Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλημέρα!!! Πως ξημερωθηκατε;

Εμένα με άφησε κάπως χθες το στομάχι και πήρα θάρρος έβαλα σάλτσα στα μακαρόνια μου κι έφαγα και λίγο ρυζογαλο. Τα ευχαριστήθηκα αλλά νομίζω ότι το μετανιώνω σιγά σιγά. Και σήμερα δεν μου αρέσουν και οι φρυγανιές. Τραγικο

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα εγκυουλες. Πρώτη φορά για εμένα. Μάλλον  είμαι 5+6 και έχω 1ο υπέρηχο την Παρασκευή 6+5. Είμαι από εξωσωματική και αρκετά συγκρατημένη γιατί είχα συνηθίσει στις αποτυχίες. Πολύ ανακατωσούρα και υπνηλία και εγώ κάποιες μέρες, βέβαια πίνω και ουτρο κλπ. Καλώς ήρθα στην ομάδα!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγώ γύρισα στα πάτρια εχθές, και μόλις μπήκα σπίτι με άρπαξε από τη μύτη μια έντονη  μυρωδιά μούχλας. Το σπίτι είχε πάντα πρόβλημα με την υγρασία αλλά τώρα έχει παραγινει. Οι τοίχοι είναι φεεσκοασβεστωμενοι, άρα η μούχλα έχει εισχωρήσει πολύ βαθια.Εάν πάνε όλα καλά θα μετακομισουμε, δεν παίζει να βάλω νεογέννητο εδώ μέσα..

Εχθές και σήμερα είχα κάτι σαν ξινιλες, έως και ελαφριά αναγουλα. Καλό αυτό. Επίσης σήμερα έφαγα τοστακι και δε μου άρεσε καθόλου η γεύση του.

Λες να αρχίσω τα τουρσιά κι εγώ σαν τη μαμά μου στις εγκυμοσύνες της????

Κατά τη αλλά χάρηκα πολύ που γύρισα, θα δω τον αντρουλη μου, τις φίλες μου και θεού θελοντος και ένα μικρακι τη Δευτέρα στο γιατρό μου.

Καλή διαμονή! Να περάσεις όμορφα και να προσέχεις! Υπομονή με τα συμπτώματα, όλες λιγο πολυ τα γευομαστε αλλά οπως είπες, αυτά είναι καλά σημαδια

Just now, maroullaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες. Πρώτη φορά για εμένα. Μάλλον  είμαι 5+6 και έχω 1ο υπέρηχο την Παρασκευή 6+5. Είμαι από εξωσωματική και αρκετά συγκρατημένη γιατί είχα συνηθίσει στις αποτυχίες. Πολύ ανακατωσούρα και υπνηλία και εγώ κάποιες μέρες, βέβαια πίνω και ουτρο κλπ. Καλώς ήρθα στην ομάδα!!

Καλώς ήρθες. Να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη

Just now, λιλιτο είπε:

Ελπίζω όλα καλά να πάνε. Στην προηγούμενη είχα ανεπάρκεια τραχήλου και ήμουν στο κρεββάτι από τον 6ο μέχρι και αρχές 9ου . Τελικά όλα καλά γεννήθηκε 39+2 αλλά πολύ άγχος.

Όλα καλά θα πάνε! Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

Καλημερα εγκυουλες. Πρώτη φορά για εμένα. Μάλλον  είμαι 5+6 και έχω 1ο υπέρηχο την Παρασκευή 6+5. Είμαι από εξωσωματική και αρκετά συγκρατημένη γιατί είχα συνηθίσει στις αποτυχίες. Πολύ ανακατωσούρα και υπνηλία και εγώ κάποιες μέρες, βέβαια πίνω και ουτρο κλπ. Καλώς ήρθα στην ομάδα!!

Καλημέρα @maroullaki και σε ολα τα κορίτσια!!! Συγχαρητήρια για το σπορακι σου..ευχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!!

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες. Πρώτη φορά για εμένα. Μάλλον  είμαι 5+6 και έχω 1ο υπέρηχο την Παρασκευή 6+5. Είμαι από εξωσωματική και αρκετά συγκρατημένη γιατί είχα συνηθίσει στις αποτυχίες. Πολύ ανακατωσούρα και υπνηλία και εγώ κάποιες μέρες, βέβαια πίνω και ουτρο κλπ. Καλώς ήρθα στην ομάδα!!

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες!! Μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο! Ακούσαμε τον πιο ωραίο ηχοοοοο!! Μια υπέροχη καρδούλα!!! Εγώ δεν το πίστευα είχα γουρλωσει τα μάτια μου είχαν πεταχτεί έξω!!! Το σπορακι μας είναι 8 χιλιοστά και έχει σχεδόν διπλασιαστεί από την προηγούμενη φορά!! 

