Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Κορίτσια μου μόλις ήρθα στο δωμάτιο ήταν ο καλύτερος ύπνος της ζωής μου....ο τράχηλος ήταν ανοιχτός το έδεσε και τώρα περιμένουμε να δούμε αν θα το δεχτεί...ουφ Θεουλη όλα καλά μέχρι εδώ ένα βήμα έμεινε!!!! Η αλήθεια είναι ότι έχω πονακια βάλανε όρο να τα σταματήσουν!!!!

Όχι καμία σχέση τα υγρά ήταν συσσωρευμένα από την κρέμα και τα ουτρο τα κράτησε μέσα και κάποια στιγμή τα έβγαλε!!!

Τι γίνεται στην ομαδουλα μας μωρέ??? Η Παναγίτσα μαζί σου!!!

Καλη ανάρρωση να έχεις κοπέλα μου και ο οργανισμός σου να το δεχτεί και να πάνε όλα καλά. Λογικά δεν θα έχεις και το ίδιο ανχος μετα έτσι δεν είναι; Κοίτα να ξεκουραστείς τώρα ο οργανισμός σου το χρειάζεται και θετικές σκέψεις.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλη ανάρρωση να έχει κοπέλα μου και ο οργανισμός σου να το δεχτεί και να πάνε όλα καλά. Λογικά δεν θα έχεις και το ίδιο ανχος μετα έτσι δεν είναι; Κοίτα να ξεκουραστείς τώρα ο οργανισμός σου το χρειάζεται και θετικές σκέψεις.

Ο γιατρός είπε πως δεν μπορεί να ανοίξει πλέον ο τράχηλος εκτός και αν κωψει ο ίδιος το ράμμα πράγμα που θα γίνει μόνο και έαν ξεκινήσουν τακτικές συσπάσεις δηλ δεν υπάρχει γυρισμός τον ρώτησα μέχρι πόσες επιτρέπονται και μου είπε διάσπαρτες μέσα στην μέρα δεν μας ενοχλούν.....έχει ο Θεός

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evouska είπε:

 

Κ εγώ πήρα φορμακια κορίτσια μου δεν άντεξα, πήρα δύο 50/56 Και ακόμα δύο 62/68! Κολάν εγκυμοσύνης τα είχαν πάρει όλα, βρήκα ευτυχώς ένα τελευταίο small ελπίζω να μπω κάπου μέσα !! Και σουτιέν πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φοραω και τα δοκίμασα, μου κάνουν αλλά έχουν κ λίγο έξτρα χώρο όποτε μια χαρά θα είναι!

 Βαλεντινακι μου γλυκό να μη  κλαις καθόλου θα δεις που όλα καλα θα πάνε! Το καταλάβατε ευτυχώς, αυτό έχει σημασία! Θετική σκέψη, προσευχόμαστε όλες για σένα! ❤❤❤

Μεγειά τα ρουχαλάκια και καλοφόρετα!! Εγω πηρα κολάν medium αλλά και το small ίσως να ήταν καλύτερο, οπότε μια χαρά θα είσαι. Και πήρα και ένα σετ παντελονάκια 62 68, γιατί σκέφτηκα αφού γεννιούνται γύρω στους 50 πόντους δεν θα το πολυ βάλει. Βέβαια και με τον καιρό δεν ξέρω αν θα τα βάλουν πιο μετα.... Θα δείξει.... Γενικά έχω πάρα πολλά απο την κόρη μου, κάποια δεν είχα προλάβει να της τα βάλω οπότε δεν θα παρω πολλά πράγματα. Ενα φορμάκι με το οποίο θα βγούμε απο το μαιευτήριο μια πετσετουλα σαν μπέρτα, και ένα σετ σεντονακια για το καλό. Τα σουτιέν δεν τα πήρα, γιατί έχουν μπανέλες και όσο μεγαλώνει το στήθος καλό είναι να τις αποφεύγουμε για τυχόν τραυματισμούς. 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ο γιατρός είπε πως δεν μπορεί να ανοίξει πλέον ο τράχηλος εκτός και αν κωψει ο ίδιος το ράμμα πράγμα που θα γίνει μόνο και έαν ξεκινήσουν τακτικές συσπάσεις δηλ δεν υπάρχει γυρισμός τον ρώτησα μέχρι πόσες επιτρέπονται και μου είπε διάσπαρτες μέσα στην μέρα δεν μας ενοχλούν.....έχει ο Θεός

Ειδες τουλάχιστον θα ηρεμησεις και απο αυτον τον φόβο!!! Να πάνε όλα καλά να ησυχάσεις!!!

