Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

Κοιτα για να κανεις παιδια με εναν ανθρωπο εχεις κ μια ανεση οτι δεν θα σε κακοχαραχτηρησει αν παρεις το τηλεφωνο χωρις να τον ρωτησεις. Τωρα αν φοβαμαι οτι ο αντρας μου με πει κατινα επειδη σηκωσα το τηλεφωνο να χαζεψω στο ιντερνετ χωρις να τον ρωτησω κ επεσε το ματι μου καπου μαλλον κατι παει λαθος στην σχεση μου παντρευτηκα εναν αγνωστο μαλλον

Σόρρυ αλλά για μένα δεν είναι ακριβώς έτσι. Ο καθένας έχει δικαίωμα στον προσωπικό του χώρο. Αν απο την αρχή της σχέσης του τα έχουν ξεκαθαρίσει περί κινητού μπορεί να δικαιολογείται να θυμωσει. Και όπως και να έχει κρυφά το έκανε. Δεν το λέω σαν κατηγορία ,προφανώς κάτι ειδε και το έκανε, αλλά να είμαστε δίκαιοι.  Την άποψη μου λέω ετσι;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Σόρρυ αλλά για μένα δεν είναι ακριβώς έτσι. Ο καθένας έχει δικαίωμα στον προσωπικό του χώρο. Αν απο την αρχή της σχέσης του τα έχουν ξεκαθαρίσει περί κινητού μπορεί να δικαιολογείται να θυμωσει. Και όπως και να έχει κρυφά το έκανε. Δεν το λέω σαν κατηγορία ,προφανώς κάτι ειδε και το έκανε, αλλά να είμαστε δίκαιοι.  Την άποψη μου λέω ετσι;

Κοιτα δεν λεμε να κανεις κατι κρυφα. Αλλα οταν κανεις κατι μπροστα στον αλλο αν ο αλλος δεν εχει κατι να κρυψει δεν ανχωνετε. Κ εγω δεν θα κατσω να ψαξω το κινητο κρυφα αλλα αν θελω να παρω ενα τηλεφωνο δεν ειναι δυνατον να μην με αφηνει ο αλλος να παρω ... Κατι κρυβει

Ουτε εγω θελω να παρει ο αντρας μου το τηλεφωνο κ να ψαχνει τα μηνυματα σε φιλες μου κρυφα ή να κοιταει τι βλεπω στο ιντερνετ αλλα αν τυχει να δει κατι ενω χρησιμοποιει το κινητο μου δεν θα κατσω να σκασω δεν εχω κατι επιλειψιμο θα του εξηγησω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Κοιτα δεν λεμε να κανεις κατι κρυφα. Αλλα οταν κανεις κατι μπροστα στον αλλο αν ο αλλος δεν εχει κατι να κρυψει δεν ανχωνετε. Κ εγω δεν θα κατσω να ψαξω το κινητο κρυφα αλλα αν θελω να παρω ενα τηλεφωνο δεν ειναι δυνατον να μην με αφηνει ο αλλος να παρω ... Κατι κρυβει

Οκ σε αυτο Ναι. Αλλά εκεί νομίζω πρέπει να του το πει κατευθείαν οτι δεν είναι νορμάλ συμπεριφορά. Εγω διαφώνησα στο οτι δεν θα πρέπει να θυμωσει γιατί κοιταξα κρυφά στο κινητό του. 

@ΧρυσαΜ και γω νομίζω ότι μπορεί να είναι και απλά μια παρεξήγηση.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Οκ σε αυτο Ναι. Αλλά εκεί νομίζω πρέπει να του το πει κατευθείαν οτι δεν είναι νορμάλ συμπεριφορά. Εγω διαφώνησα στο οτι δεν θα πρέπει να θυμωσει γιατί κοιταξα κρυφά στο κινητό του. 

@ΧρυσαΜ και γω νομίζω ότι μπορεί να είναι και απλά μια παρεξήγηση.

