Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Blue Velvet εμένα όταν σταματαω χαπια θελει 3-4 μερες για να μου ερθει περιοδος. 

      @Aangelika8 το οτι πηρατε 8 βλαστοκυστες σε ενα κύκλο είναι πάρα πολύ καλό! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά 1 καλή θέλεις. Θα την πετύχεις την επόμενη φορά!!!

      Κορίτσια να ρωτήσω οποία γνωρίζει. Ξέχασα να ρωτήσω στο κέντρο τι τιμή χοριακης θέλουμε την Τετάρτη. Συνεχίζει συνεχώς και σχεδόν διπλασιάζεται ή από καποα τιμή και μετά πάει πιο αργά?

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Τα βάζω όλα στο μυαλό μου για να είμαι προετοιμασμενη. Αφού κάθε φορά που μαθαίνω ότι είμαι έγκυος, κρατάω 400€ στην άκρη αν τυχόν στραβώσει κάτι και χρειαστεί αποξεση. 

Οκκκ όχι καλέ δε νομίζω 

Τώρα είδα αυτή σου τη δήλωση. Τι λες καλέ;;; Τίποτα δε θα χρειαστεί! Όλα καλά θα πάνε. Σκεφτόμαστε θετικά. Και δεν υπάρχει ένα reaction "χαστούκι" για να μας συνεφερνει όλες όταν κάνουμε τέτοιες σκέψεις. Να μπει !!

  • Χαχα 3

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@maroullaki πόσο δυνατή υποψήφια είσαι; !!!Σε πάω μια κόντρα!Εγώ 1/26 κ μου ήρθε όχι τουβλιά, δεν ξέρω πώς να το πω.Έκλαιγα 2μέρες

@ΧρυσαΜ μου, λόγω υποψηφιότητας γερής στην προεκλαμψία ξεκινάω από αύριο μετρήσεις και μη λες βλακείες για αποξέσεις και τέτοια!όλα κάλα θα πάνε!

 

Just now, mominthemaking είπε:

κορίτσια για προεκλαμψία τί παράγοντες υπολογίζουν;;;

 

@mominthemakingΤην αντίσταση  του αίματος στις μηριαίες αρτηρίες. έμενα ήταν κ ένα τσακ τσιμπημένο το σάκχαρο νηστείας. κοιτάζουν και αν έχεις υπέρταση, αν είσαι πάνω από 35 αλλά βασικά στην αυχενική κοιτάζουν αυτό που σου είπα, την αντίσταση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Συμπλήρωσα κι εγώ το μαιευτήριό μου 

κορίτσια εγω δεν ξερω πως να το προσθέσω!

Αυχενική έχω 15/12 !

Just now, BILLE said:

@maroullaki πόσο δυνατή υποψήφια είσαι; !!!Σε πάω μια κόντρα!Εγώ 1/26 κ μου ήρθε όχι τουβλιά, δεν ξέρω πώς να το πω.Έκλαιγα 2μέρες

@ΧρυσαΜ μου, λόγω υποψηφιότητας γερής στην προεκλαμψία ξεκινάω από αύριο μετρήσεις και μη λες βλακείες για αποξέσεις και τέτοια!όλα κάλα θα πάνε!

 

@mominthemakingΤην αντίσταση  του αίματος στις μηριαίες αρτηρίες. έμενα ήταν κ ένα τσακ τσιμπημένο το σάκχαρο νηστείας. κοιτάζουν και αν έχεις υπέρταση, αν είσαι πάνω από 35 αλλά βασικά στην αυχενική κοιτάζουν αυτό που σου είπα, την αντίσταση 

και τί μετρήσεις χρειάζεται να κάνεις απο εδώ και περα;

όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου, τώρα που το ξέρετε όλα θα πάνε καλά

  • Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2020 at 7:46 ΜΜ, Evouska είπε:

Κορίτσια συμπλήρωσα τα καινούρια κορίτσια που ήρθαν στην ομαδουλα μας, πιστεύω ότι είμαστε όλες στο πινακακι! Απλά από εδώ και πέρα αν κάποια κλείνει ημερομηνία για Αυχενική και δεν υπάρχει ήδη, αν θέλει μπορεί να κάνει παράθεση το σχόλιο, να το επεξεργάζεται και να την συμπληρώνει! Η αν κάποια μάθει φύλο, μπορεί επίσης να συμπληρώσει με τον ίδιο τρόπο το φύλο αν θέλει!!❤ έτσι ώστε να μην δημοσιεύεται ξανά το πινακακι!

