Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 είπε:

Εδώ στην επαρχία που είχα νοσηλευτεί σε τοπική κλινική ,δεν ξέρω πως το πέρασαν στο σύστημα αλλά δεν είχα πληρώσει. Μ βάλανε κ μένα όρο. 2 μερες είχα κάτσει κ μετά σταμάτησαν κ με στείλανε σπίτι. 

Παίζει να κάνεις ερώτηση μήπως κάπως το δικαιολογεί ο ΕΟΠΥΥ;

Λογικά κλινική δε θα γίνεται ο χαμός του νοσοκομείου

Γενικά το αφήνω ως τελευταία επιλογή


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Γιατι έχεις τέτοια υγρά; 

Κορίτσια πήγα κι εγώ στο γιατρό, όλα καλά μέχρι στιγμής δόξα τω Θεώ. Μόνο που τού είπα ότι πονάω από κάτω και μού έδωσε κάτι κολπικά υποθετα.. Ραντεβού πάλι σε ένα μήνα... 

είναι η 3η φορά που βλέπω καφέ υγρά. Τις προηγούμενες 2 δεν βρήκαμε κάποια αποκόλληση. Μάλιστα την τελευταία φορά με είδε και 2ος γυναικολόγος και ούτε αυτός είδε αποκόλληση. Πιθανόν παλιό αίμα μου είπανε, utrogestan & ξεκουραση. Αυτή τη φορά όμως θα πιέσω για πιο ενδελεχή έλεγχο γιατί θεωρώ ότι για να επαναλμβανεται κάτι συμβαίνει.

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Γενικά το αφήνω ως τελευταία επιλογή

Σου εύχομαι ότι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

είναι η 3η φορά που βλέπω καφέ υγρά. Τις προηγούμενες 2 δεν βρήκαμε κάποια αποκόλληση. Μάλιστα την τελευταία φορά με είδε και 2ος γυναικολόγος και ούτε αυτός είδε αποκόλληση. Πιθανόν παλιό αίμα μου είπανε, utrogestan & ξεκουραση. Αυτή τη φορά όμως θα πιέσω για πιο ενδελεχή έλεγχο γιατί θεωρώ ότι για να επαναλμβανεται κάτι συμβαίνει.

Σου εύχομαι ότι καλύτερα

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μέχρι 18 εβδομάδα  καφέ υγρά.  

Κ δεν είχα αποκόλληση

Παλιό αίμα Μ λέγαν

Οπότε κουράζομουν, περπατουσα παραπάνω εμφανίζονταν 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ΒαλεντιναΧ said:

Πήγα,,,το θετικό είναι ότι ο τράχηλος είναι σταθερός από εχθές το κακό ότι έχω συσπάσεις και μου σύστησε νοσοκομείο με όρο για να σταματήσουν πράγμα που δεν θέλω γιατί δεν θέλω να αφήσω την μικρή έχω κόλλημα αφήστε που γίνεται πανικός με κορονοιο εδω....μου είπε δύο είναι τα ενδεχόμενα

1) να έχουμε κάποιο μικρόβιο που προκαλεί συσπάσεις άρα μόλις βγει η κολπική να το καταπολεμήσουμε

2)να ειναι οργανικό δηλ λόγω σωματότυπου επειδή είχα στην πρώτη έχω και τώρα λόγου βάρους-υψους επιβαρύνεται ο οργανισμός και κάνει συσπάσεις 

Μου έδωσε κολπική κρέμα προγεστερόνης εντομεταξυ πήρα στο μικροβιολογικό να ρωτήσω αν βγήκαν οι εξετάσεις γιατί είναι επείγον και μού είπαν βγήκαν όλα καθαρά εκτός από το μυκοπλασμα που θα βγει την Παρασκευή....

Παρόλαυτα είπε πως για να βάλουμε πεσσο ή να κάνουμε περίδεση θέλει ήρεμη μήτρα πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να πάω νοσοκομείο αν τελικά μικραίνει ο τράχηλος προς το παρόν δεν μικραίνει άρα βλέπουμε

Μου είπε ξάπλα ξεκούραση όχι άγχος όχι χαιδεμα κοιλιάς

 

 

 

Εχω τρομάξει επειδή ποναω... Ποναω στην αριστερή μεριά του αφαλου. Μια έρχεται και μια φευγει. Δεν νιώθω να σκληραίνει ή κατι τέτοιο αλλά είναι πονακια. 

