Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Χριστος Ανέστη σε όλες!!! Την επόμενη Δευτέρα μπαίνουμε κι εμεις στον μήνα μας!!! Σε ένα σεμινάριο που έκανα με μια μαία με είχε πει για τον ομφαλό να πάρω αποστειρωμένες γάζες και καθαρό οινόπνευμα φαρμακευτικό! Εξάψεις κι εγώ όλη μέρα! Εδώ Λάρισα η ζέστη δεν παλεύεται! Επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη, δεν μπορώ να συνηθίσω αυτήν την υγρασία...είναι απιστευτο!!

Τσάντα για την κλινική δεν έχω ετοιμάσει ακόμα! Σκέφτομαι ακόμα τι θα με βολεψει..βαλίτσα ή σακ βουαγιάζ;; 
Μετά την Ανάσταση, στην ώρα της μαγειρίτσας με έπιασε η πρώτη μου σύσπαση, εντάξει παίζει να «χεστηκαν» όλοι πάνω τους..3 φορές ανα μισάωρο έσφιξε όλη η κοιλιά μου σαν το μωρό να την τραβούσε προς τα έξω και με πίεζε και πονούσα απίστευτα κάτω! Δεν πήρα τον γιατρό τηλ να πω την αλήθεια, ημουν ψύχραιμη!! Στις 13/5 έχουμε ραντεβού τώρα!!!

 

  • Μου αρέσει 2

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Ομφαλεπιδεσμοι πρέπει να είναι επιδεσμοι για τον αφαλό του μωρου μέχρι να πέσει, αποστειρωμένοι . Αλλά δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πληρώνεις εξτρά. Και το βαμβάκι κάνει μια χαρά. Εμας μας είχε πει και ένα ωραίο τιπσάκι η παιδίατρος για να πέσει πιο γρήγορα. Αντι να βάζεις λίγο με επιδεσμο, του ρίχνεις οινόπνευμα με το μπουκάλι να βρέχεται αρκετά. Και βάζεις δίπλα λίγο βαμβάκι να μην τρέχει στην κοιλιά του. Και είχαμε ξεμπερδέψει σύντομα. Όσο για τα ρούχα νομίζω γενικά θέλουν λίγο πιο ζεστά να είναι οταν είναι μικρά αλλά αυτο το ρωτας και στο μαιευτήριο τις μαιες. Όσο για την ζέστη απίστευτη!!! Σήμερα είχα και καουρες για πρώτη φορά!!! 

 

Τι ακούω και θα σωριαστω; Πρώτη φορά καούρες; είσαι πολύ τυχερή! Έχω 3 μήνες που κοιμάμαι σχεδόν σε καθιστή θέση γιατί υποφέρω από καούρες. Χωριά που πιάνεται ο αυχένας, η μέση κλπ. Μου περνάει για 5-10 μέρες και μετά για άλλες 15 και νερό να πιω καίγομαι. Τώρα είμαι σε αυτή τη φάση ξανά :blink:

Μόλις έκανα την 1η μου δοκιμαστική παραγγελία στο patpat και είμαι ενθουσιασμένη! @Evouska εσύ δεν είχες αναφέρει ότι παραγγέλνεις από εκεί; Πόσο γρήγορα παραλαμβάνεις; Είσαι ευχαριστημένη από ποιότητες; Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια.

Σήμερα μπήκα 35, απίστευτο πως περνάει ο καιρός; Σήμερα βάψαμε και τελειώσαμε άρα μενει να πλύνω-σιδερωσ ρούχα και ετοιμάσω βαλίτσα. Τετάρτη πάω στο γιατρό οπότε θα φιξαρουμε ημερομηνία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , HopeMe είπε:

Τι ακούω και θα σωριαστω; Πρώτη φορά καούρες; είσαι πολύ τυχερή! Έχω 3 μήνες που κοιμάμαι σχεδόν σε καθιστή θέση γιατί υποφέρω από καούρες. Χωριά που πιάνεται ο αυχένας, η μέση κλπ. Μου περνάει για 5-10 μέρες και μετά για άλλες 15 και νερό να πιω καίγομαι. Τώρα είμαι σε αυτή τη φάση ξανά :blink:

