Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Mpizelaki_mou said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσες από εσάς περιμένουν το 1ο τους μωράκι??:?:?

Εγώ περιμένω το 1ο μου και ποτέ δεν φανταζόμουν ότι μπορούν να πάνε τόσα πράγματα στραβά στο 1ο 3μηνο. 
 

αφου κάηκα από τον χυλό το καλοκαίρι τώρα φυσάω και το γιαούρτι! 
 

Επίσης, για να λέμε και κάποια πράγματα για τον εαυτό μας μιας και μαζευόμαστε πολλές, μένω Αθήνα, στο κέντρο της Αθήνας και περνάω μια φάση στην οποία οι μέρες μου είναι γεμάτες. Κάνουμε μετακόμιση, ανακαινίΖούμε το μελλοντικό μας σπιτι και έχω μια δουλειά η οποία ναι μεν δεν με υποχρεώνει να είμαι κάθε μέρα στο γραφείο αλλά είναι 24/7 και πολύ απαιτητική. Είμαι σύμβουλος ακινήτων στο Κολωνάκι για μια πολυεθνική εταιρία. Όποτε το stress στο ταβάνι!! <_<

και έχω και 3 τριχωτά παιδιά (2 σκυλιά και μια γάτα) με τις αντίστοιχες απαιτήσεις.... 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , Boockie είπε:

Κορίτσια μου... μόλις έπαθα μεγάλο πατατράκ... Όπως στεκόμουν όρθια και μιλούσα στο τηλέφωνο, ένιωσα κάτι να τρέχει από κάτω.. κοίταξα και ήταν ροζ αίμα! Σκουπίστηκα, είχε πάνω το χαρτι ροζ, αλλά ομολογώ πως σε ποσότητα δεν ήταν πολύ! Πηρα τηλέφωνο την μαία, κι αντί για Τρίτη που είχαμε να ακούσουμε καρδιά, μου είπε να πάω σήμερα αλλα και να πάρω μαζί την ένεση που μου είχαν δώσει σε περίπτωση που χρειαστεί να μου την κάνουν ... Έκλεισα ραντεβού στις 4. 
Δεν ξέρω τι να πω.... 

Περιμένουμε νέα.  

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Θα είμαι 6+6 το Σάββατο λες να υπάρχει περίπτωση να μην την ακούσω;; 

Σε προηγούμενη κύηση άκουσα στις 6+3. Γιατί όχι; Έχω ακούσει ότι και λίγο πιο νωρίς. Πιστεύω και σε αυτό που είπαν τα κορίτσια δηλ. Ότι είναι και θέμα υπερήχου

4 ώρες πρίν, Avmar είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Ανηκω κι εγω σε αυτο το γκρουπ συμφωνα με τα τελευταια δεδομενα της βδομαδας. Ευχομαι να μας παν ολα δεξια!! Καλη μας τυχη και καλως σΑς βρηκα.

Καλώς ήρθες. Σου εύχομαι μια ανέμελη εγκυμοσύνη. Έκανες χοριακη;

1 ώρα πρίν, Boockie είπε:

Κορίτσια μου... μόλις έπαθα μεγάλο πατατράκ... Όπως στεκόμουν όρθια και μιλούσα στο τηλέφωνο, ένιωσα κάτι να τρέχει από κάτω.. κοίταξα και ήταν ροζ αίμα! Σκουπίστηκα, είχε πάνω το χαρτι ροζ, αλλά ομολογώ πως σε ποσότητα δεν ήταν πολύ! Πηρα τηλέφωνο την μαία, κι αντί για Τρίτη που είχαμε να ακούσουμε καρδιά, μου είπε να πάω σήμερα αλλα και να πάρω μαζί την ένεση που μου είχαν δώσει σε περίπτωση που χρειαστεί να μου την κάνουν ... Έκλεισα ραντεβού στις 4. 
Δεν ξέρω τι να πω.... 

