Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφααα μόλις γύρισα σπίτι και κατάφερα να μπω! 

@HopeMe κι εγώ το εύχομαι πραγματικά να ηρεμήσουμε λίγο τωρα ! Μου έγραψε και κάτι βιταμίνες για τη ναυτία ο γιατρός αλλά δεν πρόλαβα να τις πάρω σήμερα, και θα τις ξεκινήσω από αύριο! PregnaDerm λέγονται αλλά δε συνταγογράφηση όποτε δε ξέρω το κόστος να σας πω! 

@boockie αγάπη μου  τι τελειο τικεράκι είναι αυτοοοο; Όχι δεν έχω δει ούτε αίμα ούτε καφέ, μου είπε ότι είναι από την εμφυτευση,  όταν δηλαδή έγινε η εμφύτευση ότι δεν κόλλησε παντου το ωάριο πάνω στην μητρα άφησε ένα μικρό κενό απ ότι κατάλαβα! Εγώ γενικά ήδη προσέχω και δεν σηκώνω αλλά αυτά τα ουτρο που θα τα παίρνω και το πρωί στο λαιμό μου κάθονται χαχα! Θα κοιμαμαι όρθια στη δουλειά, αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον ελπίζω να γίνει κάτι με τις ναυτιες απο τις βιταμίνες να ηρεμήσω λίγο με αυτό!! 

@maroullaki ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ανυπομονώ να ακούσω και τα τέλεια δικά σας νεακια!! 

Κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου ; δε θέλω να το πούμε πουθενά ακόμα παρόλο που ακουσαμε καρδούλα και χαίρομαι φοβάμαι!! Δεν θέλω να μαθευτεί αν δεν είναι όλα σίγουρα καλά! Να μου πεις δε γίνεται να μην έχεις άγχος ειδικά μετά από αποτυχία! Σήμερα το είπαμε στην πεθερά μου αλλά όχι ακόμα στον πεθερό μου γιατί είναι άνθρωπος που δεν μπορεί να κρατηθεί και θα το πει παντού!! Ούτε στη μαμά μου δεν το είπα ακόμα για τον ίδιο λόγο! Είμαι πολύ κακιά που δεν θέλω;; 

Σε αυτα τα θέματα όπως είπαν και τα κορίτσια είναι δικαίωμά σας να κάνετε ότι θέλετε. Και γω δεν το έχω πει σε κανέναν και δεν θέλω κιόλας. Σαν την Μενεγάκη που είχε φτάσει με μια κοιλιά να και δεν το έλεγε.... Χα χα .

Εμένα η επίφοβη είναι η πεθερά μου. Την τελευταία φορά της το είπαμε και της είπε ο άντρας μου να μην το πει πουθενά. Ε το είχε πει σε όλους!!!! Με πείραξε λίγο γιατί δεν σεβάστηκε την επιθυμία μου. Έτσι αυτη την φορά σε κανένα και τέλος. Και είμαι Και γω πιο καλα.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες!! Μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο! Ακούσαμε τον πιο ωραίο ηχοοοοο!! Μια υπέροχη καρδούλα!!! Εγώ δεν το πίστευα είχα γουρλωσει τα μάτια μου είχαν πεταχτεί έξω!!! Το σπορακι μας είναι 8 χιλιοστά και έχει σχεδόν διπλασιαστεί από την προηγούμενη φορά!! 

Βέβαια ο γιατρός είδε και μια αποκόλληση που μου είπε ότι είναι από την εμφύτευση και μου αύξησε τα ουτρο σε 2 την ημέρα! Κατά τ'άλλα όλα τέλεια!!! 2/11 Θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δει και τα αποτελέσματα από τιςεξετάσεις !!!

