Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 είπε:

Δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν. 

Ξέρεις εκεί που πηρα απόφαση για αγόρι στην αυχενική , μου λένε κορίτσι κ ήταν Σοκ. 

Μ το πε κ η εμβρυολογος την τρίτη κ ο γιατρός την Πέμπτη. Κ οι 2 λένε σχεδόν σίγουρο κορίτσι. 

Καλός Μ φάνηκε. Ευγενικός.  

Δε θα πω μεγάλες κουβέντες. Θέλω να τον δω στα δύσκολα. Γιατί θα έχουμε δύσκολα 

Σε έναν απλό υπέρηχο όλοι πάνω κάτω τα ίδια είναι. 

Θέλω να δω πως θα αντιμετωπίσει πχ αν κοντύνει ο τράχηλος. Γτ ξεκίνησα με 3,1.  Κ θα το δω στην β επιπέδου πάλι πως πάει.  

Έχω τρομερο άγχος να πάνε όλα καλά. 

 

Κορίτσι μου είμαστε πολλές σε αυτήν την κατάσταση και εγω αγχώνομαι και θέλω να πάνε όλα καλά αλλά σκέφτομαι ότι και την πρώτη φορά που στην ουσία δεν ακολούθησα καμία θεραπεία για τις συσπάσεις  (ασχέτως τον λόγο) και συνέχισα κανονικά την ζωή μου πότε δεν έκατσα στο κρεβάτι και μια φορά που μετρήθηκε ο τράχηλος στην αυχενική ήταν 3 και τελικά ενώ κονταινε και με τους τοοοσους πόνους που είχα έφτασα 34η εβδομάδα για να καταλάβω ότι κάτι παίζει και στην ουσία πήρα τόσα φάρμακα και όρους και νοσοκομείο και ξαπλα για δύο εβδομάδες και στο τέλος θα έμπαινα στον 10ο σε 4μερες...τώρα το ξέρω από νωρίς είμαι στο κρεβάτι φυσικά όσο μπορώ με ένα μικρό παιδί παίρνω θεραπεία ο τράχηλος είναι σε καλύτερη μοίρα από την πρώτη φορά γιατί να μην πάνε όλα καλά...? Αυτό σκέφτομαι και ελπίζω στο καλύτερο φυσικά δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις είναι δεύτερη εγκυμοσύνη είναι ήδη το σύστημα πιο χαλαρό θα ήθελα να φτάσω ιδανικά μέχρι 1ιουνιου 36η εβδομαδα και ας γεννήσω δεν περιμένω να φτάσω σαν την κόρη μου.... Ας είμαι ειλικρινής

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Παρήγγειλα και γω ένα σουτιέν απο τα oysho με επένδυση χωρίς μπανέλα. Ειχε πιο πολλά σχέδια. Δεν είναι βέβαια θηλασμού αλλά έχω τέτοια αρκετά. Ήθελα ένα με επένδυση να μην διαγράφει το στήθος απο μεσα.... Και απο παντελόνια εγκυμοσύνης έχω αρκετά αλλά ένα με έχει βολέψει μαύρο απο τα h&m!!! Όλο αυτο φοράω. Άν ανοίξουν θέλω να πάρω και αλλο ένα αλλά θέλω να το δοκιμάσω πρώτα.. Όσο για το φολικό και γω πρώτη φορά το ακούω. Και μενα η κόρη μου μια χαρά είναι και το έπαιρνα σε όλη την εγκυμοσύνη!!! Η κοπέλα που το έγραψε στην εξωσωματική είπε που το είχε διαβάσει ή ότι απλά κάπου το είδε; Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο γιατί είναι απο τις πιο απλές βιταμίνες!!! Τι να πουν δηλαδή για την προγεστερόνη που είναι και ορμόνη;