Ψυχραιμία & ξεκούραση. Όλα θα πάνε καλά! Ενημέρωσε μας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! Πήγαν όλα καλά! Ειδαμε το φασολάκι, αναπτύχθηκε ήδη επι 2 συγκριτικά με την προηγούμενη φορά κι άκουσα και καρδούλα! Αποκόλληση δεν υπάρχει, απλώς μου είπε μόνο ξεκούραση μέχρι να φύγει το αιματακι.

Μου έφυγε ένα απίστευτο άγχος αγαπημένες μου! Μου αύξησε το utrogestan 3 την ημέρα και το μαγνήσιο επίσης!Ωστοσο, την Τρίτη θα ξανά πάω κανονικά όπως το είχαμε κανονίσει. Αυτά από εμενααα!Εσεις;;

  • Μου αρέσει 7

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! Πήγαν όλα καλά! Ειδαμε το φασολάκι, αναπτύχθηκε ήδη επι 2 συγκριτικά με την προηγούμενη φορά κι άκουσα και καρδούλα! Αποκόλληση δεν υπάρχει, απλώς μου είπε μόνο ξεκούραση μέχρι να φύγει το αιματακι.

Μου έφυγε ένα απίστευτο άγχος αγαπημένες μου! Μου αύξησε το utrogestan 3 την ημέρα και το μαγνήσιο επίσης!Ωστοσο, την Τρίτη θα ξανά πάω κανονικά όπως το είχαμε κανονίσει. Αυτά από εμενααα!Εσεις;;

Μπράβο! Ορίστε που αγχωνοσουν! Τελικά το αιματακι ήρθε για να σου πει ότι μια καρδούλα μικροσκοπική χτυπάει μέσα σου!! Αλλιώς θα το μάθαινες αργότερα!

Πραγματικά χαίρομαι που είναι όλα καλά! Είσαι η πρώτη καρδούλα που ακούστηκε στο φόρουμ;:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! Πήγαν όλα καλά! Ειδαμε το φασολάκι, αναπτύχθηκε ήδη επι 2 συγκριτικά με την προηγούμενη φορά κι άκουσα και καρδούλα! Αποκόλληση δεν υπάρχει, απλώς μου είπε μόνο ξεκούραση μέχρι να φύγει το αιματακι.

Μου έφυγε ένα απίστευτο άγχος αγαπημένες μου! Μου αύξησε το utrogestan 3 την ημέρα και το μαγνήσιο επίσης!Ωστοσο, την Τρίτη θα ξανά πάω κανονικά όπως το είχαμε κανονίσει. Αυτά από εμενααα!Εσεις;;

Κοριτσάκι μου πόσο χάρηκα!!! Άκουσες και καρδούλααααα για πες μας πως ήταν η εμπειρια;; τώρα ξεκούραση όσο μπορείς να δέσει το σπορακι!!!!❤

 

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσες από εσάς περιμένουν το 1ο τους μωράκι??:?:?

Κι εγώ περιμένω το πρώτο μου μπεμπακιιιιι! Αλλά εννοείται πάω πολύ συντηρητικά αφού είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη και η πρώτη δεν πήγε καλα ! Βέβαια αυτή τη φορά έχω πολύ θετική σκέψη, πιστεύω και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

Just now, HopeMe είπε:

Σε προηγούμενη κύηση άκουσα στις 6+3. Γιατί όχι; Έχω ακούσει ότι και λίγο πιο νωρίς. Πιστεύω και σε αυτό που είπαν τα κορίτσια δηλ. Ότι είναι και θέμα υπερήχου

Ελπίζω να είναι καλό το μηχάνημα και να την ακούσω την καρδούλα!! Σε κλινική θα τον κάνω τον υπέρηχο !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie said:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! Πήγαν όλα καλά! Ειδαμε το φασολάκι, αναπτύχθηκε ήδη επι 2 συγκριτικά με την προηγούμενη φορά κι άκουσα και καρδούλα! Αποκόλληση δεν υπάρχει, απλώς μου είπε μόνο ξεκούραση μέχρι να φύγει το αιματακι.