Βέβαια ο γιατρός είδε και μια αποκόλληση που μου είπε ότι είναι από την εμφύτευση και μου αύξησε τα ουτρο σε 2 την ημέρα! Κατά τ'άλλα όλα τέλεια!!! 2/11 Θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δει και τα αποτελέσματα από τιςεξετάσεις !!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ. Τίποτα σήμερα! Ούτε πόνους έχω οπότε καλά πάμε.εσυ πως είσαι κορίτσι? Όλα καλά?

Μπράβο κοριτσάκι μου. Εγώ 1 με 2 σταγόνες καφέ καθημερινά στο σερβιετακι και ελάχιστες ζαλάδες.  Ξεκουράζομαι αρκετά μπορώ να πω. Τώρα αγωνιώ για @Evouska

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες!! Μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο! Ακούσαμε τον πιο ωραίο ηχοοοοο!! Μια υπέροχη καρδούλα!!! Εγώ δεν το πίστευα είχα γουρλωσει τα μάτια μου είχαν πεταχτεί έξω!!! Το σπορακι μας είναι 8 χιλιοστά και έχει σχεδόν διπλασιαστεί από την προηγούμενη φορά!! 

Βέβαια ο γιατρός είδε και μια αποκόλληση που μου είπε ότι είναι από την εμφύτευση και μου αύξησε τα ουτρο σε 2 την ημέρα! Κατά τ'άλλα όλα τέλεια!!! 2/11 Θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δει και τα αποτελέσματα από τιςεξετάσεις !!!

Συγχαρητήρια! Χαίρομαι πάρα πολύ για την εξέλιξη σου! Εύχομαι έως τέλους να πάνε όλα τόσο όμορφα! Πάρε και συ την ανάσα σου, ηρέμησε και ξεκουρασου:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες!! Μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο! Ακούσαμε τον πιο ωραίο ηχοοοοο!! Μια υπέροχη καρδούλα!!! Εγώ δεν το πίστευα είχα γουρλωσει τα μάτια μου είχαν πεταχτεί έξω!!! Το σπορακι μας είναι 8 χιλιοστά και έχει σχεδόν διπλασιαστεί από την προηγούμενη φορά!! 

Βέβαια ο γιατρός είδε και μια αποκόλληση που μου είπε ότι είναι από την εμφύτευση και μου αύξησε τα ουτρο σε 2 την ημέρα! Κατά τ'άλλα όλα τέλεια!!! 2/11 Θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δει και τα αποτελέσματα από τιςεξετάσεις !!!

Τι ωραια νέα, τώρα να περασεις ένα χαλαρό ΣΚ και να έχουμε την Δευτέρα τέτοια όμορφα νέα από οποία κοπέλα έχει τον υπέρηχο της!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες!! Μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο! Ακούσαμε τον πιο ωραίο ηχοοοοο!! Μια υπέροχη καρδούλα!!! Εγώ δεν το πίστευα είχα γουρλωσει τα μάτια μου είχαν πεταχτεί έξω!!! Το σπορακι μας είναι 8 χιλιοστά και έχει σχεδόν διπλασιαστεί από την προηγούμενη φορά!! 

Βέβαια ο γιατρός είδε και μια αποκόλληση που μου είπε ότι είναι από την εμφύτευση και μου αύξησε τα ουτρο σε 2 την ημέρα! Κατά τ'άλλα όλα τέλεια!!! 2/11 Θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δει και τα αποτελέσματα από τιςεξετάσεις !!!

Μπράβο κορίτσι μου! Ήμουν σίγουρη πως όλα θα ήταν τέλεια! Χάρηκα πολύ για εσένα να ξέρεις! Σχετικά με τον αποκόλληση, έχεις δει αιματακι;


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Ελπίζω όλα καλά να πάνε. Στην προηγούμενη είχα ανεπάρκεια τραχήλου και ήμουν στο κρεββάτι από τον 6ο μέχρι και αρχές 9ου . Τελικά όλα καλά γεννήθηκε 39+2 αλλά πολύ άγχος.

Όλα καλά θα πάνε! Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε! :wub:

@boockie btw ωραίο το τικερακι :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, HopeMe είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε! :wub:

@boockie btw ωραίο το τικερακι :D

Εγκρίνετε κορίτσια; Χαχα ευχαριστώ! Άντε να φτιάχνουμε όλες σιγά σιγά :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφααα μόλις γύρισα σπίτι και κατάφερα να μπω! 

