Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/5/2024 at 10:53 ΠΜ, Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Μπήκα μετά από τόσο καιρό! Angot με το καλό ευχομαι!! Πάλεψα και γώ με πρόωρες συσπάσεις αλλά όλα πήγαν καλά τελικά. Ευχομαι ένα γερό και δυνατό μωρό!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

 

 

Λοιπόν, εμένα έχει στις 15. Αν πάει καλά η αυχενική και δε χρειαστεί καμία αποξεση, θα κάνουμε πάρτι μεταξύ μας στις 19. Θα τής κάνω τούρτα με μια τιαρα πάνω. 

 

Όπως κάθε φορά, δε θέλω με τίποτα κρέας. Έχω μια τάση στην τυρόπιτα και στη φέτα και στο τυροψωμο και στο ουίσκι.... Αλκολα θα γίνω, πίνω ένα ποτηράκι αραιωμένο εννοείται με νερό. Και δε μπορώ με τίποτα τον καφέ, πολύ ελαφρύ ίσα ίσα για τη γεύση γιατί εγώ ήμουν λάτρης του καφε

Στις 19 έχει γενέθλια η μικρή στις 21 έχω αυχενική ελπίζω να πάνε όλα καλά....να σκέφτεσαι θετικά είναι το τρίτο σου παιδάκι και τα άλλα δύο πίσω είναι υγιείς..... 

Καφέ πίνω έναν κάθε μέρα κάποιες και λίγο παραπάνω έχω το οκ του γιατρού......

Ποτέ έχεις αυχενική???

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στα κορίτσια.έκανα σήμερα τη καμπύλη και ανταπεξήλθα με μεγάλη αξιοπρέπεια!!!είχα πιεί (αφού είχα πάρει άδεια βέβαια ) μισή κούπα σκέτο καφέ, πριν βγω στο δρόμο.Ζορίστηκα στις τελευταίες γουλιές αλλά έστιψα μέσα μισό λεμόνι που είχα πάρει μαζί μου και μια χαρά.Το νεράκι μου ήταν παγωμένο, οπότε συγκριτικά με όλο αυτό που περίμενα ήταν μια χαρά!Τράβηξα βέβαια μια σύγχυση, γιατί με πήραν τηλ να μου ακυρώσουν το νιπτ στην επερχόμενη Τρίτη, γιατί έχουν φοβερό πρόβλημα με τις κούριερ και πέρασα 3 ώρες ψάχνοντας να βρω κούριερ. Μια μεταφορική (όχι από τις γνωστές) μου ζήτησε 100 ευρώ(ντόινγκ!)

Τελικά μου έκοψε το μυαλό, γιατί είχα κολλήσει από το άγχος, απλά να πάω κάπου αλλού!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια.έκανα σήμερα τη καμπύλη και ανταπεξήλθα με μεγάλη αξιοπρέπεια!!!είχα πιεί (αφού είχα πάρει άδεια βέβαια ) μισή κούπα σκέτο καφέ, πριν βγω στο δρόμο.Ζορίστηκα στις τελευταίες γουλιές αλλά έστιψα μέσα μισό λεμόνι που είχα πάρει μαζί μου και μια χαρά.Το νεράκι μου ήταν παγωμένο, οπότε συγκριτικά με όλο αυτό που περίμενα ήταν μια χαρά!Τράβηξα βέβαια μια σύγχυση, γιατί με πήραν τηλ να μου ακυρώσουν το νιπτ στην επερχόμενη Τρίτη, γιατί έχουν φοβερό πρόβλημα με τις κούριερ και πέρασα 3 ώρες ψάχνοντας να βρω κούριερ. Μια μεταφορική (όχι από τις γνωστές) μου ζήτησε 100 ευρώ(ντόινγκ!)

Τελικά μου έκοψε το μυαλό, γιατί είχα κολλήσει από το άγχος, απλά να πάω κάπου αλλού!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι....ναι γενικά οι κούριερ αυτήν την στιγμή προσπαθούν να ανταπεξέλθουν στο φόρτο εργασίας και υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση για τα πάντα ....

Κορίτσια μην με βρίσετε είχα πάρει στην πρώτη εγκυμοσύνη doppler έμβρυου που ακούς την καρδιά όποτε θες ειναι αβλαβές....και αφού έβγαλε την δικιά μου εγκυμοσύνη και δύο εγκυμοσύνες της συνηφαδας μου μετά μου είχε επιστραφεί το έβαλα σήμερα να ακούσω αν και λέει από 12η εβδομάδα και μετά ακουγεται και άκουσα την καρδιά του πω πω είχα να το χρησιμοποιήσω δύο δυο χρόνια και....