Μου έφυγε ένα απίστευτο άγχος αγαπημένες μου! Μου αύξησε το utrogestan 3 την ημέρα και το μαγνήσιο επίσης!Ωστοσο, την Τρίτη θα ξανά πάω κανονικά όπως το είχαμε κανονίσει. Αυτά από εμενααα!Εσεις;;

Αχ τι ωραία!!!!! Δίνεις δύναμη σε όλες μας στην ίδια κατάσταση!!!! Μπράβο!!!!

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! Πήγαν όλα καλά! Ειδαμε το φασολάκι, αναπτύχθηκε ήδη επι 2 συγκριτικά με την προηγούμενη φορά κι άκουσα και καρδούλα! Αποκόλληση δεν υπάρχει, απλώς μου είπε μόνο ξεκούραση μέχρι να φύγει το αιματακι.

Μου έφυγε ένα απίστευτο άγχος αγαπημένες μου! Μου αύξησε το utrogestan 3 την ημέρα και το μαγνήσιο επίσης!Ωστοσο, την Τρίτη θα ξανά πάω κανονικά όπως το είχαμε κανονίσει. Αυτά από εμενααα!Εσεις;;

Πόσο είσαι σήμερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Boockie είπε:

Κορίτσια μου... μόλις έπαθα μεγάλο πατατράκ... Όπως στεκόμουν όρθια και μιλούσα στο τηλέφωνο, ένιωσα κάτι να τρέχει από κάτω.. κοίταξα και ήταν ροζ αίμα! Σκουπίστηκα, είχε πάνω το χαρτι ροζ, αλλά ομολογώ πως σε ποσότητα δεν ήταν πολύ! Πηρα τηλέφωνο την μαία, κι αντί για Τρίτη που είχαμε να ακούσουμε καρδιά, μου είπε να πάω σήμερα αλλα και να πάρω μαζί την ένεση που μου είχαν δώσει σε περίπτωση που χρειαστεί να μου την κάνουν ... Έκλεισα ραντεβού στις 4. 
Δεν ξέρω τι να πω.... 

Κι εγώ μια από τα ίδια κορίτσι μου. Θα χαλαρώσουμε ποτέ, αναρωτιέμαι......?

Εύχομαι ο, τι καλύτερο!

Edit τώρα είδα ότι όλα καλά! Συγχαρητήρια για την καρδούλα!!!!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πόση δυναμη παίρνω από τα σχόλια σας, δεν φαντάζεστε! @HopeMe σήμερα είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών... Έπρεπε να ακούσετε πως κάνει η καρδούλα! Έβαλα τα κλάματα, να είστε προετοιμασμένες! Είναι από τους πιο συγκινητικούς ήχους που θα ακούσετε ποτέ. Ας ξεκουραστούμε όλες όσο μπορούμε, οι 3 πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι!Πραγματικα, αξίζει και με το παραπάνω για αυτό το θαύμα που έχουμε μέσα μας.. 

  • Μου αρέσει 6

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου πόση δυναμη παίρνω από τα σχόλια σας, δεν φαντάζεστε! @HopeMe σήμερα είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών... Έπρεπε να ακούσετε πως κάνει η καρδούλα! Έβαλα τα κλάματα, να είστε προετοιμασμένες! Είναι από τους πιο συγκινητικούς ήχους που θα ακούσετε ποτέ. Ας ξεκουραστούμε όλες όσο μπορούμε, οι 3 πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι!Πραγματικα, αξίζει και με το παραπάνω για αυτό το θαύμα που έχουμε μέσα μας.. 

Υπέροχα νέα!!  Φυσικά κ αξίζει κ το παραμικρό για τα θαυματακια μας. 

Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά κορίτσι Μ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου πόση δυναμη παίρνω από τα σχόλια σας, δεν φαντάζεστε! @HopeMe σήμερα είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών... Έπρεπε να ακούσετε πως κάνει η καρδούλα! Έβαλα τα κλάματα, να είστε προετοιμασμένες! Είναι από τους πιο συγκινητικούς ήχους που θα ακούσετε ποτέ. Ας ξεκουραστούμε όλες όσο μπορούμε, οι 3 πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι!Πραγματικα, αξίζει και με το παραπάνω για αυτό το θαύμα που έχουμε μέσα μας.. 

