Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Μπορείς να μου πεις τι δοσολογία γράφει το κουτί!?? Σε ασβέστιο και d3? 

Εγώ την έκανα πριν την αυχενικη την καμπυλη γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης ανέπτυξα διαβήτη. Τώρα το ζάχαρο έχει επανέλθει σχετικά. Σήμερα έκανα και γλυκοζηλιομενη και ήταν καλή. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να κάνω πάλι καμπυλη αργότερα. 

 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Μπορείς να μου πεις τι δοσολογία γράφει το κουτί!?? Σε ασβέστιο και d3? 

Εγώ την έκανα πριν την αυχενικη την καμπυλη γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης ανέπτυξα διαβήτη. Τώρα το ζάχαρο έχει επανέλθει σχετικά. Σήμερα έκανα και γλυκοζηλιομενη και ήταν καλή. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να κάνω πάλι καμπυλη αργότερα. 

 

Γράφει 500mg ασβέστιο και 10 μg (400IU) d3!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11 (αλλαγή ΠΗΤ: 6/6), κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

Πρόσθεσα στο πινακακι μας την @Marialena86 αν και μανούλα Ιουλίου  μάς επισκέπτεται συχνά, οπότε θεωρώ ότι ανήκει στο παρεάκι μας:wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Πρόσθεσα στο πινακακι μας την @Marialena86 αν και μανούλα Ιουλίου  μάς επισκέπτεται συχνά, οπότε θεωρώ ότι ανήκει στο παρεάκι μας:wub:

Σ'ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου! Μπηκα λιγο λαθραία στην ομαδα σας η αληθεια είναι! Αλλα σας διαβαζω καιρο κ ποτέ δεν ξερεις.. Ο Ιουλιος μπορεί να γινει Ιουνιος, πρωτα ο Θεός! 

Να ευχηθω κ Καλή Χρονια σε ολες, με υγεια, ευτυχια κ με το καλο τα μωρακια μας!

Σχετικα με τα συμπληρωματα που λετε, εχω ξεκινησει κ εγω απο 11η εβδομαδα σίδηρο, μαγνησιο κ το ασβεστιο με τη D3. Εχω καταλαβει, για αλλη μια φορά, οτι ειναι θεμα γιατρου. Καποιοι τα δινουν απο πιο νωρις, καποιοι πιο αργά, κάποιοι αν κρινουν πως υπαρχει θέμα. 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 said:

Σ'ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου! Μπηκα λιγο λαθραία στην ομαδα σας η αληθεια είναι! Αλλα σας διαβαζω καιρο κ ποτέ δεν ξερεις.. Ο Ιουλιος μπορεί να γινει Ιουνιος, πρωτα ο Θεός! 

Να ευχηθω κ Καλή Χρονια σε ολες, με υγεια, ευτυχια κ με το καλο τα μωρακια μας!

Σχετικα με τα συμπληρωματα που λετε, εχω ξεκινησει κ εγω απο 11η εβδομαδα σίδηρο, μαγνησιο κ το ασβεστιο με τη D3. Εχω καταλαβει, για αλλη μια φορά, οτι ειναι θεμα γιατρου. Καποιοι τα δινουν απο πιο νωρις, καποιοι πιο αργά, κάποιοι αν κρινουν πως υπαρχει θέμα. 

Και εγώ αυτό πιστευω!! Και εσυ το μασωμενο ασβέστιο παίρνεις? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Και εγώ αυτό πιστευω!! Και εσυ το μασωμενο ασβέστιο παίρνεις? 

Ναι το μασωμενο. Κ ενω εχει ψιλοκαλη γευση λεμόνι, επειδη εχω ακομα ναυτια, με ενοχλεί κ αυτο! Αλλα ειναι το ελάχιστο! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Ναι το μασωμενο. Κ ενω εχει ψιλοκαλη γευση λεμόνι, επειδη εχω ακομα ναυτια, με ενοχλεί κ αυτο! Αλλα ειναι το ελάχιστο! 

Σου εύχομαι να σου περάσει σύντομα και ξαφνικά όπως πέρασε σε μένα χαχα! Δεν το πίστευα! Αλλα μετά την 13η εβδομάδα είχα για λίγο καουρες κ μετά τπτ! Βέβαια είχα ξανά την επόμενη φορά που άλλαζα μήνα αλλά για 1 μερα μόνο, οπότε όλα καλα ! Νομίζω ότι με βοήθησε πάρα πολύ που ξάπλωνα συνέχεια στο πλάι από την αριστερή πλευρά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια Μ πώς είστε;

Πώς πάμε από συμπτώματα ;

Εμένα μειώθηκαν οι αναγουλες αλλά δεν εξαφανίστηκαν

Πονακια έχω ακόμα ,τραβήγματακια κ που κ που νιώθω χτυπήματακια χαμηλά 

Ακόμα μωρό δεν μπορώ να πω ότι νιώθω. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Κόριτσια Μ πώς είστε;

Πώς πάμε από συμπτώματα ;

Εμένα μειώθηκαν οι αναγουλες αλλά δεν εξαφανίστηκαν

Πονακια έχω ακόμα ,τραβήγματακια κ που κ που νιώθω χτυπήματακια χαμηλά 

Ακόμα μωρό δεν μπορώ να πω ότι νιώθω. 

 

 

 

 

εγώ από πονακια και τράβηγματα άλλο τίποτα... Όλη την ώρα!!!! Πλέον τα έχω συνηθίσει και εφόσον προχθές είδαμε ότι όλα είναι μια χαρά προσπαθω να μην το αφήνω να με επηρεάζει στην ψυχολογία. 

