Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Λυπάμαι @ΧρυσαΜ για το σύζυγό.. και χρόνια σου πολλά! είναι θετικο πάντως που έχει καλές σχέσεις με τον αδερφό σου. Μπορεί να ήθελε να τον περιποιηθεί και να ξεχάστηκε..για τα γενέθλιά σου πες του να πάει να σου πάρει ένα δωράκι, έστω και καραμέλες απ' το περίπτερο. Εμένα μου ξερίζωσε κάτι αγριολούλουδα από το χωράφι που δούλευε ... Χαχαχαχα και όχι τη μέρα των γενεθλίων μάλιστα γιατί δε βρήκε....τα πράγματα από το shein ήταν δώρο της μάνας Μ..

Κι εγώ κορίτσια δε θα πάρω βοηθο μητρότητας μάλλον, δεν το σηκώνει η τσέπη μας, υπολόγισα και τα έξτρα σε περίπτωση καισαρικής και βγαίνουν πολλα. Άσε που κατά βάθος δεν το έχω πιστέψει καθόλου ότι θα τα καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά και στο τέλος είμαι σίγουρη ότι θα κλαίω τα λεφτά μου. Σιγά τι να τα κάνω τα λούσα , το μωρό μας νοιάζει και η ασφάλεια μας, άμα είναι για κτ πάω και στο δημόσιο. Ούτε μεγαλη διαστολή είχα στον πρώτο μου, ούτε η ηλικία μου βοηθάει ούτε ο τράχηλος ούτε η γιατρεσσα που με εραψε σε μια στρώση, ούτε η ψυχολογία μου που είναι στα τάρταρα.

Έχω και το σύζυγό να μου λέει σιγά μωρέ πως κανείς έτσι, είναι φυσιολογικό και αυτό θα κάνεις (όταν του λέω ότι φοβάμαι).. πραγματικά αυτά τα σχόλια εκ του ασφαλούς πολύ μου τη σπάνε. Που ήθελε ένα σφραγίσματακι και βογγουσε και γκρινιαζε σα χήρα στο κρεβάτι....τεσπα

@BILLIE  είναι αγχωμενος μωρέ ο γλυκούλης σου με τα λεφτά!!!! Λογικό με το σπίτι που φτιάχνετε συνέχεια θα πετάγονται διάφορα  φαντάζομαι και θα είναι πολύ δύσκολο να κάνεις προγραμματισμό! Πες του κι εσύ ρε αγάπη για το μωράκι τα ξόδεψα, δεν πήγα να φτιάξω νύχι!

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, jellyfishch είπε:

Λυπάμαι @ΧρυσαΜ για το σύζυγό.. και χρόνια σου πολλά! είναι θετικο πάντως που έχει καλές σχέσεις με τον αδερφό σου. Μπορεί να ήθελε να τον περιποιηθεί και να ξεχάστηκε..για τα γενέθλιά σου πες του να πάει να σου πάρει ένα δωράκι, έστω και καραμέλες απ' το περίπτερο. Εμένα μου ξερίζωσε κάτι αγριολούλουδα από το χωράφι που δούλευε ... Χαχαχαχα και όχι τη μέρα των γενεθλίων μάλιστα γιατί δε βρήκε....τα πράγματα από το shein ήταν δώρο της μάνας Μ..

Κι εγώ κορίτσια δε θα πάρω βοηθο μητρότητας μάλλον, δεν το σηκώνει η τσέπη μας, υπολόγισα και τα έξτρα σε περίπτωση καισαρικής και βγαίνουν πολλα. Άσε που κατά βάθος δεν το έχω πιστέψει καθόλου ότι θα τα καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά και στο τέλος είμαι σίγουρη ότι θα κλαίω τα λεφτά μου. Σιγά τι να τα κάνω τα λούσα , το μωρό μας νοιάζει και η ασφάλεια μας, άμα είναι για κτ πάω και στο δημόσιο. Ούτε μεγαλη διαστολή είχα στον πρώτο μου, ούτε η ηλικία μου βοηθάει ούτε ο τράχηλος ούτε η γιατρεσσα που με εραψε σε μια στρώση, ούτε η ψυχολογία μου που είναι στα τάρταρα.

Έχω και το σύζυγό να μου λέει σιγά μωρέ πως κανείς έτσι, είναι φυσιολογικό και αυτό θα κάνεις (όταν του λέω ότι φοβάμαι).. πραγματικά αυτά τα σχόλια εκ του ασφαλούς πολύ μου τη σπάνε. Που ήθελε ένα σφραγίσματακι και βογγουσε και γκρινιαζε σα χήρα στο κρεβάτι....τεσπα

@BILLIE  είναι αγχωμενος μωρέ ο γλυκούλης σου με τα λεφτά!!!! Λογικό με το σπίτι που φτιάχνετε συνέχεια θα πετάγονται διάφορα  φαντάζομαι και θα είναι πολύ δύσκολο να κάνεις προγραμματισμό! Πες του κι εσύ ρε αγάπη για το μωράκι τα ξόδεψα, δεν πήγα να φτιάξω νύχι!

