Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό όλα μια χαρά 1.700 ο μπέμπης τωρα ντομπλερ στις 6/5 και ένα καρδιογράφημα χρειάζεται μου έγραψε και τις τελευταίες αίματος να κάνω!!!

Μπράβο! Πολύ ωραία νέα! Άντε κοντευουμε! Κι εγώ Τετάρτη πάω για το 2ο ντοπλερ. Από Δευτέρα μετράω πια 3 εβδομάδες, την 4η μπαίνω για καισαρική. Μετράμε αντίστροφα κορίτσια! Απίστευτα γρήγορα περνάει ο καιρός :wub: Χαρείτε τις κοιλίτσες σας όσο μας μένει!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό όλα μια χαρά 1.700 ο μπέμπης τωρα ντομπλερ στις 6/5 και ένα καρδιογράφημα χρειάζεται μου έγραψε και τις τελευταίες αίματος να κάνω!!!

Τέλεια!! Άντε πλέον στην τελική ευθεία!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό όλα μια χαρά 1.700 ο μπέμπης τωρα ντομπλερ στις 6/5 και ένα καρδιογράφημα χρειάζεται μου έγραψε και τις τελευταίες αίματος να κάνω!!!

Τέλεια νέα Βαλεντινακι μου!! Πολύ καλά και τα κιλά του μπέμπη σου όλα μια χαρά!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Μπράβο! Πολύ ωραία νέα! Άντε κοντευουμε! Κι εγώ Τετάρτη πάω για το 2ο ντοπλερ. Από Δευτέρα μετράω πια 3 εβδομάδες, την 4η μπαίνω για καισαρική. Μετράμε αντίστροφα κορίτσια! Απίστευτα γρήγορα περνάει ο καιρός :wub: Χαρείτε τις κοιλίτσες σας όσο μας μένει!

Αχ εσενα δεν σου έμεινε τίποτα μπράβο κοντεύεις εγώ θέλω Τουλ 6 μετά ας γεννήσω χαχαχχα!!!

 

Just now, Eva1986 είπε:

Τέλεια!! Άντε πλέον στην τελική ευθεία!!! 

 

Just now, Evouska είπε:

Τέλεια νέα Βαλεντινακι μου!! Πολύ καλά και τα κιλά του μπέμπη σου όλα μια χαρά!! ❤❤❤

Αμήν κορίτσια μου να μην υπάρξει τίποτα απρόοπτο και όλα να πάνε στην ώρα τους!!!!

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Μαρία1430 said:

Καλησπέρα! Δυστυχώς εμένα δεν μου είχαν μείνει καθόλου. Στα φαρμακεία του avenue και του  Golden hall ρώτησες; αυτοί γενικά στοκάρουν φάρμακα εξωσωματικής. Μίλα επίσης για τα divina με το γιατρό σου. Τέλος επειδή η μάνα μου είναι γιατρός στην Κύπρο, αν δεν μπορέσεις να καλυφθείς πες μου να την βάλω να ψάξει. Αν και δεν είναι γυναικολόγος μπορεί κάτι να βρει

Αχ κοπελα μου σε ευχαριστώ πολύ!Ναι έχω ψάξει στα εμπορικά αυτά και δεν έχουν.Εντωμεταξυ ούτε divina μπορώ να βρω,είναι σε έλλειψη παντού!Τώρα έχω έρθει σε επαφή με Γερμανία αν μου βρουν!αν δεν θα σου στείλω αν καταφέρει κάτι η μητέρα σου!Να είσαι καλά σε συγχαρώ πάρα πολύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christy 32 είπε:

Αχ κοπελα μου σε ευχαριστώ πολύ!Ναι έχω ψάξει στα εμπορικά αυτά και δεν έχουν.Εντωμεταξυ ούτε divina μπορώ να βρω,είναι σε έλλειψη παντού!Τώρα έχω έρθει σε επαφή με Γερμανία αν μου βρουν!αν δεν θα σου στείλω αν καταφέρει κάτι η μητέρα σου!Να είσαι καλά σε συγχαρώ πάρα πολύ 

Καλησπέρα! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο και να βρεις. Ότι θες μου λες. Από Γερμανία στο παρελθόν είχα παραγγείλει βιταμίνες από ένα φαρμακείο που λέγεται apolux.de. Κοίταξε το κι αυτό 

Καλή επιτυχία, και καλά αποτελέσματα να εχεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια και καλή Μ.Εβδομάδα!

