Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

κοριτσι μου συγχαρητηριαααα! αχ πρεπει να ηταν τελεια να ακους την καρδουλα!!:wub::wub: αντε τωρα περιμενω να βαλεις και τικεράκι που εφυγε το πρωτο αγχος!! εκλεισες επομενο υπερηχο;; καθε ποτε θα κανεις απο εδω και περα;;

Σου φεύγει τεράστιο βάρος. Όταν ξάπλωσα για τον υπέρηχο χτυπούσε η δική μου καρδια σαν τρελή!!! Ευτυχώς την είδα να αναβοσβήνει πριν την ακούσω και ηρεμησα... Ευτυχώς είναι πολυ καλος και ο γιατρός που βρήκα. Θα βάλω και τικεράκι έτοιμο το εχω να δω αν θα τα καταφέρω βέβαια.  Ραντεβού ξανα σε 2 εβδομάδες 6 Νοεβρίου, όπου μετα θα κόψω και τα ουλτροτζεσταν!!!! Έχεις και συ σήμερα ραντεβού αν θυμάμαι καλα; Άν Ναι σου εύχομαι να ακούσεις και συ αυτο το τουκ τουκ!!!

Just now, Boockie είπε:

@Evouska Τι είναι αυτό το τικερακι που λες κορίτσι μου; 
@Φραουλίτσα* μου υπέροχα τα νέα σου! Πως ένιωσες; 

Πήρα και τις σόδες που ειπες ελπιζω να μου  κάνουν δουλειά. Κάποιες φορές, 3 για την ακρίβεια, ήπια κοκα κολα όπου με βοήθησε πολύ αλλά θέλω να την αποφυγω. Θα τσεκάρω μόνο για την ζάχαρη μην έχει πολλή.

Το τικερακι που ήθελα ήταν μεγάλο και δεν με άφησε. Κρίμα ήταν  πολύ ωραίο. Προς το παρόν έβαλα μια Χριστουγεννιάτικη, και βλέπουμε. 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Σου φεύγει τεράστιο βάρος. Όταν ξάπλωσα για τον υπέρηχο χτυπούσε η δική μου καρδια σαν τρελή!!! Ευτυχώς την είδα να αναβοσβήνει πριν την ακούσω και ηρεμησα... Ευτυχώς είναι πολυ καλος και ο γιατρός που βρήκα. Θα βάλω και τικεράκι έτοιμο το εχω να δω αν θα τα καταφέρω βέβαια.  Ραντεβού ξανα σε 2 εβδομάδες 6 Νοεβρίου, όπου μετα θα κόψω και τα ουλτροτζεσταν!!!! Έχεις και συ σήμερα ραντεβού αν θυμάμαι καλα; Άν Ναι σου εύχομαι να ακούσεις και συ αυτο το τουκ τουκ!!!

Πήρα και τις σόδες που ειπες ελπιζω να μου  κάνουν δουλειά. Κάποιες φορές, 3 για την ακρίβεια, ήπια κοκα κολα όπου με βοήθησε πολύ αλλά θέλω να την αποφυγω. Θα τσεκάρω μόνο για την ζάχαρη μην έχει πολλή.

Το τικερακι που ήθελα ήταν μεγάλο και δεν με άφησε. Κρίμα ήταν  πολύ ωραίο. Προς το παρόν έβαλα μια Χριστουγεννιάτικη, και βλέπουμε. 

Μπράβο κορίτσι μου.. να τη δοκιμάσεις και να μου πεις εντυπώσεις.. κόκα κόλα ούτε εγώ πίνω, αν και ανακουφίζει περισσότερο από κάθε άλλο με λίγο λεμονακι!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Αχ Θεέ μου όλα καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα, είμαι 7 εβδομάδων συμφωνεί με την περιοδό μου, όλα μια χαρά!!!! Με το καλό και σεις όλες κορίτσια μου να ακούσετε καρδούλα!!! Και όλα να πάνε καλά σε όλες σας!!! Πέρασα ένα σκόπελο σήμερα Παναγία μου, τώρα επόμενο άνχος στην αυχενική..   Για να μην ξεχνιόμαστε!!!:mrgreen:

Τέλεια νέα !!! Συγχαρητήρια!!!

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα πολύ δύσκολη μέρα στη δουλειά .. ελπίζω να σταματήσω από βδομάδα. 

