Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ καλημέρα. 

Θέλω να ρωτήσω έχετε τσιμπήματα που κ που στον κόλπο;

Τις συσπάσεις πως τις αναγνωρίζουμε;ξέχασα κ αυτα που ξέρω. 

Όταν μαζεύεται σε ένα μέρος η κοιλιά εγώ νομίζω είναι το μωρό. Μήπως ειναι σύσπαση ;

Φιλενάδα κ εγώ τα νιώθω εδώ κ μερικές μέρες αυτά τα τσιμπιματακια καμία φορά! Νομίζω ότι όσο μπαίνουμε περισσότερο στο 3ο τρίμηνο θα τα νιώθουμε αυτά! Όσο για το μωρό που μαζεύεται σε ένα σημείο συνέχεια, αυτό κ αν το νιώθω όλη την ώρα!! Φαίνεται κιόλας στην κοιλιά μου που φουσκώνει περισσότερο στην μεριά που μαζεύεται!!! Είναι όντως περίεργη αίσθηση, αλλά αυτό το νιώθω από νωρίς Στην εγκυμοσύνη όποτε το έχω συνηθισει χαχα!

Just now, jellyfishch είπε:

κι εγώ χάλια κορίτσια.. νιώθω τις κλωτσιές τέρμα κάτω.. έχω δοκιμάσει ό, τι έχω βρει στο ιντερνετ και τίποτα. ΝΙώθω ότι το βασανίζω κιόλας το έρμο. ένα όνειρο είχα κι εγώ, από το γιο μου κιόλας ακόμη, και δε γίνεται.. όσο και αν το κυνηγάω. λες και γίνεται επίτηδες. 

Σήμερα γεννήθηκε το ανηψούδι μου, ο γιατρός την περίμενε δύο ημέρες την κοπέλα . οχι όπως εμένα στο νοσοκομείο

Αγάπη μου μην το σκέφτεσαι τόσο, έχεις ακόμα χρόνο για να γυρίσει!! 

Να σας ζήσει το ανηψακιιιι!

@phalόλα καλά θα πάνε θέλω θετική σκέψη!!! Όλες το νιώθουμε αυτό το βάρος κ εγώ πολλές φορές μετά το περπάτημα το νιώθω! Γενικά κουράζομαι πολύ εύκολα! 

Α και το αλλο το καλο νεο δεν σας το είπα κορίτσια, έχουν πεταχτεί οι φλέβες στα πόδια μου εδώ και λίγο καιρό πιο έντονα και έχουν αρχίσει και να πονάνε γενικά με το παραμικρό τα πόδια! Έχω πάρει ειδικά καλσόν  εγκυμοσύνης διαβαθμισμενης συμπίεσης και τα φοράω όταν πηγαίνω περπάτημα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@jellyfishch πραγματικά μην σε αγχώνει. Εγώ προχθές που είχα υπέρηχο ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός μου είπε ότι στον επόμενο υπέρηχο μπορεί και παλι να είναι ανάποδα και ότι μέχρι και 32η βδομάδα αυτό θα κόβει βόλτες. Μετά από εκεί θα πρεπει να αρχίσει να Οριστικοποιειται η θέση του. 

Εγώ νιώθω παντου κλωτσιές. Μια πανω μια κάτω μια δεξιά μια αριστερά! Λες και κολυμπάει είναι. 

Υ.Γ. σας ευχαριστω όλες για τις ευχές για τον πατερα μου. Το χειρουργείο αν και απλό κράτησε 4.5 ώρες γιατί υπήρχε μια μικρή επιπλοκή. Τέλος καλό όμως όλα καλά! Δόξα τω Θεώ!!! 

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

@jellyfishch πραγματικά μην σε αγχώνει. Εγώ προχθές που είχα υπέρηχο ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός μου είπε ότι στον επόμενο υπέρηχο μπορεί και παλι να είναι ανάποδα και ότι μέχρι και 32η βδομάδα αυτό θα κόβει βόλτες. Μετά από εκεί θα πρεπει να αρχίσει να Οριστικοποιειται η θέση του. 

Εγώ νιώθω παντου κλωτσιές. Μια πανω μια κάτω μια δεξιά μια αριστερά! Λες και κολυμπάει είναι. 