 

 

Πινακάκι !



@Maria92 ΠΗΤ 28/5 Κοριτσάκι ♡,  Μαιευτήριο "Λητώ"


@Mpizelaki_mou ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 27/11


@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11


@boockie ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11


@Olga93 ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11


@phal ΠΗΤ 9/6 Αυχενική 26/11


@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12


@BILLE ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12


@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 11/6  Αυχενική 27/11


@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11


@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@Scarlet86 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 27/11


@marilou84 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική /12


@matinab1980 Αυχενική 4/12


@Αυρα87 ΠΗΤ 16/6


@jellyfishch ΠΗΤ 17/6


@Eva1986 ΠΗΤ 18/6


@maroullaki ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12



@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6 Αυχενική 16/12


@Avmar ΠΗΤ 25/6


@λιλιτο ΠΗΤ 25/6


@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11


@mominthemaking ΠΗΤ 29/06 Αυχενική 15/12


@ΧρυσαΜ ΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16-20/12, Μαιευτήριο "Μητέρα"


@ΒαλεντιναΧ ΠΗΤ 1/7 Αυχενική 21/12


@Κική_ ΠΗΤ 1/7


@Evi! ΠΗΤ 2-4/7


 

@mominthemaking το συμπλήρωσα εγώ!

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mominthemaking είπε:

 

και τί μετρήσεις χρειάζεται να κάνεις απο εδώ περα;

Αύριο έχω καμπύλη, μετράω πίεση κάθε 2 μέρες, 160 mg salospir και αναλόγως τα αυριανά αποτελέσματα θα μου πει. Ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Με το καλό η αυχενική σου!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@maroullaki πόσο δυνατή υποψήφια είσαι; !!!Σε πάω μια κόντρα!Εγώ 1/26 κ μου ήρθε όχι τουβλιά, δεν ξέρω πώς να το πω.Έκλαιγα 2μέρες

@ΧρυσαΜ μου, λόγω υποψηφιότητας γερής στην προεκλαμψία ξεκινάω από αύριο μετρήσεις και μη λες βλακείες για αποξέσεις και τέτοια!όλα κάλα θα πάνε!

 

@mominthemakingΤην αντίσταση  του αίματος στις μηριαίες αρτηρίες. έμενα ήταν κ ένα τσακ τσιμπημένο το σάκχαρο νηστείας. κοιτάζουν και αν έχεις υπέρταση, αν είσαι πάνω από 35 αλλά βασικά στην αυχενική κοιτάζουν αυτό που σου είπα, την αντίσταση 

Φιλη σε τρώω! Άστο 1/11, αν βγει και το αίμα ελπίζω να μην το χειροτερεύει και άλλο....  το περίμενα ...είμαι σχεδόν 41, έχω κιλά παραπανίσια, κάπνιζα, είμαστε και σόι με τάση υπέρτασης, ζάχαρο μόνο δεν έχω αλλά για την εγκυμοσύνη το φοβαμαι, και η μια μηριαία έχει αντίσταση ...... ήταν χαστούκι το σημερινό.....αλλά τι να κάνω δεν θα με πάρει από κάτω... θα δούμε θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας, παιρνω και Σαλοσπίρ και αντιπηκτική και ελπίζω.... τουλάχιστον τα υπόλοιπα ήταν καλούτσικα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE said:

@maroullaki πόσο δυνατή υποψήφια είσαι; !!!Σε πάω μια κόντρα!Εγώ 1/26 κ μου ήρθε όχι τουβλιά, δεν ξέρω πώς να το πω.Έκλαιγα 2μέρες

@ΧρυσαΜ μου, λόγω υποψηφιότητας γερής στην προεκλαμψία ξεκινάω από αύριο μετρήσεις και μη λες βλακείες για αποξέσεις και τέτοια!όλα κάλα θα πάνε!