Εχθές είχα παλι ανεπαίσθητα καφε,πήρα τρία ουτροτζεσταν και την έβγαλα ξάπλα. Είχα και πόνους περίπου περιόδου. Προσπαθώ να φανταστώ το μικρό μου και δεν μπορώ ευκολα,.. όταν τα καταφέρνω σκέφτομαι πάντα ένα αγοράκι.σκεφτηκα να το τάξω στον Άγιο Ραφαήλ, αν τελικά πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 5

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Τέλεια νέα !!! Συγχαρητήρια!!!

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα πολύ δύσκολη μέρα στη δουλειά .. ελπίζω να σταματήσω από βδομάδα. 

Εχθές είχα παλι ανεπαίσθητα καφε,πήρα τρία ουτροτζεσταν και την έβγαλα ξάπλα. Είχα και πόνους περίπου περιόδου. Προσπαθώ να φανταστώ το μικρό μου και δεν μπορώ ευκολα,.. όταν τα καταφέρνω σκέφτομαι πάντα ένα αγοράκι.σκεφτηκα να το τάξω στον Άγιο Ραφαήλ, αν τελικά πάνε όλα καλά.

Αν σε ταλαιπωρούν εστω και ψυχολογικά παρε αναρρωτική, η υγεία η δική σου και του μελλοντικού παιδιού σου είναι υπεράνω όλων. Και στην τελική ότι και να κάνεις πάντα το συμφέρον τους κοιτάνε, και δυστυχώς η αξιοκρατία και η δικαιοσύνη στην εργασία είναι λέξεις σπάνιες. Να σκέφτεσαι θετικά η σκέψη κάνει θαύματα, το λέω εγω που όλο αρνητικά σκέφτομαι δυστυχώς.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αν σε ταλαιπωρούν εστω και ψυχολογικά παρε αναρρωτική, η υγεία η δική σου και του μελλοντικού παιδιού σου είναι υπεράνω όλων. Και στην τελική ότι και να κάνεις πάντα το συμφέρον τους κοιτάνε, και δυστυχώς η αξιοκρατία και η δικαιοσύνη στην εργασία είναι λέξεις σπάνιες. Να σκέφτεσαι θετικά η σκέψη κάνει θαύματα, το λέω εγω που όλο αρνητικά σκέφτομαι δυστυχώς.

Φραουλίτσα μου έτσι ειναι:wub: σε ευχαριστώ για τα ωραία σου λόγια, νιώθω ήδη καλύτερα:wink:. Έχεις απόλυτο δίκιο περί αξιοκρατίας, δόξα το θεό φέτος είμαι σε πολύ καλό σχολείο μετά από αρκετά χρόνια, αλλά έχω δύσκολα παιδιά και κουράζομαι.

Περιμένω να ακούσω καρδούλα κι εγώ για να βγω σε άδεια covid

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

Καλημέρα  σε ολα τα κορίτσια !

Εγώ χθες βράδυ έκανα τον πρώτο μου εμετό. Μην φανταστείτε ότι ήταν κ πολύς αλλά λίγο εκείνη την ώρα με ανακουφισε και με αηδιασε χαχα!  Όλη μέρα ήμουν με πολλή ανακατωσούρα και πονούσε υπερβολικά το στομάχι μου! Ευτυχώς μετά ξάπλωσα πήρα κ το ουτρο μου και έπεσα ξερή! 

Εσείς πως είστε αγάπες μου ; 

Υπομονή! Χαλάλι του! Αύριο περιμένουμε ευχαριστα και από εσένα! :wub:

3 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Αχ Θεέ μου όλα καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα, είμαι 7 εβδομάδων συμφωνεί με την περιοδό μου, όλα μια χαρά!!!! Με το καλό και σεις όλες κορίτσια μου να ακούσετε καρδούλα!!! Και όλα να πάνε καλά σε όλες σας!!! Πέρασα ένα σκόπελο σήμερα Παναγία μου, τώρα επόμενο άνχος στην αυχενική..   Για να μην ξεχνιόμαστε!!!:mrgreen:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Χαίρομαι πολύ για σένα! Πάρε την ανάσα σου και αργότερα αγχωνόμαστε όλες μαζί για την αυχενική, πρώτα ο Θεός :-D. Τώρα ηρεμησε και απολαύστε το!

Just now, jellyfishch είπε:

Φραουλίτσα μου έτσι ειναι:wub: σε ευχαριστώ για τα ωραία σου λόγια, νιώθω ήδη καλύτερα:wink:. Έχεις απόλυτο δίκιο περί αξιοκρατίας, δόξα το θεό φέτος είμαι σε πολύ καλό σχολείο μετά από αρκετά χρόνια, αλλά έχω δύσκολα παιδιά και κουράζομαι.