Υ.Γ. σας ευχαριστω όλες για τις ευχές για τον πατερα μου. Το χειρουργείο αν και απλό κράτησε 4.5 ώρες γιατί υπήρχε μια μικρή επιπλοκή. Τέλος καλό όμως όλα καλά! Δόξα τω Θεώ!!! 

Μπράβο Φώφη μου, χαίρομαι που είναι όλα εντάξει! Σιδερένιος ο μπαμπάς σου! Σε ευχαριστώ πολύ, με έχει πάρει πολύ από κάτω....

Σε ευχαριστώ πολύ @Evouska!! Μπηκε θερμοκοιτίδα λογω ταχύπνοιας αλλά όλα καλά γενικά! Περαστικά με τα ποδαράκια σου!!

Καλά πάμε βλεπω όλες......

@BILLE τι χοντράνθρωποι κάποιοι γιατροί... έλεος δλδ. Απόλαυσε τη ζωούλα σου και ας την να λέει.. Όλοι έχουν από μία απόψη, και πρέπει σώνει και καλά να τη μαθαίνουμε κι εμείς...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , jellyfishch είπε:

κι εγώ χάλια κορίτσια.. νιώθω τις κλωτσιές τέρμα κάτω.. έχω δοκιμάσει ό, τι έχω βρει στο ιντερνετ και τίποτα. ΝΙώθω ότι το βασανίζω κιόλας το έρμο. ένα όνειρο είχα κι εγώ, από το γιο μου κιόλας ακόμη, και δε γίνεται.. όσο και αν το κυνηγάω. λες και γίνεται επίτηδες. 

Σήμερα γεννήθηκε το ανηψούδι μου, ο γιατρός την περίμενε δύο ημέρες την κοπέλα . οχι όπως εμένα στο νοσοκομείο

Να σας ζήσει.  Γερό κ καλοτυχο !! 

Just now, Evouska είπε:

Φιλενάδα κ εγώ τα νιώθω εδώ κ μερικές μέρες αυτά τα τσιμπιματακια καμία φορά! Νομίζω ότι όσο μπαίνουμε περισσότερο στο 3ο τρίμηνο θα τα νιώθουμε αυτά! Όσο για το μωρό που μαζεύεται σε ένα σημείο συνέχεια, αυτό κ αν το νιώθω όλη την ώρα!! Φαίνεται κιόλας στην κοιλιά μου που φουσκώνει περισσότερο στην μεριά που μαζεύεται!!! Είναι όντως περίεργη αίσθηση, αλλά αυτό το νιώθω από νωρίς Στην εγκυμοσύνη όποτε το έχω συνηθισει χαχα!

Αγάπη μου μην το σκέφτεσαι τόσο, έχεις ακόμα χρόνο για να γυρίσει!! 

Να σας ζήσει το ανηψακιιιι!

@phalόλα καλά θα πάνε θέλω θετική σκέψη!!! Όλες το νιώθουμε αυτό το βάρος κ εγώ πολλές φορές μετά το περπάτημα το νιώθω! Γενικά κουράζομαι πολύ εύκολα! 

Α και το αλλο το καλο νεο δεν σας το είπα κορίτσια, έχουν πεταχτεί οι φλέβες στα πόδια μου εδώ και λίγο καιρό πιο έντονα και έχουν αρχίσει και να πονάνε γενικά με το παραμικρό τα πόδια! Έχω πάρει ειδικά καλσόν  εγκυμοσύνης διαβαθμισμενης συμπίεσης και τα φοράω όταν πηγαίνω περπάτημα!

Εντάξει με παρηγορείς τότε. Νόμιζα μόνο εγώ τα νιωθω!!!

Οι φλέβες από τι πετάχτηκαν;

Just now, Φώφη1990 είπε:

@jellyfishch πραγματικά μην σε αγχώνει. Εγώ προχθές που είχα υπέρηχο ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός μου είπε ότι στον επόμενο υπέρηχο μπορεί και παλι να είναι ανάποδα και ότι μέχρι και 32η βδομάδα αυτό θα κόβει βόλτες. Μετά από εκεί θα πρεπει να αρχίσει να Οριστικοποιειται η θέση του. 

Εγώ νιώθω παντου κλωτσιές. Μια πανω μια κάτω μια δεξιά μια αριστερά! Λες και κολυμπάει είναι. 

