίτσα, τι μακ θέλω να τα κάνω όπα. Με τα γλυκά είμαι έτσι κι έτσι, αν και γλυκατζου.

πρίν από 14 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ ν πω την αλήθεια μου ζητάω σοκολάτα!!! Σκουρη! Ή κακάο!!!! 

Ασχετο... Από όρεξη για παιχνιδάκια πως πατε???? Εγώ δεν είχα καθόλου........ Αλλά έχει 2 μέρες τώρα που έχω απίστευτη όρεξη!!! Αλλά ακόμα δεν έχω το οκ για επαφές από τον γιατρό! Να κλείσω το τρίμηνο μάλλον! 

Μέχρι να κλείσω το 3μηνο, η γιατρός μας το απαγόρευσε. Σήμερα που είχαμε ραντεβού μας είπε ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε τις επαφές, αλλά με προσοχή. Εγώ από την άλλη δεν έχω καθόλου όρεξη. Μπορεί να μου έρθει στην πορεία. 

 

Κορίτσια σήμερα που πήγαμε για υπέρηχο μετά από έναν μήνα, το μπουμπούκι μου έχει μεγαλώσει παααρα πολύ! Είναι πλέον ένα καλοσχηματισμενο μωρό. Ευτυχώς η γιατρός επιτρέπει και συζύγους μέσα και σήμερα ο μπαμπάς μας τρελάθηκε. Βγάλαμε και φωτο 3d προφίλ και κάθομαι και τη χαζεύω. Δε μας εκανε τη χαρη να δούμε προσωπάκι γιατί είχε τα χέρια μπροστά. Κάποια στιγμή καθόταν σταυροπόδι στηριγμένο στο ένα χέρι λες και περίμενε τον καφε του. Όλες οι μετρήσεις συμβαδίζουν με την εβδομάδα που διανυω και ναι! έχουμε ΚΟΡΙΤΣΙ κατά 99%. Απο εδω και στο εξής θα παίρνω σίδηρο, ασβέστιο και κάτι πολυβιταμινες. Ραντεβού ξανά σε 3 εβδομάδες! 

  • Μου αρέσει 9

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Για να πούμε και κάτι άλλο....υπάρχει κάτι που έχετε κόλλημα σε φαγητό? Γλυκό ή αλμυρό?? Που θέλετε πάση θυσία να φάτε..,?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη αν δεν έτρωγα 2-3 φορές την εβδομάδα κλαμπ σάντουιτς δεν άντεχα και επίσης γαρίδες τηγανιτές μια φορά τον μήνα αλλά το κλαμπ μου ήταν απαραίτητο...αυτήν την φορά αν δεν φάω τυρί και από πάνω ελαιόλαδο κάθε μέρα άντε μέρα παρά μέρα δεν αντέχω τρελενομαι και το σκέφτομαι συνέχεια χαχαχα

Κοίτα σύμπτωση! Κλαμπ σάντουιτς αβερτα! Και στις δύο εγκυμοσύνες!!! Και πίκλες

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια!!!! Λοιπόν από τριχοφυΐα όντως... Στην κοιλιά!!! Και έπισης ενώ ειχα ολοκληρώσει τις συνεδρίες λέιζερ για το μπικίνι οι τριχουλες έκαναν εμφάνιση.... Επίσης... Έχει αρχίσει να εμφανίζεται μια αμυδρή καφετί γραμμουλα από τον αφαλό μέχρι κάτω! Οχι από τρίχες... σαν να σκουρυνε το δέρμα μου! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Αχ κλαμπ έφαγα χτες και το ευχαριστήθηκα!!! Είχα καιρό να φαω!!! Γενικά και γω με το τυρι εχω ενα θεμα θέλω να τρώω καθε μερα. Στην προηγούμενη μου είχε κολλήσει να πιω redbull!!! Δεν ήπια βέβαια, περίμενα να τελειώσω με το θηλασμό αλλά είχα σκασει!!!

 

8 ώρες πρίν, boockie είπε:

Όρεξη για κλαμπ είχα θυμάμαι στις αρχές!! Τώρα κορίτσια με έχει πιάσει με τα γλυκά νομίζω! Πηρα μέχρι και ρόφημα ζεστό σοκολάτας από το σουπερ μάρκετ ππυ δεν είχα ξανά πάρει ποτεεεε

Ποια παιχνιδάκια καλέ.. μια φορά την εβδομάδα να κάνουμε κάτι αλλά ο γιατρός μου το απαγόρευσε λόγω χαμηλού πλακούντα οπότε πάει κ αυτό! Ποιος να το πίστευε κορίτσια :-P

 

Just now, jellyfishch είπε:

Κοίτα σύμπτωση! Κλαμπ σάντουιτς αβερτα! Και στις δύο εγκυμοσύνες!!! Και πίκλες

Είμαστε πολλές τελικά με το κλαμπ και νόμιζα ήμουν η μοναδική χαχαχαχ!!!!!!