  • Μου αρέσει 7

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι....ναι γενικά οι κούριερ αυτήν την στιγμή προσπαθούν να ανταπεξέλθουν στο φόρτο εργασίας και υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση για τα πάντα ....

Κορίτσια μην με βρίσετε είχα πάρει στην πρώτη εγκυμοσύνη doppler έμβρυου που ακούς την καρδιά όποτε θες ειναι αβλαβές....και αφού έβγαλε την δικιά μου εγκυμοσύνη και δύο εγκυμοσύνες της συνηφαδας μου μετά μου είχε επιστραφεί το έβαλα σήμερα να ακούσω αν και λέει από 12η εβδομάδα και μετά ακουγεται και άκουσα την καρδιά του πω πω είχα να το χρησιμοποιήσω δύο δυο χρόνια και....

Ευχαριστώ!τι γκατζετάκι τέλειο είναι αυτό!!!;;;πόθεν έσχες;Καλά έκανες και το έβαλες!!!συγκινητικό ε;με το καλό κ η αυχενική σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Ευχαριστώ!τι γκατζετάκι τέλειο είναι αυτό!!!;;;πόθεν έσχες;Καλά έκανες και το έβαλες!!!συγκινητικό ε;με το καλό κ η αυχενική σου!

Από την σελιδα hometest το είχα πάρει την προηγούμενη φορά που ήμουν τίγκα στο άγχος γύρω στο 50αρι τα άξιζε τα λεφτά του ειδικά το τελευταίο δίμηνο γιατί μου χρειάστηκε με τις συσπάσεις που είχα να τσεκαρω αν ζοριζεται το μωρό.... συγκινητικό ναι θυμήθηκα τα καμώματα της κόρης μου τότε...πω πω πως πέρασαν δύο χρόνια..... ευχαριστω θα έχω να το δω ένα μήνα κ κάτι μέρες τότε....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, BILLE said:

Καλησπέρα στα κορίτσια.έκανα σήμερα τη καμπύλη και ανταπεξήλθα με μεγάλη αξιοπρέπεια!!!είχα πιεί (αφού είχα πάρει άδεια βέβαια ) μισή κούπα σκέτο καφέ, πριν βγω στο δρόμο.Ζορίστηκα στις τελευταίες γουλιές αλλά έστιψα μέσα μισό λεμόνι που είχα πάρει μαζί μου και μια χαρά.Το νεράκι μου ήταν παγωμένο, οπότε συγκριτικά με όλο αυτό που περίμενα ήταν μια χαρά!Τράβηξα βέβαια μια σύγχυση, γιατί με πήραν τηλ να μου ακυρώσουν το νιπτ στην επερχόμενη Τρίτη, γιατί έχουν φοβερό πρόβλημα με τις κούριερ και πέρασα 3 ώρες ψάχνοντας να βρω κούριερ. Μια μεταφορική (όχι από τις γνωστές) μου ζήτησε 100 ευρώ(ντόινγκ!)

Τελικά μου έκοψε το μυαλό, γιατί είχα κολλήσει από το άγχος, απλά να πάω κάπου αλλού!

Γεια σας κοριτσια μου καλά...!!! Εγώ σήμερα παλι χάλια με την ημικρανία!!!!?!! Από το πρωί δεν άνοιξα τηλεόραση και υπολογιστή και το κινητό το επιασα 2-3 φορές!! Εντωμεταξύ στενοχωρήθηκα διπλά γιατί όχι μόνο δεν με πιανει κανένα σκευάσμα παρακεταμολης, ο γιατρός μου είπε ότι ο πονοκέφαλος μπορεί να προκαλει στρες στο μωρό!!! Και να παω σε νευρολόγο αν το δω να συνεχίζεται..... 

 

Η καμπύλη πόση ώρα σου κράτησε??? Σε άφηναν να είσαι μέσα στο εργαστήριο παρόλο που μπαινοβγαίνει κόσμος??? 

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Στις 19 έχει γενέθλια η μικρή στις 21 έχω αυχενική ελπίζω να πάνε όλα καλά....να σκέφτεσαι θετικά είναι το τρίτο σου παιδάκι και τα άλλα δύο πίσω είναι υγιείς..... 

Καφέ πίνω έναν κάθε μέρα κάποιες και λίγο παραπάνω έχω το οκ του γιατρού......

Ποτέ έχεις αυχενική???

Καφε κανονικο ή ντεκαφ? 

  • Λυπημένη/-ος 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου καλά...!!! Εγώ σήμερα παλι χάλια με την ημικρανία!!!!?!! Από το πρωί δεν άνοιξα τηλεόραση και υπολογιστή και το κινητό το επιασα 2-3 φορές!! Εντωμεταξύ στενοχωρήθηκα διπλά γιατί όχι μόνο δεν με πιανει κανένα σκευάσμα παρακεταμολης, ο γιατρός μου είπε ότι ο πονοκέφαλος μπορεί να προκαλει στρες στο μωρό!!! Και να παω σε νευρολόγο αν το δω να συνεχίζεται..... 

