Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

 

Καλησπερα σας. Μπορειτε να μου εξηγησετε πως λειτουργει το πινακακι; 14 ιουνιου ειναι η πητ. Θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομείο εδω στην χαλκιδα. Η μεγαλη μου η κορη ειναι 7 χρονων κ η μικρη μου 1 χρονων. Χαρηκα πολυ που ηρθα στην παρεα σας. 

Καλως ήρθες Βάλια στην παρέα!!! Με το καλό το τρίτο σου μωράκι!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου......καλά Χριστούγεννα να έχουμε καλές γιορτές του χρόνου να είμαστε περισσότεροι χαχαχχα.....

Εγώ δουλειές και σήμερα αύριο γιορτάζει ο άντρας μου και ένα μικρό τραπεζάκι θα το κάνουμε.....

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Ειμαι απο τις μανουλες Ιουλίου κ σας διαβαζω που κ που γιατι ειστε ενα βημα μπροστά, να μαθαινω! Ευχομαι σε ολες σας καλη κ ηρεμη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας κ υγιή μπεμπακια στην αγκαλια σας!

Καποιες κοπελες απο εσας εχουν παει κ σε καρδιολογο αν ειχα διαβασει σωστα. Πήγα κ εγώ εχθες λογω πολλη εντονης κούρασης κ καποιων ταχυκαρδιων. Μου εκανε καρδιογραφημα κ τριπλεξ. Ευτυχώς ηταν ολα καλα. Με εχει πιασει ομως μια ανησυχια με το τριπλεξ, που βέβαια είναι υπέρηχος. Μηπως δεν ειναι ασφαλες κ δεν επρεπε να το κανω βρε κορίτσια? Διανυω την 12η εβδομάδα. Διαβαζω οτι ειναι απο τις εξετάσεις που γίνονται επι εγκυμοσύνης. Εχει καποια εμπειρια? 

 

  • Μου αρέσει 5

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

 

Καλησπερα σας. Μπορειτε να μου εξηγησετε πως λειτουργει το πινακακι; 14 ιουνιου ειναι η πητ. Θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομείο εδω στην χαλκιδα. Η μεγαλη μου η κορη ειναι 7 χρονων κ η μικρη μου 1 χρονων. Χαρηκα πολυ που ηρθα στην παρεα σας. 

Απλά το έχουμε για να βλέπουμε ποια πλησιάζει η ώρα της, αργότερα που θα μπούμε στο μήνα μας. Κάνεις παράθεση του πίνακα και συμπληρώνεις ο, τι θες. Ή αλλιώς μού λες εμένα και το κάνω εγώ 

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ειμαι απο τις μανουλες Ιουλίου κ σας διαβαζω που κ που γιατι ειστε ενα βημα μπροστά, να μαθαινω! Ευχομαι σε ολες σας καλη κ ηρεμη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας κ υγιή μπεμπακια στην αγκαλια σας!

Καποιες κοπελες απο εσας εχουν παει κ σε καρδιολογο αν ειχα διαβασει σωστα. Πήγα κ εγώ εχθες λογω πολλη εντονης κούρασης κ καποιων ταχυκαρδιων. Μου εκανε καρδιογραφημα κ τριπλεξ. Ευτυχώς ηταν ολα καλα. Με εχει πιασει ομως μια ανησυχια με το τριπλεξ, που βέβαια είναι υπέρηχος. Μηπως δεν ειναι ασφαλες κ δεν επρεπε να το κανω βρε κορίτσια? Διανυω την 12η εβδομάδα. Διαβαζω οτι ειναι απο τις εξετάσεις που γίνονται επι εγκυμοσύνης. Εχει καποια εμπειρια? 

 

Δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. Δε θα στο συνιστούσε αλλιώς. Ο γυναικολόγος τι λέει; είμαστε πολύ κοντά γιατί εγώ είμαι από τις τελευταίες που γενναω πρώτα ο Θεός! Είμαι 13ε1η

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κορίτσια μου με υγεία για όλους!!!! 

On 22/12/2020 at 12:05 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!❤

 



 

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

 

 

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

 



@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

 

 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11



 

@phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11 twins Boy and girl, Ιασώ

 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12

 

 

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι 



 

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

 

 

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

 

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

@Βαλια Ασλαματζιδη ΠΗΤ 14/6, νοσοκομείο Χαλκίδας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12

J

 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

 

 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6

 

 

@Eva1986 ΠΗΤ 18/6

 

 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12

 

 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

 

 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 νοσοκομείο Παπαγεωργίου, κοριτσάκι 

 



@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11



@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12 μητέρα 

 



@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 20/11

 



@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ειμαι απο τις μανουλες Ιουλίου κ σας διαβαζω που κ που γιατι ειστε ενα βημα μπροστά, να μαθαινω! Ευχομαι σε ολες σας καλη κ ηρεμη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας κ υγιή μπεμπακια στην αγκαλια σας!