Κι εμείς απο τα δικά σου! Μακάρι να ακούσω αυτό τον υπέροχο ήχο ακόμη μια φορά! 

Περιμένουμε την @Evouska να είναι η επόμενη! Προετοιμασου κοριτσάκι μου! Την προηγούμενη φορά πρόλαβες να ακούσεις; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να σας θέσω μια ερώτηση; Τώρα που υποτίθεται πως πρέπει να είμαστε χαλαρές.. ένα φαγητό δεν μπορουμε

να το μαγειρεύουμε; Εμένα η μαμά μου ας πούμε είναι επαρχία, έρχεται στο ρεπο της μια φορά την εβδομάδα και με βοηθάει στο σπίτι και μένω γενικά την περισσότερη ώρα της ημέρας μόνη μου, εφόσον ο σύντροφος μου δουλεύει όλη μέρα σχεδόν. Από βδομάδα σκεφτήκαμε, για να μην κουράζομαι, να με Πήγαινει πρωινά στην μητέρα του ώστε να τρώμε εκεί, και το βραδάκι να γυριζω σπίτι... Και θέτω τα εξής.. στο αμάξι θα υπάρχει κάποιο θέμα να μπαίνω; Δηλαδή ένα φαγάκι δεν θα μπορούσα να το μαγειρεύω αποφεύγοντας συνέχεια να παραγγέλνω απ έξω; Σίγουρα θα προσπαθήσω να αποφύγω να σηκώνω τις κατσαρόλες αλλά ένα πιατάκι και δυο πιρούνια κατά ποσό να επηρεάσουν το φασολάκι; Δηλδη άλλες γυναίκες εργάζονται και έχουν τα ίδια ακριβώς συμπτώματα με εμάς, τι να πουν;; Ποια είναι η γνώμη σας σε αυτό το θέμα, μιας και είστε μερικές στην δεύτερη σας εγκυμοσύνη; 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσια μου να σας θέσω μια ερώτηση; Τώρα που υποτίθεται πως πρέπει να είμαστε χαλαρές.. ένα φαγητό δεν μπορουμε

να το μαγειρεύουμε; Εμένα η μαμά μου ας πούμε είναι επαρχία, έρχεται στο ρεπο της μια φορά την εβδομάδα και με βοηθάει στο σπίτι και μένω γενικά την περισσότερη ώρα της ημέρας μόνη μου, εφόσον ο σύντροφος μου δουλεύει όλη μέρα σχεδόν. Από βδομάδα σκεφτήκαμε, για να μην κουράζομαι, να με Πήγαινει πρωινά στην μητέρα του ώστε να τρώμε εκεί, και το βραδάκι να γυριζω σπίτι... Και θέτω τα εξής.. στο αμάξι θα υπάρχει κάποιο θέμα να μπαίνω; Δηλαδή ένα φαγάκι δεν θα μπορούσα να το μαγειρεύω αποφεύγοντας συνέχεια να παραγγέλνω απ έξω; Σίγουρα θα προσπαθήσω να αποφύγω να σηκώνω τις κατσαρόλες αλλά ένα πιατάκι και δυο πιρούνια κατά ποσό να επηρεάσουν το φασολάκι; Δηλδη άλλες γυναίκες εργάζονται και έχουν τα ίδια ακριβώς συμπτώματα με εμάς, τι να πουν;; Ποια είναι η γνώμη σας σε αυτό το θέμα, μιας και είστε μερικές στην δεύτερη σας εγκυμοσύνη; 

Καλησπέρα... Χάρηκα πολύ με τα όμορφα νέα σου 

Σαν άτομο που είμαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και από εξωσωματική και έχω και 2 παλινδρομες στο ιστορικό μου θα σου πω ότι εννοείται ότι μπορείς να μαγειρεύεις και να πλένεις κάνα πιάτο και καμιά χαλαρή σκουπιτσα όταν θα αισθάνεσαι ξεκούραστη. 