Συγχαρητήρια για τον υπέρηχο!!! Δεν έφυγε ενα μεγάλο βάρος; Ε; Άντε και στις επόμενες χαρές!!! Και όπως είπε και η @HopeMe δοκίμασε κολπικά, δεν είναι τίποτα και έχεις ελάχιστες παρενέργειες. Όσες ήξερα και έπαιρναν απο το στόμα ήταν χάλια εγω δεν είχα καμία ενόχληση. 

19 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλησπέρα. Κι εγώ εγκυουλα για δεύτερη φορά. Με Πητ λογικά 25/6. Είμαι σήμερα 5 εβδομάδων ακριβώς. Έκανα χοριακη σήμερα και ήταν 1797. Την άλλη Παρασκευή έχω ραντεβού με το γιατρό. 

Καλως ήρθες!!! Όλα καλά να πάνε με το καλό και το δεύτερο μωράκι!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Είναι δικαίωμα δικό σου και του συζύγου σου ν αποφασίσετε πότε και με ποιους θέλετε να το μοιραστείτε. Μη νιώθεις ενοχές για τίποτα απ' αυτά, ούτε αν αποφασίσεις ότι θέλεις να το μοιραστείς με τη μαμά σου αργότερα. Μην σκέφτεσαι τίποτα που μόνο άγχος μπορεί να σου προσφέρει. Απόλαυσε αυτό που έζησες σήμερα και όπως σου βγει σχετικά με τα υπόλοιπα.

Κορίτσια τα utrogestan γιατί δεν τα παίρνετε κολπικά να τελειώνετε με τα συμπτώματα; Θεωρώ ότι και πιο άμεσα γίνεται η απορρόφηση και κάποια δυσκολία δεν έχει. Ετσι αποφεύγετε όλες τις παρενέργειες και ξενοιαζετε

Εγώ το είχα αναφέρει στον γιατρό μου πως με ζαλίζουν πάρα πολύ, αλλά δεν είδα να μου αλλάζει τρόπο λήψης! Την Τρίτη που θα πάω ξανά, θα τον ρωτήσω! Πέρα από ζαλάδα, πρέπει να προκαλούν και ναυτία, διότι το παρατηρώ το σύμπτωμα αυτό μετά τη λήψη του..


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Συγχαρητήρια για τον υπέρηχο!!! Δεν έφυγε ενα μεγάλο βάρος; Ε; Άντε και στις επόμενες χαρές!!! Και όπως είπε και η @HopeMe δοκίμασε κολπικά, δεν είναι τίποτα και έχεις ελάχιστες παρενέργειες. Όσες ήξερα και έπαιρναν απο το στόμα ήταν χάλια εγω δεν είχα καμία ενόχληση. 

Σε ευχαριστώ φραουλιτσα μου!!! Εγώ το σκέφτομαι λίγο γιατί είχα ρωτήσει τον γιατρό αν μπορώ να το πάρω και κολπικα και μου είπε καλύτερα να το παίρνω από το στόμα! Θα το δοκιμάσω μερικές μέρες κ αν δω ότι δεν αντέχω θα τον ξαναρωτησω κ θα το παίρνω κολπικα ! Μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο ένα το βράδυ οπότε δεν παίρνω κ ορκο ότι ήταν μόνο από αυτό τα συμπτώματα γιατί κοιμόμουν μετά το χάπι αμέσως συνήθως! Θα δούμε πως θα είναι το πρωινό!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Evouska said:

Καλημέρα κορίτσι μου Καλώς ήρθες!! Μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο! Ακούσαμε τον πιο ωραίο ηχοοοοο!! Μια υπέροχη καρδούλα!!! Εγώ δεν το πίστευα είχα γουρλωσει τα μάτια μου είχαν πεταχτεί έξω!!! Το σπορακι μας είναι 8 χιλιοστά και έχει σχεδόν διπλασιαστεί από την προηγούμενη φορά!! 

Βέβαια ο γιατρός είδε και μια αποκόλληση που μου είπε ότι είναι από την εμφύτευση και μου αύξησε τα ουτρο σε 2 την ημέρα! Κατά τ'άλλα όλα τέλεια!!! 2/11 Θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δει και τα αποτελέσματα από τιςεξετάσεις !!!

