Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, από που ψωνίζετε ρούχα εγκυμοσύνης?

Καλησπέρα! Εγώ από πρεναταλ είχα πάρει

Ρώτησα πριν μια βδομάδα εδώ τα ορκεστρα κ Μ είπαν δεν έχουν. 

Μόνο αν θέλω να τα παραγγειλω

Πολλές γνωστές Μ παρήγγειλαν από hm κ Μ είπαν είναι πολύ καλά 

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Ορκεστρα τι παίζει με την κάρτα πως τη βγάζεις ? Πόσο κοστίζει? Από h m  μου αρέσουν γενικότερα, θα το επισκεφτώ!!!

Είναι 30 € τον χρόνο. Κ παίρνεις πολύ οικονομικά ρούχα.  

Τώρα στις εκπτώσεις βγάζει κ προσφορά για 2 χρόνια 

Πρεναταλ 15€ τον χρόνο. 

Κ περιστασιακά φέρνει κ το λιντλ κ είναι πολύ ποιοτικά κ φτηνά κολάν ,μπλούζες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ από πρεναταλ είχα πάρει

Ρώτησα πριν μια βδομάδα εδώ τα ορκεστρα κ Μ είπαν δεν έχουν. 

Μόνο αν θέλω να τα παραγγειλω

Πολλές γνωστές Μ παρήγγειλαν από hm κ Μ είπαν είναι πολύ καλά 

 

 

 

Τι εννοείς δεν έχουν; εγώ από εκεί ψωνίζω. Μήπως δεν έχεις κάποιο μεγάλο ορκεστρα; γιατί εγω πηγαίνω στης Λυκόβρυσης που είναι μεγάλο και έχει σπασμένα κομμάτια, 5€ τα παντελόνια εγκυμοσύνης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Είναι 30 € τον χρόνο. Κ παίρνεις πολύ οικονομικά ρούχα.  

Τώρα στις εκπτώσεις βγάζει κ προσφορά για 2 χρόνια 

Πρεναταλ 15€ τον χρόνο. 

Κ περιστασιακά φέρνει κ το λιντλ κ είναι πολύ ποιοτικά κ φτηνά κολάν ,μπλούζες 

ωραία, μια χαρά είναι τα 30, συμφερει γιατί θα ψωνίσω και μετά για το μικρό και για τον μεγάλο, και διάφορα δωράκια..

πρενατάλ δε με ενθουσιάζει, αλλά θα του ρίξω μια ματιά να δω τι παίζει...

το λιντλ το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά δε θυμάμαι πότε τα φέρνει... καλούτσικα ήτανε. 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Τι εννοείς δεν έχουν; εγώ από εκεί ψωνίζω. Μήπως δεν έχεις κάποιο μεγάλο ορκεστρα; γιατί εγω πηγαίνω στης Λυκόβρυσης που είναι μεγάλο και έχει σπασμένα κομμάτια, 5€ τα παντελόνια εγκυμοσύνης. 

αααχ ένα από τα πολλά καλά της πρωτεύουσας.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Τι εννοείς δεν έχουν; εγώ από εκεί ψωνίζω. Μήπως δεν έχεις κάποιο μεγάλο ορκεστρα; γιατί εγω πηγαίνω στης Λυκόβρυσης που είναι μεγάλο και έχει σπασμένα κομμάτια, 5€ τα παντελόνια εγκυμοσύνης. 

Δεν έχουν στην πόλη μας !!!  Ούτε στη διπλανή. Καβαλα μένω!!  

Just now, Evouska είπε:

Εγώ χθες παρήγγειλα σουτιέν εγκυμοσύνης από h&m! Όταν μου έρθουν θα σας πω πως είναι! 

Α ωραία περίμενουμε εντυπώσεις. 

Εγώ σουτιέν είχα βρει στα marks and Spencer είχε μια προσφορά τα 2 μαζί

Just now, jellyfishch είπε:

ωραία, μια χαρά είναι τα 30, συμφερει γιατί θα ψωνίσω και μετά για το μικρό και για τον μεγάλο, και διάφορα δωράκια..

πρενατάλ δε με ενθουσιάζει, αλλά θα του ρίξω μια ματιά να δω τι παίζει...

το λιντλ το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά δε θυμάμαι πότε τα φέρνει... καλούτσικα ήτανε. 

αααχ ένα από τα πολλά καλά της πρωτεύουσας.

Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι τα νούμερα.  Πάντα στα ορκεστρα θέλει πιο μεγάλο 

Πρεναταλ εγώ είχα πάρει ένα κολάν μόνο εγκυμοσυνης κ είναι σαν καινούριο ακόμα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Σφίγγει όλη η περιοχή κάτω για δευτερόλεπτα και πονάω ξεσφιγγει και άντε πάλι το μυκοπλασμα θα βγει Παρασκευή προς το παρόν είμαι καλά βλέπουμε είμαι ξάπλα όσο μπορώ....

Περαστικά Βαλεντινάκι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Καλησπέρα κορίτσια, από που ψωνίζετε ρούχα εγκυμοσύνης?