 

 

Έστω αυτό ρε παιδί μου!!! Στη γιορτή μου πχ μού έφερε ένα μαρούλι από το ψυγείο. Οκ γέλασα όμως μέχρι ένα σημείο. Δεν αξίζω κάτι παραπάνω; έχει η γυναίκα του γενέθλια, δε θα φέρεις κάτι; δε θα κάνεις έστω κάτι γλυκο; ούτε εγώ είχα λεφτά στα δικά του γενέθλια όμως τού οργάνωσα μια έκπληξη. Βλέπω τη φίλη μου, ο δικός της κάθε τρεις και λίγο κοσμήματα χρυσά. Εντάξει, δεν είπα κι έτσι, εμένα δεν έχει την οικονομική άνεση και είναι ζορισμενος, αλλά τίποτα; τίποτα απολυτως; τόσο αξίζω; τι σημασία έχει να τού πω εγώ κανε μου αυτό κανε μου εκείνο αν από μόνος του δεν το κανει; Τέλος πάντων.....

Η γιατρός γιατί σε έραψε μια στρώση; πιο πολλές δεν είναι κανονικά; ή κάνω λάθος; και δεν πονούσες;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Έστω αυτό ρε παιδί μου!!! Στη γιορτή μου πχ μού έφερε ένα μαρούλι από το ψυγείο. Οκ γέλασα όμως μέχρι ένα σημείο. Δεν αξίζω κάτι παραπάνω; έχει η γυναίκα του γενέθλια, δε θα φέρεις κάτι; δε θα κάνεις έστω κάτι γλυκο; ούτε εγώ είχα λεφτά στα δικά του γενέθλια όμως τού οργάνωσα μια έκπληξη. Βλέπω τη φίλη μου, ο δικός της κάθε τρεις και λίγο κοσμήματα χρυσά. Εντάξει, δεν είπα κι έτσι, εμένα δεν έχει την οικονομική άνεση και είναι ζορισμενος, αλλά τίποτα; τίποτα απολυτως; τόσο αξίζω; τι σημασία έχει να τού πω εγώ κανε μου αυτό κανε μου εκείνο αν από μόνος του δεν το κανει; Τέλος πάντων.....

Η γιατρός γιατί σε έραψε μια στρώση; πιο πολλές δεν είναι κανονικά; ή κάνω λάθος; και δεν πονούσες;

? βρε ολα αυτα τα εχεις πει? δεv σε βλεπω vα αvτεχεις κ πολυ... μια η υποψια για αλλη μια η αδιαφορια μηπως vα θεσεις κατω το θεμα χωρισμου αv δεv αλλαξουv τα πραγματα γιατι εισαι δυστηχισμεvη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Έστω αυτό ρε παιδί μου!!! Στη γιορτή μου πχ μού έφερε ένα μαρούλι από το ψυγείο. Οκ γέλασα όμως μέχρι ένα σημείο. Δεν αξίζω κάτι παραπάνω; έχει η γυναίκα του γενέθλια, δε θα φέρεις κάτι; δε θα κάνεις έστω κάτι γλυκο; ούτε εγώ είχα λεφτά στα δικά του γενέθλια όμως τού οργάνωσα μια έκπληξη. Βλέπω τη φίλη μου, ο δικός της κάθε τρεις και λίγο κοσμήματα χρυσά. Εντάξει, δεν είπα κι έτσι, εμένα δεν έχει την οικονομική άνεση και είναι ζορισμενος, αλλά τίποτα; τίποτα απολυτως; τόσο αξίζω; τι σημασία έχει να τού πω εγώ κανε μου αυτό κανε μου εκείνο αν από μόνος του δεν το κανει; Τέλος πάντων.....

Η γιατρός γιατί σε έραψε μια στρώση; πιο πολλές δεν είναι κανονικά; ή κάνω λάθος; και δεν πονούσες;

Πολύ γέλασα με το μαρούλι...

