Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ααα καλά ο, τι να 'ναι διάβασα... Εγώ κατάλαβα ότι πήρες εσύ τηλέφωνο τη μαμά σου. Οκκ.. Ελπίζω να το ξεπεράσατε 

Για το εμβόλιο, απ' όσο ξέρω ούτε οι θηλαζουσες το κάνουν. Οπότε μέχρι να αποθηλασεις, μπορεί να έχουν βγει επιπλέον έρευνες για να δεις και να αποφασίσεις αν θα το κάνεις ή αν όχι. Ο παιδίατρός μας έκανε της φάιζερ. Το ίδιο έχει κλείσει και η μαμά μου να πάει να κάνει. Εγώ προς το παρόν δεν έχω κάτσει να το σκεφτώ για τον λόγο που σού προανέφερα, μέχρι να έρθει η σειρά μας βλέπουμε

Ανεβάζω πάλι το πινακάκι. Κορίτσια σε ποια εβδομάδα είστε; εγώ στην 30. Πότε πήγαμε τόσο;;;; 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Ειδες; πλησιάζουμε στο τέλος. 

Όμως νιώθω ότι κάθε μέρα είναι ένας άθλος με τα πλευρά να με πονάνε. Αν τελικά με πάει μέχρι τέλη Μαΐου που έλεγε σημαίνει ότι έχω 5 εβδομάδες ακόμη. Ακουγεται λίγο αλλά από την ανυπομονησία μου το νιώθω πολύ. Την Πέμπτη μετά το Πάσχα έχω ραντεβού οπότε μπορεί να έχω νεότερα 

Just now, Κική_ είπε:

@ΧρυσαΜπλέον θεωρείται συμβατό και με το θηλασμό και επιτρέπεται. Φυσικά κατανοώ απόλυτα να μην θέλει να το κάνει μια θηλάζουσα μαμά! 

Δεν το είχα ψάξει καθόλου για το θηλασμό... Με προβληματίζει βέβαια και δεν ξέρω αν θα το έκανα πριν αποθηλασω. Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο και όπως νιωσω

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επέστρεψα κι εγώ!!! Είχα τεράστιο πρόβλημα με την σύνδεση μου στο forum! Είχα καθαρίσει τα cookies στο κινητό και με αποσύνδεσε από το site, και ενώ έβαζα σωστά τα στοιχεία μου δεν μπορούσα να συνδεθώ! Έχει κανα δυο εβδομάδες αυτό! Σας διάβαζα αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω! Τέλος πάντων, όλα καλά τελικά καταφερα να συνδεθώ!

Σημερα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα δούμε τον μπόμπιρα μας, κάθε μήνας μου μοιάζει αιώνας! Απίστευτο!! 32+3 σήμερα!!!! Από προετοιμασίες έχω κολλήσει λίγο στα ρουχαλάκια, χαχα, δεν εχω κάνει τίποτα ακόμα! Από όταν σταμάτησα τη δουλειά το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι!!! Από τις 11 κάθε βράδυ μέχρι 12:30 σίγουρα χαχαχα!! Τώρα προτεραιότητα μας είναι να αγοράσουμε λίκνο και ριλαξ! Επίσης ψάχνω όλη μέρα και δεν μπορώ να αποφασίσω σε τι μαρσιπο να καταλήξω! 
επισης κορίτσια, για δημόσιο νοσοκομείο, τι είναι προτιμότερο να έχω, μια βαλίτσα ή σάκους; Τι σας έχει βολεψει εσας;; Μόλις μπει με το καλό ο Μάης θα αρχίσω να μαζεύω χαρτιά και να φτιάχνω την τσάντα για το νοσοκομείο!!