Μόλις έκανα την 1η μου δοκιμαστική παραγγελία στο patpat και είμαι ενθουσιασμένη! @Evouska εσύ δεν είχες αναφέρει ότι παραγγέλνεις από εκεί; Πόσο γρήγορα παραλαμβάνεις; Είσαι ευχαριστημένη από ποιότητες; Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια

Ναιιιι εγώ έχω παραγγείλει 2 φορές τωρα θα ετοιμάσω  σιγά σιγά την επόμενη παραγγελία! Στην τελευταία πήρα αυτήν την τσάντα που ανοίγει κ γίνεται αλλαξιερα για το μωρό, απίστευτη ποιότητα κ μόνο 15 ευρώ είχα πάθει σοκ δεν το πίστευα!μάλλον αυτή θα χρησιμοποιώ κ στο καρότσι γιατί αυτή που έχει το καρότσι είναι πολύ μικρή δεν χωράει τπτ νομίζω! Από ρουχαλάκια, δεν πηρα πάρα πολλά αλλα διάλεξα να είναι όλα 100%βαμβάκι, η φόρμα φαινόταν τεράστια στην αρχή αλλά μπορώ να πω πως λίγο μάζεψαν με το πρώτο πλυντήριο, οπότε ήρθαν στα ίσια τους! Τώρα κ εγώ δεν τα ξέρω κ πολύ καλά αυτά αλλά θα δείξει η πορεία, για την τιμή τους πάντως πολύ καλά! Εν τω μεταξύ τώρα αυτές τις μέρες είδα μια προσφορά που μπορείς να πάρεις ένα προϊόν με 0,49 ! Έτσι είχα πάρει εγώ την πρώτη φορά με 0,99 ένα σετ με 3 φορμακια χαχα! Α κ έκαναν 20κατι μέρες να μου έρθουν κ οι 2 παραγγελίες αλλά εγώ μένω κ σε νησί οποτε ίσως κ να σου έρθουν πιο γρήγορα! 

Κορίτσια εγώ μίλησα με την ξαδέλφη μου που γέννησε κ εκείνη στο νοσοκομείο εδώ κ μου είπε ότι από όλα αυτά που είχε πάρει μαζί της στη βαλίτσα για το μωρό δεν χρησιμοποίησαν τίποτα όσο ήταν εκεί! Μόνο από τη δεύτερη μέρα της ζήτησαν πάνες και τα ρουχαλάκια εξόδου που της έβαλαν όταν έφυγαν! Τσάμπα το άγχος τελικά να τα ετοιμάζουμε όλα αφού δεν τα χρησιμοποιούν χαχαχ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , HopeMe είπε:

Τι ακούω και θα σωριαστω; Πρώτη φορά καούρες; είσαι πολύ τυχερή! Έχω 3 μήνες που κοιμάμαι σχεδόν σε καθιστή θέση γιατί υποφέρω από καούρες. Χωριά που πιάνεται ο αυχένας, η μέση κλπ. Μου περνάει για 5-10 μέρες και μετά για άλλες 15 και νερό να πιω καίγομαι. Τώρα είμαι σε αυτή τη φάση ξανά :blink:

Μόλις έκανα την 1η μου δοκιμαστική παραγγελία στο patpat και είμαι ενθουσιασμένη! @Evouska εσύ δεν είχες αναφέρει ότι παραγγέλνεις από εκεί; Πόσο γρήγορα παραλαμβάνεις; Είσαι ευχαριστημένη από ποιότητες; Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια.