Δες όμως και το άλλο, ότι θα πάς σε ιδιωτικό μαιευτήριο με όλα τα κομφόρ και με σεβασμό, δεν είναι σημαντικό και αυτό; Οκ θα ήθελες κάτι στα γελέθλιά σου (πές του το!) αλλά προσπάθησε να δεις τα θετικά. Και στα γενέθλιά του περίορίσου κι εσύ σε κάτι πολύ απλό (μπορείς να του φτιάξεις μια σύνθεση από λαχανικά, έτσι για να στείλεις και ένα μήνυμα.). Εγώ πχ σε μία φίλη μου, που μου έπαιρνε φτηνιάρικα δώρα, της πήρα στα γενέθλιά της ακριβώς ό, τι μου πήρε (ένα εσώρουχο και ένα κολιέ), αλλά τα δικά μου ήταν intimissimi και swarowski....:mrgreen: 

Στη μήτρα σε ράβουν σε μία ή δύο στρώσεις. Κάποιες μελέτες θεωρούν πιο ασφαλείς τις δύο στρώσεις και κάποιες άλλες θεωρούν ότι έχουν τον ίδιο βαθμό ασφάλειας. 

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

? βρε ολα αυτα τα εχεις πει? δεv σε βλεπω vα αvτεχεις κ πολυ... μια η υποψια για αλλη μια η αδιαφορια μηπως vα θεσεις κατω το θεμα χωρισμου αv δεv αλλαξουv τα πραγματα γιατι εισαι δυστηχισμεvη...

Σόρρυ κιόλας αλλά τέτοιες συμβουλές δεν τις δίνουμε εκ του ασφαλούς. Ούτε παίρνονται στο ποδι. Η κοπέλα κοντεύει να γεννήσει. Η ψυχολογία της είναι περίεργη.

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Σόρρυ κιόλας αλλά τέτοιες συμβουλές δεν τις δίνουμε εκ του ασφαλούς. Ούτε παίρνονται στο ποδι. Η κοπέλα κοντεύει να γεννήσει. Η ψυχολογία της είναι περίεργη.

Δεv vομιζω οτι το vα συζητησεις για το αv πρεπει vα αλλαξει ο αλλος γιατι δεv αvτεχεις ειvαι κακη συμβουλη κ εκ του ασφαλους . Εξαλλου τα παραποvα δεv ειvαι τωρα τοv τελευταιο μηvα. η κοπελα λεει οτι απο τοτε που τα εφτιαξαv εvιωθε μειοvεκτικα κ οτι ο αvτρας της δεv φεροταv σαv ερωτευμεvος απλα τωρα πιστευει οτι της αξιζει κατι καλητερο.... δεv vομιζω οτι η συμβουλη vα θεσει εvα θεμα κατω θα πληγωσει καvεvαv οταv η ιδια λεει οτι της αξιζει κατι καλητερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Δεv vομιζω οτι το vα συζητησεις για το αv πρεπει vα αλλαξει ο αλλος γιατι δεv αvτεχεις ειvαι κακη συμβουλη κ εκ του ασφαλους . Εξαλλου τα παραποvα δεv ειvαι τωρα τοv τελευταιο μηvα. η κοπελα λεει οτι απο τοτε που τα εφτιαξαv εvιωθε μειοvεκτικα κ οτι ο αvτρας της δεv φεροταv σαv ερωτευμεvος απλα τωρα πιστευει οτι της αξιζει κατι καλητερο.... δεv vομιζω οτι η συμβουλη vα θεσει εvα θεμα κατω θα πληγωσει καvεvαv οταv η ιδια λεει οτι της αξιζει κατι καλητερο.

Αν δεις το μήνυμα της είπες ότι Μήπως είναι ώρα να θέσει το θέμα χωρισμού αν δεν αλλάξει. Συγγνώμη αλλά την βρήκα λίγο ακραία την πρότασή σου. Μπορεί να νιώθει τωρα έτσι και αφού γεννήσει να αλλάξει γνώμη για μια τέτοια απόφαση. Όταν θέτεις θέμα χωρισμού σημαίνει ότι είσαι αποφασισμένος για αυτο το ενδεχόμενο. Και η ευαίσθητη κατάσταση στην οποία βρίσκεται δεν πιστεύω ότι χρειάζεται τέτοιες συμβουλές. Μόλις ησυχάσει νομίζω μπορεί μόνη της να σκεφτεί καθαρά τι χρειάζεται. 

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

? βρε ολα αυτα τα εχεις πει? δεv σε βλεπω vα αvτεχεις κ πολυ... μια η υποψια για αλλη μια η αδιαφορια μηπως vα θεσεις κατω το θεμα χωρισμου αv δεv αλλαξουv τα πραγματα γιατι εισαι δυστηχισμεvη...

Θα σού πω, έχουμε κάνει συζήτηση, εκείνος λέει ότι δε θέλει να το διαλύσουμε γιατί μ' αγαπάει και τέτοια. Δε λέω ότι κι εγώ δεν έχω αισθήματα, αλλά με έχει ξενερώσει πάρα πολύ που γενικά φέρεται όπως φέρεται. 

