Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Σε αυτές τις χώρες όμως δεν πρέπει να σάς καλέσουν για να πάτε; ή κάτι τέτοιο.... 

Όχι, εφ όσων έχεις βρει δουλειά σε καλοδεχονται. Μόνο η Νορβηγία δεν ανήκει στην ευρωπαϊκή ένωση αλλά κι εκεί έχουν γίνει συμβάσεις για ελεύθερη διέλευση. Απλά χωρίς δουλειά δεν μπορείς ούτε σπίτι να νοικιάσεις ούτε τίποτα.σε υποχρεώνουν δηλαδή εμμέσως πλην σαφώς να γίνεις πολίτης με υποχρεώσεις και δικαιώματα, ειδάλλως θεωρείσαι τουρίστας.

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να πω την αλήθεια κ γω σκέφτομαι κάποια στιγμή να φύγουμε εξωτερικό αν ζοριστουμε εδώ. Όχι πως τώρα ζούμε πλουσιοπάροχα. 

Αν δεν είχα παιδιά ,δε θα το σκεφτόμουν ,θα είχα φύγει.

Είναι ο αδερφός Μ Ελβετία κ έχουμε πει πως αν το πάρουμε απόφαση θα μας βοηθήσει 

Το βιοτικό επίπεδο καμμία σχέση με Ελλάδα 

Παίρνει καλά λεφτά ,βγάζει όλα τα έξοδα κ κάνει αποταμίευση

Θα το δούμε. Γέροι να μαστε.  

Βέβαια έχω κ τον άντρα Μ που θέλει κάποια στιγμή να κάνει κάτι δικό τ

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Να πω την αλήθεια κ γω σκέφτομαι κάποια στιγμή να φύγουμε εξωτερικό αν ζοριστουμε εδώ. Όχι πως τώρα ζούμε πλουσιοπάροχα. 

Αν δεν είχα παιδιά ,δε θα το σκεφτόμουν ,θα είχα φύγει.

Είναι ο αδερφός Μ Ελβετία κ έχουμε πει πως αν το πάρουμε απόφαση θα μας βοηθήσει 

Το βιοτικό επίπεδο καμμία σχέση με Ελλάδα 

Παίρνει καλά λεφτά ,βγάζει όλα τα έξοδα κ κάνει αποταμίευση

Θα το δούμε. Γέροι να μαστε.  

Βέβαια έχω κ τον άντρα Μ που θέλει κάποια στιγμή να κάνει κάτι δικό τ

 

Πολύ καλή περίπτωση η Ελβετία! Και είναι πολύ θετικό που έχετε δικό σας άνθρωπο να σας στηρίξει. Θα μπορούσατε να πάτε, να μαζέψετε κάποια χρήματα και να επιστρέψετε για να κάνει ο άντρας σου τη δική του δουλειά;-).

@manaoula ούτε κι εμείς έχουμε εκεί.. η αδερφή μου είναι στο Ντουμπάι και ο αδερφός μου στη Μάλτα. Κι οι δυο ούτε σκέφτονται να ξαναγυρίσουν και απορούν πώς αντέχουμε εδώ.

Κορίτσια εχθές φτιαχτηκαμε με τον αντρουλη μου ( χωρίς να πλησιάσει εκεί που δεν πρέπει εννοείται). Μετά κατά τις δυόμισι ξύπνησε ο μικρός και δεν μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε σύνολο κοιμήθηκα τρεις ώρες. Το πρωί βγήκα για μια επείγουσα δουλειά με την υπηρεσία μου και τώρα πριν λίγο είδα σταγόνες καφέ αιματακι στο εσώρουχο. Το το θελα ξυνή μου βγήκε και η βόλτα και οι αγκαλίτσες. Δηλαδή ούτε αυτό δεν μπορώ να κάνω?????????έλεος!!!!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Eva1986 είπε:

Πώς ήταν η τοποθέτηση;πόνεσε;

Εγώ χθες παρήγγειλα από AliExpress μια τσάντα πλάτης ,Μ φάνηκε καλή 

Μέχρι κ usb έχει.  14 € την  πήρα. 