Σήμερα μπήκα 35, απίστευτο πως περνάει ο καιρός; Σήμερα βάψαμε και τελειώσαμε άρα μενει να πλύνω-σιδερωσ ρούχα και ετοιμάσω βαλίτσα. Τετάρτη πάω στο γιατρό οπότε θα φιξαρουμε ημερομηνία

Μα εμένα γιαυτο μου φάνηκε περίεργο γιατί με έπιασε τώρα ξαφνικά. Αλλά μιλάμε για πολύ καουρα. Καιγόμουν. Έφαγα μακαρόνια και προς το παρόν ειμαι καλύτερα, δεν ξέρω στην χώνεψη τι θα γίνει.... Εγω εχω άλλο θέμα δεν βολεύομαι καθόλου με την κοιλιά, όταν ξαπλώνω μου φαίνεται σκληρή και αν βολευτω εγω δεν βολεύεται η μικρή και αρχίζει τις κλωτσιές. Αν δεν πέσω πολυ αυγα για υπνο δε  βολεύομαι. Όσο για το pat pat, παρήγγειλα ενα νυχτικο για το μαιευτήριο, βγήκε μια χαρά και σε 15 μέρες ήρθε. Και η τιμή καμία σχέση με τις τιμές εδω...

πρίν από 23 λεπτά , Evouska είπε:

Ναιιιι εγώ έχω παραγγείλει 2 φορές τωρα θα ετοιμάσω  σιγά σιγά την επόμενη παραγγελία! Στην τελευταία πήρα αυτήν την τσάντα που ανοίγει κ γίνεται αλλαξιερα για το μωρό, απίστευτη ποιότητα κ μόνο 15 ευρώ είχα πάθει σοκ δεν το πίστευα!μάλλον αυτή θα χρησιμοποιώ κ στο καρότσι γιατί αυτή που έχει το καρότσι είναι πολύ μικρή δεν χωράει τπτ νομίζω! Από ρουχαλάκια, δεν πηρα πάρα πολλά αλλα διάλεξα να είναι όλα 100%βαμβάκι, η φόρμα φαινόταν τεράστια στην αρχή αλλά μπορώ να πω πως λίγο μάζεψαν με το πρώτο πλυντήριο, οπότε ήρθαν στα ίσια τους! Τώρα κ εγώ δεν τα ξέρω κ πολύ καλά αυτά αλλά θα δείξει η πορεία, για την τιμή τους πάντως πολύ καλά! Εν τω μεταξύ τώρα αυτές τις μέρες είδα μια προσφορά που μπορείς να πάρεις ένα προϊόν με 0,49 ! Έτσι είχα πάρει εγώ την πρώτη φορά με 0,99 ένα σετ με 3 φορμακια χαχα! Α κ έκαναν 20κατι μέρες να μου έρθουν κ οι 2 παραγγελίες αλλά εγώ μένω κ σε νησί οποτε ίσως κ να σου έρθουν πιο γρήγορα! 

Κορίτσια εγώ μίλησα με την ξαδέλφη μου που γέννησε κ εκείνη στο νοσοκομείο εδώ κ μου είπε ότι από όλα αυτά που είχε πάρει μαζί της στη βαλίτσα για το μωρό δεν χρησιμοποίησαν τίποτα όσο ήταν εκεί! Μόνο από τη δεύτερη μέρα της ζήτησαν πάνες και τα ρουχαλάκια εξόδου που της έβαλαν όταν έφυγαν! Τσάμπα το άγχος τελικά να τα ετοιμάζουμε όλα αφού δεν τα χρησιμοποιούν χαχαχ!!

Αυτα την τσαντα μου την πήρε η αδελφή μου δωρο σε γκρι. Αλλά μου φαίνεται πολύ όγκος. Θα δούμε. Σκέφτομαι όταν μεγαλώσει και δεν χωράει στο κρεβατάκι να το βγάλω και να εχω τον χώρο σαν τσέπη κανονική. Όσο για τα πράγματα του μωρού, αν δεν χρειάζονται βαλτα σε μια τσάντα στο σπίτι, και αν δεις ότι τα χρειάζεσαι πες στον αντρα σου να στα φέρει. Γιατί εγω δεν του εχω πολλή εμπιστοσύνη, μπροστά του θα είναι και τίποτα δεν θα βρίσκει...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evouska είπε:

