Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 said:

Μήπως να κάνεις μια καλλιέργεια από βδομάδα;

Δεν τον επρηξες.  Η δουλειά τ είναι. 

Ειμαι.σιγουρη του τηλεφώνουν για πολύ πιο απλά 

 

επίσης να κάνω μια ερώτηση που ίσως να είναι και χαζη... Με την δυσκοίλιοτητα... Αν ζορίζεσαι μπορεί να κανεις κακό στο μωρό? Δεν λεω να σφιγγεσαι μέχρι να σου κοπεί η ανάσα. Αλλά να ζορίζεσαι... Εγώ είμαι πολυ χάλια από το θέμα τουαλέτας ακόμα και αν παρω βοήθημα. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

επίσης να κάνω μια ερώτηση που ίσως να είναι και χαζη... Με την δυσκοίλιοτητα... Αν ζορίζεσαι μπορεί να κανεις κακό στο μωρό? Δεν λεω να σφιγγεσαι μέχρι να σου κοπεί η ανάσα. Αλλά να ζορίζεσαι... Εγώ είμαι πολυ χάλια από το θέμα τουαλέτας ακόμα και αν παρω βοήθημα. 

Καλο είναι νομίζω να μην σφιγγεσαι πολύ. Τώρα αν ειναι που και που οκ. Πέρα απο το μωρο θα αποκτήσεις και αιμορροΐδες . Για το θεμα του μωρου μάλλον ο γιατρός ξερει καλύτερα.. (Θα σου έχω σπάσει τα νεύρα με το ρωτα τον γιατρό σου κάθε φορα, αλλά σε κάποια θέματα νομίζω μόνο απο κει μπορείς να έχεις σωστη πληροφόρηση)

 

@ΒαλεντιναΧ Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου!!! Μόνο χαρές να έχεις. 

Κορίτσια αν έχετε Netflix ψαξτε να δείτε μια σειρά με τίτλο Μωρο ο πρώτος χρόνος της ζωής. Έχει πολύ σημαντικές πληροφορίες οι κοιλιές βασίζονται σε επιστημονικές έρευνες. Στην πρώτη εγκυμοσύνη για να βρω αυτές τις πληροφορίες είχε χρειαστει να διαβάσω αρκετά. Και βλέπετε και πολλά γλυκά μωράκια. Είναι πολύ διαφωτιστικό . Δοκιμάστε και στο ίντερνετ μήπως το βρείτε.

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλο είναι νομίζω να μην σφιγγεσαι πολύ. Τώρα αν ειναι που και που οκ. Πέρα απο το μωρο θα αποκτήσεις και αιμορροΐδες . Για το θεμα του μωρου μάλλον ο γιατρός ξερει καλύτερα.. (Θα σου έχω σπάσει τα νεύρα με το ρωτα τον γιατρό σου κάθε φορα, αλλά σε κάποια θέματα νομίζω μόνο απο κει μπορείς να έχεις σωστη πληροφόρηση)

 

@ΒαλεντιναΧ Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου!!! Μόνο χαρές να έχεις. 

Κορίτσια αν έχετε Netflix ψαξτε να δείτε μια σειρά με τίτλο Μωρο ο πρώτος χρόνος της ζωής. Έχει πολύ σημαντικές πληροφορίες οι κοιλιές βασίζονται σε επιστημονικές έρευνες. Στην πρώτη εγκυμοσύνη για να βρω αυτές τις πληροφορίες είχε χρειαστει να διαβάσω αρκετά. Και βλέπετε και πολλά γλυκά μωράκια. Είναι πολύ διαφωτιστικό . Δοκιμάστε και στο ίντερνετ μήπως το βρείτε.

To babies λες; με τους επιστήμονες που μελετούν μωράκια για κάτι διαφορετικό σε κάθε επεισοδιο; εγώ το έχω δει όλο και γενικά το βλέπω ξανά κ ξανά!! Την αγαπώ αυτή τη σειρά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

επίσης να κάνω μια ερώτηση που ίσως να είναι και χαζη... Με την δυσκοίλιοτητα... Αν ζορίζεσαι μπορεί να κανεις κακό στο μωρό? Δεν λεω να σφιγγεσαι μέχρι να σου κοπεί η ανάσα. Αλλά να ζορίζεσαι... Εγώ είμαι πολυ χάλια από το θέμα τουαλέτας ακόμα και αν παρω βοήθημα. 