Πώς πάμε; Προσωπικά έχω χάσει τον ΄ύπνο μου. Σήμερα ξύπνησα 1.15 και στριφογυρνούσα μέχρι τις 5.00!Αριθμός επισκέψεων στην τουαλέτα, 7!!!

Περιφέρεια κοιλιάς 110 εκατοστά! Βρίσκω όπου και αν στρίψω! Τα πόδια μου με έχουν τρελάνει στον πόνο, παρά το τρίψιμο από τον άντρα μου και παρά το ότι όταν ξυπνάω τα μεσάνυχτα χτυπάω ένα μαγνήσιο ακόμα...Αισίως 33 και 3 σήμερα!Απίστευτο μου φαίνεται!Θυμάμαι όταν είχαν βγει πολύ χάλια τα ποσοστά για προεκλαμψία και προωρότητα που μου είχε πει η γιατρός να ξεκινήσω σαλοσπίρ μέχρι την 32 εβδομάδα και βλέπουμε κ την είχα ρωτήσει αν θεωρούσε εφικτό να έφτανα μέχρι 32η εβδομάδα που τότε μου φαινόταν απίθανο σενάριο! Πώς πέρασε ο καιρός...και είμαστε όλες εδώ και το παλεύουμε με νύχια κ με δόντια!Σας φιλώ!!! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλή Μ. Εβδομάδα να έχουμε! 

Εγώ έχω πήξει στο μαγαζί.... Ετοιμάζονται τα μαγαζιά και ο τουρισμός να ανοίξει και γίνεται λίγο χαμουλης. Η μικρή μας είναι ζωηροτατη και από περιέργεια πήγα στο κέντρο υγείας να δω τι γίνεται. Συσπάσεις δεν έχω αλλά αυτή δεν σταματάει τις σβούρες. Στον υπέρηχο που μου έκαναν μου είπαν ότι την βλέπουν 35 εβδομάδων ως προς το μέγεθος και 2700γρ. Δεν το δένω βέβαια κόμπο γτ και άπειροι είναι και παλιό το μηχάνημα. 

  • Μου αρέσει 6

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

33 εβδομάδων σήμερα!! Τις κλείσαμε και προχωραμεεε!! Την Πέμπτη που μας πέρασε κάναμε την καθιερωμένη μηνιαία επίσκεψη στον γυναικολόγο μας και ο μικρούλης μας ζυγίζει 2123 γραμμάρια, είναι άψογος και πήρε και θέση!! Τα αμνιακά ήταν τέλεια και όλες οι αρτηρίες! Μας έδωσε και 3D φωτογραφίες του μπέμπη μας και όλοι λένε πως είναι φτυστός εγώ! Αχ κορίτσια μακάρι να μπορούσα να σας τον δείξω! Είναι για ζούληγμα !! Αϋπνίες φουλ μέχρι εχθές που αγόρασα μαξιλάρι εγκυμοσύνης από τα kiddo!! Αχ σώθηκα! Ξύπνησα μόνο μια φορά για τσίσα!!! Αγοράσαμε και καρότσι από τα kiddo 2σε1 μας βγήκε με την κάρτα μέλους 200€ και είμαι πολύ όμορφο και ελαφρύ! Πήραμε και το λίκνο και το κάθισμα αυτοκινήτου! Επίσης προμηθεύτηκα όλα τα του φαρμακείου εκτος από gel για κολικούς!! Λέω να κάνω ένα διαλειμματακι με τος ετοιμασιες και να συνεχίσω από αρχές του μαιη με την τσάντα του μαιευτηρίου!!!!! Αυταααααα:wub:

  • Μου αρέσει 8

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα πήγα κ γω γιατρό να με δει μια φορά πριν το Πάσχα.  

32+5 σήμερα 1950 η μικρή.

Ο τράχηλος παραμένει ως έχει 

Θα ξαναπάω σε 2 βδομάδες.  

Έκλεισα κ τη βαλίτσα Μ.  Είναι έτοιμη για παν ενδεχόμενο

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου χαίρομαι πολυ με τα νέα σας... Εγώ τώρα βγήκα από τον γιατρό. 31 βδομάδες και 1750 η μικρή μας... Όλα καλά... Βέβαια ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τίποτα και ο γιατρός μου είπε να κάνω τουλάχιστον την βαλίτσα γιατι ποτε δεν ξέρεις!!! Το βράδυ πολυ ιδρώτας.... Αλλάζω 50 φορές.... Σήμερα πηγα αγόρασα βρακάκια και σουτιέν θηλασμου. 