Όταν λέω ότι μού αξίζει κάτι καλύτερο, εννοώ καλύτερη συμπεριφορά, εννοείται ότι δεν ψάχνομαι για αλλού! Το τονίζω να είναι ξεκάθαρο. Προτιμώ δηλαδή να μείνω μόνη μου για να μην περιμένω τίποτα από κανέναν. Και επίσης εννοείται ότι δεν παρεξήγησα αυτό που μου έγραψες, προς Θεού, νοήμων όντα είμαστε δε σημαίνει ότι με παροτρύνεις για κάτι και θα το κάνω. 

Κατά καιρούς γίνονται συζητήσεις. Όλο δεν είναι καλά γιατί μια το ένα μια το άλλο. Όλο συγχωρουσα και δικιολογουσα. Μετά όμως από το τελευταίο δε μπορώ να δικαιολογήσω. Εγώ για να τού δείξω πόσο σημαντικός είναι για εμένα θα έκανα κάτι. Αν δεν είχα χρήματα, θα έκανα κάτι άλλο. Ενα λουλούδι; ένα γράμμα; κάτι. Δε δέχομαι το ότι δεν είμαι τέτοιος τύπος. Όταν είσαι ερωτευμένος υποτίθεται κάνεις κάτι. Έστω μια κάρτα. Κάνεις κάτι. Κι όσο βλέπω ότι το κάνει γαργάρα και το θεωρεί περασμένα ξεχασμένα, τόσο τρελαίνομαι και βιδωνομαι και δεν τού μιλάω.

Οχι το νοσοκομείο δε μού λέει τίποτα, το κάνει γιατί δεν εμπιστεύεται να πάω σε δημόσιο. Και θα τα δώσει τα λεφτά ο μπαμπάς του με τη μαμά του. Εγώ που είχα μαζέψει δεν τα έχω πλέον. Γιατί έκανε πάλι λάθος χειρισμούς και έπρεπε να τού τα δώσω να βοηθήσω την κατάσταση. Πραγματα που χρόνια τού φωνάζω και με αγνοούσε. Οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται; κάθε φορά που λέω ασ'τα στην άκρη όλα να είσαι καλά με τον άντρα σου, κάτι θα εμφανιστεί, κάποια μαλακια θα έχει κάνει για την οποία θα έχουμε διαφωνήσει πάλι στο παρελθόν και απλά πλέον δεν αντέχω να συγχωρώ τα ίδια και τα ίδια. 

Ναι δεν είμαι καλά ψυχολογικά. Αλλά δε φταίνε οι ορμόνες τις εγκυμοσύνης

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αν δεις το μήνυμα της είπες ότι Μήπως είναι ώρα να θέσει το θέμα χωρισμού αν δεν αλλάξει. Συγγνώμη αλλά την βρήκα λίγο ακραία την πρότασή σου. Μπορεί να νιώθει τωρα έτσι και αφού γεννήσει να αλλάξει γνώμη για μια τέτοια απόφαση. Όταν θέτεις θέμα χωρισμού σημαίνει ότι είσαι αποφασισμένος για αυτο το ενδεχόμενο. Και η ευαίσθητη κατάσταση στην οποία βρίσκεται δεν πιστεύω ότι χρειάζεται τέτοιες συμβουλές. Μόλις ησυχάσει νομίζω μπορεί μόνη της να σκεφτεί καθαρά τι χρειάζεται. 

Το έχω σκεφτεί, κι όπως έχω πει και παλιότερα, αν είχα τη δυνατότητα να πάρω τα παιδιά και να φύγω θα το έκανα. Ή να έφευγε εκείνος. Γι ένα διάστημα να δει αν μπορεί να αλλάξει στάση. Αν αλλάξει έχει καλώς. Αν όχι δεν πειράζει. Όχι γιατί δεν τον θέλω ή δεν τον αγαπάω. Αλλά για πόσο θα ζεις έτσι; να είναι όλη μέρα σε φάση ανάθεμα ττην ώρα και τη στιγμή που γεννήθηκα λόγω των προβλημάτων τα οποία αν με άκουγε δε θα τα είχε και από τη άλλη το βράδυ να μού έρχεται για αγκαλιές. Τι είμαι κι εγώ ρομποτ; απλά ξέρεις τι, το έκανα χρόνια. Τώρα, μετά το φτύσιμο που έφαγα στα γενέθλιά μου με ταρακούνησε πάρα πολύ. Λέω ωπα ρε φίλε. Αγαπάω, ανέχομαι, συγχωρώ κι αυτός δε μπορεί να μού δείξει με κάποιον τρόπο ότι είμαι η μοναδική του;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αν δεις το μήνυμα της είπες ότι Μήπως είναι ώρα να θέσει το θέμα χωρισμού αν δεν αλλάξει. Συγγνώμη αλλά την βρήκα λίγο ακραία την πρότασή σου. Μπορεί να νιώθει τωρα έτσι και αφού γεννήσει να αλλάξει γνώμη για μια τέτοια απόφαση. Όταν θέτεις θέμα χωρισμού σημαίνει ότι είσαι αποφασισμένος για αυτο το ενδεχόμενο. Και η ευαίσθητη κατάσταση στην οποία βρίσκεται δεν πιστεύω ότι χρειάζεται τέτοιες συμβουλές. Μόλις ησυχάσει νομίζω μπορεί μόνη της να σκεφτεί καθαρά τι χρειάζεται. 