 

8 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ ν πω την αλήθεια μου ζητάω σοκολάτα!!! Σκουρη! Ή κακάο!!!! 

Ασχετο... Από όρεξη για παιχνιδάκια πως πατε???? Εγώ δεν είχα καθόλου........ Αλλά έχει 2 μέρες τώρα που έχω απίστευτη όρεξη!!! Αλλά ακόμα δεν έχω το οκ για επαφές από τον γιατρό! Να κλείσω το τρίμηνο μάλλον! 

Όρεξη έχω να πω την αλήθεια την πρώτη φορά δεν είχα καθόλου είχαμε να ζήσουμε το σπορ 11μηνες με το 40ντισμα μαζί τώρα το δοκιμάσαμε αφού έχουμε το ελεύθερο και γενικά είμαστε πιο χαλαροί στο ότι τύχει δεν το περίμενα από τον άντρα μου γιατί σε αυτά φοβάται μην κάνει κανένα κακό!!!

Καλημέρα είπα δεν είπα......

Σήμερα μετά από τόσες βροχή βγήκε ήλιος κ ήρθε η ώρα των δουλειών των στέγνωμα των της καθαριότητας από το πρωί αεριζω κουβέρτες παπλώματα στεγνώνω ρούχα βάζω πλυντήρια σκουπίζω αυλές αλλάζω σεντόνια ταυτόχρονα κυνηγω και την μικρή και πίνω και καφέ χαχχαχα.....έχω μέλλον με τις δουλειές ακομα

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Μ. 

Να κάνω μια ερώτηση. Διαβάζω που τρώτε κλαμπ. Μαγιονέζα δηλ τρώμε άφοβα;δεν έχω ρωτήσει ποτέ την γιατρό κ την λιμπιζομαι

 

Εν τω μεταξύ την πήρα σήμερα τηλ κ την είπα ότι έχω λίγο δυσκοιλιότητα κ βγάζω απο πίσω λίγο αίμα 

Κ Μ πε ντουφαλακ 

 

 

1 κουταλιa της σούπας το βράδυ κ 2 το πρωί.

Λέτε να με ξεκανει;;μόνο εμένα Μ φαίνεται πολύ ???

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. 

Να κάνω μια ερώτηση. Διαβάζω που τρώτε κλαμπ. Μαγιονέζα δηλ τρώμε άφοβα;δεν έχω ρωτήσει ποτέ την γιατρό κ την λιμπιζομαι

 

Εν τω μεταξύ την πήρα σήμερα τηλ κ την είπα ότι έχω λίγο δυσκοιλιότητα κ βγάζω απο πίσω λίγο αίμα 

Κ Μ πε ντουφαλακ 

 

 

1 κουταλιa της σούπας το βράδυ κ 2 το πρωί.

Λέτε να με ξεκανει;;μόνο εμένα Μ φαίνεται πολύ ???

 

Eva δοκίμασε psillium husk το έχει σε μαγαζιά με βιολογικά. Καβάλα το παίρνω Πο την κοπέλα δίπλα στο σουβλατζίδικο καλύτερος, στην Παπαστράτου. Επίσης δουλίτσα κάνουν και τα φύλλα Αλεξάνδρειας, αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό,καλύτερα ρώτησε το γιατρό σου. Το ψυλιο είναι. Το έπαιρνα μετά τη γέννα που ειχαδυσκοιλιοτητα και αιμορροΐδες.

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Καλημέρα κορίτσια Μ. 

Να κάνω μια ερώτηση. Διαβάζω που τρώτε κλαμπ. Μαγιονέζα δηλ τρώμε άφοβα;δεν έχω ρωτήσει ποτέ την γιατρό κ την λιμπιζομαι

 

Εν τω μεταξύ την πήρα σήμερα τηλ κ την είπα ότι έχω λίγο δυσκοιλιότητα κ βγάζω απο πίσω λίγο αίμα 

Κ Μ πε ντουφαλακ 

 

 

1 κουταλιa της σούπας το βράδυ κ 2 το πρωί.

Λέτε να με ξεκανει;;μόνο εμένα Μ φαίνεται πολύ ???

 

Για τα κλαμπ είχα και εγώ την ίδια απορία με την μαγιονέζα.... Αλλιώς τσακίζω ένα!!! Χαχαχα 

Σχετικά με την δυσκοιλιότητα εγώ παιρνω tanillas. Είναι συμβατό με εγκυμοσύνη. Δεν παιρνω κάθε μέρα! Αν δω ότι δεν παγ για 2 μέρες παιρνω ένα φακελάκι το πρωί πριν το πρωινό. Και σε 3 ώρες θα παω! 

 

Και σήμερα το κεφαλι θα εκραγεί!!!!! Το ντεπον δεν μου κανει τίποτα! Ο γιατρός μου είπε να δοκιμάσω και αποτελ αλλά και αυτό παρακεταμολη είναι. δεν νομίζω να έχω κανένα αποτέλεσμα. 

  • Λυπημένη/-ος 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...