Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

@BILLE κανένα νέο με το τεστ;

Κορίτσια εγώ πονάω πάρα πολύ σε σημείο που με πιάνουν κλάματα ώρες ώρες. Όταν πάω στο γιατρό θα τού το οω. Από το τηλέφωνο δε γίνεται να το περιγράψω.

Κατά τ' άλλα σταματησα τη δουλειά (ένα δάκρυ κύλησε) αλλά έχω λίγο πιεστεί με το διάβασμα. Προσπαθώ να βάλω ένα πρόγραμμα.

Αύριο ο σύζυγος παρελαύνει στο σύνταγμα. Εμείς φέτος θα τον δούμε από την τηλεόραση. Ο γιος μου σήμερα είπε ποίημα σε ιντερνετικη γιορτή που είχαν στον παιδικό σταθμό. Κουκουβάγια εγω, καμαρωνα χαχαχα

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@BILLE κανένα νέο με το τεστ;

Κορίτσια εγώ πονάω πάρα πολύ σε σημείο που με πιάνουν κλάματα ώρες ώρες. Όταν πάω στο γιατρό θα τού το οω. Από το τηλέφωνο δε γίνεται να το περιγράψω.

Κατά τ' άλλα σταματησα τη δουλειά (ένα δάκρυ κύλησε) αλλά έχω λίγο πιεστεί με το διάβασμα. Προσπαθώ να βάλω ένα πρόγραμμα.

Αύριο ο σύζυγος παρελαύνει στο σύνταγμα. Εμείς φέτος θα τον δούμε από την τηλεόραση. Ο γιος μου σήμερα είπε ποίημα σε ιντερνετικη γιορτή που είχαν στον παιδικό σταθμό. Κουκουβάγια εγω, καμαρωνα χαχαχα

Που πονάς χρυσά Μ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια εδώ και εγώ σας διαβαζω....τελικά αντί για μεθαύριο πήγαμε σήμερα στο γιατρό καθόταν ο άντρας μου από την δουλειά έδωσε ρεπό στον εαυτό του χαχαχαχ και έτσι πήγαμε....όλα καλά και σταθερά με τον τραχηλο ο μπεμπακος μεγαλώνει 900γρ το πουλάκι μου με το κεφάλι κάτω εδώ και 4εβδομαδες....αυτά! 

Αχχχχ τι ωραία!!! Πρέπει να ανακουφιστηκες κάπως. Είναι σταθερά με το κεφάλι κάτω; εμενα η σουρτουκω ακόμα γυρνάει γύρω γύρω 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Αχχχχ τι ωραία!!! Πρέπει να ανακουφιστηκες κάπως. Είναι σταθερά με το κεφάλι κάτω; εμενα η σουρτουκω ακόμα γυρνάει γύρω γύρω 

Ναι εδώ και ένα μήνα έτσι να σου πω την αλήθεια αυτήν την στιγμή θα με βόλευε εγκάρσιο να ήταν για να μην πιέζει καθόλου τον τράχηλο χαχαχα αλλά δεν γίνεται να τα έχουμε όλα!!!! Άστο να γυρίσει το μωράκι σου ξέρει αυτό πότε θα είναι η ώρα του να μείνει όπως πρέπει.....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μέχρι πότε πρέπει να γυρίσει το μωράκι; την Παρασκευή που πήγαμε στο γιατρό ήταν ακόμα στο πλάι αλλά εκείνη την ωρα δεν σκέφτηκα να ρωτήσω μέχρι πότε έχουμε περιθώριο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντάξει κορίτσια μου,Ευχαριστώ!!! αρνητικό και για εμένα και για τον άντρα μου!Ανακουφίστηκα, γιατί το πρωί πήγα 3 φορές τουαλέτα για Νο2!Δεν έχει ξαναγίνει αυτό!Και πήγα με κομμένα πόδια...Νομίζω ότι έχω λίγο βαρύ κεφάλι από την υπερένταση...Τελοσπάντων, όλα καλά αλλά το θέμα είναι ότι δεν πέφτουν τα κρούσματα και έχει κουραστεί όλος ο κόσμος. Πού θα πάει αυτή η κατάσταση;ήμαρτον πια

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κική_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μέχρι πότε πρέπει να γυρίσει το μωράκι; την Παρασκευή που πήγαμε στο γιατρό ήταν ακόμα στο πλάι αλλά εκείνη την ωρα δεν σκέφτηκα να ρωτήσω μέχρι πότε έχουμε περιθώριο. 

