Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια σας γράφω από την κλινική μόλις ήρθα θα γίνει εισαγωγή μπορεί αμνιακα να μην χάνω αλλά έχω εξάλειψη τραχήλου και διαστολή μισό εκατοστό θα με βάλουν για περίδεση αύριο και βλέπουμε ελπίζουμε στα καλύτερά έστω 5-6 εβδομάδες να κρατήσουμε για να μιλάμε για βιώσιμο μωρό αν φυσικά δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος και δεν το απορρίψει...Έχουμε αγορακι

Έκλαψα αλλά είμαι καλά ότι θέλει ο Θεός ας γίνει το θέλημα του!!!!

 

Προσευχηθείτε για εμένα!!!

Κοπέλα μου υπομονή και σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά. Αν όλα πάνε καλά με την περιδεση μπορεί να τα καταφέρεις και μέχρι τέλους όχι μονο 5 με 6 εβδομάδες έτσι δεν είναι; Όσο μπορείς μείνε ψύχραιμη και όταν μπορείς μπες να μας πεις τα νέα σου. Καλή σου ειτυχια κορίτσι μου.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Κοπέλα μου υπομονή και σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά. Αν όλα πάνε καλά με την περιδεση μπορεί να τα καταφέρεις και μέχρι τέλους όχι μονο 5 με 6 εβδομάδες έτσι δεν είναι; Όσο μπορείς μείνε ψύχραιμη και όταν μπορείς μπες να μας πεις τα νέα σου. Καλή σου ειτυχια κορίτσι μου.

Ο γιατρός είπε πως αν πετύχει η περίδεση ναι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάει μέχρι τέλους αρκεί να μην έχω συσπάσεις....το θέμα μας είναι να μην το δει σαν ξένο σώμα και το απορρίψει εκεί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.....ευχαριστώ κοριτσάκι μου!

@Eva1986 ευχαριστώ κορίτσι μου

Θα σας ενημερωσω


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ο γιατρός είπε πως αν πετύχει η περίδεση ναι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάει μέχρι τέλους αρκεί να μην έχω συσπάσεις....το θέμα μας είναι να μην το δει σαν ξένο σώμα και το απορρίψει εκεί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.....ευχαριστώ κοριτσάκι μου!

@Eva1986 ευχαριστώ κορίτσι μου

Θα σας ενημερωσω

Δεν λες καλά που επεμενες και πήγες στον γιατρό και το είδατε; Μπορεί αλλη να ήταν η ανησυχία σου, αλλά τελικά σε έσωσε!!! Εχω διαβάσει εδω για κοπέλες που τα έχουν καταφέρει με περιδεση!!! Να σκέφτεσαι θετικά οτι θα τα καταφέρεις και συ!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια σας γράφω από την κλινική μόλις ήρθα θα γίνει εισαγωγή μπορεί αμνιακα να μην χάνω αλλά έχω εξάλειψη τραχήλου και διαστολή μισό εκατοστό θα με βάλουν για περίδεση αύριο και βλέπουμε ελπίζουμε στα καλύτερά έστω 5-6 εβδομάδες να κρατήσουμε για να μιλάμε για βιώσιμο μωρό αν φυσικά δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος και δεν το απορρίψει...Έχουμε αγορακι

Έκλαψα αλλά είμαι καλά ότι θέλει ο Θεός ας γίνει το θέλημα του!!!!

 

Προσευχηθείτε για εμένα!!!

Ολες μας οι προσευχές μαζί σου!!!

Ξεκουρασου όσο μπορείς κυρίως ψυχολογικά κι εύχομαι να πετύχει η περιδεση και να μείνει μέσα τουλάχιστον 6 εβδομάδες ακόμα. Να είσαι αισιόδοξη και θα περιμένουμε νεότερα. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Δεν λες καλά που επεμενες και πήγες στον γιατρό και το είδατε; Μπορεί αλλη να ήταν η ανησυχία σου, αλλά τελικά σε έσωσε!!! Εχω διαβάσει εδω για κοπέλες που τα έχουν καταφέρει με περιδεση!!! Να σκέφτεσαι θετικά οτι θα τα καταφέρεις και συ!!!

Αυτό είπαμε όλοι για άλλο πηγαμε άλλο βρήκαμε και ευτυχώς δηλ γιατί το προλάβαμε στο τσακ το έβλεπα και εγώ η ίδια!!!