Ναιιιι εγώ έχω παραγγείλει 2 φορές τωρα θα ετοιμάσω  σιγά σιγά την επόμενη παραγγελία! Στην τελευταία πήρα αυτήν την τσάντα που ανοίγει κ γίνεται αλλαξιερα για το μωρό, απίστευτη ποιότητα κ μόνο 15 ευρώ είχα πάθει σοκ δεν το πίστευα!μάλλον αυτή θα χρησιμοποιώ κ στο καρότσι γιατί αυτή που έχει το καρότσι είναι πολύ μικρή δεν χωράει τπτ νομίζω! Από ρουχαλάκια, δεν πηρα πάρα πολλά αλλα διάλεξα να είναι όλα 100%βαμβάκι, η φόρμα φαινόταν τεράστια στην αρχή αλλά μπορώ να πω πως λίγο μάζεψαν με το πρώτο πλυντήριο, οπότε ήρθαν στα ίσια τους! Τώρα κ εγώ δεν τα ξέρω κ πολύ καλά αυτά αλλά θα δείξει η πορεία, για την τιμή τους πάντως πολύ καλά! Εν τω μεταξύ τώρα αυτές τις μέρες είδα μια προσφορά που μπορείς να πάρεις ένα προϊόν με 0,49 ! Έτσι είχα πάρει εγώ την πρώτη φορά με 0,99 ένα σετ με 3 φορμακια χαχα! Α κ έκαναν 20κατι μέρες να μου έρθουν κ οι 2 παραγγελίες αλλά εγώ μένω κ σε νησί οποτε ίσως κ να σου έρθουν πιο γρήγορα! 

Κορίτσια εγώ μίλησα με την ξαδέλφη μου που γέννησε κ εκείνη στο νοσοκομείο εδώ κ μου είπε ότι από όλα αυτά που είχε πάρει μαζί της στη βαλίτσα για το μωρό δεν χρησιμοποίησαν τίποτα όσο ήταν εκεί! Μόνο από τη δεύτερη μέρα της ζήτησαν πάνες και τα ρουχαλάκια εξόδου που της έβαλαν όταν έφυγαν! Τσάμπα το άγχος τελικά να τα ετοιμάζουμε όλα αφού δεν τα χρησιμοποιούν χαχαχ!!

Παρήγγειλα με αυτή την προσφορά που λες. Επίσης τρέχει για λίγες ώρες ακόμη έκπτωση 50% σε κάποιους κωδικούς και σου επιτρέπει να παραγγειλεις ως 4. Πήρα και κάτι έξτρα για να μη χρεωθω μεταφορικά και θα δούμε

πρίν από 51 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Μα εμένα γιαυτο μου φάνηκε περίεργο γιατί με έπιασε τώρα ξαφνικά. Αλλά μιλάμε για πολύ καουρα. Καιγόμουν. Έφαγα μακαρόνια και προς το παρόν ειμαι καλύτερα, δεν ξέρω στην χώνεψη τι θα γίνει.... Εγω εχω άλλο θέμα δεν βολεύομαι καθόλου με την κοιλιά, όταν ξαπλώνω μου φαίνεται σκληρή και αν βολευτω εγω δεν βολεύεται η μικρή και αρχίζει τις κλωτσιές. Αν δεν πέσω πολυ αυγα για υπνο δε  βολεύομαι. Όσο για το pat pat, παρήγγειλα ενα νυχτικο για το μαιευτήριο, βγήκε μια χαρά και σε 15 μέρες ήρθε. Και η τιμή καμία σχέση με τις τιμές εδω...

Αυτα την τσαντα μου την πήρε η αδελφή μου δωρο σε γκρι. Αλλά μου φαίνεται πολύ όγκος. Θα δούμε. Σκέφτομαι όταν μεγαλώσει και δεν χωράει στο κρεβατάκι να το βγάλω και να εχω τον χώρο σαν τσέπη κανονική. Όσο για τα πράγματα του μωρού, αν δεν χρειάζονται βαλτα σε μια τσάντα στο σπίτι, και αν δεις ότι τα χρειάζεσαι πες στον αντρα σου να στα φέρει. Γιατί εγω δεν του εχω πολλή εμπιστοσύνη, μπροστά του θα είναι και τίποτα δεν θα βρίσκει...