Αν δε βγει καλή τουλάχιστον θα πω πέταξα μόνο 14. 

Ταχυδρομου είχα κ με κούρασε στο πρώτο. 

Όταν τη λαβεις με ενδιαφέρει είχα δει και γ  εκεί κατι τσαντες αλλά τις φοβόμουν.

Just now, jellyfishch είπε:

Πολύ καλή περίπτωση η Ελβετία! Και είναι πολύ θετικό που έχετε δικό σας άνθρωπο να σας στηρίξει. Θα μπορούσατε να πάτε, να μαζέψετε κάποια χρήματα και να επιστρέψετε για να κάνει ο άντρας σου τη δική του δουλειά;-).

@manaoula ούτε κι εμείς έχουμε εκεί.. η αδερφή μου είναι στο Ντουμπάι και ο αδερφός μου στη Μάλτα. Κι οι δυο ούτε σκέφτονται να ξαναγυρίσουν και απορούν πώς αντέχουμε εδώ.

Κορίτσια εχθές φτιαχτηκαμε με τον αντρουλη μου ( χωρίς να πλησιάσει εκεί που δεν πρέπει εννοείται). Μετά κατά τις δυόμισι ξύπνησε ο μικρός και δεν μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε σύνολο κοιμήθηκα τρεις ώρες. Το πρωί βγήκα για μια επείγουσα δουλειά με την υπηρεσία μου και τώρα πριν λίγο είδα σταγόνες καφέ αιματακι στο εσώρουχο. Το το θελα ξυνή μου βγήκε και η βόλτα και οι αγκαλίτσες. Δηλαδή ούτε αυτό δεν μπορώ να κάνω?????????έλεος!!!!

Ελα ρε περαστικά!!! Τέτοια να διαβάζω με την όρεξη θα μείνει ο άντρας μου!!! Είμαι σε μια φάση που δεν το σκέφτομαι καν!!! Νιώθω και την κοιλιά μου πιο βαριά και το φοβάμαι. 

Όσο για κινήσεις και γω νιώθω όταν ξαπλώνω μόνο το βράδυ καμία κλωτσιά όχι πολλά πράγματα, έχω και πρόσθιο πλακούντα οπότε αυτο μπορεί να φταίει. Άντε να περάσει ο καιρός βρε κορίτσια!!!

@λιλιτο τώρα με το πέσο θα είσαι και πιο σίγουρη!!! Κοριτσάκια και συ ε; Μια χαρά!!! Και γω αυτο που σκέφτομαι είναι σαν μια ται κατι ενδιάμεσο. Της chicco το boppy comfy fit.

@jellyfishch εύχομαι σύντομα να γίνει καλά η μαμά σου το 2021 να έχετε μόνο ευχάριστα!!!

Και μια ερώτηση @jellyfishch τα παιδιά της αδελφής σου πανε σε αγγλικό σχολειο;

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, λιλιτο είπε:

εγω χθες πηγα εβαλατον πεσσο, ο τραχηλος σταθερος στο 2,5 . Ελπιζουμε να παραμεινει ετσι. Σημερα ηρθε η μαμμα μου πηρε τη μικρη να ξεκουραστω και η πεθερα μου να κανει δουλειες.

απο [ραγματα που λετε, η καλαθουνα αχρηστη ειναι μονο για 2 μηνες εκτος αν παρετε καροτσι 3 σε 1 μπορει να κοιμαται εκει στην αρχη. στο πρωτο ειχα παρει ριλαξ/κουνια 100ευρω και εκατσε μετρημενες φορες. με εσωσε  ο μαρσιπος μει ται, εργονομικος που μπαινει απο ημερων, ετσι εκανα τις δουλειες ,βγαιναμε βολτα και θηλαζε κιολας εκει μεσα . μεχρι το καλοκαιρι την κουβαλουσα ανετα που ηταν κοντα στα 2.