  • Μου αρέσει 4

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

όσες έρευνες και να βγουν για το εμβόλιο απόλυτα αξιόπιστες σε σχέση με τον θηλασμό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι, γιατί τα δεδομένα δεν θα είναι αρκετά. Στο νοσοκομείο σήμερα ήταν ντεμί σεζόν για τις θηλάζουσες μητέρες, κάθετα όχι για τις εγκυμονούσες...Αλλά γενικά αυτή η γιατρός δεν είναι κ πααάρα πολύ υπέρ των εμβολίων που δεν έχουν δοκιμαστεί μέσα στο χρόνο. Ας πούμε για του κοκκύτη μου είπε κάνε ό,τι θες, εγώ δεν το έχω γράψει ποτέ σε καμία. Ενώ η παιδίατρος  και η ιδιωτική γιατρός μου είπαν ότι το έχω καθυστερήσει. Δεν ξέρω τι να κάνω με του κόβιντ. Δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση. θέλω να σταματήσω να φοβάμαι να κυκλοφορώ, σχεδόν έχω γίνει αγοραφοβική. Αλά δεν θέλω να ρισκάρω ενόσω θηλάζω...δεν ξέρω...θα έρθουν και τουρίστες το καλοκαίρι, θα γίνει χαμός από κρόυσματα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα κι εγώ!!! Είχα τεράστιο πρόβλημα με την σύνδεση μου στο forum! Είχα καθαρίσει τα cookies στο κινητό και με αποσύνδεσε από το site, και ενώ έβαζα σωστά τα στοιχεία μου δεν μπορούσα να συνδεθώ! Έχει κανα δυο εβδομάδες αυτό! Σας διάβαζα αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω! Τέλος πάντων, όλα καλά τελικά καταφερα να συνδεθώ!

Σημερα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα δούμε τον μπόμπιρα μας, κάθε μήνας μου μοιάζει αιώνας! Απίστευτο!! 32+3 σήμερα!!!! Από προετοιμασίες έχω κολλήσει λίγο στα ρουχαλάκια, χαχα, δεν εχω κάνει τίποτα ακόμα! Από όταν σταμάτησα τη δουλειά το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι!!! Από τις 11 κάθε βράδυ μέχρι 12:30 σίγουρα χαχαχα!! Τώρα προτεραιότητα μας είναι να αγοράσουμε λίκνο και ριλαξ! Επίσης ψάχνω όλη μέρα και δεν μπορώ να αποφασίσω σε τι μαρσιπο να καταλήξω! 
επισης κορίτσια, για δημόσιο νοσοκομείο, τι είναι προτιμότερο να έχω, μια βαλίτσα ή σάκους; Τι σας έχει βολεψει εσας;; Μόλις μπει με το καλό ο Μάης θα αρχίσω να μαζεύω χαρτιά και να φτιάχνω την τσάντα για το νοσοκομείο!!

Καλή επιτυχία με τον γιατρό και καλώς ήρθες και πάλι!!! Σχετικά με το δημόσιο, έβαλα τα δικά μου πράγματα μαζί με πετσέτες και του μωρου σε μια μικρή με ροδάκια, και σε ένα μικρό σάκο θα βάλω πάνες σερβιέτες και τέτοια. Περίεργο αλλά χωρέσανε όλα, μαζί Και με τα έξτρα!!! Την ετοιμασα πια!!! Όλο το καθυστερουσα!!! Κοντεύουμε... Λογικο να θες να κοιμάσαι θέλει ο οργανισμός σου να ξεκουραστεί αφού δούλευες!!! Με το καλό οι αγορές!!! Αυτα είναι ευχάριστα!!!

1 hour ago, BILLE είπε:

όσες έρευνες και να βγουν για το εμβόλιο απόλυτα αξιόπιστες σε σχέση με τον θηλασμό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι, γιατί τα δεδομένα δεν θα είναι αρκετά. Στο νοσοκομείο σήμερα ήταν ντεμί σεζόν για τις θηλάζουσες μητέρες, κάθετα όχι για τις εγκυμονούσες...Αλλά γενικά αυτή η γιατρός δεν είναι κ πααάρα πολύ υπέρ των εμβολίων που δεν έχουν δοκιμαστεί μέσα στο χρόνο. Ας πούμε για του κοκκύτη μου είπε κάνε ό,τι θες, εγώ δεν το έχω γράψει ποτέ σε καμία. Ενώ η παιδίατρος  και η ιδιωτική γιατρός μου είπαν ότι το έχω καθυστερήσει. Δεν ξέρω τι να κάνω με του κόβιντ. Δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση. θέλω να σταματήσω να φοβάμαι να κυκλοφορώ, σχεδόν έχω γίνει αγοραφοβική. Αλά δεν θέλω να ρισκάρω ενόσω θηλάζω...δεν ξέρω...θα έρθουν και τουρίστες το καλοκαίρι, θα γίνει χαμός από κρόυσματα....