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ κάνω διάλειμμα να αλλάξει θέση. Το μωρό καλά. Εγώ με 1.9 πάω για περίδεση λογικά 

Καλα αποτελέσματά να έχεις!!! Άντε να μάθουμε και το φύλο πια!!! Όσο για την περιδεση ξέρω ότι θα πρέπει να σου δημιουργει ανχος αφου πρόκειται για επεμβαση έστω μικρή, αλλά μετα θα είσαι ασφαλής. Όλα καλα να πάνε!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Ο γιατρός είπε πως δεν μπορεί να ανοίξει πλέον ο τράχηλος εκτός και αν κωψει ο ίδιος το ράμμα πράγμα που θα γίνει μόνο και έαν ξεκινήσουν τακτικές συσπάσεις δηλ δεν υπάρχει γυρισμός τον ρώτησα μέχρι πόσες επιτρέπονται και μου είπε διάσπαρτες μέσα στην μέρα δεν μας ενοχλούν.....έχει ο Θεός

Αυτο μου το εχει πει και ο δικος μου γιατρος. Οι συσπασεις στον μηνα μας δεν ειναι επικινδυνες αν ειναι διασπαρτες. 

Αντε κοριτσι μου. Εγινε το πρωτο βημα. Βημα βημα και ολα καλα θα πανε. 

Ρε κοριτσια μου αυτο με τον τραχηλο ειναι ανατομικο σε καθε ανθρωπο ή μπορεις να κανεις κατι για να το αποτρεψεις? 

  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε, καλή ανάρρωση να έχεις και όλα να πάνε καλά από εδώ κ πέρα! 
 

κοριτσια μου έκανα κ εγώ χθες την β επιπέδου. Όλες οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές, ο μπέμπης μας 520 γρ. 
 

@Eva1986 κορίτσι μου καλά απότελεσματα να έχεις! Όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Μεγειά τα ρουχαλάκια και καλοφόρετα!! Εγω πηρα κολάν medium αλλά και το small ίσως να ήταν καλύτερο, οπότε μια χαρά θα είσαι. Και πήρα και ένα σετ παντελονάκια 62 68, γιατί σκέφτηκα αφού γεννιούνται γύρω στους 50 πόντους δεν θα το πολυ βάλει. Βέβαια και με τον καιρό δεν ξέρω αν θα τα βάλουν πιο μετα.... Θα δείξει.... Γενικά έχω πάρα πολλά απο την κόρη μου, κάποια δεν είχα προλάβει να της τα βάλω οπότε δεν θα παρω πολλά πράγματα. Ενα φορμάκι με το οποίο θα βγούμε απο το μαιευτήριο μια πετσετουλα σαν μπέρτα, και ένα σετ σεντονακια για το καλό. Τα σουτιέν δεν τα πήρα, γιατί έχουν μπανέλες και όσο μεγαλώνει το στήθος καλό είναι να τις αποφεύγουμε για τυχόν τραυματισμούς. 

Ειδες τουλάχιστον θα ηρεμησεις και απο αυτον τον φόβο!!! Να πάνε όλα καλά να ησυχάσεις!!!

Καλα αποτελέσματά να έχεις!!! Άντε να μάθουμε και το φύλο πια!!! Όσο για την περιδεση ξέρω ότι θα πρέπει να σου δημιουργει ανχος αφου πρόκειται για επεμβαση έστω μικρή, αλλά μετα θα είσαι ασφαλής. Όλα καλα να πάνε!!!

 

Just now, Φώφη1990 είπε:

Αυτο μου το εχει πει και ο δικος μου γιατρος. Οι συσπασεις στον μηνα μας δεν ειναι επικινδυνες αν ειναι διασπαρτες. 

Αντε κοριτσι μου. Εγινε το πρωτο βημα. Βημα βημα και ολα καλα θα πανε. 

Ρε κοριτσια μου αυτο με τον τραχηλο ειναι ανατομικο σε καθε ανθρωπο ή μπορεις να κανεις κατι για να το αποτρεψεις? 

 

Just now, Olga93 είπε:

@ΒαλεντιναΧ κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε, καλή ανάρρωση να έχεις και όλα να πάνε καλά από εδώ κ πέρα! 
 

κοριτσια μου έκανα κ εγώ χθες την β επιπέδου. Όλες οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές, ο μπέμπης μας 520 γρ. 
 

@Eva1986 κορίτσι μου καλά απότελεσματα να έχεις! Όλα θα πάνε καλά! 