Περιμένω να ακούσω καρδούλα κι εγώ για να βγω σε άδεια covid

Με το καλό ν ακούσεις την καρδούλα και να πάνε όλα καλά; Δευτέρα πας κι εσύ; Μαζί είμαστε; 

Εγώ για τηλεργασια και ανακοίνωση στον εργοδότη το σκέφτομαι αργότερα λόγω ιστορικού. Ας πάνε όλα καλά ως τότε..!

 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Τέλεια νέα !!! Συγχαρητήρια!!!

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα πολύ δύσκολη μέρα στη δουλειά .. ελπίζω να σταματήσω από βδομάδα. 

Εχθές είχα παλι ανεπαίσθητα καφε,πήρα τρία ουτροτζεσταν και την έβγαλα ξάπλα. Είχα και πόνους περίπου περιόδου. Προσπαθώ να φανταστώ το μικρό μου και δεν μπορώ ευκολα,.. όταν τα καταφέρνω σκέφτομαι πάντα ένα αγοράκι.σκεφτηκα να το τάξω στον Άγιο Ραφαήλ, αν τελικά πάνε όλα καλά.

Κορίτσι μου γιατί σε ανησυχούν τόσο οι καφέ εκκρίσεις; Έχω ακούσει πάρα πολλές περιπτώσεις με καφέ, και μάλιστα λένε πως είναι και φυσιολογικά.. Να είσαι όσο πιο πολυ θετική και να αισιόδοξη μπορείς. Βλέπεις να είμαστε πολλές από εδώ που μας πάνε όλα καλά μέχρι στιγμής; Και εγώ ίδια με εσένα, με τα σκατοχαπα να με κάνουν άνω κάτω, και αλλά κορίτσια να μην μπορούν ούτε να φάνε. Όλα θα πάνε τέλεια, για όλες μας! Θα το δεις 

  • Ευχαριστώ 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Υπομονή! Χαλάλι του! Αύριο περιμένουμε ευχαριστα και από εσένα! :wub:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Χαίρομαι πολύ για σένα! Πάρε την ανάσα σου και αργότερα αγχωνόμαστε όλες μαζί για την αυχενική, πρώτα ο Θεός :-D. Τώρα ηρεμησε και απολαύστε το!

Με το καλό ν ακούσεις την καρδούλα και να πάνε όλα καλά; Δευτέρα πας κι εσύ; Μαζί είμαστε; 

Εγώ για τηλεργασια και ανακοίνωση στον εργοδότη το σκέφτομαι αργότερα λόγω ιστορικού. Ας πάνε όλα καλά ως τότε..!

 

Ναι ναι Δευτέρα κι εγώ! Δεν ξέρω αν θα ακουσω καρδιά, η σπερματενχυνση έγινε 28/9. Μόλις ακούσω θα βγω αλλά θα είμαι stand by..

Έχεις δικιο @hope, άντε θα μας φέρει γούρι το θέματακι!


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Ναι ναι Δευτέρα κι εγώ! Δεν ξέρω αν θα ακουσω καρδιά, η σπερματενχυνση έγινε 28/9. Μόλις ακούσω θα βγω αλλά θα είμαι stand by..

Έχεις δικιο @hope, άντε θα μας φέρει γούρι το θέματακι!

Αν και συγκρατημένη σκέφτομαι μόνο αισιόδοξα. Εξάλλου δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και να επέμβουμε, μόνο να βοηθήσουμε με ξεκουραση, διατροφή, προσοχή. Ότι θέλει ο Θεός. Εμείς ηρεμία και ξεκούραση (τα λέω για να το ακούω πρώτη εγώ :mrgreen::lol:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω πάντως σε αυτή την εγκυμοσύνη προσέχω πολύ την κούραση και τα βάρη. Στις άλλες δεν πρόσεχα τόσο αλλά είπα τέλος, θα κάτσω στα αυγά μου να πάνε όλα καλά. Και ήρθε τόσο ανέλπιστα, πραγματικά είχα απογοητευτεί και έκανα το τεστ μονο και μονο επειδή το είχα παραγγείλει.  Ηρεμία τελικά θέλουν όλα. Άντε μια μια να παίρνετε και σεις μια πρώτη ανάσα!!!