Υ.Γ. σας ευχαριστω όλες για τις ευχές για τον πατερα μου. Το χειρουργείο αν και απλό κράτησε 4.5 ώρες γιατί υπήρχε μια μικρή επιπλοκή. Τέλος καλό όμως όλα καλά! Δόξα τω Θεώ!!! 

Μπράβο που όλα πήγαν καλά περαστικούς σας τώρα κ καλή ανάρρωση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ πλέον δεν βολεύομαι.και όταν πάω να σηκωθώ με πιάνει πόνος στη μέση αριστερά μόνο. Και άρχισα κοιμάμαι με το μαξιλάρι εγκυμοσύνης. Μόνο έτσι κάπως βολεύομαι

Πάντως είναι νωρίς ακόμα για να πάρουν θέση τα μωρά.

Εγώ νιώθω πρήξιμο στα πόδια. Αν και δεν είναι ορατό. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν και καλοκαίρι και είχαν παραμορφωθεί .δεν είχα αστράγαλο..

Εμένα με βλέπει ο Γιατρός κάθε 3 εβδομάδες. Και πάντα πάω με φόβο ότι θα μου πει κάτι κακό για τον τράχηλο. Άντε να φτάσουμε στον 8ο να ηρεμήσω λίγο.

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!! @HopeMe Να ζήσετε ευτυχισμένοι και αγαπημένοι με το καλό και το μωράκι σας!!!! Χαίρομαι που τα ευχαριστηθήκατε, αυτες οι στιγμές δεν ξαναγυρίσουν!!!  @jellyfishch η άσκηση που σου είπα είναι αυτη που είπες και συ στα τέσσερα με ανοιχτα ελαφρώς τα πόδια και χαμηλώνει το κεφάλι μπροστά. Μπορείς να κάνεις και σε μπάλα κυκλικές κινήσεις καθιστη 10 δεξιόστροφα και 10 αριστερόστροφα. Καλό είναι να κάνεις λίγα κάθε μέρα και χαλαρά, το άνχος δεν βοηθάει. Και όπως είπε και η @Φώφη1990 είναι νωρίς ακόμα μπορεί να ξαναγυρίσει. Θα δείξει. Και γω το σκέφτομαι αλλά λέω οκ ότι γίνει έγινε. Καλά να είναι. Και οι κλωτσιές χαμηλά μπορεί να είναι μπουνιές. Εγω ένιωθα ψηλά και ήταν τα χέρια της τελικά. @BILLE Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου!!! Να χαίρεσαι τα χρόνια σου και όχι να λυπάσαι!!! Ειδικά αν νιώθεις 30!!! Η γιατρος μπορεί να μην στο είπε με κακια, απλά ότι έκανες μια επιλογή. Και για τις επιλογές μας δεν πρέπει να μετανιωνουμε. Όλα αυτά μας φέρνουν σε αυτο που είμαστε σήμερα. Όσο για την ηλικία είναι όλα σχετικά. Κανείς δεν ξέρει πόσα χρόνια θα ζήσει ή πως θα είμαστε αύριο. Τώρα ήταν η σωστή στιγμή για σένα, αρα αυτη είναι η σωστή. Και γω κάνω σκέψεις για την διαφορά ηλικίας ανάμεσα στα παιδια, αλλά οκ μπορώ να κάνω κάτι; Ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω αρα δεν ωφελεί σε τίποτα να στεναχωριέμαι. Όλα είναι σχετικά και η κάθε οικογένεια διαφορετική. Χαμογέλα και προχώρα με το κεφάλι ψηλά!!!! Χα χα!!!

Όσο για την κοιλιά και μένα δεν με βολεύει το βράδυ και μου φαίνεται νωρίς.... Όσο για το βάρος έχω προσέξει όταν αλλάζω εβδομάδα και αν έχω κουραστεί να συμβαίνει και μετά διαπιστώνω ότι μεγάαααλωσε... Α!!!! Επίσης κάνει ώρες ώρες σαν κατσαριδάκι δεν ξέρω αν σας το είπα, κουνάει χέρια πόδια ταυτόχρονα χαμός!!!! Απορώ τι παιδι θα βγει!!!

