Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ξέχασα να σχολιάσω πόσο ζηλεύω που τα πήρατε ουδέτερα φυσικά τα καταχαρηκαμε τότε δεν λέω αλλά φαντάσου ακόμα και στράτα και μπανάκι ροζ,βρε μέχρι και το κάθισμα αυτοκινήτου που πήρε η μαμά μου έχει μωβ νεράιδα πάνω..... Σήμερα με πήρε η νονά της κόρης μου αν έχω στράτα από την μικρή να βάλει τον μικρό της μέσα και της λέω ναι έχω δεν πιστεύω να έχεις θέμα είναι ροζ γελούσε την πήρε φυσικά....ΕΥΤΥΧΩΣ μας έφερε δώρο η ξαδέρφη μου ρηλαξ χρωματιστό και η άλλη η ξαδέρφη μου γυμναστήριο πάλι χρωματιστό αλλιώς το είχαμε χαμενοοο

Χα χα απίστευτο με το ροζ!! Ναι εμας ευτυχώς είναι όλα σε χρωματα λευκά πορτοκαλί(Το μπανάκι) ή κόκκινο που είναι ουδέτερα οπότε γλιτώνουμε και το έξοδο και την ταλαιπωρία να ψάχνουμε πάλι απο την αρχή. Με κουράζει να ψάχνω θέλω να τα βρίσκω κατευθείαν. Στο ίντερνετ μαρεσει να χαζεύω, τα μαγαζιά βαριέμαι...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Χα χα απίστευτο με το ροζ!! Ναι εμας ευτυχώς είναι όλα σε χρωματα λευκά πορτοκαλί(Το μπανάκι) ή κόκκινο που είναι ουδέτερα οπότε γλιτώνουμε και το έξοδο και την ταλαιπωρία να ψάχνουμε πάλι απο την αρχή. Με κουράζει να ψάχνω θέλω να τα βρίσκω κατευθείαν. Στο ίντερνετ μαρεσει να χαζεύω, τα μαγαζιά βαριέμαι...

Αααα μπα και στην κόρη μου επειδή είχα συσπάσεις όλα από το ίντερνετ τα είχα πάρει όλα όλα ότι χρειάζεται ένα μωρό δεν πήγα για τίποτα σε μαγαζί μόνο οινόπνευμα πήρα από φαρμακείο γιατί δεν πουλάνε ονλινε και τώρα το ίδιο έκανα και θα κάνω!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ είπε:

Αααα μπα και στην κόρη μου επειδή είχα συσπάσεις όλα από το ίντερνετ τα είχα πάρει όλα όλα ότι χρειάζεται ένα μωρό δεν πήγα για τίποτα σε μαγαζί μόνο οινόπνευμα πήρα από φαρμακείο γιατί δεν πουλάνε ονλινε και τώρα το ίδιο έκανα και θα κάνω!!!

Εγώ πάλι αν κ πρώτη φορά δεν έχω αγοράσει τπτ ροζ χαχαχα και το καρότσι γκρι κ το λίκνο και η τσάντα! Από ρουχαλάκια πήρα ελάχιστα κ αυτά όχι ροζ, μπεζουλι είναι τα πιο πολλά! Αλλά μου έστειλαν οι ξάδελφες μου ρούχα όποτε έχω και αρκετά ροζ ρούχα τελικά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Μην στεναχωριέσαι για το μαιευτήριο μόνο με καρεκλάκι αυτοκινήτου επιτρέπεται να το πάρεις. Οποτε μια χαρα εισαι. Καλαθουνα δεν χρειάζεσαι αφου σου έδωσαν λίκνο. Και γω δεν θα έδινα λεφτά για καλαθουνα, η κουμπάρα μου μας την έδωσε. Να χαρείς τα πράγματα που σου έφεραν!!! Ειδικά για έπιπλα αν στα χαρίζουν δεν αξίζει να χαλάς λεφτά να πάρεις καινούρια.  Κανείς καλό και στην τσέπη και στο περιβάλλον!!! Όσο για τον άντρα σου πες του αντι να φωνάζω εγω με τις ορμόνες φωνάζεις εσυ; Και σου χω και καλύτερο: Στο σεμινάριο μας είπε η μαία, ότι το παιδι γνωρίζει την φωνή του μπαμπα απο την κοιλιά. Και επειδή αισθανόμαστε ευχαριστα συναισθήματα και αγάπη για αυτούς νιώθουν ασφάλεια μόλις τον ακούσουν όταν γεννηθούν και ηρεμούν. Αν δεν τα πηγαίνει καλά το ζευγάρι και νιωθεις η μητέρα θυμό, το παιδι θα κλαίει όταν τον ακούει... Οπότε του λέω, πρόσεξε μην μου σπας πολύ τα νεύρα γιατί θα σε ακούει το μωρο και θα κλαίει!!! Χα χα ετσι για να μαθαίνουν!!!:P :D

