Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 hour ago, FlowerMom είπε:

κορίτσια από φορμάκια τι νούμερο παίρνουμε για την αρχή; Εγώ ήμουν έτοιμη να τα πάρω 44, το μικρότερο, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι αυτά είναι για πρώιμα μωράκια. Το επόμενο είναι το 50 αλλά διάβασα ότι αν κανείς μεγάλο μωρο μπορεί από την αρχή να του είναι μικρό το 50!! Ποια η δίκη σας εμπειρία; 
επίσης, μιας και καλώς εχόντων των πραγμάτων γεννάμε Ιούνιο τα φορμάκια τα παίρνουμε κοντομάνικα ή τα μακρυμάνικα πάλι έχουν νόημα αφού τα babies δε ρυθμίζουν τη θερμοκρασία της. Θέλω τα φώτα σας ! 

Λοιπόν εγώ επειδή έκανα παιδιά βόδια, έπαιρνα φορμακια για 3 μηνών. Πάρε μερικά λεπτά μακριμανικα ή πολλά κοντομάνικα με ζακευακια. Γενικά όταν κρυώνεις εσύ, κρυώνει και το μωρό. Αυτό μού το είπαν στο μαιευτήριο. Για να ξέρεις πάνω κάτω τι γίνεται...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , FlowerMom είπε:

κορίτσια από φορμάκια τι νούμερο παίρνουμε για την αρχή; Εγώ ήμουν έτοιμη να τα πάρω 44, το μικρότερο, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι αυτά είναι για πρώιμα μωράκια. Το επόμενο είναι το 50 αλλά διάβασα ότι αν κανείς μεγάλο μωρο μπορεί από την αρχή να του είναι μικρό το 50!! Ποια η δίκη σας εμπειρία; 
επίσης, μιας και καλώς εχόντων των πραγμάτων γεννάμε Ιούνιο τα φορμάκια τα παίρνουμε κοντομάνικα ή τα μακρυμάνικα πάλι έχουν νόημα αφού τα babies δε ρυθμίζουν τη θερμοκρασία της. Θέλω τα φώτα σας ! 

Όπως σου ειπαν τα κορίτσια καλύτερα μεγαλύτερα. Εγω για όταν βγαίναμε απο το μαιευτήριο της είχα πάρει ένα το newborn μέγεθος ή αλλιώς 0 και ένα 0-3 αν ήταν πιο μεγάλη, και όλα τα άλλα 0-3 που θα προλάβει να τα βάλει και πιο μετα γιατι μεγαλώνουν γρήγορα!!! Επίσης με βολεψαν πολυ κατι φορμακι που μου είχε δώσει η αδελφή μου που είναι σαν αυτα του μαιευτηρίου. Σαν φόρεμα μακρύ σκεπάζουν τα ποδαράκια. Όταν είχε πάρει τον ανιψιό μου απο το μαιευτήριο με φορμάκι έκλαιγε και δεν ηρεμουσε με τίποτα. Μόλις του άνοιξε τα πόδια στο φορμάκι και ελευθερώθηκε ηρέμησε, και έτσι του πήρε αυτα, και βολεύτηκα και γω. Μπορεί να πάρω κανένα παραπάνω μιας και θα γεννήσω στο Έλενα.

 Και για την θερμοκρασία μου είχαν πει όπως λέει η @ΧρυσαΜ θα το ντύνεις όπως και συ αλλά λίγο πιο ζεστά. Αν είσαι με κοντομάνικο μπορεί να θέλει μια ελαφριά ζακετουλα. Για την αρχή που δεν έχουν λίπος να ζεσταίνονται. Και όταν κρυώνει πιάνεις την μυτούλα και είναι κρύα, όχι τα χέρια γιατί κρυώνουν πιο εύκολα, και επειδή δεν ιδρώνουν πολύ βάζεις το χέρι στον αυχένα του αν ίδρωσε. Θα είναι πάντως καλος ο καιρός τότε. Τυχερες είμαστε.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Όπως σου ειπαν τα κορίτσια καλύτερα μεγαλύτερα. Εγω για όταν βγαίναμε απο το μαιευτήριο της είχα πάρει ένα το newborn μέγεθος ή αλλιώς 0 και ένα 0-3 αν ήταν πιο μεγάλη, και όλα τα άλλα 0-3 που θα προλάβει να τα βάλει και πιο μετα γιατι μεγαλώνουν γρήγορα!!! Επίσης με βολεψαν πολυ κατι φορμακι που μου είχε δώσει η αδελφή μου που είναι σαν αυτα του μαιευτηρίου. Σαν φόρεμα μακρύ σκεπάζουν τα ποδαράκια. Όταν είχε πάρει τον ανιψιό μου απο το μαιευτήριο με φορμάκι έκλαιγε και δεν ηρεμουσε με τίποτα. Μόλις του άνοιξε τα πόδια στο φορμάκι και ελευθερώθηκε ηρέμησε, και έτσι του πήρε αυτα, και βολεύτηκα και γω. Μπορεί να πάρω κανένα παραπάνω μιας και θα γεννήσω στο Έλενα.