 

@mominthemakingΤην αντίσταση  του αίματος στις μηριαίες αρτηρίες. έμενα ήταν κ ένα τσακ τσιμπημένο το σάκχαρο νηστείας. κοιτάζουν και αν έχεις υπέρταση, αν είσαι πάνω από 35 αλλά βασικά στην αυχενική κοιτάζουν αυτό που σου είπα, την αντίσταση 

Εγώ δηλαδή που γνωρίζω από πριν ότι έχω μια ψιλό φλεβική ανεπάρκεια στα πόδια είμαι χαμένη από χέρι ε;;αλλάζει αυτό με την εγκυμοσύνη;ξέρετε;


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

 

Και γω καμπύλη είπαμε να κάνω νωρίτερα και ας έχω καλό νηστειας, σε δυο εβδομάδες μάλλον.... πίεση και γω μετράω και πήγα και καρδιολόγο έτσι για να μην αγχώνομαι και άλλο.... προς το παρόν είμαι οκ αλλά θα το τσεκάρω.... εδώ θα λέμε τις μετρήσεις μας αλλά θα είμαστε  αισιόδοξες 

Just now, mominthemaking είπε:

Εγώ δηλαδή που γνωρίζω από πριν ότι έχω μια ψιλό φλεβική ανεπάρκεια στα πόδια είμαι χαμένη από χέρι ε;;αλλάζει αυτό με την εγκυμοσύνη;ξέρετε;

Καλε μην αγχώνεσαι... θα ναι όλα καλα.... και κάτι να χρειαστεί μας προσέχουν από νωρίς.... ο γιατρος από την προηγούμενη φορά μου χε πει ξεκινα Σαλοσπίρ και θα το δούμε στην αυχενική.... μην ανησυχείς όλα τα σκέφτονται και εμεις θα προσέξουμε και όλα καλα θα είναι....αν αλλάζει δεν ξέρω.... και για νιπτ το σκεφτομαι.... αν δεν πάρω απόφαση για αμνιο και φοβηθώ θα κάνω νιπτ.... άραγε μέχρι πόσες εβδομάδες γίνεται;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

Και γω καμπύλη είπαμε να κάνω νωρίτερα και ας έχω καλό νηστειας, σε δυο εβδομάδες μάλλον.... πίεση και γω μετράω και πήγα και καρδιολόγο έτσι για να μην αγχώνομαι και άλλο.... προς το παρόν είμαι οκ αλλά θα το τσεκάρω.... εδώ θα λέμε τις μετρήσεις μας αλλά θα είμαστε  αισιόδοξες 

Καλε μην αγχώνεσαι... θα ναι όλα καλα.... και κάτι να χρειαστεί μας προσέχουν από νωρίς.... ο γιατρος από την προηγούμενη φορά μου χε πει ξεκινα Σαλοσπίρ και θα το δούμε στην αυχενική.... μην ανησυχείς όλα τα σκέφτονται και εμεις θα προσέξουμε και όλα καλα θα είναι....αν αλλάζει δεν ξέρω.... και για νιπτ το σκεφτομαι.... αν δεν πάρω απόφαση για αμνιο και φοβηθώ θα κάνω νιπτ.... άραγε μέχρι πόσες εβδομάδες γίνεται;;;

νομίζω μπορείς μέχρι τη 13η εβδομάδα αλλα αναζήτησε το το γράφουν στην ιστοσελίδα νομιζω


Εγώ δε μπορώ να πάρω Σαλοσπίρ ειχα κάνει αντίδραση στην ασπιρίνη παλαιότερα όμως κάνω αντιπηκτικές.

κατσε μετράνε τις μηριαίες η τις μητριάιες αρτηρίες;στα πόδια ψηλά η στην μήτρα;

ακομα δεν έχω εντρυφήσει στο θέμα.που θα πάει όμως θα τα μάθουμε χαχαχαχαχαχα

αχ κοριτσια ευτυχώς που έχουμε η μια την άλλη και εκφράζουμε τις ανησυχίες μας σε ένα υγιές επίπεδο.

σας ευχαριστω!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mominthemaking είπε:

Εγώ δε μπορώ να πάρω Σαλοσπίρ ειχα κάνει αντίδραση στην ασπιρίνη παλαιότερα όμως κάνω αντιπηκτικές.