Και @Φώφη1990 μπράβο για τον μπαμπά σου!!! Σιδερένιος!!! Κοίτα να είσαι ήρεμη πλέον!!! Όσο για την θέση ελπίζω να βολευτεί και να μείνει εκεί ως το τέλος!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Eva1986 είπε:

Εντάξει με παρηγορείς τότε. Νόμιζα μόνο εγώ τα νιωθω!!!

Οι φλέβες από τι πετάχτηκαν;

Γενικά είναι από κληρονομικότητα, από πάντα φαίνονται οι φλέβες έντονα στο σώμα μου ,αλλά ειδικά στα πόδια είχα κιρσους από την ορθοστασία (Καλή ζωή βλέπεις χαχα) Εε και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει παραγίνει το κακό, ειδικά από την γάμπα και κατω! Πήγα σε αγγειοχειρουργο κ μου εξήγησε ότι γίνεται από την πίεση που δέχεται γενικά το σώμα στην εγκυμοσύνη και λογικά θα επανέλθουν κάπως όταν γεννήσω,και να φοράω το καλσον! Αλλά εντελώς θα φύγουν μόνο με επέμβαση, η οποία μπορεί να γίνει 6 μήνες αφού γεννήσω! Επίσης μου είπε ότι καλό θα είναι να μην πάρω πάρα πολλά κιλά για να μην πιέζονται ακόμα περισσότερο τα πόδια! Μέχρι τώρα είμαι στα 8, θα δούμε πως θα παει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Γενικά είναι από κληρονομικότητα, από πάντα φαίνονται οι φλέβες έντονα στο σώμα μου ,αλλά ειδικά στα πόδια είχα κιρσους από την ορθοστασία (Καλή ζωή βλέπεις χαχα) Εε και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει παραγίνει το κακό, ειδικά από την γάμπα και κατω! Πήγα σε αγγειοχειρουργο κ μου εξήγησε ότι γίνεται από την πίεση που δέχεται γενικά το σώμα στην εγκυμοσύνη και λογικά θα επανέλθουν κάπως όταν γεννήσω,και να φοράω το καλσον! Αλλά εντελώς θα φύγουν μόνο με επέμβαση, η οποία μπορεί να γίνει 6 μήνες αφού γεννήσω! Επίσης μου είπε ότι καλό θα είναι να μην πάρω πάρα πολλά κιλά για να μην πιέζονται ακόμα περισσότερο τα πόδια! Μέχρι τώρα είμαι στα 8, θα δούμε πως θα παει!

Ρωτάω γτ έχει η μαμά Μ και παίζει κ γω να το κληρονόμησω

Περίμενα τώρα στην εγκυμοσύνη αλλά ίσως δεν είναι η ώρα Μ. 

Κ να μην επανέλθουν μικρό το κακό 

Εγώ από ένα τροχαίο έχω το δεξί μ.ποδι με σημάδια, ουλές,λακούβες 

Έμαθα κ ζω με αυτο

Κ το χέρι Μ επίσης το δεξί Μ μια ουλή κ έχει κ σιδερο εσωτερικα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Γενικά είναι από κληρονομικότητα, από πάντα φαίνονται οι φλέβες έντονα στο σώμα μου ,αλλά ειδικά στα πόδια είχα κιρσους από την ορθοστασία (Καλή ζωή βλέπεις χαχα) Εε και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει παραγίνει το κακό, ειδικά από την γάμπα και κατω! Πήγα σε αγγειοχειρουργο κ μου εξήγησε ότι γίνεται από την πίεση που δέχεται γενικά το σώμα στην εγκυμοσύνη και λογικά θα επανέλθουν κάπως όταν γεννήσω,και να φοράω το καλσον! Αλλά εντελώς θα φύγουν μόνο με επέμβαση, η οποία μπορεί να γίνει 6 μήνες αφού γεννήσω! Επίσης μου είπε ότι καλό θα είναι να μην πάρω πάρα πολλά κιλά για να μην πιέζονται ακόμα περισσότερο τα πόδια! Μέχρι τώρα είμαι στα 8, θα δούμε πως θα παει!