Καλοφορετο! Τετάρτη θα ρωτήσω και αν μπορώ να δω τα δωμάτια που δε νομίζω. Αν θυμηθείς τίποτα άλλο, πες μου να ρωτήσω. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , HopeMe είπε:

Παρήγγειλα με αυτή την προσφορά που λες. Επίσης τρέχει για λίγες ώρες ακόμη έκπτωση 50% σε κάποιους κωδικούς και σου επιτρέπει να παραγγειλεις ως 4. Πήρα και κάτι έξτρα για να μη χρεωθω μεταφορικά και θα δούμε

Καλοφορετο! Τετάρτη θα ρωτήσω και αν μπορώ να δω τα δωμάτια που δε νομίζω. Αν θυμηθείς τίποτα άλλο, πες μου να ρωτήσω. 

Σ'ευχαριστώ!!! Με το καλο να έρθουν και οι δικές σου αγορές!! Δεν θυμάμαι και γω τίποτα αλλο να σου πω την αλήθεια για τα δωμάτια... Με το καλό να πας και στο γιατρο να δεις το μωράκι σου!!! Εγω θα παω την Δευτέρα, και θα δω και την μαια και θα την ρωτήσω αν μπορουμε να ανέβουμε να τα δούμε... Απίστευτο αλλά πλησιάζει σιγά σιγά ο καιρός...

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Μα εμένα γιαυτο μου φάνηκε περίεργο γιατί με έπιασε τώρα ξαφνικά. Αλλά μιλάμε για πολύ καουρα. Καιγόμουν. Έφαγα μακαρόνια και προς το παρόν ειμαι καλύτερα, δεν ξέρω στην χώνεψη τι θα γίνει.... Εγω εχω άλλο θέμα δεν βολεύομαι καθόλου με την κοιλιά, όταν ξαπλώνω μου φαίνεται σκληρή και αν βολευτω εγω δεν βολεύεται η μικρή και αρχίζει τις κλωτσιές. Αν δεν πέσω πολυ αυγα για υπνο δε  βολεύομαι. Όσο για το pat pat, παρήγγειλα ενα νυχτικο για το μαιευτήριο, βγήκε μια χαρά και σε 15 μέρες ήρθε. Και η τιμή καμία σχέση με τις τιμές εδω...

Αυτα την τσαντα μου την πήρε η αδελφή μου δωρο σε γκρι. Αλλά μου φαίνεται πολύ όγκος. Θα δούμε. Σκέφτομαι όταν μεγαλώσει και δεν χωράει στο κρεβατάκι να το βγάλω και να εχω τον χώρο σαν τσέπη κανονική. Όσο για τα πράγματα του μωρού, αν δεν χρειάζονται βαλτα σε μια τσάντα στο σπίτι, και αν δεις ότι τα χρειάζεσαι πες στον αντρα σου να στα φέρει. Γιατί εγω δεν του εχω πολλή εμπιστοσύνη, μπροστά του θα είναι και τίποτα δεν θα βρίσκει...

Ααα την ίδια εχουμε κ εγώ σε γκρι την πήρα! Έχεις δίκιο θα τα ετοιμάσω έτσι κ αλλιώς για να είμαι σίγουρη κ ότι μου ζητήσουν στο νοσοκομείο τους το δίνω! Κ εμένα ο άντρας μου είμαι σίγουρη ότι δε θα ξέρει καν για τι πράγμα μιλάω αν του πω πχ φέρε μου πάνες αγκαλιας η σελτεδακια χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Ααα την ίδια εχουμε κ εγώ σε γκρι την πήρα! Έχεις δίκιο θα τα ετοιμάσω έτσι κ αλλιώς για να είμαι σίγουρη κ ότι μου ζητήσουν στο νοσοκομείο τους το δίνω! Κ εμένα ο άντρας μου είμαι σίγουρη ότι δε θα ξέρει καν για τι πράγμα μιλάω αν του πω πχ φέρε μου πάνες αγκαλιας η σελτεδακια χαχαχα!