Εγώ τον γιο μου τον είχα βγάλει με το καλάθι του καροτσιου και δεν μου είπαν τπτ. Είχα ρωτήσει έτσι κι αλλιώς από πιο νωρίς. Τον έβγαλα έτσι γτ είχαμε κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 κι όχι αβγό. Επίσης δεν ήξερα αν θα χρειαστεί να μείνουμε λίγες μέρες Αθήνα μετά την γέννα οπότε που θα τον κοιμιζα; έτσι θα κάνω και τώρα. 

Όσον αφορά το πλύσιμο όλα τα είχα πλύνει κανονικά στο πλυντήριο σε πρόγραμμα για ευαισθητα. 

Διάβαζα πως είστε και είναι λες και με βλέπω. Πέφτω ξερή για ύπνο όταν βέβαια καταφέρω να βολευτώ και σηκώνομαι με το ζόρι το πρωί. Ενδιάμεσα διψάω και κατουριεμαι μόνιμα. Με τον άντρα μου μόνιμη συζήτηση ειδικά τις Κυριακές είναι πότε θα φέρει τα πράγματα από το κοντεινερ για να τα πλύνω. Έλεος 1,5 μήνα μουρμούρα.

Την κοιλιά μου την νιώθω τεράστια και ζορίζομαι πολύ. Στο μαγαζί πλέον οι ρυθμοί μου είναι πολύ αργοί. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2021 at 2:16 ΜΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Μια απο τα ίδια!!! Εμένα στεγνώνει το στόμα μου πολύ και εχω νερο να πίνω δίπλα μου, ξυπνήσω τουλάχιστον δυο φορές για τουαλέτα, βλέπω όνειρα υπερπαραγωγή, πολύ έντονα, και ευτυχώς ή δυστυχώς πριν τις 2 δεν κοιμάμαι οπότε κοιμάμαι μέχρι τις 9. Και νομίζω ότι κατέβηκε λίγο η κοιλιά μου..... Θα μου πει και ο γιατρός...

Καλορίζικο το καρότσι!!!! Καλές βόλτες να κάνετε!!! Ναι καλο είναι να τα πλύνεις τα υφάσματα. Εγω τα είχα κάνει με ένα σφουγγάρι με το παιδικό αφρόλουτρο. Και θα το ξαναπλύνω απο βδομάδα που θα το κατεβάσω. Μου έσπασε και τα νεύρα ο άντρας μου, γιατί του είπα να το κατεβάσουμε μαζί με την καλαθουνα και μου λέει τι το θες; Στις 40 μέρες θα το χρειαστεις; :shock: Σιγά μην κάτσω 40 μέρες!!! Στις 15 είχα βγει στο πρώτο!!! Και με βόλευε και στο σπίτι, αν ήθελα να παω στο μπάνιο και να κάνω δουλειές δεν με βόλευε να παλεύω με την καλαθουνα. Και επέμενε.... Βρε ανθρωπο μου αφού εμένα με βολεύει του λέω θα κάνω αυτο που βολεύει εσενα; Αμάν !!! Είναι και οι ορμόνες μου.... Δεν θέλω πολύ...

@Φραουλίτσα* ευχαριστούμε πολύ! Είναι η πρωτη μεγάλη αγορά που κάναμε και έχουμε ενθουσιαστεί! Καλέ ναι! Τι 40 μέρες καλοκαίριατικα! Πιο νωρίς θα βγούμε!

@Evouskaωραία! Έτσι λέω να κάνω κι εγώ! Θα τα περάσω ένα νερό σε ελαφρύ πρόγραμμα αλλα πιο μετά να είναι φρέσκο πλυμένα!

Πήγαμε γιατρό σήμερα! 1433 γραμμάρια η μικρή! Ευτυχώς όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!! Εχθές ήρθε το καρότσι και επειδή πραγματικά λόγω δεύτερου παιδιού ξέρω τι είναι καλό και τι όχι αν κάποιος θέλει καλό καρότσι 3σε1 οικονομικό είναι η καλύτερη επιλογή στα 200€ για εμένα δεν σημαίνει ακριβό=καλό....

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Εχθές ήρθε το καρότσι και επειδή πραγματικά λόγω δεύτερου παιδιού ξέρω τι είναι καλό και τι όχι αν κάποιος θέλει καλό καρότσι 3σε1 οικονομικό είναι η καλύτερη επιλογή στα 200€ για εμένα δεν σημαίνει ακριβό=καλό....