Ευχαριστώ κορίτσια μου καλά μόλις έφαγα και κοτόσουπα λεμονάτη μουρλια..... @Φώφη1990 κάποιες γυναίκες έχουν κάνει επεμβάσεις που μπορεί να σκαλιστεί ο τράχηλος ή ακόμα και να φύγει κομμάτι του εκεί το ξέρεις ότι σε περίπτωση εγκυμοσύνης θα γίνει περίδεση προληπτική αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό δεν μπορείς να το προβλέψεις μόνο να ελέγχεις κάθε τόσο πως πάει δυστηχως είναι απρόβλεπτο σκέψου ότι σε 4μερες από 3.6 εκ έφτασε 0 με μισό εκατοστό διαστολή και νομίζω πως η @Eva1986 πριν τρεις εβδομάδες τον είχε 3 και σήμερα είπε 1.9 είναι απροβλεπτος

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Δεν μπήκα αυτές τις μέρες,.χθες δοκίμαζα νυφικά και ο.αντρας μου πήρε το.κουστουμι. Αύριο ή Κυριακή θα δω λίγα ακόμη και θα αποφασίσω. Πάντως έχω βρει ένα που μου πάει πολύ σε άλφα γραμμή και δεν φαίνομαι τεράστια! Από κιλά έχω χάσει 2 αλλά ξεπρησστηκα πολύ. Καμία σχέση οι φωτό που έβγαζα χθες με τα νυφικά με εκείνες που έβγαλα πριν 3 εβδομάδες. Έχω κόψει ζάχαρη και λευκό αλεύρι. Βράδυ δεν τρώω υδατάνθρακες ούτε φρούτα.

Εγώ στα Lidl δεν έχω προλάβει να πάω, με την 1η ευκαιρία θα πάω να δω τι έμεινε. 

Κάποια που με ρώτησε γιατί δε βλέπαμε το μωράκι στη Β επιπέδου, είναι ότι συνέβη και στην @Eva1986 και έχει να κάνει καθαρά με τη θέση του εμβρύου. Εμένα δεν άλλαξε θέση οπότε ξαναπάω Τρίτη πρωι. Εύα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά. @ΒαλεντιναΧ προσεύχομαι να είσαι καλά και να πάνε όλα καλά για σενα και το μωράκι σου. Το ένστικτο σου σε έσωσε. Έχει πιστη. Η σκέψη μου είναι μαζί σου. 

Συγχαρητήρια για τις Β επιπέδου. Εγώ θα δεχτώ τα δικά μου όταν ολοκληρωθεί.

Σας φιλώ κάθε μία ξεχωριστά

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Δεν μπήκα αυτές τις μέρες,.χθες δοκίμαζα νυφικά και ο.αντρας μου πήρε το.κουστουμι. Αύριο ή Κυριακή θα δω λίγα ακόμη και θα αποφασίσω. Πάντως έχω βρει ένα που μου πάει πολύ σε άλφα γραμμή και δεν φαίνομαι τεράστια! Από κιλά έχω χάσει 2 αλλά ξεπρησστηκα πολύ. Καμία σχέση οι φωτό που έβγαζα χθες με τα νυφικά με εκείνες που έβγαλα πριν 3 εβδομάδες. Έχω κόψει ζάχαρη και λευκό αλεύρι. Βράδυ δεν τρώω υδατάνθρακες ούτε φρούτα.

Εγώ στα Lidl δεν έχω προλάβει να πάω, με την 1η ευκαιρία θα πάω να δω τι έμεινε. 

Κάποια που με ρώτησε γιατί δε βλέπαμε το μωράκι στη Β επιπέδου, είναι ότι συνέβη και στην @Eva1986 και έχει να κάνει καθαρά με τη θέση του εμβρύου. Εμένα δεν άλλαξε θέση οπότε ξαναπάω Τρίτη πρωι. Εύα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά. @ΒαλεντιναΧ προσεύχομαι να είσαι καλά και να πάνε όλα καλά για σενα και το μωράκι σου. Το ένστικτο σου σε έσωσε. Έχει πιστη. Η σκέψη μου είναι μαζί σου. 

Συγχαρητήρια για τις Β επιπέδου. Εγώ θα δεχτώ τα δικά μου όταν ολοκληρωθεί.

Σας φιλώ κάθε μία ξεχωριστά

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό ο γάμος σας εύχομαι μετά από αυτήν την υπέροχη ημέρα να έρθει μια καλύτερη αυτήν που θα κρατήσετε το παιδάκι σας γερό στην αγγαλιτσα σας....

Ευχαριστώ για τις ευχές....

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια σας γράφω από την κλινική μόλις ήρθα θα γίνει εισαγωγή μπορεί αμνιακα να μην χάνω αλλά έχω εξάλειψη τραχήλου και διαστολή μισό εκατοστό θα με βάλουν για περίδεση αύριο και βλέπουμε ελπίζουμε στα καλύτερά έστω 5-6 εβδομάδες να κρατήσουμε για να μιλάμε για βιώσιμο μωρό αν φυσικά δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος και δεν το απορρίψει...Έχουμε αγορακι

Έκλαψα αλλά είμαι καλά ότι θέλει ο Θεός ας γίνει το θέλημα του!!!!