 Και για την θερμοκρασία μου είχαν πει όπως λέει η @ΧρυσαΜ θα το ντύνεις όπως και συ αλλά λίγο πιο ζεστά. Αν είσαι με κοντομάνικο μπορεί να θέλει μια ελαφριά ζακετουλα. Για την αρχή που δεν έχουν λίπος να ζεσταίνονται. Και όταν κρυώνει πιάνεις την μυτούλα και είναι κρύα, όχι τα χέρια γιατί κρυώνουν πιο εύκολα, και επειδή δεν ιδρώνουν πολύ βάζεις το χέρι στον αυχένα του αν ίδρωσε. Θα είναι πάντως καλος ο καιρός τότε. Τυχερες είμαστε.

Συμφωνώ, είναι πολύ σημαντικό αυτό, χεράκια και ποδαράκια είναι σχεδόν πάντα κρύα, μύτη και πλάτη είναι τα σημεία που θα δεις αν κρυώνει. Μερικές φορές από το άγχος μας, ντυνουμε τα παιδιά κρεμμύδια και μετά βγάζουν σπυράκια από τη ζέστη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εγώ ακόμα δεν έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι φορμακια! 4 ανιψιά έχω να παιρνω πολυ πραγμα... 

Λοιπόν μόλις γυρισα απο τον γιατρό! Εκανα τον υπέρηχο του μήνα! Όλα πολυ καλά . Εξακριβωθηκε και η μπέμπα! Ποναω συνέχεια αλλά δεν ειδε συσπάσεις στη μητρα ο γιατρός!!! Μάλλον είναι μυϊκό και ανατομικο! Επειδη ειμαι λεπτή και όλα τα νιώθω έντονα! Απλά μου είπε ότι μαλλον έτσι θα πάει με τα πονακια γιατί όσο μεγαλώνει η κοιλιά όλα θα τεντωνουν! Δεν με πειραζει.. Αρκεί να πάνε όλα καλά.... 

  • Μου αρέσει 7

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εγώ ακόμα δεν έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι φορμακια! 4 ανιψιά έχω να παιρνω πολυ πραγμα... 

Λοιπόν μόλις γυρισα απο τον γιατρό! Εκανα τον υπέρηχο του μήνα! Όλα πολυ καλά . Εξακριβωθηκε και η μπέμπα! Ποναω συνέχεια αλλά δεν ειδε συσπάσεις στη μητρα ο γιατρός!!! Μάλλον είναι μυϊκό και ανατομικο! Επειδη ειμαι λεπτή και όλα τα νιώθω έντονα! Απλά μου είπε ότι μαλλον έτσι θα πάει με τα πονακια γιατί όσο μεγαλώνει η κοιλιά όλα θα τεντωνουν! Δεν με πειραζει.. Αρκεί να πάνε όλα καλά.... 

Με το καλό λοιπόν!!! 

 

On 5/1/2021 at 2:12 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!❤

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11 (αλλαγή ΠΗΤ: 6/6), κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4

 

Επίσης, χρόνια πολλά για τη γιορτή σου :x

Έκανα ενημέρωση στο πινακακι για το φύλο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Με το καλό λοιπόν!!! 

 

 

Επίσης, χρόνια πολλά για τη γιορτή σου :x

Έκανα ενημέρωση στο πινακακι για το φύλο!! 