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσι μου είμαστε πολλές σε αυτήν την κατάσταση και εγω αγχώνομαι και θέλω να πάνε όλα καλά αλλά σκέφτομαι ότι και την πρώτη φορά που στην ουσία δεν ακολούθησα καμία θεραπεία για τις συσπάσεις  (ασχέτως τον λόγο) και συνέχισα κανονικά την ζωή μου πότε δεν έκατσα στο κρεβάτι και μια φορά που μετρήθηκε ο τράχηλος στην αυχενική ήταν 3 και τελικά ενώ κονταινε και με τους τοοοσους πόνους που είχα έφτασα 34η εβδομάδα για να καταλάβω ότι κάτι παίζει και στην ουσία πήρα τόσα φάρμακα και όρους και νοσοκομείο και ξαπλα για δύο εβδομάδες και στο τέλος θα έμπαινα στον 10ο σε 4μερες...τώρα το ξέρω από νωρίς είμαι στο κρεβάτι φυσικά όσο μπορώ με ένα μικρό παιδί παίρνω θεραπεία ο τράχηλος είναι σε καλύτερη μοίρα από την πρώτη φορά γιατί να μην πάνε όλα καλά...? Αυτό σκέφτομαι και ελπίζω στο καλύτερο φυσικά δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις είναι δεύτερη εγκυμοσύνη είναι ήδη το σύστημα πιο χαλαρό θα ήθελα να φτάσω ιδανικά μέχρι 1ιουνιου 36η εβδομαδα και ας γεννήσω δεν περιμένω να φτάσω σαν την κόρη μου.... Ας είμαι ειλικρινής

Όπως τα λες είναι αφού το ξέρεις και προσέχεις και το κοιτάς όλα καλά θα πάνε!! Και που ξέρεις μπορεί να περάσεις και τις 38 εβδομάδες αφού τα δεύτερα έρχονται πιο νωρις, αλλιως θα σου έλεγα να φτάσεις την κόρη σου!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσι μου είμαστε πολλές σε αυτήν την κατάσταση και εγω αγχώνομαι και θέλω να πάνε όλα καλά αλλά σκέφτομαι ότι και την πρώτη φορά που στην ουσία δεν ακολούθησα καμία θεραπεία για τις συσπάσεις  (ασχέτως τον λόγο) και συνέχισα κανονικά την ζωή μου πότε δεν έκατσα στο κρεβάτι και μια φορά που μετρήθηκε ο τράχηλος στην αυχενική ήταν 3 και τελικά ενώ κονταινε και με τους τοοοσους πόνους που είχα έφτασα 34η εβδομάδα για να καταλάβω ότι κάτι παίζει και στην ουσία πήρα τόσα φάρμακα και όρους και νοσοκομείο και ξαπλα για δύο εβδομάδες και στο τέλος θα έμπαινα στον 10ο σε 4μερες...τώρα το ξέρω από νωρίς είμαι στο κρεβάτι φυσικά όσο μπορώ με ένα μικρό παιδί παίρνω θεραπεία ο τράχηλος είναι σε καλύτερη μοίρα από την πρώτη φορά γιατί να μην πάνε όλα καλά...? Αυτό σκέφτομαι και ελπίζω στο καλύτερο φυσικά δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις είναι δεύτερη εγκυμοσύνη είναι ήδη το σύστημα πιο χαλαρό θα ήθελα να φτάσω ιδανικά μέχρι 1ιουνιου 36η εβδομαδα και ας γεννήσω δεν περιμένω να φτάσω σαν την κόρη μου.... Ας είμαι ειλικρινής

Ευτυχώς που ειμαστε εδώ κ λέμε τους προβληματισμούς Μ. 

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. 

Κ γω με 36 θα ήμουν πολύ ευχάριστημενη. Αρκεί να μην περάσω πάλι τα ίδια. 

Γενικά ξάπλα είμαι κ φαγητό καθιστή μαγειρευω. Μ φέρνει ο άντρας Μ τα υλικά δίπλα Μ. 

Το παιδί το πήγα στη μαμά Μ για μια βδομάδα. 

Αλήθεια με τα σχολεία τι θα κάνετε;θα τα στείλετε;

Εγώ παρακολουθω τα κρουσματα στην περιοχή Μ κ βλέπω καλά τα πράγματα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Ευτυχώς που ειμαστε εδώ κ λέμε τους προβληματισμούς Μ. 