Ο γιατρός πως καταλαβαίνει τις συσπάσεις??? Την Πέμπτη έχω υπέρηχο και έχω σκάσει απο το άγχος μου.... 

Just now, Eva1986 said:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μέχρι 18 εβδομάδα  καφέ υγρά.  

Κ δεν είχα αποκόλληση

Παλιό αίμα Μ λέγαν

Οπότε κουράζομουν, περπατουσα παραπάνω εμφανίζονταν 

 

 

 

ΚΙ εσυ για συσπάσεις είχες παει??? Το είχε καταλάβει ο γιατρός ή μόνη σου??? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Εχω τρομάξει επειδή ποναω... Ποναω στην αριστερή μεριά του αφαλου. Μια έρχεται και μια φευγει. Δεν νιώθω να σκληραίνει ή κατι τέτοιο αλλά είναι πονακια. 

Ο γιατρός πως καταλαβαίνει τις συσπάσεις??? Την Πέμπτη έχω υπέρηχο και έχω σκάσει απο το άγχος μου.... 

ΚΙ εσυ για συσπάσεις είχες παει??? Το είχε καταλάβει ο γιατρός ή μόνη σου??? 

Η σύσπαση φαίνεται στον υπέρηχο μην ανησυχείς αν είναι κάτι θα το δει ο γιατρός σου

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Κι εγώ πριν την αμνιο είχα 10 μέρες καφέ υγρά αλλά μου επέτρεψε να πηγαίνω στη δουλειά και οσο μπορώ ξεκούραση. 1 εβδομάδα πριν την αμνιο έμεινα καθαρή. Χθες στον υπέρηχο μου βρήκε μια σύσπαση (που είχε εντοπιστεί και στην αμνιο) οπότε ξεκούραση και όχι άγχος. Μάλιστα, σαν κύηση υψηλού κινδυνου μου πρότεινε ξεκούραση και αναρρωτική ως το τέλος και του είπα θα το δω σε λίγες μέρες μήπως βγω τηλεργασια.

Σήμερα ξεκίνησα πάλι καφε-κοκκινα υγρά. Τα νεύρα μου! Λογικα θα μείνω σπίτι ως το τέλος αφού δε με.βγαζουν σε τηλεργασια κι αφού βλέπω ότι πάω από το ένα στο αλλο δεν λέει να ρισκάρω. Το πρόβλημα είναι το οικονομικό που επειδή θα περάσω επιτροπή που έχει αναμονή 7 μήνες, για 7 μήνες δεν θα δω Φράγκο... Τεσπα. Εύχομαι να κρατήσουμε όλες τα μικρουλια μας στην αγκαλιά μας και να μπορέσουμε να ηρεμήσουμε λίγο επιτέλους!!!!

Αυτά για να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη :wub: 

 

Καλησπέρα  κορίτσια,  σας διαβάζω μιας κ γω είμαι μανούλα  Ιουλίου  κ εύχομαι σε όλες μια υγιή κ τελειομηνη  εγκυμοσύνη  και να ξεπερασετε γρήγορα  τις δυσκολίες.  Ήθελα να σε ρωτήσω για την αναρρωτικη  που είπες γιατί  ενδιαφέρει  κ μένα.  Σε ποιο ταμειο περίθαλψης ανήκεις αν επιτρέπεται κ έχει 7 μήνες η επιτροπή  αναμονή;  μη που πεις  στο ΙΚΑ,  θα λιποθυμησω! 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Πώς ήταν η τοποθέτηση;πόνεσε;

Εγώ χθες παρήγγειλα από AliExpress μια τσάντα πλάτης ,Μ φάνηκε καλή 

Μέχρι κ usb έχει.  14 € την  πήρα. 

Αν δε βγει καλή τουλάχιστον θα πω πέταξα μόνο 14. 

Ταχυδρομου είχα κ με κούρασε στο πρώτο. 

Το μόνο που δε με βολεύει στις τσάντες πλάτης είναι ότι την έχω συνέχεια στον 1 ώμο γιατί όλη την ώρα κατι θα θυμάμαι να βγάλω... Γι αυτό προτιμώ μια Ταχυδρομου αλλά έχω τη μικρή που βάζω μέσα τα απαραίτητα. 