@HopeMe κι εγώ το εύχομαι πραγματικά να ηρεμήσουμε λίγο τωρα ! Μου έγραψε και κάτι βιταμίνες για τη ναυτία ο γιατρός αλλά δεν πρόλαβα να τις πάρω σήμερα, και θα τις ξεκινήσω από αύριο! PregnaDerm λέγονται αλλά δε συνταγογράφηση όποτε δε ξέρω το κόστος να σας πω! 

@boockie αγάπη μου  τι τελειο τικεράκι είναι αυτοοοο; Όχι δεν έχω δει ούτε αίμα ούτε καφέ, μου είπε ότι είναι από την εμφυτευση,  όταν δηλαδή έγινε η εμφύτευση ότι δεν κόλλησε παντου το ωάριο πάνω στην μητρα άφησε ένα μικρό κενό απ ότι κατάλαβα! Εγώ γενικά ήδη προσέχω και δεν σηκώνω αλλά αυτά τα ουτρο που θα τα παίρνω και το πρωί στο λαιμό μου κάθονται χαχα! Θα κοιμαμαι όρθια στη δουλειά, αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον ελπίζω να γίνει κάτι με τις ναυτιες απο τις βιταμίνες να ηρεμήσω λίγο με αυτό!! 

@maroullaki ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ανυπομονώ να ακούσω και τα τέλεια δικά σας νεακια!! 

Κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου ; δε θέλω να το πούμε πουθενά ακόμα παρόλο που ακουσαμε καρδούλα και χαίρομαι φοβάμαι!! Δεν θέλω να μαθευτεί αν δεν είναι όλα σίγουρα καλά! Να μου πεις δε γίνεται να μην έχεις άγχος ειδικά μετά από αποτυχία! Σήμερα το είπαμε στην πεθερά μου αλλά όχι ακόμα στον πεθερό μου γιατί είναι άνθρωπος που δεν μπορεί να κρατηθεί και θα το πει παντού!! Ούτε στη μαμά μου δεν το είπα ακόμα για τον ίδιο λόγο! Είμαι πολύ κακιά που δεν θέλω;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφααα μόλις γύρισα σπίτι και κατάφερα να μπω! 

@HopeMe κι εγώ το εύχομαι πραγματικά να ηρεμήσουμε λίγο τωρα ! Μου έγραψε και κάτι βιταμίνες για τη ναυτία ο γιατρός αλλά δεν πρόλαβα να τις πάρω σήμερα, και θα τις ξεκινήσω από αύριο! PregnaDerm λέγονται αλλά δε συνταγογράφηση όποτε δε ξέρω το κόστος να σας πω! 

@boockie αγάπη μου  τι τελειο τικεράκι είναι αυτοοοο; Όχι δεν έχω δει ούτε αίμα ούτε καφέ, μου είπε ότι είναι από την εμφυτευση,  όταν δηλαδή έγινε η εμφύτευση ότι δεν κόλλησε παντου το ωάριο πάνω στην μητρα άφησε ένα μικρό κενό απ ότι κατάλαβα! Εγώ γενικά ήδη προσέχω και δεν σηκώνω αλλά αυτά τα ουτρο που θα τα παίρνω και το πρωί στο λαιμό μου κάθονται χαχα! Θα κοιμαμαι όρθια στη δουλειά, αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον ελπίζω να γίνει κάτι με τις ναυτιες απο τις βιταμίνες να ηρεμήσω λίγο με αυτό!! 

@maroullaki ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ανυπομονώ να ακούσω και τα τέλεια δικά σας νεακια!! 

Κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου ; δε θέλω να το πούμε πουθενά ακόμα παρόλο που ακουσαμε καρδούλα και χαίρομαι φοβάμαι!! Δεν θέλω να μαθευτεί αν δεν είναι όλα σίγουρα καλά! Να μου πεις δε γίνεται να μην έχεις άγχος ειδικά μετά από αποτυχία! Σήμερα το είπαμε στην πεθερά μου αλλά όχι ακόμα στον πεθερό μου γιατί είναι άνθρωπος που δεν μπορεί να κρατηθεί και θα το πει παντού!! Ούτε στη μαμά μου δεν το είπα ακόμα για τον ίδιο λόγο! Είμαι πολύ κακιά που δεν θέλω;; 