Ασε και μεις μονο σε καμία πλατεία παμε με το παιδι, όχι σε κορονοπάρτυ :tongue:, σπίτι εχει να έρθει άνθρωπος απο το Δεκέμβρη και ούτε εμείς έχουμε πάει. Και αυτα τα κρούσματα δεν λένε να πείσουν με τίποτα!!! Και Πάσχα πάλι μόνοι μας και ια δουλευει και ο άντρας μου. Και έλεγα θα είχαμε ισιωσει... Ναι καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!!Δεν είναι στο θέμα σας ,απλά είπα να στείλω ΚΑΙ εδώ γιατί είμαι απελπισμένη, είναι σε φάση  δεύτερης εμβρυομεταφορας και χρειάζεται να πάρω χάπια cyclacur και δεν βρίσκω πουθενά, και είπα να στείλω μήπως κάποια κοπέλα τυχών είχε και δεν τα χρειάζεται!!Εύχομαι σε όλες με το καλό να αποδεχθείτε τα μωράκια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!Δεν είναι στο θέμα σας ,απλά είπα να στείλω ΚΑΙ εδώ γιατί είμαι απελπισμένη, είναι σε φάση  δεύτερης εμβρυομεταφορας και χρειάζεται να πάρω χάπια cyclacur και δεν βρίσκω πουθενά, και είπα να στείλω μήπως κάποια κοπέλα τυχών είχε και δεν τα χρειάζεται!!Εύχομαι σε όλες με το καλό να αποδεχθείτε τα μωράκια σας!!!!

Κόριτσι Μ δεν ξέρω αν θα βρεις εδώ αλλά το εύχομαι.  Έκανες αντίστοιχη ερώτηση σε καμμία ομάδα στο φεης;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Γενικά δεν θα ήθελα να γίνει επώνυμα στο fb καταλαβαίνεις!Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Αν δοκίμαζες ανώνυμα γίνεται.κ να επικοινωνήσεις εσύ μετά με το όνομα σ 

Αυτές τις ημέρες βλεπω ανεβάζουν συνέχεια κοπέλες κ το βρίσκουν σε διάφορες ομάδες.  

 

Λύση !!!!

 

Το Gyncare IVF σε συνεργασία με Έλληνες κ Ιταλούς φαρμακοποιούς βρήκε λύση σχετικά με την έλλειψη Cyclacur. 

 

Επικοινωνήστε μαζί μας μέσω μειλ([email protected]) ή τηλεφώνου (6940813132) για να σας καθοδηγήσουμε .

 

Βρήκα αυτό. 

Επίσης βρήκα κ αυτό από μια φαρμακοποιό

Είμαι φαρμακοποιος γνωρίζω ότι από βδομάδα θα επανακυκλοφορήσει το divina που είναι ακριβώς αντίστοιχο του cyclacour , το cyclacour μην το ψάχνεις θα επανακυκλοφορήσει 5/2022 μιλά με τον γιατρό σου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Αν δοκίμαζες ανώνυμα γίνεται.κ να επικοινωνήσεις εσύ μετά με το όνομα σ 

Αυτές τις ημέρες βλεπω ανεβάζουν συνέχεια κοπέλες κ το βρίσκουν σε διάφορες ομάδες.  

 

Λύση !!!!

 

Το Gyncare IVF σε συνεργασία με Έλληνες κ Ιταλούς φαρμακοποιούς βρήκε λύση σχετικά με την έλλειψη Cyclacur. 

 

Επικοινωνήστε μαζί μας μέσω μειλ([email protected]) ή τηλεφώνου (6940813132) για να σας καθοδηγήσουμε .

 

Βρήκα αυτό. 