καροτσι εγω εχω το joolz hub φοβερο δεν κολλαει πουθενα ,κατεβαινει τελειως η πλατη για νεογγενητο.

τσαντα μωρου backpack , βολευει περισσοτερο απο του ταχυδρομου και χωραει περισσοτερα πραγματα.

εγω θηλασα 17 μηνες, στην αρχη ειναι κουραστικο αλλα μετα ξενοιαζεις ουτε μπουκαλια ουτε λεφτα για γαλα ουτε να κουβαλας απειρα πραγνατα μαζι σου. θα ελεγα να επιθυμειετ να θηλασετ να ψαχτειτε απο τωρα. εχει πολυ υλικο στι ιντερνετ, επισης η σελιδα της nutricia κανει δωρεαν ονλαιν σεμιναρια θηλασμου και μητροτητας. θηλαστρο δεν αγορασα, ειχα νοικιασει νοσοκομειακο γτ η μικρη εμεινε μια βδομαδα στο νοσοκομειο μετα τη γεννα

τωρα σε αυτο θα παρω ενδοεπικοινωνια γτ μενουμε σε μεζονετα πλεον,  και καλοκαιρινα φορμακια .καμια 10 αρια ειναι αρκετα για αρχη . ευτυχως ειναι ιδιο φυλο, ελπιζω μετα να συναδουν οι εποχες με τα ρουχα και να μην χρειαστει να τα παρουμε ολα απο την αρχη.

παρκοκρεββατο βολευει πολυ ,ειδικα αν πατε στο χωριο ή να μενουν σε παππουδες.

και για κουνια μην δωσετε πολλα λεφτα.καλυτερα επενδυστε σε καλο στρωμα, εγω πηρα με 130 κουνια , τωρα αλλαξα στη μικρη κρεββατι την εβαλα σε μονο με καγκελο, για να συνηθισει τη μεταβαση μεχρι να γεννησω.

Και σε έψαχνα βρε κορίτσι μου.....

Δεν θέλω να χαλάσω το κλίμα σας μπήκα για να πω οτι έχω έντονες συσπάσεις από εχθές το βράδυ...σε ένα δίωρο θα πάω στον γιατρό να δούμε τράχηλο και να δούμε πως θα κινηθούμε αν μίκρυνε και χρειαστεί επέμβαση τείνω και εγώ στον πέσο παρά στην περίδεση μα ηθελα να ρωτήσω λογικά πρέπει πρώτα να φύγει το μικρόβιο που έχω και μετά να τον βάλουμε σωστά? Απορώ τι θα κάνω με τα φάρμακα τα οποία ειναι σε έλλειψη


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και σε έψαχνα βρε κορίτσι μου.....

Δεν θέλω να χαλάσω το κλίμα σας μπήκα για να πω οτι έχω έντονες συσπάσεις από εχθές το βράδυ...σε ένα δίωρο θα πάω στον γιατρό να δούμε τράχηλο και να δούμε πως θα κινηθούμε αν μίκρυνε και χρειαστεί επέμβαση τείνω και εγώ στον πέσο παρά στην περίδεση μα ηθελα να ρωτήσω λογικά πρέπει πρώτα να φύγει το μικρόβιο που έχω και μετά να τον βάλουμε σωστά? Απορώ τι θα κάνω με τα φάρμακα τα οποία ειναι σε έλλειψη

Ενα ρε κορίτσι!!! Είναι δυνατόν να σκέφτεσαι μην χαλασεις το κλίμα; Είμαστε εχω να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη. Αυτο έλειπε να λέμε μονο τα ευχαριστα. Στα δύσκολα θέλουμε στήριξη και να ξεχαστούμε. Μακάρι να πάνε όλα καλά να ξεμπερδέψεις σύντομα με τους μύκητες. Μόλις έχεις νέα να μας πεις. Όλα καλά να πάνε!!!