 

14 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

.

εγω θηλασα 17 μηνες, στην αρχη ειναι κουραστικο αλλα μετα ξενοιαζεις ουτε μπουκαλια ουτε λεφτα για γαλα ουτε να κουβαλας απειρα πραγνατα μαζι σου. θα ελεγα να επιθυμειετ να θηλασετ να ψαχτειτε απο τωρα. εχει πολυ υλικο στι ιντερνετ, επισης η σελιδα της nutricia κανει δωρεαν ονλαιν σεμιναρια θηλασμου και μητροτητας. θηλαστρο δεν αγορασα, ειχα νοικιασει νοσοκομειακο γτ η μικρη εμεινε μια βδομαδα στο νοσοκομειο μετα τη γεννα

 

Ως προς το θηλασμό να πω ότι αν κάποια θέλει πάρα πολύ να θηλάσει πολύ καλή ιδέα είναι να έχει μια σύμβουλο θηλασμού για βοήθεια. Υπάρχουν και γυναίκες που έρχονται στο σπίτι για βοήθεια, δεν παίρνουν πολλά γύρω στα 25 με 30 ευρώ. Το θέμα είναι κατ εμέ να μην ακούτε τον οποιονδήποτε, αλλά τους ειδικούς. Η φίλη που έχει κάνει 3 4 5 παιδιά ξέρει γι αυτά τα 5 μόνο, ο ειδικός ξέρει για 100 παιδιά...και πάλι γνώμη μου... Εγώ πάντως που θήλασα το γιο μου 19 μήνες χρειάστηκα τη βοήθεια ειδικού σε κάποιες φάσεις, κυρίως στον αποθηλασμό. Και εννοείται ότι συμφωνώ με τα σεμινάρια που λες κι εσύ

7 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Πήγα,,,το θετικό είναι ότι ο τράχηλος είναι σταθερός από εχθές το κακό ότι έχω συσπάσεις και μου σύστησε νοσοκομείο με όρο για να σταματήσουν πράγμα που δεν θέλω γιατί δεν θέλω να αφήσω την μικρή έχω κόλλημα αφήστε που γίνεται πανικός με κορονοιο εδω....μου είπε δύο είναι τα ενδεχόμενα

1) να έχουμε κάποιο μικρόβιο που προκαλεί συσπάσεις άρα μόλις βγει η κολπική να το καταπολεμήσουμε

2)να ειναι οργανικό δηλ λόγω σωματότυπου επειδή είχα στην πρώτη έχω και τώρα λόγου βάρους-υψους επιβαρύνεται ο οργανισμός και κάνει συσπάσεις 

Μου έδωσε κολπική κρέμα προγεστερόνης εντομεταξυ πήρα στο μικροβιολογικό να ρωτήσω αν βγήκαν οι εξετάσεις γιατί είναι επείγον και μού είπαν βγήκαν όλα καθαρά εκτός από το μυκοπλασμα που θα βγει την Παρασκευή....

Παρόλαυτα είπε πως για να βάλουμε πεσσο ή να κάνουμε περίδεση θέλει ήρεμη μήτρα πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να πάω νοσοκομείο αν τελικά μικραίνει ο τράχηλος προς το παρόν δεν μικραίνει άρα βλέπουμε

Μου είπε ξάπλα ξεκούραση όχι άγχος όχι χαιδεμα κοιλιάς

 

 

 

Χάιδεμα κοιλιάς; προκαλεί συσπάσεις;;; δεν το ήξερα. Ο, τι και να είναι σημαντικό είναι ότι το προλάβατε. Έτσι δεν είναι; τη μικρή, αν έχεις να την αφήσεις σε μαμά ή πεθερά θα το κάνεις, θα κάτσεις λίγο στ αυγά σου. Δεν πειράζει αν είναι για το καλό του μωρού! Τις συσπάσεις πώς τις κατάλαβες; το μυκοπλασμα πότε θα βγει; 

6 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

είναι η 3η φορά που βλέπω καφέ υγρά. Τις προηγούμενες 2 δεν βρήκαμε κάποια αποκόλληση. Μάλιστα την τελευταία φορά με είδε και 2ος γυναικολόγος και ούτε αυτός είδε αποκόλληση. Πιθανόν παλιό αίμα μου είπανε, utrogestan & ξεκουραση. Αυτή τη φορά όμως θα πιέσω για πιο ενδελεχή έλεγχο γιατί θεωρώ ότι για να επαναλμβανεται κάτι συμβαίνει.

