Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Pink strawberry said:

Θα σας ενημερώσω εννοείται την Παρασκευή!!!! Κάποιος μου είπε ότι το άγχος που έχω τώρα δεν συγκρίνεται με το άγχος που θα έχω αφού γεννήσω.... ΧαχΧ

Λέω δεν μπορεί να υπάρχει πιο πολύ άγχος από αυτό που ζω τώρα.... 

Ας ευχηθούμε να είναι όλα. Καλά. Τα μωράκια του κόσμου!!! Προσεύχομαι συνέχεια!! 

Και περιττό να πω πως το μωρό μου ήδη το έχω τάξει στην Παναγία, αφού χειρουργηθηκα για το εξωμητριο ανήμερα 15 Αυγούστου. Κι η Παναγίτσα αμέσως άκουσε τον πόνο μου και μου έδωσε αμέσως το επόμενο μωράκι!!!!! 

Κοριτσι μου είμαστε μαζί. Σε ΠΗΤ, σε ηλικία, στην προσευχη στην Παναγία σε όλα.... Λοιπόν θα σου πω λοιπόν ότι αν δεν σε βοηθάει τίποτα, να σε Βοηθάει η αγάπη σου για την Παναγία και η πίστη σου σε αυτήν. Εγώ λοιπόν έχω πάθει απειρα ψυχοσωματικά από το άγχος! Καθε στιγμη που τώρα αγχώνομαι και σκέφτομαι κάτι άσχημο σκέφτομαι την πιστη μου στην Παναγία! Αφου σου έδωσε αμέσως παιδακι θα σε φροντίζει μέχρι το τέλος με την πίστη σου ότι όλα θα πανε καλα... 

Και θα πάνε όλα καλά! 

Από που είσαι? 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κοριτσι μου είμαστε μαζί. Σε ΠΗΤ, σε ηλικία, στην προσευχη στην Παναγία σε όλα.... Λοιπόν θα σου πω λοιπόν ότι αν δεν σε βοηθάει τίποτα, να σε Βοηθάει η αγάπη σου για την Παναγία και η πίστη σου σε αυτήν. Εγώ λοιπόν έχω πάθει απειρα ψυχοσωματικά από το άγχος! Καθε στιγμη που τώρα αγχώνομαι και σκέφτομαι κάτι άσχημο σκέφτομαι την πιστη μου στην Παναγία! Αφου σου έδωσε αμέσως παιδακι θα σε φροντίζει μέχρι το τέλος με την πίστη σου ότι όλα θα πανε καλα... 

Και θα πάνε όλα καλά! 

Από που είσαι? 

Είμαι από Αθήνα!!!! Εσύ?? Δεν το πιστεύω ότι είμαστε σε όλα μαζί!!!! Θα τα περνάμε όλα ακριβώς παρέα!! 

Έχεις δίκιο δεν πρέπει να χάνουμε την πίστη μας!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry said:

Είμαι από Αθήνα!!!! Εσύ?? Δεν το πιστεύω ότι είμαστε σε όλα μαζί!!!! Θα τα περνάμε όλα ακριβώς παρέα!! 

Έχεις δίκιο δεν πρέπει να χάνουμε την πίστη μας!!! 

Εγώ είμαι από την Καβάλα... Όλες μαζί τα περναμε όλα.. Αλλά όταν είμαστε κοντά σε ΠΗΤ είμαστε και στις βδομάδες το ίδιο. Εμένα αυχενικη μου έκλεισαν την άλλη Δευτέρα. 11 και 6 θα είμαι... Ανυπομονώ!!!!!!! 

Θα γίνουμε όλες Μανουλες!! Θα δείτε ότι θα περασει ο καιρός και μετά θα μας απασχολεί ποτε έβγαλαν τα μικρά τα δοντάκια τους και ποτε είπαν μαμά... Αχαχαχα

  • Μου αρέσει 6

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 said:

Εγώ είμαι από την Καβάλα... Όλες μαζί τα περναμε όλα.. Αλλά όταν είμαστε κοντά σε ΠΗΤ είμαστε και στις βδομάδες το ίδιο. Εμένα αυχενικη μου έκλεισαν την άλλη Δευτέρα. 11 και 6 θα είμαι... Ανυπομονώ!!!!!!! 

Θα γίνουμε όλες Μανουλες!! Θα δείτε ότι θα περασει ο καιρός και μετά θα μας απασχολεί ποτε έβγαλαν τα μικρά τα δοντάκια τους και ποτε είπαν μαμά... Αχαχαχα

Καλημερα κοριτσια!!