Καποιες κοπελες απο εσας εχουν παει κ σε καρδιολογο αν ειχα διαβασει σωστα. Πήγα κ εγώ εχθες λογω πολλη εντονης κούρασης κ καποιων ταχυκαρδιων. Μου εκανε καρδιογραφημα κ τριπλεξ. Ευτυχώς ηταν ολα καλα. Με εχει πιασει ομως μια ανησυχια με το τριπλεξ, που βέβαια είναι υπέρηχος. Μηπως δεν ειναι ασφαλες κ δεν επρεπε να το κανω βρε κορίτσια? Διανυω την 12η εβδομάδα. Διαβαζω οτι ειναι απο τις εξετάσεις που γίνονται επι εγκυμοσύνης. Εχει καποια εμπειρια? 

 

Καλησπέρα, χρόνια πολλά κ με το καλό! 

Κοίτα εγώ έκλεισα να πάω την επόμενη εβδομάδα οπότε ίσως έχω νεότερα τότε. Έκλεισα σε ένα συνεργαζόμενο με το μαιευτήριο που θα πάω να γεννήσω για να με δει , λόγω του ότι έχουν εμπειρία σε εγκυμονούσες. Εγώ έχω ένα μικρό θεματάκι με την καρδιά που το είχα διαπιστώσει κατά την εξωσωματικη. Επειδή λοιπόν ζορίζεται η καρδιά τώρα είπα ότι πρέπει να κάνω επανέλεγχο. Δεν νομίζω όμως ότι επηρεάζει κάτι σε σχέση με την εγκυμοσυνη.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Απλά το έχουμε για να βλέπουμε ποια πλησιάζει η ώρα της, αργότερα που θα μπούμε στο μήνα μας. Κάνεις παράθεση του πίνακα και συμπληρώνεις ο, τι θες. Ή αλλιώς μού λες εμένα και το κάνω εγώ 

Δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. Δε θα στο συνιστούσε αλλιώς. Ο γυναικολόγος τι λέει; είμαστε πολύ κοντά γιατί εγώ είμαι από τις τελευταίες που γενναω πρώτα ο Θεός! Είμαι 13ε1η

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κορίτσια μου με υγεία για όλους!!!! 

 

 

Just now, phal είπε:

Καλησπέρα, χρόνια πολλά κ με το καλό! 

Κοίτα εγώ έκλεισα να πάω την επόμενη εβδομάδα οπότε ίσως έχω νεότερα τότε. Έκλεισα σε ένα συνεργαζόμενο με το μαιευτήριο που θα πάω να γεννήσω για να με δει , λόγω του ότι έχουν εμπειρία σε εγκυμονούσες. Εγώ έχω ένα μικρό θεματάκι με την καρδιά που το είχα διαπιστώσει κατά την εξωσωματικη. Επειδή λοιπόν ζορίζεται η καρδιά τώρα είπα ότι πρέπει να κάνω επανέλεγχο. Δεν νομίζω όμως ότι επηρεάζει κάτι σε σχέση με την εγκυμοσυνη.

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Ο γυναικολογος με παρεπεμψε σε καρδιολογο επομενως φανταζομαι γνωριζει τι περιλαμβανει ο ελεγχος. Κ ο καρδιολογος μου ειπε πως ειναι υπερηχος κ γινεται επι εγκυμοσύνης συχνα. Ουσιαστικα δεν μπορουν να δουν καποια πραγματα αλλιώς.@ΧρυσαΜ είμαστε οντως κοντα! Να ειναι ολα καλα, εχω σκεφτει οτι μπορεί να γινω κ Ιουνιου τελικά πρωτα ο Θεός!

Ευχομαι Καλα Χριστούγεννα σε ολες! Με υγεία κ ευτυχία!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

 

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Ο γυναικολογος με παρεπεμψε σε καρδιολογο επομενως φανταζομαι γνωριζει τι περιλαμβανει ο ελεγχος. Κ ο καρδιολογος μου ειπε πως ειναι υπερηχος κ γινεται επι εγκυμοσύνης συχνα. Ουσιαστικα δεν μπορουν να δουν καποια πραγματα αλλιώς.@ΧρυσαΜ είμαστε οντως κοντα! Να ειναι ολα καλα, εχω σκεφτει οτι μπορεί να γινω κ Ιουνιου τελικά πρωτα ο Θεός!