Σου εύχομαι ότι καλύτερα

Καλα θα κάνεις καταρχήν αυτοί έχουν δει ένα εκατομμύριο περιπτώσεις και μπορεί να θεωρούν τη δική σου μη-ανησυχητική, όμως για εσένα είναι ξεχωριστή φορά, εμείς δεν έχουμε πειρα και λογικό να ανησυχούμε. Και δεν κάνει να ταραζομαστε... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Το μόνο που δε με βολεύει στις τσάντες πλάτης είναι ότι την έχω συνέχεια στον 1 ώμο γιατί όλη την ώρα κατι θα θυμάμαι να βγάλω... Γι αυτό προτιμώ μια Ταχυδρομου αλλά έχω τη μικρή που βάζω μέσα τα απαραίτητα. 

 

Ως προς το θηλασμό να πω ότι αν κάποια θέλει πάρα πολύ να θηλάσει πολύ καλή ιδέα είναι να έχει μια σύμβουλο θηλασμού για βοήθεια. Υπάρχουν και γυναίκες που έρχονται στο σπίτι για βοήθεια, δεν παίρνουν πολλά γύρω στα 25 με 30 ευρώ. Το θέμα είναι κατ εμέ να μην ακούτε τον οποιονδήποτε, αλλά τους ειδικούς. Η φίλη που έχει κάνει 3 4 5 παιδιά ξέρει γι αυτά τα 5 μόνο, ο ειδικός ξέρει για 100 παιδιά...και πάλι γνώμη μου... Εγώ πάντως που θήλασα το γιο μου 19 μήνες χρειάστηκα τη βοήθεια ειδικού σε κάποιες φάσεις, κυρίως στον αποθηλασμό. Και εννοείται ότι συμφωνώ με τα σεμινάρια που λες κι εσύ

Χάιδεμα κοιλιάς; προκαλεί συσπάσεις;;; δεν το ήξερα. Ο, τι και να είναι σημαντικό είναι ότι το προλάβατε. Έτσι δεν είναι; τη μικρή, αν έχεις να την αφήσεις σε μαμά ή πεθερά θα το κάνεις, θα κάτσεις λίγο στ αυγά σου. Δεν πειράζει αν είναι για το καλό του μωρού! Τις συσπάσεις πώς τις κατάλαβες; το μυκοπλασμα πότε θα βγει; 

Καλα θα κάνεις καταρχήν αυτοί έχουν δει ένα εκατομμύριο περιπτώσεις και μπορεί να θεωρούν τη δική σου μη-ανησυχητική, όμως για εσένα είναι ξεχωριστή φορά, εμείς δεν έχουμε πειρα και λογικό να ανησυχούμε. Και δεν κάνει να ταραζομαστε... 

Σφίγγει όλη η περιοχή κάτω για δευτερόλεπτα και πονάω ξεσφιγγει και άντε πάλι το μυκοπλασμα θα βγει Παρασκευή προς το παρόν είμαι καλά βλέπουμε είμαι ξάπλα όσο μπορώ....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια,  σας διαβάζω μιας κ γω είμαι μανούλα  Ιουλίου  κ εύχομαι σε όλες μια υγιή κ τελειομηνη  εγκυμοσύνη  και να ξεπερασετε γρήγορα  τις δυσκολίες.  Ήθελα να σε ρωτήσω για την αναρρωτικη  που είπες γιατί  ενδιαφέρει  κ μένα.  Σε ποιο ταμειο περίθαλψης ανήκεις αν επιτρέπεται κ έχει 7 μήνες η επιτροπή  αναμονή;  μη που πεις  στο ΙΚΑ,  θα λιποθυμησω! 

Λιποθυμα ελεύθερα! :mrgreen: Στο ΙΚΑ ανήκω. Στην περιοχή μας (ανατολική Αττική) τόση είναι η αναμονή λόγω covid. Προ covid ήταν 1-1,5 μήνα. Άσε και εμένα αυτό με σκοτώνει με 2 παιδιά εφηβεία με φροντιστήρια, ορθοδοντικός συν προετοιμασία για μωρό. Για μετακόμιση ούτε κουβέντα ακόμα...