Mothercare, Prenatal κλπ μου φάνηκαν χάλια. Σαν σακούλες και όχι σαν ρούχα. :angry: Δηλαδή οι έγκυες να μην είναι και λίγο στιλάτες?!

Εγώ φιλενάδες μου, έχω αγοράσει 2 κολάν της εταιρίας SPANX από το ASOS.COM, ένα απλό μάυρο και ένα σαν jean. Kαι τα έχω λιώσει. Βλέπω να με βγάζουν  μεχρι το τέλος της εγκυμοσύνης και μιας και τα αγόρασα νωρίς νωρίς θα τα βγάλουν τα λεφτά τους (100-120 ευρώ το καθένα). Από πάνω φοράω τα ήδη φαρδιά ρούχα που είχα, φούτερ, ζακέτες κλπ Τώρα με το lockdown άλλωστε πολλές μέρες είμαι όλη μέρα με τις φόρμες/πιτζάμες. Eίμαστε και τυχερές εμείς, γιατί όταν θα είμαστε πολύ φουσκωμένες θα έχει ζέστη. Ένα από τα υπάρχοντα φαρδιά φορεματάκια μας (κοντά ή μακριά) και πιστεύω θα είμαστε μια χαρά. 

Ευχαριστώ την κοπέλα που πρότεινε τα σεμινάρια της Nutricia. Γράφτηκα σε όλα. Έχει 4 μέσα στον Ιανουάριο. 

Επίσης, γραφτήκαμε και στα ομαδικά online μαθήματα εγκυμοσύνης για ζευγάρια του ΙROIS. Μας είπαν ότι είναι καλύτερα να τα κάνουμε νωρίς τα μαθήματα παρά αργότερα, για να έχουμε και λίγο χρόνο να ψαχτούμε κι εμείς και να τα επεξεργαστούμε αυτά που θα μάθουμε... Την ερχόμενη Τετάρτη το 1ο μάθημα του οποίου η θεματολογία είναι το πως αναγνωρίζουμε τους σπασμούς. 

Έχει κάνει κάποια αντίστοιχα μαθήματα σε κάποιο άλλο κέντρο? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/1/2021 at 3:26 ΜΜ, Eva1986 είπε:

Να φανταστώ χωρίς μέθη ή οτιδήποτε ε;

Εγώ στην αυχενική είχα 3,1 κ θα το παρακολουθουμε

Στην προηγούμενη κάπου στις 28-30 είχε κατέβει στο 2. 

Ναι χωρίς τίποτα. Στο βάζει ο γιατρός στο γραφείο του. Δεν είναι κάτι τρομερό.

 

On 5/1/2021 at 5:16 ΜΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Όταν τη λαβεις με ενδιαφέρει είχα δει και γ  εκεί κατι τσαντες αλλά τις φοβόμουν.

Ελα ρε περαστικά!!! Τέτοια να διαβάζω με την όρεξη θα μείνει ο άντρας μου!!! Είμαι σε μια φάση που δεν το σκέφτομαι καν!!! Νιώθω και την κοιλιά μου πιο βαριά και το φοβάμαι. 

Όσο για κινήσεις και γω νιώθω όταν ξαπλώνω μόνο το βράδυ καμία κλωτσιά όχι πολλά πράγματα, έχω και πρόσθιο πλακούντα οπότε αυτο μπορεί να φταίει. Άντε να περάσει ο καιρός βρε κορίτσια!!!

@λιλιτο τώρα με το πέσο θα είσαι και πιο σίγουρη!!! Κοριτσάκια και συ ε; Μια χαρά!!! Και γω αυτο που σκέφτομαι είναι σαν μια ται κατι ενδιάμεσο. Της chicco το boppy comfy fit.

@jellyfishch εύχομαι σύντομα να γίνει καλά η μαμά σου το 2021 να έχετε μόνο ευχάριστα!!!

Και μια ερώτηση @jellyfishch τα παιδιά της αδελφής σου πανε σε αγγλικό σχολειο;

Καλύτερα δες. Μάρκα αστεράκι. ,,Fidella , Amazonas. Oxi chicco και τέτοια..

Έχω πάρει πολλά πράγματα από το Αλί για το παιδί. Απλά να κοιτάς κριτικές και φωτογραφίες

On 6/1/2021 at 7:14 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Το μόνο που δε με βολεύει στις τσάντες πλάτης είναι ότι την έχω συνέχεια στον 1 ώμο γιατί όλη την ώρα κατι θα θυμάμαι να βγάλω... Γι αυτό προτιμώ μια Ταχυδρομου αλλά έχω τη μικρή που βάζω μέσα τα απαραίτητα. 