Για τα φάρμακα μιλα με τον γιατρό σου μήπως έχει κάποιο φαρμακειο

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Ενα ρε κορίτσι!!! Είναι δυνατόν να σκέφτεσαι μην χαλασεις το κλίμα; Είμαστε εχω να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη. Αυτο έλειπε να λέμε μονο τα ευχαριστα. Στα δύσκολα θέλουμε στήριξη και να ξεχαστούμε. Μακάρι να πάνε όλα καλά να ξεμπερδέψεις σύντομα με τους μύκητες. Μόλις έχεις νέα να μας πεις. Όλα καλά να πάνε!!!

Για τα φάρμακα μιλα με τον γιατρό σου μήπως έχει κάποιο φαρμακειο

Μακάρι να είναι όλα καλά! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και σε έψαχνα βρε κορίτσι μου.....

Δεν θέλω να χαλάσω το κλίμα σας μπήκα για να πω οτι έχω έντονες συσπάσεις από εχθές το βράδυ...σε ένα δίωρο θα πάω στον γιατρό να δούμε τράχηλο και να δούμε πως θα κινηθούμε αν μίκρυνε και χρειαστεί επέμβαση τείνω και εγώ στον πέσο παρά στην περίδεση μα ηθελα να ρωτήσω λογικά πρέπει πρώτα να φύγει το μικρόβιο που έχω και μετά να τον βάλουμε σωστά? Απορώ τι θα κάνω με τα φάρμακα τα οποία ειναι σε έλλειψη

Καλά αποτελέσματα να έχεις.  Το θετικό είναι ότι καταλάβαινεις τις συσπάσεις. 

Περιμένουμε νέα. 

Εγώ 5 παρά έχω ραντεβού εκεί που έκανα την αυχενική. Θέλει να με ξαναδεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και σε έψαχνα βρε κορίτσι μου.....

Δεν θέλω να χαλάσω το κλίμα σας μπήκα για να πω οτι έχω έντονες συσπάσεις από εχθές το βράδυ...σε ένα δίωρο θα πάω στον γιατρό να δούμε τράχηλο και να δούμε πως θα κινηθούμε αν μίκρυνε και χρειαστεί επέμβαση τείνω και εγώ στον πέσο παρά στην περίδεση μα ηθελα να ρωτήσω λογικά πρέπει πρώτα να φύγει το μικρόβιο που έχω και μετά να τον βάλουμε σωστά? Απορώ τι θα κάνω με τα φάρμακα τα οποία ειναι σε έλλειψη

Περαστικά Βαλεντίνα μου, μέσα από την καρδιά μου. Να πάνε όλα καλά και να τελειώσει γρήγορα η περιπέτεια.

@Φραουλίτσα* σε ευχαριστώ πολύ. Όποιος είπε το ενός κακού μύρια έπονται κάτι ήξερε.η αδερφή μου δεν έχει παιδιά!

@Eva1986 πόσο καλή ρε συ. Κι εμενα με ξαναεξετασε δωρεάν ηθελε να σιγουρευτεί.για τον πλακούντα. 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και σε έψαχνα βρε κορίτσι μου.....

Δεν θέλω να χαλάσω το κλίμα σας μπήκα για να πω οτι έχω έντονες συσπάσεις από εχθές το βράδυ...σε ένα δίωρο θα πάω στον γιατρό να δούμε τράχηλο και να δούμε πως θα κινηθούμε αν μίκρυνε και χρειαστεί επέμβαση τείνω και εγώ στον πέσο παρά στην περίδεση μα ηθελα να ρωτήσω λογικά πρέπει πρώτα να φύγει το μικρόβιο που έχω και μετά να τον βάλουμε σωστά? Απορώ τι θα κάνω με τα φάρμακα τα οποία ειναι σε έλλειψη