Εγώ αμέσως μετά τις εμβρυομεταφορες γυρνούσα στο νησί και την επόμενη πήγαινα για δουλειά.. Δουλειές δεν κάνω ιδιαίτερα αλλά τώρα έχω και το τερατακι στα πόδια μου και δεν ξεκουράζομαι όσο στην πρώτη εγκυμοσύνη. Όλα με μέτρο και ξεκούραση. Αυτή είναι η άποψη και του γιατρού μου

Όσον αφορά τις καρδούλες που διάβασα παραπάνω, από τις 6εβδ + μέχρι τις 8+ πρέπει να ακουστεί πρώτη φορά η καρδιά. Εγώ την άκουσα νωρίς έστω και λίγο στις 6εβδ+2

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα... Χάρηκα πολύ με τα όμορφα νέα σου 

Σαν άτομο που είμαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και από εξωσωματική και έχω και 2 παλινδρομες στο ιστορικό μου θα σου πω ότι εννοείται ότι μπορείς να μαγειρεύεις και να πλένεις κάνα πιάτο και καμιά χαλαρή σκουπιτσα όταν θα αισθάνεσαι ξεκούραστη. 

Εγώ αμέσως μετά τις εμβρυομεταφορες γυρνούσα στο νησί και την επόμενη πήγαινα για δουλειά.. Δουλειές δεν κάνω ιδιαίτερα αλλά τώρα έχω και το τερατακι στα πόδια μου και δεν ξεκουράζομαι όσο στην πρώτη εγκυμοσύνη. Όλα με μέτρο και ξεκούραση. Αυτή είναι η άποψη και του γιατρού μου

Όσον αφορά τις καρδούλες που διάβασα παραπάνω, από τις 6εβδ + μέχρι τις 8+ πρέπει να ακουστεί πρώτη φορά η καρδιά. Εγώ την άκουσα νωρίς έστω και λίγο στις 6εβδ+2

Μα πραγματικά, από τη στιγμή που δεν υπάρχει αποκόλληση, ποιος ο λόγος να είσαι καθηλωμένος σε ένα κρεβάτι; Έχω πάρει σκούπα swiffer και πολλά πανακια ανταλλακτικά ώστε να μην σηκώνω την ηλεκτρική.. είναι και ελαφριά και δεν χρειάζεται να σκύβεις.. μια σκούπα βρε κορίτσια κ ένα ξεσκόνισμα ή κ ένα μαγείρεμα με τις κατσαρόλες εννοείται να είναι πάνω στα μάτια, δεν νομίζω να τρέχει και κάτι! 

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα... Χάρηκα πολύ με τα όμορφα νέα σου 

Σαν άτομο που είμαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και από εξωσωματική και έχω και 2 παλινδρομες στο ιστορικό μου θα σου πω ότι εννοείται ότι μπορείς να μαγειρεύεις και να πλένεις κάνα πιάτο και καμιά χαλαρή σκουπιτσα όταν θα αισθάνεσαι ξεκούραστη. 

Εγώ αμέσως μετά τις εμβρυομεταφορες γυρνούσα στο νησί και την επόμενη πήγαινα για δουλειά.. Δουλειές δεν κάνω ιδιαίτερα αλλά τώρα έχω και το τερατακι στα πόδια μου και δεν ξεκουράζομαι όσο στην πρώτη εγκυμοσύνη. Όλα με μέτρο και ξεκούραση. Αυτή είναι η άποψη και του γιατρού μου

Όσον αφορά τις καρδούλες που διάβασα παραπάνω, από τις 6εβδ + μέχρι τις 8+ πρέπει να ακουστεί πρώτη φορά η καρδιά. Εγώ την άκουσα νωρίς έστω και λίγο στις 6εβδ+2

Εγώ είχα πάει 6η εβδομάδα ακριβώς και μου είπε πως ένα ερχόσουν 2 ή 3 μέρες αργότερα τότε θα την ακούγαμε! Η ανακούφιση που θα νιώθεις όταν συνειδητοποιείς πως ολα Πάνε ρολοι εκεί κάτω, είναι απερίγραπτη! Ανυπομονώ να κρατήσω αυτό το πλασματάκι στην αγκαλιά μου αν και είναι νωρίς ακόμη..

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...