Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, BILLE είπε:

Καλημερούδια στις κούκλες!Χθες τρελάθηκα από τις κράμπες.Πετάχτηκα 2 φορές στον ύπνο μου ουρλιάζοντας!Του έκοψα το αίμα του ομόκλινου!

Ο μπέμπης χθες με τρέλανε στο πυξ-λαξ!ήταν συγκλονιστικό το ότι πεταγόταν και τεντωνόταν η κοιλιά μου δεξιά-αριστερά!Πραγματικά alien κατάσταση!!!Εγώ στο στήθος δεν έχω διαπιστώσει καμία ουσιαστική διαφορά. Μικρό ήταν και λίγο πιο μεγάλο έγινε...Κρίμα και περίμενα πώς και πώς μήπως έκανα boobs !!!

Να σου δώσω λίγο από τα δικά μου?:mrgreen: Κοιτιεμαι στον καθρέφτη και βλέπω μια κοιλιά και δύο βυζιά.. τίποτε άλλο δε διακρίνεται.

@maroulaki σε ευχαριστώ, έχω χάσει τον ύπνο μου με αυτό το θέμα..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , BILLE είπε:

Καλημερούδια στις κούκλες!Χθες τρελάθηκα από τις κράμπες.Πετάχτηκα 2 φορές στον ύπνο μου ουρλιάζοντας!Του έκοψα το αίμα του ομόκλινου!

Ο μπέμπης χθες με τρέλανε στο πυξ-λαξ!ήταν συγκλονιστικό το ότι πεταγόταν και τεντωνόταν η κοιλιά μου δεξιά-αριστερά!Πραγματικά alien κατάσταση!!!Εγώ στο στήθος δεν έχω διαπιστώσει καμία ουσιαστική διαφορά. Μικρό ήταν και λίγο πιο μεγάλο έγινε...Κρίμα και περίμενα πώς και πώς μήπως έκανα boobs !!!

Το μέγεθος να ξέρεις δεν παίζει ρόλο, την δουλειά του την κάνει. Εγω πιστεύω ότι είσαι τυχερή, γιατί δεν θα "χαλάσει" και πολύ το στήθος σου. Εμένα που είναι προς το μεγάλο έχει επηρεαστεί απο την βαρύτητα και ειδικά μετα τον θηλασμό.... Άστα. Οπότε μια χαρά είσαι!!!! Όσο για τις κλωτσιές πλάκα δεν έχουν;

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως επηρεάζει το θηλασμός, κι εμένα έπεσε από τον μεγάλο ακόμη.. εάν είχα μικρό δε θα συνέβαινε νομίζω.επισης να πω ότι δεν είχα μεγάλη παραγωγή, ενώ γνωστή μου με μικρο είχε υπερπαραγωγή 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Όντως επηρεάζει το θηλασμός, κι εμένα έπεσε από τον μεγάλο ακόμη.. εάν είχα μικρό δε θα συνέβαινε νομίζω.επισης να πω ότι δεν είχα μεγάλη παραγωγή, ενώ γνωστή μου με μικρο είχε υπερπαραγωγή 

Έβαλα ενα link με συμβουλές για αλλαγή θέσης του μωρου αλλά θέλει έγκριση.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Μειωμένη βλέπω η κινητικότητα μας!!! Είστε καλά??? 

Εγώ έκανα εξετάσεις... Ο αιματοκριτης έμεινε σταθερος στο 35 αλλά η φεριττινη μου επεσε στα πατωματα... Ο γιατρός μου άλλαξε το σίδηρο και μου προτεινε το lactiferon. Το έχετε δοκιμάσει καθόλου??? 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα... Εμένα έπεσε ο αιματοκρίτης Φώφη μου στο 34, δε μου έγραψε σίδηρο, είναι καλος.. ευτυχώς γιατί μου φέρνει τρελή δυσκοιλιότητα. Παίρνω τις pregnacare max και έξτρα μαγνήσιο μέχρι στιγμής.

Αποστολή εξετελεσθη, ο μπέμπης γύρισε, συνεχίζω βέβαια ασκήσεις για να μείνει εκεί που είναι.. περιμένω τώρα την επόμενη έκπληξη . :roll:<_<

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κι εγώ... Εμένα στο 36 ήταν ο αιματοκρίτης. 

Ρίχνει νερό με το τουλούμι έξω. Κατά τα άλλα ρουτίνα κορίτσια. Σιγά σιγά άρχισαν οι γέννες στις φίλες και γνωστές μας και ανυπομονώ και για εμάς! 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 said:

Εδώ κι εγώ... Εμένα στο 36 ήταν ο αιματοκρίτης. 