 

Προσευχηθείτε για εμένα!!!

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε. Γιατί να γίνει αυτό; αφού προσεχες. Πραγματικά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου περάσουν γρήγορα οι εβδομάδες!!! Έχε πίστη..!!!! 

Αλλά βρε κορίτσια αλλού ακούμε μωρά που γεννιούνται 5-6 μηνών και έζησαν. Εγώ έχω φίλη που γεννήθηκε 184 γραμμάρια. Πώς αλλού ζουν κι αλλού δεν γίνεται;

Μη χάνεις την πίστη σου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια Μ ευχαριστω πολύ. 

Τρίτη πρωί θα μπω κλινική.  Θα γίνει περίδεση.  

Είναι απρόβλεπτος ο τράχηλος. 

Γενικά τρομοκρατήθηκα.  

Φοβάμαι μην το χάσω 

Θα βάζω ουτροτζεσταν κολπικά. Όσο χαζό κ αν ακούγεται δυσκολεύομαι να τα βάλω. Στην πρώτη παίζει να μην έβαλα ούτε 1 σωστά.  

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva1986 said:

Κόριτσια Μ ευχαριστω πολύ. 

Τρίτη πρωί θα μπω κλινική.  Θα γίνει περίδεση.  

Είναι απρόβλεπτος ο τράχηλος. 

Γενικά τρομοκρατήθηκα.  

Φοβάμαι μην το χάσω 

Θα βάζω ουτροτζεσταν κολπικά. Όσο χαζό κ αν ακούγεται δυσκολεύομαι να τα βάλω. Στην πρώτη παίζει να μην έβαλα ούτε 1 σωστά.  

 

Ειναι οντως τελικα τοσο απροβλεπτος!!!!!

Δεν υπαρχουν καθολου δηλαδη αλλα συμπτωματα? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Ειναι οντως τελικα τοσο απροβλεπτος!!!!!

Δεν υπαρχουν καθολου δηλαδη αλλα συμπτωματα? 

Συσπάσεις. Πονακια περιόδου έντονα. Καφέ βλέννη.  Αίμα. 

Αυτά Μ πε σήμερα που ρώτησα. 

Εγώ τίποτα απ' αυτά δεν πολυκαταλαβα

Λίγα πονακια είχα.  Αλλά όχι σε βαθμό να με βάλουν σε σκέψη. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Συσπάσεις. Πονακια περιόδου έντονα. Καφέ βλέννη.  Αίμα. 

Αυτά Μ πε σήμερα που ρώτησα. 

Εγώ τίποτα απ' αυτά δεν πολυκαταλαβα

Λίγα πονακια είχα.  Αλλά όχι σε βαθμό να με βάλουν σε σκέψη. 

 

Καταλαβα... Ολα αυτα που εχω και εγω. Αιμα και βλεννη οχι αλλα πονους και συσπασεις εχω... Αγχωθηκα και εγω πολυ τωρα! Την αλλη πεμπτη εχω ραντεβου στον γιατρο.... Θα του πω να το δουμε γιατι η  β επιπεδου αργει ακομα


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Ο γιατρός είπε πως δεν μπορεί να ανοίξει πλέον ο τράχηλος εκτός και αν κωψει ο ίδιος το ράμμα πράγμα που θα γίνει μόνο και έαν ξεκινήσουν τακτικές συσπάσεις δηλ δεν υπάρχει γυρισμός τον ρώτησα μέχρι πόσες επιτρέπονται και μου είπε διάσπαρτες μέσα στην μέρα δεν μας ενοχλούν.....έχει ο Θεός

Κοριτσι Μ την έκανες;η θα την κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κοριτσι Μ την έκανες;η θα την κάνεις;

Την έκανα κορίτσι μου τώρα παίρνω αντιβίωση και τοκολυτικο να δούμε αν θα δεχτεί ο οργανισμός το ράμμα προς το παρόν όλα καλά!!! Λίγους πόνους περιόδου έχω αλλά όχι συσπάσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Κόριτσια Μ ευχαριστω πολύ. 

Τρίτη πρωί θα μπω κλινική.  Θα γίνει περίδεση.  

Είναι απρόβλεπτος ο τράχηλος. 

Γενικά τρομοκρατήθηκα.  

Φοβάμαι μην το χάσω 

Θα βάζω ουτροτζεσταν κολπικά. Όσο χαζό κ αν ακούγεται δυσκολεύομαι να τα βάλω. Στην πρώτη παίζει να μην έβαλα ούτε 1 σωστά.  

 

Όλσ καλά θα πάνε κορίτσι μου μην φοβάσαι έχεις τράχηλο να δέσει το 1.9 είναι καλό μήκος για να δεθεί έγω δεν είχα είχα μέχρι και διαστολή όλα θα πάνε μια χαρά.....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...