Κανει κακο γενικα να ζοριζεσε κανει συσπασεις το εντερο κ κατα συνεπεια κ η μητρα.  Μπορει να σου κανει κ κολικους γενικα θελει να προσεχεις πολυ την διατροφη σου να πινεις απειρο νερο κ να φροντιζεις να πηγαινεις συχνα τουαλετα δηλαδη το βοηθημα θα το περνεις με την υποψια κ μονο οτι μπορει κ να μην πας . Να μην αφηνεις να νιωσεις δυσφορια κ μετα να παρεις βοηθημα γιατι τοτε δεν θα λειτουργησει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Φώφη1990Για τη δυσκοιλιότητα ψιλλιο , λιναρόσπορο ,chia seeds, δαμάσκηνα. 

Για την ξηρότητα υπάρχουν λιπαντικά μη τοξικά  με ουδέτερο ph , ρωτά τον γιατρό σου σχετικά να σε κατατοπίσει.

@ΧρυσαΜ είσαι αντάξια, ισάξια και αξία γενικά. Όποιος είναι δίπλα σου θα πρέπει να το γνωρίζει αυτό. Καλά κάνεις και κάνεις κάποιες υποχωρήσεις για να μην έχετε καυγάδες κτλ όλη την ώρα, αλλά μέχρι εκεί που θίγεται η αξιοπρέπεια σου. Πρέπει να πιστέψεις στην αξία σου για να τη δούνε και οι άλλοι.

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

@Φώφη1990Για τη δυσκοιλιότητα ψιλλιο , λιναρόσπορο ,chia seeds, δαμάσκηνα. 

Για την ξηρότητα υπάρχουν λιπαντικά με ουδέτερο ph , ρωτά τον γιατρό σου σχετικά να σε κατατοπίσει.

@ΧρυσαΜ είσαι αντάξια, ισάξια και αξία γενικά. Όποιος είναι δίπλα σου θα πρέπει να το γνωρίζει αυτό. Καλά κάνεις και κάνεις κάποιες υποχωρήσεις για να μην έχετε καυγάδες κτλ όλη την ώρα, αλλά μέχρι εκεί που θίγεται η αξιοπρέπεια σου. Πρέπει να πιστέψεις στην αξία σου για να τη δούνε και οι άλλοι.

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Ναι. Λιπαντικό υπόθετο ενυδατικο. Eva moist λέγεται. Πήγα σαν την Χιονάτη και τα πηρα. 

Ελπίζω σημερα με το ζόρι να μην προκαλεσα κάτι κακό... :sad: όλα τα φαγητά που βοηθούν τα έχω δοκιμασει κορίτσια μου. Αλλά τζάμπα κοπος... 

  • Λυπημένη/-ος 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Ναι. Λιπαντικό υπόθετο ενυδατικο. Eva moist λέγεται. Πήγα σαν την Χιονάτη και τα πηρα. 

Ελπίζω σημερα με το ζόρι να μην προκαλεσα κάτι κακό... :sad: όλα τα φαγητά που βοηθούν τα έχω δοκιμασει κορίτσια μου. Αλλά τζάμπα κοπος... 

Αχτινιδια, αποξηραμένα δαμάσκηνα,φυσικό χυμό; σαλατικα;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Αχτινιδια, αποξηραμένα δαμάσκηνα,φυσικό χυμό; σαλατικ

Όλα... Και μονα τους και σε σμουθι. Κάποτε τα all bran μου έκαναν δουλειά και το κρυο γάλα. Πλέον ουτε αυτά..


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω περναω φάσεις.  Μια πάω μια δεν πάω. 

Σήμερα δεν πήγα κ λέω να φάω 2 ακτινίδια

Τι τραβαμε με τα έντερικα μας. Στα δύσκολα παίρνω κ σιρόπι. 

Δεν έχεις κάποιο σκεύασμα από τον γιατρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , maroullaki είπε:

για να μην παρεξηγηθω και εγω εννοω με την απλη εννοια του χαζευω ή του κοιταζω, οχι να  εχει ενδιαφερον για αλλη γιατι δεν του φτανεις εσυ....αυτο ειναι αλλο και συμφωνουμε....

Όχι δεν παρεξηγώ προς θεού. 

 

Just now, Φώφη1990 είπε:

Συμφωνώ με το ότι σε πειραζει και απλά να μιλάνε. Και εγώ θα είχα γίνει χάλια αν το καταλάβαινα. Αλλά με στενοχωρεί και η δική σου αντιμετώπιση. Τι εννοεις να είσαι αντάξια???? Να τον φτασεις??? Γιατί να σκέφτεσαι ότι είναι ανωτερος???? Και μόνο που είσαι δίπλα του είναι τιμή για αυτόν όπως και για κάθε ζευγάρι είναι σπουδαίο ο ένας να έχει τον άλλον! Γιατί να  νιώθεις εσυ υποδιαιστερη? 