Αν ο γιατρός είναι σωστός Μέχρι την ώρα της γέννας έχει περιθώριο απλά συνήθως αν δεν γυρίσει μέχρι να μπεις στον μήνα σου λένε για καισαρική.....

Just now, BILLE είπε:

Εντάξει κορίτσια μου,Ευχαριστώ!!! αρνητικό και για εμένα και για τον άντρα μου!Ανακουφίστηκα, γιατί το πρωί πήγα 3 φορές τουαλέτα για Νο2!Δεν έχει ξαναγίνει αυτό!Και πήγα με κομμένα πόδια...Νομίζω ότι έχω λίγο βαρύ κεφάλι από την υπερένταση...Τελοσπάντων, όλα καλά αλλά το θέμα είναι ότι δεν πέφτουν τα κρούσματα και έχει κουραστεί όλος ο κόσμος. Πού θα πάει αυτή η κατάσταση;ήμαρτον πια

Μπράβο κορίτσι μου μάλλον ψυχολογικό η τουαλετα και η κόπωση.....όλα καλά 

 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια!!!

Όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες!! Πήγαμε σήμερα γυναικολόγο (28+2) και είμαστε ήδη 1302γρ, χαχαχα!!! Με είπε ο γιατρός πως θα γεννηθεί κοντά στα 3800γρ!! Ήμασταν με κεφάλι πάνω και προς τα έξω! Μου είπε πως όλα είναι τέλεια, αλλά βρε κορίτσια εγώ αγχώνομαι πολύ για το μέγεθος του μπέμπη μας!!! Φοβάμαι πολύ και δε θέλω με τίποτα να προβώ σε καισαρική !!!

  • Μου αρέσει 6

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Eleni Kost11 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια!!!

Όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες!! Πήγαμε σήμερα γυναικολόγο (28+2) και είμαστε ήδη 1302γρ, χαχαχα!!! Με είπε ο γιατρός πως θα γεννηθεί κοντά στα 3800γρ!! Ήμασταν με κεφάλι πάνω και προς τα έξω! Μου είπε πως όλα είναι τέλεια, αλλά βρε κορίτσια εγώ αγχώνομαι πολύ για το μέγεθος του μπέμπη μας!!! Φοβάμαι πολύ και δε θέλω με τίποτα να προβώ σε καισαρική !!!

Μην αγχώνεσαι. Σκέψου εγώ 30 ΒΔ. Κ ήταν 2 κιλά ο πρώτος Μ 

Βέβαια γεννήθηκε πρόωρος. Αν έφτανε τελειομηνος παίζει 4 κιλά να έβγαινε 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια!!!

Όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες!! Πήγαμε σήμερα γυναικολόγο (28+2) και είμαστε ήδη 1302γρ, χαχαχα!!! Με είπε ο γιατρός πως θα γεννηθεί κοντά στα 3800γρ!! Ήμασταν με κεφάλι πάνω και προς τα έξω! Μου είπε πως όλα είναι τέλεια, αλλά βρε κορίτσια εγώ αγχώνομαι πολύ για το μέγεθος του μπέμπη μας!!! Φοβάμαι πολύ και δε θέλω με τίποτα να προβώ σε καισαρική !!!