Ευχομαι Καλα Χριστούγεννα σε ολες! Με υγεία κ ευτυχία!

Εεε μια εβδομάδα πάνω μια κάτω, ποτέ δεν ξέρεις. Σημασία έχει να έρθουν τα μωράκια μας υγιέστατα. Αν θέλεις σε προσθέτω κι εσένα στο πινακάκι για παν ενδεχόμενο. Αν θέλεις μου λες πητ, φύλο αν γνωρίζεις και νοσοκομείο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

 

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Ο γυναικολογος με παρεπεμψε σε καρδιολογο επομενως φανταζομαι γνωριζει τι περιλαμβανει ο ελεγχος. Κ ο καρδιολογος μου ειπε πως ειναι υπερηχος κ γινεται επι εγκυμοσύνης συχνα. Ουσιαστικα δεν μπορουν να δουν καποια πραγματα αλλιώς.@ΧρυσαΜ είμαστε οντως κοντα! Να ειναι ολα καλα, εχω σκεφτει οτι μπορεί να γινω κ Ιουνιου τελικά πρωτα ο Θεός!

Ευχομαι Καλα Χριστούγεννα σε ολες! Με υγεία κ ευτυχία!

καλησπέρα,

και εγω είχα παει γυρω στην εβδομαδα που εισαι εσυ μετα απο παραπομπη του γυναικολόγου. Εκανα ολο τον ελεγχο και δεν ανέφερε ο γιατρος τπτ, οποτε μην ανησυχείς.

Ευχομαι σε ολες καλες γιορτες με υγεια, ζωηρα μπεμπακια στην κοιλια και να περασουμε ομορφα και ηρεμα. Φιλια

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

καλησπέρα,

και εγω είχα παει γυρω στην εβδομαδα που εισαι εσυ μετα απο παραπομπη του γυναικολόγου. Εκανα ολο τον ελεγχο και δεν ανέφερε ο γιατρος τπτ, οποτε μην ανησυχείς.

Ευχομαι σε ολες καλες γιορτες με υγεια, ζωηρα μπεμπακια στην κοιλια και να περασουμε ομορφα και ηρεμα. Φιλια

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!! Τωρα ηρεμησα τελείως!:)

@ΧρυσαΜ Ναι θα σου τα στειλω την αλλη εβδομάδα που θα κανω την αυχενικη κ θα εχω πιο ακριβή εικόνα για ολα! Κ εγω αυτο πιστεύω, το πιο σημαντικο να ειναι τα μωρακια μας υγιη κ δυνατα! 

 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ειμαι απο τις μανουλες Ιουλίου κ σας διαβαζω που κ που γιατι ειστε ενα βημα μπροστά, να μαθαινω! Ευχομαι σε ολες σας καλη κ ηρεμη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας κ υγιή μπεμπακια στην αγκαλια σας!

Καποιες κοπελες απο εσας εχουν παει κ σε καρδιολογο αν ειχα διαβασει σωστα. Πήγα κ εγώ εχθες λογω πολλη εντονης κούρασης κ καποιων ταχυκαρδιων. Μου εκανε καρδιογραφημα κ τριπλεξ. Ευτυχώς ηταν ολα καλα. Με εχει πιασει ομως μια ανησυχια με το τριπλεξ, που βέβαια είναι υπέρηχος. Μηπως δεν ειναι ασφαλες κ δεν επρεπε να το κανω βρε κορίτσια? Διανυω την 12η εβδομάδα. Διαβαζω οτι ειναι απο τις εξετάσεις που γίνονται επι εγκυμοσύνης. Εχει καποια εμπειρια? 

 

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σας!

Εγω εκανα καρδιογραφημα και τριπλεξ πριν ένα μήνα περίπου. Δεν υπάρχει κανένα θέμα με αυτό οπότε μην αγχώνεσαι 

Καλά Χριστούγεννα φίλες μου και με το καλό όλα τα μωράκια να τα υποδεχτούμε! 