Α τέλεια! Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις ευχές!!! Όταν καταλήξω και σε κλινική θα το βάλουμε και αυτό.... :)

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Kοριτσια Μ πώς είστε;λοιπόν ενώ στην αυχενική μ.ειχε πει αγόρι ,τελικά σήμερα Μ είπαν κορίτσι.  Να το δέσω κόμπο;χαχαχα 

Γερό να ναι.  Δεν το συζητώ.

Περίμενε τη Β επιπέδου για σίγουρα. Μη σού πω περίμενε τη γέννα χαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

κορίτσια από φορμάκια τι νούμερο παίρνουμε για την αρχή; Εγώ ήμουν έτοιμη να τα πάρω 44, το μικρότερο, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι αυτά είναι για πρώιμα μωράκια. Το επόμενο είναι το 50 αλλά διάβασα ότι αν κανείς μεγάλο μωρο μπορεί από την αρχή να του είναι μικρό το 50!! Ποια η δίκη σας εμπειρία; 
επίσης, μιας και καλώς εχόντων των πραγμάτων γεννάμε Ιούνιο τα φορμάκια τα παίρνουμε κοντομάνικα ή τα μακρυμάνικα πάλι έχουν νόημα αφού τα babies δε ρυθμίζουν τη θερμοκρασία της. Θέλω τα φώτα σας ! 

Κοντομανικα θα πάρεις και ένα δυο μακρυμάνικα για τις πρώτες μέρες στο νοσοκομείο. Τα περισσότερα μωράκια γεννιούνται 48-52. Μην πάρεις το 50 που συνήθως είναι το 0. Πάρε μερικά 0-3 μηνών που φτάνουν ως το 56 .συνήθως και μετά 3-6 γτ συνήθως τα φοράνε λίγο τα πρώτα. Εμένα γεννήθηκε 48 και φορούσαμε τα 0-3 για 4 μήνες σχεδόν αλλά ήταν αδύνατο και κοντό μωράκι.αλλα το σύνηθες είναι να πηγαίνουν στο μήνα στο 3-6 πάρε μερικά 0-3 να έχεις και αν δεις ότι τα άλλα είναι μεγάλα στείλε κάποιον να σου ψωνίσει. Το 44 είναι για πρόωρα.. φυσικά παίζει ρόλο και η φορμα.τα ορχήστρα είναι πολύ στενά. Τα hm είναι φαρδιά.

Επίσης εγώ γέννησα Σεπτεμβρη αρχές την πρώτη και την πρώτη μέρα της έβαλαν μακρυμάνικο και μετά την είχαν με κοντομανικο στο νοσοκομείο και πικέ κουβερτακι. Τα μωρά έχουν τη δικιά μας θερμοκρασία . Όσο ζεσταινόμαστε ζεσταίνονται κι αυτά .

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κορίτσια!Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Χθες διάβαζα στο μεγάλο τόπικ''καφέ εξωσωματικής'' ότι έχουν διαβάσει κάποιες κοπέλες πως το φυλλικό των 5mg θεωρείται υψηλή δοσολογία και συνδέεται με τον αυτισμό. Εννοείται ότι και σάλταρα κανονικά. Είμαι άυπνη όλο το βράδυ και όσο κοιμήθηκα έβλεπα συνέχεια εφιάλτες. Εγώ παίρνω φυλλικο ήδη από την ωολήψία. Εσείς παίρνετε φυλλικό; έχετε ακούσει κάτι για αυτές τις έρευνες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE είπε:

Καλημερούδια κορίτσια!Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Χθες διάβαζα στο μεγάλο τόπικ''καφέ εξωσωματικής'' ότι έχουν διαβάσει κάποιες κοπέλες πως το φυλλικό των 5mg θεωρείται υψηλή δοσολογία και συνδέεται με τον αυτισμό. Εννοείται ότι και σάλταρα κανονικά. Είμαι άυπνη όλο το βράδυ και όσο κοιμήθηκα έβλεπα συνέχεια εφιάλτες. Εγώ παίρνω φυλλικο ήδη από την ωολήψία. Εσείς παίρνετε φυλλικό; έχετε ακούσει κάτι για αυτές τις έρευνες;

