Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου Χριστός Ανέστη, και του χρόνου με τα μωράκια μας!!!❤❤❤❤

 

@Φώφη1990 πάρε τους ενα τηλέφωνο από βδομάδα όταν ανοίξουν οι υπηρεσίες να κάνεις μια ερώτηση! Κ εγώ έχω πάρει μια μικρή κ μια πιο μεγάλη συσκευασία Pampers premium care και βλέπουμε μετά αν θα μας βολέψουν ! Έτσι κ αλλιώς παντού μπορείς να βρεις σε προσφορά, οπότε καλύτερα να μην κάνεις τεράστιες παραγγελίες από τωρα γιατί δεν ξέρεις πως θα είναι πάνω στο παιδάκι σου!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/5/2021 at 9:08 ΠΜ, Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλο μηνα! 

Ευτυχώς δν είμαι η μόνη που ακόμα δεν έχω ετοιμάσει δωμάτιο και πράγματα του μωρου. Εχω ψιλό ξεκινήσει την βαλίτσα του μαιευτήριου αλλά δεν εχω ιδέα... Να πάρω για το μωρό κοντομάνικο ή μακρυμάνικο φορμακι? Και τι μέγεθος? 0-2? Και φανελάκι από μέσα??? Και τι κουβέρτα? Πικέ? Μάλλινη? Χαμός... Ουτε καροτσια ουτε τιποτα ακόμα. Είχαμε ξεκινήσει να κάνουμε ενα βάψιμο και από πίσω βγήκαν χιλιες δυο δουλειές (π.χ σπασμένη σωλήνα καλοριφέρ, υγρασία, κλπ)  και δεν έχουν τελειωμό.... 

Σχετικά με συμπτώματα εγώ έχω πονακια και καουρα!!! Επισης πολυ ιδρώτα τα βράδια... Χθες μόνο άλλαξα 6 βρακιά... Ιδρώνουν τα μπουτια μου, το στήθος μου και η κοιλιά μου!!! 

Προσωπικά παρήγγειλα εσώρουχα μακριμανικα 3-6 μηνών κάνα δυο 3. Για κουβέρτα μπορείς να μη βάλεις τώρα, να πάρεις είτε τις πάνες ή σεντονακια

 

14 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Αλήθεια??? εγώ τα έστειλα τα χαρτιά μου αλλά ακόμα δεν πηρα καν απάντηση αν είναι ορθά. 

Κορίτσια βρήκα φτηνά σε site Pampers. Θεωρείτε οτι ειναι νωρίς να παραγγείλω??? Αν παραγγειλω να παρω 1 - 2 - 3 συσκευασίες???? Δεν έχω ιδέα ποσες είναι χρήσιμες.... 

Πάρε αν είναι μια συσκευασία παμπερς και μια μπέιμπι λινό να δεις τι σε βολεύει καλύτερα. Χαμένες δεν πάνε εξάλλου. 

 

 

Χριστός ανέστη!! Χρόνια πολλά!!! Με το καλο στα κορίτσια που ετοιμάζονται!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά σε όλες!!! Και καλό μήνα με μια μέρα καθυστέρηση!!! Εγω εχω παραγγείλει μια μικρή συσκευασία agnotis να δω αν θα μας βολέψουν και θα πάρω και ένα Pampers premium care. Στην κόρη μου Pampers έβαζα και ήμουν πολυ ευχαριστημένη. Λογικά θα μας δώσουν και δείγματα στο μαιευτήριο, οπότε και να ξεμείνετε θα έχετε μέχρι να αγοράσετε. Απο ρουχα του μωρου πηρα και γω διάφορα. Δυο Πικέ και δυο απο μπαμπού μουσελίνες. Για την έξοδο ένα κοντομάνικο φορμάκι με μακριμάνικο ασπρο απο μέσα. Νομίζω στην αρχη θέλουν ζέστη δεν ξέρω. Κατα τα αλλα και μενα τα βράδια μου δύσκολα και ιδρωμένα!!! Άντε να δούμε... Σιγά σιγά να αρχίσουν να έρχονται και τα μωράκια με το καλό!!! 