Εμείς φέτος θα είμαστε μόνοι. Πριν 2 εβδομάδες περίπου έγινε ένα πάρτι στο νησί και έχουμε αρκετά κρούσματα. Όπως σας είχα ξαναπεί καθίσαμε κι εμείς σε προληπτική καραντίνα λόγω κοντινού μας ατόμου που νοσησε. Η πεθερά μου στον σημερινό επανέλεγχο 15 μέρες από την επαφή, βρέθηκε θετική οπότε όλοι όσοι της πήγαν πράγματα αυτές τις μέρες της καραντίνας μπήκαν και αυτοί σε προληπτική καραντίνα. Φαύλος κύκλος.... Μπήκαν αυτοί βγήκαμε εμείς 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σας!

Εγω εκανα καρδιογραφημα και τριπλεξ πριν ένα μήνα περίπου. Δεν υπάρχει κανένα θέμα με αυτό οπότε μην αγχώνεσαι 

Καλά Χριστούγεννα φίλες μου και με το καλό όλα τα μωράκια να τα υποδεχτούμε! 

Εμείς φέτος θα είμαστε μόνοι. Πριν 2 εβδομάδες περίπου έγινε ένα πάρτι στο νησί και έχουμε αρκετά κρούσματα. Όπως σας είχα ξαναπεί καθίσαμε κι εμείς σε προληπτική καραντίνα λόγω κοντινού μας ατόμου που νοσησε. Η πεθερά μου στον σημερινό επανέλεγχο 15 μέρες από την επαφή, βρέθηκε θετική οπότε όλοι όσοι της πήγαν πράγματα αυτές τις μέρες της καραντίνας μπήκαν και αυτοί σε προληπτική καραντίνα. Φαύλος κύκλος.... Μπήκαν αυτοί βγήκαμε εμείς 

Αααα μανίκι.... Υπομονή!!! Και εύχομαι περαστικά!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές κορίτσια μου. Δεν έχω προλάβει τις τελευταίες μέρες να μπω. Τώρα που θα έχω άδεια θα δω τα νέα σας ελπίζω. 

Να περάσετε καλά και να είστε προσεκτικές. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους!!! Με το καλο να έρθουν τα μωρά μας. 

Ξύπνησα όλο χαρά γιατί μού φάνηκε ότι ένιωσα το μωρό μου σήμερα. Δεν είμαι 100% σίγουρη. Τον γιο μου τον είχα νιώσει πρώτη φορά στην 15η εβδομάδα, ξαπλωνα με το χέρι στην κοιλιά και ένιωθα κάτι κινήσεις. Την κόρη μου την ένιωσα ξεκάθαρα κλωτσιές 16η-17η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος. Ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό γιατί τα τοιχώματα της μήτρας είναι πιο λεπτά και νιώθεις πιο πολλά πράγματα. Βάσει αυτού, σήμερα πάλι ξαπλωμένη με το χέρι στην κοιλιά ένιωσα κάτι σα φουσκιτσες να το πω; δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω. Δε μού φάνηκε να είναι το έντερο γιατί το έντερο συνήθως με χτυπάει πιο έντονα, αυτό ήταν πολύ απαλό. 

Πάντως, αν ήταν το μωράκι, είμαι πολύ χαρούμενη. 

Έκανα και το τεστ με τη σόδα· κορίτσι βγήκε το αποτέλεσμα. Για να δούμε.. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ τώρα που σάς γράφω είμαι στην άκρη άκρη, πιο άκρη πεθαίνεις ενός υπερδιπλου κρεβατιού διότι στη μέση έχουν απλωθεί τα μικρά. Ο μεγάλος τού φτιάχνουμε το δωμάτιο από την αρχή και δεν έχει κρεβάτι και η μικρή ξύπνησε κατά τις 7 και ήθελε αγκαλίτσες... Αλλά δε θέλει και να την ακουμπάνε άμα κοιμάται... Μισή ίντσα άνθρωπος έχει και άποψη... Ο άντρας μου μού κάνει πλάκα, τις προάλλες στο σαλόνι, στη μέση του χολ μού λέει "λοιπόν, με πρόχειρους υπολογισμούς, σε 5-6 χρονάκια θα χρειαστούμε μια κουκετα εδώ" χαχαχαχαχαχα. Ένας ξάδερφός μου, όταν έμαθε ότι περιμένω το 2ο μού είχε πει "καλά όπως πάτε μέχρι τα 30 θα έχετε 10 παιδιά", εννοείται ότι ακόμη δεν τού έχω πει για το 3ο γιατί θα ακούσω καζούρα χαχαχ. Γενικά έχει να πέσει πολύ καζούρα. Δε βαριέστε, να πάει καλά, να είμαστε καλά να τα μεγαλώσουμε και τίποτα άλλο. Τα παιδιά είναι ευτυχία

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...