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. 

Κ γω με 36 θα ήμουν πολύ ευχάριστημενη. Αρκεί να μην περάσω πάλι τα ίδια. 

Γενικά ξάπλα είμαι κ φαγητό καθιστή μαγειρευω. Μ φέρνει ο άντρας Μ τα υλικά δίπλα Μ. 

Το παιδί το πήγα στη μαμά Μ για μια βδομάδα. 

Αλήθεια με τα σχολεία τι θα κάνετε;θα τα στείλετε;

Εγώ παρακολουθω τα κρουσματα στην περιοχή Μ κ βλέπω καλά τα πράγματα. 

 

Κάπως έτσι εξυπηρετούμαστε και εμείς με τις δουλειές καθιστή όλα ο άντρας μου φυσικά έρχεται το απόγευμα και αναλαμβάνει εκείνος την μικρή εγώ μόνο ταιζω απλά δεν θέλω ακόμα να αποχωριστώ την μικρή μου το αφήνω ως τελευταία λύση καλώς ή κακώς αυτή ειμαι....παιδικό εμεις γενικά θα την πάμε του χρονου

 

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Παρήγγειλα και γω ένα σουτιέν απο τα oysho με επένδυση χωρίς μπανέλα. Ειχε πιο πολλά σχέδια. Δεν είναι βέβαια θηλασμού αλλά έχω τέτοια αρκετά. Ήθελα ένα με επένδυση να μην διαγράφει το στήθος απο μεσα.... Και απο παντελόνια εγκυμοσύνης έχω αρκετά αλλά ένα με έχει βολέψει μαύρο απο τα h&m!!! Όλο αυτο φοράω. Άν ανοίξουν θέλω να πάρω και αλλο ένα αλλά θέλω να το δοκιμάσω πρώτα.. Όσο για το φολικό και γω πρώτη φορά το ακούω. Και μενα η κόρη μου μια χαρά είναι και το έπαιρνα σε όλη την εγκυμοσύνη!!! Η κοπέλα που το έγραψε στην εξωσωματική είπε που το είχε διαβάσει ή ότι απλά κάπου το είδε; Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο γιατί είναι απο τις πιο απλές βιταμίνες!!! Τι να πουν δηλαδή για την προγεστερόνη που είναι και ορμόνη;

Όπως τα λες είναι αφού το ξέρεις και προσέχεις και το κοιτάς όλα καλά θα πάνε!! Και που ξέρεις μπορεί να περάσεις και τις 38 εβδομάδες αφού τα δεύτερα έρχονται πιο νωρις, αλλιως θα σου έλεγα να φτάσεις την κόρη σου!!!

Ευχαριστώ για την ευχή σου είναι πολύ ενθαρρυντική αν και ονειροπολα.....

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν. 

Ξέρεις εκεί που πηρα απόφαση για αγόρι στην αυχενική , μου λένε κορίτσι κ ήταν Σοκ. 

Μ το πε κ η εμβρυολογος την τρίτη κ ο γιατρός την Πέμπτη. Κ οι 2 λένε σχεδόν σίγουρο κορίτσι. 

Καλός Μ φάνηκε. Ευγενικός.  

Δε θα πω μεγάλες κουβέντες. Θέλω να τον δω στα δύσκολα. Γιατί θα έχουμε δύσκολα 

Σε έναν απλό υπέρηχο όλοι πάνω κάτω τα ίδια είναι. 

Θέλω να δω πως θα αντιμετωπίσει πχ αν κοντύνει ο τράχηλος. Γτ ξεκίνησα με 3,1.  Κ θα το δω στην β επιπέδου πάλι πως πάει.  

Έχω τρομερο άγχος να πάνε όλα καλά. 