Αναγουλα έχω ακόμα κατά τη διάρκεια της μέρας. Οχι τόσο έντονα όσο τον πρώτο καιρό αλλά υπάρχει και πολλες φορες νιώθω σαν να μου ανεβαίνει εμετος αλλά χωρίς να κάνω. 

Και τέλος οι ημικρανίες... Έρχονται και φευγουν... 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα... 

Πώς είστε; σας διάβασα λίγο στα βιαστικά γτ τρέχω. Πολλή κούραση κορίτσια και δεν έχω και τις αντοχές που είχα. Μια που μεγαλώνω μια η εγκυμοσύνη... 

Εγώ που λογικά λόγω καισαρικής θα γεννήσω Μάιο λέω να πάρω λίγα φορμακια 0-3 και κοντομάνικα 3-6. Ο γιος μου βγήκε 55εκ στις 38 εβδομάδες οπότε τα πρώτα τα φόρεσε 1 μήνα και ούτε. Παίζει ρόλο και η εφαρμογή τους όπως είπαν και άλλες μανουλες. Πάντως mothercare και mayoral έχουν εφαρμογή πολύ κοντά στην πραγματικότητα. Ειδικά τα πρώτα. 

Μέσα στην εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο και θα κανονίσω τη Β επιπέδου 1-5 Φεβρουαρίου. Ελπίζω να είναι όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα και από εμένα... 

Πώς είστε; σας διάβασα λίγο στα βιαστικά γτ τρέχω. Πολλή κούραση κορίτσια και δεν έχω και τις αντοχές που είχα. Μια που μεγαλώνω μια η εγκυμοσύνη... 

Εγώ που λογικά λόγω καισαρικής θα γεννήσω Μάιο λέω να πάρω λίγα φορμακια 0-3 και κοντομάνικα 3-6. Ο γιος μου βγήκε 55εκ στις 38 εβδομάδες οπότε τα πρώτα τα φόρεσε 1 μήνα και ούτε. Παίζει ρόλο και η εφαρμογή τους όπως είπαν και άλλες μανουλες. Πάντως mothercare και mayoral έχουν εφαρμογή πολύ κοντά στην πραγματικότητα. Ειδικά τα πρώτα. 

Μέσα στην εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο και θα κανονίσω τη Β επιπέδου 1-5 Φεβρουαρίου. Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Καλύτερα να τού είναι λίγο μεγάλα παρά να μην τού κάνουν.. Αν πάρεις πχ από ορκεστρα σίγουρα πάρε για μεγαλύτερο. 

Ψηλό παιδάκι πάντως και ο γιος σου!!! 

3 ώρες πρίν, Κική_ είπε:

Αχ αυτή η αναγούλα ποτέ θα περάσει;; βελτιώθηκε βέβαια αλλά εκεί που εξαφανίζεται κάνα 2 μέρες και λέω πάει πέρασε, την επόμενη μέρα με διαψεύδει. 

Δες το θετικά, τουλάχιστον δε θα πάρεις πολλά κιλά 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οι κοιλίτσες φούσκωσαν; εμένα πετάχτηκε αλλά δε μπορώ να τη "χαρώ". Την ίδια ακριβώς κοιλιά έχω όταν πρηζομαι χαχαχα

Επειδή είναι ουσιαστικά 3 προχωρημένη εγκυμοσύνη, πετάγεται πιο γρήγορα. Νταξει όμως εννοείται ότι είναι και πιο χαλαρή η κοιλιά μου, 68 κιλά βοδινό κρέας είμαι χαχαχα 

Just now, Κική_ είπε:

@ΧρυσαΜ χάχα έχεις δίκιο! Στον 4ο πια έχω πάρει 1,5, τη μια βδομάδα που μου πέρασε πρόλαβα να αναπλήρωσω χεχε! 

Σε ζηλεύω!!! Καλά δεν έχω πάρει ακόμα, αλλά το στάνταρ μου είναι 20 κιλά και ακόμα δεν είχα προλάβει να χάσω τα κιλά από τη γέννα της μικρής. Οπότε το 90αρι το βλέπω να μού χτυπάει την πόρτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια οι κοιλίτσες φούσκωσαν; εμένα πετάχτηκε αλλά δε μπορώ να τη "χαρώ". Την ίδια ακριβώς κοιλιά έχω όταν πρηζομαι χαχαχα

Επειδή είναι ουσιαστικά 3 προχωρημένη εγκυμοσύνη, πετάγεται πιο γρήγορα. Νταξει όμως εννοείται ότι είναι και πιο χαλαρή η κοιλιά μου, 68 κιλά βοδινό κρέας είμαι χαχαχα 

Σε ζηλεύω!!! Καλά δεν έχω πάρει ακόμα, αλλά το στάνταρ μου είναι 20 κιλά και ακόμα δεν είχα προλάβει να χάσω τα κιλά από τη γέννα της μικρής. Οπότε το 90αρι το βλέπω να μού χτυπάει την πόρτα 

Φαίνεται μια μικρή κοιλίτσα αλλά εντάξει θεωρώ κάποιος που δεν ξέρει ότι είμαι έγκυος  δεν το βλέπει εύκολα. Δεν φοράω και στενά. Δεν βαριέσαι όσα πάρουμε.. Σε λογικά πλαίσια πάντα. Θα τα χάσουμε μετά που θα πάει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...