Καλησπέρα. Ποιο καρότσι πήρες; Ενδιαφέρομαι για μια φίλη που ψάχνει σε αυτή τη τιμή

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με γεια Βαλεντίνα το καρότσι, και καλές βολτιτσες! Σήμερα είχα το τελευταίο μάθημα με τη μαία! Καταπληκτική ήτανε!! Το ευχαριστήθηκα! Είπαμε για τον τοκετό σήμερα και θυμήθηκα τι εστί βερίκοκο!! Ελπίζω να ανέβει γρήγορα η διαστολή και να κάνω την αγία επισκλιριδιο σύντομα!!!

Βλέπω πολλούς εφιάλτες κορίτσια τις τελευταίες μέρες! Και δεν μπορώ να κοιμηθώ κιόλας έχω αϋπνίες..η μαία μου είπε ότι είναι άγχη για τον τοκετό όλα αυτά. Να προσέχω και το μετά γιατί βγαίνουν διάφορες φρίκες από την κούραση, την ένταση και την ορμόνη που πάει σύννεφο.. εχθές έκανα διαλογισμό, νομίζω ότι βοηθάει αρκετά. 

Σήμερα θα στείλω και τα e mail μου στις βοηθούς μητρότητας για να κλείσω κάποια άμα είναι. Χρειάζομαι και βαλίτσα για το μαιευτήριο, δεν έχω.. αυτά τα ολιγα..

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 4

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Αλλαξα το ραντεβού με τον γιατρό και πήγα σήμερα τελικά, γιατί απο βδομάδα ξεκινά δουλειά ο άντρας μου. 2168 η μπέμπα, με το κεφάλι κάτω και αρκετά χαμηλά, μια χαρά μου λέει αν θέλουμε φυσιολογικά, έλεγξε τις αρτηρίες, καρδιά εγκέφαλο και αν έχουμε περιτυλιξη, και όλα μια χαρά!!! Του είπα ότι την προηγούμενη ήταν παααρα πολυ ήσυχη και μου είπε άλλη φορά να τον παίρνω. Εντωμεταξύ όσο περίμενα για τον υπέρηχο, ήταν ένας γυναικολόγος με κάποιον ειδικευόμενο, και κάτι συζητουσανε για γέννες και για τις πολλές καισαρικές, οπότε του λέει έαν θέλεις να μάθεις την φυσιολογική γέννα θα πρέπει να κάνεις πολλές εφημερίες γιατί εκεί θα καταφέρεις να δεις... Που φτάσαμε... Τελοσπάντων, μακάρι η νέα γενιά γιατρών  να αυξήσουν τον αριθμό των φυσιολογικών τοκετών.

@ΒαλεντιναΧ Μεγεια το καρότσι καλές βόλτες να εχετε να το ευχαριστηθείτε!!!

@Μαρία1430 τελικά όλοι οι άντρες είναι ίδιοι μην στεναχωριέσαι!!! Όσο για την κοιλιά σε νιώθω!!! Το δεύτερο μεγάλο μαρτύριο!!! Καλα να Ναι!!

@jellyfishch με το καλό να βρεις μια βοηθο μητρότητας που να σου ταιριάζει!!!

Α!! Και τελικά η ΠΗΤ μου είναι 8/6, όχι ότι έχει και τεράστια διαφορά... Φιλιά σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, jellyfishch said:

Καλημέρα! Με γεια Βαλεντίνα το καρότσι, και καλές βολτιτσες! Σήμερα είχα το τελευταίο μάθημα με τη μαία! Καταπληκτική ήτανε!! Το ευχαριστήθηκα! Είπαμε για τον τοκετό σήμερα και θυμήθηκα τι εστί βερίκοκο!! Ελπίζω να ανέβει γρήγορα η διαστολή και να κάνω την αγία επισκλιριδιο σύντομα!!!

Βλέπω πολλούς εφιάλτες κορίτσια τις τελευταίες μέρες! Και δεν μπορώ να κοιμηθώ κιόλας έχω αϋπνίες..η μαία μου είπε ότι είναι άγχη για τον τοκετό όλα αυτά. Να προσέχω και το μετά γιατί βγαίνουν διάφορες φρίκες από την κούραση, την ένταση και την ορμόνη που πάει σύννεφο.. εχθές έκανα διαλογισμό, νομίζω ότι βοηθάει αρκετά. 

Σήμερα θα στείλω και τα e mail μου στις βοηθούς μητρότητας για να κλείσω κάποια άμα είναι. Χρειάζομαι και βαλίτσα για το μαιευτήριο, δεν έχω.. αυτά τα ολιγα..