Ρίχνει νερό με το τουλούμι έξω. Κατά τα άλλα ρουτίνα κορίτσια. Σιγά σιγά άρχισαν οι γέννες στις φίλες και γνωστές μας και ανυπομονώ και για εμάς! 

Χαχαχα.. Και εμένα γέννησε μια φίλη μου προχθές και ο ξάδερφος μου πριν 1 βδομάδα. Και κατά αγχώθηκα γιατι του ξαδερφου μου ήταν στην εντατική στην Αλεξανδρούπολη μέχρι σήμερα. Γέννησε στην Καβάλα αλλά το πήγαν εκεί! 

Τέλος καλό όλα καλά αλλά κάποια πραγματα ασυγχώρητα. :sad:

44 minutes ago, jellyfishch said:

Γεια σας και από μένα... Εμένα έπεσε ο αιματοκρίτης Φώφη μου στο 34, δε μου έγραψε σίδηρο, είναι καλος.. ευτυχώς γιατί μου φέρνει τρελή δυσκοιλιότητα. Παίρνω τις pregnacare max και έξτρα μαγνήσιο μέχρι στιγμής.

Αποστολή εξετελεσθη, ο μπέμπης γύρισε, συνεχίζω βέβαια ασκήσεις για να μείνει εκεί που είναι.. περιμένω τώρα την επόμενη έκπληξη . :roll:<_<ανταν

Αντε αντε.. Είδες μην αγχώνεσαι!!! Αλλά και να γυρίσει μην αγχώνεσαι... Θα ξαναγυρίσει!!! Εγώ χθες ένιωθα κλωτσιές χαμηλά και σήμερα στον αφαλό!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Εγώ σήμερα θα πάω για rapid test, γιατί διαγνώστηκε χθες  θετική η αδελφή του άντρα μου, την οποία είχαμε επισκεφτεί ανήμερα την Κυριακή του καρναβαλιού. Καλά σάλταρα, έτσι;Κ όλο νομίζω ότι έχω δέκατα (δεν έχω) ή ότι με τρώει ο λαιμός μου (με τρώει αλλά έχω ευαισθησία) και διάφορα τέτοια. άσε που σήμερα κοιμήθηκα σαν βόδι και ξύπνησα στις 10 και λέω πάει το τσίμπησα...Τελοσπάντων, έτσι για τον φόβο των Ιουδαίων να μου φύγει η ιδέα, έχω ραντεβού 3.15.

@boockie Εγώ είχα πάρει από το λίντλ, τότε που είχα βγάλει τα βρεφικά. Ψιλοικανοποιημένη είμαι. Νομίζω ότι η κοπέλα που άνοιξε το τόπικ έχει αγοράσει, από το εξωτερικό.Κάνε μια αναζήτηση, κάπου το έχει γράψει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κόριτσια.μ. πως είστε;;σας διαβάζω. 

Bille Μ εύχομαι ένα αρνητικό τεστ 

Boockie κάποτε στην Αθήνα ένα κατάστημα τα έδινε δωρεάν οταν πήγαινες κ κοιτούσες για βρεφικά,δεν θυμάμαι πιο 

Δες κ στο ίντερνετ αν έχει κανένα. 

Φώφη μόλις ακούω για μένν πιάνεται η καρδιά Μ.  Είναι καλα το μωράκι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Εγώ σήμερα θα πάω για rapid test, γιατί διαγνώστηκε χθες  θετική η αδελφή του άντρα μου, την οποία είχαμε επισκεφτεί ανήμερα την Κυριακή του καρναβαλιού. Καλά σάλταρα, έτσι;Κ όλο νομίζω ότι έχω δέκατα (δεν έχω) ή ότι με τρώει ο λαιμός μου (με τρώει αλλά έχω ευαισθησία) και διάφορα τέτοια. άσε που σήμερα κοιμήθηκα σαν βόδι και ξύπνησα στις 10 και λέω πάει το τσίμπησα...Τελοσπάντων, έτσι για τον φόβο των Ιουδαίων να μου φύγει η ιδέα, έχω ραντεβού 3.15.

@boockie Εγώ είχα πάρει από το λίντλ, τότε που είχα βγάλει τα βρεφικά. Ψιλοικανοποιημένη είμαι. Νομίζω ότι η κοπέλα που άνοιξε το τόπικ έχει αγοράσει, από το εξωτερικό.Κάνε μια αναζήτηση, κάπου το έχει γράψει!

Εύχομαι να είναι αρνητικο. Θα περιμένουμε νεότερα. Καλά θα κάνεις να κάνεις την εξέταση να σου φύγει η ιδέα... 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Κόριτσια.μ. πως είστε;;σας διαβάζω. 