Περαστικά!!! Μακάρι να φύγουν μετα την γέννα. Πρέπει να είναι πολύ ενοχλητικό. Και ειδικά το καλσόν!! Υπομονή!!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Χτες το βράδυ την ώρα που άλλαζα παρατήρησα ότι είχα λίγο υγρό στο ένα στήθος μου. Μετά παρατήρησα την μπλούζα της πιτζάμας μου από μέσα και τελικά ήταν λίγο "λερωμενη" στο σημείο των θηλών. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? 


LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Χτες το βράδυ την ώρα που άλλαζα παρατήρησα ότι είχα λίγο υγρό στο ένα στήθος μου. Μετά παρατήρησα την μπλούζα της πιτζάμας μου από μέσα και τελικά ήταν λίγο "λερωμενη" στο σημείο των θηλών. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? 

Ναι είχα στην πρώτη Μ εγκυμοσυνη. Γαλάτακι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Χτες το βράδυ την ώρα που άλλαζα παρατήρησα ότι είχα λίγο υγρό στο ένα στήθος μου. Μετά παρατήρησα την μπλούζα της πιτζάμας μου από μέσα και τελικά ήταν λίγο "λερωμενη" στο σημείο των θηλών. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? 

Αχ τι ωραία, είναι το πυαρ ή πρωτόγαλα ... είναι νορμάλ, απλά δε  πρέπει να πειράζουμε το μεμέ μας για να δούμε πόσο θα τρέξει γιατί μπορεί να κάνει συσπάσεις... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Χτες το βράδυ την ώρα που άλλαζα παρατήρησα ότι είχα λίγο υγρό στο ένα στήθος μου. Μετά παρατήρησα την μπλούζα της πιτζάμας μου από μέσα και τελικά ήταν λίγο "λερωμενη" στο σημείο των θηλών. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? 

Εγώ βλέπω πάνω στη θηλή σαν άσπρα πηχτα υγρά καμία φορά δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο αλλά δεν τα  πειράζω!!

@Φραουλίτσα* σε ευχαριστώ μακάρι να ηρεμήσουν λίγο μετά τη γέννα! 

@Eva1986 Ναι γενικά πιο πολύ αισθητικό είναι αλλά μικρό το κακό όντως! Όμως έχω διαβάσει ότι σε επόμενη εγκυμοσύνη μπορεί να είναι χειρότερα από θέμα πίεσης οι φλέβες και γι αυτό πιο πολύ σκέφτομαι κάποια στιγμή να το κάνω το χειρουργείο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2021 at 8:00 ΜΜ, jellyfishch είπε:

κι εγώ χάλια κορίτσια.. νιώθω τις κλωτσιές τέρμα κάτω.. έχω δοκιμάσει ό, τι έχω βρει στο ιντερνετ και τίποτα. ΝΙώθω ότι το βασανίζω κιόλας το έρμο. ένα όνειρο είχα κι εγώ, από το γιο μου κιόλας ακόμη, και δε γίνεται.. όσο και αν το κυνηγάω. λες και γίνεται επίτηδες. 

Σήμερα γεννήθηκε το ανηψούδι μου, ο γιατρός την περίμενε δύο ημέρες την κοπέλα . οχι όπως εμένα στο νοσοκομείο

Και γω προχτές στον υπέρηχο λεω στο γιατρό ότι τρώω κλωτσιές χαμηλά και άρα το κεφάλι ότι είναι περίπου στον αφαλό και λέει μπα... αυτή την φορά είναι με το κεφάλι κάτω άρα ειναι μπουνιές ..... αλλά θα ξαναλλαξει μου είπε, δεν είναι ότι πήγε εκεί από τώρα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στις κούκλες!Χθες τρελάθηκα από τις κράμπες.Πετάχτηκα 2 φορές στον ύπνο μου ουρλιάζοντας!Του έκοψα το αίμα του ομόκλινου!

Ο μπέμπης χθες με τρέλανε στο πυξ-λαξ!ήταν συγκλονιστικό το ότι πεταγόταν και τεντωνόταν η κοιλιά μου δεξιά-αριστερά!Πραγματικά alien κατάσταση!!!Εγώ στο στήθος δεν έχω διαπιστώσει καμία ουσιαστική διαφορά. Μικρό ήταν και λίγο πιο μεγάλο έγινε...Κρίμα και περίμενα πώς και πώς μήπως έκανα boobs !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...