Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

@Eleni Kost11 καλώς ήρθες! Στο Πανεπιστημιακο Λάρισας γέννησα τις2 μου κόρες (πριν 16 χρόνια βέβαια). Είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημενη τότε και από προσωπικό αλλά και από γιατρο. Ποιον γιατρό έχεις; Λυπάμαι για αυτό που βιώσατε σήμερα με το σεισμό. Έχω συγγενείς και φίλους Λάρισα κι Καρδίτσα αν και τρόμαξαν όλοι. Εύχομαι να είστε όλοι καλά!

Κορίτσια τα νέα μου:

1. Τέλειωσα τις παρουσες υποχρεώσεις μου με το Πανεπιστήμιο και ανακουφιστηκα 2. Χθες παρέλαβα το νυφικό και είναι τέλειο! Μου πέφτει πάρα πολύ ωραία, καλύτερα απ' ότι περίμενα! Με δείχνει κομψή και η κοιλίτσα τονίζει όμορφα.

3. Σήμερα πήγα στο γιατρό. Η μικρή είναι 890γρ και όλα όπως πρέπει. Αυτό που με ανακουφισε επιπλέον ειναι ότι ο πλακούντας ναι μεν ειναι ακόμη χαμηλός αλλά άρχισε να ανεβαίνει!

Αυτά τα δικά μας.  @Φώφη1990 χαίρομαι που πέρασε έτσι αυτό και δε σου κόστισε. Να προσέχεις και όλες μας, γιατί έχει αλλάξει το κέντρο βάρους μας και χάνουμε εύκολα ισορροπία. 

περιττό να σας πω ότι πριν 2 μέρες είδα πάλι αίμα στο σκούπισμα αλλά ευτυχώς έγινε γρήγορα καφέ. Φοβήθηκα άλλη μια μεν, αλλά μαθημενα τα βουνά απ' τα χιόνια πια :D

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Θα χρειαστώ για ακόμη μια φορά την βοήθεια σας. Θέλω να αγοράσω σίδερο ατμού! Έχει κάποια να μου προτείνει κάτι καλό; Να προσθέσω πως σιδερώνω αρκετά, οπότε θέλω κάτι αρκετά τίμιο!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

@Eleni Kost11 καλώς ήρθες! Στο Πανεπιστημιακο Λάρισας γέννησα τις2 μου κόρες (πριν 16 χρόνια βέβαια). Είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημενη τότε και από προσωπικό αλλά και από γιατρο. Ποιον γιατρό έχεις; Λυπάμαι για αυτό που βιώσατε σήμερα με το σεισμό. Έχω συγγενείς και φίλους Λάρισα κι Καρδίτσα αν και τρόμαξαν όλοι. Εύχομαι να είστε όλοι καλά!

Κορίτσια τα νέα μου:

1. Τέλειωσα τις παρουσες υποχρεώσεις μου με το Πανεπιστήμιο και ανακουφιστηκα 2. Χθες παρέλαβα το νυφικό και είναι τέλειο! Μου πέφτει πάρα πολύ ωραία, καλύτερα απ' ότι περίμενα! Με δείχνει κομψή και η κοιλίτσα τονίζει όμορφα.

3. Σήμερα πήγα στο γιατρό. Η μικρή είναι 890γρ και όλα όπως πρέπει. Αυτό που με ανακουφισε επιπλέον ειναι ότι ο πλακούντας ναι μεν ειναι ακόμη χαμηλός αλλά άρχισε να ανεβαίνει!

Αυτά τα δικά μας.  @Φώφη1990 χαίρομαι που πέρασε έτσι αυτό και δε σου κόστισε. Να προσέχεις και όλες μας, γιατί έχει αλλάξει το κέντρο βάρους μας και χάνουμε εύκολα ισορροπία. 