 

Η καμπύλη πόση ώρα σου κράτησε??? Σε άφηναν να είσαι μέσα στο εργαστήριο παρόλο που μπαινοβγαίνει κόσμος??? 

Καφε κανονικο ή ντεκαφ? 

Ότι πιάσει το χέρι μου από το ντουλάπι.....για τις ημικρανίες/πονοκέφαλο είχα και εγώ στην μικρή συνέχεια κάνεις δεν μου ανέφερε ότι προκαλεί στρες στο μωρό ούτε ο ιδιώτης μου ούτε στο νοσοκομείο και μια χαρά βγήκε η μικρούλα μου.....και τώρα έχω πονοκέφαλο προχθές είχα για δύο μέρες σήμερα με έπιασε ξανά...εγώ δεν περνώ τίποτα από φάρμακα στην εγκυμοσύνη δεν θέλω ....εκτός αν είναι τραγικά τα πράγματα και δεν αντέχω

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Θα σου πω αύριο τα ποσοστά που λογικά θα βγει το αίμα και θα μου πει τελικα γιατί τώρα έχω μόνο του υπερήχου. Τα έμβρυα τα χα καταψύξει στα 39 και κάτι δεν ξέρω αν το συνυπολογίζουν .... απλά ο γιατρος μου είπε λόγω του «κόπου» της εξωσωματικής και του ρίσκου της αμνιο δεν θέλει να πιέζει όταν οι ενδείξεις της αυχενικής είναι νορμαλ...είναι η ηλικία αλλά είναι και καπως προσωπική απόφαση.... δεν ξέρω και γω τι να κανω.... για προεκλαμψία δεν κατάλαβα αν δίνει κάποια πληροφορία η αμνιο πρέπει να το διευκρινήσω 

Ευχαριστώ θα ρωτησω.. είναι πολλά νς σκεφτούμε αλλά και το άγχος δεν βοηθάει αντίθετα στην πίεση τα κάνει χειρότερα.... ας προσπαθήσουμε για το καλύτερο 

Υπάρχουν και χαπια για εγκύους και προσοχή στην διατροφή και στην δραστηριότητα, τακτικός έλεγχος και θα δούμε και γω δεν ξέρω πολλά αλλά δεν θέλω να ψάχνομαι πολύ γιατί έτσι αγχώνομαι παραπάνω 

Καλά αποτελέσματα! Ενημέρωσε μας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πως πατε απο συμπτώματα;;

εμενα  τα στομαχικά μου κάπως καλύτερα αλλα η δυσφορία μετά το μεσημέρι δεν παλεύεται θέλω απλά να κοιμάμαι μετά τις 6-7

πολυ υδατανθρακα θελω και γλυκά...έχω και ζάχαρο οπότε βρήκα ενα ζαχαροπλαστείο που κάνει χωρίς ζάχαρη με σιρόπι αγαύης γιατι δε θελω τα γλυκαντικά και κάπως σήμερα στάνιαρα!!έφαγα ένα μελομακάρονο ολόκληρο!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

κορίτσια πως πατε απο συμπτώματα;;

εμενα  τα στομαχικά μου κάπως καλύτερα αλλα η δυσφορία μετά το μεσημέρι δεν παλεύεται θέλω απλά να κοιμάμαι μετά τις 6-7

πολυ υδατανθρακα θελω και γλυκά...έχω και ζάχαρο οπότε βρήκα ενα ζαχαροπλαστείο που κάνει χωρίς ζάχαρη με σιρόπι αγαύης γιατι δε θελω τα γλυκαντικά και κάπως σήμερα στάνιαρα!!έφαγα ένα μελομακάρονο ολόκληρο!!!

Κορίτσι μου και εμένα τα στομαχικα σε καλυτερη κατάσταση! Οι μυρωδιες με ενοχλούν. Επισης έχω λίγα πονακια μέσα στη μέρα αλλά όχι κάθε μέρα! Καλά για τις ημικρανίες δεν λεω... Έχω πεθάνει... Αλλά δεν ξέρω αν αυτές ειναι λόγω εγκυμοσυνης. Το στήθος είναι πρησμενο αλλά δεν ποναει! Επίσης ματωνουν τα ουλα μου και η οδοντίατρος μου είπε ότι είναι από αυτό. Και τέλος... Πέφτει πολυ μαλλί... Έχω που έχω λίγο.. Θα μείνω φαλακρη!!! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φώφη1990 said:

Κορίτσι μου και εμένα τα στομαχικα σε καλυτερη κατάσταση! Οι μυρωδιες με ενοχλούν. Επισης έχω λίγα πονακια μέσα στη μέρα αλλά όχι κάθε μέρα! Καλά για τις ημικρανίες δεν λεω... Έχω πεθάνει... Αλλά δεν ξέρω αν αυτές ειναι λόγω εγκυμοσυνης. Το στήθος είναι πρησμενο αλλά δεν ποναει! Επίσης ματωνουν τα ουλα μου και η οδοντίατρος μου είπε ότι είναι από αυτό. Και τέλος... Πέφτει πολυ μαλλί... Έχω που έχω λίγο.. Θα μείνω φαλακρη!!! 