Δεν είναι κακό, εννοείται αυτό, εξαρτάται μονάχα από εσένα και τον σύζυγο! Εάν αισθάνεσαι πως θέλεις να μείνει ακόμη μεταξύ σας, τότε καλά κάνεις! Βέβαια στην μαμά μου εγώ προσωπικά δεν θα κατάφερνα να μην το πω! Αλλά και πάλι, εσυ ξέρεις καλύτερα! Σου δημιουργούν και εσένα περίεργα αισθήματα τα utro ε; Χαχαχα κάτι μεταξύ ‘έχω πιει ένα μπουκάλι κρασί μόνη μου’ και νυστας! 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Δεν είναι κακό, εννοείται αυτό, εξαρτάται μονάχα από εσένα και τον σύζυγο! Εάν αισθάνεσαι πως θέλεις να μείνει ακόμη μεταξύ σας, τότε καλά κάνεις! Βέβαια στην μαμά μου εγώ προσωπικά δεν θα κατάφερνα να μην το πω! Αλλά και πάλι, εσυ ξέρεις καλύτερα! Σου δημιουργούν και εσένα περίεργα αισθήματα τα utro ε; Χαχαχα κάτι μεταξύ ‘έχω πιει ένα μπουκάλι κρασί μόνη μου’ και νυστας! 

Στην μαμά μου θέλω πάρα πολύ να το πω αλλά είμαι σίγουρη ότι όλο και κάπου θα της ξεφύγει! Αυτό με κρατάει λίγο και δεν ξέρω τι να κάνω! Ο άντρας μου λέει ότι θέλεις εσύ! 

Κοίτα γι αυτό το λόγο θα τα ξεκινήσω το πρωί από αύριο Γιατί μια ανακατωσουρα παραπάνω κ  μια ζαλάδα την φέρνουν γενικά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφααα μόλις γύρισα σπίτι και κατάφερα να μπω! 

@HopeMe κι εγώ το εύχομαι πραγματικά να ηρεμήσουμε λίγο τωρα ! Μου έγραψε και κάτι βιταμίνες για τη ναυτία ο γιατρός αλλά δεν πρόλαβα να τις πάρω σήμερα, και θα τις ξεκινήσω από αύριο! PregnaDerm λέγονται αλλά δε συνταγογράφηση όποτε δε ξέρω το κόστος να σας πω! 

@boockie αγάπη μου  τι τελειο τικεράκι είναι αυτοοοο; Όχι δεν έχω δει ούτε αίμα ούτε καφέ, μου είπε ότι είναι από την εμφυτευση,  όταν δηλαδή έγινε η εμφύτευση ότι δεν κόλλησε παντου το ωάριο πάνω στην μητρα άφησε ένα μικρό κενό απ ότι κατάλαβα! Εγώ γενικά ήδη προσέχω και δεν σηκώνω αλλά αυτά τα ουτρο που θα τα παίρνω και το πρωί στο λαιμό μου κάθονται χαχα! Θα κοιμαμαι όρθια στη δουλειά, αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον ελπίζω να γίνει κάτι με τις ναυτιες απο τις βιταμίνες να ηρεμήσω λίγο με αυτό!! 

@maroullaki ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ανυπομονώ να ακούσω και τα τέλεια δικά σας νεακια!! 

Κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου ; δε θέλω να το πούμε πουθενά ακόμα παρόλο που ακουσαμε καρδούλα και χαίρομαι φοβάμαι!! Δεν θέλω να μαθευτεί αν δεν είναι όλα σίγουρα καλά! Να μου πεις δε γίνεται να μην έχεις άγχος ειδικά μετά από αποτυχία! Σήμερα το είπαμε στην πεθερά μου αλλά όχι ακόμα στον πεθερό μου γιατί είναι άνθρωπος που δεν μπορεί να κρατηθεί και θα το πει παντού!! Ούτε στη μαμά μου δεν το είπα ακόμα για τον ίδιο λόγο! Είμαι πολύ κακιά που δεν θέλω;; 

Είναι δικαίωμα δικό σου και του συζύγου σου ν αποφασίσετε πότε και με ποιους θέλετε να το μοιραστείτε. Μη νιώθεις ενοχές για τίποτα απ' αυτά, ούτε αν αποφασίσεις ότι θέλεις να το μοιραστείς με τη μαμά σου αργότερα. Μην σκέφτεσαι τίποτα που μόνο άγχος μπορεί να σου προσφέρει. Απόλαυσε αυτό που έζησες σήμερα και όπως σου βγει σχετικά με τα υπόλοιπα.

Κορίτσια τα utrogestan γιατί δεν τα παίρνετε κολπικά να τελειώνετε με τα συμπτώματα; Θεωρώ ότι και πιο άμεσα γίνεται η απορρόφηση και κάποια δυσκολία δεν έχει. Ετσι αποφεύγετε όλες τις παρενέργειες και ξενοιαζετε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...