Καλημέρα !! Πρώτη φορά το ακούω. Των 5 παίρνω κ γω. Κ πολλές ακόμα γνωστές Μ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημερούδια κορίτσια!Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Χθες διάβαζα στο μεγάλο τόπικ''καφέ εξωσωματικής'' ότι έχουν διαβάσει κάποιες κοπέλες πως το φυλλικό των 5mg θεωρείται υψηλή δοσολογία και συνδέεται με τον αυτισμό. Εννοείται ότι και σάλταρα κανονικά. Είμαι άυπνη όλο το βράδυ και όσο κοιμήθηκα έβλεπα συνέχεια εφιάλτες. Εγώ παίρνω φυλλικο ήδη από την ωολήψία. Εσείς παίρνετε φυλλικό; έχετε ακούσει κάτι για αυτές τις έρευνες;

Παίρνω φυλικο από πάντα γιατί λόγω στίγματος έχω έλλειψη συνέχεια αλλιώς ζαλίζομαι η κόρη μου δυο χρονών σήμερα είναι μια χαρά δεν το σταμάτησα ποτε παρά μόνο όταν γέννησα την μικρή μου επειδή επερνα με το τσουβαλι τα φάρμακα και τα είχα βαρεθεί.....ναι αυτό των 5mg περνώ εχθές η μικροβιολόγος μου, μου είπε ότι ίσως χρειαστεί και αύξηση γιατί έπεσε και άλλο ο αιματοκρίτης προς το παρόν το άφησα γιατί είμαι ξάπλα σηκώνομαι μόνο για τα βασικά να εξυοηρετησω την μικρή μου κάνα πληντυριο και φαγητό για εμάς....

Βγήκε η καλλιέργεια αρνητική άρα πάμε ότι οι συσπασεις είναι λόγω οργανισμού αντιδράει έτσι ξάπλα φάρμακα με το τσουβαλι και βλέπουμε

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Eva1986 said:

Kοριτσια Μ πώς είστε;λοιπόν ενώ στην αυχενική μ.ειχε πει αγόρι ,τελικά σήμερα Μ είπαν κορίτσι.  Να το δέσω κόμπο;χαχαχα 

Γερό να ναι.  Δεν το συζητώ.

Χαχαχ... Χθες στον υπέρηχο για μια δόση όπως βλέπαμε τα μπουτακια του μωρου από πισω φαινόταν κάτι σαν τσουτσουνακι το οποίο μετά κουνήθηκε και ήταν ο λωρος τελικά ... Μήπως και στην αυχενικη τον λωρο βλέπατε για τσουτσου?? Χαχαχ

Πως σου φάνηκε ο νέος γιατρός? Καλά δεν θυμάμαι ? 

Just now, BILLE said:

Καλημερούδια κορίτσια!Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Χθες διάβαζα στο μεγάλο τόπικ''καφέ εξωσωματικής'' ότι έχουν διαβάσει κάποιες κοπέλες πως το φυλλικό των 5mg θεωρείται υψηλή δοσολογία και συνδέεται με τον αυτισμό. Εννοείται ότι και σάλταρα κανονικά. Είμαι άυπνη όλο το βράδυ και όσο κοιμήθηκα έβλεπα συνέχεια εφιάλτες. Εγώ παίρνω φυλλικο ήδη από την ωολήψία. Εσείς παίρνετε φυλλικό; έχετε ακούσει κάτι για αυτές τις έρευνες;

Και εγώ αυτό παιρνω κοπέλα μου!!! Νομίζω οι περισσοτερες! 

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Παίρνω φυλικο από πάντα γιατί λόγω στίγματος έχω έλλειψη συνέχεια αλλιώς ζαλίζομαι η κόρη μου δυο χρονών σήμερα είναι μια χαρά δεν το σταμάτησα ποτε παρά μόνο όταν γέννησα την μικρή μου επειδή επερνα με το τσουβαλι τα φάρμακα και τα είχα βαρεθεί.....ναι αυτό των 5mg περνώ εχθές η μικροβιολόγος μου, μου είπε ότι ίσως χρειαστεί και αύξηση γιατί έπεσε και άλλο ο αιματοκρίτης προς το παρόν το άφησα γιατί είμαι ξάπλα σηκώνομαι μόνο για τα βασικά να εξυοηρετησω την μικρή μου κάνα πληντυριο και φαγητό για εμάς....