Έλα!σου πέφτει ε ;;μηπως σου λειπει καποια βιταμίνη;εχεις κανει εξετασεις;;το στήθος εμένα μια πρήζεται μια ξεπρήζεται μία πονάει μια δεν πονάει...πονάκια έχω σχεδόν συνέχεια..θα παω αλλη μια την Παρασκευή στον γιατρό να δουμε ότι όλα καλά και η άλλη εβδομάδα είναι η εβδομάδα των απαντήσεων..θα έρθει νιπτ και έρχεται και η αυχενική...υπομονή με τις ημικρανίες είναι εκνευριστικό φαντάζομαι....


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσι μου και εμένα τα στομαχικα σε καλυτερη κατάσταση! Οι μυρωδιες με ενοχλούν. Επισης έχω λίγα πονακια μέσα στη μέρα αλλά όχι κάθε μέρα! Καλά για τις ημικρανίες δεν λεω... Έχω πεθάνει... Αλλά δεν ξέρω αν αυτές ειναι λόγω εγκυμοσυνης. Το στήθος είναι πρησμενο αλλά δεν ποναει! Επίσης ματωνουν τα ουλα μου και η οδοντίατρος μου είπε ότι είναι από αυτό. Και τέλος... Πέφτει πολυ μαλλί... Έχω που έχω λίγο.. Θα μείνω φαλακρη!!! 

Εμένα πάλι τα στομαχικά χάλια! Μέχρι το μεσημέρι με ταλαιπωρει πολύ. Χτες έκανα και 3 φορές εμετό. Έχει πάρει καμία το σκεύασμα της pregnaderm για τη ναυτία; κάνει δουλειά; Το στήθος κι εμένα πονάει λιγότερο από ότι στην αρχή αλλά εξακολουθεί να είναι πρησμένο. Λέτε να είναι ανησυχητικό; υπομονή με τις ημικρανίες! Είναι δύσκολο! 

Link to comment
Share on other sites

@Φώφη1990 Πραγματικά απορώ πώς αντέχεις, εγώ μια φορά είχα πάει στο νοσοκομείο κ μου είχαν κάνει ένεση καφείνης. Δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου και να σταματήσω τον εμετό.Είναι απίστευτος πόνος. Πραγματικά νομίζω ότι πρέπει να πας σε νευρολόγο. Υπάρχουν πλέον πάρα πολλά φάρμακα που οι γυναικολόγοι ίσως κ να μην γνωρίζουν. Μη το αφήνεις να σε ταλαιπωρεί άλλο. Κρίμα να το περνάς

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HopeMe είπε:

Καλά αποτελέσματα! Ενημέρωσε μας!

γεια σας κοριτσια.... με το αιμα τα ποσοστα επηρεαστηκαν, εκτος απο την τρισωμια 21 που εμεινε ιδια

οποτε τρισωμια 21 1/1639, τρισωμια 18 1/469, τρισωμια 13 1/2037 και προεκλαμψια 1/8... @BILLE πωπω δεν εκλαψα χτες αλλα σημερα μερικα δακρυα δεν μπορεσα να τα συγκρατησω.... αλλα οκ βημα βημα και ψυχραιμια... ψαχνω αυριο την νιπτ και βλεπουμε 

καλη δυναμη σε ολες και αισιοδοξες κοριτσια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

γεια σας κοριτσια.... με το αιμα τα ποσοστα επηρεαστηκαν, εκτος απο την τρισωμια 21 που εμεινε ιδια

οποτε τρισωμια 21 1/1639, τρισωμια 18 1/469, τρισωμια 13 1/2037 και προεκλαμψια 1/8... @BILLE πωπω δεν εκλαψα χτες αλλα σημερα μερικα δακρυα δεν μπορεσα να τα συγκρατησω.... αλλα οκ βημα βημα και ψυχραιμια... ψαχνω αυριο την νιπτ και βλεπουμε 

καλη δυναμη σε ολες και αισιοδοξες κοριτσια 

Μην ανησυχεις όλα καλά θα πανε!Στειλε μου πμ αν θες πληροφορίες για νιπτ

  • Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...