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Κι εγώ πριν την αμνιο είχα 10 μέρες καφέ υγρά αλλά μου επέτρεψε να πηγαίνω στη δουλειά και οσο μπορώ ξεκούραση. 1 εβδομάδα πριν την αμνιο έμεινα καθαρή. Χθες στον υπέρηχο μου βρήκε μια σύσπαση (που είχε εντοπιστεί και στην αμνιο) οπότε ξεκούραση και όχι άγχος. Μάλιστα, σαν κύηση υψηλού κινδυνου μου πρότεινε ξεκούραση και αναρρωτική ως το τέλος και του είπα θα το δω σε λίγες μέρες μήπως βγω τηλεργασια.

Σήμερα ξεκίνησα πάλι καφε-κοκκινα υγρά. Τα νεύρα μου! Λογικα θα μείνω σπίτι ως το τέλος αφού δε με.βγαζουν σε τηλεργασια κι αφού βλέπω ότι πάω από το ένα στο αλλο δεν λέει να ρισκάρω. Το πρόβλημα είναι το οικονομικό που επειδή θα περάσω επιτροπή που έχει αναμονή 7 μήνες, για 7 μήνες δεν θα δω Φράγκο... Τεσπα. Εύχομαι να κρατήσουμε όλες τα μικρουλια μας στην αγκαλιά μας και να μπορέσουμε να ηρεμήσουμε λίγο επιτέλους!!!!

Αυτά για να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη :wub: 

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Κι εγώ πριν την αμνιο είχα 10 μέρες καφέ υγρά αλλά μου επέτρεψε να πηγαίνω στη δουλειά και οσο μπορώ ξεκούραση. 1 εβδομάδα πριν την αμνιο έμεινα καθαρή. Χθες στον υπέρηχο μου βρήκε μια σύσπαση (που είχε εντοπιστεί και στην αμνιο) οπότε ξεκούραση και όχι άγχος. Μάλιστα, σαν κύηση υψηλού κινδυνου μου πρότεινε ξεκούραση και αναρρωτική ως το τέλος και του είπα θα το δω σε λίγες μέρες μήπως βγω τηλεργασια.

Σήμερα ξεκίνησα πάλι καφε-κοκκινα υγρά. Τα νεύρα μου! Λογικα θα μείνω σπίτι ως το τέλος αφού δε με.βγαζουν σε τηλεργασια κι αφού βλέπω ότι πάω από το ένα στο αλλο δεν λέει να ρισκάρω. Το πρόβλημα είναι το οικονομικό που επειδή θα περάσω επιτροπή που έχει αναμονή 7 μήνες, για 7 μήνες δεν θα δω Φράγκο... Τεσπα. Εύχομαι να κρατήσουμε όλες τα μικρουλια μας στην αγκαλιά μας και να μπορέσουμε να ηρεμήσουμε λίγο επιτέλους!!!!

Αυτά για να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη :wub: 

 

Γιατι έχεις τέτοια υγρά; 

Κορίτσια πήγα κι εγώ στο γιατρό, όλα καλά μέχρι στιγμής δόξα τω Θεώ. Μόνο που τού είπα ότι πονάω από κάτω και μού έδωσε κάτι κολπικά υποθετα.. Ραντεβού πάλι σε ένα μήνα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , jellyfishch είπε:

Περαστικά Βαλεντίνα μου, μέσα από την καρδιά μου. Να πάνε όλα καλά και να τελειώσει γρήγορα η περιπέτεια.

@Φραουλίτσα* σε ευχαριστώ πολύ. Όποιος είπε το ενός κακού μύρια έπονται κάτι ήξερε.η αδερφή μου δεν έχει παιδιά!

@Eva1986 πόσο καλή ρε συ. Κι εμενα με ξαναεξετασε δωρεάν ηθελε να σιγουρευτεί.για τον πλακούντα. 