Εμένα κάνει το αλλο θειικό: Λέει που είναι η κρεμα; Στο συρτάρι του λέω. Και κοιτάει δεν είναι μου λέει. Και εγω κοιτάω και το βρίσκω αμεσως.  Και γίνεται 80 τις 100 αυτο... Οπότε να είμαι στο μαιευτήριο να του λέω που είναι και να μου λέει δεν είναι εκεί δεν θα το αντέξω με την αυπνια. Βάλε και και αυτο που λες ότι δεν θα καταλαβαίνει στα πιο πολλά τι του ζητάω.... :mrgreen: :shock: 

  • Χαχα 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ele@n είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια! Όσες παραγγέλνετε από το pat pat μέχρι ποιο ποσό δεν χρεωνομαστε τελωνείο; Και επίσης παραγγέλνετε από το αγγλικό κατάστημα ή από Γερμανία;

Αληθώς ανέστη κορίτσι μου! Εγώ έχω κάνει 28 ευρώ παραγγελια, και 51 ευρώ.  Σε καμία δεν με χρέωσαν παραπάνω,  και τις έκανα και τις 2 μέσω της εφαρμογής, γιατί σου δίνει τη δυνατότητα να εξαργυρωθούν οι πόντοι σου από το wallet! Επίσης να ξέρεις τώρα έχει μια προσφορά που μπορείς να παραγγείλεις ένα προϊόν με 0,41€!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις απλώθηκε το 1ο πλυντήριο. Μύρισε ο τόπος μωρουδιλα! Πόσο μου έλειψε αυτή η μυρωδιά :wub:. Το ότι θα πρέπει να τα σιδερωσω όλα μόνη μετά με απασχολεί, ενώ κουράζομαι και μόνο που το σκέφτομαι, αλλά χαλάλι :rolleyes:. Εσείς έχετε βοήθεια; Εγώ εντελώς μόνη. Και τώρα που βάφαμέ με το στανιό να κάνω όσα μπορώ να βοηθήσω τον άντρα μου. Αλλά πολύ κούραση βρε κορίτσια. Ελάχιστα κάνω και κουράζομαι

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , HopeMe είπε:

Μόλις απλώθηκε το 1ο πλυντήριο. Μύρισε ο τόπος μωρουδιλα! Πόσο μου έλειψε αυτή η μυρωδιά :wub:. Το ότι θα πρέπει να τα σιδερωσω όλα μόνη μετά με απασχολεί, ενώ κουράζομαι και μόνο που το σκέφτομαι, αλλά χαλάλι :rolleyes:. Εσείς έχετε βοήθεια; Εγώ εντελώς μόνη. Και τώρα που βάφαμέ με το στανιό να κάνω όσα μπορώ να βοηθήσω τον άντρα μου. Αλλά πολύ κούραση βρε κορίτσια. Ελάχιστα κάνω και κουράζομαι

Κ Εγώ μόνη μου και είμαι και σε σχετική ξάπλα η μαμά μου έφυγε Κρητη εδώ και ένα μήνα και θα έρθει 1/6 ίσα που μπαίνω στον μήνα μου να κάνει καμιά δουλειά.....τα ρούχα του μπέμπη είναι έτοιμα τα σιδερωσε ο άντρας μου αυτές τις μέρες καθάρισε και την βαλίτσα και είναι έτοιμα να μπουν περιμένω κάποια τελευταία πράγματα....

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Κ Εγώ μόνη μου και είμαι και σε σχετική ξάπλα η μαμά μου έφυγε Κρητη εδώ και ένα μήνα και θα έρθει 1/6 ίσα που μπαίνω στον μήνα μου να κάνει καμιά δουλειά.....τα ρούχα του μπέμπη είναι έτοιμα τα σιδερωσε ο άντρας μου αυτές τις μέρες καθάρισε και την βαλίτσα και είναι έτοιμα να μπουν περιμένω κάποια τελευταία πράγματα....

Εσύ ξεκουράσου, ναι! Εγώ δεν θα έχω κανέναν ούτε μετά. Η μητέρα μου επαρχία και ο πατέρας μου με προβλήματα υγείας που χρειάζεται 24 ώρες το 24ωρο άτομο διπλα του. Θελει να έρθει η μητέρα μου αλλά είναι δύσκολο και επιμένω να μην έρθει. Η δε πεθερά μένει κοντά, εντός πόλης, αλλά είναι αδιάφορη. Αν της πεις ότι γέννησα θα το πιστέψει κι όλας! Ούτε ένα τηλέφωνο, ούτε να έρθει μια φορά να με δει με τόσα που πέρασα και τόσο που έμεινα στο κρεβάτι. Ας είναι καλά, δε με απασχολεί, απλά ξέρω ότι δεν έχω κανένα .