Just now, Μαρία1430 είπε:

Ολες μας οι προσευχές μαζί σου!!!

Ξεκουρασου όσο μπορείς κυρίως ψυχολογικά κι εύχομαι να πετύχει η περιδεση και να μείνει μέσα τουλάχιστον 6 εβδομάδες ακόμα. Να είσαι αισιόδοξη και θα περιμένουμε νεότερα. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 

Το εύχομαι και εγώ κορίτσι μου να πάνε όλα καλά....

Ευχαριστώ κορίτσια μου για το ενδιαφέρον σας

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

7 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλημέρες!Κ εγώ πήγα και πήρα 2 φανελάκια (small- άσπρο, μαύρο), ένα κολάν μαύρο (small) και επιτέλους το μαξιλάρι!Μπλουζάκια είχε μόνο μακρυμάνικα και-ντρέπομαι που το λέω- δεν καταλάβαινα τα νούμερα!Εμένα μου είχαν πει ότι τα νούμερα πάνε  με τους μήνες και να έπαιρνα 0-3 μηνών κ αντ αυτού είδα νούμερα με εκατοστά. δηλ. για αγοράκι  τι πρέπει να πάρω;

Κ εγώ πήρα φορμακια κορίτσια μου δεν άντεξα, πήρα δύο 50/56 Και ακόμα δύο 62/68! Κολάν εγκυμοσύνης τα είχαν πάρει όλα, βρήκα ευτυχώς ένα τελευταίο small ελπίζω να μπω κάπου μέσα !! Και σουτιέν πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φοραω και τα δοκίμασα, μου κάνουν αλλά έχουν κ λίγο έξτρα χώρο όποτε μια χαρά θα είναι!

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια σας γράφω από την κλινική μόλις ήρθα θα γίνει εισαγωγή μπορεί αμνιακα να μην χάνω αλλά έχω εξάλειψη τραχήλου και διαστολή μισό εκατοστό θα με βάλουν για περίδεση αύριο και βλέπουμε ελπίζουμε στα καλύτερά έστω 5-6 εβδομάδες να κρατήσουμε για να μιλάμε για βιώσιμο μωρό αν φυσικά δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος και δεν το απορρίψει...Έχουμε αγορακι

Έκλαψα αλλά είμαι καλά ότι θέλει ο Θεός ας γίνει το θέλημα του!!!!

 

Προσευχηθείτε για εμένα!!!

 Βαλεντινακι μου γλυκό να μη  κλαις καθόλου θα δεις που όλα καλα θα πάνε! Το καταλάβατε ευτυχώς, αυτό έχει σημασία! Θετική σκέψη, προσευχόμαστε όλες για σένα! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Αυτό είπαμε όλοι για άλλο πηγαμε άλλο βρήκαμε και ευτυχώς δηλ γιατί το προλάβαμε στο τσακ το έβλεπα και εγώ η ίδια!!!

Το εύχομαι και εγώ κορίτσι μου να πάνε όλα καλά....

Ευχαριστώ κορίτσια μου για το ενδιαφέρον σας

Θα πάνε όλα καλα, η σκέψη μας μαζί σου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κορίτσια Μ.  10 η ώρα έχω β επιπέδου. Δεν μπόρεσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ. Έχω τρομερο άγχος. Σκέφτομουν συνέχεια κ τη Βαλεντίνα 

Μπορεί εδώ μέσα να μη γνωριζομσι προσωπικά με καμμία σας αλλά τόσο καίρο που μοιραζόμαστε την εγκυμοσύνη μας είναι σαν να σας ξέρω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Αυτό είπαμε όλοι για άλλο πηγαμε άλλο βρήκαμε και ευτυχώς δηλ γιατί το προλάβαμε στο τσακ το έβλεπα και εγώ η ίδια!!!

Το εύχομαι και εγώ κορίτσι μου να πάνε όλα καλά....

Ευχαριστώ κορίτσια μου για το ενδιαφέρον σας

Βαλεντίνα καλή δύναμη κορίτσι μου, ο θεός να βάλει το χέρι του. Σου στέλνω θετική ενέργεια και ευχές για την καλύτερη δυνατή έκβαση για εσένα και το μωρό.