Υ.γ. Βαλίτσα την εχω έτοιμη, γιατί ειμαι ανχωδης οπότε τώρα νιώθω πιο ήρεμη. Καρότσι καλαθουνα καρεκλάκι αυτοκινήτου και τέτοια τίποτα ακόμα. Την κούνια αφού γεννήσω γιατί πρέπει να φύγουν έπιπλα απο το δωμάτιο που θα μπει.. Αυτα Καλημέρα σε όλες!!

  • Μου αρέσει 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!

Αύριο ξεκινάμε μια.εμεις να βάφουμε κρεβατοκάμαρα όπου θα μείνει το μωρό γι αρχή. Επίσης, ξεκινάω κι εγώ πλυντήρια και σίδερο να ετοιμάζω τη βαλίτσα αυτή την εβδομάδα. Κάθισμα αυτοκινήτου, Πορτ μπεμπέ με βαση τσεκ. Μείνανε συμπλήρωμα ρουχακια μόνο, στρώμα για Πορτ μπεμπέ και καρότσι.

Από ρουχαλακια έχω πάρει κορμάκια μακρυμάνικα & κοντομανικα, φορμακια μόνο μακρυμάνικα τα κλασικά ολόσωμα. Κι εγώ είμαι της άποψης ότι για αρχή χρειάζονται ζεστή και ο καιρός σε ξέρουμε πως θα στρώσει. Αύριο θα παραγγείλω και κάνα 2-3 κοντομανικα και θα τα πάρω κι αυτά μαζί. Επίσης κουβέρτα θα πάρω και Φλις και πικέ στο μαιευτήριο και βλέπουμε. 

Να σας ρωτήσω γιατί τα έχω ξεχάσει...Τι νούμερο φορμακια παίρνουμε; 0-3 ή 3-6. Μου φέρανε δώρο μερικά 3 για 62εκ. Να είναι πολύ μεγάλα και να μην τα υπολογίζω για αρχή; Να πάρω πιο μικρά; Για πείτε εσείς οι πιο πρόσφατες μανουλες! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2021 at 9:08 ΠΜ, Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλο μηνα! 

Ευτυχώς δν είμαι η μόνη που ακόμα δεν έχω ετοιμάσει δωμάτιο και πράγματα του μωρου. Εχω ψιλό ξεκινήσει την βαλίτσα του μαιευτήριου αλλά δεν εχω ιδέα... Να πάρω για το μωρό κοντομάνικο ή μακρυμάνικο φορμακι? Και τι μέγεθος? 0-2? Και φανελάκι από μέσα??? Και τι κουβέρτα? Πικέ? Μάλλινη? Χαμός... Ουτε καροτσια ουτε τιποτα ακόμα. Είχαμε ξεκινήσει να κάνουμε ενα βάψιμο και από πίσω βγήκαν χιλιες δυο δουλειές (π.χ σπασμένη σωλήνα καλοριφέρ, υγρασία, κλπ)  και δεν έχουν τελειωμό.... 

Σχετικά με συμπτώματα εγώ έχω πονακια και καουρα!!! Επισης πολυ ιδρώτα τα βράδια... Χθες μόνο άλλαξα 6 βρακιά... Ιδρώνουν τα μπουτια μου, το στήθος μου και η κοιλιά μου!!! 

Όχι καλε τη μάλλινη. Μια πικέ πάρε.

Πάρε δύο συσκευασιες για αρχή .μπορεί να μην βολεψουν το μωρό και να αλλάξεις μαρκα..εγω είχα τα pampers premium care γιατί έχουν τη γραμμή υγρασίας και με βόλεψε στην αρχή να καταλαβαίνω πότε να την αλλάξω

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά με υγεία στις οικογένειες σας! Πάνες τι νούμερο πήρατε; πήρα μια συσκευασία νούμερο 1 αλλά μήπως χρειάζεται και μια σε νούμερο 2; βλέπω είναι κοντινά σε κιλά... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα Χριστός Ανέστη....Ετοιμασίες βλέπω και χαίρομαι και εμείς πλυναμε και σιδερωσαμε ρουχακια κλπ....ξεκινάω να βάζω στην βαλίτσα έπλυνα και τα δικά μου με βρεφικό και μόλις στεγνώσουν θα μπουν και αυτά μέσα...