περιττό να σας πω ότι πριν 2 μέρες είδα πάλι αίμα στο σκούπισμα αλλά ευτυχώς έγινε γρήγορα καφέ. Φοβήθηκα άλλη μια μεν, αλλά μαθημενα τα βουνά απ' τα χιόνια πια :D

 

 

 

 

 

 

Αντε όλα μια χαρά θα πάνε, σου εύχομαι να περάσεις υπέροχα στον γάμο σου!!! Μην σκέφτεσαι τίποτα και μην αφήσεις κανένα να στο χαλάσει.  Αυτη η ημέρα θα είναι για σένα και τον άντρα σου και δεν θα ξανάρθει. Να την ζήσεις και να την ευχαριστηθείς. Και όποιος θέλει ακολουθεί. 

Just now, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Θα χρειαστώ για ακόμη μια φορά την βοήθεια σας. Θέλω να αγοράσω σίδερο ατμού! Έχει κάποια να μου προτείνει κάτι καλό; Να προσθέσω πως σιδερώνω αρκετά, οπότε θέλω κάτι αρκετά τίμιο!

Εχω ενα ατμοσιδερο με μποιλερ της tefal 11 χρόνια. Εχω μείνει πολυ ευχαριστημένη. Έχει χρειαστει 2 σέρβις των 50 ευρώ, ενα για τα άλατα και ενα για το καλώδιο (σ'αυτό έφταιγα εγω). Το εχω προτεινει και σε συγγενείς δεν εχω ακούσει παράπονο.  Με τα σεντόνια  που εχω θεμα να κραταει το σιδέρωμα είναι σούπερ. Γενικά τα θέλω να βγαίνουν όλα τσιτα. Η τιμή πρέπει να είναι στα 200. Δεν ξέρω τι ακριβώς σκέφτεσαι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αντε όλα μια χαρά θα πάνε, σου εύχομαι να περάσεις υπέροχα στον γάμο σου!!! Μην σκέφτεσαι τίποτα και μην αφήσεις κανένα να στο χαλάσει.  Αυτη η ημέρα θα είναι για σένα και τον άντρα σου και δεν θα ξανάρθει. Να την ζήσεις και να την ευχαριστηθείς. Και όποιος θέλει ακολουθεί. 

Εχω ενα ατμοσιδερο με μποιλερ της tefal 11 χρόνια. Εχω μείνει πολυ ευχαριστημένη. Έχει χρειαστει 2 σέρβις των 50 ευρώ, ενα για τα άλατα και ενα για το καλώδιο (σ'αυτό έφταιγα εγω). Το εχω προτεινει και σε συγγενείς δεν εχω ακούσει παράπονο.  Με τα σεντόνια  που εχω θεμα να κραταει το σιδέρωμα είναι σούπερ. Γενικά τα θέλω να βγαίνουν όλα τσιτα. Η τιμή πρέπει να είναι στα 250. Δεν ξέρω τι ακριβώς σκέφτεσαι.


και εγώ για κάτι τέτοιο σκεφτόμουν, αλλά μου έχουν πει πως δεν βολεύει.. ούτε πάνω στην σιδερώστρα αλλά ούτε το καλώδιο φτάνει! 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:


και εγώ για κάτι τέτοιο σκεφτόμουν, αλλά μου έχουν πει πως δεν βολεύει.. ούτε πάνω στην σιδερώστρα αλλά ούτε το καλώδιο φτάνει! 

Θα πάρεις ειδική σιδερωστρα, λίγο πιο μεγάλη απο την κλασσική μικρή. Και το καλώδιο είναι αρκετά μεγάλο, πιο μεγάλο απο το αλλο σίδερο νομίζω. Αν μπορείς να περιμένεις πήγαινε οταν ανοίξουν να τα δεις απο κοντά. Απλό σίδερο δεν χρησιμοποίησα ποτε και αν ειμαι διακοπές ή στην μητέρα μου, τα απλα νιώθω ότι δεν σιδερωνουν. Ξεμπερδεύεις και πιο εύκολα. Γενικά αυτα που έχουν μποιλερ είναι σουπερ.