κι εγώ μαζί ΠΗΤ 28/06!

Την άλλη εβδομάδα κ εγώ αυχενική...

εκανα σήμερα το nipt και περιμένουμε σε δέκα μέρες απαντήσεις...τα άγχη θα τα έχουμε επι μόνιμου βάσεως από εδώ και πέρα νομίζω..

με τη βοήθεια της Παναγίας όλα θα γίνουν όπως πρέπει...

@Eva1986 Ευακι εσυ νομίζω ρώτησες για κυστικη ίνωση;

λοιπον αυτό που γράφεται το 50% είναι δωρεάν .τώρα το 99%εμας το έκανε ο σύζυγος γιατί εγώ ήμουν αρνητική και θέλαμε να ξέρουμε για τον σύζυγο περίπου 230€ νομίζω...

κοριτσια εμένα με πονάει χαμηλά η μέση πάλι,τι γίνεται;;λέτε να μεγαλώνει ο χώρος;;

  • Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλή εβδομάδα....πως είστε??? εδώ είμαι σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράφω βαφαμε το σπίτι αυτές τις μέρες και σκούπιζα σφουγγάριζα μετακινούσα πράγματα είχα και την μικρή στα πόδια μου...χθες μπηκαμε σε σειρα έχω και την κόρη μου όλη μέρα εγώ γιατί ο σύζυγος δουλεύει όλη μέρα και καταλαβαίνετε δεν προλαβαίνω να κάτσω όχι να γράψω κιολας...βλέπω θετικές αυχενικες και πολύ χαίρομαι...εγώ ούτε ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα από συμπτώματα το απολύτως τιποτα από την αρχή δηλ έτσι με πάει τι να πω...σε δέκα μέρες έχω ραντεβού να με δει ο γιατρός μου μετά από ένα μήνα, θα δώσω και αίμα για το papp-A εκείνη την ημέρα και μετά από τρεις μέρες έχω την αυχενική Τουλ θα χορτασω να το βλέπω...κατά τα άλλα ετοιμαζω τα γενέθλια της κόρης μου ήδη παρήγγειλα ότι θα χρειαστεί οοοολα peppa θα πάω σε λίγες μέρες να δώσω και παραγγελία την τούρτα γιατί σε 12μερες έχει γενέθλια... Θέλαμε να τα κάνουμε σε παιδότοπο φέτος που καταλαβαίνει καλύτερα αλλααααα,,,τεσπά καμία 20αρια άτομα θα είμαστε αδερφια συν γονείς και κάποιους φίλους τι να κάνουμε χαχα!!

 

 

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Ευχομαι σε όλες καλή βδομάδα!!! 

Λοιπόν σας στέλνω για δυο πραγματακια. 

1. Ταλαιπωρουμαι από πολλες ημικρανίες. Σχεδόν κάθε μέρα το κεφάλι μου θα σπάσει. Είπα μήπως ανέβασα πίεση αλλά το αντίθετο. Η πίεση είναι χαμηλή. Έχει καμία σας επίσης πονοκεφαλους ή ημικρανίες? 

2. Χθες ξεχάστηκα και έφαγα φαγητό με αυγολέμονο!!!!!!!!!! Λετε να πάθω καμια ζημιά??? Τωρα το πρωί το θυμήθηκα! :(

Και εγώ σήμερα ξύπνησα με ημικρανία. Γενικά με πιάνει  περίπου 2 φορές το χρόνο. Το κακό είναι ότι στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να πάρω παμιγκραν. Μόνο ντεπον και παναντολ μου έχει πει ο γιατρός μου. Η ημικρανία που με πιάνει είναι με αύρα, που σημαίνει ότι μουδιάζει το πρόσωπο μου από την μια πλευρά και το χέρι μου και έχω πρόβλημα στην όραση για κάνα μισάωρο, όταν παίρνω παμιγκραν,  μέχρι να μου περάσει. 

Κορίτσια σήμερα κάναμε την αυχενική! Όλα τέλεια μας είπε ο γιατρός! Το μωρό μας κουνιόταν συνέχεια, ηταν απίστευτο! Είναι κρίμα που δεν μπαίνει και ο μπαμπάς μέσα. Κατά πάσα πιθανότητα θα κάνουμε αγοράκι! Όλα ήταν φυσιολογικά, τελειώσαμε στο μισάωρο περίπου και κάναμε πρώτα κοιλιακό και μετά κολπικό υπέρηχο. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες! :)

  • Μου αρέσει 8

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σχετικά με τους πονοκεφάλους την προηγούμενη βδομάδα είχα 3 μέρες και πήρα ντεπον το απλο. Δεν με έπιασε όλες τις φορές αλλά εκανα υπομονή.