Μπράβο σου!!!!τι ωραία!!! φαντάζομαι ένιωσες υπέροχα!!!από δω και πέρα φεύγει ένας μεγάλο άγχος!!!!!!εσύ κορίτσι παρά την μικρή αποκόλληση που ανέφερες τώρα δεν είχες καφέ ε?

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Μπράβο σου!!!!τι ωραία!!! φαντάζομαι ένιωσες υπέροχα!!!από δω και πέρα φεύγει ένας μεγάλο άγχος!!!!!!εσύ κορίτσι παρά την μικρή αποκόλληση που ανέφερες τώρα δεν είχες καφέ ε?

Όχι δεν είχα μου είπε ότι δεν είναι από κάτι που σήκωσα αλλά από την εμφύτευση!! Σε ευχαριστώ πολύ μπιζελακι μου και μην αγχώνεσαι θα περάσουν τα καφέ απλά προσπάθησε να μην κουράζεσαι!! ❤

Κορίτσια σήμερα δεν μπορούσα να φάω σχεδόν καθόλου μεσημεριανό, και έφαγα για βράδυ ρυζογκοφρετες και ένιωσα πολύ καλύτερα! Δοκιμάστε τις αν δεν το έχετε κάνει ήδη!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Όχι δεν είχα μου είπε ότι δεν είναι από κάτι που σήκωσα αλλά από την εμφύτευση!! Σε ευχαριστώ πολύ μπιζελακι μου και μην αγχώνεσαι θα περάσουν τα καφέ απλά προσπάθησε να μην κουράζεσαι!! ❤

@Evouska Δεν κουράζομαι καθόλου κιόλας.. απλώς μάλλον συμβαίνει απλά για να μας χαλάει την ψυχολογία. πέρα απ' αυτό πάντως επειδή βλέπω ότι όλες τα έχετε τα θεματακια με τα ουτροτζεσταν, εγώ παίρνω 3 την ημέρα εδώ και τρείς βδομάδες περίπου και δεν μου προκαλούν τίποτα.ουτε υπνηλία, ούτε ταραχή του..ίσα ίσα έχω μια απεριόριστη λιγούρα συνέχεια!!

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

@Evouska Δεν κουράζομαι καθόλου κιόλας.. απλώς μάλλον συμβαίνει απλά για να μας χαλάει την ψυχολογία. πέρα απ' αυτό πάντως επειδή βλέπω ότι όλες τα έχετε τα θεματακια με τα ουτροτζεσταν, εγώ παίρνω 3 την ημέρα εδώ και τρείς βδομάδες περίπου και δεν μου προκαλούν τίποτα.ουτε υπνηλία, ούτε ταραχή του..ίσα ίσα έχω μια απεριόριστη λιγούρα συνέχεια!!

Κι εγώ δυστυχώς 3 παίρνω.. προσπαθώ το ένα να το πίνω το πρωί που κάθομαι κρεβάτι, και τα άλλα δυο το βράδυ με διαφορά μιας ώρας περίπου το καθένα πριν κοιμηθώ. Δεν τα συμπαθώ καθόλου σου λέωωωω χαχαχα

  • Χαχα 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Μόλις έφυγε η επίσκεψη μας και ξάπλωσαν τα αγόρια μου, και είπα να μπω λίγο. 

Εμείς το έχουμε πει στη μάνα μου και στην πεθερά μου. Και μένα η πεθερά μου γενικά ξέρουμε ότι θα το πει αλλά δε μας νοιάζει κιόλας. Η μάνα μου είναι εχεμυθη. Ο πατέρας μου τα λέει κ αυτός από τη χαρά του πιο πολύ, αλλά έχω καιρό να μιλήσω μαζί του και δεν το ξέρει. Με τον πεθερό μου δεν έχουμε σχέσεις. Νομίζω ότι πέρα από αυτούς που ανέφερα δεν νομίζω να πολύ ενδιαφέρει και κάποιον άλλο. Έχω μια ξαδέρφη που παιδευεται και αυτή με αποβολές και ρωτάει για εμένα, αλλά η μαμά μου δε θέλει να της πει. Γενικά δε μας απασχολεί καθόλου ποιοι το ξέρουν κει ποιοι όχι, με την έννοια ότι δεν το συζητάμε αλλα αν το φέρει η κουβέντα θα το πούμε.