Ενταξει οπως κ να εχει οταν δεν γνωριστηκες χθες δεν μπορεις κ να θυμωνεις με τετοια απλα πραγματα γυναικα του ειναι εχουν παιδια μαζι δεν μπορεις να θυμωσεις επειδη κοιταξε το κινητο σου δεν εκανε κ κανενα εγκλημα. Οσο προσωπικο δεδομενο κ να ειναι στο ιδιο σπιτι ζειτε ανθρωπος ειναι της ηρθε η περιεργεια . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ εγώ να σου πω θα σκηνοθετούσα σκηνικό, εφ όσων γνωρίζω και στοιχεία για το πρόσωπο, ώστε να τον στρίμωξω και να μην μπορεί να ξεγλυστρισει με υπεκφυγές. Εκεί λοιπόν θα του εθετα το διλημμα : ή θα έχεις επικοινωνία μαζί μου ή θα έχεις επικοινωνία μαζί της. Διάλεξε και πάρε. Ή αν σου φαίνεται ακραίο αυτό μπορείς να μιλήσεις για τα συναισθήματα σου , ότι σε πληγώνει , δε σου αρέσει, δεν το δέχεσαι.

Επίσης για εμένα στις σχέσεις δεν υπάρχουν μυστικά. Ο, τι γίνεται, πέσιμο, καμιά περίεργη συνομιλία κτλ το αναφέρω και το αναφέρει κατευθείαν. Και έπειτα αναλύουμε και το πώς αντιδρασαμε. Έτσι σιγά σιγά χτίζεται και η εμπιστοσύνη. Μετά από καιρό , επειδή θα γνωρίζεις καλά το ταίρι σου και πως αντιδράει, δε θα χρειάζεται καν να ρωτάς κτλ. Αν συμβεί κάτι αξιοσημείωτο( εξυπακούεται ) ότι θα στο αναφέρει ο ίδιος.

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

Ενταξει οπως κ να εχει οταν δεν γνωριστηκες χθες δεν μπορεις κ να θυμωνεις με τετοια απλα πραγματα γυναικα του ειναι εχουν παιδια μαζι δεν μπορεις να θυμωσεις επειδη κοιταξε το κινητο σου δεν εκανε κ κανενα εγκλημα. Οσο προσωπικο δεδομενο κ να ειναι στο ιδιο σπιτι ζειτε ανθρωπος ειναι της ηρθε η περιεργεια . 

Κοιτα η δική μου άποψη σε αυτο είναι διαφορετική. Καλό είναι να είσαι ειλικρινής και ξεκάθαρος ακόμα και στον άντρα σου. Το να πηγαίνεις να ψάχνεις κρυφά το κινητό του σημαίνει ότι τον ελέγχεις κρυφά και δεν είσαι και συ ξεκάθαρος απέναντι του. Πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη. Αν χαθεί και να ψάχνεις αν δεν θέλει δε θα βρεις κατι.

Για να σου δώσω παράδειγμα. Αν έρχονται συνέχεια μηνύματα στο κινητό του και εκνευριστω θα του το πω και θα το πάρω μπροστά του να δω ποιος είναι. Το είχε κάνει και εκείνος μια μέρα που μίλαγα με κάτι φίλες μου. Μου λέει για να δω που γράφεις μηνυματα; Ή αν είναι ώρες στο κινητό τον ρωτάω τι κοιτάς με τόση αφοσίωση; Είμαι ξεκάθαρη απέναντί του. Όπως και του έχω πει ότι στην απιστία ειμαι κάθετη. Δεν την συγχωρώ για κανένα λόγο. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Όχι, αλλά αυτό δε λέει κάτι μπορεί να είναι σβησμένα μηνύματα. Όταν έχεις έναν φίλο (ή και μη) και δεν τού έχεις ξαναστείλει μήνυμα σού εμφανίζει "Πες Γεια στον..." Και ένα χεράκι. Όσες έχετε μεσεντζερ θα το έχετε δει σίγουρα. Εδώ δεν υπήρχε τίποτα τέτοιο 

Αυτό με το χεράκι εγώ δεν το βλέπω στο δικό μου μεσσεντζερ... βέβαια δεν είμαι και η καλύτερη σε αυτά και έχω και φβ, που μπορεί να παίζει ρόλο, δεν ξέρω.  Άνοιξα και κανα δυο που δεν τους έχω μιλήσει ποτέ στο μεσσεντζερ και δεν έβγαλε κάτι ιδιαίτερο. Στην αναζήτησή του μεσσεντζερ έχει αυτούς που έχω αναζητήσει η χαζέψει τα προφίλ τους στο φβ .... ποτέ έκλεισε το φβ του που λες μήπως απλά την είχε χαζέψει τότε και αυτή ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Κοιτα η δική μου άποψη σε αυτο είναι διαφορετική. Καλό είναι να είσαι ειλικρινής και ξεκάθαρος ακόμα και στον άντρα σου. Το να πηγαίνεις να ψάχνεις κρυφά το κινητό του σημαίνει ότι τον ελέγχεις κρυφά και δεν είσαι και συ ξεκάθαρος απέναντι του. Πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη. Αν χαθεί και να ψάχνεις αν δεν θέλει δε θα βρεις κατι.