Μια ερώτηση για τα κορίτσια που είναι κοντά μου ηλικιακά. Σας είπε ο γιατρός να κάνετε nipt? Εμένα μου είπε το λεει σε όλες δεν σημαίνει ότι πρέπει ή δεν πρέπει. Η Αυχενική είναι καλή αλλά 100 τα 100 δεν ξέρω να είμαι σίγουρη . Δεν ξέρω αν αξίζει να την κάνω την εξεταση; Ή να περιμένω και την β; Και οι πιθανότητα για down, Τρισωμια 21 ήταν 1 στις 3650. Τι λέτε; Ότι μονο η αυχενικη δεν σου λέει 100 τα 100 η nipt ή αμνιοπαρακεντηση έχουν σίγουρο αποτέλεσμα. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Σχετικά με τους πονοκεφάλους την προηγούμενη βδομάδα είχα 3 μέρες και πήρα ντεπον το απλο. Δεν με έπιασε όλες τις φορές αλλά εκανα υπομονή.

Μια ερώτηση για τα κορίτσια που είναι κοντά μου ηλικιακά. Σας είπε ο γιατρός να κάνετε nipt? Εμένα μου είπε το λεει σε όλες δεν σημαίνει ότι πρέπει ή δεν πρέπει. Η Αυχενική είναι καλή αλλά 100 τα 100 δεν ξέρω να είμαι σίγουρη . Δεν ξέρω αν αξίζει να την κάνω την εξεταση; Ή να περιμένω και την β; Και οι πιθανότητα για down, Τρισωμια 21 ήταν 1 στις 3650. Τι λέτε; Ότι μονο η αυχενικη δεν σου λέει 100 τα 100 η nipt ή αμνιοπαρακεντηση έχουν σίγουρο αποτέλεσμα. 

100% σου δίνει μόνο η αμνιο. το  νιπτ έχει ποσοστό λάθους γύρω στο 0, 5% .Σε εμένα η εμβρυολόγος δε μου τη σύστησε λόγω ηλικίας κ εξωσωματικής. Δεν το ρισκάρουν δηλ. αν τα αποτελέσματα είναι καλά να σου προτείνουν αμνιο. Εγώ θα πάω την άλλη Τρίτη  για το νιπτ και θα κάνω το φουλ πακέτο και για τα 17 σύνδρομα αν και κατά τη γνώμη μου πολύ μου το άργησαν...

Τετάρτη θα πάω για καμπύλη ζαχάρου, έχει καμιά κοπελιά κανα usefull tip γιατι φοβάμαι ότι θα τα βγάλω όλα και ότι θα με πιάσει καμιά ημικρανία από τη πολλή ζάχαρη; Είναι μεγάλο το ποτήρι που πρέπει να πιεις ή ειναι σφηνοποτηράκι;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE said:

100% σου δίνει μόνο η αμνιο. το  νιπτ έχει ποσοστό λάθους γύρω στο 0, 5% .Σε εμένα η εμβρυολόγος δε μου τη σύστησε λόγω ηλικίας κ εξωσωματικής. Δεν το ρισκάρουν δηλ. αν τα αποτελέσματα είναι καλά να σου προτείνουν αμνιο. Εγώ θα πάω την άλλη Τρίτη  για το νιπτ και θα κάνω το φουλ πακέτο και για τα 17 σύνδρομα αν και κατά τη γνώμη μου πολύ μου το άργησαν...

Τετάρτη θα πάω για καμπύλη ζαχάρου, έχει καμιά κοπελιά κανα usefull tip γιατι φοβάμαι ότι θα τα βγάλω όλα και ότι θα με πιάσει καμιά ημικρανία από τη πολλή ζάχαρη; Είναι μεγάλο το ποτήρι που πρέπει να πιεις ή ειναι σφηνοποτηράκι;

Καλή επιτυχία στην καμπύλη!

το ποτήρι είναι μέτριο ζητά να σου βάλουν παγωμένο νερό είναι πιο καλα ανεκτό και πιες το σχετικά αργά νομίζω σου λένε σε 30 Δευτέρα να το έχεις πιει παρε το χρόνο σου..