Βρε παιδι μου εχουμε ξαvαμιλησει με το κοριτσι δεv τρελαθηκε τωρα vα καvει παραποvα το λεει εδω κ καιρο . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Θα σού πω, έχουμε κάνει συζήτηση, εκείνος λέει ότι δε θέλει να το διαλύσουμε γιατί μ' αγαπάει και τέτοια. Δε λέω ότι κι εγώ δεν έχω αισθήματα, αλλά με έχει ξενερώσει πάρα πολύ που γενικά φέρεται όπως φέρεται. 

Όταν λέω ότι μού αξίζει κάτι καλύτερο, εννοώ καλύτερη συμπεριφορά, εννοείται ότι δεν ψάχνομαι για αλλού! Το τονίζω να είναι ξεκάθαρο. Προτιμώ δηλαδή να μείνω μόνη μου για να μην περιμένω τίποτα από κανέναν. Και επίσης εννοείται ότι δεν παρεξήγησα αυτό που μου έγραψες, προς Θεού, νοήμων όντα είμαστε δε σημαίνει ότι με παροτρύνεις για κάτι και θα το κάνω. 

Κατά καιρούς γίνονται συζητήσεις. Όλο δεν είναι καλά γιατί μια το ένα μια το άλλο. Όλο συγχωρουσα και δικιολογουσα. Μετά όμως από το τελευταίο δε μπορώ να δικαιολογήσω. Εγώ για να τού δείξω πόσο σημαντικός είναι για εμένα θα έκανα κάτι. Αν δεν είχα χρήματα, θα έκανα κάτι άλλο. Ενα λουλούδι; ένα γράμμα; κάτι. Δε δέχομαι το ότι δεν είμαι τέτοιος τύπος. Όταν είσαι ερωτευμένος υποτίθεται κάνεις κάτι. Έστω μια κάρτα. Κάνεις κάτι. Κι όσο βλέπω ότι το κάνει γαργάρα και το θεωρεί περασμένα ξεχασμένα, τόσο τρελαίνομαι και βιδωνομαι και δεν τού μιλάω.

Οχι το νοσοκομείο δε μού λέει τίποτα, το κάνει γιατί δεν εμπιστεύεται να πάω σε δημόσιο. Και θα τα δώσει τα λεφτά ο μπαμπάς του με τη μαμά του. Εγώ που είχα μαζέψει δεν τα έχω πλέον. Γιατί έκανε πάλι λάθος χειρισμούς και έπρεπε να τού τα δώσω να βοηθήσω την κατάσταση. Πραγματα που χρόνια τού φωνάζω και με αγνοούσε. Οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται; κάθε φορά που λέω ασ'τα στην άκρη όλα να είσαι καλά με τον άντρα σου, κάτι θα εμφανιστεί, κάποια μαλακια θα έχει κάνει για την οποία θα έχουμε διαφωνήσει πάλι στο παρελθόν και απλά πλέον δεν αντέχω να συγχωρώ τα ίδια και τα ίδια. 

Ναι δεν είμαι καλά ψυχολογικά. Αλλά δε φταίνε οι ορμόνες τις εγκυμοσύνης

Το έχω σκεφτεί, κι όπως έχω πει και παλιότερα, αν είχα τη δυνατότητα να πάρω τα παιδιά και να φύγω θα το έκανα. Ή να έφευγε εκείνος. Γι ένα διάστημα να δει αν μπορεί να αλλάξει στάση. Αν αλλάξει έχει καλώς. Αν όχι δεν πειράζει. Όχι γιατί δεν τον θέλω ή δεν τον αγαπάω. Αλλά για πόσο θα ζεις έτσι; να είναι όλη μέρα σε φάση ανάθεμα ττην ώρα και τη στιγμή που γεννήθηκα λόγω των προβλημάτων τα οποία αν με άκουγε δε θα τα είχε και από τη άλλη το βράδυ να μού έρχεται για αγκαλιές. Τι είμαι κι εγώ ρομποτ; απλά ξέρεις τι, το έκανα χρόνια. Τώρα, μετά το φτύσιμο που έφαγα στα γενέθλιά μου με ταρακούνησε πάρα πολύ. Λέω ωπα ρε φίλε. Αγαπάω, ανέχομαι, συγχωρώ κι αυτός δε μπορεί να μού δείξει με κάποιον τρόπο ότι είμαι η μοναδική του;