 

Σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!! Και το καλοκαίρι με το καλό θα βγάζουμε τα μωρακια μας βόλτα στην παραλία!!! Είναι ευκαιρία που είμαστε στην ίδια πολη! Θα είναι φιλενάδες... Χααχχα

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Κάπως έτσι εξυπηρετούμαστε και εμείς με τις δουλειές καθιστή όλα ο άντρας μου φυσικά έρχεται το απόγευμα και αναλαμβάνει εκείνος την μικρή εγώ μόνο ταιζω απλά δεν θέλω ακόμα να αποχωριστώ την μικρή μου το αφήνω ως τελευταία λύση καλώς ή κακώς αυτή ειμαι....παιδικό εμεις γενικά θα την πάμε του χρονου

 

Ευχαριστώ για την ευχή σου είναι πολύ ενθαρρυντική αν και ονειροπολα.....

Τιποτα δεν είναι ονειροπολο!!! Όλα θα είναι μια χαρά!!! 

Εγώ να ρωτήσω κάτι?? Παίρνει καμια σας ασβέστιο???? Χθες μου το έγραψε ο γιατρός. Είναι ασβέστιο με D3 μαζί!!! 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!! Και το καλοκαίρι με το καλό θα βγάζουμε τα μωρακια μας βόλτα στην παραλία!!! Είναι ευκαιρία που είμαστε στην ίδια πολη! Θα είναι φιλενάδες... Χααχχα

Τιποτα δεν είναι ονειροπολο!!! Όλα θα είναι μια χαρά!!! 

Εγώ να ρωτήσω κάτι?? Παίρνει καμια σας ασβέστιο???? Χθες μου το έγραψε ο γιατρός. Είναι ασβέστιο με D3 μαζί!!! 

Δεν παίρνω. Αλλά για να ξέρω φαίνεται σε κάποια εξέταση αν λείπει;d3 είχα κανει.  Εγώ το ζήτησα. Κ b12 ήμουν καλά. 

Ούτε στην πρώτη έπαιρνα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!! Και το καλοκαίρι με το καλό θα βγάζουμε τα μωρακια μας βόλτα στην παραλία!!! Είναι ευκαιρία που είμαστε στην ίδια πολη! Θα είναι φιλενάδες... Χααχχα

Τιποτα δεν είναι ονειροπολο!!! Όλα θα είναι μια χαρά!!! 

Εγώ να ρωτήσω κάτι?? Παίρνει καμια σας ασβέστιο???? Χθες μου το έγραψε ο γιατρός. Είναι ασβέστιο με D3 μαζί!!! 

D3 επερνα μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα γιατί είχα ανεπάρκεια και από αυτό χαχχαχα....ασβέστιο στην φάση που είμαι δεν το θέλουμε γιατί δεν κάνει απορρόφηση του μαγνησίου και της κρέμας που περνώ για τις συσπάσεις οπότε το αφήσαμε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!! Και το καλοκαίρι με το καλό θα βγάζουμε τα μωρακια μας βόλτα στην παραλία!!! Είναι ευκαιρία που είμαστε στην ίδια πολη! Θα είναι φιλενάδες... Χααχχα

Τιποτα δεν είναι ονειροπολο!!! Όλα θα είναι μια χαρά!!! 

Εγώ να ρωτήσω κάτι?? Παίρνει καμια σας ασβέστιο???? Χθες μου το έγραψε ο γιατρός. Είναι ασβέστιο με D3 μαζί!!! 

Έτσι έτσι φιλενάδες εκτός απροόπτου στην β επιπέδου. Φίλοι. ( Αν είναι αγοράκι) χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Δεν παίρνω. Αλλά για να ξέρω φαίνεται σε κάποια εξέταση αν λείπει;d3 είχα κανει.  Εγώ το ζήτησα. Κ b12 ήμουν καλά. 

Ούτε στην πρώτη έπαιρνα

Οχι δεν φαίνεται από κάπου. Εμένα μου το ξεκίνησε λόγω ελλείψης D3 σε συνδιασμο με οστεοπενια. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Οχι δεν φαίνεται από κάπου. Εμένα μου το ξεκίνησε λόγω ελλείψης D3 σε συνδιασμο με οστεοπενια. 