κατσε μετράνε τις μηριαίες η τις μητριάιες αρτηρίες;στα πόδια ψηλά η στην μήτρα;

ακομα δεν έχω εντρυφήσει στο θέμα.που θα πάει όμως θα τα μάθουμε χαχαχαχαχαχα

αχ κοριτσια ευτυχώς που έχουμε η μια την άλλη και εκφράζουμε τις ανησυχίες μας σε ένα υγιές επίπεδο.

σας ευχαριστω!!!

Μητριαιες .... όχι στα πόδια... και εγώ ανίδεη είμαι .... βήμα βήμα... θα τα καταφέρουμε όμως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:


 

κατσε μετράνε τις μηριαίες η τις μητριάιες αρτηρίες;στα πόδια ψηλά η στην μήτρα

Στη μήτρα, λάθος το έγραφα!Αλλά τη μήτρα είχα στο μυαλό μου!χαχαχχα

@maroullakiΕγώ την Τρίτη θα πάω για νιπτ και θα είμαι 13=4, οπότε νομίζω ο΄τι μέχρι την συμπλήρωση της 13ης σε παίρνει. Βέβαια καλό είναι να το τσεκάρεις, εγώ ζήτησα να πάω σήμερα κ μου είπαν ότι δεν είχαν άλλα μπουκαλάκια και ότι έχουν φοβερό πρόβλημα με τις κούριερ για τα αναλώσιμα που περιμένουν και για τα δείγματα που φεύγουν. Έπρεπε να είχα κλείσει νωρίτερα. όσο για το ρεκόρ σου...μου έδωσε θάρρος ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις!Μπράβο!

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

Θετική σκέψη και υπομονη και αφού μας πήγαν καλα μέχρι τώρα έτσι θα συνεχίσουν. Εγώ σήμερα είχα αυχενική είχα και ένα μήνα να πάω και νομίζω μέχρι να δω να κουνιέται δεν πήρα ούτε ανάσα....μετά όσο μετρούσε κρεμομουν από τα χείλη του... ευτυχως έλεγε κάθε λίγο από κάτι και ηρεμούσα... γενικά καλα πήγε..... περιμένω και το αίμα βέβαια....το αγχωτικό είναι ότι είμαι δυνατή υποψήφια για προεκλαμψία... το περίμενα και δεν έπαθα σοκ.... θα το παλέψω και είπαμε να σκεφτώ την αμνιο..δεν το έθεσε σαν απαραίτητο ...αλλά ..... τεσπα δύσκολη απόφαση δεν ξέρω ακομα.    Εσυ ποτε έχεις αυχενική;

Συγχαρητήρια για την αυχενική. Όσον αφορά την προεκλαμψία κάνε ότι περνά από το χέρι σου και πάνω απ' όλα θετική σκέψη (το λέω για να τ ακούω κι εγώ).

Τι ποσοστά σου έβγαλε για τα σύνδρομα; Ρωτάω γιατί είπες ότι δεν σου το έθεσε απαραίτητη λύση την αμνιο παρά μόνο για την προεκλαμψία, ενώ εγώ 39 ετων με καλά αποτελέσματα μου την προτείνουν "λόγω ηλικίας" και δεν μπορώ να αποφασίσω. 

Ο θεός να μας βοηθήσει ρε κορίτσια!

Just now, HopeMe είπε:

Συγχαρητήρια για την αυχενική. Όσον αφορά την προεκλαμψία κάνε ότι περνά από το χέρι σου και πάνω απ' όλα θετική σκέψη (το λέω για να τ ακούω κι εγώ).

Τι ποσοστά σου έβγαλε για τα σύνδρομα; Ρωτάω γιατί είπες ότι δεν σου το έθεσε απαραίτητη λύση την αμνιο παρά μόνο για την προεκλαμψία, ενώ εγώ 39 ετων με καλά αποτελέσματα μου την προτείνουν "λόγω ηλικίας" και δεν μπορώ να αποφασίσω (για τα σύνδρομα πάντα)

Ο θεός να μας βοηθήσει ρε κορίτσια!

 

Link to comment
Share on other sites

@BILLE  

@Maria92

Δεν είναι ότι πιστεύω ότι δε θα πάει καλά. Την πρώτη φορά έπεσα από τα σύννεφα, μού πήρε μήνες να το ξεπεράσω. Γι αυτό έμαθα ότι θες καλώς θες κακώς όλα είναι μέσα στο παιχνίδι. 