Τα ουτροτζεσταν μου προκαλούν και υπνηλία και ταραχή.. όταν πήρα τρία μια μέρα τα είδα όλα!!! Θα ρωτήσω το γιατρό για κολπικά. Δεν τα θέλω ούτε κι εγώ αλλά χαλάλι..

Για τις αναγουλες εγώ το χω ρίξει στους χυμούς.. δεν είναι ακριβώς αναγουλα , πιο πολύ τύπου ξυνιλα θα το έλεγα..

Απορία: καμιά φορά όταν βήχω η όταν σηκώνομαι απότομα έχω σούβλες χαμηλά, εκεί που είναι το εμβρυακι περίπου.. είναι φυσιολογικό λέτε? Να προσέχω? Έχουν περάσει πολλά χρόνια από την πρώτη εγκυμοσύνη και δεν τη θυμάμαι αυτή τη λεπτομέρεια..

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Μόλις έφυγε η επίσκεψη μας και ξάπλωσαν τα αγόρια μου, και είπα να μπω λίγο. 

Εμείς το έχουμε πει στη μάνα μου και στην πεθερά μου. Και μένα η πεθερά μου γενικά ξέρουμε ότι θα το πει αλλά δε μας νοιάζει κιόλας. Η μάνα μου είναι εχεμυθη. Ο πατέρας μου τα λέει κ αυτός από τη χαρά του πιο πολύ, αλλά έχω καιρό να μιλήσω μαζί του και δεν το ξέρει. Με τον πεθερό μου δεν έχουμε σχέσεις. Νομίζω ότι πέρα από αυτούς που ανέφερα δεν νομίζω να πολύ ενδιαφέρει και κάποιον άλλο. Έχω μια ξαδέρφη που παιδευεται και αυτή με αποβολές και ρωτάει για εμένα, αλλά η μαμά μου δε θέλει να της πει. Γενικά δε μας απασχολεί καθόλου ποιοι το ξέρουν κει ποιοι όχι, με την έννοια ότι δεν το συζητάμε αλλα αν το φέρει η κουβέντα θα το πούμε.

Τα ουτροτζεσταν μου προκαλούν και υπνηλία και ταραχή.. όταν πήρα τρία μια μέρα τα είδα όλα!!! Θα ρωτήσω το γιατρό για κολπικά. Δεν τα θέλω ούτε κι εγώ αλλά χαλάλι..

Για τις αναγουλες εγώ το χω ρίξει στους χυμούς.. δεν είναι ακριβώς αναγουλα , πιο πολύ τύπου ξυνιλα θα το έλεγα..

Απορία: καμιά φορά όταν βήχω η όταν σηκώνομαι απότομα έχω σούβλες χαμηλά, εκεί που είναι το εμβρυακι περίπου.. είναι φυσιολογικό λέτε? Να προσέχω? Έχουν περάσει πολλά χρόνια από την πρώτη εγκυμοσύνη και δεν τη θυμάμαι αυτή τη λεπτομέρεια..