Για να σου δώσω παράδειγμα. Αν έρχονται συνέχεια μηνύματα στο κινητό του και εκνευριστω θα του το πω και θα το πάρω μπροστά του να δω ποιος είναι. Το είχε κάνει και εκείνος μια μέρα που μίλαγα με κάτι φίλες μου. Μου λέει για να δω που γράφεις μηνυματα; Ή αν είναι ώρες στο κινητό τον ρωτάω τι κοιτάς με τόση αφοσίωση; Είμαι ξεκάθαρη απέναντί του. Όπως και του έχω πει ότι στην απιστία ειμαι κάθετη. Δεν την συγχωρώ για κανένα λόγο. 

Το σωστο ετσι ειναι δεν διαφωνω αλλα απτην στιγμη που εχει πεσει απαγορευση μεταξυ τους κ επεσε η κοπελα στον πειρασμο εγω δεν θα θυμωνα αν δεν ειχα τιποτα να κρυψω.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Θα τις φιλτραρω και θα δράσω αναλόγως.... 

Just now, maroullaki είπε:

Αυτό με το χεράκι εγώ δεν το βλέπω στο δικό μου μεσσεντζερ... βέβαια δεν είμαι και η καλύτερη σε αυτά και έχω και φβ, που μπορεί να παίζει ρόλο, δεν ξέρω.  Άνοιξα και κανα δυο που δεν τους έχω μιλήσει ποτέ στο μεσσεντζερ και δεν έβγαλε κάτι ιδιαίτερο. Στην αναζήτησή του μεσσεντζερ έχει αυτούς που έχω αναζητήσει η χαζέψει τα προφίλ τους στο φβ .... ποτέ έκλεισε το φβ του που λες μήπως απλά την είχε χαζέψει τότε και αυτή ;

Δεν ξέρω πότε το έκλεισε ακριβώς.. Αλλά κι έτσι να είναι, γιατί να τη χαζέψει; 

Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ πραγματικά πιστεύω ότι τζάμπα στεναχωριέσαι. Εκτός και αν έχεις δει και τίποτα άλλα περίεργα. Το να έψαξε ένα άτομο μπορεί να είναι γιατί του είπε κάποιος για αυτη κάτι. Ή κάποιο κουτσομπολιό και ήθελε να δει ποια είναι. Μίλα μαζί του να σου φύγει. Και αν σε πει Κατινα πες του ότι ένιωσες ανασφάλεια και γιαυτο το έκανες. Καλύτερα να τα λύνεις αυτά γιατί στο μυαλό μας γίνονται μεγάλα χωρίς λόγο.

Αν ειχε αμφιβολιες για την σχεση σας δεν θα έμπαινε στην διαδικασία για τρίτο παιδί. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αν ειχε αμφιβολιες για την σχεση σας δεν θα έμπαινε στην διαδικασία για τρίτο παιδί.

Καλα για αυτο μην περνεις κ ορκο . Δεν ειναι ολοι σκεπτομενοι σε τετοια θεματα γιαυτο βλεπουμε κ τοσα καθημερινα . 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Θα τις φιλτραρω και θα δράσω αναλόγως.... 

Δεν ξέρω πότε το έκλεισε ακριβώς.. Αλλά κι έτσι να είναι, γιατί να τη χαζέψει; 

Μπορει βρε παιδι μου κατι να του ειχαν πει να ειναι γκομενα κανενος φιλου του κ  κατι να ψαχναν μαζι . Γιαυτο σου λεω πρεπει να τα λυνεις αυτα με καποιο τροπο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Καλα για αυτο μην περνεις κ ορκο . Δεν ειναι ολοι σκεπτομενοι σε τετοια θεματα γιαυτο βλεπουμε κ τοσα καθημερινα . 