 

Ως προς το θηλασμό να πω ότι αν κάποια θέλει πάρα πολύ να θηλάσει πολύ καλή ιδέα είναι να έχει μια σύμβουλο θηλασμού για βοήθεια. Υπάρχουν και γυναίκες που έρχονται στο σπίτι για βοήθεια, δεν παίρνουν πολλά γύρω στα 25 με 30 ευρώ. Το θέμα είναι κατ εμέ να μην ακούτε τον οποιονδήποτε, αλλά τους ειδικούς. Η φίλη που έχει κάνει 3 4 5 παιδιά ξέρει γι αυτά τα 5 μόνο, ο ειδικός ξέρει για 100 παιδιά...και πάλι γνώμη μου... Εγώ πάντως που θήλασα το γιο μου 19 μήνες χρειάστηκα τη βοήθεια ειδικού σε κάποιες φάσεις, κυρίως στον αποθηλασμό. Και εννοείται ότι συμφωνώ με τα σεμινάρια που λες κι εσύ

Χάιδεμα κοιλιάς; προκαλεί συσπάσεις;;; δεν το ήξερα. Ο, τι και να είναι σημαντικό είναι ότι το προλάβατε. Έτσι δεν είναι; τη μικρή, αν έχεις να την αφήσεις σε μαμά ή πεθερά θα το κάνεις, θα κάτσεις λίγο στ αυγά σου. Δεν πειράζει αν είναι για το καλό του μωρού! Τις συσπάσεις πώς τις κατάλαβες; το μυκοπλασμα πότε θα βγει; 

Καλα θα κάνεις καταρχήν αυτοί έχουν δει ένα εκατομμύριο περιπτώσεις και μπορεί να θεωρούν τη δική σου μη-ανησυχητική, όμως για εσένα είναι ξεχωριστή φορά, εμείς δεν έχουμε πειρα και λογικό να ανησυχούμε. Και δεν κάνει να ταραζομαστε... 

Σύμφωνο με τη συμβούλο. Εγώ είχα βρει κάποιες για αν δυσκολευτω να έρθουν στο νοσοκομείο αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Και ιδανικά να ζητήσετε να θηλάσετε μόλις γεννηθεί το μωράκι . Εκείνη η πρώτη ώρα είναι πολύ σημαντική

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Δεν έχουν στην πόλη μας !!!  Ούτε στη διπλανή. Καβαλα μένω!!  

Α ωραία περίμενουμε εντυπώσεις. 

Εγώ σουτιέν είχα βρει στα marks and Spencer είχε μια προσφορά τα 2 μαζί

Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι τα νούμερα.  Πάντα στα ορκεστρα θέλει πιο μεγάλο 

Πρεναταλ εγώ είχα πάρει ένα κολάν μόνο εγκυμοσυνης κ είναι σαν καινούριο ακόμα. 

Αυτό με τα νούμερα δυστυχώς το παρατήρησα χαχχαχ πήρα νούμερα πολύ μεγαλύτερα... Κρίμα που δεν έχετε γιατί έχει πραγματικά πολύ καλές προσφορές. Αλλά και στα λιντλ που γράφει πιο πάνω έχει πολύ καλά προϊόντα 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια από φορμάκια τι νούμερο παίρνουμε για την αρχή; Εγώ ήμουν έτοιμη να τα πάρω 44, το μικρότερο, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι αυτά είναι για πρώιμα μωράκια. Το επόμενο είναι το 50 αλλά διάβασα ότι αν κανείς μεγάλο μωρο μπορεί από την αρχή να του είναι μικρό το 50!! Ποια η δίκη σας εμπειρία; 
επίσης, μιας και καλώς εχόντων των πραγμάτων γεννάμε Ιούνιο τα φορμάκια τα παίρνουμε κοντομάνικα ή τα μακρυμάνικα πάλι έχουν νόημα αφού τα babies δε ρυθμίζουν τη θερμοκρασία της. Θέλω τα φώτα σας ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

κορίτσια από φορμάκια τι νούμερο παίρνουμε για την αρχή; Εγώ ήμουν έτοιμη να τα πάρω 44, το μικρότερο, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι αυτά είναι για πρώιμα μωράκια. Το επόμενο είναι το 50 αλλά διάβασα ότι αν κανείς μεγάλο μωρο μπορεί από την αρχή να του είναι μικρό το 50!! Ποια η δίκη σας εμπειρία; 
επίσης, μιας και καλώς εχόντων των πραγμάτων γεννάμε Ιούνιο τα φορμάκια τα παίρνουμε κοντομάνικα ή τα μακρυμάνικα πάλι έχουν νόημα αφού τα babies δε ρυθμίζουν τη θερμοκρασία της. Θέλω τα φώτα σας ! 

Εγώ είμαι της άποψης καλύτερα μεγαλύτερα παρά ίσα ίσα και δη μικρότερα....οπότε και το 50μικρο μου φαίνεται η κόρη μου γεννήθηκε 53εκ είχα κάποια 50αρια που πήγαν χαμένα δυστυχώς τώρα όσο αφορά μακρύ ή κοντό επειδή γέννησα Δεκεμβρη καταχείμωνο τα είχα όλα μακρυά αλλά θεωρώ πως και καλοκαίρι ίσως να χρειαστούν και μακρυά απλά όχι χοντρά φορμακια 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φαντάζομαι κοντά στα 55-58 θα ναι τα πρώτα. 

Το δικό μ το πρόωρο ήταν 47 εκ

Φορμακια λογικά μακρυμάνικα λεπτά μακω τις πρώτες μέρες. Δεν νομίζω απευθείας να βάλουμε κοντιμανικα. Υποθέσεις κάνω. Δεν γνωρίζω. 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...