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HopeMe είπε:

Μόλις απλώθηκε το 1ο πλυντήριο. Μύρισε ο τόπος μωρουδιλα! Πόσο μου έλειψε αυτή η μυρωδιά :wub:. Το ότι θα πρέπει να τα σιδερωσω όλα μόνη μετά με απασχολεί, ενώ κουράζομαι και μόνο που το σκέφτομαι, αλλά χαλάλι :rolleyes:. Εσείς έχετε βοήθεια; Εγώ εντελώς μόνη. Και τώρα που βάφαμέ με το στανιό να κάνω όσα μπορώ να βοηθήσω τον άντρα μου. Αλλά πολύ κούραση βρε κορίτσια. Ελάχιστα κάνω και κουράζομαι

Αχ μωρουδιλα παντού! Κ εγώ όλα μόνη μου τα έκανα γιατί ήθελα να τα κάνω όπως θέλω εγώ χαχαχα πολύ περίεργη ε; αλλά ξεκίνησα νωρίς σχετικά τα πλυσιματα κ με το στεγνωτηριο έγιναν όλα γρήγορα! Τα σιδερωσα κιολας ,με το πάσο μου φυσικά κ όσο μπορούσα και πολύ χαίρομαι που τα έχω ήδη τελειώσει γιατι τελευταία νιώθω πιο βαριά οπότε θα δυσκολευομουν πιστεύω ! Βέβαια από βδομάδα θα μαζέψω στο σπίτι μου τις συμπεθερες να με βοηθήσουν να κάνουμε γενική γιατί κάνω από δουλειές τα πάνω πάνω κ το σπίτι χρειάζεται λίγο παραπάνω πριν έρθει η μπεμπα μας! Κορίτσια έχω αρχίσει κ σκέφτομαι πως πρέπει πια να αλλάξω τα χειμωνιάτικα και δεν θέλω καθόλουυυυ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , HopeMe είπε:

Εσύ ξεκουράσου, ναι! Εγώ δεν θα έχω κανέναν ούτε μετά. Η μητέρα μου επαρχία και ο πατέρας μου με προβλήματα υγείας που χρειάζεται 24 ώρες το 24ωρο άτομο διπλα του. Θελει να έρθει η μητέρα μου αλλά είναι δύσκολο και επιμένω να μην έρθει. Η δε πεθερά μένει κοντά, εντός πόλης, αλλά είναι αδιάφορη. Αν της πεις ότι γέννησα θα το πιστέψει κι όλας! Ούτε ένα τηλέφωνο, ούτε να έρθει μια φορά να με δει με τόσα που πέρασα και τόσο που έμεινα στο κρεβάτι. Ας είναι καλά, δε με απασχολεί, απλά ξέρω ότι δεν έχω κανένα .

 

Εννοείται ότι μετά ούτε εγώ βοήθεια.εδω δεν ήθελα να έχω την πρώτη φορά σαν πρώταρα τώρα θα θέλω χαχχαχα!!! Στην κόρη Μ γέννησα ξημερώματα και την άλλη μέρα το απόγευμα έστειλα την μάνα μου σπίτι της και τον αντρα Μ δουλειά δεν μπορώ να έχω κανέναν πάνω από το κεφάλι μου!!!! Θέλω ηρεμία και να κάνω όπως νομίζω εγώ χωρίς παρεμβάσεις.....όσο για την πεθερά σου καλύτερα από το να έρχεται και να μην την εμπιστεύεσαι ή να ακούς και λόγια από πανω και να είσαι με το άγχος ας κάτσει σπιτάκι της ξέρω πολλές περιπτώσεις έτσι.... Περαστικά στον μπαμπά σου και καλά λες στην μαμά σου κρίμα είναι να γίνει χίλια κομμάτια! Σιγά σιγά όλα θα γίνουν ας γεννηθούν γερά τα μωρά μας και θα τα βρούμε όλα!!!!

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...