Πραγματικά πολύ καλή 

Επειδή είχα πάει κ στην παχουμη στην πρώτη.  Μερα με νύχτα!!

Ευτυχώς όλα καλά. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα,,,το θετικό είναι ότι ο τράχηλος είναι σταθερός από εχθές το κακό ότι έχω συσπάσεις και μου σύστησε νοσοκομείο με όρο για να σταματήσουν πράγμα που δεν θέλω γιατί δεν θέλω να αφήσω την μικρή έχω κόλλημα αφήστε που γίνεται πανικός με κορονοιο εδω....μου είπε δύο είναι τα ενδεχόμενα

1) να έχουμε κάποιο μικρόβιο που προκαλεί συσπάσεις άρα μόλις βγει η κολπική να το καταπολεμήσουμε

2)να ειναι οργανικό δηλ λόγω σωματότυπου επειδή είχα στην πρώτη έχω και τώρα λόγου βάρους-υψους επιβαρύνεται ο οργανισμός και κάνει συσπάσεις 

Μου έδωσε κολπική κρέμα προγεστερόνης εντομεταξυ πήρα στο μικροβιολογικό να ρωτήσω αν βγήκαν οι εξετάσεις γιατί είναι επείγον και μού είπαν βγήκαν όλα καθαρά εκτός από το μυκοπλασμα που θα βγει την Παρασκευή....

Παρόλαυτα είπε πως για να βάλουμε πεσσο ή να κάνουμε περίδεση θέλει ήρεμη μήτρα πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να πάω νοσοκομείο αν τελικά μικραίνει ο τράχηλος προς το παρόν δεν μικραίνει άρα βλέπουμε

Μου είπε ξάπλα ξεκούραση όχι άγχος όχι χαιδεμα κοιλιάς

 

 

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Πήγα,,,το θετικό είναι ότι ο τράχηλος είναι σταθερός από εχθές το κακό ότι έχω συσπάσεις και μου σύστησε νοσοκομείο με όρο για να σταματήσουν πράγμα που δεν θέλω γιατί δεν θέλω να αφήσω την μικρή έχω κόλλημα αφήστε που γίνεται πανικός με κορονοιο εδω....μου είπε δύο είναι τα ενδεχόμενα

1) να έχουμε κάποιο μικρόβιο που προκαλεί συσπάσεις άρα μόλις βγει η κολπική να το καταπολεμήσουμε

2)να ειναι οργανικό δηλ λόγω σωματότυπου επειδή είχα στην πρώτη έχω και τώρα λόγου βάρους-υψους επιβαρύνεται ο οργανισμός και κάνει συσπάσεις 

Μου έδωσε κολπική κρέμα προγεστερόνης εντομεταξυ πήρα στο μικροβιολογικό να ρωτήσω αν βγήκαν οι εξετάσεις γιατί είναι επείγον και μού είπαν βγήκαν όλα καθαρά εκτός από το μυκοπλασμα που θα βγει την Παρασκευή....

Παρόλαυτα είπε πως για να βάλουμε πεσσο ή να κάνουμε περίδεση θέλει ήρεμη μήτρα πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να πάω νοσοκομείο αν τελικά μικραίνει ο τράχηλος προς το παρόν δεν μικραίνει άρα βλέπουμε

Μου είπε ξάπλα ξεκούραση όχι άγχος όχι χαιδεμα κοιλιάς

 

 

 

Εδώ στην επαρχία που είχα νοσηλευτεί σε τοπική κλινική ,δεν ξέρω πως το πέρασαν στο σύστημα αλλά δεν είχα πληρώσει. Μ βάλανε κ μένα όρο. 2 μερες είχα κάτσει κ μετά σταμάτησαν κ με στείλανε σπίτι. 

Παίζει να κάνεις ερώτηση μήπως κάπως το δικαιολογεί ο ΕΟΠΥΥ;

Λογικά κλινική δε θα γίνεται ο χαμός του νοσοκομείου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...