 

Γεια σου κορίτσι μου! Και εγώ τα ίδια παθαίνω, ειδικά όταν φταρνίζομαι! Δεν πρέπει να είναι κάτι που θα πρέπει να μας απασχολήσει..Επισης έχω παρατηρήσει εδώ και λίγες μέρες πως ξυπνάω με συνάχι και κάπου είχα διαβάσει πως κι αυτό είναι σύμπτωμα.. το έχει καμιά από εσάς ή λέτε να έχω κορονοιο; Χαχαχ... μετά μου περνάει εννοείται!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boockie είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Και εγώ τα ίδια παθαίνω, ειδικά όταν φταρνίζομαι! Δεν πρέπει να είναι κάτι που θα πρέπει να μας απασχολήσει..Επισης έχω παρατηρήσει εδώ και λίγες μέρες πως ξυπνάω με συνάχι και κάπου είχα διαβάσει πως κι αυτό είναι σύμπτωμα.. το έχει καμιά από εσάς ή λέτε να έχω κορονοιο; Χαχαχ... μετά μου περνάει εννοείται!

Έχω κι εγώ συναχακι τις τελευταίες μέρες και κάνω φυσιομερ τα πρωινά που είναι σαν θαλασσινό νερό!!  Ελπίζω να μην είναι κορονοιος!!! Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι αρκετά με το θέμα του ιού!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Και εγώ τα ίδια παθαίνω, ειδικά όταν φταρνίζομαι! Δεν πρέπει να είναι κάτι που θα πρέπει να μας απασχολήσει..Επισης έχω παρατηρήσει εδώ και λίγες μέρες πως ξυπνάω με συνάχι και κάπου είχα διαβάσει πως κι αυτό είναι σύμπτωμα.. το έχει καμιά από εσάς ή λέτε να έχω κορονοιο; Χαχαχ... μετά μου περνάει εννοείται!

Ε ένα συναχακι να μην το περάσουμε τώρα το φθινόπωρο? Δεν ξέρω , προσωπικά πιστεύω ότι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης μας προστατεύουν από τους ιούς και τα κρυώματα, όχι τελείως αλλά αρκετά.

@Evouska πολύ καλό το φυσιομερ.

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Evouska είπε:

Σε ευχαριστώ φραουλιτσα μου!!! Εγώ το σκέφτομαι λίγο γιατί είχα ρωτήσει τον γιατρό αν μπορώ να το πάρω και κολπικα και μου είπε καλύτερα να το παίρνω από το στόμα! Θα το δοκιμάσω μερικές μέρες κ αν δω ότι δεν αντέχω θα τον ξαναρωτησω κ θα το παίρνω κολπικα ! Μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο ένα το βράδυ οπότε δεν παίρνω κ ορκο ότι ήταν μόνο από αυτό τα συμπτώματα γιατί κοιμόμουν μετά το χάπι αμέσως συνήθως! Θα δούμε πως θα είναι το πρωινό!

Κορίτσι μου αν ο γιατρός σου ειπε οχι κολπικά τότε αυτον θα ακούσεις!!! Αυτος ξερεις καλύτερα. Εμείς λέμε εναλλακτικές αλλά πάντα τον τελευταίο λογο τον εχει ο γιατρο σου!!!

Just now, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Μόλις έφυγε η επίσκεψη μας και ξάπλωσαν τα αγόρια μου, και είπα να μπω λίγο. 

Εμείς το έχουμε πει στη μάνα μου και στην πεθερά μου. Και μένα η πεθερά μου γενικά ξέρουμε ότι θα το πει αλλά δε μας νοιάζει κιόλας. Η μάνα μου είναι εχεμυθη. Ο πατέρας μου τα λέει κ αυτός από τη χαρά του πιο πολύ, αλλά έχω καιρό να μιλήσω μαζί του και δεν το ξέρει. Με τον πεθερό μου δεν έχουμε σχέσεις. Νομίζω ότι πέρα από αυτούς που ανέφερα δεν νομίζω να πολύ ενδιαφέρει και κάποιον άλλο. Έχω μια ξαδέρφη που παιδευεται και αυτή με αποβολές και ρωτάει για εμένα, αλλά η μαμά μου δε θέλει να της πει. Γενικά δε μας απασχολεί καθόλου ποιοι το ξέρουν κει ποιοι όχι, με την έννοια ότι δεν το συζητάμε αλλα αν το φέρει η κουβέντα θα το πούμε.