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Το μόνο που δε με βολεύει στις τσάντες πλάτης είναι ότι την έχω συνέχεια στον 1 ώμο γιατί όλη την ώρα κατι θα θυμάμαι να βγάλω... Γι αυτό προτιμώ μια Ταχυδρομου αλλά έχω τη μικρή που βάζω μέσα τα απαραίτητα. 

 

Ως προς το θηλασμό να πω ότι αν κάποια θέλει πάρα πολύ να θηλάσει πολύ καλή ιδέα είναι να έχει μια σύμβουλο θηλασμού για βοήθεια. Υπάρχουν και γυναίκες που έρχονται στο σπίτι για βοήθεια, δεν παίρνουν πολλά γύρω στα 25 με 30 ευρώ. Το θέμα είναι κατ εμέ να μην ακούτε τον οποιονδήποτε, αλλά τους ειδικούς. Η φίλη που έχει κάνει 3 4 5 παιδιά ξέρει γι αυτά τα 5 μόνο, ο ειδικός ξέρει για 100 παιδιά...και πάλι γνώμη μου... Εγώ πάντως που θήλασα το γιο μου 19 μήνες χρειάστηκα τη βοήθεια ειδικού σε κάποιες φάσεις, κυρίως στον αποθηλασμό. Και εννοείται ότι συμφωνώ με τα σεμινάρια που λες κι εσύ

Χάιδεμα κοιλιάς; προκαλεί συσπάσεις;;; δεν το ήξερα. Ο, τι και να είναι σημαντικό είναι ότι το προλάβατε. Έτσι δεν είναι; τη μικρή, αν έχεις να την αφήσεις σε μαμά ή πεθερά θα το κάνεις, θα κάτσεις λίγο στ αυγά σου. Δεν πειράζει αν είναι για το καλό του μωρού! Τις συσπάσεις πώς τις κατάλαβες; το μυκοπλασμα πότε θα βγει; 

Καλα θα κάνεις καταρχήν αυτοί έχουν δει ένα εκατομμύριο περιπτώσεις και μπορεί να θεωρούν τη δική σου μη-ανησυχητική, όμως για εσένα είναι ξεχωριστή φορά, εμείς δεν έχουμε πειρα και λογικό να ανησυχούμε. Και δεν κάνει να ταραζομαστε... 

Βασικά τα λόγια του γιατρού ήταν ξεκάθαρα. Ανήκω σε κύηση υψηλού κινδυνου και μπορώ να βγω σε άδεια έως τέλους. ειδάλλως μπορώ να εργάζομαι και να ρισκάρω. Αν είναι προτεραιότητα μου η εγκυμοσύνη, τότε πρέπει να σταματήσω να εργάζομαι. Αυτό και θα κάνω. 

11 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μέχρι 18 εβδομάδα  καφέ υγρά.  

Κ δεν είχα αποκόλληση

Παλιό αίμα Μ λέγαν

Οπότε κουράζομουν, περπατουσα παραπάνω εμφανίζονταν 

 

 

 

Τις 2 τελευταίες φορές είμαι στο κρεβάτι λόγω αμνιο (βέβαια δεν συνδέεται με την αμνιο) και δεν κουράζομαι. Ιδού! Λάθος τις μέτρησα. 4 συνολικά είδα καφέ. 2 προ και 2 μετά αμνιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Λιποθυμα ελεύθερα! :mrgreen: Στο ΙΚΑ ανήκω. Στην περιοχή μας (ανατολική Αττική) τόση είναι η αναμονή λόγω covid. Προ covid ήταν 1-1,5 μήνα. Άσε και εμένα αυτό με σκοτώνει με 2 παιδιά εφηβεία με φροντιστήρια, ορθοδοντικός συν προετοιμασία για μωρό. Για μετακόμιση ούτε κουβέντα ακόμα...

Βασικά τα λόγια του γιατρού ήταν ξεκάθαρα. Ανήκω σε κύηση υψηλού κινδυνου και μπορώ να βγω σε άδεια έως τέλους. ειδάλλως μπορώ να εργάζομαι και να ρισκάρω. Αν είναι προτεραιότητα μου η εγκυμοσύνη, τότε πρέπει να σταματήσω να εργάζομαι. Αυτό και θα κάνω. 