Είδα τι γράψατε και απαντάω σε ένα μήνυμα σε όλες,,, πανες εμείς πήραμε το ν1 γιατί λόγω της προωρότητας που καραδοκεί να είμαστε καλυμμένοι είναι 2-5κιλα και όσο και να γεννηθεί θα του κάνει και στην κόρη μου που γεννήθηκε 3.200 το 1 είχε βάλει πήραμε δύο μικρές συσκευασίες...

Τώρα από ρουχακια θα πάρω μαζί

5 φορμακια ολόσωμα με ποδαράκι μέσα τα λεπτά 56εκ

5μακρυμανικα φανελάκια 56εκ

5κοντομανικα φανελάκια 56εκ 

5αμανικα φανελάκια 56εκ

5παντελονακια 56εκ που τα έχω σεταρει με τα 5μακρυμανικα φανελάκια σαν μπλούζα παντελόνι

5ζευγαρια κάλτσες 

Πολλά πανακια για γουλιες 

2πετσετες κάπα

3σεντονακια για το πυρέξ

4πανες αγγαλιας λεπτές βαμβακερές

2φλις κουβερτακια διαστάσεις Πορτ μπεμπέ

Και 1 βελουτε κουβερτουλα για καλό και για κακό!

Και θα βλέπω πως θα είναι από θερμοκρασία και θα βάζω θα βγάζω....

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Μ κ Χριστός Ανέστη!! Κ του χρόνου γέροι με τα μωρά μας. 

Από ζέστη πως πάτε;έχει από χθες εκεί που κάθομαι ιδρώνω φουλ κάνω αέρα συνερχομαι. Άναψα κ κλιματιστικό. Έχω εξάψεις δηλ;

Μιλάμε δυσφορία.  Έχω βαρύνει κιόλας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη!!! Πως περάσατε; εμείς ήσυχα οικογενειακά... Ο μικρός μου χθες έπαιζε στην πισίνα του θείου και μπήκε σχεδόν ολόκληρος μέσα. Είχε πολλή πλάκα το χάρηκε πολύ. Οπότε ούτε φέτος τον βλέπω να μαζεύεται από τα νερά. 

Σήμερα πλένω όλη μέρα καλοκαιρινά ρούχα κυρίως του μικρού και τα του καροτσιου κτλ για τη μπέμπα. Βαλίτσα δεν έφτιαξα ακόμα. Θα κατέβω Αθήνα να με δει ο γιατρός σε λίγες μέρες και φαντάζομαι ότι θα μου προγραμματίσει και γέννα. Και λογικά θα μου πει να πάω Αθήνα να περιμένω. Οπότε θα έχω να φτιάξω πολλές βαλίτσες 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ κ Χριστός Ανέστη!! Κ του χρόνου γέροι με τα μωρά μας. 

Από ζέστη πως πάτε;έχει από χθες εκεί που κάθομαι ιδρώνω φουλ κάνω αέρα συνερχομαι. Άναψα κ κλιματιστικό. Έχω εξάψεις δηλ;

Μιλάμε δυσφορία.  Έχω βαρύνει κιόλας 

Από εχθές κυκλοφορώ με το βρακί....βάζω μόνο μπλούζα κοντομανικη απο πανω και τίποτα άλλο! Βάρυνα και εγώ πριν δέκα μέρες που ζυγιστηκα ήμουν 52.5 έχω βάλει 10.5κιλα από την αρχή! Άντε να δούμε μέχρι το τέλος πόσο θα βάλω στην κόρη μου είχα βάλει 18κιλα!

 

πρίν από 22 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη!!! Πως περάσατε; εμείς ήσυχα οικογενειακά... Ο μικρός μου χθες έπαιζε στην πισίνα του θείου και μπήκε σχεδόν ολόκληρος μέσα. Είχε πολλή πλάκα το χάρηκε πολύ. Οπότε ούτε φέτος τον βλέπω να μαζεύεται από τα νερά. 