 

ελπιζω να έχουμε όλες πολύ καλα αποτελέσματα!!

@Φραουλίτσα* Ποσών χρόνων είσαι;εγώ είμαι 32 με εξωσωματική και μου το πρότεινε ο γιατρός σαν επιβεβαίωση της αυχενικής.μου είπε να το κάνω νωρίτερα έτσι ώστε να έχουμε τα αποτελέσματα και να μας δώσει την επιβεβαίωση η αυχενική.

πολυ ακριβές οι εξετάσεις κοριτσια...

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE said:

100% σου δίνει μόνο η αμνιο. το  νιπτ έχει ποσοστό λάθους γύρω στο 0, 5% .Σε εμένα η εμβρυολόγος δε μου τη σύστησε λόγω ηλικίας κ εξωσωματικής. Δεν το ρισκάρουν δηλ. αν τα αποτελέσματα είναι καλά να σου προτείνουν αμνιο. Εγώ θα πάω την άλλη Τρίτη  για το νιπτ και θα κάνω το φουλ πακέτο και για τα 17 σύνδρομα αν και κατά τη γνώμη μου πολύ μου το άργησαν...

Τετάρτη θα πάω για καμπύλη ζαχάρου, έχει καμιά κοπελιά κανα usefull tip γιατι φοβάμαι ότι θα τα βγάλω όλα και ότι θα με πιάσει καμιά ημικρανία από τη πολλή ζάχαρη; Είναι μεγάλο το ποτήρι που πρέπει να πιεις ή ειναι σφηνοποτηράκι;

εγώ θα κάνω καμπυλη την αλλη τρίτη!!! Και με τρομαζει λίγο η ιδέα γιατί είμαι και υποτασικη και τόση ώρα νηστικη φοβάμαι μην Ζαλιστω... 

Κορίτσια!!! Εμένα ο γιατρός μου δεν μου έχει πει τίποτα για όλες αυτές τις εξετάσεις. Είμαι 30. Λετε να θέλει πρωτα την αυχενικη και μετά να μου προτεινει αντίστοιχα τι πρέπει να κάνω? 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Συγχαρητήρια για τις αυχενικες και με το καλό οι υπόλοιπες! 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Η αυχενική διαφάνεια μου έβγαλε πιθανότητα για σύνδρομο down 1/1900 και για τις άλλες μεταλλάξεις 1/4200 και 1/13.500. Μετά την pappA τα 2 τελευταία μείνανε ίδια ενώ το σύνδρομο down διαμορφώθηκε στο 1/600. 

Ο εμβρυολογίας μου είπε ότι η αυχενική ήταν άριστη και δεν πρέπει να ανησυχώ καθώς είναι πέρα από το 1/300 που θεωρείται εντός κινδυνου. Εάν θέλω κάνω αμνιοπαρακέντηση εάν όχι nipt η τίποτα.

Ο γυναικολόγος μου από την άλλη μου συστήνει να κάνω αμνιοπαρακέντηση λόγω ηλικίας (39) για να αποκλείσουμε διάφορες παθήσεις. Ωστόσο με ανησυχει το ποσοστό αποβολης 1% της αμνιοπαρακέντης.

Σκέφτομαι να πάρω 2η γνώμη αλλά από ποιον; Γυναικολόγο; Εμβρυολογο; Να ψάξω στην τύχη να βρω; Έχω σκαλωσει και από τη μια ανησυχω και θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση αλλά από την άλλη φοβάμαι τον κίνδυνο.

@BILLE είχες πει ότι μάλλον θα αποφύγεις την αμνιοπαρακέντηση. Τι ποσοστά σου είχε βγάλει; 

Συγνώμη για το σεντόνι. Πείτε μου εμπειρίες/γνωμες

Η @marilou84 τι απέγινε; Μάθαμε νέα της;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@HopeMeEΓΏ η μεγαλοκοπέλα. Για 21, 1/581, για 18, 1.1404, για 13, 1/4410. Κορίτσια δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Εγω προσωπικά αν είχα τα δικά σας ποσοστά ή τις δικες σας ηλικίες δεν θα κουνιόμουν καθόλου. Εγώ είμαι 43 με εξωσωματική και από τα λεγόμενα της εμβρυολόγου και της γυναικολόγου είναι άριστη η διαφάνεια. Λόγω όμως της ηλικίας μου και οι 2 μου πρότειναν το νίπτ. Κ η γυναικολόγος μου είπε ότι αφού το βασικό πακέτο της νιπτ εξετάζει τα 3 σύνδρομα και εμείς απαντήσεις για αυτά έχουμε να κάνω το φουλ πακέτο (ήτοι 580 ευρώπουλα , έτσι;)

 

Just now, Φώφη1990 είπε:

εγώ θα κάνω καμπυλη την αλλη τρίτη!!! Και με τρομαζει λίγο η ιδέα γιατί είμαι και υποτασικη και τόση ώρα νηστικη φοβάμαι μην Ζαλιστω... 