Bille Μ εύχομαι ένα αρνητικό τεστ 

Boockie κάποτε στην Αθήνα ένα κατάστημα τα έδινε δωρεάν οταν πήγαινες κ κοιτούσες για βρεφικά,δεν θυμάμαι πιο 

Δες κ στο ίντερνετ αν έχει κανένα. 

Φώφη μόλις ακούω για μένν πιάνεται η καρδιά Μ.  Είναι καλα το μωράκι;

Επιτέλους το πήραν το μωράκι στο σπίτι. Άλλα ρε κορίτσια ειναι δυνατον να περιμένουν να το βγάλουν την 42η βδομάδα?? Και το μέτρουσαν λάθος σε βάρος. Έλεγαν ότι είναι 3300 και τελικά το παιδι ήταν 4500 κιλά!!! Τι να πω... Πολυ τρανταχτά λάθη για ολόκληρο νοσοκομείο! 

34 minutes ago, BILLE said:

Καλημέρα κορίτσια.Εγώ σήμερα θα πάω για rapid test, γιατί διαγνώστηκε χθες  θετική η αδελφή του άντρα μου, την οποία είχαμε επισκεφτεί ανήμερα την Κυριακή του καρναβαλιού. Καλά σάλταρα, έτσι;Κ όλο νομίζω ότι έχω δέκατα (δεν έχω) ή ότι με τρώει ο λαιμός μου (με τρώει αλλά έχω ευαισθησία) και διάφορα τέτοια. άσε που σήμερα κοιμήθηκα σαν βόδι και ξύπνησα στις 10 και λέω πάει το τσίμπησα...Τελοσπάντων, έτσι για τον φόβο των Ιουδαίων να μου φύγει η ιδέα, έχω ραντεβού 3.15.

@boockie Εγώ είχα πάρει από το λίντλ, τότε που είχα βγάλει τα βρεφικά. Ψιλοικανοποιημένη είμαι. Νομίζω ότι η κοπέλα που άνοιξε το τόπικ έχει αγοράσει, από το εξωτερικό.Κάνε μια αναζήτηση, κάπου το έχει γράψει!

Καλα Αποτελέσματα! Γενικά τώρα έχουμε μια ευαισθησία ότι θα μας συμβουν τα πάντα. Εμένα το πρωί ήρθαν να μου αλλάξουν την μποτιλια αερίου για τον φουρνο μου. Και επειδή μυρισε λίγο το σπίτι αέριο νομίζω ότι από εκείνη την ώρα έχει μπουκωσει ο λαιμός μου και το μυαλό μου κάνει 2000 σενάρια ότι με την εισπνοή επαθε κάτι το μωρό! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Επιτέλους το πήραν το μωράκι στο σπίτι. Άλλα ρε κορίτσια ειναι δυνατον να περιμένουν να το βγάλουν την 42η βδομάδα?? Και το μέτρουσαν λάθος σε βάρος. Έλεγαν ότι είναι 3300 και τελικά το παιδι ήταν 4500 κιλά!!! Τι να πω... Πολυ τρανταχτά λάθη για ολόκληρο νοσοκομείο! 

Καλα Αποτελέσματα! Γενικά τώρα έχουμε μια ευαισθησία ότι θα μας συμβουν τα πάντα. Εμένα το πρωί ήρθαν να μου αλλάξουν την μποτιλια αερίου για τον φουρνο μου. Και επειδή μυρισε λίγο το σπίτι αέριο νομίζω ότι από εκείνη την ώρα έχει μπουκωσει ο λαιμός μου και το μυαλό μου κάνει 2000 σενάρια ότι με την εισπνοή επαθε κάτι το μωρό! 

Τι να πω βρε παιδί μ.  Πολλα λάθη. Να παρακαλάς να μην σ τύχει. 

Όλοι φοβόμαστε τα πάντα. 

Εγώ πριν πήγα τουαλέτα. Είχα λίγο πιο άσπρα υγρά κ αμέσως εκατό σκέψεις έκανα. Επειδή άλλες μέρες ήταν πιο νερουλά να το πω

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εδώ και εγώ σας διαβαζω....τελικά αντί για μεθαύριο πήγαμε σήμερα στο γιατρό καθόταν ο άντρας μου από την δουλειά έδωσε ρεπό στον εαυτό του χαχαχαχ και έτσι πήγαμε....όλα καλά και σταθερά με τον τραχηλο ο μπεμπακος μεγαλώνει 900γρ το πουλάκι μου με το κεφάλι κάτω εδώ και 4εβδομαδες....αυτά! 

  • Μου αρέσει 12

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...