Δε μπορώ να πω στον εαυτό μου ότι οκ όλα θα πάνε καλά. Ο, τι είναι να γίνει, θα γίνει, μόνο αυτό είναι το πιο αισιοδοξο που μπορώ να πω. Και κακά τα ψέματα, αν λέμε αν κάτι στραβώσει, καλό είναι να υπάρχει μια καβατζα στην άκρη. 

Κορίτσια εσείς που λέτε για τις προεκλαμψιες, αν γνωρίζω καλά, αυτό είναι ότι μπορεί να γεννήσετε νωρίτερα ε; και τι μπορείτε να κάνετε για να μη γίνει αυτό; νομίζω ότι πιο σύνηθες σε άτομα που έχουν υψηλή πίεση. Κάνει όμως να παίρνετε χάπια για τη ρύθμιση της πίεσης;

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Συγχαρητήρια για την αυχενική. Όσον αφορά την προεκλαμψία κάνε ότι περνά από το χέρι σου και πάνω απ' όλα θετική σκέψη (το λέω για να τ ακούω κι εγώ).

Τι ποσοστά σου έβγαλε για τα σύνδρομα; Ρωτάω γιατί είπες ότι δεν σου το έθεσε απαραίτητη λύση την αμνιο παρά μόνο για την προεκλαμψία, ενώ εγώ 39 ετων με καλά αποτελέσματα μου την προτείνουν "λόγω ηλικίας" και δεν μπορώ να αποφασίσω. 

Ο θεός να μας βοηθήσει ρε κορίτσια!

 

Θα σου πω αύριο τα ποσοστά που λογικά θα βγει το αίμα και θα μου πει τελικα γιατί τώρα έχω μόνο του υπερήχου. Τα έμβρυα τα χα καταψύξει στα 39 και κάτι δεν ξέρω αν το συνυπολογίζουν .... απλά ο γιατρος μου είπε λόγω του «κόπου» της εξωσωματικής και του ρίσκου της αμνιο δεν θέλει να πιέζει όταν οι ενδείξεις της αυχενικής είναι νορμαλ...είναι η ηλικία αλλά είναι και καπως προσωπική απόφαση.... δεν ξέρω και γω τι να κανω.... για προεκλαμψία δεν κατάλαβα αν δίνει κάποια πληροφορία η αμνιο πρέπει να το διευκρινήσω 

Just now, BILLE είπε:

 

Ευχαριστώ θα ρωτησω.. είναι πολλά νς σκεφτούμε αλλά και το άγχος δεν βοηθάει αντίθετα στην πίεση τα κάνει χειρότερα.... ας προσπαθήσουμε για το καλύτερο 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@BILLE  

@Maria92

Δεν είναι ότι πιστεύω ότι δε θα πάει καλά. Την πρώτη φορά έπεσα από τα σύννεφα, μού πήρε μήνες να το ξεπεράσω. Γι αυτό έμαθα ότι θες καλώς θες κακώς όλα είναι μέσα στο παιχνίδι. 

Δε μπορώ να πω στον εαυτό μου ότι οκ όλα θα πάνε καλά. Ο, τι είναι να γίνει, θα γίνει, μόνο αυτό είναι το πιο αισιοδοξο που μπορώ να πω. Και κακά τα ψέματα, αν λέμε αν κάτι στραβώσει, καλό είναι να υπάρχει μια καβατζα στην άκρη. 

Κορίτσια εσείς που λέτε για τις προεκλαμψιες, αν γνωρίζω καλά, αυτό είναι ότι μπορεί να γεννήσετε νωρίτερα ε; και τι μπορείτε να κάνετε για να μη γίνει αυτό; νομίζω ότι πιο σύνηθες σε άτομα που έχουν υψηλή πίεση. Κάνει όμως να παίρνετε χάπια για τη ρύθμιση της πίεσης;

Υπάρχουν και χαπια για εγκύους και προσοχή στην διατροφή και στην δραστηριότητα, τακτικός έλεγχος και θα δούμε και γω δεν ξέρω πολλά αλλά δεν θέλω να ψάχνομαι πολύ γιατί έτσι αγχώνομαι παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...