 

Χρύσα μου φαντάζομαι είσαι πικραμένη και στεναχωρημένη με τον άντρα σου. Εσύ ξέρεις πραγματικά τι είναι σωστο για σένα και την οικογένειά σου. Δεν μπορώ να σου πω τι απόφαση θα πάρεις, το μόνο που μπορώ να σου πω σαν συμβουλή είναι το εξής: Αυτη την περίοδο, οι ορμόνες της εγκυμοσύνης θολώνουν το ημισφαίριο του εγκεφάλου της λογικής και φουντώνει το ημισφαίριο των συναισθημάτων, οπότε για μένα τώρα δεν είναι καλή περίοδος να πάρεις τέτοιες αποφάσεις, ούτε να ανοιξεις τέτοιες συζητήσεις γιατί μπορεί να ξεφύγει το πράγμα. Αφού γεννήσεις και ισορροπήσουν και οι ορμόνες σου και όλα μέσα σου, μπορείς να δεις με καθαρή ματια την κατάσταση και να αποφασίσεις ότι πιστεύεις καλύτερο. Προσπάθησε να κάνεις λίγη υπομονή και οσο μπορείς να μην στεναχωριέσαι. Ίσως και κάποιοι άνθρωποι να μην παίρνουν απο λόγια. Θα δείξει ο καιρός.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Θα σού πω, έχουμε κάνει συζήτηση, εκείνος λέει ότι δε θέλει να το διαλύσουμε γιατί μ' αγαπάει και τέτοια. Δε λέω ότι κι εγώ δεν έχω αισθήματα, αλλά με έχει ξενερώσει πάρα πολύ που γενικά φέρεται όπως φέρεται. 

Όταν λέω ότι μού αξίζει κάτι καλύτερο, εννοώ καλύτερη συμπεριφορά, εννοείται ότι δεν ψάχνομαι για αλλού! Το τονίζω να είναι ξεκάθαρο. Προτιμώ δηλαδή να μείνω μόνη μου για να μην περιμένω τίποτα από κανέναν. Και επίσης εννοείται ότι δεν παρεξήγησα αυτό που μου έγραψες, προς Θεού, νοήμων όντα είμαστε δε σημαίνει ότι με παροτρύνεις για κάτι και θα το κάνω. 

Κατά καιρούς γίνονται συζητήσεις. Όλο δεν είναι καλά γιατί μια το ένα μια το άλλο. Όλο συγχωρουσα και δικιολογουσα. Μετά όμως από το τελευταίο δε μπορώ να δικαιολογήσω. Εγώ για να τού δείξω πόσο σημαντικός είναι για εμένα θα έκανα κάτι. Αν δεν είχα χρήματα, θα έκανα κάτι άλλο. Ενα λουλούδι; ένα γράμμα; κάτι. Δε δέχομαι το ότι δεν είμαι τέτοιος τύπος. Όταν είσαι ερωτευμένος υποτίθεται κάνεις κάτι. Έστω μια κάρτα. Κάνεις κάτι. Κι όσο βλέπω ότι το κάνει γαργάρα και το θεωρεί περασμένα ξεχασμένα, τόσο τρελαίνομαι και βιδωνομαι και δεν τού μιλάω.

Οχι το νοσοκομείο δε μού λέει τίποτα, το κάνει γιατί δεν εμπιστεύεται να πάω σε δημόσιο. Και θα τα δώσει τα λεφτά ο μπαμπάς του με τη μαμά του. Εγώ που είχα μαζέψει δεν τα έχω πλέον. Γιατί έκανε πάλι λάθος χειρισμούς και έπρεπε να τού τα δώσω να βοηθήσω την κατάσταση. Πραγματα που χρόνια τού φωνάζω και με αγνοούσε. Οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται; κάθε φορά που λέω ασ'τα στην άκρη όλα να είσαι καλά με τον άντρα σου, κάτι θα εμφανιστεί, κάποια μαλακια θα έχει κάνει για την οποία θα έχουμε διαφωνήσει πάλι στο παρελθόν και απλά πλέον δεν αντέχω να συγχωρώ τα ίδια και τα ίδια. 