Και πριν το στεγνωτηριο, που το εχω τα τελευταία 6 χρόνια, τα περνούσα όλα απο το σίδερο. Μετα ησύχασα. Αυτο, το στεγνωτηριο και το πλυντήριο πιάτων απο τις πιο σπουδαίες ανακαλύψεις!! Χα χα!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κατερίνη μένουμε εμείς ειμασταν ξαπλωμένες με την μικρή στην κρεβατοκάμαρα και λεω πάει ζαλίζομαι μετά βλέπω τρίζουν οι ντουλάπες λέω τι γίνεται κοιτάω τα πολυφωτα λέω αμάν αρπάζω την μικρή από το χέρι ούτε κάλτσες δεν φορούσαμε ευτυχώς μένουμε σε μονοκατοικία... από τα πιο τρομακτικά πράγματα

Βαλεντίνα Καλημέρα. Τι έγινε πως πήγε το βράδυ σας; Όλα καλά;

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Θα χρειαστώ για ακόμη μια φορά την βοήθεια σας. Θέλω να αγοράσω σίδερο ατμού! Έχει κάποια να μου προτείνει κάτι καλό; Να προσθέσω πως σιδερώνω αρκετά, οπότε θέλω κάτι αρκετά τίμιο!

Καλημέρα! Όπως καταλαβαίνεις, με 2 παιδιά έχω άφθονο σίδερο. Έχω και ένα ατμοσιδερο και ένα κανονικό (το κανονικό από jumbo κι ολας). Παιδιά με βολεύουν και τα 2 το ίδιο. Το μόνο διαφορετικό είναι ότι δε χρειάζεται συνέχεια γέμισμα το ατμοσιδερο, ενώ το άλλο ήθελε πιο συχνά. Δεν ήταν κάτι απλά είχα ένα μπουκαλάκι νερό και γέμιζα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Είδα την μικρή μου σήμερα. 915 γραμμάρια, ο τράχηλος και οι μητριαιες αρτηρίες μια χαρά!!! Είναι ισχυακη η θέση της με τον πωπω κατω και τα πόδια στα πλευρά μου. Γιαυτο τρώω κλωτσιές ψηλα. Και νόμιζα ότι έχει γυρίσει. Ακόμα δεν μας ανησυχεί είπε ο γιατρός. Όλα καλά λοιπόν, σε κανα μήνα πάλι. 

@HopeMe και όποιο απο τα άλλα κορίτσια ενδιαφέρεται γιατί μπορούν να το παρακολουθήσουν έγκυες που γεννούν και σε άλλα νοσοκομεία, τα μαθήματα ανωδυνου του Έλενα, γίνονται μέσω Skype. Πήρα και έκλεισα θέση στο 2132051366. Είναι 2 τρίωρα μαθήματα. Εμένα μου έκλεισαν για 12 και 14 Απριλίου. Αυτα. Όποια ενδιαφέρεται ας καλέσει να κλείσει.

  • Μου αρέσει 7

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Βαλεντίνα Καλημέρα. Τι έγινε πως πήγε το βράδυ σας; Όλα καλά;

Ναι ναι από την στιγμή που μπήκαμε μέσα δύο μετασεισμούς είχαμε το μεσημέρι στις 1μιση τον έναν πίσω από τον άλλον και έναν μετασεισμό γύρω στις 9 η ώρα το βράδυ 4.1 Ρίχτερ αλλά κράτησε λίγο ευτυχώς.....

Ευτυχώς την ώρα που έγινε ο πρώτος μείναμε έξω μια ώρα γιατί σε αυτήν την μια ώρα έκανε 4 μετασεισμούς....

Συγχαρητήρια για τον υπέρηχο σου εύχομαι να φτάσω και εγώ εκεί!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!! Είδα την μικρή μου σήμερα. 915 γραμμάρια, ο τράχηλος και οι μητριαιες αρτηρίες μια χαρά!!! Είναι ισχυακη η θέση της με τον πωπω κατω και τα πόδια στα πλευρά μου. Γιαυτο τρώω κλωτσιές ψηλα. Και νόμιζα ότι έχει γυρίσει. Ακόμα δεν μας ανησυχεί είπε ο γιατρός. Όλα καλά λοιπόν, σε κανα μήνα πάλι. 