Μπορει βρε παιδι μου κατι να του ειχαν πει να ειναι γκομενα κανενος φιλου του κ  κατι να ψαχναν μαζι . Γιαυτο σου λεω πρεπει να τα λυνεις αυτα με καποιο τροπο

Ναι και θα μού έλεγε ψέματα ότι δεν την ξέρει καν; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Ναι και θα μού έλεγε ψέματα ότι δεν την ξέρει καν; 

Το χειροτερο από όλα είναι ότι τώρα εσυ το έχεις στο μυαλό σου και σου έχει χαλάσει την ηρεμία σου. Και πρέπει μα είναι ηρεμη για το νινι... 

Ωστόσο κάτι άλλο που θα πρεπει να σκεφτείς είναι γιατί να ψάξεις το κινητό του? Σου έδωσε κάποια αφορμή με την συμπεριφορά του? Τον βλέπεις αδιάφορο ή αφηρημένο? Τι πυροδότησε την ανάγκη σου να ψάξεις? Γιατι αυτό είναι μικρόβιο και καλο ειναι αν σου έχει μπει να κάνεις κάτι να το ξελαφρωσεις... Αν βρεις την αιτία που σε έκανε να ψάξεις ίσως από εκεί να βρεις και την αφορμή να ανοίξεις κάποια κουβέντα. Πχ αν τον βλέπεις το τελευταίο διάστημα να είναι το μυαλό του άλλου ξεκινά την συζήτηση από αυτό σαν γεγονός που δεν θα μπορεί να σε διάψευσει γιατί είναι κάτι που το εισπράττεις η ίδια. Αν τον βλεπεις να χαζολογαει στο κινητό πχ παρε αυτό σαν αφορμή για συζήτηση. Αυτό που εννοώ είναι να βρείς ποιες είναι οι φανερές συμπεριφορές που εσένα σε οδήγησαν να ψάξεις. Και αυτές τις φανερες συμπεριφορες θα συζητήσεις. Ίσως τον οδηγήσει στο να σου πει τι τον ενοχλεί και τον κάνει να αναζητάει άλλη παρεα (αν όντως το έκανε γιατί μπορεί και να έχει γίνει κάποια παρεξήγηση) . 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ναι και θα μού έλεγε ψέματα ότι δεν την ξέρει καν; 

βρε αν ειναι φιλη φιλου κ την ψαχναν μαζι σιγα μην θυμαται κ οναματεπωνυμο επειδη την ψαξαν μια φορα . Μπορει να ηθελε καποιος φιλος να στειλει μηνυμα σε καποια γκομενα με αλλο κινητο κ να μην θυματε ο δικος σου πως την λεγαν ουτε καν . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Το χειροτερο από όλα είναι ότι τώρα εσυ το έχεις στο μυαλό σου και σου έχει χαλάσει την ηρεμία σου. Και πρέπει μα είναι ηρεμη για το νινι... 

Ωστόσο κάτι άλλο που θα πρεπει να σκεφτείς είναι γιατί να ψάξεις το κινητό του? Σου έδωσε κάποια αφορμή με την συμπεριφορά του? Τον βλέπεις αδιάφορο ή αφηρημένο? Τι πυροδότησε την ανάγκη σου να ψάξεις? Γιατι αυτό είναι μικρόβιο και καλο ειναι αν σου έχει μπει να κάνεις κάτι να το ξελαφρωσεις... Αν βρεις την αιτία που σε έκανε να ψάξεις ίσως από εκεί να βρεις και την αφορμή να ανοίξεις κάποια κουβέντα. Πχ αν τον βλέπεις το τελευταίο διάστημα να είναι το μυαλό του άλλου ξεκινά την συζήτηση από αυτό σαν γεγονός που δεν θα μπορεί να σε διάψευσει γιατί είναι κάτι που το εισπράττεις η ίδια. Αν τον βλεπεις να χαζολογαει στο κινητό πχ παρε αυτό σαν αφορμή για συζήτηση. Αυτό που εννοώ είναι να βρείς ποιες είναι οι φανερές συμπεριφορές που εσένα σε οδήγησαν να ψάξεις. Και αυτές τις φανερες συμπεριφορες θα συζητήσεις. Ίσως τον οδηγήσει στο να σου πει τι τον ενοχλεί και τον κάνει να αναζητάει άλλη παρεα (αν όντως το έκανε γιατί μπορεί και να έχει γίνει κάποια παρεξήγηση) .

Δεν ξέρω τι είναι αυτό Πιτ με έκανε να το κοιτάξω.... Που είναι κάτι που το απεχθάνομαι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...