Σήμερα πλένω όλη μέρα καλοκαιρινά ρούχα κυρίως του μικρού και τα του καροτσιου κτλ για τη μπέμπα. Βαλίτσα δεν έφτιαξα ακόμα. Θα κατέβω Αθήνα να με δει ο γιατρός σε λίγες μέρες και φαντάζομαι ότι θα μου προγραμματίσει και γέννα. Και λογικά θα μου πει να πάω Αθήνα να περιμένω. Οπότε θα έχω να φτιάξω πολλές βαλίτσες 

Όμορφα οικογενειακά κυριολεκτικά εγώ ο άντρας μου η μικρή και ήρθε και ο αδερφός μου αλλά το αρνί αρνί παρόλο που ήμασταν 3ατομα και εγώ δεν τρωω αρνί χαχαχχα

 

Ρε Μαρία μου εσύ μπαίνεις σε μια εβδομάδα στον μήνα σου πω πω ας φτάσω και εγώ εκεί με το καλό ετοιμάζονται τα μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Από εχθές κυκλοφορώ με το βρακί....βάζω μόνο μπλούζα κοντομανικη απο πανω και τίποτα άλλο! Βάρυνα και εγώ πριν δέκα μέρες που ζυγιστηκα ήμουν 52.5 έχω βάλει 10.5κιλα από την αρχή! Άντε να δούμε μέχρι το τέλος πόσο θα βάλω στην κόρη μου είχα βάλει 18κιλα!

 

Όμορφα οικογενειακά κυριολεκτικά εγώ ο άντρας μου η μικρή και ήρθε και ο αδερφός μου αλλά το αρνί αρνί παρόλο που ήμασταν 3ατομα και εγώ δεν τρωω αρνί χαχαχχα

 

Ρε Μαρία μου εσύ μπαίνεις σε μια εβδομάδα στον μήνα σου πω πω ας φτάσω και εγώ εκεί με το καλό ετοιμάζονται τα μωράκια!!!

Μόλις πάω σπίτι Μ και γω με το βρακί με βλέπω. Χαχαχα

Ήρθαμε στο χωριό στους δικούς μ κ έτσι είμαι με κολάν κ κοντομανικο 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Από εχθές κυκλοφορώ με το βρακί....βάζω μόνο μπλούζα κοντομανικη απο πανω και τίποτα άλλο! Βάρυνα και εγώ πριν δέκα μέρες που ζυγιστηκα ήμουν 52.5 έχω βάλει 10.5κιλα από την αρχή! Άντε να δούμε μέχρι το τέλος πόσο θα βάλω στην κόρη μου είχα βάλει 18κιλα!

 

Όμορφα οικογενειακά κυριολεκτικά εγώ ο άντρας μου η μικρή και ήρθε και ο αδερφός μου αλλά το αρνί αρνί παρόλο που ήμασταν 3ατομα και εγώ δεν τρωω αρνί χαχαχχα

 

Ρε Μαρία μου εσύ μπαίνεις σε μια εβδομάδα στον μήνα σου πω πω ας φτάσω και εγώ εκεί με το καλό ετοιμάζονται τα μωράκια!!!

Θα φτάσεις θα φτάσεις... Σκέψου ότι ούτε μέχρι την εβδομάδα που είσαι δεν περίμενες να φτάσεις. Όλα μια χαρά τέλεια θα πάνε. 

Εμείς αρνί δεν ψησαμε αλλά για 8 άτομα συν τον μικρό μας ψησαμε σουβλάκια κοκορέτσι κοντοσουβλι λουκάνικα παϊδάκια και μπριζόλες. Δεν ξέρω για πόσες μέρες θα έχουμε φαγητό :p

Συν 12κιλακια εγώ και από ζέστη πεθαίνω ωωωω... Βγάλαμε και τα χαλιά σήμερα και θέλω να βγάλω και το πάπλωμα αλλά δεν με αφήνει ο αντρας μου 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Θα φτάσεις θα φτάσεις... Σκέψου ότι ούτε μέχρι την εβδομάδα που είσαι δεν περίμενες να φτάσεις. Όλα μια χαρά τέλεια θα πάνε. 