@HopeMe και όποιο απο τα άλλα κορίτσια ενδιαφέρεται γιατί μπορούν να το παρακολουθήσουν έγκυες που γεννούν και σε άλλα νοσοκομεία, τα μαθήματα ανωδυνου του Έλενα, γίνονται μέσω Skype. Πήρα και έκλεισα θέση στο 2132051366. Είναι 2 τρίωρα μαθήματα. Εμένα μου έκλεισαν για 12 και 14 Απριλίου. Αυτα. Όποια ενδιαφέρεται ας καλέσει να κλείσει.

Συγχαρητήρια για τον υπέρηχοοοο! Μην σε ανησυχεί στη φάση που είμαστε αλλάζουν θέση πολύ συχνά, κ εγώ τη δική μου άλλες φορές τη νιώθω να με κλωτσάει στα πλευρά κ άλλες στο πλάι! Και φαίνεται κιόλας όταν γυρίζει γιατί φουσκώνει η κοιλίτσα από τη μια μεριά έχει πολλή πλάκα! 

Για τα μαθήματα του Έλενα ξέρεις το κόστος;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!! Είδα την μικρή μου σήμερα. 915 γραμμάρια, ο τράχηλος και οι μητριαιες αρτηρίες μια χαρά!!! Είναι ισχυακη η θέση της με τον πωπω κατω και τα πόδια στα πλευρά μου. Γιαυτο τρώω κλωτσιές ψηλα. Και νόμιζα ότι έχει γυρίσει. Ακόμα δεν μας ανησυχεί είπε ο γιατρός. Όλα καλά λοιπόν, σε κανα μήνα πάλι. 

@HopeMe και όποιο απο τα άλλα κορίτσια ενδιαφέρεται γιατί μπορούν να το παρακολουθήσουν έγκυες που γεννούν και σε άλλα νοσοκομεία, τα μαθήματα ανωδυνου του Έλενα, γίνονται μέσω Skype. Πήρα και έκλεισα θέση στο 2132051366. Είναι 2 τρίωρα μαθήματα. Εμένα μου έκλεισαν για 12 και 14 Απριλίου. Αυτα. Όποια ενδιαφέρεται ας καλέσει να κλείσει.

Υπέροχα νέα! Εμένα η δική μου χθες ήταν με κεφαλικη προβολή. Νιώθω τις κλωτσιές περίπου στο ύψος του αφαλού και γίνονται όλο και πιο έντονες. 

Σ ευχαριστω για την πληροφορία! Χθες ήμουν στο Έλενα.αλλα λίγο τι άγχος με τα υγρά λίγο να δούμε πλακούντα το ξέχασα εντελώς. Θα καλέσω αύριο.

Αναβάλλονται οι γάμοι Αττική, τέλειο; Με το νυφικό και τη χαρά θα μείνω.:lol: Αύριο περιμένω επίσημη ενημέρωση. Και λογικά πρέπει να δω άμεσα για πολιτικό. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evouska είπε:

Συγχαρητήρια για τον υπέρηχοοοο! Μην σε ανησυχεί στη φάση που είμαστε αλλάζουν θέση πολύ συχνά, κ εγώ τη δική μου άλλες φορές τη νιώθω να με κλωτσάει στα πλευρά κ άλλες στο πλάι! Και φαίνεται κιόλας όταν γυρίζει γιατί φουσκώνει η κοιλίτσα από τη μια μεριά έχει πολλή πλάκα! 

Για τα μαθήματα του Έλενα ξέρεις το κόστος;; 

Δωρεαν είναι. Και είναι πολυ καλα. Αυτα που είχα κάνει εγω δηλαδή πριν 5 χρόνια δια ζώσης 

Just now, HopeMe είπε:

Υπέροχα νέα! Εμένα η δική μου χθες ήταν με κεφαλικη προβολή. Νιώθω τις κλωτσιές περίπου στο ύψος του αφαλού και γίνονται όλο και πιο έντονες. 