Βγήκε η καλλιέργεια αρνητική άρα πάμε ότι οι συσπασεις είναι λόγω οργανισμού αντιδράει έτσι ξάπλα φάρμακα με το τσουβαλι και βλέπουμεβλέπουμ

Ολα θα πανε καλα... Χθες που πήγα για υπέρηχο είδαμε ότι και ο δικός μου τράχηλος μίκρυνε αλλά ο γιατρός είπε ότι αυτός έχεις σκαμπανεβάσματα... Επομένως θα περιμενουμε και στον επόμενο υπέρηχο! Β επιπεδου έχω προς το τέλος Φεβρουαρίου. Μέχρι τότε θα παω άλλη μια φορά για υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Χαχαχ... Χθες στον υπέρηχο για μια δόση όπως βλέπαμε τα μπουτακια του μωρου από πισω φαινόταν κάτι σαν τσουτσουνακι το οποίο μετά κουνήθηκε και ήταν ο λωρος τελικά ... Μήπως και στην αυχενικη τον λωρο βλέπατε για τσουτσου?? Χαχαχ

Πως σου φάνηκε ο νέος γιατρός? Καλά δεν θυμάμαι ? 

Και εγώ αυτό παιρνω κοπέλα μου!!! Νομίζω οι περισσοτερες! 

Ολα θα πανε καλα... Χθες που πήγα για υπέρηχο είδαμε ότι και ο δικός μου τράχηλος μίκρυνε αλλά ο γιατρός είπε ότι αυτός έχεις σκαμπανεβάσματα... Επομένως θα περιμενουμε και στον επόμενο υπέρηχο! Β επιπεδου έχω προς το τέλος Φεβρουαρίου. Μέχρι τότε θα παω άλλη μια φορά για υπέρηχο. 

Εμένα μου έκλεισαν από την αυχενική για β επιπέδου είναι στις 25/2 τότε είναι η καθοριστική φορά που τον κοιτάνε είναι η αλήθεια και από εκεί κρίνουν τι είναι να γίνει και εμένα κοντύνε αλλά όχι τραγικά από 4εκ πήγε 3.6 φυσικά και θα το κοιτάμε....από πόνους πάω καλύτερα αφού γύρω στις 20ωρες την ημέρα είμαι ξάπλα χαχαχαχχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Χαχαχ... Χθες στον υπέρηχο για μια δόση όπως βλέπαμε τα μπουτακια του μωρου από πισω φαινόταν κάτι σαν τσουτσουνακι το οποίο μετά κουνήθηκε και ήταν ο λωρος τελικά ... Μήπως και στην αυχενικη τον λωρο βλέπατε για τσουτσου?? Χαχαχ

Πως σου φάνηκε ο νέος γιατρός? Καλά δεν θυμάμαι ? 

Και εγώ αυτό παιρνω κοπέλα μου!!! Νομίζω οι περισσοτερες! 

Ολα θα πανε καλα... Χθες που πήγα για υπέρηχο είδαμε ότι και ο δικός μου τράχηλος μίκρυνε αλλά ο γιατρός είπε ότι αυτός έχεις σκαμπανεβάσματα... Επομένως θα περιμενουμε και στον επόμενο υπέρηχο! Β επιπεδου έχω προς το τέλος Φεβρουαρίου. Μέχρι τότε θα παω άλλη μια φορά για υπέρηχο. 

Δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν. 

Ξέρεις εκεί που πηρα απόφαση για αγόρι στην αυχενική , μου λένε κορίτσι κ ήταν Σοκ. 

Μ το πε κ η εμβρυολογος την τρίτη κ ο γιατρός την Πέμπτη. Κ οι 2 λένε σχεδόν σίγουρο κορίτσι. 

Καλός Μ φάνηκε. Ευγενικός.  

Δε θα πω μεγάλες κουβέντες. Θέλω να τον δω στα δύσκολα. Γιατί θα έχουμε δύσκολα 

Σε έναν απλό υπέρηχο όλοι πάνω κάτω τα ίδια είναι. 

Θέλω να δω πως θα αντιμετωπίσει πχ αν κοντύνει ο τράχηλος. Γτ ξεκίνησα με 3,1.  Κ θα το δω στην β επιπέδου πάλι πως πάει.  

Έχω τρομερο άγχος να πάνε όλα καλά. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...