Τα ουτροτζεσταν μου προκαλούν και υπνηλία και ταραχή.. όταν πήρα τρία μια μέρα τα είδα όλα!!! Θα ρωτήσω το γιατρό για κολπικά. Δεν τα θέλω ούτε κι εγώ αλλά χαλάλι..

Για τις αναγουλες εγώ το χω ρίξει στους χυμούς.. δεν είναι ακριβώς αναγουλα , πιο πολύ τύπου ξυνιλα θα το έλεγα..

Απορία: καμιά φορά όταν βήχω η όταν σηκώνομαι απότομα έχω σούβλες χαμηλά, εκεί που είναι το εμβρυακι περίπου.. είναι φυσιολογικό λέτε? Να προσέχω? Έχουν περάσει πολλά χρόνια από την πρώτη εγκυμοσύνη και δεν τη θυμάμαι αυτή τη λεπτομέρεια..

 

Και γω εχω νιώσει τραβήγματα αν παω να σηκωθώ απότομα απο ξάπλα. Νομίζω χαλαρώνουν οι σύνδεσμοι λόγω εγκυμοσύνης, δεν ξέρω αν το λέω σωστά. Γιαυτο πρέπει να προσέχουμε τις απότομες κινήσεις και τα σηκώματα. 

Όσο για τις ρυζογκοφρετες σωτήριες!!! 

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμείς το έχουμε πει ακόμα σε κανέναν. Στο πρώτο το είπαμε με το που έκανα το τεστ στους γονείς μας. Τώρα είπα να περιμένουμε να κάνω τη χοριακη αλλά τώρα σκέφτομαι μηπως περιμένουμε να πάω στο γιατρό πρώτα. Έχω ένα άγχος πως θα το ανακοινώσω.οπως και στην πρώτη . Τότε επειδή ήταν παραμονή Πρωτοχρονιάς τους πηγα δώρο βρεφικά καλτσακια. Εσείς πώς το ανακοινώσατε ? Έχετε καμία πρωτότυπη ιδέα?

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Ούτε εμείς το έχουμε πει ακόμα σε κανέναν. Στο πρώτο το είπαμε με το που έκανα το τεστ στους γονείς μας. Τώρα είπα να περιμένουμε να κάνω τη χοριακη αλλά τώρα σκέφτομαι μηπως περιμένουμε να πάω στο γιατρό πρώτα. Έχω ένα άγχος πως θα το ανακοινώσω.οπως και στην πρώτη . Τότε επειδή ήταν παραμονή Πρωτοχρονιάς τους πηγα δώρο βρεφικά καλτσακια. Εσείς πώς το ανακοινώσατε ? Έχετε καμία πρωτότυπη ιδέα?

Περίμενε να πας πρώτα την επίσκεψη σου στον γιατρό ώστε να επιβεβαιωθεί επίσημα η εγκυμοσύνη και μετά το ανακοινώνεις. Εγώ επειδή είμαι αρκετά μικρή στα 25, πήγα επαρχία από κοντά να τους το πω συνοδευόμενη από μια κολλητή της μάνας μου για να της το φέρουμε με το μαλακό! Χαχαχα βέβαια ήμουν υπερβολική γιατί φοβόμουν αντιδράσεις αλλά έκανα μεγάλη χαζομάρα γιατί η χαρά τους όταν τους το είπα ήταν μεγαλύτερη και από τη δίκη μου όταν έμαθα πως είμαι έγκυος! Γενικά είμαι υπέρ στο να το μάθουν οι μανούλες γιατί όσο να ναι, στην αρχή κυρίως τις έχουμε ανάγκη μεγάλη, κακά τα ψέματα! Εμένα έρχεται πλέον μια φορά την εβδομάδα στο ρεπο της ώστε να μου κάνει τις χοντρές δουλειές του σπιτιού. 
 

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...