Εύα καλή επιτυχία!! Περιμένουμε ενημέρωση ( και πόρισμα για το φύλο :grin: )

  • Ευχαριστώ 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Kαλημερα κορίτσια Μ.  10 η ώρα έχω β επιπέδου. Δεν μπόρεσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ. Έχω τρομερο άγχος. Σκέφτομουν συνέχεια κ τη Βαλεντίνα 

Μπορεί εδώ μέσα να μη γνωριζομσι προσωπικά με καμμία σας αλλά τόσο καίρο που μοιραζόμαστε την εγκυμοσύνη μας είναι σαν να σας ξέρω. 

Όλα θα πάνε τέλεια εσύ να σκέφτεσαι το μωράκι σου.... περιμένουμε νέα από την β επιπέδου εύχομαι τα καλύτερα!!!!

Just now, jellyfishch είπε:

Βαλεντίνα καλή δύναμη κορίτσι μου, ο θεός να βάλει το χέρι του. Σου στέλνω θετική ενέργεια και ευχές για την καλύτερη δυνατή έκβαση για εσένα και το μωρό.

Εύα καλή επιτυχία!! Περιμένουμε ενημέρωση ( και πόρισμα για το φύλο :grin: )

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Περιμένω τον γιατρό μου να δούμε τι θα κάνουμε....

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, jellyfishch είπε:

Βαλεντίνα καλή δύναμη κορίτσι μου, ο θεός να βάλει το χέρι του. Σου στέλνω θετική ενέργεια και ευχές για την καλύτερη δυνατή έκβαση για εσένα και το μωρό.

Εύα καλή επιτυχία!! Περιμένουμε ενημέρωση ( και πόρισμα για το φύλο :grin: )

Περιμένουμε κ τα δικά σ νέα το απόγευμα!!! 

 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όλα θα πάνε τέλεια εσύ να σκέφτεσαι το μωράκι σου.... περιμένουμε νέα από την β επιπέδου εύχομαι τα καλύτερα!!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Περιμένω τον γιατρό μου να δούμε τι θα κάνουμε....

Όλα με το καλό! Περιμένουμε τα νέα !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ ολα θα πανε καλα! Να εχεις πιστη και ολων μας η σκεψη ειναι μαζι σου!!! Τα υγρα που ειχες συνδεονταν με την διαστολη ή τον τραχηλο? Ή δεν ειχες κανενα συμπτωμα..? Οπως και να εχει ειμαι σιγουρη οτι θα πετυχει η περιδεση . λιγη υπομονη! 

@Eva1986 καλη επιτυχια κοριτσι μου. Περιμενουμε τις εξελιξεις σου!/ολα θα πανε καλα. 

 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , BILLE είπε:

@ΒαλεντιναΧ μου μην στεναχωριέσαι. όλα καλά θα πάνε. Οι σκέψεις μας είναι μαζί σου! @Eva1986 περιμένουμε νέα σου. όλα καλά  να πάνε!

 

Just now, Φώφη1990 είπε:

@ΒαλεντιναΧ ολα θα πανε καλα! Να εχεις πιστη και ολων μας η σκεψη ειναι μαζι σου!!! Τα υγρα που ειχες συνδεονταν με την διαστολη ή τον τραχηλο? Ή δεν ειχες κανενα συμπτωμα..? Οπως και να εχει ειμαι σιγουρη οτι θα πετυχει η περιδεση . λιγη υπομονη! 

@Eva1986 καλη επιτυχια κοριτσι μου. Περιμενουμε τις εξελιξεις σου!/ολα θα πανε καλα. 

 

Κορίτσια μου μόλις ήρθα στο δωμάτιο ήταν ο καλύτερος ύπνος της ζωής μου....ο τράχηλος ήταν ανοιχτός το έδεσε και τώρα περιμένουμε να δούμε αν θα το δεχτεί...ουφ Θεουλη όλα καλά μέχρι εδώ ένα βήμα έμεινε!!!! Η αλήθεια είναι ότι έχω πονακια βάλανε όρο να τα σταματήσουν!!!!

Όχι καμία σχέση τα υγρά ήταν συσσωρευμένα από την κρέμα και τα ουτρο τα κράτησε μέσα και κάποια στιγμή τα έβγαλε!!!

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ κάνω διάλειμμα να αλλάξει θέση. Το μωρό καλά. Εγώ με 1.9 πάω για περίδεση λογικά 

Τι γίνεται στην ομαδουλα μας μωρέ??? Η Παναγίτσα μαζί σου!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...