Τον έχω πρηξει τον γιατρο. Τον πηρα και του είπα ότι νιώθω φουλ Ξηροτητα και τσούξιμο και μου είπε να μην βάλω τα υπόλοιπα αντιμυκητιακα υποθετα και να αγόρασω λυπαντικα για την υγρασία. Γιατί μάλλον δεν είναι κολπιτιδα αλλά διατάραξη του ph. Από υπόθετο σε υπόθετο... 

Καλέ τι τον έπρηξες, εννοείται ότι καλα κάνεις! Συμφωνώ με την Εύα που λέει να κάνεις και μια καλλιέργεια. 

Δε νιώθω ότι είμαι αντάξιά του. Απλά αυτό. Αυτός είναι πολύ ωραίος και πολλοί τού έλεγαν εξ αρχής ότι είμαι πολύ λίγη για εκείνον. Εμφανισιακά κυρίως το λέω. 

Just now, Φώφη1990 είπε:

επίσης να κάνω μια ερώτηση που ίσως να είναι και χαζη... Με την δυσκοίλιοτητα... Αν ζορίζεσαι μπορεί να κανεις κακό στο μωρό? Δεν λεω να σφιγγεσαι μέχρι να σου κοπεί η ανάσα. Αλλά να ζορίζεσαι... Εγώ είμαι πολυ χάλια από το θέμα τουαλέτας ακόμα και αν παρω βοήθημα. 

Το πιθανότερο είναι να βγάλεις αιμορροΐδες 

Just now, jellyfishch είπε:

@Φώφη1990Για τη δυσκοιλιότητα ψιλλιο , λιναρόσπορο ,chia seeds, δαμάσκηνα. 

Για την ξηρότητα υπάρχουν λιπαντικά μη τοξικά  με ουδέτερο ph , ρωτά τον γιατρό σου σχετικά να σε κατατοπίσει.

@ΧρυσαΜ είσαι αντάξια, ισάξια και αξία γενικά. Όποιος είναι δίπλα σου θα πρέπει να το γνωρίζει αυτό. Καλά κάνεις και κάνεις κάποιες υποχωρήσεις για να μην έχετε καυγάδες κτλ όλη την ώρα, αλλά μέχρι εκεί που θίγεται η αξιοπρέπεια σου. Πρέπει να πιστέψεις στην αξία σου για να τη δούνε και οι άλλοι.

Για την εμφάνισή μου το λέω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Κ γω περναω φάσεις.  Μια πάω μια δεν πάω. 

Σήμερα δεν πήγα κ λέω να φάω 2 ακτινίδια

Τι τραβαμε με τα έντερικα μας. Στα δύσκολα παίρνω κ σιρόπι. 

Δεν έχεις κάποιο σκεύασμα από τον γιατρό;

Παίρνω παιρνω... Και το μόνο που κάνει είναι απλά να πηγαινω στην τουαλέτα αλλά και παλι ζορίζομαι. 

  • Λυπημένη/-ος 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ πολύχρονη! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου στην ώρα του!

Εγώ χθες τα ξημερώματα είδα πάλι αίμα αλλά στο σκούπισμα μόνο. Θυμήθηκα που γιατρός και εμβρυολογος μου είπανε ότι λόγω χαμηλής θέσης πλακούντα μπορεί να ξαναδώ αίμα η καφέ και να μην ανησυχήσω ( μόνο σε περίπτωση αιμορραγίας). Παρόλο που φοβήθηκα, έμεινα ξύπνια να δω αν θα έχω ροή. ευτυχώς δεν ξαναείδα κάτι και έπεσα για ύπνο. Από την ώρα που ξύπνησα εχω καφέ, αλλά είναι φυσιολογικό. Αρκεί που δεν είδα τον αίμα να τρομάξω πάλι! Ξάπλα και τα γνωστά.

@ΧρυσαΜ θέλω να σου γράψω τόσα πολλά άλλα θα καταχραστω το ποστ. Εν κατακλείδι, θα του μίλαγα στα ίσια. είδα αυτό και αυτό και δεν με κάλυψε η απάντηση σου. Οφείλεις να γνωρίζεις την αλήθεια. Οφείλεις να ΜΗΝ αμφιβάλλεις. Οφείλεις την περίοδο που διανύεις να είσαι ήρεμη για το καλό το δικό σου και του μωρού. Μίλα του. Εξήγησε του πως νιώθεις. Μη σταθείς μόνο σε αυτά που θα σου πει, αλλά προσπάθησε να διαβάσεις και τη γλώσσα του σώματος. Ακόμη κι αν είναι δική σου ανασφάλεια και δεν συμβαίνει τίποτα, οφείλεις να το ξεκαθαρίσεις και να το αποβάλλεις. Μην το κουβαλάς. Πιστεύω στη διαίσθηση που έχουμε οι γυναίκες. Πολλές φορές δυστυχώς Μ έχει επαληθεύσει. Λυστο άμεσα για να ηρεμισεις.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Όχι δεν παρεξηγώ προς θεού. 