Ναι δεν είμαι καλά ψυχολογικά. Αλλά δε φταίνε οι ορμόνες τις εγκυμοσύνης

Το έχω σκεφτεί, κι όπως έχω πει και παλιότερα, αν είχα τη δυνατότητα να πάρω τα παιδιά και να φύγω θα το έκανα. Ή να έφευγε εκείνος. Γι ένα διάστημα να δει αν μπορεί να αλλάξει στάση. Αν αλλάξει έχει καλώς. Αν όχι δεν πειράζει. Όχι γιατί δεν τον θέλω ή δεν τον αγαπάω. Αλλά για πόσο θα ζεις έτσι; να είναι όλη μέρα σε φάση ανάθεμα ττην ώρα και τη στιγμή που γεννήθηκα λόγω των προβλημάτων τα οποία αν με άκουγε δε θα τα είχε και από τη άλλη το βράδυ να μού έρχεται για αγκαλιές. Τι είμαι κι εγώ ρομποτ; απλά ξέρεις τι, το έκανα χρόνια. Τώρα, μετά το φτύσιμο που έφαγα στα γενέθλιά μου με ταρακούνησε πάρα πολύ. Λέω ωπα ρε φίλε. Αγαπάω, ανέχομαι, συγχωρώ κι αυτός δε μπορεί να μού δείξει με κάποιον τρόπο ότι είμαι η μοναδική του;

 

φυσικα κ σε αγαπαει ειστε τοσα χροvια μαζι κ εχετε 3 παιδια . ειvαι ομως λιγο δυσκολο vα παραδεχτεις οτι κατι δεv παει καλα αv εχεις βολευτει σε μια κατασταση. Vομιζω οτι απλα δεv παιρvει στα σοβαρα αυτα που λες σε εχει σταvταρακι οτι αποκλειετε vα εισαι δυστυχισμεvη διπλα του κ οτι θα φυγεις ποτε . Μια που τα συζητατε κ μια που τα ξεχvαει. 

Φυσικα κδεv εχει σχεση με αλλοv αvτρα αυτα που σκεφτεσε απλα πια δεv εισαι ξεvοιαστη μεσα σε αυτη τηv σχεση. Κ φυσικα vιωθεις οτι θελεις vα καvεις κατι για τοv εαυτο σου κ μοvο. οταv θα βρεις δουλεια κ ζησεις λιγο με τα δικα σου θελω κ μοvο τοτε ισως ξυπvησει κ ο αvτρας σου κ σε δει διαφορετικα κ σοβαρα . Οποτε ακομα κ αv δεv φυγεις τωρα προσπαθησε vα μηv περιστρεφεσε γυρω απο τα θελω του. καvε πραγματα μοvο για τοv εαυτο σου κ αv θελει ας ακολουθησει. Δειξε οτι εισαι μοvη σου κ δεv εξαρτασε απο καvεvα . αv θελει θα δει τηv αλλαγη αv δεv θελει απλα καποια μερα θα βρει ο καθεvας τοv δρομο του. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@jellyfishch Ναι μωρέ κοριτσάκι μου, το ξέρω ότι έχει αγχωθεί...Αυτές τις μέρες βέβαια που έχει έρθει μαζί μου για έπιπλα (δεν έχουμε ΤΙΠΟΤΑ για το νέο σπίτι) κάπως έχει σταματήσει τη γκρίνια, γιατί βλέπει ότι γενικά δεν είμαι σπάταλη αλλά πάω πολύ συντηρητικά σε όλα τα έξοδα!

@ΧρυσαΜ Έγράψα ότι πήρα τηλ να του πει καμιά κουβέντα η δική του βρε μάνα, όχι η δική μου!Και εγώ γέλασα με το μαρούλι!Μου θύμησε τον Μπάρκουρλη στην Καρέζη ''Θες ένα αχλάδι αγάπη μου;''Πέρα από την πλάκα το αν τελείωσε ο γάμος ή αν έχετε κάνει μια βαθιά κοιλιά το ξέρεις μόνο εσύ-καμία μας από εδώ μέσα. Βαθιές κρίσεις έχουν περάσει πολλοί γάμοι και ιδίως αυτόν τον χρόνο που η ψυχολογική πίεση είναι τεράστια. Κάτσε να γεννηθεί το μωρό και ζυγίζεις εκ νέου τα πράγματα...

Και μια ερώτηση σε όλες. Μου ήρθε μήνυμα για το εμβόλιο. Προφανώς δεν θα το κάνω τώρα αλλά γενικά τι σκέφτεστε;Θα το κάνατε;

Σας καλημερίζω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @BILLEκι εμένα μου ήρθε χτες μήνυμα για το εμβόλιο. Τώρα δεν διακινδυνευω να το κάνω αλλά γενικά θα ήθελα. Αναρωτιέμαι όμως αν δεν τι κάνουμε τώρα, πότε θα μπορέσουμε να το κάνουμε από την άποψη ποτέ θα έχουμε δικαίωμα να κλείσουμε πάλι ραντεβού. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@jellyfishch Ναι μωρέ κοριτσάκι μου, το ξέρω ότι έχει αγχωθεί...Αυτές τις μέρες βέβαια που έχει έρθει μαζί μου για έπιπλα (δεν έχουμε ΤΙΠΟΤΑ για το νέο σπίτι) κάπως έχει σταματήσει τη γκρίνια, γιατί βλέπει ότι γενικά δεν είμαι σπάταλη αλλά πάω πολύ συντηρητικά σε όλα τα έξοδα!