Τις 2 τελευταίες φορές είμαι στο κρεβάτι λόγω αμνιο (βέβαια δεν συνδέεται με την αμνιο) και δεν κουράζομαι. Ιδού! Λάθος τις μέτρησα. 4 συνολικά είδα καφέ. 2 προ και 2 μετά αμνιο.

Δε θα πληρώνεσαι όμως;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Δε θα πληρώνεσαι όμως;; 

Τελευταία φορά κατέθεσα τα χαρτιά μου για Επιτροπή τον Μάρτιο (μετά από αποξεση λόγω παλινδρομης). Το Μάρτιο λύθηκε και η εργασιακή σχέση. Πέρασα επιτροπή τελη Οκτωβρίου (μετά από 7 μήνες) όπου και εφόσον ενημέρωσα τον ΠΡΩΗΝ εργοδότη, τότε έγινε η εκκαθάριση του μισθού Μαρτίου & του δώρου Πάσχα!!! Παρόλο που η εργασιακή σχέση είχε λυθεί από τον Μάρτιο!!!

Νομίζω είναι στη διακριτική ευχέρεια του εργοδότη εάν θέλει να σου δίνει έναντι εως την εκκαθάριση χωρίς να είμαι σίγουρη.

Εάν όμως ζητηθεί πρώτα το ποσό επιδότησης του ΙΚΑ τότε όχι δεν πληρώνεσαι έως ότου σου γνωστοποιηθεί μετά την επιτροπή.

Ο λογιστής θα σας κατατοπίσει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Σφίγγει όλη η περιοχή κάτω για δευτερόλεπτα και πονάω ξεσφιγγει και άντε πάλι το μυκοπλασμα θα βγει Παρασκευή προς το παρόν είμαι καλά βλέπουμε είμαι ξάπλα όσο μπορώ....

Το Καλό είναι ότι έχεις εμπειρία και το κατάλαβες νωρίς βαλεντινακι μου! Υπομονή Και ξεκούραση προς το παρόν! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι κορίτσι μου!!❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Τελευταία φορά κατέθεσα τα χαρτιά μου για Επιτροπή τον Μάρτιο (μετά από αποξεση λόγω παλινδρομης). Το Μάρτιο λύθηκε και η εργασιακή σχέση. Πέρασα επιτροπή τελη Οκτωβρίου (μετά από 7 μήνες) όπου και εφόσον ενημέρωσα τον ΠΡΩΗΝ εργοδότη, τότε έγινε η εκκαθάριση του μισθού Μαρτίου & του δώρου Πάσχα!!! Παρόλο που η εργασιακή σχέση είχε λυθεί από τον Μάρτιο!!!

Νομίζω είναι στη διακριτική ευχέρεια του εργοδότη εάν θέλει να σου δίνει έναντι εως την εκκαθάριση χωρίς να είμαι σίγουρη.

Εάν όμως ζητηθεί πρώτα το ποσό επιδότησης του ΙΚΑ τότε όχι δεν πληρώνεσαι έως ότου σου γνωστοποιηθεί μετά την επιτροπή.

Ο λογιστής θα σας κατατοπίσει καλύτερα

Μάλιστα... Ναι αλλά δεν τα χάνεις ε; θα τα πάρεις απλά αργότερα;

Νταξει ναι μεν είναι δύσκολες εποχές, αλλά πώς να το ρισκάρεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Το Καλό είναι ότι έχεις εμπειρία και το κατάλαβες νωρίς βαλεντινακι μου! Υπομονή Και ξεκούραση προς το παρόν! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι κορίτσι μου!!❤

Αυτό κάνω ξεκούραση χάπια κρέμες και βλέπουμε!!!! Ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Μάλιστα... Ναι αλλά δεν τα χάνεις ε; θα τα πάρεις απλά αργότερα;

Νταξει ναι μεν είναι δύσκολες εποχές, αλλά πώς να το ρισκάρεις; 

Ναι δεν τα χάνεις. Μετά θα τα παίρνεις διπλά (τρέχοντα έσοδα + προηγούμενο υπόλοιπο). Ας μας πάνε όλα καλά και αυτό θα είναι το λιγότερο. Θέλοντας και μη θα τα καταφέρουμε οικονομικά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...