 

Καλέ τι τον έπρηξες, εννοείται ότι καλα κάνεις! Συμφωνώ με την Εύα που λέει να κάνεις και μια καλλιέργεια. 

Δε νιώθω ότι είμαι αντάξιά του. Απλά αυτό. Αυτός είναι πολύ ωραίος και πολλοί τού έλεγαν εξ αρχής ότι είμαι πολύ λίγη για εκείνον. Εμφανισιακά κυρίως το λέω. 

Το πιθανότερο είναι να βγάλεις αιμορροΐδες 

Η ομορφια ειναι υποκειμενικη. Θεμα γουστου ολα . Αλλος μπορει να σου πει το αντιθετο ... Οπως κ να εχει αν πιστευεις οτι οντως κατι συμβαινει πρεπει να το λυσεις γιατι ετσι θα βασανιζεσε κ ή που θα ξυπνησεις μια μερα κ θα σου πει ερωτευθηκα αντιο ή που θα ζεις εσυ μεσα στην παρανοια για χρονια. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

@ΒαλεντιναΧ πολύχρονη! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου στην ώρα του!

Εγώ χθες τα ξημερώματα είδα πάλι αίμα αλλά στο σκούπισμα μόνο. Θυμήθηκα που γιατρός και εμβρυολογος μου είπανε ότι λόγω χαμηλής θέσης πλακούντα μπορεί να ξαναδώ αίμα η καφέ και να μην ανησυχήσω ( μόνο σε περίπτωση αιμορραγίας). Παρόλο που φοβήθηκα, έμεινα ξύπνια να δω αν θα έχω ροή. ευτυχώς δεν ξαναείδα κάτι και έπεσα για ύπνο. Από την ώρα που ξύπνησα εχω καφέ, αλλά είναι φυσιολογικό. Αρκεί που δεν είδα τον αίμα να τρομάξω πάλι! Ξάπλα και τα γνωστά.

@ΧρυσαΜ θέλω να σου γράψω τόσα πολλά άλλα θα καταχραστω το ποστ. Εν κατακλείδι, θα του μίλαγα στα ίσια. είδα αυτό και αυτό και δεν με κάλυψε η απάντηση σου. Οφείλεις να γνωρίζεις την αλήθεια. Οφείλεις να ΜΗΝ αμφιβάλλεις. Οφείλεις την περίοδο που διανύεις να είσαι ήρεμη για το καλό το δικό σου και του μωρού. Μίλα του. Εξήγησε του πως νιώθεις. Μη σταθείς μόνο σε αυτά που θα σου πει, αλλά προσπάθησε να διαβάσεις και τη γλώσσα του σώματος. Ακόμη κι αν είναι δική σου ανασφάλεια και δεν συμβαίνει τίποτα, οφείλεις να το ξεκαθαρίσεις και να το αποβάλλεις. Μην το κουβαλάς. Πιστεύω στη διαίσθηση που έχουμε οι γυναίκες. Πολλές φορές δυστυχώς Μ έχει επαληθεύσει. Λυστο άμεσα για να ηρεμισεις.

Καταλαβαίνω την τρομάρα που θα πήρεςς...

Τού έκανα κουβέντα χθες, μού είπε στειλτης μήνυμα, ρώτα την αν έχουμε μιλήσει και ζητα της και τα μηνύματα όμως. Δε με έπεισε. Προφανώς και μπορεί να τα έχει διαγράψει. Όπως λες, βάσει ενστικτου κι όχι μόνο, δε με πείθει.... Αλλά τι να κάνω;; δε μπορώ να το αποδείξω.... 

Just now, linaa είπε:

Η ομορφια ειναι υποκειμενικη. Θεμα γουστου ολα . Αλλος μπορει να σου πει το αντιθετο ... Οπως κ να εχει αν πιστευεις οτι οντως κατι συμβαινει πρεπει να το λυσεις γιατι ετσι θα βασανιζεσε κ ή που θα ξυπνησεις μια μερα κ θα σου πει ερωτευθηκα αντιο ή που θα ζεις εσυ μεσα στην παρανοια για χρονια. 

Κοντεύω να φτάσω εγώ στην παράνοια. Αν είχα πού να πάω, μπορεί και να έφευγα.. Δε με χωράει το σπίτι πλέον. Δε μπορώ νιώθω λες και είμαι σε κλουβί. Γιατί όπως έχω πει, δεν είναι μόνο αυτό είναι κια άλλα πράγματα που με ταλανιζουν και φτάνω στο σημείο να λέω γιατί να μη μού αξίζει κάτι καλύτερο; δεν εννοώ κάτι καλύτερο με κάποιον άλλον, κάτι καλύτερο μαζί του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...