  • Μου αρέσει 9

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια για τα ωραία νέα απο τον γιατρό σας!!! Μακάρι όλα τα μωράκια να είναι τελειόμηνο!!! Κοντεύουμε όλες σιγά σιγά!! @Φώφη1990 μόλις φτιάξεις την βαλίτσα θα σου φύγει ενα βάρος θα δεις!!! Όσο για τον ιδρώτα μια απο τα ίδια!!!! Ενω πριν ήμουν εγω η κρυουλιάρα τώρα σκαω και κρυωνει ο άντρας μου!!! Ραντεβού με τον γιατρό εχω πάλι στις 10 του μήνα με το καλό και κάπου εκεί θα συναντήσω και την μαια. Καλή μου ακούστηκε. Θα δούμε... Περιμένω πως και πως το μωράκι. Και η αλήθεια είναι δεν φοβάμαι καθόλου. Έχω μια γλυκιά ανυπομονησία!! @Eleni Kost11 μεγεια τα καινουρια πράγματα!!! Να ρθει και ο μπέμπης που σου μοιάζει να τα χαρείτε!!!

  • Μου αρέσει 7

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία νέα που διαβάζω κοριτσάκια μου πολύ χαίρομαι!! Κ εμείς αύριο το πρωί έχουμε υπερηχο!

@BILLEΜέτρησα κ εγώ από περιέργεια την κοιλιά μου Να δω πόσο είναι κ είναι κ εμένα 112!!Έχει μεγαλώσει πάρα πολυ!! Αλλά βρε κορίτσια προβληματιστηκα με κάτι! Από την τελευταία φορά που ζυγιστηκα στον γιατρό 14 του μήνα είμαι ακόμα στα ίδια κιλά, 73 δηλαδή +10 από τα κιλα που ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Αυτό σημαίνει ότι και το μωράκι δεν θα έχει πάρει άλλο βάρος αφού δεν έχω πάρει εγώ τις τελευταίες βδομαδες; εγώ το είχα δεδομένο ότι θα έχω πάρει κ μου φάνηκε περίεργο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Evouska είπε:

Τι ωραία νέα που διαβάζω κοριτσάκια μου πολύ χαίρομαι!! Κ εμείς αύριο το πρωί έχουμε υπερηχο!

@BILLEΜέτρησα κ εγώ από περιέργεια την κοιλιά μου Να δω πόσο είναι κ είναι κ εμένα 112!!Έχει μεγαλώσει πάρα πολυ!! Αλλά βρε κορίτσια προβληματιστηκα με κάτι! Από την τελευταία φορά που ζυγιστηκα στον γιατρό 14 του μήνα είμαι ακόμα στα ίδια κιλά, 73 δηλαδή +10 από τα κιλα που ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Αυτό σημαίνει ότι και το μωράκι δεν θα έχει πάρει άλλο βάρος αφού δεν έχω πάρει εγώ τις τελευταίες βδομαδες; εγώ το είχα δεδομένο ότι θα έχω πάρει κ μου φάνηκε περίεργο!

Το μωράκι σου σίγουρα θα έχει πάρει βάρος μην ανησυχείς!!! Μπορεί και 500 γραμμάρια, ανάλογα πόσο καιρό εχεις να πας. Μπορεί εσυ να έχασες αυτο το διάστημα και έτσι να μειώθηκε η διαφορά.

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Το μωράκι σου σίγουρα θα έχει πάρει βάρος μην ανησυχείς!!! Μπορεί και 500 γραμμάρια, ανάλογα πόσο καιρό εχεις να πας. Μπορεί εσυ να έχασες αυτο το διάστημα και έτσι να μειώθηκε η διαφορά.

12 μέρες έχω να πάω!! Ελπίζω να έχει πάει 2 κιλά 1900 ήταν την τελευταία φορά!! Η αλήθεια είναι ότι τελευταία δεν έχω πολλή όρεξη το βράδυ γιατί μου κάθεται βαρύ στο στομάχι ότι κ να φάω και τρώω ελαφριά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...