Σας φιλώ!

Κοπέλα μου εγώ σήμερα ειχα την πρώτη συνάντηση με την Μαια απο το κέντρο μάνας και παιδιου! Μπορεί να κάνουμε και με την ίδια. Ανίτα την λένε! Είναι πολυ φιλική!!! 

Εγώ κορίτσια καλά.... Αυτές τις μέρες κουράζομαι αρκετά γιατί ετοιμάζουμε το δωμάτιο. Για ένα βάψιμο ξεκινήσαμε και έχουν προκυψει χιλιες δυο μικρό δουλειές και σε αλλά σημεία του σπιτιού. Έτσι ειχα λίγα πονακια διάσπαρτα αυτές τις μέρες. Σήμερα από το πρωί τίποτα δεν εκανα... Και ενώ είπα να βγω να περπατησω λίγο τώρα το σκέφτομαι μήπως κουραστώ!!! 

@jellyfishch εσυ βγαίνεις για κανένα περπατημα? Εγω μενω στον περιφερειακο της πολης και έτσι πηγαινω εδώ. 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κοπέλα μου εγώ σήμερα ειχα την πρώτη συνάντηση με την Μαια απο το κέντρο μάνας και παιδιου! Μπορεί να κάνουμε και με την ίδια. Ανίτα την λένε! Είναι πολυ φιλική!!! 

Εγώ κορίτσια καλά.... Αυτές τις μέρες κουράζομαι αρκετά γιατί ετοιμάζουμε το δωμάτιο. Για ένα βάψιμο ξεκινήσαμε και έχουν προκυψει χιλιες δυο μικρό δουλειές και σε αλλά σημεία του σπιτιού. Έτσι ειχα λίγα πονακια διάσπαρτα αυτές τις μέρες. Σήμερα από το πρωί τίποτα δεν εκανα... Και ενώ είπα να βγω να περπατησω λίγο τώρα το σκέφτομαι μήπως κουραστώ!!! 

@jellyfishch εσυ βγαίνεις για κανένα περπατημα? Εγω μενω στον περιφερειακο της πολης και έτσι πηγαινω εδώ. 

Φώφη πονακια έχω κ γω αυτές τις μέρες 

Τη Δευτέρα που έχω γιατρό να δω τι θα Μ πει. 

Λες να μαστε κ γειτόνισσες;σχετικά κοντά κ γω στον περιφερειακό αλλά δεν έχω πάει ποτέ για περπάτημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κοπέλα μου εγώ σήμερα ειχα την πρώτη συνάντηση με την Μαια απο το κέντρο μάνας και παιδιου! Μπορεί να κάνουμε και με την ίδια. Ανίτα την λένε! Είναι πολυ φιλική!!! 

Εγώ κορίτσια καλά.... Αυτές τις μέρες κουράζομαι αρκετά γιατί ετοιμάζουμε το δωμάτιο. Για ένα βάψιμο ξεκινήσαμε και έχουν προκυψει χιλιες δυο μικρό δουλειές και σε αλλά σημεία του σπιτιού. Έτσι ειχα λίγα πονακια διάσπαρτα αυτές τις μέρες. Σήμερα από το πρωί τίποτα δεν εκανα... Και ενώ είπα να βγω να περπατησω λίγο τώρα το σκέφτομαι μήπως κουραστώ!!! 

@jellyfishch εσυ βγαίνεις για κανένα περπατημα? Εγω μενω στον περιφερειακο της πολης και έτσι πηγαινω εδώ. 

Ναι με την Αννίτα έκανα. Ακριβώς , κι εγώ ένιωσα πολύ άνετα, ήξερε ακριβώς τι να μου πει, και όλα όσα κάναμε ήτανε πολύ χρήσιμα.

Καλή αρχή Φώφη μου! Εύχομαι να το απολαύσεις και να αποκομίσεις χρήσιμα πράγματα για τον τοκετό. Αυτές τις μέρες δεν πήγα για περπάτημα γιατί είχα επαφή και μετά άρχισα να έχω συσπάσεις με πόνο και χέστηκα. Αλλά μου είπε η μαία ότι περπατηματακι δε μας πειράζει, τα υπόλοιπα ας τα κόψω καλού κακού μέχρι τον ένατο. Πήγαινα 2 3 φορές την εβδομάδα από το β τρίμηνο.

Μαμαλουκα πάω γιατί μένω αγ Λουκά και η μάνα μου δεπος οπότε βολεύει. Αν πάω μέχρι κάτω είναι 3,5 χλμ πήγαινε έλα. Και ο περιφερειακός πολύ ωραία είναι. 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Φώφη πονακια έχω κ γω αυτές τις μέρες 

Τη Δευτέρα που έχω γιατρό να δω τι θα Μ πει. 