@ΧρυσαΜ Έγράψα ότι πήρα τηλ να του πει καμιά κουβέντα η δική του βρε μάνα, όχι η δική μου!Και εγώ γέλασα με το μαρούλι!Μου θύμησε τον Μπάρκουρλη στην Καρέζη ''Θες ένα αχλάδι αγάπη μου;''Πέρα από την πλάκα το αν τελείωσε ο γάμος ή αν έχετε κάνει μια βαθιά κοιλιά το ξέρεις μόνο εσύ-καμία μας από εδώ μέσα. Βαθιές κρίσεις έχουν περάσει πολλοί γάμοι και ιδίως αυτόν τον χρόνο που η ψυχολογική πίεση είναι τεράστια. Κάτσε να γεννηθεί το μωρό και ζυγίζεις εκ νέου τα πράγματα...

Και μια ερώτηση σε όλες. Μου ήρθε μήνυμα για το εμβόλιο. Προφανώς δεν θα το κάνω τώρα αλλά γενικά τι σκέφτεστε;Θα το κάνατε;

Σας καλημερίζω!

Καλημέρα! Με το καλό στο νέο σας σπίτι.... Και με το μωράκι σας μαζί θα το χαρείτε ακόμα περισσότερο 

Κι εμένα μου ήρθε πριν μια εβδομάδα μήνυμα για το εμβόλιο. Θεωρώ ότι είναι λόγω των αντιπηκτικων μου το έστειλαν. Ότι είμαι ομάδα υψηλού κινδύνου. Μίλησα με το γυναικολόγο μου και μου είπε ότι ακόμα δεν το έχουν επιτρέψει σε εγκύους αλλά είναι πιθανό να το επιτρέψουν σύντομα. Μετά είναι και το θέμα του θηλασμού. Οπότε όποτε κρίνουν οι γιατροί μας (θα ρωτήσω και την αιματολογο μου) θα κοιτάξω να το κάνω. 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@jellyfishch Ναι μωρέ κοριτσάκι μου, το ξέρω ότι έχει αγχωθεί...Αυτές τις μέρες βέβαια που έχει έρθει μαζί μου για έπιπλα (δεν έχουμε ΤΙΠΟΤΑ για το νέο σπίτι) κάπως έχει σταματήσει τη γκρίνια, γιατί βλέπει ότι γενικά δεν είμαι σπάταλη αλλά πάω πολύ συντηρητικά σε όλα τα έξοδα!

@ΧρυσαΜ Έγράψα ότι πήρα τηλ να του πει καμιά κουβέντα η δική του βρε μάνα, όχι η δική μου!Και εγώ γέλασα με το μαρούλι!Μου θύμησε τον Μπάρκουρλη στην Καρέζη ''Θες ένα αχλάδι αγάπη μου;''Πέρα από την πλάκα το αν τελείωσε ο γάμος ή αν έχετε κάνει μια βαθιά κοιλιά το ξέρεις μόνο εσύ-καμία μας από εδώ μέσα. Βαθιές κρίσεις έχουν περάσει πολλοί γάμοι και ιδίως αυτόν τον χρόνο που η ψυχολογική πίεση είναι τεράστια. Κάτσε να γεννηθεί το μωρό και ζυγίζεις εκ νέου τα πράγματα...

Και μια ερώτηση σε όλες. Μου ήρθε μήνυμα για το εμβόλιο. Προφανώς δεν θα το κάνω τώρα αλλά γενικά τι σκέφτεστε;Θα το κάνατε;

Σας καλημερίζω!

Ααα καλά ο, τι να 'ναι διάβασα... Εγώ κατάλαβα ότι πήρες εσύ τηλέφωνο τη μαμά σου. Οκκ.. Ελπίζω να το ξεπεράσατε 

Για το εμβόλιο, απ' όσο ξέρω ούτε οι θηλαζουσες το κάνουν. Οπότε μέχρι να αποθηλασεις, μπορεί να έχουν βγει επιπλέον έρευνες για να δεις και να αποφασίσεις αν θα το κάνεις ή αν όχι. Ο παιδίατρός μας έκανε της φάιζερ. Το ίδιο έχει κλείσει και η μαμά μου να πάει να κάνει. Εγώ προς το παρόν δεν έχω κάτσει να το σκεφτώ για τον λόγο που σού προανέφερα, μέχρι να έρθει η σειρά μας βλέπουμε

Ανεβάζω πάλι το πινακάκι. Κορίτσια σε ποια εβδομάδα είστε; εγώ στην 30. Πότε πήγαμε τόσο;;;; 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...