Επίσης βρήκα κ αυτό από μια φαρμακοποιό

Είμαι φαρμακοποιος γνωρίζω ότι από βδομάδα θα επανακυκλοφορήσει το divina που είναι ακριβώς αντίστοιχο του cyclacour , το cyclacour μην το ψάχνεις θα επανακυκλοφορήσει 5/2022 μιλά με τον γιατρό σου 

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες, θα κοιτάξω μήπως έρθω επικοινωνία με το κέντρο που μου έστειλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης σε αλλο ποστ 

Φαρμακειο κακονικος στον Άγιο Δημήτριο Αττικής 

Λένε ότι έχει εργαστήριο κ φτιάχνει  φάρμακα με συνταγή γιατρού πάντα. 

Κάνε ένα τηλεφώνημα

 

Δες τι αληθεύει απ' όλα Αυτά. 

Δεν τα φέρνει χω επιβεβαιώσει προσωπικά.  Δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Κάποιες κοπέλες επίσης γράφουν πως βρήκαν σε φαρμακεία στην Κύπρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Επίσης σε αλλο ποστ 

Φαρμακειο κακονικος στον Άγιο Δημήτριο Αττικής 

Λένε ότι έχει εργαστήριο κ φτιάχνει  φάρμακα με συνταγή γιατρού πάντα. 

Κάνε ένα τηλεφώνημα

 

Δες τι αληθεύει απ' όλα Αυτά. 

Δεν τα φέρνει χω επιβεβαιώσει προσωπικά.  Δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Κάποιες κοπέλες επίσης γράφουν πως βρήκαν σε φαρμακεία στην Κύπρο

Ναι και εμένα για Κύπρο μου πρότειναν!!

Just now, Eva1986 said:

Επίσης σε αλλο ποστ 

Φαρμακειο κακονικος στον Άγιο Δημήτριο Αττικής 

Λένε ότι έχει εργαστήριο κ φτιάχνει  φάρμακα με συνταγή γιατρού πάντα. 

Κάνε ένατ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Christy 32 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!Δεν είναι στο θέμα σας ,απλά είπα να στείλω ΚΑΙ εδώ γιατί είμαι απελπισμένη, είναι σε φάση  δεύτερης εμβρυομεταφορας και χρειάζεται να πάρω χάπια cyclacur και δεν βρίσκω πουθενά, και είπα να στείλω μήπως κάποια κοπέλα τυχών είχε και δεν τα χρειάζεται!!Εύχομαι σε όλες με το καλό να αποδεχθείτε τα μωράκια σας!!!!

Κορίτσι μου καλησπέρα,  σίγουρα μπορείς να ρωτήσεις σε ομάδα στο φεις ανώνυμα, βλέπω κατά καιρούς ανώνυμα ποστ από κοπέλες σε διάφορα γκρουπ που είμαι που αφορούν την μητρότητα κ την εγκυμοσύνη! Και συνήθως απαντάνε πολλές κοπέλες, οπότε πιστεύω θα βρεις κάτι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Christy 32 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!Δεν είναι στο θέμα σας ,απλά είπα να στείλω ΚΑΙ εδώ γιατί είμαι απελπισμένη, είναι σε φάση  δεύτερης εμβρυομεταφορας και χρειάζεται να πάρω χάπια cyclacur και δεν βρίσκω πουθενά, και είπα να στείλω μήπως κάποια κοπέλα τυχών είχε και δεν τα χρειάζεται!!Εύχομαι σε όλες με το καλό να αποδεχθείτε τα μωράκια σας!!!!

Καλησπέρα! Δυστυχώς εμένα δεν μου είχαν μείνει καθόλου. Στα φαρμακεία του avenue και του  Golden hall ρώτησες; αυτοί γενικά στοκάρουν φάρμακα εξωσωματικής. Μίλα επίσης για τα divina με το γιατρό σου. Τέλος επειδή η μάνα μου είναι γιατρός στην Κύπρο, αν δεν μπορέσεις να καλυφθείς πες μου να την βάλω να ψάξει. Αν και δεν είναι γυναικολόγος μπορεί κάτι να βρει

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό όλα μια χαρά 1.700 ο μπέμπης τωρα ντομπλερ στις 6/5 και ένα καρδιογράφημα χρειάζεται μου έγραψε και τις τελευταίες αίματος να κάνω!!!

  • Μου αρέσει 13

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...