Λες να μαστε κ γειτόνισσες;σχετικά κοντά κ γω στον περιφερειακό αλλά δεν έχω πάει ποτέ για περπάτημα

Χαχαχαχ!!! Λες... Είναι 2 γειτόνισσες έγκυες αλλά δεν είσαι εσυ... Χαχααα αν με το καλό ο γιατρός σου δώσει το οκ μου λες και παμε βόλτα... Όλα καλά θα παΝε!!! 

Just now, jellyfishch said:

Ναι με την Αννίτα έκανα. Ακριβώς , κι εγώ ένιωσα πολύ άνετα, ήξερε ακριβώς τι να μου πει, και όλα όσα κάναμε ήτανε πολύ χρήσιμα.

Καλή αρχή Φώφη μου! Εύχομαι να το απολαύσεις και να αποκομίσεις χρήσιμα πράγματα για τον τοκετό. Αυτές τις μέρες δεν πήγα για περπάτημα γιατί είχα επαφή και μετά άρχισα να έχω συσπάσεις με πόνο και χέστηκα. Αλλά μου είπε η μαία ότι περπατηματακι δε μας πειράζει, τα υπόλοιπα ας τα κόψω καλού κακού μέχρι τον ένατο. Πήγαινα 2 3 φορές την εβδομάδα από το β τρίμηνο.

Μαμαλουκα πάω γιατί μένω αγ Λουκά και η μάνα μου δεπος οπότε βολεύει. Αν πάω μέχρι κάτω είναι 3,5 χλμ πήγαινε έλα. Και ο περιφερειακός πολύ ωραία είναι. 

Καλα θα κάνεις... Κοψε τα ακροβατικά!!! Χαχαχα ελπίζω και εμένα να με βοηθήσει η Μαια... Ήδη από την πρωτη κουβέντα με ενθαρρύνε γιατί είμαι πολυ φοβιτσιαρα ειδικά για τον φυσικό τοκετό!!! 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Βλέπω άλλες έχετε ξεκινήσει να παραλαμβανετε πράγματα και να ετοιμάζεστε. 

@ΒαλεντιναΧωραία με τα ροζ έμπλεξες χαχαχα. Κι εγώ στην κόρη μου στην αρχή αφοριστικα της φορούσα, δεν πειράζει έλεγα σιγά. Τώρα έψαχνα να βρω αφοριστικα φορμάκια και τέτοια και δε μπορώ να βρω πουθενά βρε παιδιά, λες και άνοιξε η γη και τα κατάπιε 

@BILLE δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο ήταν το θέμα του τσακωμού σας, αλλά μήπως δεν έπρεπε να εμπλακεί η μαμά σου; 

Εγώ με τον άντρα μου έχω 10 μέρες που δεν τού μιλάω. Αφορμή ήταν η μέρα των γενεθλίων μου που δε μού έκανε καμία γλυκιά κίνηση, δεν εννοώ δώρο που εννοείται ότι δε μού πήρε, εννοώ γενικά. Με ξεπεταηε με ένα χρόνια πολλά. Και από τότε έκανα στροφή 180°, δεν τού μιλάω γιατί στραβωσα, λέω όπως και να 'χει μού άξιζε κάτι το μοναδικό. Εκείνος κάθε μέρα στραβωνει επειδή συνεχίζω να έχω μούτρα. Και θα έχω μέχρι να κάνει κάτι για εμένα. Σήμερα είχε κοιμηθεί ο αδερφός μου στο σπίτι, ξύπνησαν, έφτιαξε ο άντρας μου καφέ για εκείνους και για εμένα όχι και τού λέω ότι ευχαριστώ που για άλλη μια φορά μού δείχνει πόσο με σκέφτεται και μού λέει "εγώ δε σε σκέφτομαι; εγώ σού έπλυνα τα πιάτα'. Τι πάει να πει αυτό ; τού λέω. Μαζί δε μένουμε ; μαζί δεν τρώμε ; μόνο δικά μου είναι; τις προάλλες έφυγα από το σπίτι να ηρεμήσω. 

Σε άλλα νέα σήμερα κατεβάσα καλοκαιρινα γιατί η ντουλάπα ήταν γεμάτη φούτερ των παιδιών τα οποία τζάμπα χώρο έπιαναν. 

Γενικά, τα πονακια συνεχίζουν να υπάρχουν. Θα πάρω το γιατρό σήμερα μάλλον να τού το πω.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...