Μπράβο σας! Υγιέστατοι και ανεπτυγμένοι!!! Γιατί να κάνετε καισαρική ? Φυσιολογικοτατο βάρος είναι το 3800 νομίζω. 3800 βγήκε η αδερφή μου φυσιολογικά μετά από καισαρική από τη μάνα μου 1,5 μετρο. Όλα θα πάνε καλά, η επιστήμη είναι εδώ για να μας υπηρετεί. Ο, τι γίνει θα γίνει για το καλό το δικό σου και του παιδιού σου. Άν ω μη γένοιτο γίνει καισαρική, δεν είναι κάτι τρομερό. Αντί να βγει το μωράκι  από τη μια έξοδο, βγαίνει από μια ας πούμε "τεχνητή" .. τις πρώτες μέρες πονάς, αλλά για αυτό υπάρχουν τα παυσίπονα. Το άσχημο είναι όταν γίνεται αναίτια. Για αυτό θέλει πολύ προσοχή στο γιατρό που επιλέγουμε... 

 

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Μεγάλη μερα η σημερινή και δυστυχώς δεν θα την χαρούμε!!! Στεναχωρέθηκα είναι η αλήθεια, είναι στιγμές μοναδικές... Αυτο με τον κορονοιο πραγματικά με έχει κουράσει... Έχουμε χάσει πολλά... Και δεν λέει να τελειώσει!!!!:mad:  @BILLE μπράβο για τα καλά νέα. Τα συμπτώματα ήταν ψυχολογικά, τα ίδια είχα πάθει και γω όταν στο σχολείο της κόρης μου είχαν κρούσμα. Είχα κρυάδες και έβαζα θερμόμετρο. Το μυαλό μπορεί να κάνει πολλά!!! Και καλά και κακά. Εγω εχω βάλει απαγορευτικό στο σπίτι απο τον Γενάρη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δύσκολο αλλά δεν θέλω να ρισκάρω. Χτες το βράδυ το μωρο μου έριχνε κάτι δυνατές κλωτσιές ψηλά στην κοιλιά και απο τον πόνο δεν ήξερα αν ήταν συσπάσεις..... Έβαλα το χέρι για να καταλάβω. Χρόνια πολλά και πάλι σε όλους.

@ΒαλεντιναΧ Μπράβο για τα καλά νέα!! Βάστα γερά!!!!

@ΧρυσαΜ που πονάς κορίτσι μου; Απο κλωτσιές ή λόγω εγκυμοσύνης; Μήπως ήταν και κούραση αφού δούλευες και με δυο παιδιά; Μπράβο για τις αντοχές σου!!! Με τον άντρα σου όλα καλά;

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!

Ξεκινησα να φτιάχνω τον μπακαλιάρο σήμερα και κορίτσια έχω πάθει σοκ! Ο μικρός με κλωτσαει εδώ και μια ώρα περίπου κάτω στα όργανα μου και τραντάζομαι ολόκληρη! Τώρα ξεκίνησα να νιώθω κλωτσιές και πίσω στην πλάτη δεν ξέρω τι γίνεται! Πονάει παρα πολύ σε βαθμό που μπορεί να με λυγίσει και να κλαιω! Προσπαθώ να τον αλλάξω θέση, έσκυψα στα τέσσερα, περπάτησα όλο τι σπίτι, μου ζουλούσε την κοιλιά μου ο άντρας μου τίποτα αυτος! Απτόητος! Σας έχει συμβεί και σε εσας;; Μήπως είναι κανα άλλο σύμπτωμα και δεν έχω πάρει χαμπάρι;; Λέω να μην πάρω τηλ τον γυναικολόγο μου γι αυτό γιατί δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό ή όχι .... ααααχ και συγνώμη για το σεντόνι μου!!!


vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά. Εγώ Δευτερα.εκανα το Doppler και δόξα τω Θεώ ήταν όλα τέλεια! 28+1 η μικρή μας ζύγιζε 1209γρ. Είναι ακόμη με το κεφάλι κάτω, αλλά δεν μας ενδιαφέρει τόσο καθώς θα να κάνω καισαρική. Αυτό που με χαροποιησε επιπλέον είναι ότι ο πλακούντας ανέβηκε και είναι πλέον υψηλός! Το είχα καταλάβει, γιατί έχω 3 εβδομάδες που για πρώτη φορά δεν βλέπω καφέ ή αίμα. Εσείς πώς είστε;

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!!!! 

16 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια!!!

Όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες!! Πήγαμε σήμερα γυναικολόγο (28+2) και είμαστε ήδη 1302γρ, χαχαχα!!! Με είπε ο γιατρός πως θα γεννηθεί κοντά στα 3800γρ!! Ήμασταν με κεφάλι πάνω και προς τα έξω! Μου είπε πως όλα είναι τέλεια, αλλά βρε κορίτσια εγώ αγχώνομαι πολύ για το μέγεθος του μπέμπη μας!!! Φοβάμαι πολύ και δε θέλω με τίποτα να προβώ σε καισαρική !!!

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι για το βάρος, καλά να είναι το μωράκι σου!!! Εχω ξαναπεί, ο γιος μου 4,420 και η κόρη μου 4,100. Ήταν και τα 2 στραβά και εγώ στενή αλλά τα κατάφερα και βγήκαν με φυσιολογικό τοκετό

5 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Μεγάλη μερα η σημερινή και δυστυχώς δεν θα την χαρούμε!!! Στεναχωρέθηκα είναι η αλήθεια, είναι στιγμές μοναδικές... Αυτο με τον κορονοιο πραγματικά με έχει κουράσει... Έχουμε χάσει πολλά... Και δεν λέει να τελειώσει!!!!:mad:  @BILLE μπράβο για τα καλά νέα. Τα συμπτώματα ήταν ψυχολογικά, τα ίδια είχα πάθει και γω όταν στο σχολείο της κόρης μου είχαν κρούσμα. Είχα κρυάδες και έβαζα θερμόμετρο. Το μυαλό μπορεί να κάνει πολλά!!! Και καλά και κακά. Εγω εχω βάλει απαγορευτικό στο σπίτι απο τον Γενάρη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δύσκολο αλλά δεν θέλω να ρισκάρω. Χτες το βράδυ το μωρο μου έριχνε κάτι δυνατές κλωτσιές ψηλά στην κοιλιά και απο τον πόνο δεν ήξερα αν ήταν συσπάσεις..... Έβαλα το χέρι για να καταλάβω. Χρόνια πολλά και πάλι σε όλους.

@ΒαλεντιναΧ Μπράβο για τα καλά νέα!! Βάστα γερά!!!!

@ΧρυσαΜ που πονάς κορίτσι μου; Απο κλωτσιές ή λόγω εγκυμοσύνης; Μήπως ήταν και κούραση αφού δούλευες και με δυο παιδιά; Μπράβο για τις αντοχές σου!!! Με τον άντρα σου όλα καλά;

Ποναω ψηλά σε ένα σημείο που μού χτυπάει μέχρι πίσω στην πλάτη

Καλα κάνεις και προσέχεις. Σήμερα πήγα στην εκκλησία με τα παιδιά και κάθε γιαγιά μού έλεγε "πήγαινε πιο μπροστά εσύ με τα παιδιά" και εγώ τούς είπα 100 φορές ότι θέλω να κρατάω τις αποστάσεις λόγω κορονοϊού. Ρε παιδια, οι μεγάλοι που είναι και πιο ευάλωτοι δεν καταλαβαίνουν τίποτα... Τι τούς το έλεγα, τι δεν το έλεγα το ίδιο....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι εδώ και ένα μήνα έτσι να σου πω την αλήθεια αυτήν την στιγμή θα με βόλευε εγκάρσιο να ήταν για να μην πιέζει καθόλου τον τράχηλο χαχαχα αλλά δεν γίνεται να τα έχουμε όλα!!!! Άστο να γυρίσει το μωράκι σου ξέρει αυτό πότε θα είναι η ώρα του να μείνει όπως πρέπει.....

Σίγουρα θα ήταν καλύτερα σε εγκάρσια θέση αλλά τουλάχιστον είναι εκεί μέσα και ασφαλές. Αααα δεν με πειράζει πως θα είναι γτ έτσι κι αλλιώς είμαι με καισαρική οπότε ας βολευτεί όπως θέλει. Το μόνο που με χαλάει πολύ είναι που κάποιες μέρες όπως σήμερα η κινητικότητα της δεν γίνεται έντονα αισθητή. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...