Πόσο είχες d3??? Εγώ 21.20 και μετά από d3 για 4 εβδομάδες μια φορά την εβδομάδα έφτασε 36 και το σταμάτησα....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Πόσο είχες d3??? Εγώ 21.20 και μετά από d3 για 4 εβδομάδες μια φορά την εβδομάδα έφτασε 36 και το σταμάτησα....

22 είχα και εγώ.... Το καλοκαίρι που επαιρνα συμπληρωμα έφτασα το 33. Αλλά από το φθινόπωρο μέχρι και που εμεινα έγκυος έπεσε στο 22. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

22 είχα και εγώ.... Το καλοκαίρι που επαιρνα συμπληρωμα έφτασα το 33. Αλλά από το φθινόπωρο μέχρι και που εμεινα έγκυος έπεσε στο 22. 

Πέφτει γενικά το χειμώνα από όσο ξέρω. Ο άντρας μου πχ παίρνει κάθε χειμώνα! Κι εγώ κάπου στο 20+ είχα κι μου έδωσε ο γιατρός να παίρνω; κάθε μεσημέρι με το φαΐ και θα το ξαναδούμε πως πάει. Καλή χρονιά σε όλες με το καλό τα μωρά μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!! Και το καλοκαίρι με το καλό θα βγάζουμε τα μωρακια μας βόλτα στην παραλία!!! Είναι ευκαιρία που είμαστε στην ίδια πολη! Θα είναι φιλενάδες... Χααχχα

Τιποτα δεν είναι ονειροπολο!!! Όλα θα είναι μια χαρά!!! 

Εγώ να ρωτήσω κάτι?? Παίρνει καμια σας ασβέστιο???? Χθες μου το έγραψε ο γιατρός. Είναι ασβέστιο με D3 μαζί!!! 

Κορίτσι μου εγώ παίρνω το ίδιο με σένα μάλλον, ξεκίνησα μετά την αυχενικη! Γενικά κ πιο παλιά είχα έλλειψη d3 όποτε βόλεψε που είναι Κ εκείνη μαζί! Αυτό που παίρνω εγώ μπορείς να το μασάς η να το λιώσεις στο στόμα κ έχει γεύση λεμόνι, ωραίο είναι! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,  την καμπύλη σακχάρου ξέρετε πότε την κάνουμε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσι μου εγώ παίρνω το ίδιο με σένα μάλλον, ξεκίνησα μετά την αυχενικη! Γενικά κ πιο παλιά είχα έλλειψη d3 όποτε βόλεψε που είναι Κ εκείνη μαζί! Αυτό που παίρνω εγώ μπορείς να το μασάς η να το λιώσεις στο στόμα κ έχει γεύση λεμόνι, ωραίο είναι! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,  την καμπύλη σακχάρου ξέρετε πότε την κάνουμε; 

Από ότι θυμάμαι την προηγούμενη φορά την έκανα 4-5εβδομαδες μετά την β επιπέδου


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Κορίτσι μου εγώ παίρνω το ίδιο με σένα μάλλον, ξεκίνησα μετά την αυχενικη! Γενικά κ πιο παλιά είχα έλλειψη d3 όποτε βόλεψε που είναι Κ εκείνη μαζί! Αυτό που παίρνω εγώ μπορείς να το μασάς η να το λιώσεις στο στόμα κ έχει γεύση λεμόνι, ωραίο είναι! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,  την καμπύλη σακχάρου ξέρετε πότε την κάνουμε;

Ευχαριστώ πολυ! Μπορείς να μου πεις τι δοσολογία γράφει το κουτί!?? Σε ασβέστιο και d3? 

Εγώ την έκανα πριν την αυχενικη την καμπυλη γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης ανέπτυξα διαβήτη. Τώρα το ζάχαρο έχει επανέλθει σχετικά. Σήμερα έκανα και γλυκοζηλιομενη και ήταν καλή. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να κάνω πάλι καμπυλη αργότερα. 

 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...