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εγω πάντως σε αυτή την εγκυμοσύνη προσέχω πολύ την κούραση και τα βάρη. Στις άλλες δεν πρόσεχα τόσο αλλά είπα τέλος, θα κάτσω στα αυγά μου να πάνε όλα καλά. Και ήρθε τόσο ανέλπιστα, πραγματικά είχα απογοητευτεί και έκανα το τεστ μονο και μονο επειδή το είχα παραγγείλει.  Ηρεμία τελικά θέλουν όλα. Άντε μια μια να παίρνετε και σεις μια πρώτη ανάσα!!!

:wub: Αμήν! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα,  αύριο πρωί έχω τελικά υπέρηχο! Κανόνισα να μου έχουν ήδη γραμμένες και τις εξετάσεις για να τις κάνω από βδομάδα! 

Κορίτσια ρώτησα και για το εμβόλιο της γρίπης αν πρέπει να το κάνω και αν γράφεται και μου είπε ότι μπορώ μόλις κλείσω το πρώτο τρίμηνο όμως! 

Ακόμα στ ην ίδια φαση με χθες βρίσκομαι από συμπτώματα,  ελπίζω να καταφέρω να φάω κάτι μήπως ηρεμήσει λίγο το στομάχι! 

@Boockie το τικερακι είναι αυτό το αυτοκολλητακι που φαίνεται κάτω από τα σχόλια μου στην υπογραφή, το οποίο γράφει πόσων εβδομάδων ακριβώς είμαι κάθε μέρα! Έχω γράψει πως να το φτιάξεις σε παλιότερη σελίδα στο θεματάκι μας ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Τέλεια νέα !!! Συγχαρητήρια!!!

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα πολύ δύσκολη μέρα στη δουλειά .. ελπίζω να σταματήσω από βδομάδα. 

Εχθές είχα παλι ανεπαίσθητα καφε,πήρα τρία ουτροτζεσταν και την έβγαλα ξάπλα. Είχα και πόνους περίπου περιόδου. Προσπαθώ να φανταστώ το μικρό μου και δεν μπορώ ευκολα,.. όταν τα καταφέρνω σκέφτομαι πάντα ένα αγοράκι.σκεφτηκα να το τάξω στον Άγιο Ραφαήλ, αν τελικά πάνε όλα καλά.

@jellyfishch Κι εμένα η μέρα που σήμερα χάλια....ενώ εδώ και 6 μέρες ήμουν καθαρή και μειώσαμε την δόση απο ουτροτζεσταν, σήμερα να τα πάλι.. Στενοχωρήθηκα πολύ και με πήρε απο κάτω..ο γιατρός είπε πάλι εντελώς ξάπλα και παραπάνω ουτροτζεσταν..Θέλω να ρθει η Τρίτη και να πάω να με δει, δεν αντέχω άλλο .από την ξάπλα πονάει όλο μου το σώμα. Πφφφφφ φαντάζομαι κι εσύ με τη δουλειά θα αγχώνεσαι ακόμα παραπάνω...Τι να πω, υπομονή σε όλες μας!!

  • Λυπημένη/-ος 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2020 at 9:03 ΜΜ, Evouska είπε:

Κορίτσια το έκανα! αν πατήσετε πάνω στο τικεράκι μου θα σας βγάλει στην σελίδα! Εκεί θα φτιάξετε το τικεράκι σας στην κατηγορία pregnancy  όπως αρέσει στην καθεμια και το κάνετε save θα σας βγάλει λινκ για : websites emails and forums. Θα πατήσετε το forum και από εκεί θα επιλέξετε το UBBCode and BBCode. Και θα κάνετε αντιγραφή το λινκ κ μετά επικόλληση στην υπογραφή του λογαριασμού σας που είναι στην επιλογή - Ρυθμίσεις Λογαριασμου- πατώντας το βελάκι δίπλα στο όνομα του προφίλ σας!

αν το κανετε απο υπολογιστη οπως εγω δε θα δυσκολευτειτε καθολου!!

@Boockie Το βρήκα το σχόλιο εδώ γράφω πως φτιάχνεις τικερακι!

@Φραουλίτσα* νομίζω για να βάλεις άλλο ένα πρέπει να βάλεις αυτά που έχεις ήδη το ένα δίπλα στο άλλο, αφού είναι μικρά θα γίνεται λογικά κ βάζεις από κάτω το καινούριο! Εγώ το δικό σου τωρα το βλέπω πάντως κανονικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...