Σ ευχαριστω για την πληροφορία! Χθες ήμουν στο Έλενα.αλλα λίγο τι άγχος με τα υγρά λίγο να δούμε πλακούντα το ξέχασα εντελώς. Θα καλέσω αύριο.

Αναβάλλονται οι γάμοι Αττική, τέλειο; Με το νυφικό και τη χαρά θα μείνω.:lol: Αύριο περιμένω επίσημη ενημέρωση. Και λογικά πρέπει να δω άμεσα για πολιτικό. 

Σουπερ η θέση του μωρού!  Και γω τα είχα ξεχάσει τα μαθηματα μην ανησυχείς. Είδα την ανακοίνωση εκεί που περίμενα για την πιεση. Όσο για το γάμο για μια δυο βδομάδες δεν είναι τα μέτρα; Μετα λογικά θα μπορείς ετσι δεν είναι; Σου είπε για την καισαρική ποτε υπολογίζει να σε βάλει;

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι ναι από την στιγμή που μπήκαμε μέσα δύο μετασεισμούς είχαμε το μεσημέρι στις 1μιση τον έναν πίσω από τον άλλον και έναν μετασεισμό γύρω στις 9 η ώρα το βράδυ 4.1 Ρίχτερ αλλά κράτησε λίγο ευτυχώς.....

Ευτυχώς την ώρα που έγινε ο πρώτος μείναμε έξω μια ώρα γιατί σε αυτήν την μια ώρα έκανε 4 μετασεισμούς....

Συγχαρητήρια για τον υπέρηχο σου εύχομαι να φτάσω και εγώ εκεί!!!

Ευτυχώς για να ξεκουραστείς δεν είσαι για ταλαιπωρίες. Να σκέφτεσαι ότι θα φτάσεις εχω που ειμαι και θα πας και πιο περα !!! Προς το παρόν είναι όλα καλά.

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Δωρεαν είναι. Και είναι πολυ καλα. Αυτα που είχα κάνει εγω δηλαδή πριν 5 χρόνια δια ζώσης 

Σουπερ η θέση του μωρού!  Και γω τα είχα ξεχάσει τα μαθηματα μην ανησυχείς. Είδα την ανακοίνωση εκεί που περίμενα για την πιεση. Όσο για το γάμο για μια δυο βδομάδες δεν είναι τα μέτρα; Μετα λογικά θα μπορείς ετσι δεν είναι; Σου είπε για την καισαρική ποτε υπολογίζει να σε βάλει;

Ευτυχώς για να ξεκουραστείς δεν είσαι για ταλαιπωρίες. Να σκέφτεσαι ότι θα φτάσεις εχω που ειμαι και θα πας και πιο περα !!! Προς το παρόν είναι όλα καλά.

Από την Καθαρά Δευτέρα που αρχίζει η νηστεία σταματούν γάμοι και βαπτίσεις ανέκαθεν. Φέτος ως 14/3 μπορούσες να κάνεις γάμο ή βάπτιση. Τι τους έπιασε και σταμάτησαν για 10 μέρες τα μυστήρια αυτά.... Αφού ούτως ή άλλως μετά τα σταματάει η εκκλησια. Πόσους γάμους και βαπτίσεις θα είχαμε πια αυτό και το άλλο ΣΚ? Έλεος. Έπειτα αρχίζουν μετά το Πάσχα (Μάιο) που θα είμαι στο μήνα μου πρώτα ο Θεός. No way. Πολιτικός μονόδρομος. Το νυφικό που έχω επιλέξει φοριέται και σε δημαρχείο ως πιο επίσημο οκ.... Βάση σχεδίου και εφόσον όλα πάνε καλά έχω Πητ ίδια ημερομηνία με.εσενα αλλά θα μπω αρχές Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...