Εμείς αρνί δεν ψησαμε αλλά για 8 άτομα συν τον μικρό μας ψησαμε σουβλάκια κοκορέτσι κοντοσουβλι λουκάνικα παϊδάκια και μπριζόλες. Δεν ξέρω για πόσες μέρες θα έχουμε φαγητό :p

Συν 12κιλακια εγώ και από ζέστη πεθαίνω ωωωω... Βγάλαμε και τα χαλιά σήμερα και θέλω να βγάλω και το πάπλωμα αλλά δεν με αφήνει ο αντρας μου 

Και ήδη είμαι ευχαριστημένη και ευγνωμον που έφτασα εδώ!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ κ Χριστός Ανέστη!! Κ του χρόνου γέροι με τα μωρά μας. 

Από ζέστη πως πάτε;έχει από χθες εκεί που κάθομαι ιδρώνω φουλ κάνω αέρα συνερχομαι. Άναψα κ κλιματιστικό. Έχω εξάψεις δηλ;

Μιλάμε δυσφορία.  Έχω βαρύνει κιόλας 

Σε νιώθω απόλυτα φιληηηη!Εξάψεις φουλ! Εκεί που είμαι ξαπλωμένη ιδρωνω κανω 3 φορές τη μέρα μπάνιο, αν είμαι έτσι τωρα τον Ιούλιο πως θα είμαι χριστέ μου;! Δεν το συζητώ για το βράδυ, σεντονακι κ η μπαλκονοπορτα  στην ανάκληση! Ούτε Τζιν δεν μπορώ να βάλω !!! Εν τω μεταξύ φαίνονται κ πολύ οι φλέβες στα πόδια μου πια αρκετά να δω πότε θα επανέλθουν!!

Κορίτσια κάπου διάβασα ότι το χειμώνα στα μωράκια φοράνε μια στρώση ρούχα παραπάνω από εμάς κ το καλοκαίρι μια στρώση λιγότερη! Ισχύει;; επίσης ξέρει κάποια τι είναι οι ομφαλεπίδεσμοι;; γιατί η λίστα που μου έδωσε η μαια για το νοσοκομείο γράφει κ αυτό για το μωρό αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Evouska είπε:

Σε νιώθω απόλυτα φιληηηη!Εξάψεις φουλ! Εκεί που είμαι ξαπλωμένη ιδρωνω κανω 3 φορές τη μέρα μπάνιο, αν είμαι έτσι τωρα τον Ιούλιο πως θα είμαι χριστέ μου;! Δεν το συζητώ για το βράδυ, σεντονακι κ η μπαλκονοπορτα  στην ανάκληση! Ούτε Τζιν δεν μπορώ να βάλω !!! Εν τω μεταξύ φαίνονται κ πολύ οι φλέβες στα πόδια μου πια αρκετά να δω πότε θα επανέλθουν!!

Κορίτσια κάπου διάβασα ότι το χειμώνα στα μωράκια φοράνε μια στρώση ρούχα παραπάνω από εμάς κ το καλοκαίρι μια στρώση λιγότερη! Ισχύει;; επίσης ξέρει κάποια τι είναι οι ομφαλεπίδεσμοι;; γιατί η λίστα που μου έδωσε η μαια για το νοσοκομείο γράφει κ αυτό για το μωρό αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι!

Ομφαλεπιδεσμοι πρέπει να είναι επιδεσμοι για τον αφαλό του μωρου μέχρι να πέσει, αποστειρωμένοι . Αλλά δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πληρώνεις εξτρά. Και το βαμβάκι κάνει μια χαρά. Εμας μας είχε πει και ένα ωραίο τιπσάκι η παιδίατρος για να πέσει πιο γρήγορα. Αντι να βάζεις λίγο με επιδεσμο, του ρίχνεις οινόπνευμα με το μπουκάλι να βρέχεται αρκετά. Και βάζεις δίπλα λίγο βαμβάκι να μην τρέχει στην κοιλιά του. Και είχαμε ξεμπερδέψει σύντομα. Όσο για τα ρούχα νομίζω γενικά θέλουν λίγο πιο ζεστά να είναι οταν είναι μικρά αλλά αυτο το ρωτας και στο μαιευτήριο τις μαιες. Όσο για την ζέστη απίστευτη!!! Σήμερα είχα και καουρες για πρώτη φορά!!! 

 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...