Κορίτσια!!! Εμένα ο γιατρός μου δεν μου έχει πει τίποτα για όλες αυτές τις εξετάσεις. Είμαι 30. Λετε να θέλει πρωτα την αυχενικη και μετά να μου προτεινει αντίστοιχα τι πρέπει να κάνω? 

Κοίτα κανονικά αν είσαι αποφασισμένη για νιπτ μπορείς να το κάνεις και από τη 10η εβδομάδα,ώστε στην αυχενική να έχεις ήδη αποτελέσματα στα χέρια σου. Πάρα πολλοί όμως προτείνουν και την αμνιο.που έπεται της αυχενικής πιθανολογώ και για οικονομικούς λόγους. Στο νιπτ τα χρήματα πάνε κατευθείαν στην εταιρεία που συνεργάζονται στην Αμερική (ίσως να υπάρχει κ μια 1η επεξεργασία στην Αθήνα-δεν το γνωρίζω αυτό). Εγώ κ ο άντρας μου πχ έχουμε κάνει καρυότυπο (το βασικό) και κυστική ίνωση (το βασικό). Δεν ξέρω. εγώ αν είχα τα δικά σας αποτελέσματα δεν θα έκανα αμνιο.Υποτίθεται ότι πρώτα κάνεις νιπτ, μετά αυχενική κ αν αυτά δεν έχουν καλό ποσοστό πας στην αμνιο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@HopeMeEΓΏ η μεγαλοκοπέλα. Για 21, 1/581, για 18, 1.1404, για 13, 1/4410. Κορίτσια δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Εγω προσωπικά αν είχα τα δικά σας ποσοστά ή τις δικες σας ηλικίες δεν θα κουνιόμουν καθόλου. Εγώ είμαι 43 με εξωσωματική και από τα λεγόμενα της εμβρυολόγου και της γυναικολόγου είναι άριστη η διαφάνεια. Λόγω όμως της ηλικίας μου και οι 2 μου πρότειναν το νίπτ. Κ η γυναικολόγος μου είπε ότι αφού το βασικό πακέτο της νιπτ εξετάζει τα 3 σύνδρομα και εμείς απαντήσεις για αυτά έχουμε να κάνω το φουλ πακέτο (ήτοι 580 ευρώπουλα , έτσι;)

 

Κοίτα κανονικά αν είσαι αποφασισμένη για νιπτ μπορείς να το κάνεις και από τη 10η εβδομάδα,ώστε στην αυχενική να έχεις ήδη αποτελέσματα στα χέρια σου. Πάρα πολλοί όμως προτείνουν και την αμνιο.που έπεται της αυχενικής πιθανολογώ και για οικονομικούς λόγους. Στο νιπτ τα χρήματα πάνε κατευθείαν στην εταιρεία που συνεργάζονται στην Αμερική (ίσως να υπάρχει κ μια 1η επεξεργασία στην Αθήνα-δεν το γνωρίζω αυτό). Εγώ κ ο άντρας μου πχ έχουμε κάνει καρυότυπο (το βασικό) και κυστική ίνωση (το βασικό). Δεν ξέρω. εγώ αν είχα τα δικά σας αποτελέσματα δεν θα έκανα αμνιο.Υποτίθεται ότι πρώτα κάνεις νιπτ, μετά αυχενική κ αν αυτά δεν έχουν καλό ποσοστό πας στην αμνιο.

Σ ευχαριστω για την απάντηση σου! Κι εμένα ο εμβρυολογος μου είπε ότι η αυχενική ήταν άριστη για την ηλικία μου. Με το αίμα άλλαξαν λίγο τα ποσοστά αλλά μου είπε ότι η εικόνα του εμβρύου ήταν άριστη και με ψιλοηρεμησε. Ο γυναικολόγος μου από την άλλη με αγχωσε, όχι ότι υπονόησε ότι κάτι δεν πάει καλά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, η ηλικία....

Σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού για αμνιο και έως τότε θα δω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...